Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość smutna_małgosia

Dziewczyny z hirsutyzmem

Polecane posty

Gość mpp
ja ostatnio robiłam badanie tsh i czekam na wynik. jakos zle sie nie czuje, waga w normie. wiesz ja mowilam mojej endo, ze po tych prochach wlosy mi rosna i mam mase innych problemow, na co ona z usmiechem na ustach - ze to na pewno nie po prochach na tarczyce. juz wiecej do niej nie pojde. jestem na etapie szukania nowego dobrego endokyrnologa, z ktorym bede mogla porozmawiac. nie jestem zadna malolata, ktorej mozna przepisac byle recepte i wciskac kit, zeby szybciej splawic. ja chcialam pogadac z doktorka, zeby mi wyjasnila dlaczego tsh mi wzrasta jak biore tabletke regularnie, a spada jak jak nie biore...na co ona mi ZWIEKSZYLA dawke i kazala brac regularnie....powiedzialam jej dowidzenia i tyle mnei widziala:) gluuuuuuupia kuuuuuuuuuuuuupa!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość quelleop
Aniu tylko broda i ręce? hihi tez tak chce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość quelleop
no to prawda, znajdz dobrego endokrynologa bo oni sie nie znaja niektórzy, ale to na pewno od leków na tarczyce te włosy!!! ale dobrze dobrane nie powinny nic robić!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mpp
no tez tak mysle. nie ma sensu szprycowac sie prochem [do tego w zwiekszonej dawce], ktory tylko szkodzi. milego dnia pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jajadhjkjhskakj
mpp a gdzie mieszkasz?? bo ja znam swietnego endokrynologa ktory zajal sie tez moimi wlochami. sam podsunal mi mysl ze to moze byc PCO i ze lepiej sie przebadac. dzieki niemu trafilam do ginekologa bo tak to bym w zyciu nie wiedziala ze jest takie cos jak PCO. zawsze traktuje mnie powaznie, wszystko mi wyjasnia. dobral mi odpowiednie tabletki tak ze tarczyce mam wyregulowana (mam niedoczynnosc) tzn tabletki musze brac do konca zycia bo mam taki typ tarczycy ktorego niestety nie da sie do konca wyleczyc. od razi mi tez powiedzial co trzeba zrobic jak bede sie starac o dziecko, ze musze byc pod jego kontrola i w ogole. jest naprawde dobry i warto do niego pojsc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jajadhjkjhskakj
w ogole mialam duzo szczescia bo poszlam do ginekologa na NFZ bo mialam jakies tam problem a on sam zacza wypytywac o wlosy itp, i od razu chcial mnie dac do szpitala na caly komplet badan, zeby zdiagnozowac czy to nie PCO. lezalam 3 dni i zrobili mi wszystkie potrzebne badania:) tak ze mialam sporo szczescia:) nieby nie mam PCO ale jajnikiwygladaja tak dziwnie, w kazdym razie moj gin juz wie co ma robic jakby mi sie nie udawalo zajsc w ciaze. jak was czytam to wuidze ile mialam szczescia do lekarzy bo zaden mnie nie zbyl byle czym, a wrecz przeciwnie:) zycze wam abyscie tez trafily na takich lekarzy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mpp
ja tez mam niedoczynnosc :( jestem ze swietokrzyskiego. podaj jak mozesz namiary na tego lekarza no chyba, ze jestes ze szczecina albo suwałk :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jajadhjkjhskakj
ten lekarz przyjmuje w Krakowie, nazywa sie Leszek Szloch, jesli chcesz to podam ci i numer tel, za wizyte bierze chyba 70 lub 80zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mpp
dzieki za namiary. juz go wyszpiegowałam na necie:) jest telefon tak wiec moge dzwonic. do krakowa mam blisko wiec moze pojade do niego. powiedz tylko, czy slyszalas opinie o nim? dla wszystkich pacjentek jest zyczliwy, czy akurat tylko Tobie sie tak przyfarciło??? ok spadam do innej pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mam tsh w normie ale....
..mam pełno włosów, na rękach, dłoniach, zew stronie, nogach, buzi (baki i wąsik) na brodzie i duuuuzo na szyi wiec czy tez mam hirsutyzm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no teraz to forum jest fajne
az z przyjemnoscia sie czyta. mozna sie dowiedziec ciekawych rzeczy, ze mozna to calkiem wyleczyc i o naturalnych sposobach, a kiedys jak ktos tylko napisal ze nie ma h. lub ma slaby to zostawal zjebany nie powiem przez kogo. no i nie odzywa sie juz tak ktora ostatnio jak sie wypowiadala to sie wszystkim flaki wywracaly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no teraz to forum jest fajne
ten topik nie forum, chociaz forum ogolnie ok. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hej dziewczyny
Czyli widzisz w Twojej głodówce też mowa o lewatywach :)chociaż z uryną to ja się nie skuszę, ale same lewatywy można spróbować :) A poza tym powinno się być na wodzie, dużo wody pić i nie wiem jakie jeszcze rzeczy, lekkie w każdym razie - kefiry, serki itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jajadhjkjhskakj
ja mysle ze on dla wszystkich jest zyczliwy. nie bagatelizuje problemu tylko rzeczowo podchodzi. a jak masz jakies watpliwosci to go pytaj bo on ci na pewno wszystko dokladnie wyjasni, nie zostawi cie z niedopowiedzeniami. jak go zawsze wypytuje o wszystko:D on wie ze ja sie lece u gina wiec raczej patrzy tylko pod katem tarczycy, ale jak juz pisalam od niego wyszlo to, ze powinnam sie przebadac ginekologicznie. zreszta ostatnio mi powiedzial ze jak bede na nastepnej wizycie to chetnie wlasnie porozmawialby ze mna o tym problemie. aha!!! i wazna sprawa. nie zalecal mi od razu diany+androcur, tzn mowil o takiej mozliwosci ale powiedzial ze nie wie czy jest sens po to dziala tylko jak sie bierze, a jak przestane to problem wroci. no i jak mu powiedzialam ze pewnie niedlugo rozpoczne starania o dziecko to powiedzial ze nie ma sensu sie truc bo do ciazy to powinnam miec czysciutki organizm:) naprawde polecam tego lekarza:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jajadhjkjhskakj
no i jak mozecie wnioskowac z moich wypowiedzi jestem tez przykladem tego ze owlosione dziewczyny moga spotkac milosc swego zycie:) mam faceta juz bardzo dlugo, juz jestesmy nawet po zareczynacg i mamy zaplanowany slub:) nigdy mu o tym nie powiedzialam wprost ze mam takie problemy, ale na pewno widzial, bi nie da sie nie widziec!!! a mimo to bardzo mnie kocha i chce byc ze mna:) laski otworzcie sie na milosc bo naprawde warto!!! ja nogi, brzuch piersi mam srednio, piersi nie depiluje bo uwazam ze nie ma sensu, brzch wydepilowalam ostatnio. nogi po depilatorze sa nawet nawet. plecy tez ujda, na dole nad pupa mam tylko wlosy ktore mam zamiar usunac. bikini da sie zyc, rece troche gorzej bo wczesniej sobie ogolilam, ale po wyzej lokcia mam juz lapki jak dziewczyny bez h.. najgorsza jest twarz:( mocne baczki:( dlatego wlosy mam zawsze rozpuszczoe, i cale policzki w szrym mchu, i dlugim w dodatku:( a gdzieniegdzie i czarne wlochy:( i broda, czarne sztywne:( i pod szyja, glownie z prawej strony:( ale calej buzki nie depiluje bo sie boje ze bedzie gorzej, tylko baczki:( ale jak znakjdze dobry srodek ktory mi pomoze na wloasy na baczkach to sie skusze i na depilacje calej twarzy. a na laser mnie nie stac i sie bije zr odrosnie:( trzymajcie sie bo na tym sie swiat nie konczy!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to ja czyli jajadhjkjhskakj, zmienilam nick na bardziej normalny i czarny:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość depressiffffff
nie mam i zostaw moj nick

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość depressiffffff
mam za to lek a ty nie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wszystkim zastrzeglam nicki
zeby nikt sie nie podszywal. Do wszystkich nickow (jesli wam sie pojawi, ze musicie podac haslo) wpipszcie haslo "anna". Dzieki temu zapobiegniemy wyzywaniu, bo lubia sie podszywac. Zmienicie sobie pozniej haslo w ustawieniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wszystkim zastrzeglam nicki
Mam nadzieje, ze nie jestescie zle, ale mam dosc wyzywania. Teraz jak ktos bedzie chcial wyzwac to moze zapomni, ze trzeba zmienic nicka i sie wkopie sam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc szukam nadal a dzisiaj doczytałam,ze W Polsce popularniejszy jest FLUTAMID Re: Coś więcej o flutamidzie?!? Proszę.... sange 09.02.04, 21:29 zarchiwizowany Hej. Ja biore flutamid od niedawna razem z tabletka anty. Moj lekarz zapewnial mnie ze nie jest to lek hormonalny. Dziala na takiej zasadzie ze blokuje receptory w skorze na przylaczanie androgenow. Ja akurat nie mam nadmiernego owlosienia ale lekarz powiedzial mi ze jest to lek nie tylko na tradzik ale tez na nadmierne owlosienie ( w sumie nic dziwnego bo i jedno i drugie wiaze sie z wyzszym poziomu testosteronu). Biore od 2 miesiecy, dziala u mnie na tradzik (bo nadmiernego owlosienia raczej nie mialam) i nie zauwazylam zadnych skutkow ubocznych. Jedyna wada to cena 100 tabletek/ 100 zl. Na szczescie tylko 1/2 tabletki dziennie. Pozdrawiam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A to jeszcze cos FLUTAMID Działanie Hamuje wzrost i podział komórek nowotworowych gruczołu krokowego zależnych od testosteronu, hamuje transport i wiązanie dihydrotestosteronu w jądrach komórek. Po podaniu doustnym wchłania się szybko i natychmiast ulega przekształceniu do aktywnych biologicznie metabolitów, których T0,5 wynosi 5-6 h. Wydalany jest głównie przez nerki w postaci metabolitów. Wskazania Palitywne leczenie raka gruczołu krokowego, jeśli nie można zastosować radykalnej operacji lub radioterapii. Lek stosuje się u pacjentów nie leczonych przedtem hormonami, którzy słabo reagowali na leczenie hormonalne lub przestali reagować. Przeciwwskazania Nadwrażliwość na flutamid. Przeciwwskazania względne: choroby układu krążenia (lek może zwiększać stężenie testosteronu i estradiolu we krwi i w konsekwencji powodować retencję płynów). Działanie niepożądane Ginekomastia, ból sutków, mlekotok (objawy te ustępują po napromieniowaniu gruczołów sutkowych, zmniejszeniu dawki leku lub po przerwaniu leczenia). Rzadko zaburzenia krążenia, objawy ze strony przewodu pokarmowego jak nudności, wymioty, biegunka lub zaparcie, zaburzenia łaknienia, niekiedy bezsenność, uczucie zmęczenia, zawroty i bóle głowy, uderzenia gorąca, stany lękowe, świąd skóry, zespół toczniopodobny, podskórne wylewy krwawe, herpes zoster, obrzęki limfatyczne. U pojedynczych pacjentów występowały zaburzenia libido i liczby plemników w nasieniu oraz zaburzenia hematologiczne (megalocytoza, hemoliza, methemoglobinemia), nadwrażliwość na światło. W czasie długotrwałego leczenia mogą wystąpić zaburzenia czynności wątroby. FINASTERYD (proscar, penester) 5mg Działanie Syntetyczny związek 4-azasteroidowy, należący do grupy specyficznych inhibitorów 5-a-reduktazy - wewnątrzkomórkowego enzymu metabolizującego testosteron do silniejszego androgenu - dihydrotestosteronu (DHT). Finasteryd nie ma powinowactwa do receptora androgenowego. Zmniejsza stężenie DHT krążącego i obecnego w gruczole krokowym. Zmniejszenie stężenia DHT prowadzi do zmniejszenia objętości gruczołu, zwiększenia przepływu cewkowego, zmniejszenia objawów subiektywnych. Finasteryd osiąga maksymalne stężenie we krwi w ciągu 2 h po podaniu doustnym, wchłania się 6-8 h, biodostępność wynosi około 80%. Lek jest metabolizowany w wątrobie. T0,5 wynosi średnio 6 h (3-16 h). 39% podanej dawki jest wydalane z moczem, 57% - z kałem w postaci nie zmienionej. W starszym wieku, po 70 r.ż., eliminacja leku jest zmniejszona, nie wymaga to jednak modyfikacji dawkowania. Wskazania Leczenie łagodnego rozrostu gruczołu krokowego, stosowany w celu złagodzenia objawów związanych z rozrostem gruczołu krokowego, zmniejszenie ryzyka wystąpienia ostrego zatrzymania moczu oraz konieczności przeprowadzenia leczenia operacyjnego (w tym przezcewkowej resekcji gruczołu krokowego TURP oraz prostatektomii). Przeciwwskazania Nadwrażliwość na lek. Leku nie podaje się kobietom i dzieciom. Kobiety w ciąży lub w wieku rozrodczym, nie powinny dotykać pokruszonych lub przełamanych tabletek preparatu, ze względu na możliwość przezskórnego wchłaniania leku oraz związanego z tym ryzyka zaburzeń rozwojowych płodu męskiego. Nie stosować w okresie karmienia piersią. Działanie niepożądane Lek jest z reguły dobrze tolerowany. W rzadkich przypadkach może wystąpić impotencja, zmniejszenie libido, zmniejszona objętość ejakulatu. Sporadycznie stwierdzano bolesność i powiększenie gruczołów piersiowych, reakcje nadwrażliwości (obrzęk warg i twarzy, świąd, pokrzywka) oraz ból jąder. FINASTERYD 1mg (propecia) Działanie Kompetycyjny i swoisty inhibitor 5-a-reduktazy typu II, enzymu biorącego udział w metabolizmie testosteronu. Zahamowanie aktywności tego enzymu blokuje obwodową konwersję testosteronu do 5-a-dihydrotestosteronu (DHT), który jest hormonem odpowiedzialnym za proces łysienia typu męskiego (łysienie androgenowe). Finasterid nie ma powinowactwa do receptora androgenowego, nie wywiera działania androgennego, przeciwandrogennego, estrogennego, przeciwestrogennego ani progestagennego. Biodostępność finasteridu po podaniu doustnym wynosi około 80% i jest niezależna od pokarmu. Około 93% wiąże się z białkami osocza krwi. Finasterid jest metabolizowany w wątrobie (CYP 3 A4) oraz wydalany z kałem i moczem. Podanie preparatu prowadzi do szybkiego (w ciągu 24 h) zmniejszenia stężenia DHT we krwi, a w jego następstwie - także w tkankach, m.in. w skórze głowy. Zahamowaniu ulega także proces miniaturyzacji mieszków włosowych, zachodzący w przebiegu łysienia typu męskiego, dzięki czemu następuje odwrócenie procesu łysienia i zwiększony wzrost włosów. Preparat ma największą skuteczność u mężczyzn z łagodną i umiarkowaną utratą włosów, nie wywiera natomiast działania leczniczego u kobiet z łysieniem androgenowym. Wskazania Leczenie łysienia typu męskiego (łysienie androgenowe) u mężczyzn w celu zwiększenia wzrostu włosów i zapobiegania ich dalszej utracie. Przeciwwskazania Nadwrażliwość na finasterid lub pozostałe składniki preparatu. Nie stosować u kobiet i dzieci. Ciąża i okres karmienia piersią Bezpieczeństwo stosowania w ciąży (wg US FDA): kategoria X - lek teratogenny. Nie należy stosować w ciąży i okresie karmienia piersią. Kobiety w ciąży oraz kobiety w wieku rozrodczym nie powinny dotykać pokruszonych lub uszkodzonych tabletek preparatu ze względu na możliwość przezskórnego wchłaniania finesteridu i wynikające z tego zagrożenie dla płodu płci męskiej. Działanie niepożądane Zazwyczaj jest dobrze tolerowany; działania niepożądane są zazwyczaj łagodne i na ogół nie powodują konieczności przerwania leczenia. U niektórych pacjentów obserwowano zmniejszenie libido, zaburzenia erekcji i ejakulacji, tkliwość i powiększenie gruczołów sutkowych, reakcje nadwrażliwości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość depressi
mi bardziej pasuje finasteryd mniej skutków ubocznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
depresiff zgadzam sie, plecy sa najgorsze... gdzie indziej jeszcze jakos sobie mozna poradzic ale tam to jest jednym slowem masakra :((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nauczyłam się radzić sobie z plecami ,odkąd używam pasty cukrowej problem właściwie jakby nie istnieje. Mie musi mi w tym nikt pomagać, wystarczy lusterko , przyklejam , zrywam i jest gładziutko przez miesiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Muszę się podzielić z wami spostrzeżeniami dotyczącymi żelu z myliceryną (inaczej telocapil) którego używam już tydzień. Zauwarzyłam że włoski się nie pojawiają , albo bardzo słabiutkie, byślę że to dlatego że ten żel bardzo dobrze się wchłania, nie trzeba nawet wsmarowywać, wystarczy tylko nałożyć i po kilkunastu sekundach już go nie ma. Wcześnie trochę się przestraszyłam, bo zauwarzyłam że blizny które miałam na brzuchu zrobiły się sine i jedna taka duża sina plama, ale teraz już ich nie mam i blizny też poznikały albo są bardzo blade. Nie lubię się cieszyć za wcześnie ale to dla mnie wygląda....jak cud. Miałam cały brzuch poniżej pępka w bliznach a teraz jest kilka bladych. Może to też zasługa Prosterolu, biore go już prawie dwa tygodnie, brałam przez tyczień sześć na dzień a teraz cztery, on reguluje melaninę w skórze może to tez ma coś z tym wspólnego, ale nie wiem czy to tak szybko..?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×