Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość smutna_małgosia

Dziewczyny z hirsutyzmem

Polecane posty

Ewuśka, nie wiem,ale jakbym miala taki problem, to potraktowalabym je watą cukrową albo plastrami... a co do bolu... osobiscie wole sie KATOWAC woskiem niz depilatorem, a uzywam wszystkiego, czego sie da :)ponadto potem nie mam problemu z ranami i wrastajacymi wloskami,ale jak kto woli, pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość życiowy nieudacznik
No, z goleniem brzucha czy między piersiami jest przerąbane :-( Ja niestety, idę po najmniejszej linii oporu i golę golarką. Więc tak z 3 razy w tyg. muszę..inaczej wszystko wraca do "normy" :-( Mam w dodatku wrażliwą skórę...czasem swędzi po deplacji...wtedy jest już całkiem kiepsko. Jak pomyślę, że moja mama..nie ma prawie żadnych włosów na udach, mało na łydkach (tylko z przodu), zero na brzuchu, twarzy czy piersiach...to myślę, jak się to stało że ja mam taki problem! Nie wiem, może inne to nieźle ukrywają...ale gdyby nie Wy :-) na kafe...pomyślałabym, że chyba jestem jakiś odlutkiem...bo jakoś nie widze i nie znam innych dziewczyn z takimi problemami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam włoski na całym ciele - dosłownie - i całe ciało depiluje depilatorem.Woskiem to robie tylko twarz, tzn.plastrami z woskiem ale do depilacji ciała nie twarzy. Te do depilacji twarzy jak dla mnie są w ogóle nieskuteczne.Na brzuchu i między piersiami włoski mam delikatne i raczej cienkie, na piersiach też takie ale też sporo grubszych i czarnych.Wydaje mi sie, że u mnie hirsutyzm jest średnio nasilony ale nienawidzę w ogóle włosków na moim ciele, nieważne jakie by one były.To jakby w tej chwili rodzaj odchylenia psychicznego. Nie jestem w stanie zaakceptowac nawet najmniejszych.Mój mąż mówi, że przesadzam ale on tak naprawdę nie widział nigdy jak mogłabym wyglądać niewydepilowana. Nawet jak widzi czasem moja depilację to widzi część włosków, które akurat odrastają bo wiadomo, że nie odrastaja wszystkie naraz.W tym momencie gorsze jest dla mnie wypadanie włosów na głowie.Ale wiecie co, ostatnio jak depilowałam nogi to miałam mało tych włosków na nich, może rzeczywiście ten żel JG coś zaczyna działać i je osłabiać? Oby.Wiecie co , teraz jak sobie tak myślę, to dawniej jak jeszcze nie miałam nadmiaru włosków i kąpałam się w wanie to maiłam taka fobię,że jak zobaczyła choc jednego włosa w wanie to czułam obrzydzenie i wyrzucałam go ze wstrętem z wanny, teraz nie kąpię się już w wanie, biorę zawsze prysznic, ale jak zobaczę choćby najmniejszego włoska na mydle czuję ten sam wstręt.To chyba nie jest do końca normalne.Czasem wydaje mi się, że te włoski na ciele to kara za tę moją fobię.Nie wiem, ale wiem że będą w miarę gładką czuję się zupełnie inaczej psychicznie dlatego tak tępię te włoski, gdziekolwiek sie pojawiają.Oprócz głowy, oczywiście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny... czytam Was już dosyć długo. Moim problemem jest mech na twarzy (białe, długie włoski - dosyć widoczne). Mam je na policzkach, brodzie i nad górną wargą (tylko, że tam również pojawiają się czarne). Używam plastrów z woskiem do depilacji twarzy, ale tylko na wąsik i brodę... boję się depilować policzków. I tak te plastry nie są zbyt skuteczne... prawie co 2 dzień muszę powtarzać daną czynność... Może znacie jakieś sposoby na białe włoski??? Aha, przeczytałam jeszcze, że odpowiedni podkład dużo daje. Możecie poradzić jakaś firmę? Nie wiem, który wybrać w sklepie kosmetycznym by była dobra konsystencja i jeszcze bardziej nie uwidocznić włosków... Pomóżcie mi, bo bardzo się tego wstydzę... jak mnie chłopak dotyka po twarzy to od razu się odsuwam. Noszę rozpuszczone włosy, a w upalne dni to jest naprawdę uciążliwe... :(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sierść kota
ja też mam jasne i długie włosy na całej twarzy. Wyrywam je pęsetą baki też. Też długo zwlekałam z depilacją baków, wydawało mi się to zbyt obszerne miejsce jak na twarz i bałam się. Ale teraz nie żałuję mimo że zajmuje mi to bardzo dużo czasu. Wlosy odrastają takie jakie były, nie ciemnieją. Aha żeby była jasność baki depiluję od pół roku, więc w sumie od niedawna. Robie to co 2 tygodnie, a jak będzie sprawa wyglądać za pare lat to nie wiem. Myśle że powinnaś to zrobić, prędzej czy później i tak nie wytrzymasz. A dużo lepiej się poczujesz. Spróbuj wyrwać np. wąs pęsetą zobaczysz po jakim czasie ci odrośnie. A włosy rozpuszczone i tak noszę, blokada pzostała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sierść kota
Czy któraś z was wyrywa włosy z CAŁYCH piersi? Ja tego nie robię, ale pytam bo chyba będę musiała to zrobić. mam długi, gęsty meszek na całych piersiach, jak się dotyka to strasznie czuć. Pod światło widać że są owłosione. A w sztucznym świetle to już w ogóle widać wszystko jak na dłoni bo ów meszek robi się czarny. Nie nadają się kompletnie do tego żeby ktoś ich dotykał, nawet po ciemku. Nawet badanie lekarskie byłoby dużym stresem dla mnie bo strasznie czuć te włosy (na szczęście nikt ich jeszcze nie badał oprócz mnie). Czy wy też macie takie owłosione jak ja? Depilujecie je? Podobno miejsce wokół sutków jest niebezpieczne, a co z resztą piersi to nie wiem. Z resztą i tak nie mam wyjścia bo jak tego nie zrobię to do końca życia będę sama. Zamierzam do tego stosować telocapil. Czy wy też stosujecie telocapil na piersi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sierść kota, jedna panna stosowala, ale efektow nie widzi... to chyba nie jest kwestia kilku zastosowan:/ niestety... slyszalam tez, ze dobry jest olej krokoszowy, ale to kwestia ponad roku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sierść kota ja depiluje całe piersi niestety i te wokół sutków też obojetnie czy są to miejsca z mocnymi wloskami czy z jasnymi jade depilatorem i to równo i w zasadzie nie boli z resztą ja juz rzadko odczuwam ból przy depilacji czasem jeszcze na udach mnie boli ale nie jest źle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Płyń pod prąd
Dziewczyny, nie wrastają Wam wlosy po depilacji? Bo mi niestety tak :( Czy ktoś wie jak sobie poradzić z tym problemem? Stosowałam peelingi, ale to nic nie pomaga :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sierść kota
na mnie też olej nie działa. Pomiędzy piersiami też muszę depilować włosy. Mi jak narazie wrastają jedynie na rękach, to widocznie jedyne miejsce gdzie włosy są słabe. Dopóki sie nie przebiją masuję je szorstką rękawicą taką do mycia ciała, tańsze to niż peeling:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarna kawa + sól + odrobina oliwki...wyprobuj, moze beda efekty:)mozesz tez kupic gotowe peelingi do ciala albo jechac z rekawica do celluitu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyli jeśli włoski wrastają to znaczy, że robią się słabsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Depressif jak Twoje leczenie? Obserwujesz dalszą poprawę? A jak Twoje zdrowie? Nie szwankuje Ci ?Oby ten lek przynosił Ci tylko same plusy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WYBÓR odezwij sie od czasu do czasu. Czasem pewnie śledzisz nasze wypowiedzi. Tutaj możesz być zwykłą kobietką, zresztą chyba jako jedna z niewielu taką pozostałaś.I to na pewno jest Twoja zaletą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez stosuje rekawice:) raz ze ekonomiczne dwa ze przyjemne ale peeling do tego tez stosuje i oklady z ruzmianku bo mam wrazliwa skore a wloski wrastaja :( loris wrastaja wlasnie te slabsze wloski, te ktore nie maja dosc sily zeby przebic sie przez skore. z tego co pamietam to Wybor okazala sie postacia fikcyjna jak chimerka i kilka innych - ktos sie do tego przyznal jakis czas temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WYBÓR raczej nie była postacią fikcyjną. Być może Chimerka tak, choć tez nie jestem przekonana. Tak naprawdę to nie można przewidzieć która postać jest prawdziwa a która fikcyjna bo ta osoba, która kiedyś się za kogoś podszywała, może to zrobić ponownie.Ale nie ma się co czymś takim przejmować.Ten żel chyba zaczyna coś działać.Nogi depilowałam w sobotę i do tej pory praktycznie są gładkie a kiedyś po tych kilku dniach już miałam troszkę odrostów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jezus maria dziewczyny ja tez u siebie zauwazylam pod slonce do lusterka bialy meszek na plecach i karku , i na twarzy też bialy meszek.na nogach mam slabe wlosy i na rekach równiez.jestem brunetka i biore jasmin to od tego moze byc ten meszek???i jak go usunąć??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No, cóż myślę, ze niejedna kobietka poczuje się zdołowana tutaj czytając o białym meszku. My tutaj mamy coś więcej niz biały meszek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Płyń pod prąd
Dzieki Dziewczynki za rady, ale niestety jak dotad wszystkie powyzsze wyprobowalam: peeling kawowy, pumeks, rekawice sizalowe caly czas uzywam... Czy któraś z Was stosowala peeling kwasem salicylowym lub mlekowym? Cos tez slyszalam o moczniku w stezeniu wysokoprocentowym (np. 30%) jakoby mial wlasciwosci zwalczajace wrosty. Nie wiem jak to juz jest z tymi klakami, bo mi wrastaja przede wszystkim te grube, czarne na nogach :( Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Płyń pod prąd
Loris jak stosujesz wierzbownice? Pijesz ja? Jesli tak, to w jakich ilosciach i w jakiej postaci? Robisz wcierki? Jakie sa efekty: jak wplywa na czas odrostu wlosow, na cere, na regularnosc miesiaczki? Czy sa jakies skutki uboczne? Jak jest po odstawieniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ide na tory: właśnie wydłubałam z mojej okolicy bikini włosa który siedział pod skórą, a okazało się że ma 4 cm dlugosci :/ szok. a chcialam tylko wycisnac małą czarna kropeczke;p hehz. a tych kropek to mam o wiele wiecej, full ich jest, ale nie wszystkie chca sie wycisnac :/ W bikini mi najbardziej wrastaja...nie wiem dlaczego...skoro ost robie ciagle maszynka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Obecnie zaniedbałam picie wierzbownicy poniewaz nie mam na nia warunków a po pracy zapominam o niej. na pewno pomagała na trądzik, widzę, ze teraz gdy jej nie piję coś mi wyskakuje.Spowalniała tez troche odrost włosków choc teraz smaruje żelem JG ciało i tez chyba podobnie działa. Nie powinno sie pić wierzbownicy w czasie miesiączki, ponieważ nasila krwawienie. Najlepiej przestać pic kilka dni przed miesiączką i zacząć kilka dni po.Nie robię żadnych wcierek z nią, nie mam czasu na to.Zalewałam czubatą łyżeczkę wrzącą wodą.Po przestygnięciu przecedzałam i piła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Płyń pod prąd- od 6ciu lat bawie sie tworzac mazidla do ciala... pamietam, ze kwas mlekowy dodawalam do odzywek na porost i polysk wlosow...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Płyń pod prąd
Loris, dzieki za odpowiedz :). Zwala genetyczna, ja na razie jestem jeszcze w fazie raczkowania jesli chodzi o mazidla, ale dziewczyny z www.laboratoriumurody.pl wypowiadaly sie,ze ma on wlasciwosci nawilzajace (w mniejszym stezeniu %) i zluszczajace (w wiekszym stezeniu %). Nie wiedzialam,ze ma on tez wplyw na porost wlosow. Jednakze spotkalam sie z wypowiedziami,ze osoby majace problemy z nadmiernym owlosieniem, maja tez problemy z wypadaniem tych na glowie. Moze, wiec skoro kwas mlekowy wzmacnia te na glowie, to oslabilby te na nogach, np.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Płyń pod prąd, uzywam go kiedys mieszajac z innymi skladnikami jako tonik do twarzy... nawilzajacy zabojczo .. byc moze wtedy cos nieprawidlowo namieszalam, ale nigdy wczesniej i nigdy pozniej nie przezylam takiego pieczenia. Jak juz pisalam wyzej, dobry jest olej krokoszowy... smarowalam nim ramiona i przedramiona ok. roku... de facto wlosy mam bardzo jasne i slabe i sa rozrzedzone :) byc moze kazda skora reaguje inaczej... co do kwasu mlekowego..hmm..no nie wiem, ale ostatnio trafilam tez na przepis naturalnej farby do wlosow.. i on byl wlasnie w skladzie... nie mam na ten temat wszechwiedzy, ale nie wydaje mi sie, aby to byl srodek odpowiedni do WALKI z wlosami...raczej im sluzy, ale specjalista nie jestem, raczej ucze sie metodami prob i bledow... probuj :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Płyń pod prąd
Zwala_genetyczna, w sumie pieczenie, czy nawilzenie, to prawie to samo ;) Ja na temat kwasu mlekowego wiem calkiem niewiele, dlatego zapytalam, czy ktos mial z nim do czynienia. Dziekuje Ci za cenne info. Raczej nie chcialabym wzmacniac moich, i tak, dorodnych okazow owlosienia na ciele ;) Zastanawia mnie tylko fakt, jak to jest,ze osoby, ktore maja problem z wypadaniem wlosow na glowie, zazwyczaj moga pochwalic sie bujnym owlosieniem w innych miejscach? Wynikiem np. mojego owlosienia jest podniesiony testosteron, ale czytalam tez, ze testosteron sam w sobie jest nieszkodliwy do momentu az przeksztalci sie w aktywna forme testosteronu, zwana DHT (5-alfa-dihydrotestosteron). DHT jest odpowiedzialne m.in. za lysienie typu meskiego, nadmierne owlosienie, przerost gruczolu krokowego.Lekiem, ktory blokuje konwersje testosteronu w DHT jest FINASTERYD. Jakby kogos to zainteresowalo, to wiecej o DHT jest tu: http://sterydy.net/sterydy/dht

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Płyń pod prąd
Naturalne blokery DHT, to wspomniana wczesniej wierzbownica, soja (pod postacia np. tabletek Menoplant, Soyfem, Menostop), palma sabalowa (saw palmetto).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Płyń pod prąd
Zwala_genetyczna, a propos krokosza, ciesze sie z Toba,ze Ci pomogl na rece. Ja tez go stosowalam przez pewien czas i jakies tam oslabienie bylo widoczne, ale nic powalajacego na kolana. Jednakze ja nie stosowalam go tak dlugo, jak Ty i bylo to raczej stosowanie 4 razy w tygodniu, a nie codziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×