Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość smutna76

Hej, Hej!!!! Mamuśki,marcówki 2006!!!!!

Polecane posty

Kurcze karolina, tu jest problem, tez mam czasem watpliwosci co mi leci...mozesz wziasc to na \"węch\", albo zbadać odczyn papierkiem lakmusowym (ja sie z nimi nie rozstaje) - mocz jest kwasny, wody zasadowe... Wydaje mi sie, ze jak po kropelce, to nie wody, bo tego sie jednak chyba troche saczy...Ale jesli nie bedziesz pewna, to jedz dla swietego spokoju na jakas Izbe przyjec, sprawdza Ci od reki....jakby sie saczyly, to musisz lezec, to sie powinny zabliznic (opinia lekarza)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc kobietki :) witam cieplutko po dlugiej nieobecnosci aurelke - walcz kochana z sesja, no i super ze Twoj chlop zaczyna myslec i zachowywac sie jak dojrzaly facet - juz czas. co do sytuacji po porodzie to kazda z nas ma watpliwosci co do swoich umiejetnosci. dodam ze ja tez bede pisac prace podyplomowa bujajac druga reka dzidzie. aurelko - pamietaj kobiety sa twarde i na pewno damy sobie rade. mi tez sie snia.... mali chlopcy pomimo ze ponoc nosze dziewczynke :) karolina - moze rzeczywiscie jak masz jakies watpliwosci to jedz do szpitala... po co masz sie niepotrzebnie stresowac... wlasnie kupilam wczoraj na allegro zestaw butelek avent i laktator - sadze ze sie przyda - biorac pod uwage ze bede mama uczaca sie :) dzis bylam u mnie w przychodni dowiedziec sie jak to wyglada z rejestracja babla no i dostalam juz nr telefonu do mojej poloznej srodowiskowej i moge sie juz z nia spotkac przed porodem :) cieplutko pozdrawiamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pyska u mnie jest odwrotnie śnią mi się dziewczynki a ja chłopca noszę pod serduchem :) Czy któraś ma dzidka w położeniu miednicowym??? Czy coś Wam gin mówił jak się przygotowywać do rozwiązania, jakie są jeszcze szanse żeby się przekręcił?? Bo mój jakoś mało rozmowny. Dajcie znać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emi - moj babola jest miednicowo ulozony i juz na pirwszej stronie karty pojawila sie adnotacja \"polozenie plodu miednicowe\" i mam ponoc 30% szans ze jeszcze sie obroci - ale moj gin tez juz w to nie wierzy - mala jest zbyt dorodnym dzieckiem :)... juz mi nawet powiedzial kiedy bedziemy ciac jesli nic sie nie wydarzy do dnia porodu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć wszystkim , Pomyślałam że bylibyście zainteresowani przyłączeniem się do \"LogoMedii\". Jest to polska firma , która zapewni Wam dostęp do informacji związanych z Waszymi zainteresowaniami. Ponadto płacą Wam pieniądze za odbieranie e-mail\'i reklamowych oraz za wypełnianie ankiet. Wasze miesięczne dochody mogą się powiększyć dzięki LogoMedii o pare groszy. Tak więc zapiszcie się i poinformujcie jak największą ilość osób o możliwości bezpłatnego przyłączenia się do tego systemu. Potencjalny dochód jest nieograniczony! Zapraszam na stronę LogoMedii http://LogoMedia.iq.pl Jeśli zdecydujecie się do nich zapisać proszę abyście podali w kwestionariuszu mój numer identyfikacyjny 380288 jako osoby polecającej. Przypominam, że na tym nic nie stracicie, nie odbiją wam z pensji, a możecie mi pomóc. Po zarejestrowaniu otrzymasz e-mailem własny numer identyfikacyjny. Pozdrawiam Anita

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pyska na kiedy Ci mniej więcej wyznaczył ewentualny termin cesarki przed Twoim terminem?? Jak ja próbuje się od niego czegoś dowiedzieć na temat tego położenia, jakie ma szansę czy co i jak w razie jakby się nie przekręcił to on mnie spławia że jeszcze zobaczymy i dalej nic niewiem!! Już mnie to denerwuje. Za tydzień mam wizytę więc już jakoś dyplomatycznie muszę z nim porozmawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
termin porodu teoretycznie mam na 10.03.2006 to jest piatek... wiec lekarz powiedzial ze jesli porod sie sam nie rozpocznie przed ta data to zaprosi mnie do szpitala w poniedzialek i we wtorek przeprowadzi cesarke. a w karcie napisal mi te adnotacje zeby przypadkiem jakis genialny lekarz nie kazal mi rodzic naturalnie. dopytaj lekarza o szczegoly - masz do tego prawo. tym bardziej ze moj opisal mi juz jakie znieczulenie bedzie, ile spedza sie czasu na sali pooperacyjnej, po jakim czasie dostane dziecko do karmienia jesli wszystko bedzie ok. jezeli na wizycie okaze sie ze nadal masz dziecko w polozeniu miednicowym to ciagnij informacje od lekarza... ja tak bym zrobila!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja a
witam ponownie wszystkie marcówki.dziewczyny czy macie wrazenie ze czasu do rozwiazania zostało tak niewiele teraz zaczynam myslec o tym czesciej mam termin na 26.03 ale mysle ze teraz to juz z gorki.pozdrawiam goraco was i wasze bobaski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja a
karol_ina tez myslałam ze sącza mi sie wody płodowe z predkością światła znalazłam sie u lekarza powiedział mi ze to tylko upławy alemysle ze powinnas skonsultowac to ze swoim lekarzem po co masz sie denerwowac to żle wpływa na dzidzię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monik444
witam wszystkie marcowki .ja mam termi na 3.03 wiec zostalo mi tylko 6 tygodni uuuu juz zaczynam sie bac porodu ale jestem pozytywnie nastawiona a wy jaki macie odczucia.p[ozdrawiwm goraco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny. Właśnie wróciłam od mojego gina któremu najwidoczniej głupio się zrobiło jak się dowiedział o moim cukrze i że to trochę zbagatelizował i że poszłam do diabetologa i potwirdził moje przypuszczenia.Troche tez uspokajał....no ale głównie się tłumaczył i poważnie potraktował. Dziecko lekarz wyczuł ze jest odwrócone główką do dołu więc spoko ale jakby było duże to cesarka no chyba że chce spróbować rodzic naturalnie. Karolina ja miałam dwa razy napady że mi wody się sączą naprawdę sporo mi się wylewało i to przeźroczysta wydzielina bez zapachu tak jak wody. Raz mój gin robił mi testy a raz na izbie przyjęć.To nie były wody gdyby się sączyły to wkładka byłaby mokra tak że by się rozwałała. Poobserwuj też kolor czy zupełnie przeżroczysty czy lekko białawy jak białawy lub żółtawy to spoko. Zaczynam się bać porodu, czy wytrzymam te bóle czy nie będzie komplikacji czy dzidziuś będzie zdrowy...itd na razie nie śnią mi się dzieci ale za to w nocy straszne skurcze łydek mnie łapią. Pozdrawiam gorąco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misia75
Witam Ojoj, ja tez coraz bardziej i czeęsciej myśle o porodzie i o tym co bedzie po, jesli chodzi o wody płodowe ja tez jestem na tym samym etapie, bo dokładnie dzsiaj załważyłam wiekszą ilosc wydzieliny i trochę sie zdenerwowałam, co jest grane?? Postanowiłam poczekac do jutra. Dzisiejsza noc dla mnie to koszmar, nie mogę spac, po prostu nie chce mi sie, no i do tego ta zgaga- ogień. Zakupiłam ostatnio wanienkę i łóżeczko, teraz zastanawiam sie jaki mam wybrac do niego materacyk, kokosowy, gryczany a moze kokosowo- gryczany, nie wiem cholercia. Ostatnio załważyłam u siebie brak apetytu- a to coś nowego!! Ogólnie jakiś spadek formy mnie ogarnia. I do tego jestem tak nerwowa, że sama nie moge z sobą wytrzymac, gdyż nie bardzo wiem o co mi chodzi. W poniedziałek lece do gina i też się nie mogę doczekac, bardzo jestem ciekawa ile waży moja dzidzia, no i mam nadzieję ją zobaczyć na USG, jesli będzie fajnie widac to wkleję zdjecie. No a teraz czas na kąpiel i chyba lece do łóżeczka, mam nadzieję ze dziś nocka minie mi normalnie. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Marcóweczki:) Dzisiaj nasz prezyxdent miał podpisać albo nie becikowe i oczywiście przez zawieruchę w sejmie cisza na ten temat. Aurelko trzymamy kciuki za egzaminy i zaliczenia:) Karol-ino ja tez miałam schizy na wody i też nie rozstajję się z papierkami lakmusowymi. Byłam dzis u doktorka, no i trochę ochrzan dostałam bo schudłam no i wyszło że waga 3 kg na plusie dalej aktualna, trochę mło ale brzuszek rośnie, w nastepną sobotę idziemy na usg bo doktorek chce sprawdzić czy Mała prawidłowo na wadze przybiera i tu paradoks, bo doktorek od cukrzycy martwi się czy za duża nie będzie a mój czy nie za mała.... Sprawdzał mi dziś ułożenie, było główkowe ale powiedział że robi to na moją prośbę tylko bo ona się ciągle kręci i jeszcze się może 10 razy przewrócić. Poza tym bez zmian, ale to dobrze bo z szjką nie jest gorzej, cały czas mam się bardzo oszczędzać. Dostaliśmy od szwagrostwa calutki karton super ciuszków po ich córci i siedzę i wszystko wyciągam i dziesięć razy oglądam i nie mogę się już doczekać tego marca. Kwestia porodu dalej jakoś mnie nie wzrusza mimo, że nie mam jeszcze wybranego szpitala. Szkołą Rodzenia też ciągle mnie zwodzi i wychodzi na to że w końcu nie zdążymy jej zrobić jak tak dalej pójdzie. Pozadrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I jeszcze tabelka, trochę z wyprzedzeniem ale za dwa dni zacznie się 33 więc niech już będzie NICK.........TERMIN....TYDZ.CIĄŻY....KG+.....MIASTO....Płeć...Imię agniecha_79..16.02.2006....36......12.......Rzeszów..............? amadzia......01.03.2006......35......14....Tczew..córeczka Adrianna(Ada)/Oliwia? enka76......01.03.2006.......35........7.........Konin........synek Filip Aurelia22....01.03.2006......35.........21........Gorzów......synuś Jakub Magda77.....01.03.2006......35.......12........Warszawa...synuś Mateuszek Magda78.....02.03.2006......34........13........Gdynia.......córcia Paula Kijaneczka...03.03.2006.....34.........9.......Jaworzno....synek Niunia_77....05.03.2006......34........9,5......Lublin........synuś Maksymilian Kamilla79.....05.03.2006......34.......4.........Gdańsk............?......? Juulka........05.03.2006.......34.......2.........Sandomierz.......?.....? Pyśka25.....10.03.2006.......33......9,5........Poznań.....córa Wiktoria Evi83........10.03.2006........33.......2.........Malbork...........?.....? Ania26.......10.03.2006.......33........3.........Rzeszów..........?.....? Karol_ina.....13.03.2006......33........13.......Bielsko-B......córeczka Hanna Słonko1335..16.03.2006. .....33....... 3 ........Szczecin....córeczka Alicja moni271......18.03.2006.......31......10......Kraków ...synuś....Kamil Ola25.........18.03.2006.......27........7..........Dublin......synus Alan Jagoda73.....18.03.2006......29.........9.........Zielona Góra......?.....? Emi25..........19.03.2006......32.........7........Tomaszów Maz......synuś Kacperek renacia.......19.03.2006......31.........11..........Poznań....chyba dziewczynka.......? mritta28......19.03.2006......32........9.............Krosno......córa....Izabela mi28...........20.03.2006......31........12..........Lublin.......synek .....? Mysz_31......20.03.2006......26........11..........Warszawa....SYNEK Franek albo Ignaś moni78........21.03.2006.......26........5..........Lublin...córeczka...Zuzia ILLELI.........21.03.2006.......26.......2?.......pl.Holandia...Jonathan lub Luzia Marta76.......22.03.2006.......26.........7.......Rzeszów...synuś Michał Dana25.........22.03.2006......30..........10.......Kraków.......... ....? Sabcia..........24.03.2006.......29..........12........Krosno...............? Iwi30...........26.03.2006.......29..........10.......płd.Anglia...synuś....? Agunia1........27.03.2006.......28..........3.......Kutno...córeczka Kamila albo Klaudia Asia26..........29.03.2006/.....27..........6.......Legnica......... Gracjan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lolcia81
mritta28, a jak tam Twój cukier, mierzysz już go sobie czy jeszcze nie? Słonko ja też się martwię moja wagą bo przez ta dietę to chyba nie da się przytyć. U mnie od 2 misięcy 5 kg na plusie Co do wyprawki dziewczyny to ja jeszcze nic nie mam, chociaż wczorak wypatrzyliśmy juz z mężem wózek dla naszego maleństwa. Ale kupimy go dopiero po porodzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny: Prezydent Lech Kaczyński podpisał nowelizację ustawy o świadczeniach rodzinnych, która zakłada, że od przyszłego roku becikowe w wysokości 1 tys. zł otrzymają, niezależnie od dochodu, wszystkie matki..... podkreslam - OD PRZYSZŁEGO ROKU...więc nas ominęło... W sumie miałam mieszane uczucia co do tego pomysłu, ale jak już dają, to szkoda, że nas ominie....mam nadzieje, ze chociaz urlopy beda dluzsze o 2 tyg:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misia75
Jeju, z tym becikowym to faktycznie- niezłe jajo, no ale cóz. A ja znowu spac nie moge!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karol_ina
co tu taka posucha emocjonalna dzis? śpicie??????? ja równiez wczoraj uslyszalam (w ktorys wiadomosciach) ze becikowe dla wszystkich do przyszlego roku, ale nie znalazlam dzis zadnego potwierdzenia na internecie. wszedzie pisza tylko-becikowe dla wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karol_ina
od przyszlego roku oczywiscie. przepalcowalam sie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej becikowe dla wszystkich - bo Kaczor podpisał ustawe dotyczącą budżetu na 2006 rok - więc od tego roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Becikowe w tym roku -1000 wszyscy, a najubozsze matki nawet 2000. Byłam dzisiaj na badaniu HbA1c które pokaze średnie stężenie glukozy we krwi w ostatnich 3 miesiącach. Oczywiście badam sobie glukometrem krew po każdym posiłku i staram się nie przekraczać tych 120.Narazie mi to wychodzi ale czuje się głodna czasem, a najbardziej mam smaka na słodycze, których nie mogę -chociażby słodką herbate.Wszystko jest takie bez smaku łeeee!! Dzisiaj w szkole rodzenia przerabialiśmy temat połogu i troche mnie to przeraża, że tyle krwi się wylewa po porodzie jak się macica obkurcza, no i te szwy i te 6 tyg to naprawde męczarnia, zwłaszcza że bedziemy dodatkowo niewyspane i przejęte nową rolą. Tak więc poród to nie wszystko. Pozdrawiam wszystkie mamusie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misia75
Mritta- nie taki djabeł straszny, z tego co ja pamietam do okres połogu dla mnie był nie miły do momentu zdjecia szwów, a potem to jakoś w normie. Ale dzisiaj cisza, co się dzieje????? A ja znowu dzis brak apetytu, dopiero wieczorem coś jem, ale też bez przekonania. Dziewczyny odezwijcie się. Co do moich bezsennych nocy, to najdziwniejsze jest to że spie 4 godziny, a potem w ciągu dnia nawet nie jestem śpiaca, jak by mój organizm nie potrzebował snu- no a u mnie to nie jest raczej normalne, gdyż jestem spiochem, chyba podswiadomie nerwy mnie zrzerają, strach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misia, nie martw sie:-) ja tez jestem nocnym markiem... dziewczyny, ale mroz...u nas w Lublinie jest wlasnie -18oC....brrrr Miłej nocy i nie znikajcie tak;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misia, niunia- ja za to zasypiam o 20:00. Ranny ptaszek ze mnie. ;) Dzień dobry wszystkim kochanym Marcówkom! :D A tak wpadłam na chwilę, co by się: a) pochwalić (mam pierwszą piątkę w indeksie!), b)poskarżyć (pamiętacie te moje nieszczęsne bóle w pachwinach i nogach? No znowu są, od wczoraj. Ledwo chodzę. Wiem już, że to Mały musiał się chyba tak niefortunnie ułożyć. Chyba szykuje się do wyjścia.Ała! Bardzo boli.) Amadziu a Ty co? Co to za uśmieszki milczące? Napisz kochana co słychać u Was. Agunia1- ostatnio wpadłaś tylko zmienić dane w tabeli i bez słowa uciekłaś. Wrcaj i opowiadaj jak się czujecie. :) No. I pisać dziewczyny, pisać- póki mamy czas...;) Buziaki dla wszystkich, u nas też wielki mróz, ale ja tak lubię. TYlko że ślisko jak cholera i uważać trzeba. 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aurelio GRATULACJE!!!!! piatka - to sie chwali, jestem z Ciebie dumna!!! a u mnie - cóż, ogólnie ok. byłam u gina - nastepna wizyta 10 lutego, wiec za miesiąc...zdziwiłam sie, bo ponoc teraz co 2 tygodnie...ale obejrzał i powiedział, że wszystko ok, wiec nie ma potrzeby wczesniej - zatem tylko sie cieszyc. :) chodze do szkoły rodzenia - uwielbiam te spotkania...serio, mówią tak fajnie o oporodach jako czymś tak naturalnym - bo to przecież mnaturalne, preawda - wiec wiem , że będzide ból, ale cóż - do przeżycia i jestem dobrej myśli. chce bardzo piersią karmic... kolejna sprawa - sen - ostatnio tez mało sypiam, ale niewielka ilość snu widocznie wystarcza - grunt nie panikowac... - to jest ponoć normalne w ostatnich tygodniach ciąży. chyba organizm przyzwyczaja nas do nieprzespanych nocy hihihi :) :) :) :) a właśnie BECIKOWE dostaniemy - fajnie co???!!!! :) ja sie ciesze, zawsze coś, na ulicy nie leży....na pampersy bedzie :P pozdrawiam kochane, czasem po prostu nie mam czasu pisac, ale zytam na bieżąco.. jak koszulki do karmienia, dotarły do Was???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK.........TERMIN....TYDZ.CIĄŻY....KG+.....MIASTO....Płeć...Imię agniecha_79..16.02.2006....36......12.......Rzeszów..............? amadzia......01.03.2006......35......14....Tczew..córeczka Adrianna(Ada)/Oliwia? enka76......01.03.2006.......35........7.........Konin........synek Filip Aurelia22....01.03.2006......35.........21........Gorzów......synuś Jakub Magda77.....01.03.2006......35.......12........Warszawa...synuś Mateuszek Magda78.....02.03.2006......34........13........Gdynia.......córcia Paula Kijaneczka...03.03.2006.....34.........9.......Jaworzno....synek Niunia_77....05.03.2006......34........9,5......Lublin........synuś Maksymilian Kamilla79.....05.03.2006......34.......4.........Gdańsk............?......? Juulka........05.03.2006.......34.......2.........Sandomierz.......?.....? Pyśka25.....10.03.2006.......33......9,5........Poznań.....córa Wiktoria Evi83........10.03.2006........33.......2.........Malbork...........?.....? Ania26.......10.03.2006.......33........3.........Rzeszów..........?.....? Karol_ina.....13.03.2006......33........13.......Bielsko-B......córeczka Hanna Słonko1335..16.03.2006. .....33....... 3 ........Szczecin....córeczka Alicja moni271......18.03.2006.......32......11......Kraków ...synuś....Kamil Ola25.........18.03.2006.......27........7..........Dublin......synus Alan Jagoda73.....18.03.2006......29.........9.........Zielona Góra......?.....? Emi25..........19.03.2006......32.........7........Tomaszów Maz......synuś Kacperek renacia.......19.03.2006......31.........11..........Poznań....chyba dziewczynka.......? mritta28......19.03.2006......32........9.............Krosno......córa....Izabela mi28...........20.03.2006......31........12..........Lublin.......synek .....? Mysz_31......20.03.2006......26........11..........Warszawa....SYNEK Franek albo Ignaś moni78........21.03.2006.......26........5..........Lublin...córeczka...Zuzia ILLELI.........21.03.2006.......26.......2?.......pl.Holandia...Jonathan lub Luzia Marta76.......22.03.2006.......26.........7.......Rzeszów...synuś Michał Dana25.........22.03.2006......30..........10.......Kraków.......... ....? Sabcia..........24.03.2006.......29..........12........Krosno...............? Iwi30...........26.03.2006.......29..........10.......płd.Anglia...synuś....? Agunia1........27.03.2006.......28..........3.......Kutno...córeczka Kamila albo Klaudia Asia26..........29.03.2006/.....27..........6.......Legnica......... Gracjan Ja tylko na chwilkę wpadłam,musze bezwzględnie leżeć :( szyjka mi zanikła i mam rozwarcie, nie ominął mnie także Fenoterol, mam zażywać 3x po pół tabletki, na początku mnie trochę trzęsło ale teraz jest ok, natomiast w nocy nadal mam twardnienia...Napiszcie dziewczyny czy zażywacie go przed czy po jedzeniu, jakie macie zalecenia,ja z wrażenia tylko usłyszałam od lekarza dawkę... Co do becikowego to będzie obowiązywało od 10 lutego dla wszystkich mam. Pozdrawiam wszystkie dziewczyny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAM Jeju jak zimno, rano byłam na badaniach, i myślałam ze mocz w drodze do samochodu mi zamarźnie :p Aurelka gratulacje 🌼!!!!!!!!!! Oczywiscie ja też jestem bardzo zadowolona z becikowego, tylko ciekawa jestem ile dostaniemy na \"ręke\" z tego 1000 zł? Koszulki ja też juz dostałam, trzeba przyznac OK, i chyba jeszcze jedną zamówię. Ja wczoraj usnełam o 0.00 ale za to dzis jestem śpiąca w ciągu dnia, chyba jakieś ciśnienie niskie. Spadam gotowac obiadek, smacznego!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×