Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość smutna_małgosia

Dziewczyny z hirsutyzmem

Polecane posty

Gość monikamonikamonikamonikamonika
chyba nie czytacie mnie, ja nie moge brac lekow nowej generacji np yasmin bo mnie bola żyły, puchna nogi, diane mam brac tylko przez pol roku. diana to jedyny z wielu wyprobowanych, po ktorym sie dobrze czuje. pozniej przechodze na cos innego. Wyobraz sobie, że bylam u wielu lekarzy, mialam też badania w szpitalu bielanskim. Wszyscy powiedzieli ze medycyna nie zna przyczyn pco. Nigdy nie bede chciala zachodzic w ciaze, zdaje sobie sprawe ze jezeli chce utrzymac niskie hormony to bede musiala brac przez cale zycie. Robie sobie proby watrobowe i za 3 opakowani przechodze na lzejsze. Kolezanko przede mna czy Ty wogole przeczytalas moje posty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natalia984241
Witam, mam 16 lat, a z problemem nadmiernego owłosienie borykam się od kiedy miałam 6. Na szczęście ( a może i nie) jest to spowodowane wyłącznie genetycznie, więc żadne leczenie farmakologiczne nic tu nie zdziała. Czuję, że już nie wyrabiam. To niszczy mi życie. Niby taka banalna dolegliwość, ale Wy zapewne rozumiecie o czym mówie. Już od dziecka bylam wyśmiewana z tego powodu. Sprawiło to, że teraz jestem strasznie zamknięta w sobie. Nie nawidze siebie takiej. Teraz nawet gdy jestem cała dokładnie wydepilowana nie potrafie ubrać bluzki na krótki rękawek, nie wyginając przy tym rąk we wszystkie strony. Wydaje mi się wtedy, że każdy na mnie patrzy. Najgorzej jest latem. Wtedy kompletnie zamykam się w domu. Tak ciężko jest wytłumaczyć koleżankom, dlaczego przez cale wakacje ani razu nie pojechalam z nimi nad jezioro lub dlaczaego przez wszystkie lata nie jade na zadną wycieczke szkolną ( omineły mnie między innymi do Hiszpanii). W moim życiu nie ma miejsca na tzw. " miłośći". Mimo wszystko jestem od kilku lat zakochana w tej samej osbie. Może te uczucie nie jest wyjątkowo dojrzałe, gdyż jestem jeszcze młoda, ale możecie sobie wyobrazić jaki ból sprawia mi w tym momencie świadomość, że jestem inna ( obrzydliwa) i że nikt mnie nigdy nie pokocha, bo dlaczego mialby skoro sama nie potrafię się zaakceptować. Często popadalam w różnego rodzaje depresje przez to. Moja mama wielokrotnie namawiala mnie do wizyty u psychologa, nigdy jednak nie skorzystalam.Mimo wszystko nie poteafie wyzbyć się uczucka, że coś mi umyka, że życie leci a ja wciąż jestem w tym samym miejscu, w którym byłam 10 lat temu gdy zaczęły się moje kompleksy. Nie wiem juz jak sobie z tym radzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natalia984241
Przepraszam również za błędy w poprzednim tekście. Klawiatura mi się zacina, a głupia zapomniałam przeczytać jeszcze raz ten tekst zanim go wysłałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sophie1975
monikamonika, nie wspominalas nic o PCO (przynajmniej nie znalazlam tego w zadnym poscie), a poza tym twierdzisz, ze bedziesz brac hormony przez cale zycie. Wiec chyba dobrze doczytalam. Nawet lekkie hormony obciazaja watrobe. Ja zjezdzilam kilkunasty lekarzy zanim lekarka w mojej malej miescinie stwierdzila u mnie PCO. Radze Ci poczytac o resekcji klinowej droga laparoskopowa. Po takim zabiegu hormony wroca na swoje miejsce z duzym prawdopodobienstwem. Moge podac Ci namiary do lekarza w W-wie. Oprocz tego sa tabletki z wyciagiem z roslin, ktore reguluja poziom hormonow. Poczytaj o Castagnusie, Macy, Palmie sabalowej (przy wysokim testosteronie). Palma jest wskazana glownie dla mezczyzn, ale zauwazono ze u kobiet rewelacyjnie obniza meskie hormony; trzeba tylko uwazac by w trakcie kuracji nie zajsc w ciaze, gdyz moze to uszkodzic plod. Przed kuracja nalezy przeprowadzic oczyszczenie i detoksykacje organizmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sophie1975
Natalia, rozmawialas z mama o zabiegach laserowych? Ja rowniez jako nastolatka meczylam sie z nadmiernym owlosieniem. Jak poszlam do pracy to rozwiazalam problem za wlasne pieniadze (nie chcialam obciazac rodzicow, obwinialam siebie sama za moj wyglad). Dzis jestem gladka - uporalam sie z wlosami na twarzy, nogach, bikini, brzuchu.. Glowa do gory - za pare lat lasery beda dostepne dla wszystkich i za nizsza cene, tak jak fryzjerka.. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natalia984241
Sophie1975, Mam bardzo kochaną mamę, która mimo, iż uważa, że wyolbrzymiam swój problem to widząc jak bardzo się z tym męczę stara się mi pomóc bez względu na wszystko. Jestem już po kilku zabiegach laserowych, a następnej jesieni planuję je powtórzyć. Ja również czuję się źle z tym, iż obciążam moją mamę finansowo i często jej powtarzam, że może lepiej nie wydawać takiej sumy. Ona jednak zawsze odpowiada, że będzie sie cieszyć jeśli to mi pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
Przepraszam, że się wtrącę, ale jak przeczytałam, że ktoś tu poleca resekcję klinową jajników jako metodę leczenia alternatywną dla tabletek antykoncepcyjnych, to musiałam się odezwać. Resekcja klinowa jest przestarzałą metodą, rzadko stosowaną (kiedyś czytałam, że obecnie robi się ją w PL tylko w Poznaniu, ale nie wiem ile w tym prawdy). To jest poważny zabieg, niosący z sobą różne ryzyka. Owszem, zgadam się, że nigdy nie wiadomo jakie skutki przyniesie leczenie tabletkami antykoncepcyjnymi, ale bez przesady, na pewno jest to bezpieczniejsze niż poważny zabieg chirurgiczny. Poza tym (i tu piszę do Sophie) to, że na Ciebie Diane źle działała, nie znaczy, że i u monikamonika tak samo będzie. Każdy organizm reaguje inaczej i nie powinno się nikomu odradzać/ polecać własnych tabletek. Ja np. mogłabym wychwalać Yasmin, a wiem, że sporo kobiet źle się na nich czuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ktoś_80
Dla Was to problem a ja właśnie zawsze chciałem poznać dziewczynę z bujnym owłosieniem, może nie na twarzy ale tam na dole pod brzuszkiem... Chyba bym oszalał ze szczęścia :x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sophie1975
Malinowa Rozo, czytałaś, ale nie do końca chyba... Prawda jest taka, że lekarzom w dobie hormonów nie chce się wykonywać tego wcale nie tak bardzo skomplikowanego zabiegu, bo łatwiej jest przepisać tabsy! Nikogo nie obchodzi, że rozwala innym wątrobę. Dlatego mówi się, że to przestarzała metoda! Wycięcie małego fragmentu jajnika to nie koniec świata!! W 80% przypadków konczy się sukcesem (miesiączka, owulacja, ciąża, wyrównanie poziomu hormonów); pozostałe 20% to brak jakiejkolwiek poprawy czyli jak się było bezpłodną, tak się nią jest i wtedy można próbować z hormonami. W Poznaniu nie umieją nawet przeprowadzać resekcji laparoskopowo tylko przez cięcie brzucha, więc nie polecam. O jakich ryzykach mówisz? Cóż, zacznijmy od tego, że nawet wycięcie wyrostka jest ryzykowne! W ogóle życie jest też ryzykowne, nie sądzisz?? Poczytaj w takim razie literaturę amerykańską czy szwajcarską i przekonasz się jak sobie radzą z tym na świecie. Diana 35 jest lekiem starej generacji i na zachodzie jest wycofywana ze sprzedaży. U wszystkich pozostawia skutki uboczne, nikt chyba nie jest z żelaza!!! Co do suplementów diety, o których wspomniałam... Są to tylko rośliny, stosowane przy zaburzeniach hormonalnych.. Na pewno mniej szkodliwe niż hormony zapychające żyły.. Chciałam tylko "uświadomić" poprzednią forumowiczkę o alternatywnych kuracjach PCO. Jak ktoś mówi, że na to nie ma innej metody jak hormony, to jest w wielkim błędzie. No cóż, może jestem szczęśliwym wyjątkiem... Pozdrawiam wszystkich błądzących i niedowierzających...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sophie1975
Natalia, rzeczywiście masz bardzo wyrozumiałą mamę.. Wspomniałaś, że miałaś już kilka zabiegów laserem. Są jakieś efekty? Chodzisz na light sheer?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sophie1975
Kto zna angielski niech czyta "i sie nawraca" :-) http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12593902 Najwyrazniej Polska jest bardziej rozwinieta od Ameryki... To co u nich jest nowatorskie, u nas juz przestarzale... Latwiej wypisac zza biurka recepte na hormon, niz stanac na 2h przy stole operacyjnym. To cala Polska! Czeka sie az manna zacznie z nieba spadac! Aha, polecam aplikacje na tel PCOS DIVA. Ciekawe porady..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
Sophie, obyś się kiedyś nie przejechała na tej cudownej metodzie... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natalia984241
Sophie1975, Miałam jak narazie tylko 2 zabiegi, które obejmowały łydki, uda, pachy, ręce. Niestety efekty są ledwo widoczne, ale pocieszam się, że może następne będą bardziej skuteczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość małpka z buszu
Jestem po depilacji laserowej bikini, wytrzymałam te tortury ale bolało dośc mocno:( Niestety, miałam ostrzelany tylko skrawek skóry od majtek w bok na ok. 4 cm więc jakbym sie chciała pozbyć tego paskudztwa z wewnętrznej części ud to już jest zupełnie inny zabieg. No ale pocieszam sie że chociaż nie będę musiała jeździć depilatorem w tym miejscu bo ból jest nieziemski a laser jeszcze tylko kilka razy i powinno mniej bolec następnym razem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domowe ipl
Witam Was Dziewczyny, kiedys tu pisalam.. Dzisiaj weszlam na forum i natknelam sie na post Malpki z buszu. Podziele sie z Wami moja refleksja.. To prawda, ze laser diodowy dziala na dluzej niz IPL; sama wykupuje zabiegi Light sheer na twarz. Posiadam jednak tez epilator Rio Pro IPL, ktory stosuje na reszte ciala i przyznaje, ze jestem bardzo zadowolona. Nawet jesli wlosy poddane epilacji IPL odrastaja po 2-3 miesiacach (zalezy od strefy), to sa one cienkie, miekkie i malo widoczne. Takie wloski, nawet na bikini, mozna zgolic bez zadnych podraznien, lub po prostu wykonac kolejny zabieg (mowie o naprzemiennym goleniu i epilowaniu dla ewentualnej oszczednosci lampy, ktora co jakis czas niestety trzeba wymieniac). Dotychczas na Light sheer samej twarzy wydalam u mojej dermatolog rownowartosc maszynki ipl (i to jeszcze nie koniec). Jednak gdybym chciala laserowac (Light sheer'em) te czesci ciala, ktore sama "oporzadzam", musialabym wydac fortune, a na IPL w salonach szkoda po prostu kasy. Natomiast domowe ipl to bardzo wygodna sprawa :-) Od czasu do czasu pstrykne sobie na: 2 paluchy u stop, czesc lydek, glebokie bikini + wewnetrzna czesc ud, brzuch, pachy, (poczatkowo takze twarz, ale wolalam zainwestowac i wyprobowalam Light sheer ze wzgledu na to, ze jest to zawsze odkryta i wystawiona na "widok publiczny" czesc ciala:-) i nawet jeden wlos na brodzie to dla mnie juz tragedia) i mam ten psychiczny komfort, ze jestem gladka! A jak po kilku miesiacach pojawią sie 2-3 wloski, wyjmuje moje IPL i zaczynam od nowa.. :-) Oczywiscie nie od razu osiagnie sie takie rezultaty: najpierw epilujesz sie co 2 tygodnie, a potem zwiekszasz odstepy w zabiegach az wlosy "zasypiaja" na bardzo dlugo.. Fakt, ze koszt takiej zabawki jest dosc spory, bo okolo 1500 zl (http://www.ceneo.pl/11759986) ale jest sie niezalezna od salonow i terminow zabiegow, bez wychodzenia z domu, strzela sie tam gdzie konieczne i kiedy konieczne.. Jednym slowem zainteresujcie sie domowym ipl-em. Niektore chwala sobie silk'n, ktory jest tanszy ale i slabszy a jego lampy starczaja na krocej.. Kto nie musi liczyc sie z groszem, niech zainwestuje w lepszy sprzet, a nie pozaluje.. :-) Pozdrawiam, miłego dnia ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peaceoooooooooo
Dziewczyny jest tu moze ktoraś z okolic rybnika, wodzisławia śląskiego czy raciborza? Szukam dobrgo endokrynologa i nie mam pojecia do kogo sie wybrac... :<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej dziewczyny juz spieszę z pomocą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziewczyny kiedyś stale bywałam na tym forum jednak moja sytuacja się zmieniła od kiedy zaczełam stosować kremik który mi pomógł w 100 %,cierpie na hirsutyzm najbardzie j przeszkadzał mi na twarzy było to nie do zniesienia a teraz jest w porządku nigdy nie chciałam stosować laseru ponieważ nie uważam to za dobrą metode jakies golenie i wogóle poprostu chciałam przepraszam marzyłam sie tego pozbyć,nie stosuję i niestosowałam żadnych anty ,choć dzieci niebardzo planowałam i podobno z moją chorobą wogóle zajście w ciąże było niemożliwe a jednak urodziłam córeczkę i w ciąże też zaszłam a więć jednak mozna ...bez komentarza dla wszystkich lekarzy,,najgorszym problem była dla mnie broda długo siedziałam na necie to były noce,dni,miesiące,lata i się udało próbowałam tego bioxetu i innych bezskutku,laser długo myślałam ,nawet kiedyś ach szkoda gadać to bez sensu kremik vaniqa jest najlepszy na świecie jest cudowny i wspaniały i wszystkie was uleczy aż skonczy się po moim poście to forum,dziewczyny mogę załatwić od mojej ciotki taniej bo wiem że jest drogi choć starcza na długo ona mieszka za granicą i migo sprowadza jak coś to dzwoncie daje namiar 537-307-751

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie lubię tak wszytskiego opisywac na forum ale jeśli mogę pomóc to chcę :) szczerze,pierwsze dwa trzy tygodnie niebardzo pomaga niewidać efektów ale póżniej dzieczyny będziecie klaskać uszami i taka jest prawda kupujcie zapraszam do mnie załatwie coś taniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no no, robi sie tu niezly jarmark! w Polsce tez jest vaniqa i pisalo juz na tym forum kilka dziewczyn, ze wcale nie pomaga, wiec handel z twoja ciocia mozesz uskuteczniac gdzie indziej! Ludziom tylko kasa w glowie! Pięciozłotówki zamiast źrenic!!! Szczyt wszystkiego!!! Takie żerowanie na naiwności innych, bo wiedzą że tonący brzytwy się chwyta! Spadaj z tego forum!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
co, ciocia jest bezrobotna na obczyźnie i stąd pomysł na taki market?! muszę cię poinformować, że zagranicą vaniqa jest dużo droższa.. Więc co to za przemyt? Może z Chin?????? A wziąć się do roboty, zakasać rękawy a nie naciągać nieszczęsne kobiety!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co za chaotyczna kampania reklamowa! Nie da się czytać! O interpunkcji w szkole nie uczyli? A te błędy... Niech wymiata z tego forum!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sama jestes glupia to prawda co napisalam,jarmark to masz w glowie,a ja pisze to co czuje i uwazam i nikt nie zabroni napewno nie taka glupia baba jak ty ,i wracaj sama do szkoly nauczyc sie dokladnie pisac i znajomosci niektorych rzeczy bo widac ze nic niewiesz pusta baba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny regularna depilacja woskiem w salonie kosmetycznym moze bardzo pomoc. Polecam depilacje woskami depileve, są bardzo skuteczne, szczegolnie nowosc filmwax 3d ktory zrywa sie bez paskow. Moge polecic dobry salon w Poznaniu jak ktoś chce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takajakwy
zobaczcie sobie..jak na koncu filmiku wystepuje Ola która jest transwestytką - i po braniu hormonów zmniejszył się zarost, skóra polepszyła a na jakoś sie nie udaje. http://player.pl/programy-online/w-obcym-ciele-odcinki,2053/odcinek-3,S00E03,28029.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny jak usunac ciemne czarne wloski z nosa???? ;/ wiem ze kobiety maja takie problemy i niestey ja tezzzz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lena_s_76
Szukajcie pomocy w sprawdzonych miejscach ja korzystałam z pomocy doktora Lichaja w gabinecie medycyny estetycznej w Poznaniu. Świetna sprawa, każda wizyta poparta konsultacją, na prawdę ma się wrażenie że każdy zabieg dobierany jest pod indywidualne potrzeby każdego klienta. Skontaktujcie się z tym gabinetem i powierzcie się specjalistom http://www.medest-lichaj.pl/kontakt/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość toniejaaa
Pytanie mam.... Czy któraś z Was mogłaby mnie doinformować, jeżeli chodzi o zwalczenie laserem ale jasnych włosów? Są jasne i rudawe, ale grube i sztywne. Goliłam jakis czas przygotowując się do lasera i po jednym dniu broda jak u faceta :/ wróciłam do mojej pęsety i cóż, czekam na odpowiedz. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czy ktoras z Was uzywa trymera? jakie efekty??? czy bolii???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NIKIGonzalez
Cześć dziewczy, podzielę się swoimi doświadczeniami związanymi z hirsutyzmem, mam 28 lat męcze się z tym dziadostwem od 15 roku życia. Stwierdzomo u mnie zespół policystycznych jajników. Jak młoda dziewczynka, włosy na twary zaczełam golić maszynką, odrastały coraz mocniejsze i po kilku latach takich operacji, wyglądałam jak kierowca ciężarówki, rodzice zlitowali się nade mną i kupili mi serie zabiegów IPL na twarz, to było może z 10 lat temu, efekt był marny, włoski troszkę się przerzedziły i odrastały słabsze, ale koszt zabiegów był kosmisczny jak na możliwości finansowe moich rodziców ok 4000PLN, za 4 zabiegi nie stać nas było, żeby w kółko je powtarzać Kiedy zaczełam zarabiać już sama pozbycie się włośów było dla mnie priorytetem i każdą możłiwą złotówkę odkładałam na zabiegi. PIerwsze zarobione 500 zł wydałam na zaieg light sherem na samą twarz, zrobiłam 4 zabiegi, w sumie za 2000 tys. ale po każdym zabiegu miałam spokój na ok półtora miesiąca, po tym czasie odrasały pojdeyncze włoski, twarz była zdecydowana gładsza i w porównaniu z tym co było na początku to wygóle przestałam się przejmować włosami. Niestety moja sytuacji finansowa sie pogorszyła przesłam robić zabiegi, przez ok 2 lata, włosy które odrastały nadal goliłam, pod skórą znowu zaczeły się pojawiać czarne okropne czarne kropki. twarz nie była też jedynym zmartwieniem, bo miałam jeszcze włosy na brzuchu, dekoldzie i piersiach, prawie na całym ciele. poza czołem i stopami i dłoniami. kilka lat temu pojawila się oferta na zabiegi ligt sher 3 zabieg x 3 częsci ciała za 399. z której skorzystałam, ( okazało się, że to ten sam gabinet kosmetyczny gdzie robłam zabiegi na twarz 500 zł za 1 zabieg tylko na twarz. Od kilku lat stale chodzę na zabiegi, jestem stała klientką tego salonu, dogadałam się z właścicielką, że ta promocją będzie mnie obowiązyła dożywotnio, po 3 zabiegach, wykupuję karnet na kolejne 3 mam świadomośc tego, że nie pozbędę się owłośenie tylko dzięki laserowi, ale jest to najlepsza metoda walki włosy będą odrastać, zabiegi robię już od 3 - 4 lat, jest ich coraz mniej na brzuchu prawie się ich pozbyłam, a na zabiegi chodzę teraz raz na poł roku i w zupełności mi to wystacza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×