Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Lajla

Cambridge-czy ktos stosował?

Polecane posty

patihh, spryciara:-).,, ja robila wybielanie dwa lata temu i nie nosilam zadnych nakaldek pozniej hmmmm, (ale kiedy przez dwa lata nosilam aparat na zebach, koszmarne wspomnienie z dzicinstwa);-). Teraz , tzn za pol roklu znowu przymierzam sie do wybielania, moze akurtabwypadnie na 'wychodzenie z diety" ibedzie mi sie mniej chcialo cos "podgryzać";-) ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patihh
SUEN..Ty musisz byc jak z amerykanskiego snu... 174cm / 65kg.. Jeszcze do tego wspanialy facet....fiu fiu... Pozazdroscic. Racja ,bo wlasciwe chyba jestemy w podobnym wieku, czlowiek wyglada na tyle na ile sie czuje. Mi tez mowia, ze nie wygladam na TYLE....tzn te az 32 :) Jak sie przytyje,to sie starzej ,powazniej wyglada.Szczuplejszy zawsze mlodziej wyglada.I przede wszytskim czuje sie lepiej. A jak sie zakocha... to ...hoooo hooo.. mozna gory przenosic.. i diety nosic... A sioooooooooo spac !!! Buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
.Patihh nie pomylilas troszke, mowiac o mnie" 174cm / 65kg..":-) :-), ( gdy zaczynalam diete mialam 67-68 kg przy 176, a diety doprowadzily ze mam teraz 79-80 kilo (jak zaczelam 3 dni temu kolejną cambridge mialam prawie 80!! .. oczywiscie nadal przy 176 cm:-), wiec teraz raczej jestem jak z amerykanskiego horroru;-) a nie snu;-):-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a tak swoja droga nigdy nie usłyszałam od nikogo nic negatywnego na temat mojej nadwagi(moze dlatego bo zmagam sie z nią dopiero od roku?[ wczesniej 68-69 przy 176 trudno mi z dzisiejszej perspektywy nazwac nadwagą, choc wtedy tak uwazalam]:-)), no nie wiem..w kazdym razie..zauwazylam, ze sama dla siebie bywam najbardziej nokrutna i surowa w osadach, to chyba źle..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiunia
hej laseczki 10/21... 28...hmm, no niech bedzie strsza krowka:-) tak naprawde to normalnie jest ok... mowilam ze teraz mam dolka ale pracuje nad tym:-) ja tez nie czuje sie naprawde zreszta nie jestesmy jeszcze przeciez na emeryturze:-) mam tez wspaniala rodzine:-) czym moge sie pochwalic:-) wspanialy, kochajacy maz(do tego cholernie przystojny:)) i 9 letnia corka, bardzo grzeczna, madra i utalentowana:-) mam tez dobra prace, normalny dom...wszystko jest ok... nie mam powodow do narzekan a jednak jestem jakas dziwna i wlasnie tak od polowy lutego(kiedy zaczelam pierwsza przygode z DC)...moze cos byc w tym co pisala nasza kopchana SUEN ze to brak weglowodanow bo z tego co wiem to wlasnie dopalacz dla naszego mozgu-weglowodan:-) dzis na sniadanie owsianka naprawde ona daje mi energie na dluzej, pozniej pol batonu i na lunch zupa i wieczorem pol batonika znow:-) nie mam juz zadnego wyboru w zupach od kieduy biore od tej mojej babki tutaj na miejscu... ma tylko jarzynowa i porowa z ziemniakami... nie ma tez mojego ulubionego toffi z orzechami... nic tu nie ma aletrzymam na tej jednostajnosci:-) milego dnia kochane moje... LASECZKI NIE PODJADAC A APTIHH TWOJ SPOSOB GENIALNY:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiunia
PATIHH ciesze sie ze nie podjadlas wczoraj:-) spevcjalnie dla mnie hi hi:-) oby tak dalej:-) i laseczki mam dla nas zadanie specjalne na dzisiaj!!! niech kazda z nas zrobi dzisiaj jedna rzecz ale tylko dla siebie nie dla rodziny, nie dla kolezanki tylko dla siebie... ja natomiast marze o relaksujacej dlugiej kapieli z gazetka w dloniach i swieczkami odpalonymi w lazience:-) maz cos przebakiwal wczoraj ze mi kapiel zaserwuje po powrocie z pracy wiec moze bedzie taka jak mi sie marzy:-) buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Suen w tym jojowaniu co piszesz jest duzo prawdy, doskonale znam ten ból i wiem doskonale co przezywasz i co czujesz. Ja nie zakladam ze nie przytyje po weselu, jednak teraz najwazniejsza jest waga dla mnie na wesele i znajac siebie i wiedzac jak to sie dzieje u mnie po dc to nie jestem taka pewna siebie. Oczywiscie teraz mam plany, ze bede systematycznie dodawac kalorie ale nie wiem jak to bedzie, za kazdym razem robie plany i nic mi z tego nie wychodzi. Ja tez tyje od normalnego jedzenia, wcale nie jem codziennie fastfoodow i nie obzeram sie, po prostu gdy po dc zaczynam jesc bulki i makaron i slodycze to od razu tyje, i wcale nie jem tego az tak duzo, gdybym jadla po dc tak jak niektorzy to naprawde tylabym o wiele wiecej. Mam okropnie zryty metabolizm i wiem ze to jest moja wina, te ciagle powroty na dc bo tylko ona daje mi jakiekolwiek efekty, jestem uzalezniona od tej diety, dlatego tak malo juz produktow z niej smakuje bo wszystko powoli mi sie przejada, po weselu musze sie od niej uwolnic, musze zrobic przerwe, moze po ciazy do niej wroce, bo przed 30-tką chcialabym urodzic jeszcze dzidziusia, a potem wiadomo chcialabym tez jeszcze ladnie wygladac, wiec po ciazy moze wroce do dc i to bedzie akurat zrobie sobie jakies 3,4 lata od niej przerwy i moze wtedy waga bedzie spadac. A swoja drogą to zaczynam powoli zastanawiac sie ile przytyje w ciązy??? jezeli teraz po dc tak szybko wracaja mi kilogramy od pieczywa,po prostu od weglowodanow to co bedzie potem??? Musze dac organizmowi odpoczac od diet, bo przez to nie moge schudnac i ciagle ten moj cel jest bardzo daleki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patihh
hej Kasiunia.,,, ja praktycznie ciagle robie cos dla siebie. Jak wiekszosc kobiet, lubie o siebie dbac. Niektore lubia wiecej, niekore mniej.Ja lubie wiecej jak wiecej :) No i wiek zobowiazuje ;) ;) ;) ;) ;) . Do 30tki,o tym sie nie mysli.Jak sie przekroczy 30sci to ta 3ka zaczyna przeszkadzac. Zawsze lepiej wyglada 29 i pol :). Czasu niestety nie cofniemy, za to na wage i wyglad mamy wplyw. A do poki jeszcze mamy swiadomosc ze chcemy cos robic,dla siebie to jest okay. Kasia pilnuj mnie prosze... bo tylko Ciebie sie jeszcze slucham ;) ;) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patihh
RIKI TIKI..... hejka :) :) :) Bardzo Ci zycze zeby zawsze te kilogramy lecialy. ALE mysle ze troche za wygodnicko podchodzisz do Twojego problemu. Jak przytyje, to zrobie CAMBRIGDE. W koncu i to przestanie dzialac, a przede wszytskim to nie jest sposob na kilogramy. Juz masz rozwalony metabolizm, a CAMBRIDGE niestety go nie poprawia, tylko jezscze gorzej go spowalnia. Juz zakladasz ze przytyjesz. NIESTETY WSZYSTKIE OSOBY KTORE MAJA ZDOLNOSCI DO TYCIA, MUSZA SIE PILNOWAC CIAGLE !!! Lepiej mysle zebys myslala, NIE MOGE PRZYTYC, bede wiecej sie pilnowala. Mi nie musisz mowic, ze jest ciezko upilnowac wagi, bo ja to znam. Ale jestesmy juz na to skazane.Lepiej byc skazana na pilnowanie sie, niz ciagle na CAMBRIDGE. Ja planuje wiecej sie pilnowac, bo wiem ze te moje kilogramy, z powietrza sie nie wziely. KOCHAM JESC , i sie tym jedzeniem delekowac .Ale jak pomysle ze pozniej musze 2-3 mce sie meczyc , to wole sie pilnowac. Musimy CAMBRIGDE traktowac jako POMOC DORAZNA, nie jako sposob na dluzsza mete . Ide zjesc sniadanko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patihh odkad jestem na dc czyli juz od jakis 4 lat to ciagle sobie obiecuje ze nie bede jesc i ze bede sie pilonowac, i wlasnie nic z tych moich obietnic nie wychodzilo, zawsze koczylo sie jojo, teraz nie chce sobie obiecywac bo boje sie ze skonczy sie to tak samo. Mam natomiast nadzieje ze wreszcie moj zdrowy rozsadek weżmie górę a nie obietnice ktore nigdy nie byly dotrzymywane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patihh odkad jestem na dc czyli juz od jakis 4 lat to ciagle sobie obiecuje ze nie bede jesc i ze bede sie pilonowac, i wlasnie nic z tych moich obietnic nie wychodzilo, zawsze koczylo sie jojo, teraz nie chce sobie obiecywac bo boje sie ze skonczy sie to tak samo. Mam natomiast nadzieje ze wreszcie moj zdrowy rozsadek weżmie górę a nie obietnice ktore nigdy nie byly dotrzymywane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a wracajac do temtu to mam 26 lat 164cm cel 60 kg, a marzenie to 58kg bo wiem ze te 2kg i tak wroca przy pierwszym lepszym posilku. Pierwca dc zaczynalam 4 lata temu w lipcu z wagi 74kg doszlam do wagi 60kg i potem powoli tylam i potem za jakis czas znow dc etc..... i tak w kolko i w kolko dc,jojo, dc,jojo. Moja wina moj blad i juz. Na poczatku w ogole z tego nie zdawalam sobie sprawy i dopiero teraz zaczyna to do mnie docierac jakie katorgi przeze mnie przezywa moj organizm, to dobry znak, moze wreszcie cos do mnie dotrze, bo obietnice na nic sie nie zdadza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia wawa
Witajcie Dzielne Dziewczyny :) Przepraszam, że się "wtrącam" ale miałam podobne przeżycia jak Wy. Bałam się, że zaraz po zakończeniu ścisłej zacznę tyć! Uwierzcie, 2,5 miesiąca temu zakończyłam ścisłą i od tamtej pory schudłam kolejne 7 kg. Nawet czasami pozwolę sobie na ciastko czy lody z truskawkami. Stosuję dietę Southbeach zmodyfikowaną dla moich potrzeb. Trzymam za Was wszystkie kciuki :) Uda Wam się schudnąć i utrzymać wagę o ile baaaaaaaardzo tego chcecie. Moja walka nadwagą to były 2 miesiące (styyczeń luty) co roku na siłowni i dieta, minus kilkanaście kg a potem...powrót do wagi wyjściowej. To było dla mnie NIC w porównianiu z DC! DC spowodowała chyba u mnie zmiany w umyśle na trwałe jeśli chodzi o utrzymanie wagi po jej utracie. Pozdrawiam cieplutko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiunia
laski macie jaksa nasza klase czy cos? Milo byloby zobaczyc z kim sie pisze:) usciski PATIHH chyba nie tak zinterpretowalas moj pomysl... domyslam sie ze kazda z nas jest babka z klasa ze wszystkie z nas sa z tej gornej polki w sensie ze dbaja o siebie wiecej niz przecietne dziewczeta! W przeciwnym razie nie byloby nas tutaj bysmy jadly bog wie co i chowaly swoje tluste cialo pod wiszacymi szmatami a my jednak nie takie! Dowodzi to ze bardzo duzo robimy dla siebie a ta dieta to juz mego... Ja mam rodzine i duzo pracuje wiec i pewnie obowiazkow mam wiecej(daje rade ogolnie) tylko np dzis mam ochote na dluuuugi relax w wannie a przy takim grafiku jak moj trudno jeszcze po 12 godz wygrzebac mi czas dla siebiie bo zawsze w te 2 mega dlugie dni gotuje jeszcze pieke i jak czasem mam do wyboru zrobic cos dla siebie to robie dla rodzinyh lub po swojemu zakupy rozloze czy pranie bo zrobie to lepiej czy posprzatam... W inne dni kiedy do 6 pracuje jest luuuuzik-znajduje czas na siebie:) ... Buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny:-),wlasnie sie obudzilam (u mnie rano) i mysle co dzis na sniadanie, wanilia czy kakao;-) Kasienko, ja podobnie jak Patihh, lubie cos "przy sobie " robic:-), a z drugiej strony , (tak jest w moim przypadku) nie majac dzieci mam mnoooostwo czasu dla siebie, dlatego dlugie relaksujace kapiele zazywam przynajmniej 4-5 razy w tygodniu, wlacznie z nastawianiem jakiejs lounge music, swiecie, olejki, itp;-), czas na ksiazke, spacer, spotkania ze znajomym, itd..Szczerze mowiac na scislej to wolalabym miec bardziej zajety czas, aby nie miec tych mysli w momentach krytycznych by rzucic diete, Moja praca opiera sie na pisaniu , wiec moge wiekszosc jej wykonywac w domu,.. i tu są drugie "schody", bo wiem jak niektore dziewczyny forum boja sie weekendow, bo wtedy sa w domu, nie maja zajec i częsciej mysla o grzeszkach ;) ja pracujac w domu mam cos na styl niekonczącego sie długiego wekendu ., wiec w moim przypadku powinno byc inaczej - raczej powinnam zrobic cos dla innych (by zajac czas)[ coż za okrutna pobudka];)- np. jakis wolentariat;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ps. Kasia_wawa, fajnie ze wpadłas, wlasnie takich motywujących historii my tu łakniemy, ale mam pytanie to było Twoje pierwsze w zyciu podejście do cambridge?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patihh
Kasiunia ... kazda z nas lubi dbac o siebie...ale niestety nie zawsze jest na to czas. Ja mam go mnostwo wiec jak mam warunki do tego ,to czemu nie. Kiedys tez bylym ciagle zaganiana, a teraz moge sobie pozwolic skupic sie TYLKO na sobie. Tu nie chodzi tylko o Cambridge, jakies SPA itd. Trzeba samemu sie rozpieszczac!!! bo kto inny zna nasze potrzeby i zachcianki lepiej, niz my same :) Faceci nawet jak chca,to nie wiedza...a jak wiedza to im sie nie chce. A w ogole to kazdy ma swoj swiat :) I musi tak robic zeby jemu bylo dobrze :) Jak dietka ??? Ja sie gryze w jezyk :) pomaga;) Pati

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja dzis jakas glodna jestem. Zjadlam juz 2 swoje posilki i dalej by zjadla kolejne dwa, a tu do 19 musze byc w pracy :( . Przede mna znow okropny weekend, znow wizyta w rodzinie i to w ok 15 domach, cos strasznego. Strasznie nie chce tam jechac, odpoczęłabym sobie w domku, tak dawno nie mialam wolnego weekendu w domu. Fakt jest taki ze gdybym nie jechala z zaproszeniami to bylabym w sobote w pracy a tak to musialam sie zamienic, ale wolalabym juz chyba zostac w domu i isc do tej pracy niz sie goscic. wwrrrrrrrrrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patihh
DZIEWCZYNY CZY TO MOZLIWE ZEBY OD SZYBKIEGO SCHUDNIECIA ROBILY SIE ROZSTEPY ??? wydaje mi sie ,ze na udach mam malutkie prazki..a nie mialam...!!!!.....albo mam juz halucynacje. Stosujecie cos ekstra dodatkowo do skory,zeby nie zwiotczala albo zeby rozsteoy sie nie porobily ??? A tak w ogole chyba zgwalce sie i zaczne biegac, albo jakis sport. Chcialabym miec sprezyse cialo,a nie te zostanie taka rozciagnieta skora. Suen juz wstalas :) ? troche pewnie Ci nie pasuja nasze godziny tu urzedowania :). Jak my spimy, Ty musisz sie meczyc sama bez naszego wsparcia zeby nic nie zjesc nad programowo Ja przyznaje ,ze pisanie z Wami to dla mnie jakas terapia, moj bicz ktory mnie pilnuje zeby nie grzeszyc. Dziekuje ze jestescie dziewczyny. Buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patihh
RIKI TIKI biedulko.... wspolczuje Ci z tymi zaproszeniami. To ladne ze zawozici wszytskim osobisci,ale pierwszy raz widze zeby wszytskim tak wozic te zaprosznia. Nie wystrczy tylko tym najstarszym, najwazniejszym zawiesc, a reszte poczta ? Nie dosc ze jet to meczac,to musisz jezscze pilnowac sie z dieta na tych spotkaniach. Podziwiam. Ja mam w niedziele tylko na urodziny isc do knajpy i juz mnie to denerwuje, bo wiem ze w jakis sposob narusze diete.A wierzcie wolalabym swoje szybko odpekac , i miec spokoj. Najwiecj schudlam na samym poczatku diety, w pierwszych 2 tyg,gdy sie pilnowalam i schudlam wtedy 5 kilo. Te ostatnie 3 tygodnie, bardzo mieszanej diety, to tylko strata czasu. DLATEGO MUSZE teraz te 2-3 tyg.pilnowac sie , by jak najszybciej miec to za soba. Zebym tylko dala rade :( :( :( Buziaki Pati

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patihh, jaj mam troche rozstepow na biodrach, i na piersiach, tez je kiedys zauwazylam podczas jednego z "jojowań", i to nie ejst tak, ze robią ci sie on e przez chudnięcie, - zrobily sie podczas tycia, skora rozciagnieta, włókna nie wytrzymały i pekły ..ale mogly byc nie widoczne bo skora byla napieta, etraz schudlaś troszke, i sie ujawniły. Jesli są czerowne to szybko kupuj jakis krem na rozstepy i da się zlikwidowac jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Riki Tiki, ..hm, troszke nie rozumiem (ale moze jestem nie w temacie), po co osobiscie wozic kazdemu zaproszenie? Przeciez mozna wyslac, i to przeciez też nie bedzie nietaktem..(rozumiem osbiste wreczenie zaproszen , nabliższym czyli powiedzmy rodzicom, ale reszczcie...) :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patihh
suen to sa raczej takie malutkie biale paseczki, wlasciwie nie widac ,trzeba sie dobrze przyjrzec.Dzis bardziej je zauwazylam, bo bylam na solarium I tak stosuje oliwke dla dzieci, ale poszukam cos mocniejszego, moze od Vichy. Trzymajcie sie dziewczynyyyyy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
acha, patihh pytalas czy stosujemy cos extra dodatkowo na skórę... ja od kiedy - jak wspomniałam podczas jojowania- nabawiłam się rozstępów- mam na tym punkcie obsesję, przetestowałam wiekszość kremów na rozstepy, ...po pierwsze skóra musi być porządnie nawilżona, bo wtedy jest elastyczna i mniejsza szansa ze zrobią sie rozstepy- ja stosuje więc dwa razy dziennnie balsam ujędrniający (nivea), do tego mieszam go z oliwa z oliwek (taką zwyczaja spożywcza, słyszałam ze dobrze odzywia skórę, włoszki dodaja ponoć tak własnie do balsamów)[ a dowiedziałam się, że tłuszcz z niej nie przenika do organizmu - po o to podejrzewałam oliwe] ;), dodatkowo miejsca narazone na rozstepy smaruję "kremem na rozstepy", mam na tyle opsesje, ze potrafię sie w ciągu dnia kilka razy dosmarowac;-), bo prawda jest taka jak powstanie rozste, to zostanie juz z tobą do konca życia, to tez mój wielki "żal" ze miałam idealne ciało, a teraz będę się z rozstepami bujac do konca zycia;), choc nie wiem czy to kwestia tych moich zabiegów, ale sąd ni, ze prawie wcale ich nie widać..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Suen no niestety jezdzimy wszedzie osobiscie, nie mam daleko rodziny w obrebie ok 100-150km dlatego jezdzimy do wszystkich. Masakra. Tez najchetniej wyslalabym to w cholere poczta. Z jednej strony to chce przyjsc na wesele to i tak przyjdzie czy dostanie poczta czy osobiscie, ale nie chce zeby bylo to odebrane jako nietakt bo niektorzy moga stwierdzic ze nie mam az tak daleko zeby ich raz na jakis czas odwiedzic patihh ja od tego jojowania tez mam rostepy juz takie biale przezroczyste i nic juz z nimi nie zrobie, zreszta od tego ciaglego tycia nabawilam sie tez celulitu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
riki tiki, ja tez mam juz białe, ostatnio testuje na sobie Revitol Stretch Mark prevention, i mam zakupiona rollke z igielkami, czyli najpier sie rolluje nimi, a pozniej wsmarowuje ten specyfiki, aby glebiej wniknal, robie to akurta od niedawna, wiec jeszcze nie wiem jaki efekt-choc czasem msyle, ze juz lekko go zauwazam- a ponoc po pol roku jest dopiero widoczny, reklamuja ten krem jako ten co może zlikwidowac stare rozstepy...no, ale wiecie reklama reklamą.. moze za poł roku bede mogła go pochwalić, zobaczy sie ;-)..a cellulit, jakoś nie mam do niego chyba jakiejs sklonnosci, tzn naturalnie jak przytylam pojawil się trochę, ale jak kiedys wspominalam ja zawsze coś tam cwiczylam, teraz orbitrek na cambridge ,a dziewczyny z forum o orbitreku czesto wspominaja ze cellulit szybko ginie jak sie na nim cwiczy systematycznie- wiec byc moze tylko dlatego jakos nie pojawil mi sie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecie co, tak sobie pomyslalam i sama usmiechnełam do siebie... rolluje sie iglami - to troche boli, glodze sie na diecie, Coz...taki masochimz to tlyko kobiety potrafia sobie same zafundowac;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tez mialam kiedys orbiterek, zanim wpadlam w nalóg z cambridge moim nalogiem codzinnie bylo rano 40 min na orbiterku, wtedy sosowalam jakies tam inne diety swiata i choc moze nie schudlam to mialam o wiele bardziej ujedrniona skore, ale go sprzedalam po jakis czasie sluzyl tylko jako wieszak na ciuchy a teraz go mi brakuje i kiedys sobie znow go kupie, napewno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ach suen masz zdrowie do tego smarowania tymi kremami, ja kiedys tez stosowalam rozne kremy i na celulit i na rozstepy ale nie widzialam efektow i przestalam, teraz jednak uzywam na celulit takiej glinki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiunia
a wiec moje kumpelki... Hmmm jakby to powiedziec??? No wiec..... Zaczynam na nowo jutro... Zburzylam ketoze.....niestety swiadomie... Do juterka....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×