Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość smutna_małgosia

Dziewczyny z hirsutyzmem

Polecane posty

bez problemu zbadasz wszystkie hormony za jednym razem. ja tak robie. bada sie je z krwi, wiec raz ją pobiorą i zbadają co trzeba. jesli możesz, to wez skierowanie, bo te badania sa drogie - koszt jednego hormonu to około 30 zł. hehe czasem wpadaja tu faceci, którzy ubóstwiają mocno owłosione kobiety ;) Prokop w DDTvn tez kiedyś mówił, ze kręci go owłosione damskie ciało, bo jest takie erotyczne haha :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sayhello
dobrze wiedziec : D ale chodzi mi dokładnie o kilka dłuższych włosków na tle innych, normalnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sayhello
niby tak, ale ciągle myślę , że strasznie rzucają się w oczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaa daj spokój
ja wierzę w jedną pozytywną rzecz, jeśli chodzi o hirsutyzm, a mianowicie jestem przekonana,że dziewczynki które maja teraz po kilka lat i uwarunkowania genetyczne do hirsutyzmu, za te 10 lat nie będa już przechodiły takich katuszy jak my, bo to będzie do pozbycia się , w taki czy inny sposób, dla mnie osobiście to jednak małe pocieszenie, bo dobija mnie świadomośc,że jestem tym straconym pokoleniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sayhello
Moja bratanica ma 4 latka i już ma owłosienie, więc liczę, że w przyszłości uda jej się coś z tym zrobic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rocznik 86
jeśli woskiem brode i szyje czy baczki to radze nie do końca przyklejac plaster z woskiem tylko tak delikatnie........ nie by wszystkie ale by przerzedzić i oliwką zetrzeć resztki, potem umyć dokładnie z 2 razy żelem do mycia twarzy a potem maść z tlenkiem cynku i tym sposobem nie mam czerwonego ryjka :D robić przed snem by skóra odpoczęła do rana :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny,czy któraś z Was może orientuje się lub wie coś na temat,czy zabieg o nazwie resekcja jajników ma coś wspólnego z zespołem policystycznych jajników???Bardzo zależy mi na odpowiedzi....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość papryczka...........
Resekcja klinowa jajników jest wykonywana na jajnikach by mechanicznie oczyścić je z pęcherzy i białej otoczki, którą ją w tej chorobie spowija, tak by je udrożnić i umożliwić kobiecie na przykład zajście w ciążę. Sama będę mieć ten zabieg gdy tylko zdecyduje się na dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Papryczko Czyli resekcja jajników wynika z zespołu policystycznych jajników,dobrze rozumiem???:-/ Papryczko Czy chorujesz na pco?Czy któraś z Twoich kobiet w rodzinie miala pco i tym samym robiony zabieg resekcji jajników?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość papryczka...........
Torbiele na jajnikach nie muszą wynikać z PCOS. PCOS to zespół objawów, czasem ktoś może mieć torbiele, a nie mieć PCOS, tylko przerośniętą korę nadnerczy i to nadnercza produkują na przykład testosteron, który w nadmiarze zaburza prawidłową owulację i powstają puste cykle, a jajeczka zbierają się w jajnikach. Albo gruczolak przysadki mózgowej. Przyczyny mogą być różne. A udrożnienie jajników ma sprzyjać ich regeneracji. To zabieg przeprowadzany laparoskopowo, więc nie trzeba się obawiać rozległej operacji. Nie miałam tego zabiegu ani ja, ani nikt z mojej rodziny. Dużo jednak o nim czytałam, bo miałam mieć go wykonanego, ale w ostatniej chwili lekarz zadecydował inaczej. Tak, choruję na PCOS, dodatkowo mogę mieć problem z nadnerczami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ostatnio kumpela przyznała mi się, że jak kiedyś mój znajomy przyszedł pijany do szkoły to gadał o tym, że jestem cała porośnięta.... Ale szczerze mówiąc zwisa mi to i powiewa. Muszę zrobić na wakacje coś z dekoldem (raczej rozjaśnianie, nie chce depilować) i ramionami(to samo), bo wybieram się z rodzicami na wakacje nad morze, a poza tym dawno nie pokazywałam ciałka :D Powiem wam szczerze, że mimo, iż ukrywam coraz więcej ciała to po prostu od pewnego czasu nie myśle tak często o hirsutyźmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rocznik 86
Malwena i dobrze że się nie przejmujesz :) a ja pobyt nad morzem też zniosłam i nie było źle :) uzależniłam się od tego forum :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Allciaa
Hej ; * Mam 15 lat i od ok. 4 lat [ moze wiecej ale od ok 4 zaczełam sie interesować zbyt duża ilościa włosów na ciele] podejzewam u siebie hirsutyzm. Podejzewam bo nie wiem tak naprawde czy mam rzeczywscie na tyle duzo itd tych włosów ze to ta choroba..czy nie. Wąsik bardziej niz u innych [ duzo ciemnych widocznych wlosów] na brzuchu, klatce piersiowej [ na piersiach nie] na plecach u dołu, pośladkach, rękach... no i ciemne grube wlosy na nogach, ktore chyba nigdy nie sa gładkie po goleniu i zawsze widac te okropne czarne kropki ; (. Mam tego meeeeeeeeggggaaaaaa dość, zreszta pewnie tak jak wiekszosc pań/dziewczyn tutaj. Z tego co czytalam to mam podobne problemy itd.. Piszę po to żeby dowiedzieć się od was czy sądzicie ze w moim przypadku to tez jest ta choroba.. i czy jest sens zebym chodzila do lekarzy i cos na to wszytko radziła ?.. bo czytalam ze te leki Diana [ czy cos takiego] za duzo nie daja itd.. nie wiem co robic ; (

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uważam, że może to być u ciebie hirsutyzm zważając na to, że np. ciemne włosy na pośladkach, czy klacie nie są czymś normalnym. Jeżeli to postępuje tzn. włosów jest coraz więcej, wyrastają grubsze itd. to myślę, że powinnaś zacząć coś z tym robić ------ No ja wakacje też normalnie przeżywam :) Szczerze mówiąc, to 2 lata temu byłam na plaży z nieogolonymi plecami(nie chciało mi się) i miałam w tyłku co sobie ludzie pomyślą - nie znają mnie, najprawdopodobniej nigdy więcej ich nie zobaczę. Chodzi po prostu o to, że nigdy nie miałam z tym jakiegoś większego problemu, ale od kiedy wchodzę na to forum zaczęłam się bardziej sobie przyglądać, a hirs zaczął się powiększać - co za tym idzie, ukrywam coraz więcej ciała, a nigdy tak nie było mimo włosów....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zastanawiam się, czy te włosy tzn. usuwanie ich zajmuje wam cały czas na pielęgnacje skóry. Czy po takiej męczarni macie jeszcze czas na jakieś masaże, balsamy itp. dla waszej skóry ? Ja np. zawsze się interesowałam jakoś tak pielęgnacją i wgl - robię peelingi, stosuje balsam, różne kremy i inne duperelki :) Po prostu mimo tych włosów ciągle czuję się kobietą i lubię coś robić dla tej 'kobiecości'. Moje pytanie wynika stąd, że przeczytałam na jakimś forum(nie pamiętam czy na tym) o hirsie, że dziewczyny czują się jak facet itd., więc zastanawiam się, czy to odbija się na waszej urodzie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurna, mam wrażenie, że to co napisałam jest strasznie głupie, ale trudno :) Trzeba jakoś ożywić forum :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja od zawsze używałam różnych balsamów i kremów, maseczek itp.I stosuję cały czas, czasem bardziej regularnie, czasem mniej.Wiele kobiet znacznie młodszych ode mnie dba o siebie o wiele mniej.Wiem o tym z rozmowy.Bo albo kobieta dba o siebie albo nie i to widac po wielu latach, np. po 30 stce czy 40 stce. Wiele kobiet w moim wieku wygląda na 10 lat starzej a te, które dbaja o siebie wyglądaja młodziej. Mnie depilacja zajmuje sporo czasu, jest to czas dla mnie stracony, nie lubie marnować czasu na depilację, ale wiem, że jeśli sie wydepiluję to czuje sie komfortowo i gładko i mam spokój na jakiś czas.A te wszystkie zabiegi i depilacje wpływaja pozytywnie na nasza kobieca psychikę, problematyczna psychikę, która u nas jest bardzo chwiejna.Więc zachęcam kobietki by dbały o siebie, jak tylko potrafią bo to procentuje w przyszłości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zapomniałam _nicku_swego
wiecie co , ja już od baaardzo długiego czasu nie stosuje depilatora na nogi, bo chciałam wyleczyć te wszystkie blizny ale to nic nie dało , to co było bliżej powierzchni ze sie tak wyraże, to juz sie pogoiło te różne stany zapalne i wrastające włoski , ale problem nadal jest i to głęboko widze takie brązowawe ślady , takie kropki które są bardzo głęboko i wszelkie peelingi itd to nic nei pomaga bo to nadal jest i nie mam pojęcia czy to kiedyś zejdzie/... któraś z was ma może tak jak ja i udało jej sie to zwalczyć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zapomniałam _nicku_swego
Dziewczyny!!!!!!!! mam bardzo ważne pytanie z racji z tego ze juz nie nadążam za goleniem postanowiłam zaopatrzyć sie w wosk, bo do tej pory tylko depilator i maszynka no i takie plasterki do wąsika. chciałam sobie zamówić coś takiego: http://www.allegro.pl/item1028290682_arco_wosk_miodowy_najmocniejszy_cena_od_3_98.html ale zastanawiam sie bo na dole w opisie pisze: "należy przeciągnąć już rozgrzaną rolką po pasku, aby na całej powierzchni rolki znajdowała się cienka warstwa wosku" co to za rolka, co to za paski i czy to co tu jest prezentowane potrzebuje podgrzewacza, a jesli potrzebuje to jak to sie stosuje??? wybaczcie mo głupie pytania ale nie jestem obeznana w temacie wosku ( a ten wosk co kupowałam w drogerii co sie tak po prostu przykleja jak tasme klejącą to w ogóle nie działał takie to słabe było)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja kuzynka kiedys depilowała mnie takim woskiem. potrzebny jest podgrzewacz. na allegro koszt około 80 zł. rozgrzanym woskiem "jedziesz" po wybranej czesci ciała, przyklejasz pasek i ciągniesz w odpowiednium kierunku. w opisie sposobu uzycia wosku na stronie, pisze, ze nalezy posmarowac pasek, i pozniej go przykleic do skory. moja kuzynka robiła odwrotnie [a jest kosmetyczka] i wszystko ladnie sie wyrywało. ja sie akurat woskiem sama nie depiluje, bo nie lubie sie tym bawic. Malwena - normalnie dbam o siebie. gimnastyka, olejki [balsamow sklepowych nie uzywam], peelingi, masaze, itd. trzeba dbac o ciało, bo jak powiedziała Loris, to procentuje w przyszłosci. Cytuję Malwena : "Chodzi po prostu o to, że nigdy nie miałam z tym jakiegoś większego problemu, ale od kiedy wchodzę na to forum zaczęłam się bardziej sobie przyglądać, a hirs zaczął się powiększać - co za tym idzie, ukrywam coraz więcej ciała, a nigdy tak nie było mimo włosów" no też cos takiego zauwazyłam, dlatego staram sie jak najmniej tutaj zaglądac :P za duża psychoza panuje, już z powodu kilku jasnych włosków sieje się panikę. poza tym przez takie obsesyjne myslenie o wlosach same przyciągamy ten problem. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spodenki
kamizelka sama sobie wygrywaj te bony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spodenki
aniseed zgadzam się z tobą ja zanim zaczęłam czytać to forum { raczej nie udzielam się na nim } to mam wrażenie że wpadłam w jakąś depresje zawsze miałam perę jasnych włosów na twarzy hym...czytając to forum z dnia na dzień widzę że włochów mi przybywa ... nie wiem czy one przez moje zadręczanie się wyrastają bardziej czy ja może zawsze tak wyglądałam a tego nie widziałam :-) Nieraz człowiek sam na siebie ściąga nieszczęścia Tak naprawdę nam jest potrzebny optymizm ,pełno uśmiechu i zadowolenia wtedy problemy z naszej głowy wyparują . Chyba muszę wypożyczyć bardzo dobrą komedie na weekend .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gumkaczi
hey laseczki! Tez mam ten problem od zawsze, i zawsze to byl problem. W tym roku 2010 powiedzialam sobie ze chce zmienic moje zycie i ten najwiekszy porblem pogzebac. Sorry za bledy, ale nie mieszkam ok dawna w polsce i nie uzywam jezyka polskiego za duzo. Wiec tak jak pisalam wyzej po prostu musimy chciec zmienic to zyice owlosioych na zycie nie owlosionych albo nie myslacych o sobie jako owlosione. Ja po prostu opracowalam system ktorego sie trzymam:) Na nogi poszlam na laser ktory na pewno nie usunie wszystkich wloskow i nie na zawsze, ale dla mnie i tak warto. posladki i plecy traktuje pasta cukrowa- wszystkim polecam. Rece i ramiona depilatorem. pachy i bikini gole. wasika traktuje penseta.. i jakos zyje. Mam chlopaka i jemu nie przeszkadza on wogole nie widzi problemu, as soon as ja o siebie dbam i still chce sie z nim kochac. Nie popadajmy w paranoje z tym da sie zyc. musicie tylko opracowac system... i czasem zapomniec o tym:) pozdrawiam wszystkich. chetnie odpowiem na pytania , dotczyace laser i pasty cukrowej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dakiiiiiajjjx
pastę cukrową kupujesz gotową czy sama kręcisz jeżeli sama to napisz jak po kolei robisz bo mi coś ona nie wychodzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jenk
Dziewczyny-do wąsika polecam wam wosk bezpaskowy -kupiłam rok temu na allegro -różowy ,podgrzewa się go w mikrofali,pięknie łapie włoski i meszek ,nie odrywa skory ,nie zostawia śladow ,jest bardzo elastyczny i wydajny .Polecam.Usunięcie wąsika trwa minutkę. Ja kupiłam wosk francuski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gumkaczi
Hey, milo ze ktos napisal. Wiec z laseram to jest tak ze trza byc bladym jak sciana i wlosy czarne jak noc. Inaczej marne szanse. Wiec rok temu podjelam sie zadania na brzuch , i wszystkie czarne wloski zniknely, te brazowe i biale nie. Stad moja teoria ze tylko czarne upadaja pod wplywem laseru. Laser to byl gentel laser i poddalam sie 8 zabiegom. W tym roku ,poniewaz na brzuch zabieg byl sucessfull zdecydowalam sie na nogi i bikini. Na ten moment jestem po jednym zabiegu i tylko najsileniejsze i najciemniejsze wloski umarly. Co do pasty cukrowej to robie w domu, i przez 3 miechy mi tez nie wychdzila, 1. Bialy cukier, 2. lemon juice kupiony , nie wycisniety z cytryny, 3 na malym gazie ,4 nie za dlugo, 5 kolor musi byc jasny zolty, 6 na zimno 7, nie dziala na silne wloski i krotkie , 8 na silne i krotkie podgrzac dluzej i na cieplo stosowac jak wosk - ale lepiej kupic plastry. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gumczaki podnioslas mnie na duchu. akurat ja jestem trupio blada i mam czarne wlochy. nigdy wczesniej nie slyszałam o takim laserze. Ile u siebie płaciłaś za 1 zabieg?? wlasnie szukam po google informacji o nim, to jest jakis laser aleksandrytowy.... tutaj są info o salonie, ktory go stosuje -> http://olszowska.pl/gentle.html no nic, moze sie do stolicy przejade na ta depilacje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×