Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość smutna_małgosia

Dziewczyny z hirsutyzmem

Polecane posty

Gość ja mam za duzo na rekach
takie jak na pudelku mam tylko jasniejsze. jasne i cienkie ale dlugie. za to na twarzy masakra. nie to ze ciemne bo tez jasne ale bardzo dlugie. nie wiem czy to h. badalam tylko prolaktyne i czasem mam ja w normie a czasem duzo za duzo. podobno to od stresu. no a od prl. ma sie nadmierne owlosienie. jak wydepiluje rece depilatorem to wystarcza spokojnie na jakies 2-3 tyg. twarz jest gladka przez jakies 2 dni tylko. a i jeszcze jedno. zanim wydepilowalam rece pierwszy raz to wlosy byly grubsze i ciemniejsze. teraz sa ciensze i jasniejsze. wiec wcale depilacja nie oznacza, ze potem wlosy rosna szybcie, mocniejsze i cos tam jeszczez. mialam tez wloski (tak z 10) ponizej pepka. czarne takie. jak je raz wyrwalam kilka lat temu to do tej pory nie odrosly! czasem odrosni1 czy 2. tak samo z wasikiem. mialam taki grubszy i widoczny dosc (ale nie czarny) jak zaczelam depilowac woskiem to sie zmniejszyl. jedynie na calej reszcie twarzy rosna jak szalone. a brwi mialam zrosniete. wyrwalam to w liceum. teraz mam prawie 30 lat i nie odroslo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mpp
ja z mazidel otrzymywalam odpowiedz bardzo szybko. sprawdz. czy nie trafila do spamu, bo tak sie moze zdarzyc. dziewczyny jakie macie depilatry??? musze kupic jakis nowszy model, bo mam grata i mi masakre rbi na cile. robi sie goraco na dworze, a ja sie wstydze wychodzic do pracy. nie moge patrzec na te wszystkie piekne, bezwlose dziewczyny. czuje sie przy nich jak kupa:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewuśka
mpp: czuje sie podobnie zwłasza w zaludnionych miejscach ;/ ja mam philipsa starego gruchota straszna masakre czyni na mym ciele ręce opadają i chowają sie pod długi rękaw :) najgorsze sa jednak nogi eh mam jakąs dziwną skure na nogachjaksa taka gruba, szorstka i w kropki i strasznie mi pod skórę głęboko włoski wrastaja na brzuchu tez próbowałam igłą sie do nich dobrać i mam pełno ranek a niestety to jesze nie koniec...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ja dziś czuję się strasznie. Siedzę sobie i zastanawiam się nad sensem mojego życia. Od niedawna moja młodsza siostra spotyka się z chłopakiem. Wcześniej też nie zawsze tylko ze mną siedziała, ale teraz to wiadomo jak jest. Naprzykład dziś jest taka ładna pogoda a ja siedzę sama i chce mi się wyć, bo tak nie powinno być. Wiem że ona ma własne życie, ale ja jej poprostu zazdroszczę, bo ja nigdy nie pozwoliłam sobie na coś takiego, a jestem od niej starsza o cztery lata. Czuję że już nie ma między nami więzi, nie potrafię już z nią rozmawiać. Ona jest wolna, a ja jej zazdroszczę, nie ważne że się o mnie martwi i próbuje mi pomóc, bo przecież mogłaby mnie zostawić samą sobie. Do tego właśnie kończy mi się okres i wiadmo że w tym czasie wszystko się pogarsza i mam znów mnóstwo podrażnień na brzuchu, a przed okresem już było dobrze. Czasami wolałabym żeby jakiś lekarz mi wszystko wyciął i żebym nie miała tego okresu i nie ważne że nie mogłabym mieć dzieci bo jak tak dalej pójdzie to nie bę dę ich miała z kim mieć. To wszystko mnie dobija zwłaszcza teraz kiedy świeci słończe i tak naprawdę chce mi się żyć ale nie wystarcza mi tylko pusta egzystencja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewuśka
o kurde no u mnie tez tylko telefon ze jedziemy nad wode a ja naburuszona że mi sie nie chce :/ a tak na prawdę to chodzi mi o mój zarost który trza ukryć dwa trzy dni potzrbuje na depilacje i zagojenie choc troche tych perfidnych śladów na całym ciele..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mpp
no to chyba wszystkie depilatory sieja spustoszenie na nogach :( niezaleznie od ceny i firmy :( :( :(:( ja tez nigdzie nie wychodze, nad wode....ech...na basen...w ogole. latem to tylko jak musze, a tak to sie chowam w domu, bo sie wstydze:( dziewczyny biegaja w krotkich spodenkach, koszulkach na ramiaczkach a ja poubierana - i robie za dziwaka:( w ogole nei czuje sie kobieca:( nei dosc, ze wlochy wszedzie, to jeszcze biust maniunki :( porazka:(:( no ale coz...trzeba sie z tym meczyc...chociaz czasem psycha wysiada:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smutnaaa2
Cześć Dziewczyny ! Ja mam 15 lat i jestem owłosiona.. Na twarzy, plecach trochę, brzuch, wokół sutków, w okolicach odbytu i wiadomo nogach.. to jest straszne! ten problem nie mam od nie dawna tylko od kilku lat już! :( / wszędzie próbowałam golić maszynką, depilować itd, ale odrastały po pewnym czasie. Czytałam o tej chorobie trochę dziś i chciałabym pójść do lekarza bo się martwię! :( Mój Tato np, nie ma takiego owłosienia jak ja. Coś mi radzicie?:( w lato jak się opalę to tak bardzo nie widać ale i tak nie jeżdżę z przyjaciółmi nad jezioro.. bo wiadomo.. też czułam się jakaś 'inna' do póki nie przeczytałam ile Nas jest! . Widzę,że większość chyba dziewczyn są pełnoletnie.. dlatego jeszcze bardziej się martwię :( Proszę o pomoc, tak mnie to dobija,że gotowa bym była pójść do tego lekarza i pokazać to wszystko... Martwię się,że to jakaś poważna choroba.. Do tego mam też trądzik .. Proszę o pomoc, jeśli coś wiecie.. i z Góry Dziękuję:**

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość male_pytanie
witam wszystkie panie bardzo serdecznie :) mam kilka pytan i jezeli mogłybyscie na nie odpowiedziec, bylabym bardzo wdzieczna :) mam 16 lat i od pewnego czasu zauwazylam na swoim ciele - glownie na plecach, na brzuchu, posladkach, pomiedzy piersiami, przedramieniach - wloski. Jestem blondynką, wiec wloski sa jasne, cienkie, maja dlugosc zazwyczaj ok. 0,5 cm (krotsze badz dluzsze). Czy mam sie czym niepokoic? Byc moze nie jest to nic powaznego, bo nie mam problemow z twarza i szyja, ale gdy patrzę na inne dziewczyny, na brzuchu i plecach są czyste, nie maja ani jednego wloska. Moj zarost w tamtych miejscach nie jest jakis drastyczny, aczkolwiek wloski sa widoczne, mimo tego ze sa jasne. Gdybym chciala zalozyc bluzke na ramiaczka...moglabym sie na to zdobyc tylko wtedy, gdybym te wloski wydepilowala. I chcialam sie was poradzic, co polecacie? Oprocz nog chcialabym golic glownie brzuch i kawalek pleckow. Myslałam o zakupieniu golarki elektrycznej, i choc jest to jest wydatek, starczy na dlugi czas, a plastry z woskiem musialabym kupowac czesciej...czy po takich zabiegach jest ryzyko ze wlosy odrosna mocnejsze i ciemniejsze? Czy wrecz przeciwnie, co golenie wloski beda slabsze? Najbardziej obawiam sie tego, ze gdy zaczne je golic golarka elekt. badz woskiem, rozrosna sie i bede miala jeszcze wiekszy klopot... Chcialabym zasiegnac waszego zdania na ten temat, co poradzilybyscie mi w takiej sytuacji? :) Mama powiedziala mi, ze takie wlosy sa normalne, ale ja sama dobrze umiem dostrzec, ze mam ich o wiele wiecej niz inne osoby :/ Pozdrawiam was jak najmocniej i czekam na odp :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
omijam lustra z daleka, ale jak juz musze spojrzec to totalna zalamka ;( ciesze sie, ze dzis nie swieci slonce, bo ostatnio siedzac w ogrodku podwinelam krotki rekawki, zeby troche rece opalic i przerazilam sie swoich kudlatych ramion, klatka piersiowa i plecy tez pokryte ciemnym mchem. to tak strasznie w sloncu widac. oczywiscie zaraz pobieglam do lazienki po plasterki woskowe :( mecze sie z tym od niedawna i nie moge sobie wyobrazic ze tak bede musiala zyc przez cale zycie juz. wiecznie cos golac, depilujac, wyrywajac. ech ;( IDE NA TORY: ty jestes specjalistka od depilowania rak depilatorem. jak dlugo czekasz, zeby odrosly? ile maja mniej wiecej dlugosci jak powtarzasz zabieg? ramiona tez robisz depilatorem? ja to tej pory wyrywalam cieplym woskiem ale za duzo paprania sie, musze miec czas, zeby to robic. pomyslalam, ze moze depilatorem bedzie szybciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ma_aa
male _pytanie: radzilabym jednak nie golic tych jasnych wloskow, bo od golenia stana sie mocniejsze. Jesli juz to depilacja plastrami lub woskiem, ale mysle ze i tak takie jasniutkie wloski lepiej zostawic w spokoju :-)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć!Ja też cierpię na hirsutyzm!Byłam u ginekologa i przepisał mi sindi 35 wzięłam drugie opakowanie ale jest jeszcze gorzej! cała twarz mi obrosła czarnymi włosami i wo gule całe ciało!Ginekolog nawet mi badań nie zlecił/!a co najgorsze to łysieje na głowie zostało mi naprawdę mało włosów!pomóżcie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość male_pytanie
ma_aa: a depilator wchodzi w grę, czy nie polecałabyś? panuje powszechne przekonanie że po nim włoski są słabsze, jednakże nie jestem pewna, czy w to wierzyć ;) wielkie dzięki za odp!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Blondi_R
Jestem zalamana. Moje włosy na rękach na jesieni miały tak z prawie 1 cm, były brązowe ciemne i było ich za dużo, ale teraz (a minęło parę miesięcy) są prawie czarne, mają 2 cm długości i są gęste jak futro normalnie. Mam tak całe ręce ramiona, brzuch, piersi jako tako, ale pomiędzy nimi już koszmar, na szyi na razie włoski 0,5 cm, ale one rosną. Widzę po rękach co sie dzieje, ja sobie tak tumaczyłam każdy ma włosy etc. jedni więcej inni mniej, ale to co ja mam na rękach i reszcie to na 100% nie jest norma. Chodzę do gina od roku, mam teraz 18 lat. Od roku biorę antykoncepcję a moja ginekolog wogóle sie tymi włosami nie dziwi. Opalam się na solarium dzięki czemu mam nadzieję nieco mniej je widać Ale i tak cały czas jestem załamana. W szkole nie mogę się skupić na niczym, teraz do matury też ciężko się uczyć bo myślę co będzie dalej. A wczoraj chciałam się przemóc wyjść do ludzi i poszłam do domu do koleżanki, było kilka dziewczyn miałysmy się uczyć. Ja jako jedyna zostalam w kurtce tłumacząc że...wieje od tarasu....nawet mama Anki miala zdziwioną minę. Patrzyłam na ręce dziewczyn...cholera kilka ma ciemniejsze włosy ale nie 2 cm i sterczące do góry i grube. Najgorzej głupio było mi wobec dziewczyny której to był dom, ona siedzi w tunice na ramiączka, na tych jej rękach...nie ma włosów (nie mogłam przestać porównywać jeszcze ona jest blada i mimo bladości nie widać nic cholera) i czuje się swobodnie a ja pocę się w kurtce dżinsowej i udaję że mi zimno. Wychodziłam do łazienki żeby na chwilę zdjąc kurtkę...to nie jest tak że te dziewczyny by coś powiedziały, one są ok. ale chodzi o to że mnie jest wstyd. Dziewczyna z bladymi rękami mi cos podaje cały czas jakies notatki, picie, a ja tylko myslę żeby moja ręka nie była koło jej...:( Nic sie nie nauczyłam a tylko ryczałam godzinę po powrocie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zielony kot
:-((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Blondi_R
I tak jest od wiosny, zimą chodziłam z zakrytymi rękami ale teraz... Z kolei widzę jak one wygladają, można te włosy czesać normalnie. Najgorsze jest to że wakacje najchętniej byłabym w domu ale jedziemy do Hiszpanii z rodziną mojej koleżanki, nasi rodzice sie przyjaźnią. Anka jest w porządku ona chyba nawet nie widzi problemu u mnie, ale pomysł że ja mam sie rozebrać do kostiumu:(:(:(:(:( Depilacja nóg starcza na 2 dni a gojenie sie ranek...trwa 6-7 dni. Ja już w nic po porstu nie wierzę... Faceci? Owszem miałam chłopaka do kwietnia...w sumie sześć miesiecy razem a zerwał on...nie mam 100% pewności że to przez włosy ale raz zrobił taka uwagę że mam takie śmieszne włoski na szyi...Było mi tak wstyd. I jest mi wstyd bo jednocześnie lubie swoich znajomych i nie znosze tych dziewczyn są takiem omenty choć one nic złego mi nie zrobiły. One tylko czekaja na upał, bo włożą tunikę, sukieneczkę, a ja nie znoszą lata. Nigdy nie idę z nimi na zakupy, co też dziwi bo moi rodzice chętnie by mnie wysyłali...nawet nie mam argumentu o kasie bo powodzi nam się dobrze, ale myśl o przymierzalni, a moje koleżanki do siebie wchodzą np. w Zarze widzą się w bieliźnie a ja...szkoda gadać. Ani zakupy, ani plaża, ani nic wogóle. Zrobie badania hormonów w maja po weekendzie ale Dziewczyny co to da? No owszem mogę brać leki, ale leki hirsutyzmu nie zlikwidują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Trochę zdziwiona
Nie wiedziałam, że jest tyle kobiet z "tym" problemem. Przeczytałam sobie wasze wypowiedzi i trochę jestem zdziwiona, że ten problem może doprowadzać do takiej rozpaczy. Myślę ,że najbardziej zdołowane są młodziutkie dziewczyny, dla których podobanie się jest teraz najważniejsze. Ja to rozumiem, ale najlepszy okres swojego życia marnujecie na smutki! Na pewno każda z was ma w sobie coś fajnego i tym się chwalcie! Ja jestem gruba, owłosiona i na pewno nizbyt ładna, ale mam męża, dzieci i dużo przyjaciół. Pogoda ducha, codzienne obowiązki, a przede wszystkim zdrowa rodzina nie pozwalają na to by się dołować. Co nie znaczy, że nie dbam o swój wygląd. Jak każda z nas staram się dbać o siebie, bo to nam poprawia humor i dodaje energi. Ale nauczyłam się , że muszę z tym żyć i czekać aż ktoś wymyśli coś naprawdę skutecznego. Na razie walkę z owłosieniem traktuję jak codzienne mycie zębów. Po wieczornej kąpieli sprawdzam co i jak. Jak trzeba to w ruch idzie penseta, póżniej maść nagietkowa dzięki której nie ma czerwonych krostek i włosy nie wrastają. Rano nakładam podkład i już. Co mogłam to zrobiłam i tyle. Więc głowa do góry dziewczyny, bo w życiu jest dość smutków i nie warto ich dokładać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewuśka
Ja mysle ze włosy nie sa dołujace jak sa naturalne i delikatne ale włosy na piersiach czy ramionach i brodzie to raczej dziwne zjawisko, a to ze mój chłopak ma delikatniejsze włosy na nogach ode mnie to juz jest porazka. Jednak sam fakt posidania włosów by mnie nie dołował gdyby nie to ze depilacja zajmuje sporo czasu. Dwa dni przez które mogła bym w końcu pouczyć sie do kolokwium czy zrobic cos pożytecznego np. posprzatac depiluje sie, smaruje sie mazidłami zeby nie być czerwona. moje posty moze tak smutnie brzmią ale w sumie za dużo juz czasu upłynęło i raczej sie z tym pogodziłam po prostu czasem złosc mnie bierze jak bym sobie gdzieś pojechała tylko ze te włosy odrastaja za szybko i nie zrobie sobie wakacji od przykrego obowiazku depilacji gdyby mój chłop zbaczył jak wyrywam te włochy to by zemdlał wiec lepiej go nie bede narażać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Blondi_R
Idę na tory...dzięki za słowa pocieszenia. Mimo wszystko to cos daje wiedzieć że są dziewczyny które walczą. Ja mam na twarzy włoski no 0,5 cm, są delikatniejsze niż te na nogach czy rękach (bo ręce i nogi to ten sam rodzaj włosa już)ale ciemnieją...na pośladkach też tam są takie jak na nogach czyli okropne. Depiluję tak samo jak nogi, ręce chyba też wydepiluję bo patrzeć już nie mogę. Oczywiscie samo posiadanie włosów na nogach, rękach jest normalne ale nie takich jak ja:( Co do leczenia jasne że pójdę do gina, ale nie łudzę się że czary mary włosy znikną, bo wiadomo, że trzeba usuwać, ale dobrze pogadać z kimś kto rozumie problem. Moje koleżanki są naprawdę ok. jakbym z nimi zaczęła nigdy by nie powiedziały że to brzydkie czy coś podobnego. Raczej byłyby teksty "Gosia nie przejmuj się, nie widać tego...itp."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Blondi_R
No właśnie, mój ginekolog nie widzi NIC dziwnego albo nie chce zobaczyć:( Mimo że widział mojev posladki w marcu, z tymi włosami bo celowo zostawiłam chcąc zapytać. On powiedział że hirsutyzm to "złozony problem" i "narazie trudno się wypowiadać". No włosy długie, ciemne, sztywne i...trudno się wypowiadać. Wiadomo, że kobiety o ciemniejszej karnacji mogą mieć ciemniejsze włoski ale ja jestem blondynką a włosy na ciele mam ciemne grube i długie. I to musi być choroba. Oglądałam troche zdjęć dziewczyn z hirsutyzmem i mam tak jak one:( Moi rodzice bagatelizują problem, tata wspomniał, że jakaś ciotka z jego strony miała podobnie no ale co to za argument...:(? Chcoiaż jeśli to sie zdarzyło w rodzinie to ma to chyba znaczenie... Moja mama też blondynka ma normalne włosy tzn. nie ma problemów, żadna z ciotecznych sióstr ani sióstr mamy też nie. Jutro wydepiluję chyba ręce, dziś na szczęście chłodniej i mogłam chodzić w kurteczce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Blondi_R
Maszynka...niby taka szybka metoda ale depilator jednak odrobinę ale osłabia te włosy. Na moich nogach widzę pewna róznicę przy kostkach, tam depilacja je naprawdę nieco osłabiła. Na to kładę Panthenol na podrażnienia. Miłego (mimo naszego problemu) dnia dla Wszystkich Dziewczyn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pogodzona z hirsutyzmem
Drogie koleżanki:-) Ja się dowiedziałam że mam tzw hirsutyzm idiopatyczny i...nie jest to sparawa hormonalna lecz wrodzona nadwrażliwość mieszków włosowych na nawet najmniejsze stężenia androgenów w moim ciele. Zrobiłam dużo badań...w tym oczywiście hormonalne! (słowem przebadana od stóp do głów). I...niestety musze żyć z taką świadomością, że włoski będą i nic nie mogę na to poradzić bo anty androgenów (np. Dine) brać nie mogę bo hormony męskie mam w normie! Warto się przebadać hormonalnie! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Blondi_R
Napewno warto:) Chociaż ja czuję że tę androgeny mogę mieć podwyższone. Bo po pierwsze włosy pojawiły się dawno, a dopiero w ciągu ostatniego czasu nagle (przez parę miesięcy) się pogorszyły i to znacznie. Mam też problemy z wagą. Udaje mi się utrzymać 38 rozmiar ale...muszę jeść "bardzo rozsądnie". Przed rozpoczęciem brania anty miałam rzadkie cykle - co 38-45 dni. No i cera...nie ma jakiegoś koszmru, ale mojek oleżanki biorące anty nie mają żadnego a ja mam cerę tłustą bardzo. Więc sporo wskazuje że mam jednak nadmiar Testosteronu. Choćby same cykle.W sumie żałuję że wcześniej się nie zaniepokoiłam. Po maturze idę na badania, mama powiedziała że jak mam tak marudzić to je zrobimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewuśka
ja mysle ze to straszne ze rodzice bagatelizuja sprawe i nie widza problemu. Z reszta będąc młodsza zawsze tłumaczyłam sobie moze i racja taka ma uroda ale jednak kobieta z włochami na dekoldzie to raczej dzwine moja mama udaje ze nie widzi bo ona nawet na nogach nie ma i nie musi sie golic takiej to łatwo gadac jak ja musze na całej długosci golic nogi,no nie moja rodzinka sie na mnie wkurza bo hałasuje tym depilalatorem-gruchotem moze i trza kupic taki który nie narobi hałasu mozecie cos polecic?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Blondi_R
Wydepilowałam ręce...ulga. Dziewczyny jak widzę te włosy w umywalce to...po prostu koszmar, pierwsze skojarzenie...sierść:( Mama spytała po co ja to depiluję czy ona nie rozumie że mi poprostu wstyd...? Może i jest tak że ludzie na to nie patrzą nie jestem w końcu gwiazdą czy pępkiem świata, ale ja tak czuję jakby wszyscy to widzieli zwłaszcza jak stoję dłużej w jednym miejscu np. w metrze albo w szkole. Jak idę ulicą to mniej, ale jak stoję i ktoś spojrzy to...robię się czerwona... Teraz matura, biała bluzeczka i...czarne ręce?:( A tak jakoś będę się lepiej czuła:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katia878
Dziewczyny widziałam że jedna z was podała link odnośnie domowej mikrodermabrazji,mam pytanie czy któraś z Was próbowała na własnej skórze i czy warto???aha czy mogłybyście podac mi przepis na paste cukrową???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Blondi_R
Depilatorem...do łokcia, bo bolało no pierwszy raz myśleże z czasem już będzie mniej. Nogi przy depilacji już nie bolą, tylko bardziej po niej. Ręce wysmarowałam Panthenolem i właściwie to są śliczne...jak nam niewiele trzeba Dziewczyny....:) Życzę Wszystkim miłych dni, ja zqraz wyjeżdżam, z rękawkiem 3/4 a co tam...:) Dziś mam lepszy dzień bo w niedzielę to ze stresu chyba o włosach zapomnę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy ktoś może mi odpowiedzieć
mam pytanko ile miałyście lat kiedy zauwzrzyłyście te włosy i w ile urosły do długości jaką macie teraz ..? eh... ale ona są długie ?..depilujecie je id kąd je zobaczyłyście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy ktoś może mi odpowiedzieć
?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy ktoś może mi odpowiedzieć
proszę :D:D:D odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×