Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość smutna_małgosia

Dziewczyny z hirsutyzmem

Polecane posty

Polindo:) ta palme mozna na necie zamowic ale tez i w aptece zapytac..ona jest podstawowym skladnikiem np.prostanal,prostenal perfect i duzo innych ,sa tez w aptekach internetowych,Constance Ci powie gdzie kupila;) Szukamy jakiejs najlepszej,zeby byla dobrze przechowywana i standaryzowana,cokowiek to znaczy:) Co do kolezanki ktora pytala o endo czy gino ja bym poszla do endokrynologa zdecydowanie:) leczenie laserem bym zrobila jak bym polykala leki i ustabilizowala hormony dopiero wtedy.U roznych osob trwa to roznie czasowo..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luisa no wlasnie tez myslalam o internecie,ale jeszcze na jakas przeterwminowana trafie albo cos, bo przez internet to nigdy nie wiadomo. Dlatego poczekam, az ustalicie gdzie najlepsza :) Majka nie chcialam cie zalamac :) poprostu to co wiem, powiedzialam a moja widza i tak nie jest wielka, ale dzieki wam juz wiem co mam mojemu endo nagadac, to moze wkoncu wezmie sie za mnie, jak trzeba heh :D Najlepiej badzie jak sie skonsultujesz z endo, a w salonie kosmetycznym panie powinny wiedziec co to hirs i jezeli sa zaburzenia hormonalne to czy to w ogole pomoze :) tak mi sie przynajmniej wydaje, bo wiem,ze wiele kobiet nie majace hirasa tylko wasik, chodzi do kosmetyczki na laser albo wosk, wiec ona sa obeznane w tym wszystkim. Swoja droga, ciesze sie,ze mnie dopadl tylko hirs i hiperprolaktynemia (ale to mam olac, tak mi endo powiedzial), bo do tego jeszcze pcos to poprostu tragedia. Wspolczuje wam dziewczyny i goraco zycze wam znaleziania jak najlepszego leku czy ziolka, byscie czuly sie jak najlepiej. :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majka90210
ja tym pco nie bardzo sie przejmuje, jesli mam byc szczera. nie wiadomo jak bedzie w przyszłosci, bo moga byc problemy z dzieckiem i w ogóle, ale jakkolwiek źle by to nie zabrzmiało- na tą chwile wazniejsze jest usuniecie włosków, bo przez to brak mi pewnosci siebie, cierpi moje zycie towarzyskie itp. Ostatnio przy powitaniu z kolegą i pocałunku w policzek poczułam, ze ma gładszą skóre niz ja. Uwierzycie? Cos jakby 'ukłuło' i to raczej ja jego. Co za zenada, az mi wstyd o tym pisać ;(I to popchneło mnie do desperackiego kroku wosku na policzkach, którego juz załuje i czekam az włosy zaczna odrastać. Czuje sie jakbym miała hirsutyzm tylko na twarzy, bo tak naprawde tylko na twarzy mam problemy. Nozki jade maszynka raczej standardowo- co 2-3 dni w lato, tak samo pachy, jakos nie mam problemu. Tylko ta twarz... a ostatnio jest coraz gorzej. ;(( ehh. w poniedziałek biore sie za dzwonienie po poradniach, moze jeszcze ktos sie wypowie i doradzi tu na forum :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chile
Luisa ja mam zdiagnozowany przerost kory nadnerczy, łykam na razie dexametazon, z cyprodiolu (niby nowsza wersja diany) zrezygnowałam, i tyle zalecił mi lekarz. Lekarzowi niestety nie ufam dlatego poszukuję sama - próbowalam z palmą, parzyłam lukrecję, czekam teraz na wizytę u endo żeby go wybłagać o spironol - bo brałąm to kiedyś przez trzy miechy i widocznie mi pomógł. A gdzieś przeczytałam że spironol daje dobre efekty wraz z lukrecją, już nie mogę się doczekać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MAjka:) NAjwazniejsze by ustabilizowac te TWoje hormony od wewnatrz..lekarz endokrynolog Ci powinien dobrac leki..potem mozna myslec nad metoda usuniecia ich..czy to laser czy cos innego..ja np usuwam wlosy na polikach te ciemniejsze bardziej rzucajace sie w oczy i te z brody elektroliza,efekty na tych pojedynczych z policzkow sa dobre,tzn,odrastaja ale slabsze,jasniejsze..dlatego,ze nie byly wczesniej niczym usuwane,co do tych na brodzie sprawa ma sie gorzej bo rwalam je peseta latami i wzmocnily sie i teraz mimo elektrolizy te wlosy odrastaja..ponoc czasem trzeba powtarzac z 10 razy albo i wiecej elektrolize by usunac chocby na stale jakies 50 proc wloskow,by juz nie odrosly..takze tez nie rewelacja ale ja sie na to zdecydowalam...przedewszystkim leczenie od wewnatrz i po czasie badania i dopiero epilacja..Elektrolize powtarzam co 2-3 tyg i czekam cierpliwie;) PAni od elektrolizy mowila mi,ze ma babki po laserze ktore zaluja ze go zrobily bo musialy zgolic wlosy do lasera i nawet meszek odrastal potem ciemny bardziej widoczny..bo nie zawsze laser chwyci wszystkie wlosy i tez trzeba powtarzac..i mowila,ze miala babki po laserze co chodzily do niej..ale kto wie,moze laser akurat zadziala tak,ze powtorzysz kilka razy zabiegi bedziesz brala leki i na jakis dluugi czas bedziesz miala spokoj potem tylko zabieg przypominajacy i juz...na ile Ci starczy watpie ze ktos Ci na to odpowie..kwestia indywidualna. Wiem,co znaczy to uczucie ostrej twarzy,sama traktowalam wasa zyletka i juz po 2 dnaich mialam odrost jakies czarne ostre klaki masakraaa,nie czuj sie gorsza poprostu to defekt ...trzeba to hamowac i nauczyc z tym sobie radzic na ile mozna..kazda na swoj sposob.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jestem przeszczęśliwa, że na rękach mi sie uspokoiło i i włoski pojaśniały :))))) Za to dekolt makabra :( też macie włosy na dekoldzie? Ja mam takie jak mężczyźni. Zawsze ja widziałam to skubnęłam, a teraz zapuszczam i dużo tego. W ogóle jakby tego mało było...to w zeszłym tyg miałam okres i dziś znów mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chile...wiem o spironolu ..tez mi chcieli dac to plus yasminelle,i zamisat spironolu w koncu dostalam fina...a teraz chyba zmodyfikuje sama i zastapie go palma;) wazne,ze widzialas poprawe..po 3 mies..jak bys brala dlzuej pewnie bylo by jeszcze lepiej..mi wspominala lekarka by przy tym robic jonogram ,jak sie ma poziom sodu,potasu itd..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majka90210
ja bym sie nawet pogodziła z tym meszkiem na twarzy, usuwałabym tylko wąsik, ale jak to bywa nic nie moze byc pieknie, tylko oczywiscie zaraz musiało sie pojawic owłosienie na reszcie twarzy, włosy ciemne długie, po 3cm nawet ;oo zaczełam rozjaśniac to cholerstwo i jakis czas miałam spokój ale wiem, ze ludzie to widza, znów pojawiły sie jakies głupie, chamskie uwagi no i cała moja nadzieje pokładam w laserze tak na dobra sprawe, wiem jednak, ze bez uprzedniego wyregulowania hormonów to kasa w błoto. Albo gdyby włoski rosły wolno, jasne, wosk raz na miesiac załatwiłby sprawe a tu zaraz czarne, trzeba rozjasniac albo rwac co tydzien... urwanie głowy normalnie. A ja mam dzis dzien załamania, takze nei przejujecie sie tym narzekaniem. Licze, ze chociaz troche rozumiecie....:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja w ogole nie rozumiem jak mozna sie smiać czy dawać głupie docinki odnośnie rzecz, na ktore dana osoba nie ma w ogole wpływu. Czy my mamy wpływ, że nam włosy rosną. Od dziecka byłam wychowywana w sposób, że odmienność innych mnie nie iteresuje. Nigdy nawet jak byłam w szkole podstawowej nie ogladałam sie na ulicy za chorymi a niektorzy nabijali se z zespolu downa i jest to dla mnie uboga dusza osoby, ktora sie smieje. Co kogo obchodzą cudze wąsy. Niech sie wstydzą własnej głupoty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majka90210
niestety, nie wszyscy sa tak dobrze wychowani. ;/ Gdyby nie było chamów, albo ludzie dwa razy zastanawiali by sie nad tym co mówią i jak to moze kogos zabolec swiat byłby piekniejszy, no ale cóż, ludzie są jacy są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chile
Luisa, po spironolu widziałam różnicę już po kilku dniach. Nie mogłam w to uwierzyć normalnie, że pierwszy lek i taki strzał w dziesiątkę... niestety za dużo kosztowałyby mnie regularne wizyty i badania prywatnie więc zapisałam sie z nfz, tutaj od razu szpital, diagnoza i podręcznikowy schemat leczenia, a ja nie cierpię schematów, nie chciałąm brać tak mocnych leków ale z drugiej strony musiałam przynajmniej spróbować. I okazało się że ta cała chemia to nie dla mnie. Deksametazon przepisuje sie przy nowotworach, obrzękach mózgu i innych takich kosmicznych chorobach, nie ma sensu się tym truć skoro istnieją łagodniejsze środki a co najważniejsze BEZ SKUTKÓW UBOCZNYCH (a przynajmniej bez widocznych ) Takie mam przeczucie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luisa zobaczymy co Constance sadzi o tej palmie :) Ja przez to,ze mam hirsa nauczylam sie (hmm.. chyba nie mialam wyboru) skromnosci i w ogole. Nie patrze sie na ludzi ktorzy maja jakis defekt na twarzy, czy jak widze jakas chora osobe czy chocby na wozku, bo wiem,ze ja sie niekomfortowo czuje, gdy ktos sie na mnie gapi. No ale tak to juz jest, ludzie sa wredni i tyle :( Majka, kazda z nas ma chwile zalamania, wiec spoko :) pomarudz i wyzal sie jak chcesz to moze choc troche ci ulzy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość evulka83
Hejka szukam info o PCOS i trafiłam tez tutaj :) rozumiem Was, bo też zarastam do tego trądzik. Brałam anty (Yasmin), teraz mam przerwę bo chcę sobie raz wszystko porządnie przebadać. Zmieniłam ginekolog (na lepszą), ale właśnie mam pytanie - iść też do endo? Z PCOS? Słyszałam, że endo głównie na tarczycy się znają, ginekologa-endokrynologa u mnie nie ma ;/ Czy endo ma sens, skoro ginekolog już się mną zajmuje? Tylko nie wiem, z jakim skutkiem ;) Pozdrawiam cieplutko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zeby nie było, że ja taka jestem naj i z wyczuciem. Bo nerwus ze mnie straszny, ale kwestia odmienności innych mnie nie interesuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miła ma
Mam pytanie a ile liczą sobie za elektrolizę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luisa jak ta elekroliza dziala? :) co ile zabiegi i jak to wyglada no i koszty? bo pierwszy raz o tym slysze, szczerze powiedziawsze :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juz jestem.. :-) czulam ze musze wpasc do Was na ploteczki.. :-) hehehe niezle porady luisy dla chile.. :-D to wypelnienie buzi zamiast papierosa.. itd :-) jesli chodzi o palemke sabalowa.. no coz.. Ja znow nie zaden ekspert :-) mozna ja nabyc w aptekach. poszukajcie n.p. na doz.pl po haslem palma sabalowa, sabal, saw palmetto, serenoa repens, bocznia pilkowata (dobrze tez szukac wpisujac te wyrazy w dopleniaczu czyli palmy sabalowej / boczni pilkowalej). Ja kupilam Fitoprost, Prostatobon, Prosterbe i Saw Palmetto firmy "now" i chyba to jest najlepsze http://www.doz.pl/apteka/p54303-Saw_Palmetto_160_mg_kapsulki_60_szt. jezeli chodzi o inne ziola to najlepiej zawsze pytac o te sypkie, nie w saszetkach http://www.doz.pl/apteka/s0_0-Szukaj?value=mięta pieprzowa pokrzywa tez jest w takich torebkach.. aha, no ja tez czytalam o spironolu w polaczeniu z lukrecja. wczoraj kupilam sobie cukiereczki z wyciagiem z lukrecji. jak Wam powiem, ze lukrecja to jedyna rzecz w zyciu jaka mi nie smakowala a teraz ja jem.. :-) wyobrazcie sobie jaka mam silna wole! Chile bierz przyklad z takich wariatow! :-) i rzucaj w cholere te faje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzis po kolacji lyknelam sobie 1 tableke Prosterbe co ma 300 mg wyciagu z palmy.. no ale Wy mialyscie czekac na moje obserwacje, nie chce miec Was na sumieniu jesli cos nie wyjdzie z eksperymentowaniem! :-D a lukrecja tez ma pokoc dzialanie antyandrogenne.. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chile:) spironol pewnie ze jest lagodniejszy od dexametasonu,i skoro dziala to najwazniejsze...ponooc przy androgeniz.nadnerczowej jest wlasnie ok..wies spoko,musisz wrocic do endo co Ci go zalecil;) Polindo i Mila Ma:) Elektroliza to inaczej nakluwanie wlsoka kazdego z osobna cienka igla (odczucie uklucia komara) i wpuszczenie impulsu elektrycznego niszczy sie w ten sposob mieszek wlosowy,ale zeby nie bylo tak pieknie trzeba to powtarzac co min 2-3 tyg bo nie odrazu niszczy sie mieszek raz na zawsze,czasem nie trafi sie w mieszek i wtedy odrost jest tego wlosa.Ale ponoc po kilku kilkunastu wizytach sa szanse ze wlosy czesciowo slabna i odrastaja jasniejsze,a z czasem moga nie odrosnac..ale tzreba wiele razy powtarzac ten zabieg.JA bylam juz 4 razy,na brode i pojedyncze wloski jak pisalam juz na policzkach takie dluzsze ciemniejsze..i te z twarzy co nie ruszalam wczesniej widze,ze po tych 4 zabiegach czesciowo nie odrosly a czesiowo te co odrosly sa jasne i ciensze..jakby bardziej naturalne,nie takie mutanty:) ale te z brody ktore wyrywalam peseta neistety odrastaja jak byly troche moze ciensze niz po pesecie,widac trzeba je dluzej tepic..czekam na efekty postanowilam robic do roku powtarzac jak sie wyzbede ok,jak nie to nie wiem..jeden wlos to sekunda..mi robi kolo 15 minut jakies 200 wlosow,zalezy ile chcecoe usunac,ja chcialam cala brode odrazu i te pojedyncze z polikow,myslalam,ze ich bedzie gora 50 ale jak potem slysze,ze 200 to szok,i aparat liczy wloski.Cena to 70 groszy za wlos,czyli za 200 wloskow to 140 zl,jak ktos wykupi pakiet np za 500 zl to ma wtedy za wlos 50 groszy brane czyli sie oplaci. I tak to wyglada.JA sukcesywnie usuwam z polikow,baki tez chce troche zmniejszyc ta metoda i przedewszystkim broda uparta jest jakas;) pani twierdzi,ze dlatego,ze przez lata peseta wyrywane i cebulki wzmocnilam przez to..a peseta niby chwyta jeden wlos a w rzeczywistosci moga byc cienkie przy okazji i odrastaja dwa i w ten sposob mozna sie dorobic brody jak u sw Milkolaja;) po zabiegu skora jest czerwona i opuchnieta ale za 2 godz ok,tylko za dwa dni robia sie malutkie strupki w kazdym miejscu uklucia ale po upudrowaniu nie widac i odpadaja po tygodniu,po dwoch wlosy odrastaja i od nowa :) Wada ze trzeba zapuszcac wloski miedzy zabiegami i nie mozna niczym usuwac,jedynie przycinac.JA mam o tyle dobrze ze jestem na zwol lek. i moge sie pozapuszczac troche..ja robie zabieg w Warszawie u fajnej pani kosmetyczki,zna sie na tym bo nie mam blizn ani nic.I sukcesywnie sie ogarnia ta twarz..ale i tak wiem,ze bez lekow ktore biore elektrolize bym chyba do konca zycia robila..a tez nie o to chodzi prawda?;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najlepiej by bylo gdyby wymyslili jeden lek albo ziolo ktore dziala antyandrogennie i bylo by najlepiej a nie pol apteki zakupywac :D heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie tez Was brakuje, Kobitki.. To forum jest jak narkotyk.. Wiecie co, od poniedzialku mam zablokowanego (przez bioxet oczywiscie) wlosa w brodzie i nie chce sie wybic! To niesamowite jak ten krem opoznia wzrost tych kudlow!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luisa łał podziwiam za odwage, dac sie nakluc igla i to tyle razy,chyba juz wosk lepszy, ale jezeli pomaga to faktycznie czemu nie :) To skoro ja pencetka usuwam te wlosy pojedyncze to za jakis czas jak bede chciala isc a leaser czy to elektryczne to moze nie byc tak kolorowo. To czym ja mam sie teraz tego pozbywac? Myslalam o rozjasniaczu ale mysle ze na wasie moze byc gorzej :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majka, nie lam sie. Predzej czy pozniej znajdziesz i Ty swoj sposob na hirsa! Wazne by sie nie poddawac! Ja tu odkrylam bioxet dzieki Emilce :-) no i moze na telocapil sie skusze..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha, Polinda niestety nie ogladalam wczoraj teg programu.. Ciekawy byl? Jakjej pomogli? Co mowila pani psycholog? Te jej kazala sie otworzyc na swiat i o tym rozmawiac ze wszystkmi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×