Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość smutna_małgosia

Dziewczyny z hirsutyzmem

Polecane posty

Gość małpka z buszu
Czarnakoteczko, ja równiez mam problem z trądzikiem i niestety u mnie z wiekiem się pogorszyło, głównie przez tabletki antykoncepcyjne, od 2 lat ciągle ląduje u dermatologa i przepisuje mi maści, obecnie stosuję Duac i Clindacne na plecy. Nie są to może duże zmiany, nie mam po nich blizn ale strasznie przetłuszcza mi się twarz i włosy na głowie, musze je myć codziennie a twarz kilka razy w ciagu dnia odtłuszczać chusteczką czy co tam mi wpadnie w ręce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutkabagii
a ja mam pytanko, gdzie mam sie udac najpierw? jakie badanie wykonac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odebrałam wyniki hormonów i byłam w szoku...! nie zgadniecie!!! mam za niski poziom testosteronu wolnego a ja się bałam, że będzie za wysoki... DHEA-S mam w normie, 17-OH-Prog. właśnie nie wiem... bo laboratorium, które zabrało moją krew do analizy zleciło wykonanie 17-OHP innemu lab. Otrzymałam wynik od lab. w którym pobrali krew i podali normy z których wynika, że mam podwyższony natomiast lab. które wykonało to badanie umieściło mój wynik on-line z normami z których wychodzi, że mam w normie...??? No i najciekawsze oba lab. podały normy w takiej samej jednostce :D 17-OHP wyszło u mnie 1.03 ng/ml może któraś z Was mnie oświeci czy mam w normie czy za wysoki... :o A co może oznaczać zbyt niski testosteron wolny? Wiecie może, bo ja nigdy się nad tym nie zastanawiałam...:o nawet w necie nie ma info na ten temat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ja mam pytanko, gdzie mam sie udac najpierw? jakie badanie wykonac? ponawiam to pytanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akkolla
Cześć, mam pytanie. Do jakiego lekarza najlepiej sie udać z tym problemem i czy muszę być zarośnięta ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 323232
do smuciara Masz prawdopodobnie nadwrażliwą skóre na działanie testosteronu, ten tzw wolny, i stąd ten tradzik. Ja tez testosteron mam w normie, a mieszki włosowe i skóre nadwrażliwą i ten sam problem w postaci trądziku i wypadających włosów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
W kwestii diagnostyki hirsutyzmu: najpierw trzeba udać się do endokrynologa. Uwaga: nie polecam zaczynać od wizyty u ginekologa. Gin. często mają nikłe pojęcie na temat hormonów, jeśli będzie potrzeba to endokrynolog zleci konsultację ginekologiczną. Jeśli chcemy udać się na wizytę bezpłatną do endokrynologa, będzie potrzebne skierowanie od lekarza rodzinnego. Czas oczekiwania na wizytę u endo. na NFZ wynosi zwykle kilka miesięcy, przeważnie minimum pół roku. Trzeba też pamiętać, że muszą być min 2 wizyty (pierwsza, na której lekarz zleca badania i druga- ocena wyników), więc idąc na NFZ trzeba uzbroić się w cierpliwość. Dobrze znaleźć lekarza pracującego w szpitalu, wtedy może skierować tam na bezpłatne badania, choć często i tak lek. wymagają zrobienia przedtem kilku badań prywatnie. Badania najlepiej zrobić po zleceniu ich przez lekarza. Można zrobić też przed wizytą, wtedy takie minimum to: TSH, androstendion, testosteron wolny, DHEA-S, 17- OH progesteron i prolaktyna. Na wizytę trzeba przyjść z zapuszczonymi włosami, wtedy lekarz będzie mógł ocenić owłosienie. Przy czym nie ma się czego wstydzić, lekarze nie takie problemy widzą ;) smuciara, faktycznie dość dziwne z tym 17-OH p., a jakie masz normy podane przez oba lab.? Ja w tej samej jednostce mam normę 0,2- 1,3 dla fazy folikularnej. Mnie się wydaje, że masz w normie... Poza tym podobno jeśli 17-OH p., mimo podwyższenia, nie jest powyżej 2, to można wykluczyć problemy z nadnerczami. Testosteronem myślę, że nie masz się co martwić, skoro nie jest podwyższony ;) Każda kobieta ma jakąś tam ilość androgenów w organizmie i u Ciebie pewnie po prostu jest ich mniej, ale to tylko moje zdanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malinko co do moich hormonów to jest tak: badanie było wykonane w lab. xxx normę podali - faza follikularna 0,2- 1,3 ng/ml a laboratorium YYY do którego poszła krew podało 0,1-0,8 ng/ml. Wynik oczywiście odebrałam od YYY. Gdyby nie to, że w xxx mam dostęp do wyników on-line byłabym pewna, że mam za wysoki 17 OHP. Resztę hormonów było wykonane przez YYY tylko ten jeden zlecili xxx. DHEA-s mam 267,7 ug/dl norma do 340 a testosteron wolny 0,018 nmol/l norma 0,10-0,60. Androstendionu nie robiłam bo miałam zrobiony kiedyś i wyszedł w normie. Wysłałam maila z zapytaniem do laboratorium które pobrało krew, która norma jest prawdziwa, ale jeszcze nie odpowiedzieli. Ja myślę, że prawidłowa norma to 0,2- 1,3. W takim wypadku chyba mogę myśleć o laserze.... :) Malinko a można się telefonicznie zapisać na laser w salonie do którego chodziłaś czy trzeba iść osobiście żeby np. najpierw ,,zbadali" mój problem? A u Ciebie jak kuracja z nowymi lekami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
Smuciara, ja też myślę, że ten 17-OH p. masz w normie, skoro inne hormony też są ok. DHEA-S jest bazą dla androgenów, więc jeśli 17-OH p. byłby podwyższony, to DHEA-S raczej też. Idealny moment wybrałaś na laser, bo teraz właśnie w "moim" salonie jest ta promocja, z której i ja korzystam ;) Wystarczy, że do końca sierpnia umówisz się na dowolny termin (bez znaczenia czy w sierpniu czy po wakacjach) pierwszej depilacji, będziesz miała zniżki -50% na każdy zabieg. Po 3 zabiegach czwarta depilacja to tzw. bezpłatne poprawki. 4-ty zabieg kosztuje chyba 100 zł, a dalej nie wiem jeszcze ;) Możesz się umówić telefonicznie lub mailowo, a konsultacja będzie w dniu pierwszej depilacji. Ja dzisiaj zaczynam nowe leczenie, więc zobaczymy co będzie. Póki co jestem pełna obaw, ale może nie będzie tak źle ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
Poprawka: czwarty zabieg to bezpłatne poprawki, a piąty kosztuje 100 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malinko dzięki za info :) więc zaczynam zapuszczanie...tydzień temu powyrywałam wszystko na twarzy i teraz zostaje mi tylko golenie...bleee :o jak ja tego nie lubię... kiedy mogę iść najwcześniej na zabieg? za 4 tygodnie od ostatniego wyrywania czy lepiej za 5 tygodni, bo na razie nic jeszcze mi nie wyrosło, ale już powoli zaczynają się wykluwać... Zastanawiam się nad baczkami... głównie mam tam mech ale są też grube i czarne co prawda nie jest ich aż tak dużo, ale trochę pojedynczych jest... z jednej strony więcej z drugiej mniej... A jaki krem powinnam używać do twarzy przed laserem bo wyczytałam, że nie może być z witaminą A ani E a ja używam właśnie z wit. E może znacie coś dobrze nawilżającego polecanego przed laserem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smuciara - zrob tez baczki dla własnego komfortu.ja miałam okropne długie czarne kręcone do samej zuchwy( rany okropne były ) po 3 zabiegach baczki nie odrastają mi w ogole ,za to wasik dość mocno mysle ze nad warga jeszcze zrobie ze 3-4 zabiegi . a broda tez już jest super po 5zabiegach po 11tygodniach odrosło mi może w sumie z 20 klakow ( czyli w moim przypadku to nic ). za pare tyg znowu ide na laser bo ten wąsik mnie denerwuje takie grube czarnuchy mam . nie wyobrażam sobie ze mialalbym wrocic do poprzeniego stanu włosowego !!!! to jest masakra jak sobie pomysle jak człowiek musial się bunkrowac a w zasadzie i tak wszystko było widać bo i jak ukryc jaki zarost. jaki to jest komfort jak się gdzies jedzie już nie musze myslec czy będzie tam dobre lustro ,dobre swiatlo i czas na to żeby się skubać a potem się chowac bo broda czerwona i spuchnieta !!!!! ja poszlam na zabieg po 3 tyg golenia bo dluzej nie mogłam już sama ze sobą wytrzymać .na kolejny poszlam po 6tyg i już bylam mocno zarosnieta w zasadzie tak jak przed pierwszym zabiegiem.. za to na ostatni zabieg poszlam po 10-11tyg bo jakos nie miałam kiedy isc i wlasnie po tym zabiegu mam najlepsze efekty ale to może tez być kwesti tego ze to już był 5ty zabieg. teraz tez już jestem 11tyg po ostatnim zabiegu -cieszy mnie to ze te moje odstępy się wydluzaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
smuciara, nie ma za co :) Myślę, że 4 tyg. od ostatniego wyrywania włosków spokojnie wystarczą. Co do baczków, nie pomogę, bo to kosmetyczka musi ocenić czy warto robić depilację biorąc pod uwagę kolor i grubość włosów w tym miejscu. A jak Twoja walka z wagą? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki kochane jesteście :) chyba zrobię te baczki, bo to są grube kujące, ale nie w skupisku tylko rozsiane do połowy policzków... ale najpierw zobaczę co powie kosmetyczka, bo jeżeli w tym laserze jest mała głowica to może się okazać, że każdego włosa trzeba atakować pojedynczo i cena może się okazać zabójcza... Ponawiam pytanie :) jaki krem używałyście przed zabiegiem? Malinko z wagą... tak sobie... co prawda schudłam 5 kg ale od miesiąca nie mam czasu na ćwiczenia i dalej nie idzie w dół. Ja zauważyłam, że jedyne co mi pomagało to ćwiczenia aerobowe + dieta MŻ, bo sama dieta na nic się u mnie nie zdała... ale obawiam się, że ostatnio nawet dieta i ćwiczenia mnie zawiodły... od poniedziałku zaczynam od nowa może w końcu znajdę czas na trening... a u Ciebie jak mają się te sprawy? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
Smuciara, ja żadnego kremu specjalnego przed laserem nie używałam ;) Leczę się dermatologicznie, więc i tak muszę stosować maści, dlatego z pozostałymi kremami jestem ostrożna, toteż nie pomogę w tej kwestii. 5 kg? Wow, super, gratulacje serdeczne :) Nieskromnie się pochwalę, że u mnie także jest spadek wagi. Pisałam Wam tu kiedyś, że wybieram się do dietetyczki i tak od 4 miesięcy jestem na diecie i schudłam do tej pory ok. 6 kg. Na początku szybko schudłam (4 kg w 3 tyg.), a teraz wolno idzie strasznie, ale cieszę się, że w ogóle spada. Zwiększyłam aktywność fizyczną, też widzę, że aeroby (polubiłam bieganie :D) pomagają... Smuciara, zastojem się nie przejmuj, choć wiem, że to dołujące. U mnie zastój trwał 1,5- 2 mies.;/ To jest podobno normalne, pojawia się u każdej os. odchudzającej się w 2-3 mies. diety. Najważniejsze to nie tracić motywacji, jedyne co można zrobić to wtedy zwiększyć aktywność fizyczną. Jeśli byś chciała Smuciaro, to tam gdzie ja chodzę do dietetyka, można teraz korzystać z bezpłatnych porad dietetycznych ;) Mi dietetyczka bardzo pomaga, sama bym tyle nie schudła na pewno... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha, rozumiem... :) chyba zbytnio się przejęłam tym laserem i trochę panikuję...;) myślę, że napiszę maila do tego salonu z zapytaniem jaki krem mogę używać, bo jakiś muszę zwłaszcza, że mam suchą skórę wokół ust jeżeli jej nie natłuszczę... w poniedziałek planuję zadzwonić i się umówić na pierwszy lub drugi tydzień września... Malinko a co do tej promocji to trzeba się o nią upominać czy nie ma takiej potrzeby? Też gratuluję utratę wagi :) oczywiście się cieszę, że mam 5 kg mniej, ale jak pomyślę, że zaczęłam gdzieś od marca... przyznam że liczyłam na większe efekty... no, ale dobre i tyle... :) nie ma co rozpaczać :) mogło być gorzej ;) Chętnie skorzystałabym z bezpłatnej porady dietetyka... ale gdyby to było trochę bliże, bo z tego co pamiętam Ty chodzisz do dietetyczki w Krakowie... jakoś sobie poradziłam z kilkoma kilogramami więc poważnie o wizytach u dietetyczek nie myślę, chociaż wiem, że jeżeli sama osiągnęłam taki efekt to z pomocą dietetyka byłoby o wiele lepiej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
Smuciara, jeśli chodzi o promocję, to napisz im w mailu lub przez tel. na wszelki wypadek powiedz, że chcesz z niej skorzystać. Ja jak przychodziłam na pierwszy i kolejne zabiegi, to nic już nie mówiłam o promocji, zawsze miałam ze zniżką. W tym salonie nie naciągają ;) Swoją drogą też by mi pasowało iść na kolejną depilację, ale jakoś zebrać się nie mogę. Chyba też wybiorę się w połowie września. Dzięki Smuciaro;) Też myślałam,że będę szybciej chudła, zwłaszcza, że trochę wyrzeczeń mnie to kosztuje, ale cieszę się, że już tyle spadło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczęśliwa888
dziewczyny chciałam się tylko z wami podzielić moimi doświadczeniami. walczę z tymi włosami odkąd pamiętam. nie muszę wam opisywać chyba ile łez nad tym wylałam i ile sie nacierpiałam bo z tego sobie na pewno świetnie zdajecie sprawę. jednak pewnego dnia stwierdziła , ze koniec z tym nie pozwolę żeby jakieś włosy zniszczyły mi już całkowicie życie, przestałam brać hormony, które tylko pogarszały moje zdrowie, wzięłam pożyczkę (niestety ale nie było innego wyjścia) i zaczęłam chodzić na laser. 4 miesiące wybierałam gabinet, bo niestety mało jest tych dobrych;/ jest na depilacje laserem coraz wiekszy popyt więc nie brakuje ludzi którzy chcą się na tym dorobić., wybrałam gabinet w poznaniu (chociaż jestem z gdańska) i od ponad roku jeżdżę tam regularnie. Efekty są kapitalne. pozbyłam się całkowicie włosów na brzuchu i piersiach - nie ma ani jednego/!!!. kończę uda i nie mam już 70 % włosów. czekam jeszcze na efekty na twarzy, mam nadzieje że będą takie same. wiem, że to nie wszystko co chciałabym osunąć ale wystarczająco dużo by móc normalnie żyć!! jestem inną osobą zaczęłam spełniać swoje marzenia, poznałam super faceta!!! i jestem szczęśliwa. Dziewczyny chciałam wam tylko powiedzieć że się da!!!!! i ze to można pokonać! nie poddawajcie się, nigdy! życzę wam wszystkim dużo siły i szczęścia;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czy któraś z Was próbowała "Stop Grow Hair Growth Inhibitor For Women"? W stanach reklamuje się go jako nr 1 w swojej dziedzinie, cena za 2 butelki z przysyłką to 300zł, ale czy warto..?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość małpka z buszu
Byłam dziś na USG, które wykluczyło torbiele na jajnikach, tak jak się tego spodziewałam. Za 2 dni mam konsultację u endokrynologa, ciekawa jestem co mi powie. Oprócz wyników badań hormonalnych i USG jajników wezmę chyba jeszcze USG jamy brzusznej i wyniki badań na cholesterol, które miałam wykonywane przy okazji badań okresowych. Ostatnio nawet nie myślałam o moich problemach zdrowotnych, co będzie to będzie. Nawet już planowałam sobie, że pójdę na laserowe usuwanie owłosienia ale chyba jest za wcześnie na to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
małpko z buszu a jak wyszły Ci badania hormonalne? Nawet jeżeli są podwyższone to przy odpowiednim leczeniu laser na pewno przyniesie skutek. Nawet na tym forum są dziewczyny z podwyższonymi androgenemi po zabiegu laserowym i są zadowolone z efektów. Daj znać co powie endo ;) Ja jestem umówiona na pierwszy zabieg laserowy na 30 sierpnia, ale najpierw muszę iść na konsultację dermatologiczną w tym salonie :o mam nadzieję, że dermatolog nie będzie widział żadnych przeciw skazań to lasera. Dziewczyny Wy też przed pierwszym zabiegiem miałyście taką konsultację? Jak ona wygląda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
smuciara, ja nie miałam konsultacji z lekarzem. Po prostu w dniu zabiegu kosmetyczka przeprowadziła ze mną wywiad, zrobiła próbę laserową i tyle ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamasamozło
Witajcie dziewczyny, jakiś czas temu już tu pisałam. Oczywiście na temat włosów w zasadzie wszędzie ale najbardziej dokuczają te na twarzy. Kupiłam telocapil. Stosuje z babydreamem i widzę, że opóźnia odrost. Zdecydowałam się na elektrolizę. Poleccie coś w Krakowie albo w Katowicach. Badania hormonalne robiłam na własną rekę. Wszytko wyszło niby w normie.Jedynie w górnej granicy była prolaktyna i kortyzol. W tej chwili nie pamietam Które z nich ale jak norma była 29 to miałam 26 wynik. Nie wiem co to może znaczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamasamozło
Malinowa różo, właśnie doczytałam parę stron wcześniej, że w Krakowie polecasz Panią dr Elżbietę Pastuszak. Jak ją oceniasz, bo czytałam opinie, że jest nieprzyjemna i ordynarna. Czy to prawda. Może powinnam się wybrać do endokrynologa. Ale będę mieć załamkę jak się otworzę przed lekarzem a on będzie chamski. Bardzo proszę o odp. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
mamasamozło, też czytałam te opinie, ale wg mnie, albo są one wystawione przez konkurencję, albo mają inne podłoże niż niemiłe obycie pani dr. Ja chodzę do niej już 2,5 roku i ostatnia rzecz, jaką mogłabym napisać, to to że jest niemiła, bo jest wręcz przeciwnie. Dla mnie jest to bardzo miła i sympatyczna osoba, ciepła. Naprawdę nigdy nie była dla mnie nieprzyjemna. To mój pierwszy lekarz, u którego byłam z tym problemem. P. dr wykazała zrozumienie i dodała otuchy. Chodzą do niej os. z mojej rodziny i znajomi i każdy twierdzi, że jest miła. Nie ma się czego bać;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malinko to dziwne, bo mnie pani w recepcji powiedziała, że przed pierwszym laserem zawsze musi być konsultacja dermatologiczna chyba, że Ciebie jako wyjątek przeoczyli :D albo chcą dodatkowo zarobić... a i jeszcze jedno ta 50% promocja jest tylko do końca sierpnia i dlatego nie umówiłam się na wrzesień jak planowałam, bo wtedy bym musiała zapłacić bez zniżki i jeżeli będę chciała dalej skorzystać z lasera po promocyjnej cenie to muszę z góry zapłacić za dalsze zabiegi... Ty też płaciłaś z góry? nic nie wspominałaś więc chyba nie... Pewnie w tym roku troszkę zasady się zmieniły... Mam nadzieję, że zabieg dojdzie do skutku... bo się już nastawiłam... i zobaczę efekty mimo tego, że pełnych 4 tygodni od wyrywania nie będzie, ale 5 dni chyba nie robi wielkiej różnicy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
Smuciara, dla mnie też to dziwne przyznam szczerze, bo pisałam do nich i wg mnie ta pani jest jakaś niezorientowana (wcześniej odpisywała mi jakaś inna), albo faktycznie zmienili zasady. Z tym płaceniem z góry mnie zaskoczyłaś. Rok temu było tak, że do końca sierpnia umawiałam się na dowolny termin i potem płaciłam po każdym zabiegu cenę ze zniżką -50 %. Teraz i mnie zaskoczyli, bo też chcą opłatę z góry jeśli później niż w sierpniu będzie zabieg (choć rok temu też tak miało być i już miałam przelew robić, to stwierdzili, że wystarczy w dniu zabiegu). Porozmawiaj z nimi na miejscu, bo ciężko się chyba dogadać przez maila. Ja planuję jeszcze 1 zabieg co najmniej, trochę mnie zasmuciłaś tą informacją o płatnościach z góry :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CzarnaPlaskaAczylaska
Hej Dziewczyny, sluchajcie mam pytanie a jak u Was z wloskami w nosie? Moze to dziwne ale ja mam z tym problem, wyrywam je pensetka albo przycinam nozyczkami, mam duze otwory i jak stane bokiem widac... wiem ze potrzebne sa ale to takie nieetyczne wlosy czarne w nosie u kobiety i to mlodej :( tak wiem to maly obszar i zawsze mozna skubac ale boli :( tak samo jak brwi bardzo bardzo szybko rosna :( ........ a powiedzcie mi jak znosiliscie te upaly kiedy temperatura przekraczala 30 stopni... mialyscie sile na depilacje i jak czesto to robicie////// ja jestem ciemna brunetka... z jasna karnacja i wlosy posiadam.... depiluje....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CzarnaPlaskaAczylaska
Dziewczyny moge Wam polecic po depilacje na buzie czy cialo paste cynkowa zmniejsza zaczerwienienia.. i kosztuje naprawde niewiele tak samo dobra na pojedyncze jakies krostki pryszcze/// Mam jeszcze pytanie skad Wy na to wszystko bierzecie pieniadze? I czy zaakceptowalyscie siebie>>... Dibrego dnia zycze:) U mnie pogoda sie pogorszyla niestety.... Mam nadzieje ze mi odpiszecie... z gory serdeczne dzieki :)) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×