Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość smutna_małgosia

Dziewczyny z hirsutyzmem

Polecane posty

Gość słonecznikówka
Hej dziewuszki :) co do tabletek, to i ja się mogę wypowiedzieć. Pierwsza pani ginekolog, do której poszłam z problemem włosów+trądzik bez żadnych badań przepisała mi Diane. Brałam ją 9 miesięcy i poza złym samopoczuciem, bólami głowy, upławami i koszmarnie bolesnymi miesiączkami - nie dała NIC. Mówią, że to lek-bo jest chyba jako jedyne refundowana na zaburzenia hormonalne. Pamiętam, że w poczekalni leżały ulotki reklamujące ją jako "tabletka na trądzik". Jakiś koszmar, tam był tez gabinet dermatologa. Kolejną panią doktor sama poprosiłam o inne i dostałam Yasmin. Ona potwierdziła, że nie wolno za długo Diany brać, że są nowsze antyandronogeny. Nie odwodniła mnie, żadnych skutków ubocznych nie miałam a brałam dość długo. Być może wrócę do Yasmin, ale zastanawiam się czy jest sens skoro i tak hormony mam w porządku? Dziewczyny, a czy macie też problemy z cerą? Ja mam okropny trądzik, nieważne czy brałam anty czy teraz. Leczę się u dermatologa, ale to jak walka z włosami, chyba z góry przegrana. Dermatolog stwierdziła, że jestem po prostu nadwrażliwa na androgeny :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość słonecznikówka
Aniu, przeczytałam Twoją wypowiedź wcześniejszą, pisałaś o PCOS. Obecna ginekolog właśnie to u mnie podejrzewa, na usg pełno pęcherzyków miałam, hormony wyszły mi w porządku, poza stosunkiem LH/FSH= 1,9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki, nie wiem czy to zasluga palmy / wierzbownicy / wiesiolka / ogorecznika, a moze Pana Boga, ale CYKL MI SIE SKROCIL DO 29 DNI!!!! Chyba sie upije! :-D Przesylam Wam moja pozytywna energie! Milego dnia! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hey dziewczyny.. MAm niestety ten sam problem co Wy. JA biore od miesiaca finasteryd plus yasminelle kilka miesiecy. CZekam na efekty.Nie byla to latwa decyzja. Zdecydowanie trudniejsze jest zycie,gdzie sie nie akceptujemy.Wtedy nie ma szans na szczesliwe zycie,zwiazek..zreszta szczescie to pojecie wzgledne,dla mnie wazne jest by patrzac na siebie w lustrze czuc sie normalnie,bez niesmaku,bez lapania dolow jak dzis np.. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luisa, a dokladnie jak dlugo i jaka dawke bierzesz juz tego finasterydu? Przepisano Ci go na hirsa czy tez na wypadajace wlosy? Ja zaczelam kuracje palma sabalowa, ale to dopiero 10 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Constance biore 2,5 mg dziennie,dziele tabl o nazwie proscar(finasteryd) na pol jedna polowke biore rano a druga wyrzucam. Poza tym yasminelle jak pisalam juz kilka miesiecy. nadmiar wlosow na ciele,ale z tym nie miala bym problemu,najwieksza zmora jest twarz,baczki,wasik nasilony w okresie dojrzewania,wtedy tez mialam badania hormonow,wyszly w normie.Dostalam diane z diagnoza HI(hirs idiopatyczny)nie trawie tego slowa ,chyba jak wiekszosc tu kobiet;),i nowe wlosy nie rosly,po kilku latach odstawilam,bylo ok,ale potem zaczelo sie od nowa coraz wiecej wlosow wiec dostalam Yasminelle,bralam kolo 2 lat,znowu bylo pod kontrola,po czym odstawilam.I wszystko utrzymywalo sie jak podczas brania tabsow jakies 2 lata ale to co zauwazylam ostatnio to ciezko mi wlasnym oczom uwierzyc,wlosy na ciele ciemniejsze,ale na twarzy wlosy na brodzie,ktorych wczesniej bylo b.malo a teraz nie nadazalam z wyrywaniem peseta doszlam do codziennego nawyku ..i do tego jakies pojedyncze ciemne na policzkach,znowu zrobilam hormony(tsh,estradiol,testosteron wolny,calk.,dhea-s,androstendion i progesteron,prolaktyne) wszystkie wyszly w normie tylko niskie estrogeny jak w menopauzie,ale to ponoc przez brania yasminelle,bo hamuja owulacje,wiec takie moga byc no i lekko podniesiony androstendion. I dluzgo sie zastanawialam i czytalam o finasterydzie,postanowilam to wziac po konsultacji z ginekologiem,gdyz endokrynolog zlekcewazyla moj problem,twierdzac,ze powinnam urodzic dziecko i znalezc faceta,a na wlosy depilacja..zaproponowala mi verospiron,ale nie gwarantowala poprawy,wiec nie wykupilam,nie mozna tego brac dlugo a mi zalezalo by brac cos co pomaga i dlugo gdyz wiem,ze po odstawieniu problem wraca..rady pani edno puscilam kolo uszu,mowila mi o laserze..,akceptacji..smieszna,dobrze wiem,ze laser na twarz to nie jest rozwiazanie..wlosy trzeba zgolic,wiec wszystkie sa ciemniejsze..ja stosuje elektrolize od lipca.na brode i poj.wloski na twarzy.Poki co czekam na efekty..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luisa, :-) poczekaj kilka dni az wroci z urlopu Emilka34, ktora tez ma HI i stosuje bioxet i telocapil. Ja smaruje juz prawie 3 miesiace brode bioxetem i sa efekty! Przymierzam sie do telocapilu, ktory znajdziesz na mazidla.com. Ja biore 1 kapsulke palmy sabalowej (160mg) i 1 tabletke wierzbownicy: http://www.doz.pl/apteka/p20217-Wierzbownica_tabletki_powlekane_60_szt- obydwie rosliny maja dzialanie antyandrogenne. Na razie biore po 1 tabletce, poobserwuje organizm i zastanowie sie czy zwiekszyc dawke.. Aha, mam tez ziolo wierzbownicy do parzenia - biore 1 lyzeczke (chociaz zalecaja 2).. Ide malymi kroczkami.. Ale wierze, ze kiedys osiagne zamierzony cel.. Czego i Tobie zycze..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gratuluje odważnej decyzji co do finasterydu. Tylko koleżanko rób badania jak bierzesz i usg jajników zrób kontrolnie za parę miesięcy. Widzę, że ja należę tu do nielicznych osób które nie mają niedoboru estrogenów. Ja nie mam mało ale mimo to mam kłopot z owulacją. I jeszcze jedno niedobór estrogenów to napewno nie od Yasminelle. Tu jest gdzieś inna przyczyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Constance,jesli chodzi o problem z wypadaniem wlosow na glowie,to go nie mam,nie wiem jak dziala palma,ale wiadomo,lepiej wyprobowac cos lzejszego na poczatek,jesli moze pomoc..czemu nie sama sie przekonasz..moge Ci oddac polowe wlosow z glowy bo mam ich za duzo i moglabym sie podzielic;) wybieram sie do fryzjera na degazowanie bo ciezko ukladac geste wlosy.Czytalam ze masz policystyczne jajniki i zwiazane z tym problemy..ja akurat jajniki mam w porzadku. Swoja droga,podziwiam osoby walczace naturalnymi sposobami..mysle,ze moga one zadzialac ale obawiam sie,ze w niewielkim stopniu..mi zalezy by pozbyc sie tego czegos z twarzy przedewszystkim..boje sie co bedzie kiedys,bo nie zamierzam odstawiac lekow,co bedzie z watroba,ale trudno,chyba wole zyc krocej a zyc..niz chowac sie w domu i przesypiac wiekszosc zycia..poki co staram sie stosowac diete ktora nie obciaza watroby i zapobiegac zakrzepom zjadajac jedna cebule dziennie(ponoc swietnie rozrzedza krew)i pije duzo wody. Oczywiscie co pol roku badania,enzymy watrobowe,cholesterol,uklad krzepniecia itd....pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anuś ja wiem ze musze robic badania..zreszta mam skonczone studia z medycznym kierunkiem wiec wiem;)ale dziekuje za rade..finasterydu nie ma chyba co gratulowac..licze sie z tym,ze kiedys moge tego zalowac..nie planuje dzieci,nie mam faceta,chce sie czuc dobrze ze soba..normalnie..swobodnie w swoim ciele.. Jesli chodzi o niskie estrogeny to pytalam endokrynolog i ona mi poiwedziala,ze takie beda mi wychodzic jesli biore yasminelle,bo mialam je badane juz po 3 miesiacach od brania wiec..hamuja owulacje a co za tym idzie sa takie poziomy estrogenow jak to ona nazwala zafalszowane..troche mnie to martwi,ale coz...moze tak byc jak dostarczamy hormony syntetyczne ( w yasminelle male dawki estrogenow) a naturalnie sie rozleniwiaja..i taki wynik moze byc.. Constance co do bioxetu to moze sprobuje...czytalam ze moze to dawac tradzik jako efekt uboczny? fajnie,ze Ci pomaga:) ale podejrzewam,ze tez dziala tylko zewnetrznie,poki sie stosuje..ale moze warto..hmm.Swoja droga dlaczego nie moze byc normalnie..bez igiel,peset,hormownow,mazidel..chcialabym tak normalnie,marzenie..niektore ,baa wiekszosc kobiet ma tak lekko,nie musi sie z tym bujac..a MY .. czasem brak sil..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o cebuli nie slyszalam, ale ja bralam kiedys kawaleczek aspiryny (nawet mniej niz cwiartka) na rozrzedzenie krwi przy dianie i yasminelle. Widzisz Luisa, ja zaczynalam od zera w kazdym tego slowa znaczeniu. Zero miesiaczek bez pigulek, mogly tak lata uplywac i nic! A pco wykryto u mnie bardzo pozno! Po kilku latach zdecydowalam sie na zabieg zmniejszenia jajnikow i potem juz tylko same suplementy dla wyregulowania okresu! No i dzisiaj jestem w siodmym niebie mimo 2 tabletek przeciwbolowych: miesiaczka po 29 dniach! :-) wow!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Constance..gratuluje okresu:) ja mam 29 lat:) wiec tez nie jestem w kwiecie wieku..domyslam sie,ze mialas resekcje klinowa jajnikow,wazne,ze Ci pomoglo:) to teraz tylko utrzymac efekty i oby te suplementy Ci pomogly..tez masz za duzo wlosow na twarzy i ciele oprocz tego przerzedzenia na glowce? Trzeba niestety dbac o ta regulacje hormonow jak cos funkcjonuje nie tak bo wtedy caly organizm szwankuje niestety..a tym bardziej jak ktoras chce miec dziecko... Cebula ponoc swietnie rozrzedza krew jak sie ja przyjmuje 1 dziennie,szczerze? juz mi obrzydla bo albo dusze albo gotuje,ale kawalek aspiryny tak jak najbardziej:) bo kwas acetylosalicylowy rozrrzedza krew,ale tez podraznia zoladek a ja mam ch.wrzodowa dodatkowo,wiec u mnie odpada,podrazniloby mi sluzowke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
Co do linku na poprzedniej stronie, no niestety ja mam większy meszek na twarzy (obecnie policzki i kąciki ust), na brodzie był zdecydowanie większy. Wiecie co, strasznie żałuję, że tak późno zdecydowałam się na wosk. Włoski usunięte za pomocą wosku jeszcze nie odrosły, a to już piąty dzień po depilacji. U mnie to naprawdę spory sukces. Teraz niestety codziennie muszę wyskubywać pojedyncze włoski na brodzie, te które wcześniej usuwałam pęsetą. A trzeba było od razu iść na wosk... Constance, gratuluje uregulowania cykli:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do zdjecia z linku to ja mam tak jak ona tylko, ze ja chyba nie mam tak dlugich ale ogolnie tak wyglada moja twarz pod switlo a wasik to juz nie wspomne, u niej to tego wasiku nie widac, jest taki blady, a ja mam ciemny. Wiec tez mam gorzej:( Malinko, tak sobie chwalisz ten wosk,ze chyba poszukam u sb w miescie dobrej kosmetyczki i zobacze po ile i moze sie skusze. No ale martwi mnie ze to bedzie tak wygolone, a z boku i poliki to takie owlosione i boje sie ze to bedzie smiesznie wygladalo i jeszcze gorzej niz jest teraz :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
Polinda, wiesz co, ja usuwam wąsik i brodę z podbródkiem, zostały mi tylko owłosione policzki. Powiem szczerze, kosmetyczka zrobiła to super, nie widać granicy między obszarem wydepilowanym a mchem. Teraz czuję się o wiele lepiej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emilka 34
matko ile tu nowych wypowiedzi nawet nie wiem co pisac :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emilko,a ty nie mialas wypoczywac :D no chyba, ze juz wrocilas :) No wlasnie Malinko, trafilas na dobra kosmetyczke, a ja w takiej malej miejscowosci mieszkam i boje sie ze trafie na jakis beznadziejna kosmetyczke, ktora mi tylko pogorszy sprawe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emilko witaj to chyba o Tobie mowila mi przemila Constance:) ja tu nowa jestem wiec milo poznac;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luisa poznalas juz nasza szyche heh najbardziej eksperymentujaca trojce heh :D Chcialam sie was zapytac, jak golicie rece, tz. od nadgarstka do lokcia czy od nadgarska prawie do ramion? Bo ja ogolilam do lokcia,ale to troche smiesznie wygladalo, no ale da sie zniesc, tylko z bliska to bardzo widac, a zabardzo nie chce golic az do ramion, bo uwazam,ze to juz z lekka przesada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Polindo:) Ja jade depilatorem elektrycznym od nadgarstka az na polowe ramion,za staw lokciowy a wiesz czemu? nie trudno sie chyba domsylic;) wlosy sa ciemne(u mnie) na przedramionach i na ramionach tez sa juz nie takie ciemne i geste jak na przedramionach;) ale zdepilowane na przedramionach tylko beda wyraznie sie odrozniac od tych na ramionach..chyba ze sa cieniutkie i jasne i rzadkie wtedy nie ma sensu jechac ramion..ja wjezdzam tak do polowy by zatrzec granice:) pzodrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znalazlam tez zdj. ze slwana osoba, ktora ma wasy ewidentnie i co jakos sie tym nie przejmuje, bo poprsu wyjsc gdzies bedac slawnym i sie nie ogolic to rzadko sie zdarza. http://www.szokblog.pl/Ow%C5%82osione-gwiazdy/Gwiazdy-i-fani/blog-strona/1730 http://www.szokblog.pl/Ow%C5%82osione-gwiazdy/Gwiazdy-i-fani/blog-strona/1730 http://www.szokblog.pl/Ow%C5%82osione-gwiazdy/Gwiazdy-i-fani/blog-strona/1730 U tej latynoski bardzo widac czy u tej pierwszej i dziwie sie,ze nic z tym nie robia. luisa ja chyba bede musiala golic tez tak do przedramienia, bo jak sie teraz przyjrzalam to tam juz sa jasniejsze, wiec nie powinno byc raczej widac tej roznicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polindo ja traktuje przedramiona depilat.elektrycznym na zmiane z woskiem,zeby nie wrastaly peeling i jest ok na jakies 2-3 tyg potem od nowa polska ludowa..co do gwiazd mysle,ze jesli komus nie przeszkadza to ok,ale wiadomo bardziej znane osoby wywoluja wieksza sensacje..zreszta niektorzy sie ciesza,ze oo gwiazdy maja wlosy to w pewnym sensie ja tez moge .. dla mnie nie ma znaczenia gwiazda nie gwiazda..wazne,by ze soba czuc sie dobrze,a gwiazdy niech chodza jak chca,jak Yeti nawet;) Ja bym chyba zeschizowala jak by mnie taka wlochata ktos zobaczyl..swobodnie czuje sie tylko przy swoim psie,siersciuszek kochany on to ma dobrze,nie musi nigdzie sie depilowac;)pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tam nie golę rąk od 6 lat, wcześniej goliłam i to był błąd, ja na przedramionach mam jasne i cieniutkie, nie rzucają, od łokcia w dół czarne, jesienia i zimą widać bo mam jasną karnację ale latem to jak opale ręce to one jaśnieją. Co do latynosek i Hiszpanek i Włoszech to one mają taką urodę, oglądam hiszpańskie kino i widze jak kobiety wyglądają i nic z tym nie robią i dobrze się czują.To taka mentalność a są to naprawdę piękne kobiety i cieszą się powodzeniem. Tylko w POlsce jeszcze panuje kult gładkiego wychodzonego ciała. To taka "dulszczyzna" że tak powiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szkoda Ania ze My wlasnie nie zyjemy w takich miejscach gdzie to norma takie wloski tu i tam .. nie wiem we Wloszech,moze w Chinach czy Hiszpanii..gdzie wtdaje sie to byc rzeczywiscie 'taka uroda" podejrzewam ze jak 90 proc kobiet by tak wygladala uznano by to za norme..i mozna by wtedy czuc sie normalnie a tak trzeba sie niezle nameczyc i duzo wiecej o siebie dbac a i tak efekt mierny..ale niestety proporcje sa u ans odrotne to 90 proc to gladkie aksamitne a ta reszta to wiadomo,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luisa i Rozyczko, dziekuje za mile slowa, :-) witam Emilke34! jak sie udal urlop? Polinda, rozumiem Cie doskonale z tymi ramionami; ja na razie nic nie ruszam, ale mam zamiar polozyc krem depilujacy, a po kilku dniach wyrwac koleczki depilatorem i na to bioxet albo zakupie "emilkowy" telocapil :-) I tez sie wiele razy zastanawialam do ktorego miejsca sie depilowac... I tak jak mowi Luisa: mniej wiecej polowa ramiona od strony lokcia ma wloski mocniejsze, a na drugiej polowie mam jasny i przepiekny meszek :-) - zeby taki miec na polikach to by bylo super! :-D Tak wiec potraktuje kremem i depilatorem cale przedramie i pol ramienia.. Luisa, na szczescie nie widac po mnie ze tyle mi wlosow wypada, bo mam ich nadal sporo i sa grube, ale jak siegne pamiecia ile to ja mialam kiedys wlosow, a ile dzisiaj.. To az mi przykro sie robi.. No ale widze, ze odrastaja. Mam nadzieje, ze ta palma przyhamuje ich wypadanie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Constance wyslalam Ci taka dluzsza wypowiedz i kurde nie wyslalo!! no nic..pisalam o tym czy czytalas to?: http://www.pum.edu.pl/__data/assets/pdf_file/0020/13277/54-03-20.pdf Tam pisza,ze jeszcze wit B6 i H sie uzupelnia..moze to dolaczysz..zreszta ta palma sabalowa moze cos da jak ja bedziesz dlugo i systematycznie stosowala:) tego Ci zycze..ponoc do 100 wlosow dziennie strata to norma.Wiec moze u Ciebie nie bedzie koniecznosci wkraczania z lekami silniejszymi..ktore jak juz sie zacznie to wiadomo..tego Ci zycze...JA nie dalam rady juz bez lekow,ostatnio nie wiem skad tak sie nasililo,a nie bralam zupelnie NIC juz 2 lata i cieszylam sie,ze gorzej nie jest..ze nic nie biore.Ale ostatnio mialam b.duzo stresow moze to nasililo rzut nadnerczowych androgenow bo styres pobudza wydzielanie nadnerczy i byc moze wlosy sie nasilily..nie wiem juz nie makm sily wnikac,biore ten finasteryd i licze ze zadziala ze zmniejszy problem..ze czesciowo chodz sie zmniejszy..dam Wam znac o tym po jakims czasie,moze dwoch miesiacach,czy to dziala i w jakim stopniu..no i oczywiscie yasminelle...pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luisa, :-) znam ten bol - napiszesz sie .... i sie nie wysyla! :-) Trzeba kopiowac dluzsze teksty to potem zawsze mozesz wkleic.. Dzieki za link, poczytam pozniej, bo teraz jestem w pracy i mam sporo do roboty.. Witamina H to inaczej biotyna i biore ja tez od okolo 11 dni.. Wit B6 i magnez tez od czasu do czasu biore bo sa wazne przy pco - to wyczytalam z wielu zrodel... :-) wiem o tej setce wlosow co ma wypadac... ja nie licze ale kiedys tyle nie bylo na ziemi co teraz.. :-) wiec mysle ze i biotyna mi pomoze.. Aha, widzialam, ze pojawil sie Vitapil z biotyna.. Musi byc niezly..ale to multiwitamina.. A dla mnie raczej to nie jest niezbedne.. Pozdrawiam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Constance:) widze,ze wszystko juz wiesz;) i bardzo dobrze! Kochana naprawde sie nie martw tymi wlosami,mowie,jak by juz zle bylo daje Ci namiary i oddaje swoje:) Emilka druga czesc i bedziesz miala haha:) mam dosyc dlugie i swoje czarne a farbuje na braz moze byc?;)buziaki ps,ja siedze na zwolnieniu wiec mam wiecej czasu na pisanie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×