Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość smutna_małgosia

Dziewczyny z hirsutyzmem

Polecane posty

Gość słoneczko999
Hej dziewczyny!!Słuchajcie chiałam sie poradzić..Ja tez mam nadmierne owłosienie w miejscach imtymnych, a dotego małe piersi ,bardzo małe..Nie wiem czy zgłosic sie z tym do lekarza a jak tak to do jakiego??Jest to problem bo wiadomo nie załozy sie bluzki z dekoldem nom i problem z facetami...poradzcie prosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mniamka
Przede wszystkim "słoneczko" powinnaś iść do ginekologa, tylko popytaj, dowiedz się, który ma dobrą opinię w Twoim mieście. Nie warto iść do takiego, który zlekceważy problem. Jeśłi Cię stać, to nawet prywatnie. Dobrze byłoby zanleźć ginekologa-endokrynologa. O ile się nie mylę, to do endorynologa potrzebne jest skieowanie, a dobrze byłoby się skonsultować. Ale podstawą jest ginekolog, ale powtarzam, DOBRY :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja z innej beczki. Ponieważ piszę tutaj to wiadomo, że też cierpię na nadmierne owłosienie. przeważnie czytam że większość z was nie ma problemu z ochota na sex.To znaczy raczej macie duży temperament? A czy któras z Was ma tak jak ja? To znaczy zupełnie nie ma ochoty na sex? Kiedyś miałam dość duży temperament a teraz po kilku latach hirsutyzmu, jakby z roku na rok robi sie coraz mniejszy.ma któraś z Was tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martusia23
a ja kupiłam dzięgiel chiński podobno jest dobry co myslicie? jednak uczula na słonce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny.Co do picia nagietka na hirsutyzm,to musza byc liscie czy korzen?Jesli chodzi o lukrecje,to gdzies czytalam,ze nie wolno jej brac za duzo.Co do mietowej herbaty to musi byc mieta (z ang.spirmint) czyli mieta klosowa.W Polse natomiast jest dostepna tylko pepermint czyli pieprzowa.Ja ostatnio kupilam Dong Quai,zazywam od jakiegos czasu,mam nadzieje ze pomoze.Po za tym ma wiele innych dobroczynnych wlasciwosci.Pozdrawiam:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hm. trudna sprawa, trudno mi sie wypowiedziec, poniewaz nie przebywam ze swoim chlopakiem na co dzien. ale rzeczywiscie, cos w tym moze jest. kiedys mialam czesciej ochote, ale dzis roznie z tym bywa. nie wiem jednak, czy ma to jakis zwiazek z hirsutyzmem, poniewaz w gre moze wchodzic mnostwo roznych czynnikow, ktore z reguly u kazdego wplywaja na stosunek do seksu: stres, zmartwienia, brak czasu, nie akceptowanie samej siebie, hormony, spadek atrakcyjnosci i zainteresowania sie soba nawzajem, przyzwyczajenie itp., itd. jestem ciekawa, co napisza inne dziewczyny i czy da sie z tego stworzyc jakies uogolnienie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martusia23
polopirynko a nie ma jakis skutkow ubocznych? pani w zielarskim powiedziała ze ma nadzieje ze to nie dla mnie bo to dla kobiet po 50-tce no ale nie jest to napsiane na opakowaniu bo ma tez zastosowanie przy bolesnych miesiaczkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki ffffffffffff za odpowiedź. Mam nadzieję, że w tej kwestii wypowiedz a sie też inne dziewczyny. Oczywiście masz rację twierdząc, że na ochote na sex wpływa wiele czynników, min.te które wymieniłaś.Ale ja osobiście jakos mam pewność, że moja ochota na sex jest zmniejszona przez hirsutyzm a co za tym idzie pewnie z hormonami nie jest w porządku, choc teoretycznie dziewczyny z nadmiarem testosteronu powinny miec duzy apetyt na sex.Być może mam dużo za mało estrogenów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martusia23.Ja zazywam od niedawna.Ale z tego co czytalam to nie ma skutkow ubocznych.Jedynie uczulenie na slonce,a i to nie u kazdego.Ja czytalam,ze to ziolo jest dobre dla kobiet w kazdym wieku.Niektorzy go biora na uregulowanie hormonow,inni na przywrocenie miesiaczek,na endometrioze,na pco.Dziewczyny z pms na napiecie przedmiesiaczkowe,a panie po 50-tce na klimakterium.Zanim go kupilam to szukalam info i dziewczyny pisaly w samych superlatywach,pisaly ze im pomoglo(braly na rozne dolegliwosci):).Ja mam zaburzenia hormonalne,plus owlosienie z tym zwiazane.Mam nadzieje,ze pomoze:)).Odkad zazywam czuje sie dobrze,mam jakby wiecej energii.Martusia23 ty Dong Quai popijasz woda czy mlekiem?:) Lanzarotta,a ten wiesiolek sprawdzilas?Wiesz z wlasnego doswiadczenia,ze pomaga na hirsutyzm?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ashley...
Dziewczyny a co to jest ten hirsutyzm..słyszałam jak 2 znajome o tym gadały w autobusie, jedna to prawie płakała..tylko plizzz nie odsyłajcie do googlów, nie cierpie tej wyszukiwarki:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, to jest logiczne, ze gdy czujemy się zarosnięte to ochota na sex odchodzi.Może też źle zadałam pytanie.Czy łatwo się podniecacie, tak jak dawniej, gdy już zaczyna się np.przytulanie.Czy pieszczoty na Was działaja tak jak dawniej? Wiem, ze byc może to trochę osobiste pytania,ale sama mam tak, ze czasem mam wrażenie, że już nic na mnie nie działa, żadne pieszczoty, nawet te, które kiedyś bardzo mnie podniecały.czasem zastanawiam się, czy aby nie jestem na cos chora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stokrotkass z tym to jest roznie.Czasami mam wielka ochote,a sa dni kiedy w ogole.Ja zauwazylam,ze u mnie z seksem jest jak z apetytem.\"Apetyt rosnie w miare jedzenia\".Jak czesto uprawiam to czesciej mi sie chce,mam potrzebe,natomiast kiedy mam dluzsza przerwe to nie mam w ogole ochoty:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestes caly czas z jednym facetem?Moze po prostu juz go nie kochasz,nie pociaga cie albo namietnosc sie wypalila i wdarla sie rutyna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martusia23
mlekiem popijam kupie jeszcze wierzbownice w tabletkach i wiesołka biore do tego logest i zobaczmy;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez popijam mlekiem i biore wiesiolek.Zastanawialam sie nad wierzbownica.Na razie sie wstrzymuje.Moze dziengiel mi pomoze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martusia23
no własnie nie znikajcie stąd:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja jestem ciekawa gdzie sie podziały te wszystkie dziewczyny w moim wieku . xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny cały czas mam nadzieję, że odpowiecie na zadane przeze mnie pytanie.To dla mnie naprawdę poważny problem, bo kiedyś przytulanie sprawiało mi dużo radości i chciałabym wiedzieć czy tylko ja tak mam, że przez te cholerne włosy nawet w tej dziedzinie sie popsuło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martusia23
suddnely a w jakim jestes wieku?:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość androcur-PROSZĘ o odpowiedź
Ide na tory...jak to? Tak lekarz ci powiedział? Ja biorę Androcur rok, ponad rok i moja lekarka nic takiego nie mówiła. Powiedziała ,ze jak zechcę zajśc w ciażę to odstawimy powiedzmy pól roku wczesniej, albo i nie to, a Ty piszesz, że coś innego Ci powiedzieli? Czytam ulotkę tego leku i tu też nic nei ma o tym, że nie będę mogła by w ciązy.Napisz PROSZĘ co C idokładnei powiedział. to dla mnei ważne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość androcur-PROSZĘ
Nie w ulotce nie ma nic otym, że nie zajdzie się w ciazę. Na odwrót tym leczy się policystyczne jajniki a przez PCO nie można zajś w ciązę. Mnie p otym androcurze nie zniknęło wszystko ale jest lepiej, ociąży nikt nic nie mówił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość androcur PROSZĘ
Idę na tory jak to przeczytasz to błagam napisz co ten lekarz dokładnei mówił. Wiem,ze powinnam się cofną w tym wątku ale teraz nie mam czasu a bardzo chcę wiedzie co powiedział o ciązy. Czy gdybym p otym nie mogła mie dzieci to lekarz by mi nic nie wspomniał????????????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmmmm, ciężka sprawa. nie wiem, jak Ci pomóc, bo mnie tego leku nie zapronowano.... wybacz, ze wkraczam na prywatny grunt, ale jak wyglada u Ciebie sytuacja z malzenstwem i potomstwem? tzn. chodzi mi o to, czy np. w najblizszym czasie cos planujesz, jakas powiekszanie rodziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem to nie ważne czy się planuje potomstwo wkrótce czy za 5, 7 czy 10 lat. Chodzi o to, że zażywanie tego leku może grozić poważnymi konsekwencjami dla ciąży w przyszłości.A nie ma nawet gwarancji, że ten lek zadziała. Jakaś dziewczyna pisze wcześniej, że zażywa lek już rok i nie zlikwidował on włosków tylko odrasta ich mniej.I czy w takim razie opłaca się brać lek, który może wyrządzić krzywdę przyszłemu dziecku a także może być szkodliwy bardzo dla nas samych? Z tego co pamiętam Wybór nie miała żadnego hirsutyzmu, jedynie zaczął jej rosnąć wąsik, więc u niej mógł zablokować wyrastanie nowych włosków. Ale w naszym przypadku? Jakoś nie wierzę, żeby były po nim rezultaty a straty mogą być bardzo duże.Spotkałam się nawet z opinią, że w ogóle może nie zadziałać.Oczywiście wybór należy do każdej z nas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość androcur
to ja pytałam o Androcur i biorę go rok i nie zlikwidował ale odrasta mniej z tym, że ja miałam 8 stopień hirsutyzmu co jest już bardzo zaawansowane i na policzkach i na brodzie widoczne czarne włosy przy byciu naturalną blondynką, więc dla mnie to mniej to też jest coś, ale mnie nikt nie mówił o tym żeby ustala coś z ciazą. Chciałabym mie dziecko normalnie tylko ,zę z PCOS nieleczonym to byłoby niemożliwe i dltego biorę androcur bo lekarka twierdzi,k ze antykoncepcją PCOS się nie wyhamuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Idę na tory - teraz nie planujesz dziecka, ale wkrótce wyjdziesz za mąż i być może zaczniesz planować.Żebyś chociaż miała pewność, że ten lek bardzo ograniczy Ci wyrastanie włosków? A chyba nie ma takiej pewności ani nawet możliwości.Myślę, że na Twoim miejscu nie zaczynałabym z takimi lekami dopóki nie urodzisz dziecka.Może ciąża zmieni coś w Twoim przypadku? Myślę, że powinnaś bardzo przemyśleć swoją decyzję odnośnie tego leku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość androcur
Jutro mam wolone przeczytam wątek, może coś o tym leku będzie. W sumie nie mialam zamairu go bra wiecznie, kiedyś odstawi kiedy lekarka powie. Teraz mnie załamałyście, dziecko jeszcze watroba:(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Androcur - często w dzisiejszych czasach zdarza się tak, że lekarze w ogóle nie informują nas, że dany lek może mieć tak dużo skutków ubocznych.Ich tak naprawdę nie obchodzi czy nas wyleczą.wiele czytam na ten temat i doszłam do wniosku, że lekarze nie leczą tak, by wyleczyć, lecz by zaleczyć.A dlaczego? Żeby do nich wkrótce wrócić. Idę na tory- kochana, dlaczego przeraża Cię, iż mogłabyś być teraz w ciąży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Androcur wbij w googlach haslo androcur i wyswietla ci sie wyniki.Miedzy innymi androcur,a ciaza,oraz wypowiedzi ekspertow.Wyswietla ci sie rowniez rozne fora,na ktorych dziewczyny rozmawialy o tym leku,zazywaly go itp.Moze tam znajdziesz informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×