Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość smutna_małgosia

Dziewczyny z hirsutyzmem

Polecane posty

Gość juz mam dosc
ide na tory.... może to głupie ale jakoś lżej mi że nie tylko ja mam taki problem. chociaż już naprawde mam dość tego:( ja bym chciała żeby chociaż na twarzy nie rosły te włosy,chociaż tam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przerabane ;( ja nie wiem jak ja jesczze moge sie pokazywac na dyskotece z tymi wlosami ... Boze ! dzisiaj wielki dzien, bede je rozjasniac. Ostatni dzien wakacji i nowa szkoła ;/ Trzymajcie sie ! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lola90
Ja też mam podobny problem , podobny dlatego ze nie wiem czy mam ta chorobę . Ale wlosy mam wszedzie na brzuchu .. wstydze sie rozebrac na plazy .. Na twaarzy !! to masakra .. wąsik usuwam woskiem .. a na policzkach nie ruszam . ;( na rekach mam dużo włosów ale juz sie przyzwyczaiłam . Nie cierpie swojego ciala !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny:) szczerze Wam współczuję, bo .. ja również borykam się z tym problemem. Mam włoski na całym ciele, delikatne, ale dość gęste i ciemne, bo jestem szatynką. Jestem już po serii zabiegów laserowych (wąski i broda, nogi, pośladki) i mimo że problem wciąż pozostał, to w dużo mniejszym stopniu. Wciąż jednak albo włosi wybielam albo usuwam. Szykuję się na kolejne zabiegi laserowe, gdy uzbieram trochę pieniędzy. Wydaje mi się jednak, że wyolbrzymiamy ten problem, przynajmniej niektóre z nas. Absolutnie nie chcę tutaj lekceważyć tego, bo dla mnie jest to poważny problem, ale jednak. Kult gładkiego ciała jest właściwie idiotyczny, nie humanitarny i niezgodny z naturą. Tylko jak to sobie wytłumaczyć? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zack
Witam Was drogie Panie. Znalazłem to forum dosyć przypadkowo jednak po przeczytaniu dowiedziałem się tutaj, że hirsutyzm to choroba.(dotąd nawet nie wiedziałem że tak to się nazywa). Moje spostrzeżenie było dla mnie zaskakujące , ponieważ moja żona cierpi na tę samą przypadłość. Wydaję mi się jednak, że słowo "cierpi" to w naszym przypadku lekka przesada ponieważ nie przykładamy do tego jakiejś większej uwagi. Pokochałem ją taką jaka jest. A jest śliczna, przekochana, akceptuje mnie ze wszystkimi moimi wadami i urodziła mi wspaniałego syneczka. Jak jej nie uwielbiać? Jej włoski "tu i tam" nie przeszkadzają mi wcale. Czasem wręcz mi się podobają. Nawet o tym nie rozmawiamy. Dotąd myślałem, że to po prostu cecha konkretnego człowieka. Jedni są wysocy inni niscy i nikt się z tego powodu nie leczy. Martwię się tylko czy ta (jak już się dowiedziałem) choroba może w przyszłości się rozwinąć i zagrozić jej jakoś poważnie. Nie chciałbym, żeby faszerowała się jakimiś prochami tylko po to, żeby mieć mniej włosków. Na pewno wiecie coś więcej na ten temat, więc proszę podzielcie się tym ze mną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smutna.... bardzo
Witam Płakać mi się chce :( nei mam już siły walczyć z tymi włosami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rupinka
Idę na tory, może być tak, że się nie podobają, ale jeśli jakaś kobieta wzbudziła zainteresowanie mężczyzny zanim dowiedział się o problemie, spędzali razem czas (również mogli uprawiać seks, w przypadku średniej wielkości problemu czy/i regularnej depilacji, kiedy partner tego nie widzi, bo np. nie mieszkają razem i widują się od czasu od czasu, jest to do ukrycia), to nie odrzuci jej z tego powodu. A przynajmniej nie każdy. I wcale nie mówię, że jeśli odrzuci to jest przeklęty. Bo przecież każdy ma wybór. Mój przypadek był właśnie taki. Znałam kogoś prawie rok przez internet. Zaczęliśmy się spotykać, problem wypłynął dość szybko. Ale niczego nie przekreślił. Uczucie nie wyparowało. Wszystko zależy od ludzi i od sytuacji. J a nareszcie nauczyłam się doceniać siebie. Mam mnóstwo innych zalet. Ktoś może mój problem akceptować, ktoś nie. Ja również dokonuję jakiejś tam selekcji w doborze partnera. Kamień spadł mi z serca, gdy mój partner się zorientował, bo wiedziałam, że nie będę już musieć udawać i się ukrywać. A jeśli by mnie odrzucił... pewnie poczucie własnej wartości dostałoby w twarz. Ale szybko bym się pozbierała. Bo pozbierałam się po wielu latach szkolnej udręki i wyśmiewania. Jestem wartościowym człowiekiem i wiem, że będę kochana. I sama potrafię kochać pomimo wad. Zack, nic złego nie powinno się dziać :) Jak wspomniała Koleżanka wyżej, dziecko wskazuje, że jest ok :) i będzie. A co do proszków... skutki uboczne na pewno się pojawią... jak i po każdych lekach... Jeśli nawet nie teraz, to w kolejnych pokoleniach. Jednak tonący brzytwy się chwyta... Mam zamiar zacząć łykać Diane-35, ale tyle się o tym naczytałam, że zaczynam się bać. Ale chyba jednak spróbuję, najwyżej odstawię. A i tak leczenie Dianą nie może trwać długo, więc zobaczymy. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JUJUJIJII
DZIEWCZYNY MAM PYTANIE? CZY TE MAZIDŁA Z TELEOCAPILEM MOZNA DAC DO WYKONANIA W APTECE??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Irmina_30
Witajcie! Przez przypadek trafiłam na to forum, szukając sposobu na pozbycie się włosków. Z zaskoczeniem zaczęłam czytać o waszych problemach, które są też moimi!! No to po kolei: Meszek na twarzy zaczął mi przeszkadzać w szkole średniej. Będąc na studiach brałam Diane 35 przez prawie 2 lata z przerwami, po czym lekarz stwierdził, że to już moja uroda i muszę się z tym pogodzić... W tym czasie miałam już ciemne włoski na górnej wardze i pojedyncze czarne włoski na brodzie. Dzisiaj mam 30 lat, z wąsem radzę sobie stosując plastry z woskiem Joanny - jedyne właściwe rozwiązanie dla mnie i na ok. 3 tyg. mam spokój, z brodą sobie nie radzę w ogóle, plastry nie chwytają grubych czarnych włosów, więc wyrywam je codziennie pęsetą. Siedząc w pracy machinalnie sprawdzam gdzie i co mi odrasta, paranoja! A nie da się wyrwać wszystkich jednocześnie, często się urywają, te odrastające są czarnymi kropkami. Ostatnio zaczęły mi na policzku rosnąć czarne włosy, więc wygląda na to, że niedługo zarosnę jak małpa ;( No i nogi... nogi godzinę po ogoleniu już nie są gładkie! A po depilatorze wrastają mi włosy. Dodam jeszcze, że jestem blondynką o bardzo jasnej karnacji. Zastanawiam się nad zastosowaniem na brodę lasera (bo tam mam czarne sztywne włoski) - myślicie, że jest sens?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mett
zastanawiam się w jaki sposób usuwacie włosy na brzuchu i klatce piersiowej? jeśli woskiem to jakim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czytam systematycznie to nasze forum, choć mało się ostatnio udzielam. Jakaś kobietka się o mnie pytała odnośnie naturalnego leczenia. Owszem nie zażywam żadnych hormonów, nawet coraz częściej myślę, że to przez hormony się to wszystko u mnie zaczęło. Potem zażywałam diane i oczywiście zupełnie nic mi nie pomogła.Od kilku lat leczę się na własną rękę w miarę naturalnymi lekami.Piszę w miarę bo chyba kazde kapsułki mają jakąś chemię. Zażywałam prosterol, peposterol, poldanen.Ten ostatni tylko kilka tabletek bo miał taki zapach chemiczny i z niego zrezygnowałam.Cały czas stosuję kapsułki z wiesiołkiem, piję wierzbownicę i zieloną herbatę, pokrzywę. To wszystko stosuję czasem bardzo regularnie czasem nie.I cóż mogę powiedzieć.Na pewno to, że nie jest gorzej a lepiej tylko w niektórych miejscach, np; na nogach po depilatorze włoski odrastają słabsze.Właściwie tylko tam jest lepiej, w pozostałych miejscach tak samo.Ale wiecie, coś mnie zastanawia.Na brodzie mam dwa takie mocne włoski czarne, które czasem nie odrastają tygodniami. Czasami już po kilku dniach odrastają a czasem naprawdę nie ma ich bardzo długo.Oczywiście mam też inne włoski na brodzie, ale mniej mocne i mniej czarne ale takie zjawisko zaobserwowałam na tych dwóch najmocniejszych. Ciekawa jestem czy też coś takiego zaobserwowałyście u siebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej loris ja tutaj kiedys pisałam ale pod innym nickiem [zapomnialam hasla, wiec zalogowałam sie pod nowym nickiem] jako ze nie mam zamiaru brac prochow [co prawda kupialm diane ale potrzymalam ja troche w półce i oddałam do apteki] chce wyprobowac inne naturalne sposoby. pilas moze lukrecje? albo mięte PIEPRZOWA??? [kurde nie moge jej nigdzie dostac. znalazlam tylko nasiona, ktore mozna zasiad na działce wiec musze je kupic] ja ostatnnio grzebałam sporo po necie i i znalazlam informacje, ze przy nadmiernym owlosieniu nie powinno sie pic kawy, "jesc" glutenu ani slodyczy! jesli chodzi o wloski to ja mam cos podobnego do Ciebie, z tym ze nie na brodzie a na szyi :) ten krem z telocapilem z mazidel jest banalnie prosty do wykonania w domu :) ale oczywscie mozesz isc do apteki, ktora zajmuje sie "produkcja" leków i zapytac, czy Ci ukreca taki krem :) pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale bzdure napisałam....:( wstyd! oczywiscie chodziło mi o miete ZIELONA a nie pieprzową, która jest dostępna praktycznie wszędzie ale nie działa na nadmierne owłosienie. widziałam raz w internecie miete zieloną jako przyprawę z firmy kotanyi ale u mnie nie moge jej nigdzie dostać :( :( :( Loris a probowałas moze palmy sabalowej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukrecji nie piłam choć zastanawiałam sie nad nią. Palmy też nie brałam i raczej nie będę bo ona oprócz obniżania androgenów podobno obniża też estrogeny a tych raczej mi brakuje.Natomiast jeśli chodzi o słodycze i gluten to raczej na pewno maja one negatywny wpływ na włoski, to znaczy pobudzają ich wzrost, ponieważ chyba podnoszą insulinę, która z kolei podnosi androgeny.To wszystko jest niesamowicie powiązane i strasznie skomplikowane, ale wiecie co? Wiem jedno, o wielu takich informacja nie maja pojęcia lekarze, a niektóre dziewczyny wiedza na ten temat naprawdę bardzo dużo. Ja staram sie dużo czytać ale mam teraz mniej czasu, to i mniej czytam na temat włosków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stu
Jak tak was czytam to dopiero teraz po latach posiadania wyimaginowanego kompleksu widzę, że "cierpiałam " całkowicie bez powodu. Ja mama śniada cerę ale marne owłosienie, na głowie ok, ale tam na dole włosów niewiele i zawsze okropnie mnie to stresowało, wręcz wstydziłam się facetów z którymi miałam bliższe kontakty. Teraz moda się zmieniła , golenie miejsc intymnych to norma, więc problemu nie mam. A jaki komfort z resztą ciała - dodam, że mam prawie 40 wiosen a nigdy nie golilam niczego oprócz pach. Współczuje wam, bo mam koleżanki z waszym problemem (moja córa zresztą też).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pink rabbit
do Ide na tory : Jak przebiega u Ciebie kuracja Bioxetem? Czy widzisz juz jakąś poprawę? Pozdrowienia :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość farisss
polceam krem z mrówczych jaj mi on pomaga pisałam wczesniej ze poprosiłam dieczyne ktora sprzedaje go na allegro o wystawienie aukcji i zakupiłam jedno opakowanie 150ml i wydaje mi sie z edziała testuje w głupim miejscu bo na twarzy ale rezultaty sa a stosuje moze z tydzien 1.5 max biore tez tabletki yaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nb
dziewczyny leczycie sie państwowo czy prywatnie u endokrynologa? poszłabym państwowo ale boję się że lekarz zignoruje mój problem ze względu na to że nie zagraża on tak naprawdę mojemu zdrowiu no i wiecie jak to jest. Czy państwowi lekarze również podejmują się leczenia hirsutyzmu ? czy leczą równieź wtedy gdy hormony są w normie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzikuskakakak
Ja zauważyłam że oliwka z Hipp opóźnia trochę odrost. Jechałam depilatorem ręce i potem smarowałam tą oliwką i miałam na dłużej spokój ale muszą one byc depilowane go na nogach tego efektu nie zauważyłam a goliłam je bo depilator odpada włosy mi wrastają :( Tak sobie już zmasakrowałam nogi że nie wiem czy jeszcze kiedys się skuszę na ich depilowanie , pozostaje golenie ale godzinę po już kują, co zrobić takie życie:O mówiąc krótko ,przyroda nas wyruchała:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jabłuszko soczyste
witam dziewczyny... czytałam ten temat już wcześniej. jestem młoda, a już podejrzewam u siebie tę chorobę... owłosienie na nogach, rękach, brzuchu, dłoniach, piersiach, a nawet trochę na twarzy. Pozbywam się ich regularnie, ostatnio przerzuciłam się na depilator w przypadku nóg, ale pękają mi naczynka... :( jestem blondynką, więc włosy mam jasne, przynajmniej to. chwilami mam dość tego problemu, zero komfortu, jakoś tak niekobieco... ale cóż, mówi się trudno... Staram się cały czas ten kłopot maskować... co myślicie o pozbyciu się włosów z brzucha (całego :() depilatorem? pozdrawiam Wam 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Mam też ten problem, choć moze nie az taki. Nie orientuję się jesli chodzi o jakieś CUD KREMY, ale dużo razy widziałam ( w telewizji niemieckiej) pzreprowadznie takich zabiegów uzówania włosków. I to ekstremalnych naprawdę miejsc twarzy. Przeprowadza to lekarz, jakoś wypalając laserem, trzeba przejść ok ( najlepiej !!!!) ok.8 zabiegów w tym jeden (pierwszy może nie niebolący tylko nieprzyjemny jest- w zalezności od skóry "chorego").Efekty wzrostu włosków nigdy nie powracają. Widziałam to,- rewelacja. Sama się nad tym zastanawiam. Niestety to kosztuje. Pierwszy zabieg ok. 170 EURO, następne juz w granicach 100.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja juz po zabiegach
Dziewczyny na wlosy tylko depilacja laserowa.Ja depilowalam okolice bikini, linie biala i szyje.Wydatek jest duzy ale warto.Zabieg trzeba powtarzac conajmniej 4 razy.Ja wykonywalam tez elektrolize poniewaz podobno daje rezultaty a jest tansza.Wykonalam zabieg na szyji 3 razy .Wcale tanszy nie jest bo liczony jest od wlosa .Zabieg dlugi i bolesny jak dla mnie.Zero efektow- nie ubyl mi zaden wlos.Zabiegi przeprowadzala mi renomowana kosmetyczka, specjalizujaca sie w elektrolizie, takze zabiegi byly napewno dobrze wykonane.Moge polecic Wam klinke w Warszawie gdzie wykonywalam depilacje laserowa.Acha i depilacja tylko laserem diodowym!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jabłuszko soczyste
witam jeszcze raz... ja niestety owłosiony mam cały brzuch, a nie tylko ten "pasek"... w ogole, całe ciało mam we włoskach. Dobrze, że jasnych. Popełniłam niestety błąd i zgoliłam włosy z brzucha kilka razy maszynką i teraz jest kłujący :( co do rąk- używam kremu i nie zawodzi mnie to. :) a co do lasera- świetny pomysł,ale niestety słyszałam, że działa tylko na czarne włosy... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nb
a czy macie widoczne włosy na dłoniach? ja mam dość długie rozjaśniam je sally hansen ale i tak staram się ich nie pokazywać :( Oprócz tego na ramionach gęste futro przestałam chodzić w bluzkach na ramionczkach jakoś niewyobrażam sobie depilowania jeszcze tego miejsca czy wy też macie silnie owłosione ramiona? (część ręki powyżej łokcia) robicie coś z tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez mam wlosy na dloniach,i nawet na palcach...od jakiegos czasu pozbywam sie tego woskiem. Boli,ale mam spokoj na dluzszy czas,i nawet zauwazylam,ze wloski odrastaja jasniejsze i slabsze,ale to moze dlatego,ze nigdy wczesniej tego nie ruszalam,nie golilam maszynka. Bo na nogach wyrywam woskiem,ale szereg lat golilam maszynka,i wosk wlasciwie nie daje efektu ze wlosy mi odrastaja jasniejsze - bo rosna czarne jak smola,tyle tylko,ze woskuje nogi raz na tydzien,a nie codziennie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja juz po zabiegach555
Dziewczyny nie marnujcie kasy na wosk, maszynki naprawde tylko laser jest skuteczny. Sumujac wydatki na kremy warto wziac pod uwage depilacje laserowa.Nogi owszem mozna golic maszynka, ale miejsca delikane jak twarz, szyje czy bikini wylacznie laseremWiadomo, ze ograniczenie to kasa ale sprobujcie odlozyc sobie kase.Wasy mozna juz zrobic za 150 zl a szyje za 300 zl.Przeznaczcie kase zamiast na wczasy na depilacje laserowa.Ja tak zrobilam dwa lata nigdzie nie wyjechalam a pieniazki przeznaczylam na zabiegi.Szczerze polecam.Nie ma co sie oszukiwac woskiem, czy innymi cudami jak olej z krokosza.Ja zastosowalam wszystko lacznie z elektroliza i powie jeszcze raz tylko laser!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kayeczkaa
Witam znow, Sledze troche ten temat. Nawet sie wypowiadalam na temat elektrolizy. Albowiem jestem kosmetyczka i dosc temat owlosienia i problemow z twarza u moich klientek stal sie moja specjalizacja. Jezeli chodzi o wrastanie wlosow to sa produkty ktore niweluja ten problem. Przesylam Wam link http://cgi.ebay.co.uk/HIVE-SMOOTH-IT-FOR-IN-GROWING-HAIRS-AND-RAZOR-BURNS_W0QQitemZ270451905075QQcmdZViewItemQQptZUK_Health_HairRemoval_RL?hash=item3ef8309233&_trksid=p3286.c0.m14 A jest tez produkt ktory opoznia i spowalnia odrost http://cgi.ebay.co.uk/Hive-TIME-OUT-Hair-Growth-Retardant-30ml_W0QQitemZ350237178670QQcmdZViewItemQQptZUK_Health_HairRemoval_RL?hash=item518bc33b2e&_trksid=p3286.c0.m14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laser to mit na jasne wlosy
Zapomnijcie ze laser podziala na jasne wlosy. I laser to redukcja tylko, po latach moze zaczac odrastac znowu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do ja już po zabiegach555
ale jak ktoś ma jasne włosy to przecież laser nie podziała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Loris dorwałam mięte zieloną! w warzywniaku :D od dzisiaj zaczełam ja popijac :) za jakies pół roku dam znać, czy coś działa ;) ;) dziewczyny mi na te obrzydliwe rany po depilacji pomagają kąpiele w soli iwonickiej bądź w sodzie [tylko trzeba uważać aby nie przesadzić, bo można spuchnąc od nadmiaru sodu w organizmie - przynajmniej ja tak mam] pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×