Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość smutna76

Hej, Hej!!!! Mamuśki,marcówki 2006!!!!!

Polecane posty

Moni 271 jak masz jakieś konkretne typy wózków to podaj stronki, albo nazwy, a własnie na co zwracasz uwagę? wiem że warto patrzeć na: - pompowane koła -ilosć kół 4 - na pewno nie 3, bo to bardzo przy podjazdach niepraktyczne - chce mieć taki wielofunkcyjny - na początek i spacerówkę potem - nie za ciężki - składany - do samochody musi sie zmieścić -w rozsadnej cenie na co warto zwrócić uwagę?piszcie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Słoneczko, a Ty sie oszczędzaj i myśl pozytywnie, już połowa za nami ik kazdy dzień do przody to wygrane dla naszych Maluszków!!!!!!!!!! witam nowe i te z Polski i zza granic naszego - jak sie okazuje - pięknego pod względem opieki medycznej kraju. trzba przyznać ,m ze sie poprawiła opieka w Polsce - nie liczac incydentów 2 pielegniarek \"bawiących sie\" wcześniakiem - KARYGODNE!!!! mój brzyszek juz spory sie robi, ja się czuje coraz bardziej ociężała ale i szczęśliwa. teraz zyje remontem pokoiku dla naszej córeczki - panele, ściany meble, firankik, rolety - o własnie, podobają mi się rolety z bambusa, takie słomkowe - no wiecie o co chodzi - moze któraś takie ma? jak sie sprawują? jak z utrzymaniem czystości, jak funkcjoinalnie to wygkląda? agniecha 79 - ciesz sie ze zdrowe a płeć - czy to wazne (hehe cwaniara ze mnie bo ja wiem, że moje maleństwo to córeczka) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ale co z Aurelią???!!!! Aurelia daj znak zycia.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moni271
amadziu, ja zwracam uwagę przede wszystkim na uniwersalność (czyli wszystko w jednym :) ), na wagę wózka (pompowane koła to ok.4-5 kg więcej niż normalne-więc dla mnie odpada), dobry materiał tzn taki który nie będzie płowiał od słońca i najważniejsze żeby nie był drogi...:) linki wkleję nieco później. mój brzuszek juz też niczego sobie, chyba mam z 93 cm w pasie...co to będzie w 9 miesiącu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moni - mnie się wydaje że te ceny na alegro akurat tych wózków są za wysokie. Na tej stronie są wózki jakie ja wybrałam - breaker. U mnie w sklepie taki kosztuje 570zł bez pompowanych kół. Wiem od matek które takie miały że wózek jest świetny, nie za ciężki,materiał dobrej jakości, ładne kolory, a kóła pompowane można dokupić, ale są zbędne bo te gumowe są duż i to wystarczająco amortyzuje. Przezież nie zamierzam chodzić na górskie wycieczki, a na chodniku wystarzą gumowe i duże. Zobacz stronę. http://www.babyactive.pl/?op=katalog&lang=

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moni271
dzięki aga za stronkę, ja na razie robię rozeznanie, wózka przez internet napewno nie kupię bo musze go "dotknąć" :) podałam tylko przykładowe które mi się podobają a sa tanie. Mam na razie kupiony śpiworek do wózka :) przełamałam się i kupiłam pierwszą rzecz...mam nadzieję że nie zapeszę, cały czas mam jeszcze obawy związane z kupowanie ciuszków itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć Marcóweczki:) Jak mija dzionek, u mnie cieplutko, nawet słoneczko wyszło, a ja grzecznie leżakuję. Malutka rozrabia aż miło:) Jutro idę do doktorka na kontrolę, zapierałam się że pójdę dopiero za ydzień ale znwu mi brzuszek twrdnieć na wieczór zaczyna i kurcze nóg mnie wczoraj takie dopadły że zwlec się z łóżka do toalety sama nie mogłam. Boję się tylko że mnie znowu do szpitala doktorek wsadzi. ja za wózkiem przyznam że jeszcze się nie rozglądałam, zresztą i tak na razie mogę tylko w sieci bo jak tu coś oglądać jak chodzić nie mlożna:( Dla mnie najważniejsza jest waga i wielkość, mamy małą windę i musi wejść, więc chyba niezbędna będzie składana rączka. Na początku chciałam taki wielofunkcyjny ale moi wszyscy znajomi po tym jak dziecko wyrasta z gondoli pozbywają się takich i kupują lekkie spacerówki, mówią że takie wielofunkcyjne są za wielkie i za ciężkie, więc my zainwestujemy pieniążki w naprawdę super spacerówkę, a taki z gondolką to na te pół roku chyba pożyczymy albo jakiś używany kupimy, już nawet mamy propozyję. Z innych rzeczy dla Malej to mamy już obiecane łóżeczko i kupę ciuszków, tak nam się trafiło, że mamy u znajomych i w rodzince same dziewuszki które się urodziły w tym roku, na razie jeszcze nie chcę tych rzeczy w domu, dopiero w owym roku będę gromadzić, boję się, jeszcze dla mnie za wcześnie. Miłego dzionka Marcóweczki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam mamusie i ich brzucholki :) agniecha - super ze malenstwo zdrowe. podejrzewam ze kamien spadl Ci z serca i teraz jakos tak spokojniej czeka sie rozwiazania...ja tak przynajmniej mialam. co do plci to u mnie jeden lekarz stwierdzil ze dziewczynka ale 2 tygodnie pozniej moj lekarz robiac to samo usg polowkowe nie chcial sie podjac stwierdzenia cio tam siedzi we mnie bo stwierdzil ze najbezpieczniej bedzie w granicach 30 tygodnia. wiec nie zdziwie sie jak z cory zrobi sie syn ;) widze ze na topie jest temat wozkow. u nas podstawowym wymogiem bedzie waga!!! bo jak bede musiala go sama targac na pieterko to musi byc lekki. poza tym nalezy zwracac uwage na gondole bo niektore wozki maja ponoc na tyle male ze dziecko z nich wyrasta zanim zacznie jeszcze siedziec. ja mam jeszcze wymog zeby mial fotelik do samochodu w zestawie. a tak na koniec napisze ze jeszcze sie nie rozgladalismy za wozkiem. natomiast szukalam w necie przewijakow wraz z wanienka na stelazu, poniewaz mamy dosc mala lazienke to musimy miec 2 w 1 ;) przeraza mnie kupowanie ubranek...odwlekam to w czasie jak ale kiedys bede musiala sie tym zajac. a z racji ze to moje pierwsze dziecko to nie mam bladego pojecia czym sie rozni np. kaftanik od koszulki i co to znaczy ze koszulka jest batystowa... normalnie mnie to przeraza!!!! ale wierze w to ze jak pojde do sklepu to mi jakos naswietla sprawe ;) bede normalnie matka guła!! cholipka pierwszy raz zawsze jest trudny czyz nie...przy drugim dzieku bedzie juz latwiej... uffff....ale sie rozpisalam... cieplutko pozdrawiamy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pozwolę sobie uaktualnić tabelkę :) NICK.........TERMIN.......TYDZ.CIĄŻY....KG+........MIASTO..........Płeć..........Imię amadzia.....01.03.2006.......24............5..........Tczew......córeczka............ enka76......01.03.2006.......24............7..........Konin............?............?.... Aurelia22....01.03.2006.......24............8..........Gorzów......synuś Patryk Magda77.....01.03.2006......24.............5..........Warszawa...synuś Mateuszek Magda78.....02.03.2006......24.............8..........Gdynia.......córcia Paula Niunia_77....05.03.2006......24.............4........Lublin.........synuś Maksymilian Kamilla79.....05.03.2006......17.............4..........Gdańsk............?...........? Juulka........05.03.2006.......22.............2......Sandomierz...........?..........? Pyśka25......10.03.2006......22.............8..........Poznań.......córa Wiktoria Słonko1335..17.03.2006. .....22............1 .......Szczecin.....córeczka ..Alicja moni271......18.03.2006.......21............6..........Kraków............?...........? Ola25.........18.03.2006.......21............4...........Dublin.............?..........? Jagoda73.....18.03.2006........22............5........Zielona Góra........?..........? renacia.......19.03.2006.......19...........4...........Poznań.............?..........? mi28 ..........21.03.2006.......21............5..........Lublin..............?...........? moni78........21.03.2006.......15............2..........Lublin..............?...........? Marta76......22.03.2006.......19............2,5........Rzeszów..........?..........? Aga28.........27.03.2006.......20............1,5........Kutno..............?..........? Evi83.........10.03.2006........21............2..........Malbork...........?...........? Ania26 .......10.03.2006........14............3..........Rzeszów..........?.........? Sabcia.........24.03.2006.......19............3,5..........Krosno............?..........? agniecha_79..16.02.2006......26............8.......Rzeszów..............?... ale obwód brzucha mam 86 cm (!) jestem malutka :( a mierzę sobie 172 cm wzrostu dzieciaczek mierzy ok. 34 cm i waży 1kg - wyniki wczorajszych pomiarów, termin porodu - miedzy 10 a 18 lutego, miesiączkowy na 15 luty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tylko uaktualnię tabelkę bo mam masę roboty i nie mam czasu NICK.........TERMIN.......TYDZ.CIĄŻY....KG+........MIASTO..........Płeć..........Imię amadzia.....01.03.2006.......24............5..........Tczew......córeczka............ enka76......01.03.2006.......24............7..........Konin............?............?.... Aurelia22....01.03.2006.......24............8..........Gorzów......synuś Patryk Magda77.....01.03.2006......24.............5..........Warszawa...synuś Mateuszek Magda78.....02.03.2006......24.............8..........Gdynia.......córcia Paula Niunia_77....05.03.2006......24.............4........Lublin.........synuś Maksymilian Kamilla79.....05.03.2006......17.............4..........Gdańsk............?...........? Juulka........05.03.2006.......22.............2......Sandomierz...........?..........? Pyśka25......10.03.2006......22.............8..........Poznań.......córa Wiktoria Słonko1335..17.03.2006. .....22............1 .......Szczecin.....córeczka ..Alicja moni271......18.03.2006.......21............6..........Kraków............?...........? Ola25.........18.03.2006.......21............4...........Dublin.............?..........? Jagoda73.....18.03.2006........22............5........Zielona Góra........?..........? renacia.......19.03.2006.......19...........4...........Poznań.............?..........? mi28 ..........21.03.2006.......21............5..........Lublin..............?...........? moni78........21.03.2006.......15............2..........Lublin..............?...........? Marta76......22.03.2006.......19............2,5........Rzeszów..........?..........? Aga28.........27.03.2006.......21............1,5........Kutno..............?..........? Evi83.........10.03.2006........21............2..........Malbork...........?...........? Ania26 .......10.03.2006........14............3..........Rzeszów..........?.........? Sabcia.........24.03.2006.......19............3,5..........Krosno............?..........? agniecha_79..16.02.2006......26............8.......Rzeszów..............?... Pozdrowionka dla wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK.........TERMIN.......TYDZ.CIĄŻY....KG+........MIASTO..........Płeć..........Imię amadzia.....01.03.2006.......24............5..........Tczew......córeczka............ enka76......01.03.2006.......24............7..........Konin............?............?.... Aurelia22....01.03.2006.......24............8..........Gorzów......synuś Patryk Magda77.....01.03.2006......24.............5..........Warszawa...synuś Mateuszek Magda78.....02.03.2006......24.............8..........Gdynia.......córcia Paula Niunia_77....05.03.2006......24.............4........Lublin.........synuś Maksymilian Kamilla79.....05.03.2006......17.............4..........Gdańsk............?...........? Juulka........05.03.2006.......22.............2......Sandomierz...........?..........? Pyśka25......10.03.2006......22.............8..........Poznań.......córa Wiktoria Słonko1335..17.03.2006. .....22............1 .......Szczecin.....córeczka ..Alicja moni271......18.03.2006.......21............6..........Kraków............?...........? Ola25.........18.03.2006.......21............4...........Dublin.............?..........? Jagoda73.....18.03.2006........22............5........Zielona Góra........?..........? renacia.......19.03.2006.......19...........4...........Poznań.............?..........? mi28 ..........21.03.2006.......21............5..........Lublin..............?...........? moni78........21.03.2006.......15............2..........Lublin..............?...........? Marta76......22.03.2006.......19............2,5........Rzeszów..........?..........? Aga28.........27.03.2006.......21............1,5........Kutno..............?..........? Evi83.........10.03.2006........21............2..........Malbork...........?...........? Ania26 .......30.03.2006........20............4..........Rzeszów..........?.........? Sabcia.........24.03.2006.......19............3,5..........Krosno............?..........? agniecha_79..16.02.2006......26............8.......Rzeszów..............?...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam kobitki!!! {kwiat] 🌻 🌻 🌻 Aga, moni dzieki za rade w sprawi wózeczków. sprawdze, poszperam. ale co do ceny - macie racje nie ma co szaleć. fotelik do samochodu mam juz zaklepany u znajomych - to taki leżacze i do samochodu jako fotelik słuzy - fajny, juz sie ciesze, zwłaszcza, że niedrogi i bardzo dobry - bodajże chico. poiza tym juz nie moge sie doczekać remontu!!! układać po swojemy , ustawiać - tak tak etap wicia gniazda mi sie włącza...hehe jak juz wszystko będzie ustawione, wtedy będe powoli znosić ubranka i układac w szafeczce - komódce, jaka zamierzam kupić dopiero...:/):):) no bo musze wiedziec co mam , żeby wiedziec czego brakuje, co kupować...i myślę, że powoli tak za miesiąc można zacząć to robić, bo potem jeszcze bardziej ciężko nam będzie i łażenie po sklepach z pewnoscia przyjemne nie będzie. a co sadzicie o tych roletach z bambusa? dajcie znać jak coś wiecie, prosze... pozdrawiam i tęsknie za starymi bywalczyniami - Niunia!!!!!!!!!! Aurelia!!!!!!!!!!!! Pyska, Słonko, Aga - nie wykruszajmy sie prosze!!!! a i tabelka:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK.........TERMIN.......TYDZ.CIĄŻY....KG+........MIASTO..........Płeć..........Imię amadzia.....01.03.2006.......24............5..........Tczew......córeczka Adrianna(Ada) enka76......01.03.2006.......24............7..........Konin............?............?.... Aurelia22....01.03.2006.......24............8..........Gorzów......synuś Patryk Magda77.....01.03.2006......24.............5..........Warszawa...synuś Mateuszek Magda78.....02.03.2006......24.............8..........Gdynia.......córcia Paula Niunia_77....05.03.2006......24.............4........Lublin.........synuś Maksymilian Kamilla79.....05.03.2006......17.............4..........Gdańsk............?...........? Juulka........05.03.2006.......22.............2......Sandomierz...........?..........? Pyśka25......10.03.2006......22.............8..........Poznań.......córa Wiktoria Słonko1335..17.03.2006. .....22............1 .......Szczecin.....córeczka ..Alicja moni271......18.03.2006.......21............6..........Kraków............?...........? Ola25.........18.03.2006.......21............4...........Dublin.............?..........? Jagoda73.....18.03.2006........22............5........Zielona Góra........?..........? renacia.......19.03.2006.......19...........4...........Poznań.............?..........? mi28 ..........21.03.2006.......21............5..........Lublin..............?...........? moni78........21.03.2006.......15............2..........Lublin..............?...........? Marta76......22.03.2006.......19............2,5........Rzeszów..........?..........? Aga28.........27.03.2006.......21............1,5........Kutno..............?..........? Evi83.........10.03.2006........21............2..........Malbork...........?...........? Ania26 .......10.03.2006........14............3..........Rzeszów..........?.........? Sabcia.........24.03.2006.......19............3,5..........Krosno............?..........? agniecha_79..16.02.2006......26............8.......Rzeszów..............?...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amadziu, ja się nie wykruszam, tylko szef przyjechał i siedze wieczorami do późna:-( Ale was nie zostawię, nie martw się ❤️. Co do rolet bambusowych, to powiem tak, mam od dawna i zależy co od nich oczekujesz, plusy to: niska cena, sympatyczny wygld (pomieszczenie na prawdę wygląda przytulnie), łatwo można je \"odkurzyć\" pod prysznicem:-) Minusem jest to, że są słabą blokadą przed światłem, więc do sypialni nie polecam...:-( Buziaki, napisze jak tylko wyjedzie:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, zawsze byłam zmarzluchem, a teraz nad wyraz mi gorąco. W nocy budzę się spocona, w pracy mi gorąco...tak mam od kilku dni....Mierzyłam tempkę, bo myślałam, że może jakaś podwyższona (nos mam troche przytkany), ale gorączki nie mam, nawet stanu podgorączkowego. Dziwi mnie to, bo ciśnienie raczej mam niskie 100/60, więc dlaczego mi tak ciepło?? też tak macie?? cmok 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moni271
Ale dzisiaj pieknie słonko świci :) Niunia, ja mam to samo, w nocy się odkrywam i mam napady gorąca-pewnie hormonki :) Amadziu, jedyne co wiem na temat bambusowych żaluzji to to że ładnie wyglądają... My remont pokoiku zrobimy dopiero w styczniu-lutym, albo mąż będzie działał jak pójde do szpitala (takie są plany a co z nich wyjdzie-zobaczymy...) Dziewczyny piszcie co już macie zakupione dla bobasków!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moni271
Chyba za dużo oglądam "Allo, Allo" hihi (świci....)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziendoberek kobietki :) niunia - co do cieploty ciala to tak juz nam zostanie do konca ciazy. z racji tej ze mamy wiecej krwi i nasz organizm ciezej pracuje to jest nam wiecznie goraco. mam dokladnie to samo. co do zatkanego nosa to walcze juz z nim od ponad miesiaca i to tez jest jeden z objawow ciazy... ja czekam jeszcze na podrecznikowe zatykanie ucha ;) amadziu - bambusy wygladaja uroczo ale chyba sa malo praktyczne w sloneczne dni przy malym dziecku... wiec moze na poczatek zainwestuj w najtansze rolety przyklejane na rame okna ale ktore zrobia zaciemnienie w pokoju dziecka...a bambusy powiesisz jak dziecko nie bedzie juz spalo w dzien :) ale to jest moje prywatne zdanie moni - co do zakupow to odwlekam to w czasie jak tylko moge... ale sadze ze po nowym roku zaczne o tym powaznie myslec a teraz moze po prostu nie chce jeszcze zapeszac i dlatego czekam... rozgladac sie mozna ale jeszcze niekoniecznie kupowac... cieplutko pozdrawiamy p.s. aurelka nam zaginela w akcji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
hej dziewczynki Wczoraj był dla mnie dłuugi dzień 14 godzin na nogach jak przyjechałam do domu to padłam. A co do przygotowań komodę też mam na razie w marzeniach ale są fajne i proste w ikei za 80 zł nie malowane więc jak odnowię łóżeczko, bo już farbę zakupiłam to tak samo pomaluję sobie komodę za to fotelik samochodowy będziemy mieć od znajomych- graco więc tym bardziej utwierdzam się w kupnie wózka tej firmy, bo wpina się do niego ten fotelik a ciuszki cóż na razie nie kupuję trochę mam a poza tym moja ciotka jak się dowiedziała o ciąży to przebuszowała wszelkie wyprzedaże i ciuchy wysłała w paczce więc czekam co przyjdzie, wanienkę mam tylko dokupię stelaż do wanienki wygodny i plecy nie bolą!!A reszta wyjdzie w trakcie . Też macie takich szefów mój mnie wysyła na chorobowe tzn. nie na siłę, ale cały czas mówi żebym się nie obawiała, że jak tylko chcę to mogę iść już odpoczywać(wczoraj zauważył że robi się ze mnie wielorybek) ja w firmie (w siedzibie jestem raz na miesiąc, więc tym bardziej widzą zmiany). No to tyle na razie pozdrawiam wszystkie mamuśki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strasznię się denerwuję, bo idę dzisiaj na 17 na usg. Oby wszystko było dobrze, dzidzia kopie mnie codziennie w miarę regularnie, ale zawsze są jakieś obawy. Zabieram ze sobą męża i synka. On tak się cieszy, że będzie podglądał dzidziusia... Jak wrócę to napiszę co i jak. Pozdrawiam! Faktycznie już dłuższy czas nie ma Aurelki, mam nadzieję, że u niej wszystko ok... Odezwij się!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć! padam na pysk.................. :o w pon. gin sie pytał czy nie chcę od niego zwolnienia - jak bym wiedziała co mnie dzisiaj czeka, to bym brała, wręcz wyrywała mu z ręki, ale człowiek jest głupi..... mój szef, też się pyta jak się czuję, jak byłam chora i zadzwoniłam się spytać, czy mnie nie potrzebują, to mi kazał w domu siedzieć i się leczyć :D jest to miłe, powiedział, że dadzą sobie radę, a zdrowie jest najważniejsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam z pochmurnego Tczewa!!!! moni fajnie masz , że u Ciebie \"swici\"( serio jak z Allo Allo) ;) dzieki Moni, Niunia, Pyśka za rade w sprawie roletek - o zaiemnienie mi nie chodzi, szczerze mówiac nie lubie takiej ciemnicy, ale wazny jest przyjemny wygląd i higiena - wskzówki sa cenne!! 🌼 Niunia co do ciepłoty ciała - ponoć to co odczuwasz to normalne - ja nadal jestem zmarźlon, chociaż, hmm.....jeszcze nie odkręcam kaloryferów a na ramiaczkach bluzeczce sprzatam i gotuje - no cóz może coś w tym jes. mamy teraz jakoby 2 krwiobiegi i to rozgrzewa. rozglądałam się za wózkami - wiecie co firma POLAK - całkiem ciekawe ma modele, cena przyzwoita, standard dobry, nono, 2 niezależne sprzedawczynuie w róznych sklepach te właśnie firme polecały - mając w asortymencie inne wózki, najrózniejsze i nawet droższe...ale czekam do lutego...od nowego roku mają wejsć nowe kolory i nowsze modele, wiec tym bardziej, a poza tym w domu miejsca na wózek specjalnie nie mam. mniam - obbija mi sie po obiadku - ziemniaczki w mundurkach i śledziki w smietance - pychchcchaaaaa :) :) :) :) Pysia jak zauważyłaś w tabelce - oddaje Wiktorie i na dzień dzisiejszy nasza córeczka to Adrianna w skrócie Ada, Adunia - fajnie?? nam sie podoba... Sabcia a TRy się ciesz z takiego szefa!!! fajny gość!!! moja dyrekcja tez wyrozumiała - to duży luksus psychiczny. ok spadam poprasować, bo jak maż wróci jeszcze po farby i cekpol lecimy , papapa, buźka!!!! Mi28 napisz jak po wizycie wrażenia.... papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie no wiecie co!!!??? zagladam wieczorkiem na fory a tu cisza :( Dziewczyny takie zajete, takie zmeczone?? :( :( :( mam nowy temat - moze banalny, ale chyba jednak wazne - jaki materacyk dla Dzidzi do łózeczka - kokosowy??? bo piankowy to za miękki i odpada - co o tym sądzicie? jakie są wasze doświadczenia, doswiadczenia doświadczonych już mam??? To tak, żeby troche ruszyć towarzystwo, hhe - piszcie... dobranocka, papa:) :) :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Marcówki:) Amandziu o materacykach to z Tobą nie popiszę bo nie mam o tym bladego pojęcia ale za to chętnie sobie poczytam co Wu o tym sądzicie i potem jak już w końcu zdecyduję się na zakupy to będę wiedziała od razu co kupić. Byłam dziś u doktorka, na razie na szczęście nic się nie dzieje, nie jest gorzej, szyjka stanęła na tym 1 cm, nie skraca się też. Na kurcze nóg przepisał mi Aspargin, bo stwierdził, że może mój organizm do wapna już za bardzo się przyzwycził. Niunia na skurcze macicy z kolei też chciał mi przepisać Fenoterol (czy jak to się tam nazywa) ale oczywiście po zmierzeniu ciśnienia zrezygnował, bo mój puls wynosił 123 uderzenia/min a fenoterol podnsi tętno. Pozostałam więc przy nos-pie a gdyby coś się działo to mam łykać diphergan. Miałam też odstawić już Duphaston ale poniewż się przeziębiłam i strasznie kaszlę, co wzmaga skurcze i grozi odklejaniem się łożyska muszę łykać jeszcze jedną paczkę:( Za tydziń umówiliśmy się na usg, popatrzymy czy aby na pewno dziewczynka. Tak mnie dzisiaj koleżanka przestrzegała, że jej bratowej całą ciążę mówili że chłopak będzie, na wszystkich usg chłopak na pewno, no i podczas porodu jakieś komplikacje wyniknęły i musieli b.szybko cesarkę zrobić i ją uśpili a potem oczywiście dziewczynkę jak się obudziła przynieśli. Ona w tkim szoku, że krzyczeć zaczęła że jej dziecko podmienili bo ona ma chłopca. Tak więc postanowiłam przynajmniej ten tydzień się powstrzymać i znowu mówić do Maleństwa Promyczek, tak na wszelki wypadek, bo właśnie słyszeć zaczyna:) Spokojnej nocy Marcóweczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jadoda73
Hej dziewczyny Wylądowałam na zwolnieniu. Na razie do końca miesiąca. To dlatego, że jak w poniedziałek po południu stwardniał mi brzuch, tak mnie trzyma. Wczoraj bylam u mojego lekarza zrobil badanie Th (nie wiem jak to się pisze), ale wyszło spoko, że nie mam skurczów. Potem zrobił usg dopochwowe, potem to po brzuszku i nic nie wykrył. Talko chciał od razu do szpitała na obserwację ale jakoś się wymigałam. On uważa, że to pewnie od siedzenia non stop 8h przy komputerze (b. rzadko odrywałam sie od kompa w pracy), że dziecko jest zgniecione i potem się pręży. I druga wersja, że mięśnie mam tak rozbudowane (a sporo ćwiaczyłam przed ciążą), że jak teraz macica zaczęła szybko rosnąć to te mięśnie nie chcą puścic. Bo macica jest ok, ścianek nie ma twardych. A ostatnio brzuch zaczął mi szybko rosnąć. Nawet jak byłam u niego wczoraj pierwszy raz to założył mi krążek na 2 h, żeby podniósl macice, bo może od siedzenia była jakoś obniżona, ale to nie pomogło, więc wyjął. A teraz odpoczywam. Skierowanie do szpitala mam, żeby jakby co to jechać. Ale jest ok, czuję ruchy, wypoczywam, tylko w normalnej pozycji ciężko mi się siedzi. Ale jestem dobej myśli. Czuję, że wszystko będzie ok. My jeszcze zakupów dla maleństwa nie robimy. Czasem coś oglądamy w sklepie przy okazji. Ale tak konkretnie to jeszcze nie. Za wózkiem też sie jeszcze nie rozglądaliśmy. Ale myśleliśmy od razu o takiej zabudowanej spacerówce, w niej też można małe dziecko położyć. Nie myślałyście o tym? Wtedy wystarczy jeden wózek. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słonko, Jagoda - trzymajcie sie dzielnie!!! bedzie dob\\rze - teraz laba - ksiażeczki, filmy, i spokój!!! mozecie leżeć i obiadac sie lodami (ja ostatnio kocham lody - dafne z bakaliami pychaaa!!!). Jagoda a z sidzeniem przed kompeem to nie przesadzaj - 8 godzin siedziec - to obciąża kregosłup i dzidzia skurczona. a może coś zjadłaś i to były wzdęcia - ja też tak mam czasem - a jak grzyby zjadłam - o to była rewolucja, aaż sie popłakałam ze strachy ...bo ból to był jeszcze znośny. pozdrawiam i zycze slonecznych nastrojów, choć u mnie pogoda angielska - szaro, mgliscie....no cóz, takie uroki listopada. Madzia 77, madzia78 - Wy tez strajkujecie, że nic nie piszecie??/ ponawiam temat : jaki materacyk do łóżeczka? kokosowy , gryczany, piankowy?/? nara spadam, :) :) :) ;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moni271
Nie mam pojęcia jaki materacyk ale chyba kokosowy polecają-zdrowszy i twardszy... Mnie wczoraj brzuszek znowu bolał jak na @, nie wiem czy powinnam się przejmować, do gina ide dopiero 18...buu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość enka76
hej dziewczyny! A propos materacykow to ja chyba kupie kokosowo-piankowy, nie jest taki twardy ani za miękki i plaska pduszeczka, a na początku bez poduszeczki. Jagoda,Słonko-trzymajcie się! Mi28, czekamy na relację z wizyty, ciekawa jestem jak twoj synek odebrał to Usg, ja zastanawiam sie czy 17.11 wziąć naszą 4-letnią córeczke. Tak poza tym, moje maleństwo kręci sie bardzo i kopie mocno. Dawno nie mialam Usg wiec już zaczynam przejmować moją wizyta w przyszłym tygodniu!Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny. Nie strajkuję:). Martwię się trochę, bo myślałam, że po tym Echo serduszka będę mogła Wam napisac że wszystko gra, a tu okazało się, że Pani doktor robiąca USG nic nie może w zasadzie powiedziec bo dzidzia jest źle ułożona, a ja mam taką dziwną właściwość że przez moje powłoki brzuszne kiepsko widac co jeszcze utrudniło jej pracę.. Prawie godzinę siedziałam w gabinecie i nic... I za dwa tygodnie mam znów się zgłosić i będzie próbowała zobaczyć czy wszystko jest OK.Powiedziała o mnie: Taka łądna, a taka nieprzezierna;). Po za tym miałam ostatnio strasznie dużo pracy. I powiem Wam, że z chęcią poszłabym sobie chociaz na tydzień zwolnienia żeby poleniuchowac i nie musiec rano wstawac. Zapisze się do mojej ginki i spróbuje wysępić od niej to zwolnienie:). Co do przygotowań maluszkowych to ja podobnie jak Pysia - zostawiam wszystko na początek nowego roku. Teraz musimy zrobić kuchnię, która naprawdę tego wymaga (mam jakies nędzne kilka szafek i strasznie trudno cokolwiek w niej zrobić), więc siedzę i zastanawiam się nad szafkami kuchennymi. Ciuszki mam obiecane od mojej siostry ciotecznej, a wanienkę od koleżanki. Po za tym ta koleżanka ofiarowała się też z wózkiem, więc pewnie go od niej weźmiemy, a później zainwestujemy w naprawdę dobrą spacerówkę. Co do materacyka - to moje \"doświadczone\" źródła informacji;) twierdzą że najlepiej kupić materacyk gryczany. Aha i na tym Echo Pani doktor pomierzyła nasza dzidzię i waży 700 gram. Powiedziała że to taka norma jak na ten wiek:). Mi - odezwij się jak to USG, a Jagoda i Słonko - trzymajcie się i nie dawajcie - musi być OK:) No nic to kończe na razie i pozdrawiam. Aha - Aurelia - daj znak życia bo się wszystkie martwimy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misia111
Amandzia jezeli chodzi o materacyk to moja znajoma ktora jest baaardzo nadgorliwa osoba i byle czego nie kupuje postanowila kupic taki kokosowo-gryczany (piankowy odpada bo za miekki). Podobno jak dziecko jest malutkie to kladzie sie po jednej stronie, a jak podrosnie to po drugiej(tylko nie wiem w jakiej kolejnosci) Pozdrawiam 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×