Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość smutna_małgosia

Dziewczyny z hirsutyzmem

Polecane posty

Gość nastolatka...
Siemka... jestem cała happy że nie jestem jedną dziewczyną owłosioną... Mam 15 lat i okropnie mi się żyje z tymi okropnymi włosami... Ja mam je dosłownie wszezie... tylko na twarzy jakos jeszcze nie(tylko wąsik) moja mama nie widzi w tym problemu... a ja?! to jest okropne! zresztą każda z was to wie...najbardziej boli jak biorę depilaor i depiluję całe nogi!! uda to koszmar!! wytrzymać nie idzie..a co z włosami na plecach brzucu o całych rękach to jkuz nie wspomną mam troche na ramionach ale na poupie też mam i to nie mało!! ja nie wiem jak ja chłopaka znajde...miałam kilku ale naszczęscie w zimie to nie musoiałam chodzi cienko ubrana żeby bylo widac plecy albo brzuch... nie jestem brzydka... mam 182 waże 57 kilo... jestem zgrabna ale co z tego jak ma te włochy?!az wstyd ubrać koszulke na krótki rekaw!! moje koleżanki mówią że to niby nic takiego!! ale jaki to WSTYD!! straszne... chyba zostanę zakonnicą ... bo kto zechce takiego "orangutana"??!! ponoc greczynki tez są owłosione... to chyba tam wyjade... TRAGEDIA!! a Wy macie chłopaków- mężów??!! nie wiem co mam robic... niedługo ide na wesele i jak ja sie tam pojkaże w nowiutkim poięknym topie na KRÓTKI RĘKAW??!! masakra!! ;((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Serdecznie życzenia wesołych świąt 🌼 Wpadam na chwile :-) mieszanka7 czekam na aparacik z wielka ciekawościa, czy to cos da, mam cicha nadzieje, jak zawsze kiedy podejmuje jakies nowe sposoby walki w wlochami :-D, madzieja matką ............... pozyjemy zobaczymy, jak dostane i wykonam pierwsze zabiegi, o wszytkim was poinformuje, według ulotki skutek ma byc po 2-4 zabiegach, sądzej jednak, ze bankowo będzie ich więcej. witaj nastolatko........ Włosy nie moga przysłonic Tobie całego swiata, zapewniam Cie, ze kochający facet nie patrzy na włosy, liczy sie cos więcej, dbaj o siebie, na tyle na ile to mozliwe, proponuje również sie przebadac, moze znajdzie sie dla Ciebie jakies farmakologiczne leczenie, które pomoże usunąc Twój problem, jesteś jeszcze młoda, moze akurat szybka reakcja pozwoli Ci sie uwolic od problemu Jesli potrzebujesz jakies konkretne infromacje, jak sobie radzic z włossami, jak depilowac, co i gdzie, pisz, podzielimy sie swoimi metodami 🌼 Pozdrawiam wesoła_malgosia :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny jakw czesniej wspominałam, to jade w środe do Poznania dolekarza. To jest klinikia endokrynologiczna. Ale mam do was pytanue? Czy powinnam tam pojechać z tym całym moim wstrętnym owłosieniem, czylepiej sobie wszystko łądnie jakoś wydepilowac. No bo w sumie to nie wiem, czy lepiej zeb7 oni zobaczyli to wszystko, czy tylko na wyniki badań spojrzą? Ale boje, sie ze głupio mi sie zrobi, kiedy zobacze ze to jakiś młody lekarz,a ja taka jak małpa?Czy lepiej raz mieć to wszystko w \".....\" i pojechać tam taką jaką mnie stworzyłą natura? Poradzcie coś? Wesołych świąt :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, hmm, mysle, że lepiej, żeby oni to zobaczyli jednka, mimo wstydu, rozumiem, to :-) Musisz to jakoś przełknąć, dzasz radę :-) ja nie depilowałabym, taka jest moja rada, Pozdrawiam Wesołych Świąt 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nastolatka...
heh dzieki:p moja mama uważa że nie mam jakiegos poważnego problemu ale ja przeciez widze... do jakiego lekarza powinnam isc?? słyszałam że do endykrynologa?! jak powiedziałam mojej mamie o tym to powiedziała że ze mną do psychiatry trzeba isc a nie do jakiegos endykrynologa... heh co za życie... rok temu na wakacjach nie miałam tego problemu on powstał błyskawicznie... nawet nie pamiętam jak szybko... jest mi z tym źle... jak patrze na moje kolezanki chodzące w bluzeczkach odkrywających to i tamto a ja ...;// szkoda gadac...tyle razy juz płakałam...takie jest zycie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wesola_małgosia
Cześć nastolatka 🌼 To niedobrze, ze Twoja mama bagatelizuje Twój problem, bo nie jest to kwestia tylko estetyczna, czasem moze byc to sygnał, iż w organizmie cos zle sie dzieje i nalzęy to sprawdzic. Powinnaś to mamie wytłumaczyć, powiedzieć, ze istnieje coś takiego jak hirsutyzm, który moze mieć bardzo rózne podłoże. Tak wskazany jest endokrynolog. porozmawiaj z mamą i zacznij moze od wizyty u lekarza ogólego, moze Cie pokieruje dalej, da Ci jakieś skierowania. Powodzenia, nie załamuj sie, dbaj o swoje zdrowie. Pozdrawiam 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć nastolatka 🌼 To niedobrze, ze Twoja mama bagatelizuje Twój problem, bo nie jest to kwestia tylko estetyczna, czasem moze byc to sygnał, iż w organizmie cos zle sie dzieje i należy to sprawdzic. Powinnaś to mamie wytłumaczyć, powiedzieć, ze istnieje coś takiego jak hirsutyzm, który moze mieć bardzo rózne podłoże. Tak, wskazany jest endokrynolog. porozmawiaj z mamą i zacznij moze od wizyty u lekarza ogólego, moze Cie pokieruje dalej, da Ci jakieś skierowania. Powodzenia, nie załamuj sie, dbaj o swoje zdrowie. Pozdrawiam 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nastolatka...
no tak ale ja mieszkam w małym miescie które liczy 5tys ludzi..Boje sie że ktos sie dowie... bedzie taki WSTYD ze szok! Moja mama jest położną i powinna wiedziec co nieco o tym ale ona mówi że nie widzi w tym problemu... a ja widze i to ogromny! nie wiem co mam zrobic :// jeszcze to wesele... chyba sobie ręce pianką Veet ogole...boze co za zycie z włosami...;// może ja jestem taka owłosiona bo mój tato ma pełno czarnych włosów na całym ciele... ja mam ciemnobrązowe włosy moze dlatego...ach...;//

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bella-dona
Czesc dziewczyny !Dolaczam do klubu! i wpisuje do ullubionych! Ja mam ten problem z ogromnymi wlochami od okresu dojrzewania a jestem juz prawie 40-letnia babka....Tez miewam doly ,probowalam leczyc....ale Diane 35 nie dalo rezultatu-zle sie czulam itp.W sumie przyzwyczailam sie do tego dziadostwa po tylu latach ale codziennie siedze przed lustrem Godzine !aby twarz penseta wyskubac (broda ,szyja) ,nogi ,brzuvh,piersi to juz tragedia!Nogi gole a reszta penseta.Teraz przymierzam sie zeby tego aparacika Quelle zakupic i sprobowac.Lato to koszmar ciagla walka z wlochami> Najbardziej martwie sie o moja 12-letnia corke aby tego nie odziedziczyla po mnie!Narazie nie ma objawow ale to troche wczesnie,moja mama ani siostra nie maja tego problemu wiec moze i moje dziecko ominie? tak jak pisala ktoras z Was >ja tez dobrze to znosze,moze dzieki temu ,ze mam wyrozumialego meza ,ktory poznal mnie jak mialam 16 lat i juz mialam te wlochy i nie robil problemow?i tak jest do dzis,jemu nie przeszkadza ,tylko wspolczuje mi ,ze tyle czasu schodzi mi sie by doprowadzic sie do "kultury".Miewam stany depresyjne ale nie z powodu wlochow - absolutnie ! ale mam ich serdecznie dosc!Mysle ,ze dgyby nie moj maz moglabym miec z tego powodu (kiedys )powazny problem.Kocham go1 Życze wszystkim Wesolych Świat!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bella-dona
Kurcze ,bardziej przeszkadza mi nadwaga i zbyt duzy biust -choc moj maz go uwielbia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość załamana goshia
czesc Dziewczyny no to jestem kolejna w klubie...ech kurcze ucieszyłam się jak zobaczyłam, że piszecie na ten temat i że nie jestem sama, a teraz nie wiem kompletnie o co spytac itd. moze przedsawie moją historie w skrócie, ale w sumie co tu przedsatwiać mam wszędzie okropne włochy :((( normalnie czuje się jak facet mam wlosy prawie wszedzie a do tego od jakiegos pol roku zaczely rosnac mi ciemne wlosy na brodzie :( do tej pory mialam wprawdzie ciemne wlosy nam gorna warga ale myslalam ze skoro mam juz 20 lat to gorzej nie bedzie a tu prosze w 21 rok zycia wkorczylam z ciemnymi wlochami na brodzie!! tak wiem pewnie powiecie to idz z tym do lekarza! BYLAM!! hormony mi wyszly w normie tak wiec nawet leczenie mi nie pomoze :( jestem zalamana co tu duzo gadac :( tym bardziej ze moja mama jak o tym mowie to sie na mnie drze a ja zaczynam wyć i na tym sie konczy. nie ma to jak wsparcie rodziny. najgorsze ze ktos kto nie ma problemu z nadmiernym owlosieniem w ogole nie rozumie co moze przezywac kobieta ktora sie z tym boryka! a ja coraz wiecej siedze w domu bo wstydze sie wychodzic i praktycznie non stop mysle o tym dlaczego mnie to spotkało:( szkoda ze nie ma jakiejs grupy wsparcia dla takich jak ja ;] dobrze ze chociaz tu moglam sie "wygadac" !!! Dziekuje i pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upsik009
jeju wspolczuje wam dziewczyny :( trzymajcie sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kochanaKasienka
a czy przy hirsutyzmie tzn jak sie nasila owłosienie to są inne objawy np:bolesne miesiączki czy otyłosc.Bo ja jetsem szcupła ,miesiączkuje bezboleśnie i regularnie jak w zegarku a mimo to mam delikatne włsoki nad górną wargą i meszek troszke ciemniejszy na brzuchu tzn cieniutkie włoski ale nie biaęł tylko takie troszke ciemniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bella-dona
Do >>>Kasienki Najczesciej hirsutyzm idzie w parze z klopotami z miesiaczkami nawet trudnosciami z zajsciem w ciaze,do tego klopoty z cera -okropny ,trudny tradzik,otylosc ,depresja.Oczywiscie nie wszystko musi byc ale...do tego (w moim przypadku)poglebil sie po urodzeniu 2 dzieci i po leczeniu Diane 35 mimo,ze to lek na hirsutyzm! U mnie hormony a zwlaszcza testosteron w normie-smieszne ,prawda?Owlosienie jak u faceta a testosteron w normie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bella-dona
I znam szczuple kobiety z regularnymi miesiaczkami a tez mocno owlosione! Moja znajoma po wielu latach zmagan trafila na lek ktory prawie zlikwidowal na twarzy tradzik i owlosienie-sa wyrazne efekty ale nie mam z nia kontaktu i nie wiem co to za lek ale wiem ,ze wiele testowala i byla tez w szpitalu na "dobraniu "hormonow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkie nowe cierpiące 🌼 Bella-dona ma race, w zasadzie co do hirsutyzmu reguły nie ma, szczupla, nie szczupla, tu genetyka ma duzo do powiedzenia, jesli któraś z kobiet w rodzinie na to ciepriala, ryzyko zachorowania sie zwieksza, ja niestety mam takie przypadki w rodzinie :-( witam załamaną goshie 🌼 nie wpadaj w dołek, ale wpadaj do nas ;-) pozdrawiam 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jezusicku
ja nie wiedzialam ze to choroba....:( teraz dopiero sie przestraszylam! nie zdazylam przeczytac wszystkiego wiec moze gdzies to juz bylo, ale znacie moze jakies domowe sposoby na rozjasnienie wloskow? ja mam je nad gorrna warga, na rekach i o zgrozo NA BRZUCHU!! na nogach depiluje ale czasem zostaja czarne krostki :/ no i strasznie szybko odrastaja . eeeeeeeh co za zycie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luna22
Czy macie równiez wloski na szyji, uszach, nosie, okolice boków kolo ucha? Wpadam w depresje... bo ja tam wloski mam i jest ich coraz wiecej... ;( czy endokrynolog po obserwacji od razu kieruje na badania krwi z uwzgledniem hormonow.? ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lekarza
Czy mogłybyście polecić jakiegoś ginekologa w w-wie? Ja już dawno poszłabym do lekarza, gdyby nie ten cholerny wstyd... Dlatego pytam o kogoś, przed kim nie spalę się ze wstydu, kto zrozumie i pomoże, a nie oleje i odeśle do domu bardziej załamaną niż i tak już jestem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! czytajac wasze wypowiedzi stwierdzilam, ze ja tez od wielu lat cierpie na to schorzenie, choc pierwsze slysze te nazwe..!Choc jestem blondynka ,mam ciemne owlosieni i dosc sztywne na nogach,i okolicach bikini, ale stosuje regukarne golenie.Gorzej jest z wloskami dookola piersi- te poprzez wyrywanie penceta staly sie mocne i ciemne.Wasik tez mam i traktuje go woskiem raz na miesiac , a co bardziej upierdliwe wloski usuwam codziennie penceta.Na szyi i brodzie tez yyrastaj- i robie to samo.Niestety mam zaburzenia prcy tarczycy i pewnie stad sie to wzielo, ale generalnie nie robie z tego wielkiego problemu.Uwazam,ze jtem atrakcyjna babka a nadmiar testosteronu sprawi,ze bardzo lubie seks;) Moj mezczyzna smieje sie,ze to ja zachowuje sie jak samiec a on zaczyna miec \"migreny\" Tak wiec dziewczyny- uwierzcie- da sie z tym zyc!!!!!Najwazniejsze,ze jestesmy zdrowe, nie jtesmy inwalidami,mamy sie z czego cieszyc! wloski to wloski- mozna je usunac!!wazne,ze mozemy zrobic to same!!Nie takie problemy ludzie maja i zyja...i ciesza sie zyciem!!Wierzcie mi- nie jedna kobieta na wozku inwalidzkim oddala by wszystko by sie z nami zamienic!!!!Wiec glowa do gory!!!idzie wiosna- w ruch depilatory i kremiki!!no i pencety!!Nie mowie tego dlatego,zeby sie podniesc na duchu, badz,ze nie mam powaznego stadium tej choroby- bo wierzcie mi ,ze mam,bo nie rusze sie nigdzie bez maszynki i pencety,ale naweyt nie wiedzialam do dzis,ze to choroba- najwazniejsze to nie dac sie kompleksom- bo nas zniszcza!!!!TTrzymam za NAS kciuki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześc dziewczyny 🌼 Jezusicku, nie przejmuj sie tak, to wlasciwie nie jest choroba, tylko dolegliwośc, która moze być sygnałem lub następstwem jakiejś powazniejszej choroby, ale moze tez byc to kwestia nadwrzaliwosci na normalny poziom hormonów lub kwestia genetyki. Kiedys wkleiłam tu link do bardzo ciekawego artykulu, w jezyku angielskim wlaśnie o hirsutyzmie, artukuł z pisma medycznego, więc był na dobrym poziomie, przedstawiał sporo danych i informacji, gdzies tu na topiku jest :-) domowe sposoby rozjasniania, woda utleniona, wysokorpocentowa, kremy rozjasniajace do twarzy Sally Hansen i inne. Pozdrawiam :-) luna22 endokrynolog zazwyczaj zaczyna od morfologii krwii i badań hormonalnych, warto sie przebadać, wetdy wiadomo, co dalej robic, pozdrawiam :-) Witam szaki77 ciesze sie, ze jestes zdystansowana do problemu, pogoda ducha to podstawa, a jeśli chocdzi o sex, hmm, to rzeczywiście coś w tym jest, temperament jest zdecydowanie większy, mój mąż jest szczęsliwy z tego powodu :-D pozdrawiam :-D Czekam na moj aparacik i mam nadzieje, ze bedzie skutek :-) Pozdrawiam 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wesola Malgosiu! Ja tez mam tak na imie i dziwnym zbiegiem okolicznosci wiekszosc pan z tym problemem nosi te piekne imie;) Zgadza sie, mam do tego dystans bo inaczej by mnie to pochlonelo!!skupiam sie na tym co piekne we mnie i to laduje moje akumulatory by nie zwracac uwagi na ten\"kudlaty\"problem;)! Ale mam jego swiadomosc i unikam np.rozmow z ludzmi stojac twarza bezposrednio zwrocona do slonca!;)Ciesze sie ,ze i Twoje podejscie do tego uleglo zmianie!!i tak tzrymac!!! Dziewczyny- glowy do gory!!!jestesmy super babkami, z turbo nieprzecietnym temperamentem i jestesmy gora nad niejedna gladziutka kobietka!!bo wloski mozna usunac a braku temperamentu i pewnosci siebie nie da sie zakamuflowac!!!;)) Buziaki dla Was wszystkich!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość załamana goshia
witam ponownie wesoła_małgosiu miło, że mnie powitałaś :) wpadać bede do Was napewno:) ale w dołki tez niestety bede wpadac... ech wiem najwazniejsze to pozytywne nastawienie, ale w przeciwienstwie do wlosow tego akurat mi brakuje :] no nic w kazdym razie czekam az napiszesz jak to cudo, które zamówiłas to moze tez sobie takie sprawie ;) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luna22
Hejka, Wesola Malgosiu, Czy badan krwi i poziomu hormonow nie moze przepisac ginekolog? Obawiam sie, ze w moim miescie moze byc problem z endokrynologiem. Przegladam przychodnie panstwowe i niepubliczne i jak narazie zonk. Na szczescie wloski mam jasne, ale gesto sie ich robi na nosku. Boshe... Moja mama ma meszek na nosku, jasne wlosy tam gdzie sa boczki ale ona ma 50 lat... A wiecie co, wydaje mi sie ze u mnei to sie uaktywnilo kiedy zaczelam brac tabletki w wieku 17 lat, bez badania na poziom hormonow itd. Zazywalam je na czas wakacji, ferie itd, wiec nei bylo to non stop. Jakies zmiany zauwazylam po 2 latach, keidy pojawily sie pojedyncze wloski wokolo sutkow itd. Ale byc moze tabletki nie mialy na to wplywu, tylko po prostu z biegiem lat sie to uaktywnilo... Jezeli chodiz o temperament to tez moj Mis nie moze narzekac.... :) A najgorsze jest to ze moj tata jest caly owlosiony.... ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bella-dona
ja tez jak pisalam na stronce wczesniej pogodzilam sie z ta dolegliwoscia i mam w sobie radosc z zycia ,wspanialego meza -na szczescie on ma wiecej owlosienia ode mnie!-he,he ale mam kolegow ktorzy maja mniej ode mnie. Tak wiec ciesze sie ,ze nie mam wiekszych zmatrwien ale to zawdzieczam moze temu ze szczesliwie ulozylo mi sie w zyciu(malzenstwo ,dzieci ....)ze moj maz nie ma z tym problemu...tak mysle,ze gdyby nie to to moglabym miec problem z samoakceptacja,bo co tu kryc wkurza mnie to jak diabli!duzo czasu spedzam na skubaniu tych wlosow ,z penseta nie rozstaje sie nidgy(mam ja od 20 lat i jest najlepsza).I mimo teg9o chcialabym sie troche" odmechacic "-he,he! Temperament tez mam calkiem calkiem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bella-dona
Ciekawa jestem Malgosiu jak tam bedzie z tym aparacikem,pisz o swoich doswiadczeniach jak juz bedziesz miala.Moze to jaks nadzieja?Masz moze jakies namiary na stronki gdzie ktos dzieli sie swoimi spostrzezeniami na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie, tak sobie myśle, że aby sie pdobudowac powinnysmy pisac tu o swoich pozytywnych stronach i zaletach, jak chociażby mniezły temperamencik :-D jeśli chodzi o facetów, to myśle sobie, że dla dojrzałego męzczyzny nadmiar włosów u kobiety nie jest problemem, natomiast problem istnieje dla młodych chłopakow, którzy są wychowywani przez media i same dziewczyny w kulcie gładkiego ciała, kiedyś wypowiedzialo sie na tym topku kilku facetów w okolicach albo po 30-ce i fatycznie, dla nich to nie był problem, to jest inna mentalnosć, tak myśle i doświadczam to ze strony mojego męza, który własnie jest po 30- tce :-D Tym czasem lece do lozeczka ;-) papapapaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmmmmm...........
Cześć dziewczyny,ja mam ten sam problem chociaż u mnie wynika to z PCOS i czasami miewam dołki ale staram sie z tym jakoś żyć. Bywa ciężko bo zaczynam przestawać dawać sobie rade z tymi włosami na brodzie,są tak grube i czarne ze pozniej zostaja mi czerwone slady no i praktycznie od tego ciąglego codziennego wyrywania skóra mi sie zrobila taka wrazliwa i czerwona,ze nawet puder mi juz nie pomaga.Na szczescie mojemu cudownemu Misiaczkowi to nie przeszkadza i tu zgodze sie z poprzedniczkami ze podwyzszony poziom testosteronu wplywa tylko pozytywnie na nasze pozycie. I podobnie jak u szaki77 moj facet tez nie moze sie nadziwic bo zamiast on mnie to ja jego wykanczam,ze biedactwo nie ma juz pozniej na nic sily :p... Dziewczyny nie ma sie co załamywać,trzeba z tym walczyć,pozdrawiam i życzę wytrwałości:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×