Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość smutna_małgosia

Dziewczyny z hirsutyzmem

Polecane posty

Dziewczynki ja uważam, że jest możliwe wyleczenie pod warunkiem, że lekarz się do tego przyłoży, Skoro można podnieść ilość hormonów w organiźmie to można je i obniżyć, a do tego współpraca dermatologa i kosmetyczki mam na myśli laser wykonany w odpowiednim czasie kiedy zaleci lekarz. Myślę że to jest możliwe tylko oczywiście wiemy jakie są realia. Czytałam kiedyś poradę pewnej lekarki na jakiejś stronie w necie i ona napisała że udało jej się wyleczyć kilka pań z dość dużymi objawami hirsutyzmu i nic nie wróciło. Niestety nie zapisałam tej strony i teraz nie mogę jej znaleźć. Zdaję obie sprawę że to nie takie proste i tanie, ale napewno skuteczne. Trzeba tylko trochę zaangarzowania ze strony lekarza, no i wiedzy przede wszystkim, a z naszej strony niestety trochę kasy na te wszystkie wizyty, badania no i zabiegi co nie jest tanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zalamana na maxa
dziewczyny a czy nie lepiej od razu isc na laserowe usuwanie zamiast bawic sie w leczenie? ja bylam u dr gin-end i bralam Cileste i wcale nie widze roznicy. zamierzam wybrac sie na laser i tym sposobem chce zlikwidowac swoj problem na ramionach, brzuchu i klatce piersiowej, na nogach poradze sobie z depilatorem. takie zabiegi laserowe sa coraz tansze, konkurencja jest duza, wiec mozna wybrac sobie najtanszego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja bym radziła zacząć sobie odkładać pieniądze na laserowe usuwanie. Raz się żyje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość najpierw laserNIE
dziewczyny nie mozecie olac lekarza i isc od razu na laser,najpierw musicie uregulowac hormony...i dowiedziec sie dlaczego macie włosy,bo jesli to przez hormony to je musicie uregulowac a potem isc na laser,bo jesli tego nie zrobicie to gwarantuje Wam ze Wam włosy odrosna i po oc wydawac tyle kasy,ale i tak laser nie jest w 100%skuteczny,nawet jak Wam w gabonetach mówia ze juz igdy w zyciu nie bedziecie miała,ja to słyszalam cały czas i co?odrosły...:(ale nie poddaje sie wiem ze kiedys ktos cos wymysli a poki co to używam wody utlenionej:) tej mocniejszej smaruje kremami opozniajacymi odrost włosa i kremami osłabiajacymi cebulke wlosa.Czasem mam idealna skore ale czasem mam podrażnienia ale teraz juz sie nie martwie tym tak jak kiedys...i jest mi lepiej pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też jestem tego zdania, ale gdzie znaleźć takiego lekarza który by to potraktował poważnie. Nie mam pojęcia gdzie są ci którzy piszą jak to wpływa na naszą psychikę i samoocenę, bo można spotkać tylko tych którzy zajmą się tym już tak od niechcenia, albo nam przywalą między oczy wiadomo jakim tekstem...odbierając nam nadzieję. Jak wcześniej pisałam kosmetyczka powinna współpracować z lekarzem który wyznacza kiedy należy się poddać zabiegowi po zbadaniu opoziomu hormonów, niestety teraz nie mogę znaleźć strony na której o tym czytałam. Ale znalazłam inną link http://www.dermatozy.pl/archiwum/2007derm/dw61.html Tylko takie podejście może coś pomóc.Napewno każda z nas ma przetłuszczającą się skórę, i to jest główny problem bo to wpływa również na mieszki włosowe więc sam laser nic tu nie pomoże. Do dziewczyny z ostatniedgo postu: jakich kremów używasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hx
Ide na tory: oleju używam codziennie na noc bo długo się wchłania i nie ma czasu żeby to robić w ciągu dnia. Smarowane miejsca przykrywam folia żeby się nie starły podczas spania. Depilacje wykonuje co tydzień i po niej tez smaruję. A gdzie kupowałaś olej bo ja na allegro i sobie myśle że to może wcale nie jest olej z krokosza, może gdybym kupiła w sklepie ze zdrowa zywnościa to inaczej by zadziałał. A jeśli chodzi o włosy na pośladkach to może nie są aż takie straszne w porównaniu z resztą mojego ciała. Nie czuc ich aż tak bardzo, są miękkie, jasne, średnio geste, tylko jak mam gęsią skórkę to nagle robi się futro. Na razie je zostawię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam… kiedyś jakoś nie widziałam tego forum.. ja również mam tą samą dolegliwość… nikt o niej nie wie oprócz mojej przyjaciółki i zapewne mamy bo ma to samo … pewnie to jest genetyczne… A Słuchajcie czy któraś was może próbowała laserem usunąć te włoski…? Ja również mam je na twarzy i przez to bardzo często się żle czuje nie zdrowotnie tylko duchowo….

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najpierw laserNIE: jakiej wody używasz jeśli mogę spytać może i ja zaczne... bo wyrywanie nie ma ssensu tak na dobrą sprawe bo odrost jest mocniejszy i bardziej widoczny... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewuśka
mi sie skóra nie przetłuszcza a jest raczej szorstka ;/ a na nogach jakas taka "twarda" mam często po depilacji takie zapalenia ropne na skórze...a tak w ogóle to nie prawda ze po depilacji sa gorsze włoski ja tam różnicy nie widze a z reszta nie mam wyjścia i tak po depilacji jeszcze maszynki musze użyć ale gładkości i tak nigdy nie poczułam i strasznie mnie to dobija a odrazu widac że cos jest nie tak włosy na nogach sa tak twarde i czarne pomimo iz jestem blondynka ze czuje sie jak wybryk natury strasznie mi sportu brakuje nie pływam juz od kilku lat i nie trenuje już nic ...eh życie.. pewnie wkurzajce jest to ze sie tak żale ale to forum to jest jedyne miejsce gdzie odważyłam sie wypłakać strasznie wsydze sie tego zwłaszcza ze odczuła mjuz nie jednokrotnie ze strasznie ludzie zwracaja na to uwage:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Idę na tory: pisałam już wcześniej, że baaaardzo długo brałam Dianę. Jak teraz tak na spokojnie zaczęłam liczyć to było to ładnych parę lat, póżniej miałam zmienione tab. antykoncepcyjne. U mnie niestety nic mniej:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CZyli co dziewczyny nie ma żadnej rady tak naprawde na to... ani leki ani lasery ani depilacje nic kompletnie nie pomaga w 100% szkoda... jednak może kiedyś u ustąpi i wynajdą lek.... szkoda że lekarze jeszcze tak do tego podchodzą.... ja wiem jak ludzie na to zwacają uwage sama się spotkałam z pytaniami i uwagami.... nie jest to miłe dla samopoczucia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlaczego tak piszesz przecież każda z nas jest inna jednej może terapia pomóc a drugiej nie. Wiadomo że nawet jeśli efekty są to i tak trzeba być pod stałą kontrolą lekarza, w wielu chorobach tak jest. Kiedy tak piszesz odbierasz nadzieję sobie i innym, puki co nie wynaleziono niczego rewelacyjnego i wątpię czy kiedykolwiek tak się stanie bo to jest bardzo skomplikowane schorzenie. Potrzeba tylko tego żeby lekarz naprawdę potraktował nas poważnie. Nie piszcie więcej że nie da się z tym nic zrobić bo jeśli w to uwierzycie to tak będzie!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewuśka
a ja po raz pierwszy w życiu uswiadomiłam sobie jak bardzo boje sie wyłazić z domu w taką pogode, isć do ludzi,jeździc pociagiem, chodzic po sklepach oj koszmar cały czas uciekam przed sobą .Do puki problem nie przybrał aż takich rozmiarów nie musiałam nieustannie kontrolować swojego życia a teraz każdy wyjazd nawet na 2 dni to juz problem czy choćby zakupy gdzie ja moge sie obejsc tylko smakiem patrzac na krótkie gacie i marząc ze kiedyś je włożę a tym czasem.... nawet taki wjazd nad morze który jest w zasięgu ręki... a ja nie moge

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewuszki;) odkrylam cos za co bedziecie mi dziekowaC CHOCIAZ MNIE NIE ZNACIE...;) PREPARAT SALLY HANSEN(JA STOSUJE RAZ NA 2 TYGODNIE I JESTEM WYZWOLONA!!!!!!!!!!!!!!!!)DODAM ZE KOSZT OK 30 ZL ALE NAPRAWDE WARTO...ZAPYTAJCIE W DROGERIACH POZDRO DLA WAS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jajadhjkjhskakj
no tak, tylko ze sally hansem ma rozne praparaty napisz wiec dokladnie o ktory ci chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewuśka
mam pytanie do was dziewczęta u was postępuje u was ten hirsutyzm ?? bo ja zauważyłam ze ostatnio jest jescze gorzej (choć do nie dawna widziąłm ze było mniej więcej na tym samym stopniu) ale ostatnio to postepuje szybko zarastam i włosów na brodzie przybyło w dodatku tak długich ze az mnie zdziwiło ze ich nie spostrzegłam :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pppppp
ja już mam dość siebie... może nie są to czarne długie wlochy ale i tak nie mogę na siebie patrzeć :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyny...
lidce pewnie chodzi o rozjaśniacz... mi też jest źle, szczególnie jak świeci słońce to wszystko 10 razy bardziej widać :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmartwona___/_
Cześć Dziewczyny, Też mam ten problem od niedawna. Na twarzy (wąsy,borda, policczki) pojawiły się włosy -białe i delikatne ale liczne :( na rękach ciemne i długach, na brzuchu jasnobrązowy meszek. Pokazałam to ginekolog mojej. Skierowała mnie na badania. Pozimo prolaktny, testostreonu i DHEAs wyszedł idealny. może testostreno blisko górnej granicy -61,39 ng/dl( norma do 80 ng/dl), - prolaktyna- 1,.70 ng/ml (norma 1,90-25.00) -DHEAS 333,00 ug/dl (norma 35,00-430,00) Nie mam pojęcia skąd te włosy wtkaim razie, Do jakiego lekarza mam się zwrócić? jakie badania jeszcze zrobić? Dodam ,że zaczełam się nadmiernie pocić pod pachami i na plecach :( nic tylko iść na tory :( Nic mnie nie cieszy :(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmartwona___/_
ucieło mi jedno zero- prolaktyna oczywiście 10,70 ng/ml

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jajniczek
czy tabletki antykoncpecyjne zmniejszą owłosienie? mają działanie androgenne więc powinny. jak u Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Doskonale wszystkie wiemy jak się czujesz zmartwona___/_ bo to nie jest miłe… masz racje jeśli jest słońce to to wszystko widać gorzej… Ale chyba taka nasza przypadłość… i tak jak tu napisała idę na tory co jej lekarz powiedział przynajmniej był szczery….. A powiedzcie mi dziewczyny które mają męża jak On na to zareagował a może mu żadna nie powiedziała o tym?? i przepraszam za tamto... byłam chyba u kresu wszystkiego... facet u boku którego nie kocham, przyjażń, dom...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyny...
ja miałam chłopaka 4 lata i nic nie wiedział, nie widział, nie domyślił się. Ja bym nie chciała, żeby mój ukochany o tym wiedział, wolę, żeby myślał, że jestem piękna :) wiem, że jak kocha to i tak będę piękna z włosami czy bez... ale jednak dla mnie to takie krępujące, że wolę się katować depilacjami, rozjaśnianiem, goleniem itd. a nie przyznawać do tego :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DO dziewczyny...
Ale takie ukrywanie nie jest możliwe na dłuższą metę (to w końcu jakaś forma kłamstwa... a kłamstwo ma krótkie nogi) Nie wiem jak to jest u Was ale ja zupełnie gładziutka jestem tylko przez kilka godzin po depilacji. Potem muszę odczekać 2,3 dni by włoski troszkę odrosły (wcześniej nie ma sensu bo tylko skórę sobie kaleczę a jeżyk jest i tak) i znów się katuję. A jak masz partnera to wiadomo że spontanicznie Cię dotknie to tu to tam a to za dnia a to wieczorem a to w nocy... I nie jest to możliwe bym zawsze kiedy to się stanie była gładka. :( Dla mnie to DRAMAT, DRAMAT i jeszcze raz DRAMAT. Ja sobie z tym po prostu nie radzę. Codziennie ryczę i ciągle pytam "dlaczego?" "za co?" Miałam nadzieję, że kogoś znajdę kto to zaakceptuje ale już się nie łudzę... :( Faceci przede wszystkim liczą na wyeksponowane, gładkie, opalone, piękne ciało :( Potwierdzają to wypowiedzi osobników płci brzydkiej na tym forum. Gdy to czytam - nie mam złudzeń. Ciało, aparycja to podstawa, dopiero w dalszej kolejności intelekt, kochające serce, i inne przymioty. Kobieta ma być kobieca. A włosy na ciele czynią ją męską. Ja naprawdę nie mam ochoty żyć. Życie ucieka mi przez palce i to się nie zmieni dopóki będę miała te włosy... Żałuję, że się urodziłam :( Przepraszam że nabiadoliłam ale mam doła od kilku dni :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jajniczek
a próbowałyście np. wosku, pasty cykrowej itp. to pomaga na dłużej pozbyć się włosów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczynki podaje wam pelna nazwe super srodka; SALLY HANSEN SPA CREME HAIR REMOVAL WAND I JESZCZE JEDEN SALLY HANSEN CREME HAIR REMOVER + VIT E FOR FACE....... PZDR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyny...
lidka, przecież to jest normalny krem do depilacji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rosee
hej dziewczynki:) muszę się przyznać, że śledzę ten wątek od ponad 2 lat, czyli prawie od początku, ale jakoś dopiero teraz postanowiłam napisać. Włoski mam dosłownie wszędzie na ciele, jedyny plus to to, że na twarzy i szyi są tylko takie delikatne i raczej nie rzucają się w oczy. Próbowałam już bardzo wielu sposobów, żeby się tego pozbyć. Ostatnio używałam oleju krokoszowego przez ponad dwa miesiące i raczej nie widzę rezultatu. Póki co używam depilatora na całe nogi, całe ręce, brzuch i piersi, a do okolic bikini używam saszetek kremu Nair i nawet nie odrastają takie twarde. Zamówiłam teraz w mazidłach telocapil, ale że nie chciało mi się robić całego serum to "wmontowałam" go w zwykły balsam do ciała. Wczoraj użyłam po raz pierwszy i zobaczymy czy to coś da. Pozdrawiam was gorąco i życzę cierpliwości i wytwałości :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyny...
Do dziewczyny... --> bo ja wiem czy to jest kłamstwo ;) raczej nie. Po prostu depilacja, rozjaśnianie i golenie zajmuje mi więcej czasu niż innym dziewczynom bo mam więcej włosków do pozbycia się. Po co opowiadać facetowi coś takiego. Nie chcę chodzić zarośnięta bo chce być atrakcyjna dla niego i chcę podobać się sobie. Ja już się trochę mniej dołuję tymi włosami, po prostu z nimi walczę jak się da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×