Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość smutna76

Hej, Hej!!!! Mamuśki,marcówki 2006!!!!!

Polecane posty

czesc ja tez mam termin na 8 marca i na ta chwile wychodzi ze to bedzie dziewczynka.Pozdrawiam wszystkie szczesciary trzymajxie sie i powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słonko....ale ja nie dostałam nic :( Tzn. mail doszedł ale bez żadnego załącznika...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słonko ,doszło -ściągam właśnie.... Wróciłam kilka stron wstecz i przeczytałam o książce o usypianiu ,też bym prosiłą o nią.... A teraz o Ali....ile Ala ma obwodu w główce ? i jaki ma \"wzrost\" :) ? Zadzwonie do mojej babki.Super jest. Gdzie mam wysłać zdjęcia Maksia i bardzo proszę o zdjęcia Waszych pociech ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Dziewczynki, w koncu udalo mi sie zamiescic w stopce zdjecie. Przynajmniej mam taka nadzieje. Maja dzisiaj konczy 9 miesiecy wiec to juz duza babka! :) Mamuski karmiace jeszcze piersia, ile was jeszcze jest? Jak u was ze spaniem bo u mnie coraz gorzej i w pracy jestem b. zmeczona. Mam zamiar wdrozyc ksiazke od Słonka... (Dzieki Kochana) tylko mam obawy czy to sie uda jesli Mała jest dalej na piersi. A nie chce sie męczyc tydzien jesli nie ma to szans powodzenia. Maja miala w ub. tyg trzydniówke temp. 39.5 (az wzywalam pogotowie) i nic poza tym, po trzech dniach temp. spadla do 35.7 i po prau godzinach wrucila do normy razem z plackowata wysypka, ktora zeszla po 2-3 dniach. Co do postępow Maja pełza w tempie swiatła albo sie buja do produ i do tyłu, podciaga sie na czym popadnie ale sama nie wstaje a jak ja postawie to kurczy paluszki, wasze tez tak mają? Czy moze tak nie powinno byc. Tyle ode mnie. Wracam do pracy. Ciekaawe czy zdjecie sie pokaze... Buziaczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mój Jaś też dziś dziewięć miesięcy...... Renacia---- one podobno mogą tak kurczuć paluszki do momentu aż pewnie nie staną na nogach, czyli prawdopodobnie wszystko ok. pozdrowienia dla wszystkich, a specjalne dla Aluni 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ala dziękuje za pozdrowienia i kciuki:) 🌻 Juulka książka wysłana. Jutro idziemy do neurochirurga więc wszytskiego się dowiem, nie zawracaj sobie na razie tym głowy, jakby co będę pytać. Tak wogóle to mamy bloga www.wiosenne-szczescie.blog.onet.pl są tam zdjęcia naszych maluchów, ostatnio nie byłdawno uaktualniany bo Illeli się przeprowadziła a to ona go prowadzi, jak założą jej neta to się pojawi i zrobi tam porządek i zdjęcia Waszych pociech jak będziecie chciały pewnie też się tam znajdą. stronka do zdjęc Ali: www.bobasy.pl/aleczka Nie ma najświeższych bo jakoś weny nie mamy ostatnio, wszytsko w biegu i nerwach, postaram się w weekend coś pstryknąc a zdjęcia Maksia możesz mi podesłać na maila: kasia1335@interia.pl Renaciu ALka ciągle na piersi, noce koszmarne ale tylko wtedy jak ząbkuje poza tym okresem budzi się raz na jedzenie. Chciałam wprowadzać w życie książkę ale ona ma niedowagę więc nie mam sumienia jej tego cycka odmówić, jak chce to niech je bo rzadko jej się zdarza chcieć..... Kończę bo dziś mam jeszcze dziewczynkę na korepetycje, i muszę się trochę przygotować Buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no hej hej!!! Baby jedne - w koncu sie odezwały - REnacia, Pysia , Julka!!!fajnie, za wracacie - a Maja słodka, a jakie zabki nonono...:) ja juz nie moge sie doczekac przerwy swiatecznej. we szkole dzieci szaleja - tez zmeczone, nauczyciele już liczą dni, cierpliwość soie kończy - pierwszy senestr zawsze tak sie konczy - prawie non top - małe przerwy - dzieci sa juz przemęczone... stolik interaktywny - fajna sprawa!!! Oliwka tez bardzo lubi, teraz uwielbia wrzucać piłeczke do dzuiurki w swoim nowym rzucaczo - pchaczy - to sa super zabawki- polecam dla tych niezdecydowanych co do prezentu. oczywiscie ksiażeczki tez lubimy, ogladamy i czytamy - ale Oliwka to wulkan energii i ciagły ruch - raczkuje jak dzikus, wstaje, zaczynas sie puszczac- no i to w tym wieku córka nam sie puszcza :) ;) hehehe Słonko jak tam u Was - coś wiadomo o Alce???👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słonko,ja nie znam całej historii ale jak widzę zdjęci to mam wrażenie,że jakis lekarz znalazł sobie problem. Dziecko cudowne,przesliczne.... główka normalna.... ja to przechodziłam pod koniec ciąży....pisałam chyba nawet o tym ,w każdym razie....sama mówiłam do lekarza....widzi pan,ja nie mam głowy jak szpilka mąż też nie....to skąd dziecko ma mieć malutką główkę....ale co sie martwiłam to moje. Jestem pewna,że wszystko będzie dobrze....Ale co człowiek musi zjeść nerwów,żeby sie okazało,że dobrze. Kiedyś napiszę o tym jak z Maksiem leżelismy po porodzie w szpitalu. Daj znac jak będziesz coś wiedzieć ale jestem pewna,że wszystko będzie super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a całym szjunkiem dla Juki - owszem Alicja to sliczka dziewczynka i na zdjeciach wyglada super i nie rzycaja sie wymiary Jej ślicznej góweczki - uważam jednak, ze trzeba sprawdzić u dobrego neurologa wyniki Alicji - jeszcze raz podkreślam NIE CHCE NIKOGO STRASZYC!!! - ale sama jestem matką i w tej chwili zdrowie Oliwki jest sprawa najwazniejsza - podobnie jak kazdej z Was zdrowie jej dziecka. wczuwam sie w Twoja Sytuację Słonko i dlatego uwazam , ze specjalisci musza to mieć pod kontrola. wiec działaj, szukaj specjalistów - nie ten to inny - az sie sprawa wyjaśni i nie bedzie watpliwosci. wierze, że wszystko bedzie wspaniale, ale kontrola musi byc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
amadzia - ja nie napisałam,żeby zbagatelizowała temat tylko,że znam mnóstwo przypadków kiedy lekarze panikują.... chodziło mi bardziej o uspokojenie jej niż o strącanie tematu jako nieważnego. A jako matka wiesz,że mozna umrzeć ze strachu przed badaniem dziecka jak cos nas niepokoi ,nie pisałam jej,żeby szła do lekarza bo sama dużo wcześniej napisała,że idzie. Chodziło mi tylko o jej psychikę a konsultacja z moja pania doktor miała Ją tylko uspokoić przed wizytą u neurochirurga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki mam nadzieję, że już jutro będę więcej wiedzieć, bo ta niepewność jest najgorsza, jak stwierdzą, że chora to przynajmniej jakieś kroki podejmą żeby przeciwdziałać, bo wodogłowia wyleczyć się nie da ale można złe skutki zminimalizowaći osoby chore mogą nomalnie żyć (przewaliłam setki stron w necie na ten temat) jak okaże się że zdrowa to będę skakać pod sufit z radości. Teraz nie wiem i chcę mieć potwierdzone lub odrzucone podejrzenia. Jeśłi chodzi o rozmiar główki to ja jej mierzę sama ciągle tym samym centymetrem i mi wyszło że niecałe pól cm przyrosła przez miesiąc czyli byłoby bardzo ok, bo to ciągle jeszcze siatka centylowa, nie wiem może ja niedokładnie mierzę a może lekarka. Zobaczymy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziendoberek Kochane Mamuski, Znowu zniknelam na kilka dni ale ten moj maly Świrek daje mi niezle popalic:-) Slonko, przepraszam ale ostatnio kompletnie niezapytalam o Twoja Alunię - mjam nadzieje ze wszystko ok... Kurcze chyba mniemy sie poniewaz wyjezdzamy juz 27 grudnia - niestety praca i obowiazki wzywaja. No coz moze nastepnym razem.... Jesli chodz o Inglessine to mam taka Zippy - super leciutki wozek i moj Bartej jezdzi w spacerowce juz od 5 mc - rewalacja i najwazniejsze ze waga jest ok :-) Dana moj synus urodzone 12 marca chyba tak jak Twoje malenstwo o ile dobrze pamietam... :-) Juulka - fajne te chlopaki z 12.03 !!!! Ola, Illeli - jak tam na obczyznie wasze pociechy??? Od kiedy u Was biora dzieciaczki do przedszkola??? Wogole to bylam ostatnio w szoku bo w Niemczech ida dzieci do szkoly od 2 roku zycia - troche wczesnie nie sadzicie??? Tu gdzie ja mieszkam na Jersey - przedszkole kosztuje fortune... wiec chyba bardziej oplaca sie brac nianie tylko ze szkoda malenstwa ze wzgledu na kontakt z innymi dziecmi. My z mezem chcemy wracac do Polski wiec mam nadzieje ze do tego czasu bedziemy juz w kraju... (chybaze niebedzie po co wracac :-(( ) Buziaki pa pa pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GAPA ZE MNIE!!! Sprostowanie - do przedszkola a nie do szkoly od 2 roku zycia w Niemczech... Od dzis zanim cos wysle to przeczytam... sorry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słonko, trzymamy kciuki za dzisiaj, myślę, że jakby coś było nie tak z wodogłowiem, to by wyszło na usg jeszcze w ciąży. Julka - fajnie, że jesteś znowu:-) Czy Twój Maks też jest taki żywy?? Amadziu - podaj jak możesz link do tej super zabawki Oliwci. Inne mamy jak polacają jakąś zabawkę z Allegro to też proszę:-) Renacia, mój mały też tak podkurczał paluszki jak zaczynał stawać. Byliśmy nawet u ortopedy i wszystko ok. Teraz stoi jak strzała!!! I już prawie chodzi (sam po meblach to od 3 tygodni) Wiem, że mnie skrzyczycie, i należy mi się ale....modlę się w tym miesiącu o okres!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Dziewczyny! Slonko - czekamy na wiadomosci...mamy nadzieje ze dobre! Achsonik - wreszcie sie odezwalas! Moj maly idzie do zlobka od stycznia - koszt 220 euro na tydzien. Przedszkole od 4 roku ale chca wprowadzic od 3 roku zeby nie placic tyle za zlobek, bo przedszkole chyba za darmo ale nie jestem pewna. Renacia - Maja przesliczna, a te oczy.......kurcze jak ja wam zazdroszcze tych duzych niebieskich oczu...moj ma brazowe :( Juulka - fajnie ze jestes , ja pisze od niedawna...wczesniej tylko podczytywalam ;) Wiecie...ja juz nie wiem jak mam pilnowac wlasne dziecko..chodze za nim wszedzie ale on taki szybki i wszytsko robi w ciagu sekundy. Wczoraj znowu mialam akcje z weglem. Odwrocilam sie zeby odebrac telefon a on myk do kominka i za chwile sie odwraca z kawalkiem wegla w buzi...cala buzia czarna...caly jezyk czarny...rece czarne.....ja tu mam wazny telefon z pracy...jak go zobaczylam myslalam ze padne....sila mu palcem ten wegiel z buzi wyciagalam....potem zadzwonilam oczywiscie do lekarki i kazala obserwowac bo niewiadomo ile sie tego czarnego swinstwa nalykal ale nic mu nie bylo.....ale po tej akcji wegla juz w kominku nie mamy ;) Po drugie uwielbia kuchnie...a szczegolnie kosz na smieci...bo on taki duzy ( tu nie maja takich malych jak to w Polsce ze sie w szafkach trzyma ) ...no wiec on wspina sie po nim , po czym go otwiera i grzebie i co znajdzie to chce do buzi.....oczywiscie jeszcze nic do buzi nie wzial bo w tej kwestii zawsze jestem szybsza ;) ale co sie go odciagnie to krzyk bo on chce do kosza. Tak wiec drzwi od kuchni sa zamkniete no ale jak ide mu gotowac to przeciez przed nim sie nie zamkne...a w kojcu siedziec nie chce! Co do zmiany pieluchy - to u nas tez wojna bo przeciez polezec sekunde to zdecydowanie dla niego za dlugo wiec kupilam Pampersy Easy Up co sie wciaga jak majteczki no i lepiej to wyglada tyle ze te sa drozsze no i mniej ich w paczce :( Co do bialka kurzego, cytrusow itd to ja juz wprowadzam dlatego ze tutaj wszystko wczesniej sie wprowadza niz w Polsce i chce zanim pojdzie do zlobka sama powprowadzac bo tam bedzie jadl takie rzeczy ze szkoda mowic. Oni uwazaja ze dziecko w wieku 9 miesiecy powinno juz jesc wszystko to co dorosly za wyjatkiem mleka krowiego ( od roku ) , orzechow i tego typu ( od 5 roku ). Dzisiaj powysylam pare fotek Alanka do tych, kore maja maila w nicku..jak ktos chce jeszcze to z chcecia. Buziaki, buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Już pewnie zapomniałyście o moim istnieniu tak dawno się tu nie pojawiałam. Nie mogłam. Mam koszmarny nawał pracy. Dostałam z ZUS po moich poprzedniczkach dokumenty za cały 1999 i 2000 rok, za prawie wszystkich pracowników do poprawy i termin tylko do końca roku. I tak tkwię w tych papierzyskach. Już nawet mnie spod nich nie widać. Przez to mam w pracy szlaban na net do momentu załatwienia tej sprawy i ten tekst musiałam pisać w Word\'ie udając, że piszę jakieś zaświadczenie. Moja Julka jutro skończy 9 m-cy. Raczkuje jak szalona, przy wszystkim się podnosi i stoi, ma 2 zęby, mówi mama, tata, baba i dziadzia, załatwia się do nocnika o ile pamiętam żeby ją na nim posadzić. Przez to, że jest taka szybka i wszędzie włazi ma pełno siniaków i zadrapań. Raz tak przywaliła noskiem o zabawkę, że jej krew poleciała. Nic się nie stało, ale gdybym ja przy tym była (to było u niani) to bym ją pewnie zaraz na pogotowie odwiozła, ale to ludzie, którzy 3 swoich dzieci wychowali i wnuczkę, więc nie spanikowali. Właśnie wychodzi z przeziębienia. Miała koszmarny katar, zapchany nos, czerwone gardło i kaszel, ale obyło się bez antybiotyku. Jak już kiedyś pisałam na święta miałam się wprowadzić w końcu do swojego domu. No i nic z tego nie wyjdzie, ponieważ (do jasnej cholery) już dwa m-ce czekam na zamówione futryny i drzwi i ścian malować nie mogę, bo te drzwi nieobsadzone. Jak o tym myślę to wścieklizny dostaję, ale nic zrobić nie mogę, bo tylko ta firma te drzwi sprowadza i przed świętami mają tak dużo zamówień, że się nie wyrabiają. Informację od Słonka o Ali śledzę na bieżąco i mocno trzymam kciuki, żeby wszystko było dobrze. Mam nadzieję, że na święta dostaniecie w prezencie idealne wyniki badań. Jak mi się uda to będę zaglądać. Pozdrawiam Was wszystkie bardzo mocno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Kochane, Niuniu ja dostalam pierwszy okres chyba w pazdzierniku a we wrzesniu skonczylam karmic... A wogole to fajnie nie miec tego cholernego okresu wiec ciesz sie kobieto poki mozesz :-)))))) Olu - ten twoj urwis taki sam jak moj - wszedzie wejdzie i wszystko zje - ale to taki przywilej tego wieku i pewnie bedzie jeszcze gorzej bbbuuuuuu... Co do tego kojca i zamknietych drzwi - koniecznie popatrz za takimi bramkami we framugi drzwi lub miedzy sciany. My po powrocie z Polski wyprowadzamy sie na nowe wieksze mieszkanko i pokoj dzienny, lacznie z korytarzem jest przystosowany dla Bartka i oddzielony od reszty mieszkania bramkami w drzwiach kuchennych i reszcie korytarza. A w pokoju tylko TV, kanapa, okrogly stolik, 2 fotele i full pudel z zabawkami mojego Synka, ktore i tak go malo interesuja... Agunia - szmat czasu, zreszta tak jak ja - buzka dla Ciebie i Julki:-) A gdzi reszta, meldowac sie :-))) Slonko, kochane jak tam wyniki???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ola, Alan - super przystojniaczek z niego rosnie...ach te oczy, to spojrzenie :-))) Ps. To w Irlandii macie chrupki kukurydziane??? Bo na Jersey to jest kompletnie nie do kupienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Achsoniku, ja mam okres generalnie od 3 miesięcy, ale chodziło mi o ten drugi przypadek gdy się czeka z utęsknieniem na PLANOWANY okres;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Achsonik - w Irlandii o takich chrupkach kukurydzianych moge sobie tylko pomarzyc...oczywiscie przywiozlam piec paczek Flipsow z Polski, ale zostala nam juz jedna paczka i koniec tego dobrego :( Chociaz widzialam tu w sklepie jako nowosc i od razu kupilam chrupki dla dzieci od 7 miesiaca - sa na stoiskach z produktami dla dzieci - Organix ( nazwa firmy bo innej nie widze ) jako finger food i sa w smakach marchewkowym i niby kukurydzianym ale nie takie jak polskie. Paczka mala. Poszukaj ich, na pewno znajdziesz. One dopiero teraz pojawily sie na rynku. Ja widzialam je w Superquinn. Niunia - trzymam kciuki, bedzie dobrze...w gorszym przypadku Maks bedzie mial braciszka lub siostrzyczke ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ej no co jest? Gdzie jestescie? Slonko no i jak? Caly czas mysle o Was 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja dzisiaj cały dzień praktycznie bez internetu ale udało sie drugi raz już wejść....Słonko - napisz coś....martwimy się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×