Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość smutna_małgosia

Dziewczyny z hirsutyzmem

Polecane posty

Gość ach te włosy:(
Ja tak samo:) naprawdę wiele bym dała, zrobiła, aby się tylko tego pozbyc;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zielonooka123
Dzięki za odpowiedź :) Dobrze, że nie trzeba goilić bo to mnie przereża. Chociaż to zapuszczanie też będzie ciężkie-jak na codzień pokazać się w pracy? :( A czy jakieś opuchnięcia lub strupki są bardzo widoczne po zabiegu? Czy na przykład na drugi dzień moge już pokazac się ludziom na oczy? I jak to jest z opalaniem - pewnie nie można :( - a zbliża się lato więc to może być spory problem. Znowu rzuciłam nawałem pytań, ale się strasznie nakręciłam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
berni, ja od kilku lat depiluję ręce depilatorem, nie wyobrażam sobie tego nie robić. ach te włosy;(, no coś Ty, absolutnie włosy po laserze nie są grubsze ani ciemniejsze, to by był jakiś bezsens;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość berni1224
Jestem właśnie po wizycie u mojej kostetyczki, zawsze jak od niej wychodzę to mam lepszy humor i nadzieję, że kiedyś będę normalna :) zielonooka123 ja następnego dnia spokojnie mogę iść do pracy trochę podkładu i nic nie widać. A jeżeli chodzi o opalanie to nie można 2 dni po zabiegu a potem nie ma przeciwwskazań także na ten czas jest to najlepsza metoda :) włoski trzeba zapuścić na 2,3 mm więc jeszcze takiej tragedii nie ma :) Gadałam dzisiaj z moją kosmetyczką w maju idę na "całość" będę robiła brzuch, okolice między piersiami, i chciałabym ramionka - bo jednak też mnie te sterczące włoski wkurzają:) Mam nadzieję, że za rok będę mogła choć trochę zapomnieć o tym problemie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ach te włosy:(
Malinowa_Róża - chodziło mi o to, że włosy, które zgolę, a nie chwyci ich laser, bo jak wiadomo włosy są w różnej fazie wzrostu odrosną grubsze, bo jak juz zostaną trafione w odpowiedniej fazie to ulegają zniszczeniu i ich nie mam jednak nie wszystkie od razu, dla mjie w ogóle ogolenie twarzy to jakaś czarna wizja:) kope lat temu wąsik pamiętam goliłam ale nie pamiętam czy odrosły mocniejsze, bo teraz wyrywam pęsetą więc w większośći są delikatne berni1224- jak niewiele potrzeba nam do szczęścia;) a tak wielu ludzi nie docenia teego co ma:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zielonooka123
2 dni bez słońca moge wytrzymać :) super wiadomość. A jeśli chodzi o ręce to ja traktuje je woskiem u kosmetyczki a między zabiegami jak mocno odrastają radzę sobie depilatorem - probowałam sama woskiem ale zawsze siebie i wszysto naokoło bardziej pokleje niż to warte. Już 4 lata tak robię i włosy rosną dużo wolniej i są słabsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domowe ipl
dziewczyny, nie ma co sie bać tego golenia bródki! Ja tyle lat się męczyłam pincetkami bo nie chciałam nawet myśleć o goleniu! i to był błąd! Jeśli macie zamiar iść na laser to nie ma co się obawiać golenia. Dam wam kilka cennych rad: nie kupujcie zwykłych maszynek jednorazówek z 1 lub 2 ostrzami, ale coś porządnego, minimum 3 ostrza i z dobrego metalu. Ja poczatkowo kupowalam tanie jednorazowki i myslalam, ze jesli je uzyje tylko raz i wyrzuce to bede dobrze ogolona. A tu nie. Po drugie - dobry krem, niekoniecznie przereklamowany, moze byc natluszczajaco-nawilzajacy by nie bylo widac przesuszonej skory. Na mnie sprawdza sie ziaja phytoaktive. Po trzecie trzeba czesto robic peeling, np zwylkym cukrem.. Powiem wam ze tez zaczynam myslec o elektrolizie czytajac tak was.. Mialam 3 zabiegi light sheer i czekam mnie cwarty za 3 tygodnie, ale chyba lepiej by bylo wypalic resztki elektroliza. Zaczynaja odrastac, cieniutkie i szare wiec teraz to chyba tylko elektroliza sie nadaje! od niedawna podgalam te odrastajace, wczesniej uzywalam na nie Krem depil. "Laser" z Bielendy, do kupienia w rossmannie. Tydzien temu strzelilam sobie tym moim ipl-em, z ciekawosci czy chwyci szare wloski.. Troche dlugo sie oczekuje na ich wypadanie, bo jakies 10 dni.. Ale potem albo same wyjda albo widac czarna kropke w skorze - korzonek wlosa, ktory mozna wycisnac ze skory jak pryszczyk.. Z brzuchem i pachwinami nie mam zadnego problemu.. Ipl dziala bardzo dobrze! Tak, dziewczynki, na te kilka wlosow co mi po laserze zostalo, najlepsza bedzie elektroliza! Dzieki kochane! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika bez nika
Hej kudłate! Nie smućcie się! Świnia też ma szczecinę i żyje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malinko powiedz mi jak długo czekałaś na wynik krzywej insulinowej? bo ja byłam na badaniu w czwartek pani w rejestracji powiedziała, że wynik będzie na drugi dzień. Codziennie sprawdzam w necie i nie ma go jest tylko krzywej cukrowej a miałam robione obie. Nie wiem co myśleć może na krzywą insulinową dłużej się czeka, ale przecież by mi powiedzieli jakby tak było. Lekarz mi zachwalał to krakowskie laboratorium a ja się bardzo rozczarowałam... po godzinie miałam pobieraną krew... ok a po dwóch przychodzę znowu i okazuje się, że pani która pobierała krew pomyliła sobie próbówki: godzinę wcześniej i pobrała mi do tej co miała pobrać po dwóch godzinach a po dwóch godz. musiała pobrać do próbki co miało być po godzinie. Może dlatego nie ma tego wyniku, bo na krzywą cukrową dobrze pobrała i wynik jest a na insulinową się pomyliła... Niby mówiła że pójdzie to wyjaśnić, ale jak się to skończy to nie mam pojęcia... i nie mam zamiaru znowu jechać taki kawał drogi płacić za badanie i tracić czas... A jak po wizycie u endo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agulicanowaa
do wrrrrrrrrrr czytałaś opis mojej propozycji opalania włosków na stronie 698? Na cienkie bardzo się sprawdza. Polecam. Dziś właśnie sobie zrobiłam i jestem szczęśliwsza. W końcu znów trzeba pokazać odsłonięte ręce :) Byłam u gin. Wyniki mam w normie, więc Pani powiedziała, że to pewnie w genach. Pochwalę się chociaż tym, że zaczęłam chodzić na masaże brzuszka i rąk bańką chińską. Jak minie mi wstyd to może zdecyduję się na plecy. Mam nadzieję, że do wakacji wbiję się w moją ulubioną sukienkę sprzed dwóch lat, której obecnie nie mogę dopiąć a i rękawy są mocno obcisłe :( miłego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
smuciara, tylko, że ja nie robiłam tego badania w Krakowie. Robiłam je u siebie, skąd wysyłają do Diag. do Krk, więc na wynik dłużej się czeka. Ale ja miałam badanie we wtorek, a w czw. wieczorem już wyniki on-line były. Z tego, co wiem, właśnie robiąc bezpośrednio w Diag., wyniki krzywej insulinowej są na drugi dzień. Może faktycznie coś z probówkami jest nie tak...:( A u mnie wszystko ok:) Czuję się znacznie lepiej, wyniki też w porządku, także oby tak dalej:) No i dieta działa, co mnie strasznie cieszy:D A jak u Ciebie smuciarko;)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oooch Malinko jestem taka wkurzona tą sytuacją z wynikami ... krzywa cukrowa wyszła w normie a ta insulinowa...? Ja właśnie robiłam w diagnostyce w Krakowie, bo endo wymyślił, że nie mogę zrobić w innym labie. Jak wyniku nie będzie... wiadomo z ich winy to zrobię w najbliższym gdzie się da, ale najbardziej szkoda mi kasy, bo trochę to kosztowało i czasu i pieniędzy. Jutro wyślę im maila albo nawet dziś z zapytaniem gdzie mój wynik i czy brak wyniku jest związany z pomyłką przy pobieraniu krwi. A mówiłam głośno i wyraźnie, że jestem po godzinie... a ta pani która pobierała mi krew przy mnie dokładnie kilka razy oglądała te próbówki... nie wiem jak ona patrzyła, że jedną wzięła dobrą a drugą złą. Gdyby wzięła obie złe to jeszcze jakoś bym to zrozumiała... ale jedną podpisaną, że po godzinie a drugą podpisaną, że po dwóch... no ja uważam, że powinno jej się to rzucić w oczy jeżeli tyle je oglądała... no już nie wiem co mam o tym myśleć... A po za tym... nic nowego... fajnie że u Ciebie dobre wiadomości :) a jakie leki teraz bierzesz? Masz jakieś nowe co czujesz się lepiej czy po dotychczasowych wyniki Ci się poprawiły i dlatego samopoczucie dopisuje? Jaką dietę stosujesz? Pozdrawiam gorąco :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
smuciara, rozumiem Cię, bo też bym się tym zdenerwowała. Ja na Twoim miejscu bym jutro po prostu zadzwoniła i zapytała co z wynikiem. Mam nadzieję,że się wyjaśni i szybko poznasz ten wynik. Na resztę odpiszę Ci na maila jeśli pozwolisz, bo nie chcę tutaj o tym pisać;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wrrrrrrrrrrrrrrrrrrr
agulicanowaa, nie nie próbowałam :) myślę, że bym sie bała wykonać tak ekstremalnego zabiegu haha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agulicanowaa
nie namawiam ale to nie boli oczywiście najlepiej w lazience, żeby była pod ręką zimna woda ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny,nie wiem czy któreś z Was mnie jeszcze pamiętają,pisałam tutaj jakiś czas temu....Otóż mam do Was pytanie:macie jakieś wypróbowane i godne polecenia balsamy lub mleczka do ciała na podrażnienia po depilacji?Całe nogi depiluje depilatorem elektrycznym średnio co 1,5 lub 2 tygodnie,ale skóra mi na nogach zaczyna strasznie wyglądać,zwłaszcza uda,pełno czerwonych kropeczek,część włosków wrasta pod skóre,to je zawsze przy depilacji igłą wydłubuje te które dojrze.To zaczyna tak wyglądać jakbym tą skóre na nogach miała poparzoną,i do tego jest sucha:(Te czerwone kropki mi nie schodzą po depilacj,to wygląda jak takie małe blizny.iA lato się zbliża:( Wybaczcie mi że tak się rozpisałam,ale chciałam swój problem szczegółowo opisać.Mam nadzieje że któraś z Was to przeczyta i mi choć troszke doradzi... Pozdrawiam,Aśka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zielonooka123
Aśka87 odstaw depilator. Ja tez tak sobie załatwiłam łydki. Teraz zbliża się lato a moje nogi wyglądają masakrycznie... trochę pomógł mi krem pilarix, ale bez rewelacji-może dlatego, że nie stosowałam go bardzo długo. Najlepiej odstawić depilator i przestawić się na wosk. Dopóki woskowałam nogi wszystko było super, po depilatorze narobiłam sobie strasznych kłopotów :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zielonooka123------>Ja nie chce odstawiać depilatora bo co niedawno dopiero go kupiłam,właśnie z myslą o włoskach na nogach.A depilatorem jade nogi od 7 lat,tylko wcześniej miałam inny model urządzenia,ale się popsuł więc go wymieniłam na nowego Brauna.Nigdy nie robiłam nóg woskiem,za dużo grzebaniny,tak uważam i nie mam wprawy. Nie wiem może ja coś źle robię przygotowując skóre do depilacji że później to tak niedobrze wygląda przez dłuższy czas....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dziewczyna 91
Jeśli mogę doradzić to spróbuj zasypkę ALANTAN .Ja stosuję na okolicę bikini i mi bardzo pomaga .Koszt niewielki ,stosuję po depilacji przez 3-4 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyna91---->Dzięki Ci wielkie za porade,spróbuje z tym Alantanem,jeśli będzie trzeba to nawet na całe nogi sypne,a jak;)Bardzo masz podrażnioną tą okolice bikini?Bo ja tak:(Stosujesz też depilator na nogi? Ma ktoś jeszcze jakieś cenne porady?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ach te włosy :(
Ja niestety nie pomogę, nigdy nie używałam depilator, kilka razy podchodziłam do depilacji depilatorem i strach mi nie pozwolił na nią;) nie wiem czemu, dziwna jestem wiem;) to na depilację laserową się zdecydowałam, a depilatora użyć się bałam:) Ja takie krostki miałam od golarki na tylnej stronie ud, wrastające włoski też się zdarzają, dlatego zdecydowałam się na laser. Może częsty peeling mógłby jakoś pomóc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peeling to ja robie ze dwa ray w tygodniu,czasem nawet częściej.Nie ma się co bać depilatora,skóra po pewnym czasie sama sie przyzwyczaja do bólu,ale najgorzej to jest się"zapuścić",bo przy dłuższych włoskach bardziej boli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nog eentje
czesc kobitki!!! podejrzeam u siebie tez ta chorobe, mam wlosy na piersiach w okolicy pepka cienie i grube i pojedyncze na rekach grubsze ale nieduzo... ostatnio mialam robione TSH i wyszlo mi 3.05 przy ich normie max g ich laboratorium 4.94 ?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EndoMagma
Witajcie, szukam dziewcząt, kobiet, które cierpią na hirsutyzm i jednocześnie chorują z autoagresji. Ja sama jestem takim przypadkiem i prowadzę własne badania nad zależnością pomiędzy poziomem testosteronu a zapadalnością na choroby autoimmunologiczne. Jeżeli ktoś chciałby opisać swój problem to mój mail: end.of.consciousness@gmail.com U mnie owłosienie w pewnych miejscach zanika, zaś w pewnych, typowo męskich znacząco się nasila. Zaczęłam tracić włosy na głowie, brwi oraz rzęsy, mam bardzo nikłe owłosienie łydek i przedramion, natomiast: nadmiernie owłosione uda, brzuch, piersi, i co najgorsze - twarz. Rośnie mi broda, wąsy, do połowy policzków mam krótki rudawy "zarost". Co ciekawe, owłosienie łonowe jest również w zaniku, natomiast okolice odbytu i częściowo pośladki są pokryte czarnymi dosyć długimi włosami. Oczywiście usuwam owłosienie z wymienionych miejsc, ale odrasta i to wręcz bujniejsze. Choroby z autoagresji w moim przypadku to RZS i wtórny SS. Nie biorę żadnych leków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam tego dosyc
czesc dziewczyny;) tyle postow od ostatniej mojej wizyty,nawet nie mam jak sie zaglebic. coz,lato sie zbliza.. ale mam pytanie,widzialam w drogerii wosk veet do depilacji,w takim pudelku. rozowy lub niebieski,czy ktoras go stosowala i moze cos o nim powiedziec? kosztowal ok 40 zł. depilator mi robi szkody,o maszynce nie wpsomne.. wosk jest najlepszym wyjsciem,ale czy lepszym niz plastry??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
nog eentje, masz za wysokie TSH, co może wskazywać na niedoczynność tarczycy. U kobiet w wieku rozrodczym TSH nie powinno przekraczać 2, najlepiej gdyby było max 1,5. mam tego dosyć, wosk z podgrzewacza jest o wiele lepszy niż plastry, które na mnie np. w ogóle nie działały;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam tego dosyc
Malinowa Roza,tylko ze to nie wosk i podgrzewacz(bo i takie zestawy widzialam)ale sam wosk. jego z tego co wiem sie podgrzewa w mikrofali lub garnku,i chyba po prostu naklada szpatułką i ściąga.. ciekawe jak sie sprawdza,chyba sie skusze bo cena nie jest az tak duza,choc jestem sceptyczie nastawiona do specyfikow tej firmy... a podgrzewacz jakis ktoras ma,uzywa? moglaby polecic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
mam tego dosyć, aha, to w takim razie nie wiem:P Ja mam wosk z podgrzewaczem Sonobella z allegro, ale tak średnio zadowolona jestem. Tzn. mam z nim mały problem, ale dziewczyny na innym forum poleciły mi coś sprawdzić, więc zobaczę następnym razem czy ja go źle używam, czy coś z nim nie tak. Moja znajoma kupiła jakoś teraz niedawno wosk z podgrzewaczem Veet, nowość w Rossmannie i zadowolona jest. smuciara, co słychać? Jak wyniki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nog eentje
hmm dziwne bo lekarz omawiajac moje wyniki nic na ten temat nie pwoiedzial :/ czyli co to moze byc przyczyna wloskow?? mam teraz zrobic jeszcze badania hormonalne??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×