Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Lajla

Cambridge-czy ktos stosował?

Polecane posty

Witam:) Zaczynam trzeci dzień. ..Za mną też wczoraj \"chodziło: jedzenie. Wypiłam tyle wody ze cała noc latałam siusiu:) Nie wiem dlaczego ale rano mi sie wcale nie chce jesc ale za to wieczorem..... :) Ale na razie sie trzymam. BasiuK pozdrawiam serdecznie. Ja też zaatakuje wage w poniedziałek :) Buziaki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BasiuK Jak sobie radzisz z zaparciami? Maba czy podczas ścisłej DC moge wspomagać się suszonymi sliwkami? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moni Śliwki nie, za słodkie i za kaloryczne. Możesz stosować ziołowe środki przeczyszczające , otręby owsiane /przepłukane na sitku/ dosypywane do diety , jest też błonnik Diety Cambridge . Jest to bardzo dobry preparat - inulina- otrzymany z korzenia cykorii, który zapobiega zaparciom, reguluje pracę przewodu pokarmowego, uaktywnia perystatykę jelit, nie ogranicza wpływu właściwej flory bakteryjnej przewodu pokarmowego, nie powoduje przyzwyczajenia, rozpuszcza się w każdym płynie, nie zmienia smaku, zapachu i konsystencji. Można go stosować nie tylko przy diecie C. Opakowanie kosztuje ok. 30 zł. Stosuje się 1 łyżeczkę dziennie. Czasami pomaga woda wypita na czczo - 2, 3 szklanki, ale nie można za szybko wychodzić z domu, bo może być katastrofa. Otręby można dosypywać do każdego posiłku DC , ok 1 łyżkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moni Chodzi o to, żeby pozbyć się resztek mąki. Sprawdź , może te, które masz są dobrze oczyszczone. Zaparcia zdarzają się na DC. Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie na zaparcia pomaga herbatka Figura 1, piję ją przed snem. Otremby i błonnik na mnie nie działają. Za pierwszym razem kiedy stosowałam DC aplikowałam sobie czopki glicerynowe, też skutkują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam kochane kruszynki:) Wczoraj wieczorem miałam ponownie atak niesamowitej chęci zjedzenia czegos zakazanego:) Ale na szczescie woda była pod ręką:) a takze mój kochany szczeniaczek:) Dostałam go 8 marca :) Wczoraj skończył 8 tygodni. A wazy ..... 600 gram:) Nie przypuszczałam ze małe yorki moga być az tak małe. Ale za to ma energii tyle ze jak tylko przychodze do domu to nie odstepuje mnie na krok:) Maba Wczoraj do wieczornej zupki dodałam łyzke otrąb i dzis rano nie było już problemu:) BasiuK pozdrawiam i trzymam kciuki:) :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny melduje rozpoczęcie 5 dnia:) Basiu co u Ciebie słychać? Maba czy podczas DC można pić Figurę? Wiem że zakazane są herbaty owocowe a przeczytałam ze w skład Figury 1 wchodzi m.in. liść senesu, owoc bzu czarnego, skórki jabłkowe, kwiat hibiskusa, owoc róży. Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moni Jeżeli pomagają Ci otręby to nie pij Figury. Ziołowe środki przeczyszczające , w tym i Figurę, można używać w ostateczności, gdy nic innego nie pomaga. Sądzę, że te niewielkie ilości owoców w Figurze połączone z działaniem przeczyszczającym tej herbatki nie powinny zakłócić odchudzania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję Maba:) dodaje otręby tylko do wieczornego posiłku i jak na razie jest ok. Figury nie będe teraz uzywać. Chyba że otręby zawioda:) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zamówiłam dietę cambridge. Czekam. Czy to aby zdrowe? To pytanie jest trochę retoryczne, bo czytałam dużo na ten temat, ale chcę się upewnić. Czy należy uzupełniać potas i magnez, czy nie trzeba? Czy można wspomagać się pigułkami z wyciągiem z czerwonej herbaty? (bo nie lubię jej pić)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cola Czasami w pierwszych dniach diety, przy dużym odwodnieniu wypłukuje się potas i magnez. Objawem tego są skurcze w nogach lub drętwienie nóg lub rąk. Przy dużej utracie potasu robi się słabo, ale to przy DC prawie się nie zdarza. Jeżeli zaobserwujesz któryś z tych objawów, łykaj przez kilka dni te pierwiastki, aż poczujesz się lepiej. Pigułek z czerwonej herbaty nie znam i nie wiem czy łykanie jej na pusty żołądek jest rozsądne. Myślę , że wywar z herbaty jest łagodniejszy dla żołądka. Po kilku dniach picia tej herbaty jej smak staje się bardziej znośny. Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, melduje sie posłusznie:-) Po tygodniu DC 4 kg mniej. Oby tak dalej:-) ALe z tego co tu kochane pisałyście to tylko w pierwszym tygodniu jest tak duzy spadek wagi. Głodu juz nie czuje. Chociaz są jeszcze momenty kiedy mam ochote zjeśc cos co je moja rodzinka.;-) Wczesnie po zjedzeniu porcjio zupki czułam niedosyt a teraz.... jedną porcje mecze przez pol godziny:-) Czy też tak miałyście? Maba w piątek zapomniałam zjeść trzeci raz zupke. Czy nie zakłocilam w ten sposob diety? W sobotę obudzilam sie z bolem głowy. Po zjedzeniu porannej porcji bol minał. Pozdrawiam BasiuK co tam kochana u Ciebie? Odezwij sie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Moja waga po tygodniu to minus 2,5 kg, ale nie stosowałam pełnej DC. Od piątku zamieniałam zupkę na warzywa, byłam też na urodzinach - pięćdziesiątce i jestem z siebie dumna, że oparłam się jedzeniowej pokusie :) wypiłam tylko trochę szampana. W tym tygodniu będę na mieszanej DC. Moni jak byłam pierwszy raz na DC pełne trzy tygodnie, to też zdarzało mi się opuszczać posiłki, ale lepiej trzymać się diety. Trzymam kciuki za powodzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Basienko:) gratuluje !!! Kazde nawet parę gramów przybliża nas do celu jaki sobie wytyczyłysmy:-) Ja niby zgubilam 4 kg ale wiem ze głownie to utrata wody. Jednak i to cieszy:-) Chociaz jeszcze sporo przede mna:-) Jak wygląda mieszana DC? Ile zupek sie wtedy je i co wolno poza tym jesc? jak długo mozna na mieszanej być? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moni 4 kg to nie sama woda, przynajmniej połowa tego, to sadełko no nie :) na mieszanej za pierwszym razem byłam dwa tygodnie, teraz planuję tydzień, bo strasznie dużo w tym czasie namieszałam, ale najważniejsze, że ogólny bilans jest ujemny. Ty jak będziesz na diecie pełne trzy tygodnie, to przy wychodzeniu z DC w pierwszym tygodniu zastąpisz jeden posiłek DC czymś niskokalorycznym a w drugim tygodniu wychodzenia z DC dwa posiłki niskokaloryczne, typu warzywa, gotowany kurczak, rybka z folii itp. Zresztą fachowej porady najlepiej udzieli Ci nasza Maba 🌻 Zaraz przyjdzie do mnie koleżanka na ploteczki, więc na razie do następnego wpisu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewi
Cześć dziewczyny Surfując po internecie znalazłam tą stronę i Waszą dyskusję. Tak się składa, że trochę niefortunnie, bo 2 tygodnie przed Wielkanoc a zaczęłam diętę. jestem po pierwszym dniu i na razie czuję się dobrze. Podejrzewam jednak, że wsparcie będzie mi bardzo potrzebne, bo nie mam baaardzo silej woli. Mam do zrucenia dokładnie 10 kilo. Mogę się do Was przyłączyć? Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Ewi:-) pozdrawiam serdecznie i zapraszam do nas:-) BasiaK dziś mam chyba jakis kryzys. Węch mi się wyczulił i wszystko mi tak pachnie !!! ..no ale nic ide zjesc zupke:-) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moni mój patent na taki kryzys, to wąchanie różnych przysmaków, np. chleba, gotujacego się obiadu, ciasta, itp. Po minucie takiego wdychania kryzys mija. Może w ten sposób mózg sobie rejestruje, że jedzenie się odbyło :) Spróbuj, może na Ciebie też podziała. To samo robię na zakupach, kiedy przechodzę obok pieczywa czy ciast, wciągam głeboko przez nos te zapachy :D Moni, krysys minie i będziesz z siebie dumna, wiem to z doświadczenia. Ewi, również Cię witam i życzę pełnego sukcesu w wytrwaniu na tej diecie. 🌻 Pisz jak sobie radzisz, każde doświadczenie jest ważne. Pozdrawiam wszystkich, a gdzie nasza założycielka Lajla? Skrobnij słówko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewi
Drugi dzień za mną, Dosypywałam sobie co prawda łyzkę otrab owsianych z Kruszwicy do kazdeo posiłku, a od jutro już nawet tego zaprzestaje. Wychodze z domu do pracy, więc mam nadzieję, będzie trochę łatwwiej. Wczoraj i dzis pracowałam w domku-takiue dni sa dla mnie wybitnie ciężkie. Tak się boję, ze nie wytrwam na tej diecie, że na zapas wręcz zapijam się wodą. Piję też od wczoraj czerwoną herbatę i strasznie mi chlupocze.... Od tego picia to mam wręcz wrażenie,. że spuchłam. Jestem na diecie lekko poirytowana, ale mam nadzieję,że to przejdzie jak zobaczę pierwsze efekty i będę wiedziała po co się męczę . To już jakby ostatni dzownek przed wyjściem słońca, a nie mam zamiaru biegać w lato w jakichś tuszujących sukmanach. Na razie się trzymam. Pozdrawiam Was wszystkie serdecznie Dziewczynki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny! Witaj Ewi! Moni , na diecie mieszanej można być bardzo długo. Ograniczenie do 3 tyg. dotyczzy tylko diety ścisłej. Schemat wychodzenia z DC wygląda tak: 2 tyg. 2x DC i 1x dieta niskokal., 2 tyg. : 1x DC i 2x dieta niskokal., 2 tyg. dieta 1000 cal, 2tyg. dieta1200 cal, itd, co 2 tyg, zwiększanie kaloryczności o 200 cal. Na diecie mieszanej można jeść : 100g. piersi kurczaka, piersi indyka, ryba, owoce morza, podroby - gotowane, pieczone w folii, pieczone na grilu bez tłuszczu. Do tego jarzyny gotowane lub surowe , najlepiej tzw. bukiet jarzyn, z wyjątkiem kartofli i strączkowych, pomidory-mało, ponieważ są wysokowęglowodanowe. Taki posiłek w całości powinien mieć 400 cal. Przy dobrym zestawieniu jarzyn bardziej i mniej kalorycznych jest to dużo jedzenia i można go dzielić na 2 posiłki. Nie wolno jeść mniej , bo zuboża się dzienną dawkę witamin i nie można jeść więcej, bo można przerwać ketozę i wróci głód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewi
Mam pytanie, czy rzeczywiście dodawanie otrębów bardzo spowalnia proces chudnięcie-bo niby 100 g to już około 360 kcal, a dodając połyzce to już jest jakieś 70 g, czyli dodatkowe 280 kcal, zastanawiam się. Co prawda jutro już nie będe ich dosypywać, ale chciałam się dowiedzieć, czy ma to duże znaczenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewi Otręby poprawiają pracę jelit i nie są trawione. Jeżeli nie masz problemów z zaparciami to nie musisz ich jeść. Wydaje mi się, że ich niewielką kaloryczność niweluje ich działanie przeczyszczające i bilans wychodzi na zero.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Betty_1
Witam Mysle o rozpoczeciu diety DC. Ale zastanawiam sie czy nie schudne za bardzo. Chcialabym zgubic 3-5kg po calej diecie, a tu dowiaduje sie ze mozna zgubic tyle w tydzien. Jesli zgubialabym przez 3 tygodnie chocby 9 kg wygladalam jak szkielet. Czy ktos moze mi doradzic cos doradzic na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Betty Już pisałam o tym, że DC nie jest dla osób szczupłych. Przy diecie tak bardzo niskokalorycznej zawsze istnieje niebezpieczeństwo efektu jo-jo. Poza tym konieczność powolnego wychodzenia z diety oraz koszt diety są niewspółmierne do ilości straconych kg. 3-5 kg. można schudnąć stosując dietę 1000 cal i zwiększając wysiłek fizyczny. Kochane kruszynki mam problem z komputerem i może się zdarzyć, że nie będzie mnie dłużej. Mam nadzieję, że jesteście już tak wyszkolone, że dacie sobie radę same. Wspierajcie się. Powodzenia. Uważajcie przy świątecznym stole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Betty_1
Tak wiem ze DC nie jest dla osob szczuplych, ale ja musze zgubic tu i tam troche tluszczu. Nie mam jednak mozliwosci przygotowywania sobie jedzonka tak zeby zastosowac inne diety (liczyc kalorie, gotowac warzywka) Przygotowanie proszku do zjedzenia wydalo mi sie najlepszym wyjsciem, mniejsza o koszty. Wyobrazam sobie ze dieta ta spala tluszcz, wiec jesli spali to co jest w nadmiarze wiecej chudnac nie bede. Myslicie ze mozna schudnac ile sie chce. Od czego to zalezy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Ewi
Mam do Ciebie pytanko. Wspominałaś gzieś że jesteś z Torunia, po świętach planuję rozpocząć ta dietkę, ale nie za bardzo wiem gdzie mam szukać jakiegoś konsultanta/tki w Toruniu. Czy mogłabyś mi podpowiedzieć gzie powinnam się zgłosić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewi
W Toruniu można nabyć Cambridge w centrum medycyny estetycznej-opakowanie na tydzień kosztuje 130 PLN.Ka zamawiam dietę u znajomej z Włocławka-po prostu wolę jej dać zarobić. Jak się zdecydujesz daj znać będzie mi raźniej. Ja odłozyłam dietę na okres po świętach-byłam taka głodna 3 dniua, że nie wytrzymałam-ponieważ jednak bardzo mi zależy postanowiłam się przygotować najpierw znacznie ograniczając jedzenie. pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was dziewczyny serdecznie! Długo nie pisałam bo byłam chora i jeszcze do tej pory mi nie przeszło, ale miało to jeden plus , wcale nie miałam apetytu,wiec to co mi przybyło w czasie kiedy skończyłam DC teraz znowu zniknęło i nie zamierzam dopuscic żeby znowu sie pojawiło. Brdzo sie ciesze z waszych sukcesów i podziwiam wasze samozaparcie i zdyscyplinowanie.Nie wiem czy teraz dałabym radę zacząć DC , watpię, bo za dużo stresów i pewnie bym teraz nie wytrzymała. Ale powiem wam, żę dzieki tej diecie, mam odwagę kupic sobie rzeczy ,o których musiałam zapomnieć na ładnych kilka lat. Mam tylko jeden problem, po skończeniu diety bardzo mi sie popsuła cera,ale moze jak wybiore sie pare razy na solarium to mi przejdzie. Witam nowe dziewczyny i trzymam za was kciuki. BasiuK buziaczki maba jestes nieoceniona, dzieki Twoim radom moje kolezanki, które za moja namową zaczęłyDC radza sobię całkiem dobrze. Pozdrawiam gorąco!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Kruszynki! Zdrowych, szczęśliwych Świąt . Rozsądnego obżarstwa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×