Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość smutna_małgosia

Dziewczyny z hirsutyzmem

Polecane posty

przykro sie czyta takie cos :( nie chciałabym spotkać takiego człowieka na swojej drodze :( Panie Boże chroń przed takimi facetami! no cóż, nie wszyscy wiedza, ze nadmierne owłosienie to choroba :( to tak, jakbym sie nabijała z kogoś, ze ma łuszczycę albo atopowe zapalenie skóry i przez to wygląda mało atrakcyjnie :( niektórzy ludzie nie mają za grosz wrażliwości w sobie, syty głodnego nigdy nie zrozumie :( ide na tory co? masc antyandrogenowa?? hahahaha jasne, juz widze jak pomaga :( od samego smarowania nic sie nie polepszy. powinno sie leczyc przyczyne, a nie skutek. pewnie jakis przedstawiciel medyczny byl u tego lekarza i zachwalał te masc. a koles jak przepisze ze 20 recept na ten kremik, dostanie jakąś nagrode :( żenada!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jabłuszko soczyste
Witam dziewczyny... Nie zawsze mam siłę by coś na tej klawiaturce wystukać. Osoba wyżej przytoczyła pewne bolesne słowa "owłosione mutanty nie...". Świadomość mówi mi, że oczywiście są to zwykłe obelgi i kompletna nieprawda. Ale w chwilach załamania wypełnia mnie właśnie takie poczucie... :( Cierpię tak bardzo, bo mam w sobie ogromne pragnienie normalnego życia- a boję się, że to nie jest możliwe. Oglądałam dzisiaj reportaż na TVN o dzieciach niepełnospranych bez rąk, nóg, to było straszne... i myślałam 'Boże, a ja narzekam na te włoski. Co mają powiedziec oni?'. Ale gdy ochłonęłam, znowu z każdą chwilą coraz większy niepokój zaczął ogarniać całą mnie. Ostatnio już kompletnie się nie trzymałam. Ta niemoc, bezsilność nie pozwalała mi nic zrobić, nie mogłam powstrzymać łez, paniki. Ciągle miałam wizję łysienia i zarastania na ciele. To po prostu potworne... Dlatego zdecydowałam się na leki ziołowe na lekką depresję, mam nadzieję, że mi pomogą... Dobranoc. Idę na tory- może jednak warto spróbować jakichś nowych środków, co? A czytałam o naturalnym progesteronie, może coś by pomógł? Pa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie co? Ci wszyscy ludzie, którzy myślą z obrzydzeniem o kobietach z włoskami tak naprawdę jeszcze nic w życiu nie przeżyli.Oni kiedys zrozumieją.Ja to wiem, kiedy na nich spadnie jakieś nieszczęście to nauczą się pokory.Na pewno.Choć sa tacy, których żadne przejścia nie nauczą pokory do życia. jest tyle kobiet i mężczyzn tak okropnie zadufanych w sobie, zarozumiałych, ale tak naprawdę to nikt takich ludzi nie lubi.A ile jest kobiet z mankamentami urody, które sa miłe dla ludzi, często sie usmiechaja, mimo przeciwności losu i one sa lubiane.Sama oceniam ludzi zupełnie inaczej niz kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Te komentarze są żałosne! Ale przykrość i tak sprawiają! Choć wiem że takie głupoty piszą na forach w większości nastolatki, które nic nie wiedzą o życiu, a swoje spędzają na upodobaniu się rówieśnikom! Mi też często dokuczali a sami cudownej urody nie byli i nie są do dziś, a do ideału im baaardzo daleko! Każdy ma wady! jedni są pryszczaci, innych w ogóle nie obdarowano urodą! Każdy ma swoje kompleksy i stara się je ukryć lub pocieszyć samego siebie wytykając wady innych! Taki jest ten świat nienormalny! a my to chociaż wyrwać potrafimy, albo zgolić codziennie! a ludzie zdeformowani, bez kończyn, z poparzeniami itd nie zakryją tego w żaden sposób! A lekarze to dla mnie banda kretynów! ja nie wiem jak mogą mówić że w Polsce są najlepsi specjaliści! Chyba że tu im się wysilać nie chce!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość renka23
Hej dziewczyny! Mam pytanie, tzn. chcialabym sie dowiedziec czy ten problem tez dotyczy mnie. Rozumiem ze kazdy czlowiek ma owlosione cale cialo, oprocz podeszw stop i wewn czesci dloni. Ale mi sie wydaje ze jestem owlosiona bardziej niz inne kobiety. Zawsze mialam owlosione rece i mam je dalej, ale koolr sredni blond tych wlosow jest. Mam owlosiony caly brzuch, cala klatke piersowa, cale plecy, jest to jasny meszek tzn wlosy sa miekkie ale dlugie niektore maja chyba nawet 1cm. Na lini bialej mam gdzies tak 10 wloskow twardych i meskich, ale wydaje mi sie ze to efekt wyrywania tego meszku, bo dopiero wtedy zaczeczely sie pojawiac. Nie uznaje tego jako wielki problem, bo zapisalam sie na laser i tego juz nie ruszam, zeby nie pogarszac. owlosione mam tez uda, ale te nogi raczej i tak mam owlosione przecietnie, moza uda troche za bardzo. Cala twarz mam w jasnym meszku, dosc dlugim i wyraznym, wydaje mi sie wczesniej zawsze byl ale malutki. Grubsze i twardsze wloski to sa pojdyncze na wasiku, ale i tak nie takie jakies czarne. Jestem blondynka, jasna karnacja, dlatego pewnie te wlosy sa jasne. Czy taki wzmozony meszek, bez twardych meskich wlosow, mozna uznac za nieprawidlowosc i hirsutyzm, cxzy raczej pogodzic siez tym ze taka moja uroda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość renka23
Oj nikogo nie chcialam dobic. Tak sie pytam, bo czlowiek sie naczyta... a potem fazy sobie wbija rozne. Tymbardziej ze ja ramiona mam nawet owlosione, nie tylko przedramiona i to takimi wloskami na ponad centymetr nawet niektorymi , jasnymi cienkimi badz co badz, ale wygladam jak pokryta sierscia! Cos jak ten meszek u anorektyczek, a nie jestem jedna z nich. Ja nie z tych znieczulonych na innych. Jakby to ode mnie zalezalo, to kazdy by mogl chodzic z tymi wlosami, mi to roznicy nie robi, ale presja spoleczenstwa, krzywe spojrzenia, to jest okropne i tak mnie strachem przed innoscia przeszywa. Bo jak dla mnie ludzie sa roznie owlosieni, jest to normalne i nie widze osobiscie problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez juz mam dośc z tymu włoskami;(;( coraz bardziej an brzuchy mi rosna masakra!!! i zauwazyłam ze na twarzy tez!!;(;( co za cierpienie dziewczyny pisza tutaj o meszku a co maja powiedziec brunetki z czarnymi nadmiernymi włochami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znam ten ból....mam 16 lat i od jakiegoś roku mam okropne..czarne włosy wokół sutków i na brzuchu....:( inne miejsca są ok...włosy pod pępkiem staram sie depilować.. do tej pory używałam kremu do depilacji ale teraz i tak zostają takie czarne kropki..spróbuje woskiem może będzie lepiej...staram się tym nie przejmować.. ogólnie nie narzekam na swój wygląd ale często jak pomyśle o tych masakrycznych kłakach to chce mi się ryczeć!..a jeszcze jak włosy wrastają..brrr..Ja chyba jestem jakaś pomylona ..u mnie w rodzinie raczej nikt nie ma takiego problemu. Najgorsze jest to że odtrącam przez to chłopaka...boje się jak zareaguje na mój ...zarost.... Pocieszam się tym że nie jestem sama z tym problemem ;)) Wiadomo ludzie mają gorsze zmartwienia niż jakieś tam...owłosienie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj jak ja bym też chciała być blondynką! Może wtedy włoski były by na ciele jasne! moim zdaniem jak ktoś ma dużo włosków i długich ale jasnych to nie wygląda to tak okropni jak czarne jakie mam ja :( a ja w ogóle zauważyłam że na jednej stronie twarzy mam więcej włosów a na drugiej mniej i jaśniejsze delikatniejsze i krótsze! Ta nasza przypadłość jest bez sensu! czemu jacyś specjaliści sie tym nie zainteresują i czegoś z tym nie zrobią :( Idę na tory polepszyło ci się choć trochę samopoczucie? Pozdrawiam gorąco!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie ma za co! Musimy się tu wspierać! A ty jesteś tu jak można to tak nazwać "Duszą towarzystwa" przez długi czas! Ja wiem jak to jest bo humory mam straszne! Z ogromnego szczęścia w jakąś totalną depreche albo panikę w 5 min.:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość włos_sie_jeży99
ej ja jestem blondynką (lecz tylko na głowie) bo reszta kłaków jest czarna może nie kruczoczarna ale czasami wydaje mi sie że połowa brzucha to przedłużenie włosów łonowych :/ i na dodatek to samo na udach czarne grube włosiska wsyd sie przyznać ze na pośladkach też to jest :( a co do ramion to mam jasne i długie na ramionach co i tak wygląda dziwacznie bo gole przedramiona bo tu już włosy są straszne nawet palce gole u rąk... ostatnio nie ogoliłam i przymierzyłam pierścionek od koleżanki ,ale był wstyd , no mowie wam nic tylko sie załamać ale czasami to jest tak że zapomnę wszystkiego ogolić ale wiecie co jest najgorsze mam włosy(te na głowie) ciemny blond a juz kilka osób zauważyło że siwieje, a ja przecież młoda jestem...eh..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a tak serio to
kobietki a włosy na szyji i brodzie mozna rozjasniac takim zwyklym rozjasniaczem do włosow np. joanny? bo ten sally hansen drogi jest, a narazie chce wybielic a nie usuwac.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobra, już kilka razy pisałam tutaj posty, ale raczej z pytaniami...teraz pragnę włączyć się w dyskusję i zostać włączona do waszego towarzystwa xd o...jak to śmiesznie brzmi :D Wiecie...ja mam coś takiego, że dopóki mi na temat włosów nie zwróci ktoś uwagi, to ja mam je po prostu gdzieś - np. jeszcze rok temu spokojnie nosiłam bluzki odkrywające mocno ramiona, aż kolega wyskoczył mi z tekstem 'Ale ty masz włosy na karku!' i przestałam takie nosić xd To samo było np. z rękami...szczerze mówiąc to do niedawna prawie w ogóle mi to nie przeszkadzało...mimo że jestem dosyć młoda to na luzie nosiłam bluzki odkrywające sporo dekolt. Teraz przestałam, bo się zaczęłam wstydzić. Też tak macie ? Zakrywacie włosy z własnej woli, czy dopiero po zwróceniu uwagi ? A...co do utleniacza 12% z Joanny - orientujecie się, gdzie go dostać ? Co prawda jest to włosów na głowie, ale że nie jestem alergiczną to mogę spróbować, szczególnie, że cena jest świetna :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jabłuszko soczyste
nie mam sił...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie slyszalam o tym kwasie ale sobie poczytam :) w ogole na stronie LU mozna znależć duuużo ciekawych informacji na temat hirsu. Dziewczyny sypia takimi informacjami, o ktrych nie mają pojęcia nawet niektorzy lekarze :D Malwena ja go kupowałam w tesco ale w każdym innym sklepie z farbami do włosów powinnaś go znaleźć:) dziewczyny spadam do porządków swiątcznych hihi jeszcze mam dobe na wysprzątanie chaty :P Zycze Wam Miłych i Spokojnych Świąt :) duuuuuz,o duuuużo zdrowia oraz pieknego i gładkiego ciałka :) 👄👄👄 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oooo...dziękujemy :D I my tobie też :D To ja też wszystkim Wesołych Świąt życzę i szczęśliwego nowego roku xd Żebyście się przestały tak przejmować włosami, no i żeby wynaleźli jakiś cudowny środek na usunięcie ich xd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Również życzę wszystkim kobietkom wesołych Świąt, jak najmniej problemów w życiu i spełnienia tych najskrytszych marzeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez wam życzę wszystkiego co najlepsze;)!!! i tego najbardziej abyście chodziły z podniesioną główką;);) bez zmartwień i myślenia o włochach a przecież one nie sa najważniejsze..Udanego Sylwestra!!;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jabłuszko soczyste
idę na tory- jakoś nawet nie mam siły pisać o tym... Staram się... Dziękuję, że zareagowałaś na moją wypowiedź, to bardzo miłe. Czas Świąt, spokoju, radości, chciałabym być szczęśliwa... Egoistyczne, ale moje najważniejsze życzenie- pozbyć się na zawsze włosów z ciała... Życzę tego również Wam. Idę na tory- Tobie rozwiązania także innych Twoich problemów. 🌼 Abyście znalazły szczęście, miały dużo siły i zwyciężyły. Aby już w styczniu wynaleziono środek, który zlikwiduje wszystkie włosy z Waszego ciała. :) Wesołych Świąt i dużo uśmiechu w nadchodzącym Nowym Roku. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AnahiAmor
Witam! Mam 18 lat, i od dawna cierpie na hirsutyzm:( jeszcze nie próbowałam zadnego leczenia iż sie boje:( Slyszalam ze nie da sie z tego nigdy wyleczyć, czy to prawda?:( Juz sie o tym w sumie duzo naczytałam itp. i nie wiem kompletnie co zrobic w tej kwesti:(:( Blagam! Niech mi ktos powie co mam zrobic? Jakie podjac kroki i czy wogole warto je podejmować?:( Mam dosc juz tego owłosienia..! Mam je wszędzie, doslownie!:( Plakac sie chce jak patrzę na swoje ciało:( Prosze o jakies rady:* Wspomnę jeszcze ze mam bardzo bardzo, ale to bardzo bolsne miesiaczki od kilku juz lat a przy tych bólach jeszcze wymiotuje i czasem mdleje, czy to ma zwiazek z tym calym hirsutyzmem?? Bardzo prosze o odpowiedzi jakies:( nie wiem co robic:( Mam przez to depresje i zyje w ciągłej niepewności siebie:( to juz jest zbyt straszne:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anahiamor
>Ide na tory< Dziekuje za wpis:* dziekuje ze dodałas mi otuchy:* A co do tego, ze to jest nieuleczalne to tak tez myślałam i juz gdzies o tym czytałam:( To straszne:(:( Ale trzeba zyc dalej i sobie jakos radzić. Po tej miesiaczce pojde do ginekologa bo chyba zdecyduje sie podjac jakies leczenie chociaż na zmniejszenie tego paskudstwa. Bo naprawde nie daje juz sobie rady z tym:( Zero chodzenia w bikini, zero wyjazdów nad wodę:( W lato musze sie kryc, depilowac i wogole:( Ale i tak i tak to nic nie daje, bo mi to zaraz odrasta:(:( A od codziennej depilacji mam podrażnienia zreszta każda wie jak to jest:( jeszcze raz dziekuje Ci Ide na tory :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anahiamor
Ide na tory-próbowałaś moze juz jakies leczenia tego?? Jesli tak, to napisz cos o tym oczywiscie jeżeli chcesz:) byłabym wdzięczna:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no i co z tym zrobić no i co
witajcie kobitki, powiedzcie mi jak radzicie sobie z włochami na biuście, w okół sutków, na gruczołach??? problem ten męczy mnie od kilku lat, nie mam hirsutyzmu, po prostu kiedyś siegnełam po maszynke jednorazową (zauważyłam 3-5 wlosków - jasnych!!!- wokół sutków) i .... ciach. Popełniłam mega głupi błąd mojego życia. Zrobiłam to samo z meszkiem nad wargą (wąsik) - kolega z podstawówki zażartował sobie że mam wąsy - a ja głupi poszlam do domu i zgoliłam COŚ, pisze coś bo nie było wąsika tylko minimalny meszek jaki mają wszystkie zdrowe kobiety. Wyrastają mi pojedyncze włoski - katuje je pensetą. Ale największy problem mam z wlosami na piersiach :((((((((((((((((((((((((( Mam 27 lat i super chłopaka od 7 miesięcy i mam zamiar mu powiedzieć lada dzień o moim wstydliwym problemie. Pisze do Was, bo może macie jakiś sposób na likwidacje tych włosów. Są twarde i czarne, wyrywam je pensetą, ale boje się że mogę sobie zrobic krzywde! Dochodzi myślenie o dziecku.... jak bede karmic piersia maleństwo, będa te włochy kłuły w mordke :-/ Rok temu byłam na usg piersi oczywiscie sie wypensetkowalam cała, bo obciach z włochami przyjść :( i mam jakąś torbiel małą, podobno narazie nie ma sie tym co przejmować. Za 2 tygodnie mam kolejne usg, ciekawa jestem czy ta torbiel jest wynikiem wyrywania włosów...... Jak reagują Wasi faceci na owłosione piersi? Współczuje wszystkim włochaczkom, ja zrobiłam to z własnej głupoty, gówniara miała dostęp do maszynki i narobiła, a Wy zupełnie nie miałyście nato wpływu.... a ludzie to świnie Wesołych Świąt życzę..... jutro chyba powiem narzeczonemu o moim defekcie, tylko jak....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anahiamor
Aha:( Boze, czyli mam jednym słowiem "przerąbane":( jaaa to przygnębiające:( Eh...naprawde żyć sie nie chce:( Ja tak zazdroszczę tym który tego nie maja:( Naprawde, a nie jestem osoba taka ktora jest zazdrosna, ale jesli chodzi o osoby ktore tego nie maja to po prostu im zazdroszczę. Ja nie wiem co ja w lato zrobie, nie wiem:(:( I z roku na rok jest coraz gorzej z moim cialem (ale tylko tak mi sie juz wydaje z tego wszystkiego) no nie wiem:( Boze:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anahiamor
Mam jeszcze pytanie takie, bo wypadają mi strasznie włosy. Zawsze mialam bardzo długe do pasa prawie, ale tak mi zaczęły wypadac ze ściełam do ramion:( Czy to ma związek z hirsutyzmem???? Chce jeszcze powiedziec ze po ścieciu wciąż mi wypadają, ale znacznie mniej. Nie wiem dlaczego tak sie dzieje, wydaje mi sie że to przez ten hirsutyzm?? Co o tym sądzicie? Dodam jeszcze, ze raczej zawsze mialam słabe włosy, ale nigdy tak nie wypadały jak teraz:( A przeciez nie chce łysa! Mam dopiero 18 lat!:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maja002
Wie ktoś jak pozbyć sie włosów z pupy?:'( pomocy!!:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maja002
Wie ktoś jak pozbyć sie włosów z pupy?:'( pomocy!!:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anahiamor
Ide na tory dziekuje Ci bardzo:* Papryczka głowa do góry:* Tak czytam Twoje wpisy i widze ze sie bardzo uroda przejmujesz, a przeciez uroda to nie wszystko. Najwazniejsze co mamy w środku. Ale z drugiej strony wiem ze przez hirsutyzm zupełnie zmniejsza sie pewność siebie, robimy sie nieśmiałe, i mamy niską samo ocenę:( ale trzeba żyć dalej. Pozdrawiam, buzka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maja002
:( prosze o jakies odpowiedzi... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×