Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość smutna76

Hej, Hej!!!! Mamuśki,marcówki 2006!!!!!

Polecane posty

a, jeszcze zapomniałam napisać że pokój jednak wymalowaliśmy :) przestałam się martwić smrodkiem farby jak zobaczyłam jaki wyszedł kolor...na wiaderku był pastelowy żółty a wyszedł oczojeb...:) dziewczyny,czy kupujecie laktatory do szpitala??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dana 25
Witam kobietki!! jak zdrówka po weekendzie? Ja jeszcze trochę dalej chora, leczę się szałwią i syropem z cebuli. Dziś pierwszy raz miałam opuchnięte ręce i stopy aż mnie to w nocy obudziło - takie dziwne uczucie jakby mnie ktoś podpompował. Enka - mnie zgaga męczy bezustannie, już się poddałam, nie wymyślam nowych sposobów, zalewam tylko mlekiem i czekam końca... co do porodu - mnie jakoś tak napada wieczorami, taki strach lekki, a to wszystko jest jeszcze pogłębione tym, że nie udało nam się dostać do szkoły rodzenia przy szpitalu w którym chcę rodzić i wydaje mi się, że dużo tracę, nie znajdę fajnej położnej itp.... Moni 271 - ja na razie się wstrzymuję z kupnem laktatora - po pierwsze tani nie jest a wcale się może nie przydać (różnie to z nimi jest), a po drugie - jeśli zajdzie taka potrzeba wyślesz męża do pierwszego lepszego sklepu i za 10 minut będziesz go miała. Magda 77 kiedy zabierasz maluszka do domku? Jak się czujesz? Jak jego serduszko?Czy wiadomo coś na temat tej operacji - kiedy ewentualnie by była itp? Ja sama nie wiem czy też nie będę mieć cesarki - tak jak bebelusz ładnie sobie cały czas stał na główce to teraz się poprzecznie ułożył - tak mi się przynajmniej wydaje - ale mam nadzieję, że jeszcze się przekręci. Dziewczyny myślicie coś o ewentualnych znieczuleniach? Ja jestem rozdarta - z jednej strony boję się bólu tym bardziej że okres zawsze miałąm bardzo bolesny - prawie do omdleń dochodziło, więc nie wiem co to będzie podczas porodu, a z drugiej strony przecież to taki ból (podobno) o którym się szybko zapomina, no i nie ja pierwsza i nie ostatnia... Dziewczynki ja też poproszę o zdjątka ( info@spray.art.pl) obiecuję każdemu odesłać. Aurelka - nie poddawaj się - to tylko 5 dni, minie jak każdy tydzień, wytrzymaj dla małego, potem jak to przeczyta kiedyś to będzie dumny. Swoją drogą podziwiam Cię bardzo - twarda z Ciebei kobieta. A jak chłopak, odzywa się? Nic coś nie piszesz. ok , jeszcze tylko tabelka i pa pa NICK.........TERMIN....TYDZ.CIĄŻY....KG+.....MIASTO....Płeć...Imię agniecha_79..16.02.2006....38......12.......Rzeszów..............? amadzia......01.03.2006......37......14....Tczew..córeczka Adrianna(Ada)/Oliwia? enka76......01.03.2006.......37........7.........Konin........synek Filip Aurelia22....01.03.2006......37.........21........Gorzów......synuś Jakub Magda78.....02.03.2006......37........20........Gdynia.......córcia Paula Kijaneczka...03.03.2006.....36........15.......Jaworzno....synek Szymon Piotr Niunia_77....05.03.2006......36........10......Lublin........synuś Maksymilian Kamilla79.....05.03.2006......36.......4.........Gdańsk............?......? Juulka........05.03.2006.......36.......2.........Sandomierz.......?.....? Pyśka25.....10.03.2006.......34......14........Poznań.....córa Wiktoria Evi83........10.03.2006........33.......2.........Malbork...........?.....? Ania26.......10.03.2006.......33........3.........Rzeszów..........?.....? Karol_ina.....13.03.2006......33........13.......Bielsko-B......córeczka Hanna Słonko1335..16.03.2006. .....33....... 3 ........Szczecin....córeczka Alicja moni271......18.03.2006.......34......11......Kraków ...synuś....Kamil Ola25.........18.03.2006.......27........7..........Dublin......synus Alan Jagoda73.....18.03.2006......33.........10,5.........Zielona Góra......?.....? Emi25..........19.03.2006......34.........7........Tomaszów Maz......synuś Kacperek renacia.......19.03.2006......31.........11..........Poznań....chyba dziewczynka.......? mritta28......19.03.2006......34........9.............Krosno......córa....Izabela mi28...........20.03.2006......34........15..........Lublin.......synek .....? Mysz_31......20.03.2006......26........11..........Warszawa....SYNEK Franek albo Ignaś moni78........21.03.2006.......33........15..........Lublin...córeczka...Zuzia ILLELI.........21.03.2006.......26.......2?.......pl.Holandia...Jonathan lub Luzia Marta76.......22.03.2006.......34........11,5.......Rzeszów...synuś Michał Dana25.........22.03.2006......34..........10.......Kraków.......... ....? Sabcia..........24.03.2006.......29..........12........Krosno...............? Iwi30...........26.03.2006.......29..........10.......płd.Anglia...synuś....? Agunia1........27.03.2006.......28..........3.......Kutno...córeczka Kamila albo Klaudia Asia26..........29.03.2006/.....27..........6.......Legnica......... Gracjan NICK...........DATA UR.........WAGA.......CM....MIASTO...........IMIĘ Magda77.....26.01.2006....2100g......47cm.....Warszawa... Mateuszek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewuszki!! Ale jestem wkurzona!! Moj mąż wczoraj zadzwonil do mnie z Angli ,że nie przyjedzie dwunastego tak jak miał tylko 19-go i prosto do rodzicow czyli na drugi koniec Polski do Gdyni i stamtąd pojedzie ze starym do Niemiec kupowac samochód. Tak wiec moze do konca lutego sie wyrobi zeby do mnie przyjechać!!! Tak się z nim pokłuciłam ,że mówię wam !! Jego chyba nie obchodzi ze ja w każdej chwili juz moge rodzic ,ze boje sie juz sama spac i ze zostalo jeszcze pare rzeczy do kupienia i w ogole...Nieodpowiedzialny w najwazniejszym momencie!! Nie odzywam sie do niego ale to i tak pewnie nie pomoze. On uwaza ze robi najlepiej jak moze i nie ma innego wyjscia...Boze ...brak mi sił. W nocy nic nie spałam bo mi do głowy przyszło ,że moga mi też odejsć wody i już nie mogłam spać. Coś mi się polało takiego b. rzadkiego (jak wody)nie wiem moze dlatego ze wieczorem sie kąpałam i może troche sie wylało ze mnie wody, a może takie upławy . Askąd do cholery bede wiedziec kiedy mi się wody będą sączyć. Zaczynam panikować i cały dzień o tym myśle.(do szpitala juz nie pojade- sprawdzałam już 2 razy w ciąży i jeszcze z tą nerką leżałam wszyscy lekarze i położne mnie znają) Zdjęcia przesłałyście mi super- ja w porównaniu do was mam mały brzuch:-((( dlaczego a jeszcze jak położe się na boku to mi opada z jednej strony i taki flak... Wróciłam z siostrą z zakupów kupiłam resztę potrzebnych rzeczy i nie bede czekac na mężulka. Wyręcza się swoimi obowiązkami z moją rodziną. Chociaż onii są przy mnie i moge na nich zawsze liczyc. Pozdrawiam Pysiu gratuluje Aurelia- dasz rade -silna jestes dziewczyna (poród za to cię nie zmęczy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam koleżanki!!! ale u mnie pogoda - słoneczko swieci piknie - ale cisnienie niskie, toteż snuje sie jak ćma, ale spacer zaliczony, zakupy poczynione - czas na żarełko - oj jak ja ostatnio jem...ja wpierdal...normalnie!!! ale niec to, wazne zeby Niunia miała siłę i ja też, aby ją na ten świat wydac. nasza położna na szkole rodzenia mówiła, że teraz to sobie nie żałowawać, jeść - mięsa, owoce Warzywa - te 3 kilo to max jak przytyjemy już teraz , a poród wymaga energii - przede wszystkim popracować nad morfologią - wazne żelazo, magnez - mało żelaza to krok do anemii, a naczynka sa mało elastyczne, pękają, rany źle się goją - wiec laseczki podciagamy poziom żelaza: sałata, brokuły(fefefe :( ), czerwone mięso, sok z buraczków, marchewki.nie wiem co tam jeszcze...hmm - macie jakieś przepis na brokuły - żeby to zjadliwe było - jakoś ja ich nie lubie, bo prawie surowe wsuwam - pewnie dlatego.... co do laktatora , to ja mam od bratowej. ale zdania są różne, przyjaciółkamówił, że jak jest taki nawał pokarmu to wystarczy nacisnąć pierś i po scianach leci hehe. wyprawka nasza utknęła w miejscu - z ciuszków mam wszystko, ręczniki też, kosmetyki kupione, jeszcze pampersy i ten rozrtwór do brzuszka - 70% spityt :), ale to jeszcze troszke, moment i sie rozrobi... a co do łózeczka - to jestem w kropce i nie wiem czy czekać czy kupować - teściowa obiecała wózek - ale takowy już amm od przyjaciól pożyczony, wiec omyslałam, niech może łóżeczko kupi i lezacze - na to samo wyjdzie, jak nie taniej!!! ale ona mieszka w niemczech i tak jakoś ostatnio ma nas w dupie!!! nie pisza nie dzwonią - kicham na nią - ciekawe jak jej syn byłby w ciazy :) to tez nie interesowałaby sie jego samopoczuciem!!!??? ostatnio dzwoniliśmy w sylwestra, od tego czasu cisza....a tak mówiła - przyjade, koniecznie - szczerze, to jej przyjjazd mi nie robi,. chyba nawet nie na reke - gdzie ja na ostatnich nogach a tu 3 osoby w domu dodatkowo - twesciowa, teśc i 12 braciszek...:( no kiepsko to widze, ale mogłaby powiedziec słowo, bo nie wiem czy wstrzymac sie z tymi zakupami czuy olac ich i kupic??? nie wiem , moze sebastian zadzwoni i sie łaskawie spyta - bo ja mam ja w powazaniu - jak ona mnie , no nie??!!!!! ok , ale posmeciłam, hihi , ale komuś moge...mężowi truć nie chce - to w końcu jego mama....choć moje zdanie zna! ok ide obiad robić, oj głodno mi i ciężko coraz bardziej - serio , człapie już tak wolno i łazić mi sie nie chce , i sprzątać, a podnosić to już w ogóle... papa narka 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mritta - mąz sie przejął - teraz głowa rodziny musi zarabiac kase!!! dbac o utrzymanie swojej rodzinki - przecież pracuje, nie szlaja sie po knajpach - popatrz na tyo z takiej pwerspektywy.....faceci tak czesto rozumieja swoje ojcostwo... ale mimo wszystko, jak już wróci to mu uswiadom, że więź psychiczna i emocjonalne wsparcie jest równie wazne - a dla cięzarnej i młodej matki - chyba najwazniejsze...tylko spokojnie kochana - hormony jeszcze Twój stan pogarszają... a co do porodu - nie bójcie sie, z pewnoscia nikt tego nie przeoczy...urodzenie dziecka to wydarzenie, które sie z pewnoscia zauwazy i odczuje - no i trwa to troszke wiecej niż 1 godzinke....niestety:( wiecie co, ja już tak rozmawiałam ze znajomymi - fakt, poród to bolesne wydarzenie - ale da SIE PRZEZYC, STARAC SIE BYĆ OPANOWANĄ I SŁUCHAC POŁOZNEJ - TO PÓŁ SUKCESU - KOBIETY RODZILY, RODZĄ I RODZIC BEDĄ, WIEC NIE PANIKUJMY(mówie sobie takie rzeczy - to ostatnio moja mantra :) ) ale ja spróbuje bez znieczulenia, , a cesarka kochane to po prostu operacja!!! trudniej sie dochodzi do stanu \"urzywalności\" - jak konieczna to i owszem - jakna sprawa - dobro dziecka najwazniejsze, ale jak można naturalnie, to jednak warto - tak juz natura nas stworzyła, że po porodze fizjologicznym organizm szybciej dochodzi do siebie, po kilku godzinach mozna wstac, organizma sie oczyszcza...tak wiec ja jak na razie chce rodzic naturalnie - moze w trakcie nie obrażę sie na jakies przyspieszenie, kropluweczkę - ale nie za szybko, bo macica może tak popękać, ze bedzie do niczego i o kolejnej ciązy mozna zapomniec - a ja tak chciałabym miec 2 dzieci - ale cichutko - najpierw jedno niech sie urodzi i sie dalej zobaczy :) spadam, bo umre z głodu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzis w wyborczej gazecie - chyba nie pomylilam gazet:) - jest wszystko na temat becikowego - gdzie złozyc dokumenty i jakie formalnosci, a takze informacje na temat urlopów - zatem cos dla nas. ja niestety nie dostałam już :(, ale jak dostaniecie takie info to prosze napiszcie.,..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amadzia- dzieki za zrozumienie, poczekam az mi przejdzie ....może za tydzień:-)) Gazety już nie dostałeam, a na stronie internet. gazety nie ma tych informacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w radio przed chwilą usłyszałam ,że becikowe będzie od przyszłego czwartku i z aktem urodzenia i dowodem osobistym idziemy do Urzedu Gminy. Amadzia co do twoich teściów: moi tak samo mają mnie w dupie...nawet nie spytają się czy coś potrzebuję , może pieniądze?, czy wszystko już mam dla dzidziusia, jakie kolwiek pytania odnosnie dziecka(chyba moja teściowa boi sie zostac babcią) moi rodzice cały czas mi pomagają , kupują , zawiozą mnie jak trzeba gdzieś doradzją, uspokajają. To fakt że mieszkają po drugiej stronie Polski , ale wiem że dla chcącego nie ma nic trudnego.Mogą czasem paczkę wysłać(swoim dzieciom często wysyłali)W końcu ja też teraz jestem ich córką,i matką ich wnuczki. Ale co się dziwić jacy rodzice taki syn..(ciągle jestem zła) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki ! IWI30@op.pl Gratulacje dla Magdy 77 no jaka super dzidzia :) i imię takie słodkie. No to teraz już się cała nasza reszta posypie hihi. Muszę przyznać że już strasznie dawno nie pisałam i miałam zaległości w czytaniu wypowiedzi ale już je nadrobiłam. My z dzidziolkiem jesteśmy na etapie 33 tyg. z dobrymi wynikami . Dziś położna powiedziała że synuś może mieć w dniu porodu koło 4 kilo więc się troszkę przeraziłam jak sobie dam radę czy mnie nie potarga. Wiecie co dziewczyny jak czytam wasze wypowiedzi o różnych dolegliwościach to tak mi was strasznie szkoda łączę się z wami w bólu.Ja na całe szczęście nie mam większych problemów no może czasem gorzej śpię w nocy lub ręce mi cierpną i jak chodzę to się szybko męczę ale to pryszcz porównując wasze niektóre problemy i dolegliwości. Dziewczynki uszy do góry będzie dodrze.Jeszcze tylko troszkę nam zostało. Pomimo tego że osobiście mam nieskomplikowaną ciążę to właśnie ja paradoksalnie wiem jak to jest ciężko np. urodzić się przedwcześnie. Tak mi się śpieszyło na ten świat że urodziłam się w 7 miesiącu z wagą 1kg i 600 gram . Przyznam szczerze że od początku ciąży miałam obawy czy u mnie to się nie powtórzy ale myślę że teraz już nie. Pomysł ze zdjęciami jest super ja właśnie mam kilka nowych to mogę podesłać i proszę też o zdjątka od Was(jestem strasznie ciekawa jak wyglądacie bo podobno kwitnąco) Buziaki papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w radio przed chwilą usłyszałam ,że becikowe będzie od przyszłego czwartku i z aktem urodzenia i dowodem osobistym idziemy do Urzedu Gminy. Amadzia co do twoich teściów: moi tak samo mają mnie w dupie...nawet nie spytają się czy coś potrzebuję , może pieniądze?, czy wszystko już mam dla dzidziusia, jakie kolwiek pytania odnosnie dziecka(chyba moja teściowa boi sie zostac babcią) moi rodzice cały czas mi pomagają , kupują , zawiozą mnie jak trzeba gdzieś doradzją, uspokajają. To fakt że mieszkają po drugiej stronie Polski , ale wiem że dla chcącego nie ma nic trudnego.Mogą czasem paczkę wysłać(swoim dzieciom często wysyłali)W końcu ja też teraz jestem ich córką,i matką ich wnuczki. Ale co się dziwić jacy rodzice taki syn..(ciągle jestem zła) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ Widze ze przyszedł czas na teściów, no to ja wam powiem że u mnie też ze strony tesciów -dno, nic ich nie obchodzi, jak ja sie czuję, jak dzidzia, kompletnie nic, a to ich druga wnuczka, ale teraz nawet pierwsza ich nie interesuje za specjalnie, daleko nie mają ok. 10 km. na telefon tez im chyba szkoda czasu i pieniędzy, jestem tak wściekła na nich że nie wiem czy po nasze stosunki kiedy kolwiek poprawia sie, tym bardziej że zawsze było znośnie, w końcu 10 lat jestem ich synowa, no ale w geuncie rzeczy nie chodzi mi o mnie tylko o ten brak zainteresowania wnukami, 😡 Tak więc z jednej strony to nawet w pewnym sensie podtrzymałyście mnie na duchu, ze nie tylko ja mam takie problemy :( naszczescie mój misiek tez to widzi i ostro sie temu sprzeciwia, no ale efekt jest taki ze poprostu kontakt praktycznie jest między nimi zerwany. Co za ludzie !!!! No to narazie tyle, ulżyło mi , a teraz spadam gołąbki robić na obiadek, mniam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc kobietki :) temat tessciow?! hmmm... tez cos skrobne: tesciowa - rewelacja :) brak zastrzezen... natomiast tesc to jest ewenement na skale swiatowa na ktorego nie moge patrzec... dziala na mnie jak plachta na byka!! wczoraj kupilam sobie kiecki na porodowke - mam nadzieje ze 3 sztuki wystarcza :) mam pytanko czy zabieracie ze soba do szpitala wklady poporodowe albo podpaski?? bo tam gdzie ja bede rodzic wiem ze krzywa patrza jak nie uzywa sie tych ktore oni daja. jutro mam wizyte u gina... pewnie to juz jedna z ostatnich... przeraza mnie to ze wyjezdza od polowy do konca lutego na urlop (u nas sa ferie w tym czasie) ale sadze ze nasz babel poczeka... jutro tez sie przekonam czy rzeczywiscie ulozyl sie glowka w dol... tylko musze jeszcze przejsc polke z usuwaniem zbednego owlosienia a to z dnia na dzien jest coraz trudniejsze... normalnie lustrzyca zaawansowana :P cieplutko pozdrawiamy - choc za oknem snieg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj suwaczek wskoczyl w 9 miesiac... rany jak to dumnie wyglada... a pamietam dzien w ktorym robilam test i ujrzalam 2 krechy.... zlecialo jakos...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczynki :) U ans taka zawierucha dzisiaj, że z domu nie chce się nosa wystawiać :( Widzę, że ostro poruszacie temat teściów. U mnie sytuacja odwrotna. Jak urodziłam pierwsze dziecko, byłam jeszcze w szpitalu, to moja mama i teściowa pojechały do hurtowni i kupiły mi całą wyprawkę od A do Z. Ja nic nie kupowałam, a wszystko na początek miałam. Niestety teściowej już nie mam, bo jak syn miał 3 miesiące nagle zachorowała i zmarła :( A wspaniałą kobietą była. Moja mama do tej pory szaleje i ciągle rozpuszcza mi dziecko, no i dla drugiego już nakupowała ciuszków. Na teścia też nie mam co narzekać, też pomaga i interesuje się wnukiem. Jeszcze tydzień i kończą się ferie, ale w piątek idę do lekarza i chyba poproszę już o zwolnienie. Trochę rozleniwiłam się przez to wolne, ale mam też takie dni, że nie mogę chodzić, bo mnie uciska po bokach i kłuje. Trzeba trochę odpocząć, bo później nie będzie kiedy. Jutro zaczynam 35 tydz., ale już dziś zmienię tabelkę NICK.........TERMIN....TYDZ.CIĄŻY....KG+.....MIASTO....Płeć...Imię agniecha_79..16.02.2006....38......12.......Rzeszów..............? amadzia......01.03.2006......37......14....Tczew..córeczka Adrianna(Ada)/Oliwia? enka76......01.03.2006.......37........7.........Konin........synek Filip Aurelia22....01.03.2006......37.........21........Gorzów......synuś Jakub Magda78.....02.03.2006......37........20........Gdynia.......córcia Paula Kijaneczka...03.03.2006.....36........15.......Jaworzno....synek Szymon Piotr Niunia_77....05.03.2006......36........10......Lublin........synuś Maksymilian Kamilla79.....05.03.2006......36.......4.........Gdańsk............?......? Juulka........05.03.2006.......36.......2.........Sandomierz.......?.....? Pyśka25.....10.03.2006.......34......14........Poznań.....córa Wiktoria Evi83........10.03.2006........33.......2.........Malbork...........?.....? Ania26.......10.03.2006.......33........3.........Rzeszów..........?.....? Karol_ina.....13.03.2006......33........13.......Bielsko-B......córeczka Hanna Słonko1335..16.03.2006. .....33....... 3 ........Szczecin....córeczka Alicja moni271......18.03.2006.......34......11......Kraków ...synuś....Kamil Ola25.........18.03.2006.......27........7..........Dublin......synus Alan Jagoda73.....18.03.2006......33.........10,5.........Zielona Góra......?.....? Emi25..........19.03.2006......34.........7........Tomaszów Maz......synuś Kacperek renacia.......19.03.2006......31.........11..........Poznań....chyba dziewczynka.......? mritta28......19.03.2006......34........9.............Krosno......córa....Izabela mi28...........20.03.2006......35........15..........Lublin.......synek .....? Mysz_31......20.03.2006......26........11..........Warszawa....SYNEK Franek albo Ignaś moni78........21.03.2006.......33........15..........Lublin...córeczka...Zuzia ILLELI.........21.03.2006.......26.......2?.......pl.Holandia...Jonathan lub Luzia Marta76.......22.03.2006.......34........11,5.......Rzeszów...synuś Michał Dana25.........22.03.2006......34..........10.......Kraków.......... ....? Sabcia..........24.03.2006.......29..........12........Krosno...............? Iwi30...........26.03.2006.......29..........10.......płd.Anglia...synuś....? Agunia1........27.03.2006.......28..........3.......Kutno...córeczka Kamila albo Klaudia Asia26..........29.03.2006/.....27..........6.......Legnica......... Gracjan NICK...........DATA UR.........WAGA.......CM....MIASTO...........IMIĘ Magda77.....26.01.2006....2100g......47cm.....Warszawa... Mateuszek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Marcóweczki:) Rozpisałam się do Was z rana i oczywiście cały tekst mi gdzieś wcięło ,musiałam troszkę ochłonąć i zaczynam od nowa...... My już wreszcie kończymy urządzanie pokoiku, wczoraj zwieźliśmy łóżeczko i zaczyna wyglądać cudnie, została jeszcze kosmetyka, trzeba kupić karnisz i zawiesić firanki i nowy żyrandol ale to już szczegóły....W tym tygodniu też chcę rozpocząć pranie. Poza tym większość rzeczy już kupiona, zostało jeszcze kilka zamówień z allegro ale czekamy na wypłatę. Moni ja też bałam się jak diabli z odstawieniem fenoterolu, tym bardziej, że od razu pojawiły się skurcze ale teraz się wyciszyły i pojawiają się tylko jak za dużo łażę, wtedy kłądę się i przechodzi, za to cukry rewelacja, mogę sobie nawet pozwolić na cosik słodkiego raz dziennie. Dziękuję wszystkim Dziewczynkom które wysłały do mnie zdjęcia i przeprazam że się nie zrewanżowałam jeszcze ale ciągle nie mamy czasu, mąż zaraz po pracy albo musi jechać coś kupować czy złatwiać albo pracuje nad pokojem dla córci. Co do teściów to nie mogę narzekać, byli co prawda trochę rozczarowani, że kolejna wnusia im się szykuje ale przez moje problemy to się tak wystraszyli, że płeć przestała mieć jakiekolwiek znaczenie, teraz też z niecierpliwocią czekają na Małą Alicję:) Jeśli chodzi o znieczulenie w czasie porodu to ja sobie wymyśliłam, że spróbuję bez, naturalnie, zobaczyy jak wyjdzie w praniu, muszę przznać że nie jestem szczególną panikarą ani nadwrażliwowcem na ból i jakoś ta kwstia ciągle mnie nie przeraża, zresztą zobaczymy czy Gwiazdeczka wogóle się obróci, bo może skończy się cesarką... Mrittka biedulko, Ty to się nastresujesz w tej ciąży, musisz olać to wszystko, bo mały nerwusek Ci się urodzi i będzie ciągle wrzeszczeć tak jak ja mojej mamie:) Moja pewnie też oazą spokoju nie będzie.... Pozdrawiam i życzę miłego dzionka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karol_ina
hej kobietki, zaczynam od tabelki NICK.........TERMIN....TYDZ.CIĄŻY....KG+.....MIASTO....Płeć...Imię agniecha_79..16.02.2006....38......12.......Rzeszów..............? amadzia......01.03.2006......37......14....Tczew..córeczka Adrianna(Ada)/Oliwia? enka76......01.03.2006.......37........7.........Konin........synek Filip Aurelia22....01.03.2006......37.........21........Gorzów......synuś Jakub Magda78.....02.03.2006......37........20........Gdynia.......córcia Paula Kijaneczka...03.03.2006.....36........15.......Jaworzno....synek Szymon Piotr Niunia_77....05.03.2006......36........10......Lublin........synuś Maksymilian Kamilla79.....05.03.2006......36.......4.........Gdańsk............?......? Juulka........05.03.2006.......36.......2.........Sandomierz.......?.....? Pyśka25.....10.03.2006.......34......14........Poznań.....córa Wiktoria Evi83........10.03.2006........33.......2.........Malbork...........?.....? Ania26.......10.03.2006.......33........3.........Rzeszów..........?.....? Karol_ina.....13.03.2006......36........15.......Bielsko-B......córeczka Hanna Słonko1335..16.03.2006. .....33....... 3 ........Szczecin....córeczka Alicja moni271......18.03.2006.......34......11......Kraków ...synuś....Kamil Ola25.........18.03.2006.......27........7..........Dublin......synus Alan Jagoda73.....18.03.2006......33.........10,5.........Zielona Góra......?.....? Emi25..........19.03.2006......34.........7........Tomaszów Maz......synuś Kacperek renacia.......19.03.2006......31.........11..........Poznań....chyba dziewczynka.......? mritta28......19.03.2006......34........9.............Krosno......córa....Izabela mi28...........20.03.2006......35........15..........Lublin.......synek .....? Mysz_31......20.03.2006......26........11..........Warszawa....SYNEK Franek albo Ignaś moni78........21.03.2006.......33........15..........Lublin...córeczka...Zuzia ILLELI.........21.03.2006.......26.......2?.......pl.Holandia...Jonathan lub Luzia Marta76.......22.03.2006.......34........11,5.......Rzeszów...synuś Michał Dana25.........22.03.2006......34..........10.......Kraków.......... ....? Sabcia..........24.03.2006.......29..........12........Krosno...............? Iwi30...........26.03.2006.......29..........10.......płd.Anglia...synuś....? Agunia1........27.03.2006.......28..........3.......Kutno...córeczka Kamila albo Klaudia Asia26..........29.03.2006/.....27..........6.......Legnica......... Gracjan NICK...........DATA UR.........WAGA.......CM....MIASTO...........IMIĘ Magda77.....26.01.2006....2100g......47cm.....Warszawa... Mateuszek bylam w piatek u lekarki, wszystko ok, mala wazy ok 2200 wiec moze troche malo ale ja tez bykiem nie bylam, wiec lekarka stwierdzila ze nie ma powodu do zmartwienia. lezy glowa w dól, utwierdzilam sie wiec w przekonaniu ze to stópkami tak mi żebra okłada ;) jeszcze 5 tygodni i wielki finał!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karol_ina
acha, zastanawialyscie sie nad pieluchami? ja sie nastawiam na pampersy, wydaje mi sie ze to oszczednosc czasu, a cenowo chyba wiele drozej od tetry nie wyjda (biorąc po uwage prad, wode, proszki, czas na prasowanie-tak mi mowila tez doswiadczona kolezanka). jak uwazacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość enka76
hej dziewczyny! jeśli chodzi o pieluchy to na początek ja będe używała tetry,żeby poobserwować małego jak często siusia, z tego co wyczutalam to powinien do 10 razy, jesli sie najada i nie jest chory, a potem tez przejde na pampersy. Pamietam,że moja córeczka bardzo nielubila mokrych pieluch i jak miala mokro to od razu sie wybudzała, a wiadomo jak potrzebny jest spokojny sen dziecku i mamie!Kupiłam juz pampersy, a czy zaopatrzyłyscie sie w kółka do siedzenia po porodzie? To tez bardzo przydatna rzecz.Jeszcze sie odezwę,idę robic obiadek!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK.........TERMIN....TYDZ.CIĄŻY....KG+.....MIASTO....Płeć...Imię agniecha_79..16.02.2006....38......12.......Rzeszów..............? amadzia......01.03.2006......37......14....Tczew..córeczka Adrianna(Ada)/Oliwia? enka76......01.03.2006.......37........7.........Konin........synek Filip Aurelia22....01.03.2006......37.........21........Gorzów......synuś Jakub Magda78.....02.03.2006......37........20........Gdynia.......córcia Paula Kijaneczka...03.03.2006.....36........15.......Jaworzno....synek Szymon Piotr Niunia_77....05.03.2006......36........10......Lublin........synuś Maksymilian Kamilla79.....05.03.2006......36.......4.........Gdańsk............?......? Juulka........05.03.2006.......36.......2.........Sandomierz.......?.....? Pyśka25.....10.03.2006.......34......14........Poznań.....córa Wiktoria Evi83........10.03.2006........33.......2.........Malbork...........?.....? Ania26.......10.03.2006.......33........3.........Rzeszów..........?.....? Karol_ina.....13.03.2006......36........15.......Bielsko-B......córeczka Hanna Słonko1335..16.03.2006. .....33....... 3 ........Szczecin....córeczka Alicja moni271......18.03.2006.......34......11......Kraków ...synuś....Kamil Ola25.........18.03.2006.......27........7..........Dublin......synus Alan Jagoda73.....18.03.2006......33.........10,5.........Zielona Góra......?.....? Emi25..........19.03.2006......34.........7........Tomaszów Maz......synuś Kacperek renacia.......19.03.2006......31.........11..........Poznań....chyba dziewczynka.......? mritta28......19.03.2006......35........9.............Krosno......córa....Izabela mi28...........20.03.2006......35........15..........Lublin.......synek .....? Mysz_31......20.03.2006......26........11..........Warszawa....SYNEK Franek albo Ignaś moni78........21.03.2006.......33........15..........Lublin...córeczka...Zuzia ILLELI.........21.03.2006.......26.......2?.......pl.Holandia...Jonathan lub Luzia Marta76.......22.03.2006.......34........11,5.......Rzeszów...synuś Michał Dana25.........22.03.2006......34..........10.......Kraków.......... ....? Sabcia..........24.03.2006.......29..........12........Krosno...............? Iwi30...........26.03.2006.......29..........10.......płd.Anglia...synuś....? Agunia1........27.03.2006.......28..........3.......Kutno...córeczka Kamila albo Klaudia Asia26..........29.03.2006/.....27..........6.......Legnica......... Gracjan NICK...........DATA UR.........WAGA.......CM....MIASTO...........IMIĘ Magda77.....26.01.2006....2100g......47cm.....Warszawa... Mateuszek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To najpierw i ja poprawię tabelkę:-) NICK.........TERMIN....TYDZ.CIĄŻY....KG+.....MIASTO....Płeć...Imię agniecha_79.16.02.2006....39......12.......Rzeszów..............? amadzia......01.03.2006.....38......14....Tczew..córeczka Adrianna(Ada)/Oliwia? enka76......01.03.2006.......38.........7.........Konin........synek Filip Aurelia22....01.03.2006......38.........21........Gorzów......synuś Jakub Magda78.....02.03.2006......38........20........Gdynia.......córcia Paula Kijaneczka...03.03.2006.....37........15.......Jaworzno..synek Szymon Piotr Niunia_77....05.03.2006......37........12......Lublin......synuś Maksymilian Juulka........05.03.2006.......37.......2.........Sandomierz.......?.....? Pyśka25.....10.03.2006.......36......14........Poznań.....córa Wiktoria Ania26.......10.03.2006.......36.......3.........Rzeszów..........?.....? Karol_ina.....13.03.2006......36.......15.......Bielsko-B.....córeczka Hanna Słonko1335..16.03.2006. .....35....... 3 ........Szczecin....córeczka Alicja moni271......18.03.2006.......34......11..........Kraków ...synuś....Kamil Ola25.........18.03.2006........27........7..........Dublin......synus Alan Jagoda73.....18.03.2006.......33.......10,5.......Zielona Góra......?.....? Emi25..........19.03.2006......34.........7........Tomaszów Maz...synuś Kacperek renacia.......19.03.2006.......31........11..........Poznań....chyba dziewczynka...? mritta28......19.03.2006......35........9.............Krosno......córa....Izabela mi28...........20.03.2006......35........15..........Lublin.......synek .....? Mysz_31......20.03.2006......26........11..........Warszawa....SYNEK Franek albo Ignaś moni78........21.03.2006.......33........15.......Lublin...córeczka...Zuzia ILLELI.........21.03.2006.......26........2?.......pl.Holandia...Jonathan lub Luzia Marta76.......22.03.2006.......34......11,5.......Rzeszów...synuś Michał Dana25.........22.03.2006......34..........10.......Kraków.......... ....? Sabcia..........24.03.2006.......29..........12......Krosno...............? Iwi30...........26.03.2006.......29..........10.......płd.Anglia...synuś....? Agunia1........27.03.2006.......28..........3........Kutno...córeczka Kamila albo Klaudia Asia26..........29.03.2006/.....27..........6.......Legnica......... Gracjan NICK...........DATA UR.........WAGA.......CM....MIASTO...........IMIĘ Magda77.....26.01.2006....2100g......47cm.....Warszawa... Mateuszek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej!!! Karolina ja stawiam na pampersy - nie chce ryzykowac odparzeń, a z praniem i prasowaniem to daje sobie spokój co najmniej na 10 dni po porodzie - może mama pomoże jakby była potrzeba - kaftaniki, śpieszki...ale pieluchy odpuszczam - kupiłam tylko 6 , nie planuje uzywac ich do pupci...raczej jako przytulanki - dzieci to lubia i do kąpieli. Emi a z kółkim to swiete słowa - ponoić na kilka pierwszych dni po porodzie sa rewelacyjne - mozna przynajmniej usiąsć. ale sie najadłam i kawa i feee, az mnie zemdliło, fuj, ide umyć paszcze - moze powiew świeżości mi pomoze bo czuje jakbym miała puścić pawia.....:( - sorry ze tak w porze obiadu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja...Laski, ja juz mam 38 tydzień!!! czyli ciąża jest donoszona - no juz prawie, jeszcze tydzień i niech sie dzieje co chce!!!! herbatke zaczne pić - z liści malin, ale za tydzień, w piatek do lekarza, ciekawe co powie???!!! no a wtedy to juz pakuje torbe....co prawda to prawie wszystko juz mam do tej torby, ale spakowane nie jest - ale zobacze co lekarz na to..... wiecie co - zleciałao to jakoś!!!szybko nawet, a teraz od sylwestra to juz w ogóle czas zasuwa....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karol_ina
Amadzia, święte słowa... ostatnie tygodnie mi również zleciały jak z bicza trzasnał. jak dzis pamietam 07/07 kiedy to zrobilam sobie tescik i ten pokazal piekna rozową kreche... :) a teraz odliczam praktycznie dni do porodu, w czwartek zamierzam wyprac ciuszki, reczniki i pieluszki (równiez kupilam 10 sztuk tetry, do wycierania buźki, kąpieli it). siedze sobie juz w domciu na L4, nie zamierzam juz do pracy wracac przed porodem. własnie dostaje kopniaki w zebra :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karol_ina
acha, jesli nadal macie ochote pokazac brzusie podaje adres: karol_ina81@op.pl. obiecuje zrewanzowac sie swoimi zdjątkami, jak tylko pstrykne sobie cos aktualnego (ostatnie mam z Sytwestra, wtedy byłam jeszcze piękna i szczupla, a teraz bardziej pączka przyponimam)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asia26
NICK.........TERMIN....TYDZ.CIĄŻY....KG+.....MIASTO....Płeć...Imię agniecha_79.16.02.2006....39......12.......Rzeszów..............? amadzia......01.03.2006.....38......14....Tczew..córeczka Adrianna(Ada)/Oliwia? enka76......01.03.2006.......38.........7.........Konin........synek Filip Aurelia22....01.03.2006......38.........21........Gorzów......synuś Jakub Magda78.....02.03.2006......38........20........Gdynia.......córcia Paula Kijaneczka...03.03.2006.....37........15.......Jaworzno..synek Szymon Piotr Niunia_77....05.03.2006......37........12......Lublin......synuś Maksymilian Juulka........05.03.2006.......37.......2.........Sandomierz.......?.....? Pyśka25.....10.03.2006.......36......14........Poznań.....córa Wiktoria Ania26.......10.03.2006.......36.......3.........Rzeszów..........?.....? Karol_ina.....13.03.2006......36.......15.......Bielsko-B.....córeczka Hanna Słonko1335..16.03.2006. .....35....... 3 ........Szczecin....córeczka Alicja moni271......18.03.2006.......34......11..........Kraków ...synuś....Kamil Ola25.........18.03.2006........27........7..........Dublin......synus Alan Jagoda73.....18.03.2006.......33.......10,5.......Zielona Góra......?.....? Emi25..........19.03.2006......34.........7........Tomaszów Maz...synuś Kacperek renacia.......19.03.2006.......31........11..........Poznań....chyba dziewczynka...? mritta28......19.03.2006......35........9.............Krosno......córa....Izabela mi28...........20.03.2006......35........15..........Lublin.......synek .....? Mysz_31......20.03.2006......26........11..........Warszawa....SYNEK Franek albo Ignaś moni78........21.03.2006.......33........15.......Lublin...córeczka...Zuzia ILLELI.........21.03.2006.......26........2?.......pl.Holandia...Jonathan lub Luzia Marta76.......22.03.2006.......34......11,5.......Rzeszów...synuś Michał Dana25.........22.03.2006......34..........10.......Kraków.......... ....? Sabcia..........24.03.2006.......29..........12......Krosno...............? Iwi30...........26.03.2006.......29..........10.......płd.Anglia...synuś....? Agunia1........27.03.2006.......28..........3........Kutno...córeczka Kamila albo Klaudia Asia26..........29.03.2006/.....33..........9.......Legnica......... Gracjan NICK...........DATA UR.........WAGA.......CM....MIASTO...........IMIĘ Magda77.....26.01.2006....2100g......47cm.....Warszawa... Mateuszek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asia26
Cześć dziewczyny! Przed chwilą wróciłam od lekarza i jestem strasznie przestraszona. Z moim synkiem wszystko w porządku (waży 1900, ustawiony już główką do dołu). Ale problem w tym, że grozi mi wcześniejszy poród, bo mam twardnienie macicy, skurcze sporadyczne i skróconą szyjkę. Lekarz przepisał mi fenoterol (pierwszy raz od początku ciąży mam brać jakieś leki). I mam leżeć. Myślałam, że popracuję jeszcze do końca lutego, ale nie ma szans. Lekarz powiedział, że to nie minie, trzeba tylko zrobić wszystko żebym wytrzymała przynajmniej do 36 tygodnia (wg niego jestem w 31 tyg., ale on zawsze liczy od daty zapłodnienia). Wybaczcie, że Was tak zasypałam informacjami, ale naprawdę się wystraszyłam i chciałam komuś wygadać. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niunia, aurelia - wiem ze też zagladałyście na forum lutówek - przesłałam Wam zdjęcia Moni i jej małej Haneczki...słodka dziewczynka... karol_ina wysłam Ci zdjęcia, czekam na rewanz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jagoda73
Hej dziewczyny. Najpierw tabelka: NICK.........TERMIN....TYDZ.CIĄŻY....KG+.....MIASTO....Płeć...Imię agniecha_79.16.02.2006....39......12.......Rzeszów..............? amadzia......01.03.2006.....38......14....Tczew..córeczka Adrianna(Ada)/Oliwia? enka76......01.03.2006.......38.........7.........Konin........synek Filip Aurelia22....01.03.2006......38.........21........Gorzów......synuś Jakub Magda78.....02.03.2006......38........20........Gdynia.......córcia Paula Kijaneczka...03.03.2006.....37........15.......Jaworzno..synek Szymon Piotr Niunia_77....05.03.2006......37........12......Lublin......synuś Maksymilian Juulka........05.03.2006.......37.......2.........Sandomierz.......?.....? Pyśka25.....10.03.2006.......36......14........Poznań.....córa Wiktoria Ania26.......10.03.2006.......36.......3.........Rzeszów..........?.....? Karol_ina.....13.03.2006......36.......15.......Bielsko-B.....córeczka Hanna Słonko1335..16.03.2006. .....35....... 3 ........Szczecin....córeczka Alicja moni271......18.03.2006.......34......11..........Kraków ...synuś....Kamil Ola25.........18.03.2006........27........7..........Dublin......synus Alan Jagoda73.....18.03.2006.......35.......12,5.......Zielona Góra......?.....? Emi25..........19.03.2006......34.........7........Tomaszów Maz...synuś Kacperek renacia.......19.03.2006.......31........11..........Poznań....chyba dziewczynka...? mritta28......19.03.2006......35........9.............Krosno......córa....Izabela mi28...........20.03.2006......35........15..........Lublin.......synek .....? Mysz_31......20.03.2006......26........11..........Warszawa....SYNEK Franek albo Ignaś moni78........21.03.2006.......33........15.......Lublin...córeczka...Zuzia ILLELI.........21.03.2006.......26........2?.......pl.Holandia...Jonathan lub Luzia Marta76.......22.03.2006.......34......11,5.......Rzeszów...synuś Michał Dana25.........22.03.2006......34..........10.......Kraków.......... ....? Sabcia..........24.03.2006.......29..........12......Krosno...............? Iwi30...........26.03.2006.......29..........10.......płd.Anglia...synuś....? Agunia1........27.03.2006.......28..........3........Kutno...córeczka Kamila albo Klaudia Asia26..........29.03.2006/.....33..........9.......Legnica......... Gracjan NICK...........DATA UR.........WAGA.......CM....MIASTO...........IMIĘ Magda77.....26.01.2006....2100g......47cm.....Warszawa... Mateuszek Gratulacje dla Magdy i jej ślicznej dzidzi :) U mnie wszystko ok. Fenoterol mam brac do konca 36 tygodnia, leże i umieram ze strachu przed porodem. Wszystko dla dzidzi już właściwie mamy. Torbe do szpitala tez spakowałam. Wiec jakby co jestem gotowa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jagoda73
Moni 271 my tez kupiliśmy lóżeczko turystyczne, z kołyską, przewijakiem, muzyczką, wibracjami, pałąkiem z zabawkami, moskitiera itp. I kupując patrzeliśmy, żeby miało rozmiar 60x120, żeby pasował do tego łóżeczka standardowy materacyk, bo te które są w komplecie są cieniutkie, na wyjazd mogą być ale do domu lepiej żeby dzidzia spała na porządnym. My kupiliśmy kokosowo-gryczany. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Wczoraj była w szpitalu, na tak zwanym zwiedzaniu, sal porodowych i poporodowych, no i wiecie przeżyłam to bardzo. Nie chodzi o to że widziałam cos złego, bo wręcz odwrotnie, wszystko super, warunki itd. ale jak wiecie to mój drugi poród i faktycznie zapomina sie za jakis czas o bólu, ale wczoraj po przekroczeniu izby przyjęc na porodówce, nagle wstąpił we mnie jakiś nerw a za chwile płacz i wszystko mi wróciło, strach nieprawdopodobny, no poprostu koszmar. Misiek nie wiedział za bardzo co robić, a ja ryk, z drugiej strony głupio mi wiec sie staram uspokoic, no ale przeszło. Potem zwiedzanie, widziałam za szybą małe dzidziunie w inkubatorach, ojej, nieprawdopodobne, no ale wszystko potem oK, do momentu powrotu do domu. W samochodzie się zaczeło taki dół, psychicznie dno że normalnie myslałam ze zwariuje. Moze nie powinnam wam o tym pisac, ale w sumie wy chyba mnie najbardziej zrozumiecie. No nic muszę brać sie w garść, cholercia. Tak czy inaczej pozdrawiam was bardzo gorąco 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×