Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość smutna_małgosia

Dziewczyny z hirsutyzmem

Polecane posty

Gość Megi89
jestem trochę rozczarowana:( wypróbowałam ten krem i muszę stwierdzić że na meszek i te ciemniejsze ale cienkie włoski to rzeczywiście działa bo wysmarowałam ręce i włosy zbielały i są niewidoczne, jedynie pod światło się bardzo błyszczą ale lepsze to niż czarne włosiska... ale niestety grube włosy pod pępkiem które zawsze golę i są już bardzo ciemne nie rozjaśniło:( może leciutko ale nie widzę raczej różnicy. Chyba że powtórzę ten zabieg jeszcze raz i może wtedy pomoże ale na razie nie jestem zadowolona.. Ponadto rozjaśnianie trzeba powtarzać co tydzień, dwa tygodni ponieważ włoski powracają ponownie do ciemnego koloru, tak słyszałam.. Krem jest mały i na większe powierzchnie ciała raczej się nie sprawdza. Wydaje mi się że jak na tak małe opakowanie to też sporo kosztuje... Na razie dam sobie z nim spokój ale jak odrosną mi włoski na piersiach które kiedyś zdepilowałam to jeszcze na nich go wypróbuję. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaśkamh
Cześć Dziewczyny!!! Czytam wasze forum już średnio od roku. Do tej pory nie chciałam być aktywna, ale teraz postanowiłam to zmienić. Mam 25 lat, z hirsutyzmem chodzę już 3 rok, tzn. egzystuję. Początkowo, gdy to się zaczęło, to panikowałam. Chodziłam po lekarzach, zrobiłam hormony i tylko prolaktyna była dwa razy powyżej normy, ale moja ginekolog powiedziała że może stres i może to normalka, wysłała mnie do endokrynologa ginekologa. Zrobiła tez mi tomografie komputerowa głowy, ale nic tam nie wyszło. Nie poszłam do tego lekarza bo sama postanowiłam z tym walczyć, bo po konsultacjach na innych forach a potem na waszym stwierdziłam, że to nie ma sensu łykanie tabletek, po których odstawieniu rosną włosy. Dwa lata żyłam normalnie, nie przejmowałam się niczym. Było mi cudownie, żyłam bez chłopaka nie miałam wsparcia z niczyjej strony, bo nikomu o tym nie powiedziałam, bo się wstydzę, nikt mnie nie wspierał. Po prostu dzięki Wam dowiedziałam się, że istniej coś takiego jak krem rozjaśniający Sally Hansen i jest OK. Włosy depiluję tylko na rękach bo to mnie najbardziej dobija a resztę rozjaśniam jak chcę założyć jakąś kiecę, albo jak byłam z chłopakiem przez ostatnie 3 miesiące to robiłam to co tydzień i było super. On tez nie zauważyłam mojego problemu bo by mi o tym powiedział i się zapytał co mi jest, bo gadaliśmy o wszystkim. Teraz od miesiąca problem powrócił,zrobiłam hormony ponownie na skutek dziwnego krwawienia w cyklu i mam podwyższony nieznacznie testosteron. Mam depresję, zawiechy, źle psychicznie się czuję i jeszcze nie mam o kim z tym pogadać, boję się że cała zarosnę na maxa. Pod koniec czerwca idę jednak do tego lekarza, zobaczymy co powie. Narazie będę śledzić te forum. Modlę się o cud, nie myślę o przyszłości, mężu, dzieciach, bo to chyba nie jest mój świat. Teraz mogę to stwierdzić, tak hirsutyzm mnie zabija.... Sorki za tak długi post.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piszecie że chcecie rozjaśniać włosy np na piersiach czyli głównie chyba chodzi że wokół sutków rozjaśniaczem...no cóż ja bym to raczej odradzała. To przecież chemia i nie wiecie jak zareaguje wrażliwa skóra w tym miejscu. Można dostać zapalenia mieszków włosowych, wiem z własnego doświadczenia. Kiedyś chciałam rozjaśnić włosy w tych miejscach wodą utlenioną i dostałam właśnie takiego zapalenia. Pod skóra zrobiły mi się bolące grudki. Byłam wtedy dużmłodsza i nawet myślałam że to może robi mi się jakiś rak, na szczęście grudki zniknęły. Włosy rozjaśniły się ale wyglądało to i tak żźle bo odrost był ciemny i wyróżniał się jeszcze bardziej. Także nie polecam. Być może ten specjalny rozjaśniacz Sally Hansen jest łagodniejszy, ale to jednak chemia i na pewno zawiera też wodę utlenioną skoro ma rozjaśniać. A to że nie można wyrywać to pierwsze słyszę. Ciekawe jak wygląda proces od wyrywania do powstania raka??. Myślę że jeśli włosy nie są zbyt grube i ciemne to nie ma takiego zagrożenia , bo jeśli są to nie wiem bo takich nie mam. Poza tym przecież włosy z okolic sutków usuwa się też laserem a nie sądzę żeby był mniej szkodliwy od zwykłej pęsety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jota w jote
Hej dziewczyny i w końcu zrobiło się ciepło :( czas zrzucić trochę ubrań i pokazać światu kłaki a w najlepszym wypadku ślady po ich usuwani. mam trochę zaległości w czytaniu forum ale jeden wątek mnie zainteresował, kwestia poruszona przez "aaa daj spokój" o tym że to choróbsko odbiera młodość - mnie to przytrafiło się już po ukończeniu szkoły ale jestem pewna że gdybym zachorowała jako nastolatka na pewno nie ukończyłabym szkoły bo i bez tego było mi wystarczająco ciężko, moje życie jest całkiem rozwalone ( i nie dotyczy to spraw nie związanych z tą chorobą) i kiedy człowiek sądzi ze nic gorszego nie może go spotkać- to z pewnością go spotka. nie ma dla kobiety bardziej upokarzającej choroby i dałabym wiele żeby przeżyć jeden dzień bez tych wstrętnych włosów - takie wakacje od hirsa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zapomniałam _nicku_swego
dziewczyny czy na prawde poza laserem nie da sie nic zrobić z tymi plamkami- bliznami ;/ boże zajś przez całe lato chodzić w długich spodniach, bo mi już nawet nakładanie fluidu na nogi nie pomaga i tak wszystko widać :(((( powiedzcie nie ma jakichś sposobów albo maści które mi pomoga zeby jak najszybciej to zniknęło, na prawde nie ruszam juz depilatora, skórę szoruje codziennie peelingami i ostrą szczotką i nic mi nie pomaga zrobiła mi sie tylko skorupa z wysuszonej skóry , nakładam rózne kremy nawilżające ale to jeszcze bardziej uwidacznia mi plamy na nogach ... nie wiem co ja mam zrobić:( widać ze to nie jest na powierzchni ale tak głeboko te plamki nawet nie umiem tego opisać ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oszalałaś? codziennie peelingi???? peeling powinno się robić raz na tydzień, maxymalnie 2 razy w tyg.! ja tez mam ten sam problem co Ty :( niestety to sa już przebarwienia. Ostatnio zaczęłam się bawić w złuszczanie kwasem mlekowym i troche zjasniały te plamki. Mam nadzieję, ze jak się opalę, nie będzie ich widac ;) Sprobuj kapieli z dodatkiem soli, olejków eterycznych, np. tymiankowego, bądź z drzewka herbacianego. posmaruj moze skóre jakimś olejem, np. słonecznikowym z dodatkiem kilku kropel jednego z wczesniej wymienonych olejków eterycznych. ja nie uzywam sklepowych balsamów, wiec nie doradzę Ci konkretnej nazwy. Sama experymentuję z roznymi składnikami i widzę małe pozytywne efekty. Odkladam na ten cholerny laser i tak pewnie będe musiała do konca zycia na niego odkładac ;P Probowalaś masci z mocznikem??? np. hasceral? Czytałam pozytywne opinie na jej temat, ludziom pomogła ale mi oczywscie nie :P ja akurat dostaję po niej jeszcze większych podrażnień :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość e-cinka
wlasnie spedzilam godz.zeby poobcinac klaki na rekach i wyskubac z twarzy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaj
jakie są choroby neurologiczne które objawem jest nadmierne owłosienie . Byłam u dermatologa kobieta powiedziała mi że owłosienie twarzy mogą być spowodowane chorobą neurologiczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, ja nie uywam sally hansen, bo jest droga. Osobiscie polecam krem rozjasniajacy garniera ;d kosztuje ok 14 zł., po nałozeniu mozna trzmac ile sie chce i nic nie piecze, a w dodatku ładnie rozjasnia włoski ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaśkamh
Suddenly ale czy po tym kremie rozjaśniającym Garnier nie są te włoski za bardzo błyszczące?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apropo wrastania włosów - a nie próbowałyście jakiśkremów do tego przeznaczonych, np. Veet albo coś ? Ps. To ja Malwena - zmieniłam nick :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kekrkkrkrkkr
Nie macie wiekszych problemow??? Inni ciezko choruja, a wy sie jakimis glupimi wloskami przejmujecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monikkka
Dziewczyny na allegro pojawil sie depilator laserowy IPL Silk'n,czytajac miedzynarodowe fora ma on duzo pozytywnych opini o wiele lepszych niz poprzednik rio,ktorego mialam i okazal sie zabawka.Jest on bardzo drogi,gdyby tylko byl dobry jestem gotowa go zakupic,gdyz tez borykam sie z tym problemem.Moze ktoras z was besposredni kontakt z tym urzadzeniem,jest to nowosc w Polsce,moze jakas dziewczyna mieszkajaca za granica wie cos wiecej?Bede wdzieczna za opinie o tym produkcie.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ticjaana
Mam duzo wloskow na calym ciele. Z wiekiem mi ich przybywa. Sa jasne i miekkie, usowam je depilatorem. Bylam i ginekolog i stwierdzila ze wszystko jest w normie. Hormony zenskie i meskich w normie , estragony tez w normie. Gdzie mam szukac pomocy i jaki powod tego ze z wiekiem dostaje meszku na calym ciele ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ticjaana
Te depilatory laserowe sa slabe, to syzyfowa robota. Czekam az pojawi sie cos bardziej skutecznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zapomniałam _nicku_swego
ktoś ma tak jak ja? pojawia mi sie inny niż broda problem, Mianowice włosy na żuchwie aż do szyi. Sa puki co jasne ale dość grube. Wyrwałam właśnie jednego to mierzy 1,6 cm. zAczyna mnie to przerażać juz nawet broda która do niedawna była najgorsza nie jest mi tak straszna jak te włosy pod brodą :/ moj boże czy to jest możliwe ? przecież nawet facetom nie rosną w tym miejscu :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaa daj spokój
ja tak miałam z tymi włosami na szyi, po jakimś czasie miałam twardy czarny i gesty zarost na szyi, gorzej niż niejeden facet, jak sobie przypomnę te upalne lata, dziewczyny roznegliżowane jak się tylko da a ja oprócz długich gaci jeszcze apaszkę wokół szyi oplatałam, nic tylko kuźwa sama radość z życia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Suddnely
aaa daj spokoj - moze to nie na miejscu ale ... ta koncowka Twej wypowiedzi mnie po prostu rozbroiłas xD szczere, ale prawdziwe ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Suddnely
A jesli chodzi o tego garniera to włoski nie sa własnie błyszczace. A nawet jesli miałyby sie błyszczec, to szczerze wole to niz przepłacanie lub chmara ciemnych włoskow xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Suddnely
Dziewczyny co zrobic z udami ? Nie moge ich golic, bo boje sie czerwonych kropek ... Strasznie brzydko to wyglada. Co wy robicie w kwestiach depilacji ud ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Suddenly Ja całe nogi jade depilator,uda również.Zimą tego roku tylko po łydkach jechalam,uda sobie odpuściłam,Ale zacisnęłam zęby i wkońcu te uda musialam wydepilowac depilatorem bo lato idzie:)No i teraz to tak wygląda,ze włoski na udach mi bardzo zaczęły wrastać,a jeszcze z przodu mam mnóstwo czerwonych kropek:/ Narazie stosuje peeling i codzienie szoruje ostrą gąbką,by tak włochy nie wrastały. Pocieszam się tym faktem,że nie musze paradowac po mieście w krótkich spodenkach i miniówach.Sądze,że jak opale nogi,może przejde się pare razy na solarium to na opalonej skorze nie będzie tak widać tych czerwonych kropek,może.....;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rocznik 86
ja normalnie maszynką jadę :D depilator to tylko na brzuch, wosk na twarz i ręce....... a macie ten problem na stopach?????? bo ja nie wiem czym tam najlepiej będzie bo to jednak wrażliwe miejsca:) pozdrawiam Was, wiem że ciepło i słońce i same wiecie ..... trzymajcie się!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joanna2000
boże, jest taki upał a my to sie mamy z kłakami! :( mam ich tyle, ze siły nie mam ich depilowac. . . :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaglądająca tu
no właśnie ja też mam problem z udami, jak goliłam to miałam wysypkę na całych udach, po depilatorze to nieszczęsne wrastanie i blizny teraz jadę po nich taką maszynką do strzyżenia tylko zdejmuję tą nakładkę bedę ale musiała zainwestować a golarkę bo po tym nie mam przynajmniej podrażnień. Nie wiecie czy można gdzieś dostać taki wosk co robią tą depilacje brazylijską , bo z tego co widziałam nawet sprawnie nią idzie depilacja .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bez_pseudonimu_81
rocznik_86, każde miejsce za pierwszym razem jest wrażliwe :) więc stopy też można robić każdym możliwym sposobem, ja robiłam woskiem, a teraz depilatorem bo szybciej, czerwone kropki owszem jak wszędzie po usunięciu przez jakiś czas, ale za to spokój przez chwilę więc śmiało rób :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mind
Witam! Suddenly chciałaś jakas 17 to masz. Ja mam 17 lat i przykry problem z którym jakos daje sobie rade... czasami :) wszystko zalezy od dnia i humoru. trudno było isc do nowej szkoły ale nie spotkałam sie ze złym słowem na ten temat, juz rok minął i jest dobrze. kiedyś tam przeczytałam na tym forum, ze jakaś dziewczyna nie pojedzie do egiptu przez to i zupełnie tego nie rozumiem, ja w tym roku jade i zaopatrzyłam sie w 2 piekne bikini i na później (w razie jakby włoski odrosły przed upływem 2tygodni) jednoczęściowy, aby ukryć brzuch i plecy. i juz nie moge sie doczekać... :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zapomniałam _nicku_swego
mind wydaje mi sie ze to wynika też z obawy czy w egipcie będą warunki żeby użyć depilatora lub maszynki żeby sie ogolić bo to jednak sporo czasu zajmuje, zwłaszcza ze pod prysznicem ciężko się goli przekonałam się o tym nie raz i na nogach zostają niedogolone "wyspy włosów" Ja nie mogę wybrać sie z moimi znajomymi nad morze .Dla nich było by to bardzo podejrzane, ze co ja robie po kilka godzin w łazience a na prawdę dużo czasu mi to zajmuje, chociaż już nie używam depilatora (którego notabene używać musiałam co 2 -3 dni) no a maszynki codziennie muszę. Wiec pewnie nawet gdybym miała propozycje wyjazdu to bym nie skorzystała, bo chyba nie czuła bym sie komfortowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×