Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość smutna_małgosia

Dziewczyny z hirsutyzmem

Polecane posty

Gość vvaniavv
Mam pytanie co do Telocapilu czy żeczywiście dziala i z jakim balsamem lub kremem najlepiej go połączyć i czy cała "instrukca" co do ilości z czym się miesza jest na opakowaniu?? Czy to jest na receptę?? Ja mam problem z wloskami są ciemne i grube czy to mi pomoże??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vvaniavv
Mam pytanie co do Telocapilu czy to jest środek naprawdę skuteczny i najlepiej z jakimi balsamami lub kemami można go mieszać aby nie w chodził z nimi w niepożądaną reakcję?? Czy ten produkt jest na receptę?? Mam ciemne i grube włoski czy to coś mi pomoże ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vvaniavv
Mam pytanie co do Telocapilu czy to jest środek naprawdę skuteczny i najlepiej z jakimi balsamami lub kemami można go mieszać aby nie w chodził z nimi w niepożądaną reakcję?? Czy ten produkt jest na receptę?? Mam ciemne i grube włoski czy to coś mi pomoże ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arletta_bratek
teocapil nie jest na receptę. Kupisz go na mazidłach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jkjk21
Hej Dziewczyny!! Mam takie pytanie jakie leki stosuje się na obniżenie testosteronu i androstetionu, nie mam żadnych objawów typu za duże owłosienie, problem z cerą, nadwaga, pocenie się niz, jedyne co to mi się cyferki nie zgadzają, planuję ciążę i nie chciałabym stosować anty, czy możecie mi pomóc?Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jkjk21
Podam jeszcze jakie miałam wyniki androstetion ok 5 przy normie 3,7 testosteron 1,31 przy normie 1.09 testosteron przy diane (1połowa1opakowania) 0,9 przy normie 0,87

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
telocapil nie pomaga za bardzo na ciemne wlosy - tyle, ze dluzej odrastaja, ale b. widocznej roznicy nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ramagga
Jkjk - najlepiej pomoze lekarz... :) Jak juz ktos wczesniej napisal - norma to norma, ale kazdy organizm jest troszke inny, wiec moze Twoje wyniki sa dla Ciebie jak najbardziej OK? Jesli chodzi o telocapil, ja sobie chyba go kupie, do zwyklego balsamu bede dodawała... A wie ktoras z was moze ile tego na jaka ilosc balsamu? czy to jest tam napisane jakie proporcje? od kilku dni stosuje rowniez olejek z krokosza barwierskiego - za krotko by oczekiwac spektakularnych efektow, ale moze ktoras z was wie cos na ten temat? napewno skora ladniejsza jest i lepiej nawilzona, a mam problem z suchą. Czy mozna stosowac jednoczesnie telocapil i olejek z krokosza? Nie bedzie zadnych problemow ani interakcji? Pozdrawiam cieplo was wszystkie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vvaniavv
dziękuję i przepraszam że moje pytanie się powtórzyło aż 3 razy nie wiem cos się działo z moim kompem nie tak Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vvaniavv
A co myślicie o laserowym usuwaniu owłosienia czy jeśli ktoś ma podłoże genetyczne to może mu to pomóc czytałam ze trzeba stosować 4-6 zabiegów natomiast później trzeba je powtarzać z kilkumiesięczną przerwą, zastanawiam się nad tym ponieważ kiedyś byłam na takich zabiegach wydalam kupe kasy i to nie pomogło to był laser IPL, natomiast teraz dostałam namiar z laserem Light Sheer i nie wiem czy to coś da ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vvaniavv
A co myślicie o laserowym usuwaniu owłosienia czy jeśli ktoś ma podłoże genetyczne to może mu to pomóc czytałam ze trzeba stosować 4-6 zabiegów natomiast później trzeba je powtarzać z kilkumiesięczną przerwą, zastanawiam się nad tym ponieważ kiedyś byłam na takich zabiegach wydalam kupe kasy i to nie pomogło to był laser IPL, natomiast teraz dostałam namiar z laserem Light Sheer i nie wiem czy to coś da ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ramagga
Mysle, ze laser moze pomoc, on niszczy mieszki wlosowe, wiec wloski nie maja jak pozniej sie odnawiac. Oczywiscie to, jak bardzo pomoze, to jest juz kwestia indywidualna. Wiec jesli ma sie na to pieniadze, to mozna sprobowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, jakis czas temu pare razy udzielalam sie na tym forum, caly czas jestem na bieżąco i znow postanowilam napisac cos od siebie. Tak wiec udalam sie wreszcie do lekarza, powiedzialam o swoim problemie (co mnei kosztowalo niemalo nerwow), a lekarz spojrzal tylko na mnie i stwierdzil ze nie jestem \"androgennym typem kobiety\" to zapytalam o badania (chcialam je sobie zrobic nawet prywatnie), ale on stwierdzil ze nie ma sensu bo nic by nie wykazaly. Kurde przeciez te wlosy nie biora sie z powietrza. Zobaczymy za pare dni mam usg itd. Co do wloskow to stosowalam chyba wszystkiego: oleju krokoszowego, telocapilu, wierzbownicy, tych roznych tabletek na prostate itd;/ Nic nie dawalo jakiegos specjalnego efektu wiec od jakiegos czas nie stosuje nic. Zauwazylam tez niestety, ze w bardzo szybkim tempie zaczely mi sie rozrastac wloski na twarzy, z ktorymi wczesniej nie mialam jakiegos wiekszego problemu. strasznie mnie to dobiło ;/ (i w koncu popchnelo do lekarza). Co do depilatora do uzywam od jakis 5 lat Braun Silk epil supersoft plus z nakladka masujaca (chyba takie jak Loris) i tez jestem zadowolona. Co prawda bez zakladki chyba lepiej lapie nawet te krociutkie wloski to jednak juz sie przyzwyczailam i wydaje mi sie ze mniej boli (w zasadzie juz prawie wcale bolu nie odczuwam a depiluje cale cialo, stosuje raz na tydzien peeling kawowy i wloski nawet nie wrastaja). Mimo wszystko mam zamiar znowu zamowic telocapil i stosowac go (ja dodaje do najzwyklejszego balsamu 25 kropel telocapilu na 50ml balsamu- takie proporcje jak w przepisie na mazidlach), wyprobuje tez chyba ten olej z wiesiolka. Depressif jesli zagladasz jeszcze na to forum to napisz jak tam u Ciebie. Pozdrawiam Was wszystkie cieplo i sorki ze sie tak rozpisalam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ***KaSiA***
mam podobne objawy, czy ta choroba jest w pełni do wyeliminowania, jeśli tak, to czy tylko hormonami (niektóre powodują skutki uboczne jak np tycie - tego się obawiam), po za tym słyszałam też iż jeśli się bierze hormony to włoski przestają rosnąć natomiast po zaprzestaniu kuracji hormonalnej znowu odrastają) można się jej inaczej pozbyć ?? Oczywiście jak tu czytałam zastosować można również laser ale jak się dowiadywałam leczenie jest długotrwałe i kosztowne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie. mogę w końcu zdać sprawozdanie z wizyty u lekarza endo. dowiedziałam się następujących rzeczy. owulację mam prawidłową. badanie usg, jak również hormonów, wyklucza pco. przyczyny hirsutyzmu mogą być u mnie dwie: 1. hirsutyzm idiopatyczny, samoistny, nadwrazliwosc mieszkow wlosowych. 2. objawy pco, ktorych nie da sie stwierdzic przez badania laboratoryjne, ale widac je golym okiem. ewentualnie, jestem nosicielka genu odpowiedzialnego za pco i to gdzies jest \"tam w srodku\". na dobra sprawe nie da sie stwierdzic, ktora to przyczyna - okazałoby się to dopiero wtedy, gdybym planowala zajsc w ciaze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i co dalej? doktor zalecil mi, podobnie jak inny doktor kilka lat temu, diane. podobno to jedyna metoda. pytalam o wszystko i co sie okazuje: - efektow ubocznych podobno nie ma - reakcja na diane zalezy od konkretnego organizmu - ma pacjentki, ktore ani rusz nie chca zaprzestac stosowania diane, bo bardzo dobrze im sluzy - sa tez pacjentki, ktore rezygnuja z brania, bo nie widza zadnych zmian slowem, zarekomendowano mi diane, po ktorej mam miec mniej wloskow na twarzy i, co na pewno, ladniejsza cere, czyli mniejsze przetluszczanie sie i mniej pryszczy (hm, ale w sumie nie jest to moim problemem nr 1...) zanim zaczne brac diane, mam zrobic badania krwi (ALT, bilirubina, CRP, D-dimery), zeby sie okazalo czy w ogole moge. a potem, miesiac po braniu, kolejne badania krwi, w sumie co 3 m-ce proba watrobowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem, co o tym myslec, mam zupelny metlik w glowie. z jednej strony, tyle sie nasluchalam negatywow o diane (i to od osob, ktore braly, czyli w koncu wiarygodnych swiadkow), a z drugiej - uspokaja mnie lekarz. wszystkie wyniki mam dobre, wiec na dobra sprawe po co mam sie faszerowac lekami, ktore ewentualnie pomoga (choc nie musza), a pewnie gdzes zaowocuja skutkami ubocznymi... inna sprawa, ze przerazaja mnie ciagle "wycieczki" na badania krwi, odstawanie w kolejkach, o kosztach nie mowie... i kolejna rzecz: moge brac diane rok, dwa lata, a potem? do konca swiatya i jeden dzien dluzej? zartuje oczywiscie, ale boje sie, ze wpadne w jakas pulapke. moj narzeczony jest wielkim przeciwnikiem brania pigulek i stanowczo sie sprzeciwil. ja jeszcze nie wiem, ale chyba skladniam sie do jego zdania. international - a co o diane mowi sie w Niemczech? (lekarze, pacjentki, Twoje kolezanki?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polecono mi wizyte u dermatologa, ktory podobno potrafi stwierdzic, jakiego rodzaju owlosienie mam i skad by sie to moglo brac. zostalam tez poinformowana o mozliwosci depilacji laserowej, ale nie zdecyduje sie na nia. pytalam o vaniqe, ale niewiele sie dowiedzialam. tyle tylko, ze w Polsce jest niedostepna i doktor nie mial z nia zadnych doswiadczen, i wie tyle, co z internetu. no, szkoda. ale za to dowiedzialam sie o kremie (nie cieszmy sie zawczasu, bo tez niedostepny w PL, a w Europie chyba tez nie) Eflornithine - szeroko stosowanym w USA, ale raczej na tradzik. zamierzam czegos sie na ten temat dowiedziec. czy ktoras z Was ma jakies doswiadczenia z nim zwiazane? prosze o info. to tyle... komentarze mile widziane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eee tam, dowiedzialam sie wiec niewiele, bo z tego, co w necie pisza (Vaniqa cream (eflornithine)), to po prostu to samo, co vaniqa. 1 g vaniqy zawiera 115 mg eflornityny. Czy któraś z Was próbowała zamiawiać vaniqe z tej strony? http://goldpharma.com/?show=search&search_srt=Eflornityna&lang=POLISH kosztuje krocie, ale przynajmniej jest jakas szansa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dokladnie, ffff, Eflornithine i Vanique to to samo - tyle to i ja juz jakis czas temu odkrylam... Niemcy uwazaja Diane za przestarzala. Wiecej sie nie dowiadywalam, bo kiedy ja bralam kilka lat temu przez pol roku, to mialam T A K I E skutki uboczne, ze mi wystarczylo :-/ Wloski zniknely ale zaraz po odstawieniu Diany wrocily. Co do tego polscy i niemieccy lekarze sa zgodni: terapia hormonalna dziala tylko w okresie brania tabletek. Po ich odstawieniu wszysto w wraca do stanu wyjsciowego :-( ffffff, jezeli masz mozliwosc sie przebadac w Niemczech, to zrob to. Masz dwie mozliwosci (wzajemnie sie nie wykluczajace): 1) hormon AMH, o ktorym pisalam wczesniej - pozwala wykryc PCO zani pojawia sie jakiekolwiek inne objawy (okres oczekiwania na wyniki: tydzien) 2) genetyke (lekarz genetyk oglada chromosomy - do tego celu pobrana jest krew) na wyniki czeka sie 2 tygodnie, zostaja one omowione przez lekarza Wiecej na razie nie wiem. Jak sie czegos dowiem, to zdam sprawozdanie :-) AMH jest platne i kosztuje ok. 50€ (do przeprowadzenia w Ferilitätskliniken) Genetyka w uzasadnionych przypadkach jest bezplatna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fffffffffffffff wygląda na to, że z twoimi hormonami wszystko w porządku więc myślę, że nie warto sie tym bardziej faszerować diane.Myślę, że istnieje taka ewentualność, że diana mogłaby namieszać w Twoim organiźmie.Przeraża mnie to, iż lekarze mówią, że to bezpieczny lek.Ja tak absolutnie nie uważam.Wiem, że niektórym osobom diana nie szkodzi, albo wydaje im się, że nie szkodzi.Kiedy ja zażywałam pierwszy raz diane to też byłam zadowolona i mi nie szkodziła, ale wiem, że na dłuższą metę namieszała u mnie jeszcze bardziej a za drugim razem to już była zupełna porażka z dianą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki za odpowiedz, dziewczyny. piatek 13-go mija mi strasznie! wczoraj siedzialam za dlugo w internecie, poszlam spac o 2.30, a ze byla tak pozna pora, to paradoksalnie nie umialam zasnac! w koncu usnelam po 3. obudzilam sie wykonczona jak po robotach w kamieniolomie, oczy mam czerowne, jest mi goraco i duszno, a przy tym boli glowa. poszlabym spac, ale robota czeka... :( co do przebadania w Niemczech, to owszem, skorzystam z tego. i mysle, ze wtedy cos drgnie. ale jest jedno \"ale\", musze chyba byc zameldowana w Niemczech, prawda? mam podwojne obywatelstwo, ale meldunek w PL, procz paszportu, nie mam zadnego dokumentu niemieckiego. szacuje, ze zajmie mi to jeszcze jakies 2 lata... mam tylko nadzieje, ze nie zarosne kompletnie do tej pory... :( ciekawa jestem, dlaczego lekarz nie zaproponowal mi tych badan, o ktorych wspominasz, international. pal licho koszty. nie spytalam go sama, bo nie pamietalam za dobrze nazwy, no i coz - i tak glupio sie czulam pytajac o vaniqe, bo w efekcie okazalo sie, ze wiem wiecej, niz lekarz... tak, to rzeczywiscie moze przerazac, z diana. ze slow lekarza wynika, ze - cytuje - wiele pacjentek nie da sie po dwoch latach oderwac od stosowania diane! i, co podkreslil, biora ja przede wszystkim mlode dziewczyny. smutne, bo pewnie nie sa jeszcze swiadome, ze moze im to sie odbic czkawka w przyszlosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesli chodzi o mnie to piatek 130go w ogole nie dał mi sie we znaki bo ... o nim zapomnialam xD teraz mi własnie przypomniałas ;p zapewne gdybym pamietała to bym wszystko zwaliła na niego xD ja tak zawsze robie ;p Dalej nie byłam i lekarza ... Nie przyzwyczaIłam sie do włosow.. strasznie mnie krepuja jak zawsze ... Totalna masakra... przyjrzałam sie wczoraj przy kapieli mojemu brzuchowi... naprawde by mi sie podobał gdyby nie te włosy xD i nie narzekałabym na swoje ciało.. legalnie bym sobie jezdziła na basen,, ah... pomarzyc mozna ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki za odpowiedz, dziewczyny. piatek 13-go mija mi strasznie! wczoraj siedzialam za dlugo w internecie, poszlam spac o 2.30, a ze byla tak pozna pora, to paradoksalnie nie umialam zasnac! w koncu usnelam po 3. obudzilam sie wykonczona jak po robotach w kamieniolomie, oczy mam czerowne, jest mi goraco i duszno, a przy tym boli glowa. poszlabym spac, ale robota czeka... :( co do przebadania w Niemczech, to owszem, skorzystam z tego. i mysle, ze wtedy cos drgnie. ale jest jedno "ale", musze chyba byc zameldowana w Niemczech, prawda? mam podwojne obywatelstwo, ale meldunek w PL, procz paszportu, nie mam zadnego dokumentu niemieckiego. szacuje, ze zajmie mi to jeszcze jakies 2 lata... mam tylko nadzieje, ze nie zarosne kompletnie do tej pory... :( ciekawa jestem, dlaczego lekarz nie zaproponowal mi tych badan, o ktorych wspominasz, international. pal licho koszty. nie spytalam go sama, bo nie pamietalam za dobrze nazwy, no i coz - i tak glupio sie czulam pytajac o vaniqe, bo w efekcie okazalo sie, ze wiem wiecej, niz lekarz... tak, to rzeczywiscie moze przerazac, z diana. ze slow lekarza wynika, ze - cytuje - wiele pacjentek nie da sie po dwoch latach oderwac od stosowania diane! i, co podkreslil, biora ja przede wszystkim mlode dziewczyny. smutne, bo pewnie nie sa jeszcze swiadome, ze moze im to sie odbic czkawka w przyszlosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny, ktos mi napisal na maila a ja z rozpedu go skasowalam :-( :-( :-( jesli to mozliwe, prosze o ponowne wyslanie ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lanzarotta
Na hirsutyzm dobra jest herbata z nagietka lub jego wyciąg pity codziennie oraz lukrecja dostepna w tabletkach. Znacznie zmniejszaja poziom testosteronu u kobiet. Zaleca sie rowniez picie herbaty miętowej oraz zazywanie oleju z wiesiołka w kapsułkach. Pozdrawiam:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×