Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość smutna_małgosia

Dziewczyny z hirsutyzmem

Polecane posty

Witam jestem tu po raz pierwszy :) tak jak wy wszystkie tutaj zmagam sie z hirsutyzmem tak mi się przynajmniej wydaje bo jeszcze nigdy nie byłam z tym problemem u lekarza, ale w tym roku zaczynam studia w Bydgoszczy i postanowiłam, że muszę w końcu coś zrobić z moim problemem i jak tylko zadomowię się w wielkim mieście umówię się na wizytę do specjalisty. Wydaję mi się, że w tym przypadku najbardziej wskazany będzie endokrynolog. Chciałabym uporać się z tym problemem, bo na studiach z pewnością spotkam mnóstwo nowych ludzi, a także z niektórymi z nich będę dzielić mieszkanie. Będąc w domu jakoś radziłam sobie do tej pory z niechcianymi włoskami, będąc tam obawiam się reakcji moich współlokatorek, bo z pewnością w niedługim czasie coś zauważą. Jestem osobą dość nieśmiałą (myślę że głównie przez moją przypadłość) i nigdy nikomu sie z tego nie zwierzałam, nawet rodzinie. Mam także pytanie, bo zauważyłam, ze znaczna część z was ma chłopaków, partnerów czy mężów. Ja nigdy chłopaka nie miałam, bo ciągle nie potrafię przezwyciężyć sama siebie i wyjść do ludzi. Zastanawiam się czy to was nie krępuje np. w sytuacji intymnej gdy stajecie tak jak was Pan Bóg stworzył przed swoimi partnerami i jakie są ich reakcje?? Czy naprawdę są tak wyrozumiali jak niektóre z was to opisują??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Staram się golić tu i tam, ale jeśli z jakiegoś powodu tego nie zrobię, to chłopak mi głowy nie urwie. Kiedyś mi powiedział, że by mnie uspokoić, że to normalne że tam rosną włosy i żebym się tego nie wstydziła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
aa i przypomniało mi się jeszcze jak mówił, że mu to po prostu nie przeszkadza i nawet lubi jak mam "tam" włosy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nim poznałam mojego meża bardzo sie z tym ukrywałam, własciwie do teraz. Te skubanie przed lustrem kazdego wieczora było straszne. Aż w koncu gdy odstawiałam antykoncepcje problem sie nasilil zapisałam sie na laser. Nigdy nie zapomne tego dnia gdy miałam isc na pierwsza depilacje i musiałam zapuszczac włosy na twarzy. Gdy mój maż zobaczył moja szyje był w lekkim szoku że mam taki problem. Teraz od dwóch miesiacy mówie o tym otwarcie. Jutro ide na trzeci laser i jestem mega szczesliwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nigdy nie przypuszczałam, że mężczyźni są tak wyrozumiali. Zawsze myślałam, ze to nadmierne owłosienie może ich odstraszać sprawiać, że jesteśmy dla nich mniej atrakcyjne, a okazuje się, że wcale tak nie jest. Też marzę o depilacji laserowej wiem jednak,że jest bardzo kosztowna i jako studentka nie będę sobie mogła na nią pozwolić, ale staram sobie odłożyć przynajmniej na depilację twarzy, bo to chyba najbardziej mi przeszkadza. Łapię się nawet na tym, że podczas rozmowy z ludźmi odwracam twarz, staram się ją zakryć rękoma albo włosami. Wiem, że to nie moja wina ale jest mi strasznie wstyd. Zastanawiam się tylko czy depilacja laserowa naprawdę daje takie efekty o jakich wszyscy mówią ?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
Depilacja laserowa jest skuteczna, nawet u os. z zaburzeniami hormonalnymi ;) Ja polecam szukać salonów, które oferują zniżki. Jeśli któraś z Was jest zainteresowana depilacją w Krakowie, to mogę dać namiary. Ja korzystałam z akcji zniżkowej "-50% na każdy zabieg depilacji laserowej" i płaciłam połowę ceny za pierwsze dwa zabiegi. Za trzeci zapłaciłam tylko 100 zł, czwarty- bezpłatny, piąty- 100 zł, a teraz każdy kolejny mam za darmo już :) W sumie zapłaciłam 650 zł za całą depilację (5 zabiegów), a ile jeszcze darmowych będzie, to na razie nie wiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malinowa_Róża naprawdę mało zapłaciłaś. Gdy rozglądałam się w ofertach salonów w Bydgoszczy jeden zabieg tylko na twarz kosztował 400zł a takich zabiegów trzeba zrobić co najmniej 4 więc cena mnie przeraziła. Mam tylko nadzieję, że uda mi się złapać taką okazję jak tobie i depilacja laserowa nie pochłonie wszystkich moich oszczędności :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny wydaje mi sie że nie ma co na tym oszczędzać. Lepiej zobić to w profesjonalnym salonie albo w klinice dermatologicznej. Ja już jestem po trzecim laserze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Powiedzcie mi jak radzicie sobie w porze letniej z wyjazdami nad jezioro/morze? Ja nawet wstydze sie zalozyc krotkie spodenki, mimo ze depiluje nogi depilatorem to i tak pod skora cos tam widac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja najbardziej wstydzialam si na twarzy. Staram sie juz tym nieprzejmowac. Dziewczyny moze polecicie jakis dobry krem do depilacji ciala ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
Styska88, to, że dany salon oferuje zniżki itp., nie znaczy, że jest nieprofesjonalny. Po prostu konkurencja jest spora, więc można zaoszczędzić, nie ma potrzeby korzystania z usług najdroższego salonu. Jeśli chodzi o depilację, moim niezmiernym faworytem pozostaje krem Veet do 3- minutowej depilacji. Gość, ja normalnie chodzę w bikini po plaży czy w szortach. Życie jest zbyt krótkie, żeby przejmować się każdym niechcianym włosem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Meh
Witam ponownie! Przebadałam się laboratoryjnie pod każdym kontem i wychodzi na to, że powodem mojego h. oraz trądziku może być Zespół Cushinga. Czy jakaś Uczestniczka Dyskusji jest z Poznania i mogłaby mi dać namiary na polecanego endokrynologa z Poznania (prywatnie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wcale nie twierdze ze tansza usluga to gorsza usluga. Tylko warto skorzystac z profesionalnego salonu ktory sie zna na tym co robi. Meh jakie badania robilas na tez zespol c. ? Masz jeszcze jakies inne objawy zwiazane z ta choroba ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
chile i jak byłaś na laserze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Malinowa Róża podaj mi namiary na ten salon w Krakowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ogól się i nie pier---dol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
olkafasolka, wypelnilam ankiete, ale wydaje mi sie, ze niewiele wplywa hirsutyzm na cere, jako ze sa to dwa symptomy m. in. rozchwianego ukladu hormonalnego. Ja mam cere raczej mieszana i mialam z nia problemy zanim pojawil sie hirsutyzm. Swoja droga - szczerze przepraszam za niepotrzebna krytyke - sadzilam, ze kosmetologia zajmuje sie dzis czyms bardziej potrzebnym, typu JAK POZBYC SIE TEGO DZIADOSTWA RAZ A SKUTECZNIE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość widziałam twoje zdjęcia nie masz aż tak strasznego owłosienia ja mam znacznie bardziej owłosiony brzuch, ręce i dodatkowo klatkę piersiową i twarz tylko nogi mam w podobnym stanie. Myślę że nie ma się co załamywać, bo masz dużą szansę z tym wygrać tylko musisz chcieć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wszystko sie posypalo
hirs na cerę wpływu nie ma żadnego jest tylko zależność, że jeśli mamy zaburzenia hormonalne , to jest czasem i hirs i problemy z cera i kilka innych nieprzyjemności popraw ta tezę bo oblejesz ;) gość, ja mam na brzuchu grubsze niż Ty. ale lata je goliłam, tzn. miałam bo jestem 5 tyg po 1 laserze i pojedyncze odrosły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
Gość, ten salon to Medicor na Karmelickiej i p. Edyta- koniecznie, bo ona daje spore zniżki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie wiem czemu ktos usunal moje zdjecia, ale pociesza mnie fakt ze nie jest jeszcze tak zle ze mna. Na brzuchu wlosow nigdy nie ruszalam, jedynie kiedys rozjasnialam i pare udalo mi sie wyrwac. boje sie zaczynac z tym walczyc, chociaz mowicie ze mam szanse, bo co bedzie jesli zaczne sie leczyc a pozniej odstawie z jakiegos powodu leki i problem sie nasili? :( jedyne czego jestem pewna to ze pojde na laser, kiedys jak mnie bedzie stac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak byś mogła umiesc jeszcze raz swoje zdjecie , też chciała bym ocenic a raczej porównac do mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To ja jestem troszke bardziej owłosiona na brzuszku, linia od pepka w doł jest gładka bo gole a nad pepkiem mam taki wiekszy mech ale wsumie on jest jasny wiec nie przeszkadza mi. Myśle ze troszke bardziej zarosłam niz ty bo kiedys to zgloiłam kilka razy, dobrze ze i tak rosna takie delikatne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale wiecie, na zdjeciach to i tak jakos lepiej wyglada niz na zywo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myślę że nie powinnaś bawić się w tabletki jeśli tylko to owłosienie nie jest wynikiem jakiejś cięższej choroby. Tylko sobie rozregulujesz organizm a efekty wcale nie muszą być widoczne. Myślę że laser to nasz jedyny najskuteczniejszy ratunek na tą chwilę. Ja też jak uzbieram kasę idę na depilację laserową na twarz a na resztę ciała z czasem też się uzbiera przecież nie trzeba robić wszystkiego na raz i przede wszystkim nie wolno się załamywać. Cierpliwość i systematyczność w dążeniu do celu może zdziałać cuda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam jeszcze pytanie, bo wybieram się teraz do Anglii i mam zamiar lecieć samolotem. Czy można do bagażu podręcznego zapakować maszynki jednorazowe?? Czy nie każą mi ich wyrzucić na odprawie lotniczej, bo nie wiem jak poradziłabym sobie bez nich :/ Może któraś z was miała taką sytuację?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kazadii dziekuje bardzo za slowa otuchy :) wydawalo mi sie ze moja sytuacja jest tragiczna, bo i tak ciezko mi sobie poradzic z tymi wlochami... Jest lato ale o plazy i tak nie mam co myslec bo mam zadek owlosiony i pod slonce wszystko widac niestety. Z tym brzuchem tez wstyd mi sie pokazac ludziom i z nogami w kropki. moze po wakacjach pojde na pierwsza serie laseru i bede powoli z tym walczyc. I zycze wam dziewczynki powodzenia w zmaganiach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×