Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość smutna_małgosia

Dziewczyny z hirsutyzmem

Polecane posty

jak ja uzywalam wody utlenionej w mydlem to nic nie pomoglo... zastanawiam sie kiedy kobieta endo bedzie miala problem z H i postanowi zorbic wszystko by sie tego pozbyc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość open
ale moze w zelu troszke zadziala? moze choc ciut rozjasni,no bo jak inaczej(niz laserem) pozbyc sie wlosow z szyji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość diane23
Hejka:) Mam pytanie. Czy tabletki wzmacniajace wlosy (np. Vitapil) wzmacniaja rowniez wosy w innych miejscach niz glowa? Niestety mam niewielkie klopoty z owlosieniem na brodzie i boje sie, ze sie wzocni, kiedy zaaplikuje sobie kuracje tabletkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość diane23
Analizowalam ulotke jednego z takich lekow i wynikalo z niej, ze skladniki wplywaja na ukrwienie skory glowy, przez co cebulki wlosowe sa lepiej odzywione. Byloby to jednoznaczne z tym, ze na inne miejsca nie nie dzialaja, ale chce miec pewnosc, daltego pytam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmeczona grucha
mysle,ze w jakis tam sposb zawsze dzialja...bo organizm nie zawsze rozpozna calkowite dzialanie leku, i jezlei one sa na wlosy-poprawe, to i organizm moze stwierdzic ze kazde wloski,ale skoro zwykle ziolku itd...dzialaja tylko na glowe to i pewnie to tez:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość open
ale chyba nie ma takiej skutecznej metody zeby wlosy nie wrastaly?bo z tego powodu boje sie depilator uzywac,bo fakt, ze nogi gladsze dluzej ale potem koszmar jak wrosna :( pilingi nie pomagaja,a kremy przeciw wrastaniu to chyba sciema,jak myslicie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witamina C
hej:) byłam wkońcu u tego ginekologa:P zbadała mnie i powiedziała że jest ok. dała mi skierowanie na testosteron.. i powiedziała że jak bedzie w normie to pozostaja mi zabiegi kosmetyczne.. a jak nie to bedziemy myslec dalej.. wspomniała o Dianie.. i konsultacjach endokrynolog. i dermatolog. powiedziała mi też że jak mam trądzik i przetłuszczajace sie włosy + te włody czarne tam gdzie byc ich nei powinno to możliwe że mam hormany rozlegulowane.. ale dziwne jest to że mam regularne miesiaczki. noi tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witamina C
groosia - bo wiadomo, że to co już jest to nie wypadnie tak od siebie. mnie to najbardziej przeraża buzia.. a reszta to juz mniej.. mi sie wogóle wydaje że mam tego wiecej.. na brzuchu tzn jak by ściemniały .. bo jasne włoski miałam.. to co zrobiłam laserem, to nie wychodzi narazie to juz bede 2 miesiace.. ale moge iść na nast. laser dopiero za miesiac o ile znowu nie dostane tego tetralysalu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witamina C
ciekawa jestem jak to u Was wygląda.. tzn to owłosienie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nóżki jak sarenka
Myślę, że konsultacja u endokrynologa jest potrzebna na bank. Mężczyznami sie nie należy przejmować- ot najwyżej pustaki durne same się odsieją. Metodą doskonałą jest nie rozebrać się puki oboje nie będziecie na tyle zaangażowani, że wygląd nie będzie się liczył. Ja mam hirsutyzm III stopnia. Kochającego faceta i dziecko w drodze (udało się mimo PCO itp. komplikacji). Latem depilacja, ale zimą to już sobie odpuszczam i tylko golę nogi jak mam się gdzieś publicznie w spódnicy pokazać. Wąsiki tlenię od lat i jest to raczej dłuższy meszek niż sztywne włosy. Kilka włosów na brodzie i dekoldzie systematycznie wyrywam, włosy wokół sutków jak mnie wkurzą długością ok 5cm (a później żałuję bo mi się pryszcze robią). W LO było strasznie, drugi napad komleksów miałam podczas leczenia niepłodności jak się za mnie endokrynolog wziął. Trzeba był zapuścić kudły na nogach do konsultacji i się jeszcze studentom pokazać żeby się uczyli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nóżki jak sarenka
A właśnie jeśli chodzi o wrastajace włosy po depilacji - też sobie z tym nie radzę, robią mi się pod skórą pryszcze z włosami które muszę z tamtąd wyciągać igłą. Ostatnio patentem moim jest golenie się elektryczną golarką męża i zostawianie takich 1mm włsków na nogach - to nie wrasta, pod rajstopami nie widać, na basenie nie wstyd (ot wygląda jak ogolone dzień wcześniej). Tylko jestem wtedy kłująca jak kaktus :(, no ale pomysłodawcą był on i tu on cierpi żeby mi było lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nozki jak zarekna.. to H tez ma stopnie? ja to pewnie mam kurcze najgorsz.e.. urosly mi wlsoy na brzuchu :( na udach mam juz 8 cm;/ grrr... mi jak wrosna,to wyrywam penseta,ablo igla wydlubuje.... czyli tak, jak hormony w normie to juz mozna tylko koesmetycznie?? suyper;/ nie ma to jak zajebiste pocieszenie ze storny lekarza;/ gowno umieja elczyc i wychdozi w rpaniu;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ppppp
hej,mam pytanie.... czy diane pomaga w leczeniu h......???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moze niektorym,mnie nie;/ troche zaszkodzilo smiem twierdzic;/ a i tak ponoc po odstawieniu wraca wszytsko;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witamina C
grosia tak, bo to jest tzw h. idiopatyczny.. nadwrażliwość mieszków włosowych.. i niestety pozostaje tylko kosmetyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witamina C
nóżki a próbowałaś robić wosk? ja mam bardziej podrażnioną skórę po maszynce niz po wosku..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyny...
ja mam szary meszek na całym ciele, czy jest jakiś laser, którym sie tego cholerstwa da pozbyć? Wszystkie raczej działają na włosy - im ciemniejsze, tym lepiej :o więc jak pozbyć sie meszku??? Jest taki szarawy, widovzny najbardziej w świetle dziennym. Co myślicie o elektrolizie? Pomóżcie! :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość open
dziewczynki a jaki fluid badz puder polecacie zeby zamaskowac te czarne punkciki na brodzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyny...
jak sie mam nie przejmowac, skoro on sie robi coraz bardziwej widoczny: na twarzy, plecach, brzuchu, szyi... nie jest jasny tylko szary. na ok. pol cm, na twarzy troche mniej :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie pamietam juz jakie wyniki mailam robione bo gdzies je zapodzialam.ale mialam robione sporo i to co roku,i naprawde wyszly w granicach normy,moze ktorys byl poza norma ale bardzo malo.moze faktycznie taka moja uroda,i tak mysle ze po tacie duzo odziedziczylam w tej kwestii :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyny...
a czy jak pojde do endokrynologa to lepiej miec ze soba wyniki badan (zrobic badania wczesniej na własną rękę) czy poczekac i zrobic te, co on mi zleci? Czy u endo trzeba sie calkiem rozebrac? :o musze sie zapisac do lekarza, bo ten meszek mnie zaczyna przerazac, coraz bardziej go widac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyny...
idę na tory: czyli bieliznę też zdejmowałas? I nie depilowałas sie wczesniej ani nic nie golilas? Jesli tak to przez jaki okres czasu? Nie chce isc do szpitala, juz wole zaplacic :o boje sie tylko, ze w badaniach nic nie wyjdzie i endo zbagatelizuje moj problem :( mam jeszcze ostatnie pytanie: czy ktoras z Was na nadmierne owłosienie brala lek o nazwie SPIRONOL???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ppppp
do dziewczyny..... hej,mam podobny problem i nie wiem co z nim zrobić. od jakiegoś czasu pojawił mi sie meszek,na twarzy,plecach....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyny...
ppppp, planujesz sie wybrac z tym do endokrynologa? U Ciebie ten meszek tez jest taki szary...? :o nie wiem jak to dobrze opisac, w kazdym razie naprawde to widac, i ciezko usunac, mysle, ze o wiele latwiej jest pozbyc sie kilku czarnych wlosow, niz takiego szarego meszku, ktory jest doslownie wszedzie :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ppppp
hmm,no jest na razie jasny...che isc z tym do endo,ale jak bylam u lekarza to nie chcial mi dac skierowania...no i nie wiem. zaczelo sie jakies dwa miesiace temu,meszek pojawil mi sie na twarzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ppppp
jestem załamana... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyny...
moze sie za duzo odchudzalas? wiem, ze czasem taki jasny pojawia sie u dziewczyn, ktore przesadzaja z dietami i u anorektyczek... ja sie nie odchudzam wcale, wiec mysle, ze to albo hormonalne, albo genetyczne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ppppp
hmmm,no nie wiem,nie odchudzałam sie...choć jestem dosyć szczupła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ppppp
chociaż....miałam tak ze czasami bardzo mało jadłam,prawie wcale....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×