Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość smutna_małgosia

Dziewczyny z hirsutyzmem

Polecane posty

Ja też nie wiem czemu Depressif milczy :( Depressif kiedy się do nas odezwiesz? :( Ja zamówilam ten żel z myrecyliną i czekam na przesyłkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gandziolinka
Hey Dziewczyny ! Jestem tutaj pierwszy raz. Z wiadomego powodu postanowiłam napisac do Was i prosic Was o rade. Hirsutyzm mam od 3lat. Jest on do tego stopnia zaawansowany ze brode musze golic jak dorosly facet ;( Maszynka jednorazowa. Mam cere wrazliwa wiec moja skora po goleniu wyglada okropnie. Czerwone chrosty sa bardzo widoczne dlatego nakladam bardzo duzo podkladu ( nie sa wtedy czerwone ale widac ze cera i tak jest jakby kaszkowata) Ze wzgledu na to iz pracuje TYLKO na zmianie nocnej gole sie przed samym wyjsciem, niestety o 5 rano gdy wychodze juz do domu wloski zdaza odrasnac ( skora poprostu jak papier scierny) Od 4 lat mam chlopaka, nic o tym nie wie ale gdy tylko do niego jade na noc modle sie zeby nie obudzil sie przede mna bo moglby zobaczyc moja "brode" Nie pozwalam mu sie dotykac po twarzy i szyji. Nie mowie mu tego wprost ale uciekam glowa jak tylko mnie dotknie. Nie wiem co robic w sierpniu zamieszkamy razem, a we wrzesniu jedziemy do Egiptu na wakacje. Bez podkladu nie wyjde z domu a tam bedzie tak goraca ze podklad raczej nie bedzie najlepszym rozwiazeniem. Bylam rok temu na badaniach ale okazalo sie ze oprocz hirsutzymu mam inna chorobe ktora trzeba bylo sie zajac odrazu. Lekrz obiecal mi ze jak tylko wyleczy mnie z tego zajmie sie hirsutyzmem. Ale ja nie moge dluzej czekac, dochodzi do tego ze gole sie codziennie a najgorsze jest to ze strasznie mnie zaczyna to bolec :( PRZEPRASZAM ze tak sie rozpisalam ale chcialam sie zapytac czy ktoras z Was probowala laseru? Ja bylam rok temu na wizycie ale jest tyle przeciwskazan ze niestety nie zakwalifikowalam sie :( Teraz dostalam zgode i nie wiem czy mam to zrobic. Pieniadze mam juz odlozone od roku bo wszystkie zabiegi lacznie beda wynosic 1300zl. Jestem dziewczyna z wielkimi kompleksami jestem bardzo gruba mam niewielki tradzik no i tenhirsutyzm. Otylosc zmniejszylam dieta schudlam 10kg, tradzik wyleczylam u kosmetyczki ale ten wstreny hirsutyzm. Jestem zalamana, najchetniej odmowilabym wakacji w egipcie i mieszkania z chlopakiem zeby tylko nie widzila mnie w takim stanie. Jesli ktoras z Was byla juz na laserze to prosze o kontak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gandziolinka ja moge powiedziec Ci tyle. mieszkania z chlopakiem sie nie obawiaj ale jesli on nie domysla sie jaki masz problem bo tak dobrze to ukrywasz( w co watpie bo wiem z doswiadczenia ze wszyscy faceci sie domyslaja:)) to powiedz mu co i jak ze probujesz to leczyc ale dla lepszego samopoczucia golisz twarz. co do laseru- mi probowali na twarzy kiedys laser punktowy niestety zostaly mi plamki wiec zrezygnowalam. wiem ze w salonach kosmetycznych zalatwiaja to woskiem. i naprawde nie boj sie o reakcje chlopaka:) kocha Cie taka jaka jestes

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja byłam na laserze już dość długo po całej serii czyli kilku zabiegach(minimum to 5). Jeden zabieg nic nie da. Wszystko zależy od tego jakie to są włosy. U mnie nie było jak u faceta, mialam wąsik, ale po laserze znikł całkowicie. Włosków na brodzie nie miałam. Laserem zrobilam też okolice bikini, ważne dla mnie ze względu na związek i mnie samą, i tam mialam zaczerwienienia i podrażnienia i wogóle bolalo, ale uprzedzali, stosowalam Pantenol i Penaten Krem dla dzieci.Włosków tam też nie mam, mam taka czerwoną plamkę (ok1cm na 1,5 cm) ale czy to p otym to nie wiem. Przed zabiegiem nie wolno brać antybiotyku (dwa tygodnie przed trzeba być \"czystym\":) To samo z lekami uspakajajacymi bez recepty, które zawierają dziurawiec. Po tych zabiegach na buzi nie było zaczerwienień, ale nosiłam krem Biodermy z filtrem 50, słońce może doprowadzać do przebarwień. U mnie laser okazał się skuteczny, zabieg na twarz trwał niecałe 10 minut, na bikini duuuuużo dłużej i ten bolał. Dobra kosmetyczka oceni czy to są wlosy do usunięcia czy nie i jeśli jest profesjonalistką uczciwie powie. Mnie powiedziała zwłaszcza przy \"dolnym\"że odrosnie 80% po pierwszym potem 60% itd. Odrastały slabsze, goliłam bo depilować nie wolno. Loris miło Ciebie widzieć:) Rzeczywiscie jakby cos złego sie tutaj działo, wszystkie Dziewczyny zniknęły:( Depressiff odezwij się do Nas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gandziolinka
Tez myslalam nad woskiem ale kosmetyczka mi powiedziala ze ma strasznie podrazniona skore przez to golenie i musze najpierw zadbac o skore a potem moge pomyslec o woskowaniu. Tylko ze i tak nie zlikwiduje mi wszystkiego ;((((((((((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gandziolinka
Żona Eryka mam pytanko co ile tygodni robi sie kolejny zabieg? Bo mi powiedzili ze co 7 tyg. Troche to dlugo ale byloby super jesli by pomoglo. Ja nie bylam u kosmetyczki ale u Pani doktor ktora ma swoj gabinet z laserem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gandziolinka, czas miedzy zabiegami to od 4 do 8 tygodni ma to związek z cyklem wzrostu włosa a ten u każdego jest troche inny. Ja miałam co 6 tygodni ale podkreślam, że nie miałam zaawansowanego problemu to znaczy, nie aż taki jak tu dziewczyny pisały bo różnie tu mamy, każda walczy z niechcianym problemem tyle że w różnym nasileniu. Ważna jest systematycznosć nie tyle sam czas pomiędzy. Mnie też robili próbę, ale taka że 20 minut przed zabiegiem. Ta plamka czerwona na linii bikini to chyba od tego jednak, ale wole ją niż wloski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gandziolinka
No pewnie ja tez wolalabym jakas czerwona plamke niz te wstretne wloski. A czy kobiety w ciazy moga chodzic na laser? Bo obecnie staramy sie z chlopakiem o dziecko :) Staramy sie bo jak narazie na tescie co miesiac wychodzi tylko jedna kreska ;( Ciesze sie ze znalazlam to forum. Moze chociaz troche psychicznie sie podbuduje. Wiem teraz ze nie jestem sama. Ale wierze ze wszystkim nam sie powiedzie i damy rade z tym wlaczyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pisalam wczoraj o telocapilu
ze wydepilowalam twarz kremem do depilacji i smaruje serum z telocapilem z powdojna porcją telocapilu. wydepilowalam w pt. wieczor. normalnie wloski zaczelyby wyrastac w sobote wieczor lub niedziele rano. a teraz dopiero dzis, teraz w nocy (bo rano nic nie bylo) zaczyna cos kielkowac. ale spokojnie jeszcze jutro (a moze ipojutrze) nie trzeba bedzie depilowac. dziewczyny naprawde wam to polecam! tylko trzeba troche czasu, ja stosuje juz jakies 3 tyg. a wloski mam jasne i nie takie grube. ale na grubsze napewno tez zadziala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do ide na tory
co ty tak ciagle tylko narzekasz i marudzisz!? dziewczyno, ciesz sie ze moglas sobie pozwolic na ten laser, nie wszystkich stac! pozatym chyba wiesz ze odrazu ci wlosy nie wyleca po tym. trzeba czasu wiec po co tak narzekac? jak nie to, ze sie boisz jechac to teraz ze to nic nie da. jak sobie tak bedziesz wmawiac ciagle to tak bedzie! wez sie lepiej za krecenie mikstury z mircelina aby efekt byljeszcze lepszy zamiast szukac powodow do marudzenia i marudzic! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a coz to jest jedno lato
bez slonca w porownaniu z reszta zycia bez wlosow na twarzy!?!!!???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolorowa11
Żono Eryka pisałas, że wybierasz sie do lekarza i zapytasz o finasteryd, ten lek mnie bardzo interesuje. Moja siostra jest chora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolorowa11
masc juz zamówiłysmy ale to chyba tylko tak doraźnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyny.....
włoski po laserze przez 2 tygodnie jakby normalnie odrastają a dopiero potem zaczynają wypadać i przez 4 tygodnie jest gładko. na początku są spalone te ponad skórą i jest obrzęk i zaczerwienienie, to normalne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość heheheee
to witaj z powrotem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość heheheee
no to przykro mi, że ci nie wyszło, ale może to i dobrze, że wróciłas, co sie będziesz zabijać przez jakies włosy ;) a tak to jeszcze sobie tu ponarzekasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolorowa11
:) jesteś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolorowa11
tak się cieszę!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
depressiff nie wolno Ci sie poddawac. musisz walczyc!!! ja jestem pewna ze to sie jakos da zwalczyc. ja ciagle szukam sposobu, szukam tez przyczyny tego paskudztwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolorowa11
no wlasnie przyczyna! moja siostra sie badała i wszystko mniej wiecej w normie a wlosów ciągle przybywa, miesiaczki regularne. martwie sie o nią cholernie! widze jaka jest przygnębiona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Depressiff wstręciuchu! Wiesz ze sie martwiłam o Ciebie naprawdę??????? Byłam wczoraj po moje Yasminelle i rozmawialam z lekarką tzn. pytałam ją co sądzi czy wogóle to się praktykuje etc. Ona powiedziała, że tego się raczej nie zapisuje kobietom z powodu braku zaawansowanych badań nad tym jak działa finasteryd na kobiecy organizm na dłuższą metę. To znaczy tyle, że na chwilę obecną znany jest jego wpływ na płód, ale nie znany jest jego wpływ na rozwój nowotwórów. I tutaj moja lekarka powiedziała że zarówno nadmiar androgenów jak i estrogenów przyczynia się do rozwoju raka (głownie jajnika, szyjki macicy i piersi). Sa nowotwory estrogenozależne i androgenozalezne. I jeśli poda się finasteryd a w organiżmie kobiety jest np. mala cysta na jajniku, ale jest z tkanki estrogenozależnej to jeśli poziom androgenow spadnie do niemal zera a estrogeny wzrosną to w ciagu kilku miesięcy cysta może z dużym prawdopodobieństwem przekształcić się w nowotwór. Poza tym jej zdaniem po finasterydzie 95% osób tyje. Wybór mogła nie przytyć, jeśli ma naprawdę świetną przemianę materii (byłaby niesamowitą szczęściarą, ale tak może być) albo wadę jelit, takie osoby nigdy nie przytyją. Co do wahań nastroju powiedziała, że to jest sprawa bardzo indywidualna i trudno tu coś orzekać. Co do dziecka. Po odstawieniu finasterydu można mieć dziecko, chłopca też, z tym, że trzeba odczekać rok-dwa. W USA mówi się, że pół roku ale dla pewności tyle sie powinno czekać. Co do efektów. Po odstawieniu finasterydowego leku przychodzi efekt jojo. To jak z silnym kremem na trądzik albo z odchudzaniem. Nie ma bodźca w postaci leku i androgeny są wytwarzene dwa razy szybciej żeby \"nadrobić\". Stąd hirsutyzm wraca. Troche jak piszecie po Dianie, coś tam się poprawia a potem fala pogorszenia po odstawieniu. Im silniejszy lek tym silniejsza reakcja na odstawienie. Moja lekarka powiedziała, że mnie by tego nigdy nie przepisała, dla mnie nawet Androcur jest za silny, ale ponadto ona by tego nie przepisała kobiecie. Ze względu na brak badań i koniecznosć brania do konca życia jeśli nie chcemy aby problem wrócił. Tyle pamietam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brzmi to jak jakis wykład:) Odpowiem na inne pytania jeśli macie, ale teraz znikam bo zaraz wraca mąż:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolorowa11
no to załamka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolorowa11
czyli do konca zycia podobnie jak inne leki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolorowa11
a o flutamid pytałas? on podobno nie jest lekiem hormonalnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Depressiff, ja tylko napisałam to co ona mówiła. A co do efektów spytałam czy możliwe są takie jak u Wybór (opisałam Jej sytuację) i lekarka powiedziała, że jeżeli dziewczyna miała właściwie nawet nie hirsutyzm,tylko lekkie wahanie hormonów, bo Ona sama pisala co miała, to są możliwe, ale przy zaawansowanym możliwa jest poprawa stanu, ale nie calkowite odwrócenie. O Flutamid nie pytalam:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdaje się Wybór pisała, że Ona go będzie brala do końca życia stąd nie mogłaby mieć nigdy dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak do oknca zycia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×