Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość rosa

Moja nerwica...

Polecane posty

Pipek-myslisz że to od nerwicy? Jutro spytam swoja psych-bo ide na kontrole, nigdy tego jeszcze nie miałam. Zeby było smieszniej to mam tak jakby wtedy ,,czkawke serca\" bo np. 5 uderzeń ok, a potem lekka przerwa i 6-te podwójne, a potem znowu 5 normalnych itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki wszystkim za miłe słowa, zrobię napewno UsG tej nogi bo ciągle spuchnięta, za sobą mam morf, hormony ale nie mam jeszcze wyników ide do lekarza rodzinnego to dostanę skierowania dalej, na szczęście mamy dobre ośrodki zdrowia prywatne i z funduszu zdrowia, jesteśmy uzdrowiskiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wszędzie jednak trzeba si ę dobijać, mam zamiar zmienic też lekarza rodzinnego bo znalazłam fajną babeczke obchodzi ja los każdego, albo chociaż sprawia wrażenie bo mój obecny lekarz nie wie o co chodzi opowiedziałam mu o moim ataku a on uśmiechnął sie i przepisał falwit ....... ale starszy gość jest wybaczam mu.... kupiłam magnez z wit B6 , dzięki❤️ jak na razie wszystko dobrze, :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mysle ze od nerwicy ,Maaaja,moja lekarka tak powiedziala,dziala podswiadomosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MamoJulki, witaj w klubie. To co opisujesz to atak paniki. Miałam takich kilka. Dwa razy przyjechało pogotowie, dali mi hydroxyzynę i kazali zgłosić sie na rejon. My już wiemy, że to nerwica, przeszłyśmy wiele badań, każda z nas myślała, że choruje na jakąś dziwną chorobę. Ja teraz w nocy jestem spokojna, ale dlatego, że wiem, co się ze mną dzieje.Mam w razie czego hydrox. , ona mi pomaga. Na stałe nie biorę nic, chociaz dzisiaj zaczęłam pić dziurawiec i brać magnez z wit. B-complex. Wiem, że to witaminki i zioła, ale może pomoże sugestia. Jeśli masz możliwość przebadania się, zrób to, sprawdź sobie poziom magnezu i idź do dobrego lekarza, te nogi trzeba sprawdzić to mogą byc nerki ! i idź do ginekologa, tam też warto się przebadać. Ciekawi mnie co napisałas na temat EEG, że jest na pograniczu normy, czy mogłabyś coswięcej napisać o tym. Pytam, bo ja od 16 roku życia, a już niedługo wejdę do klubu 40-tek mam co dwa lata powtarzane to badanie i byłam już u wielu specjalistów, nawet leżałam na neurologii w związku ze zmianami w zapisie EEG ( jeszcze zanim pojawiła się nerwica). I jeszcze w sprawie zawrotów. Używamy takiego określenia, choć zawrotów głowy jest wiele rodzajów. Nie piszesz czy się zawracasz, czy masz wrażenie kołysania, czy może \"drga\" ci obraz i czy są stałe czy od czasu do czasu. Na takie zaburzenia też są leki, niektóre dziewczyny moze ci doradzą, odezwij sie jeszcze i jeśli dowiesz sie czegoś więcej , dziel się wiadomościami , to dla nas też jest ważne. 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
betko* miałam robione EEG gdyz myślałam,że to może jakiś ucisk w mózgu, byłam młoda a lekarz nie wszystko wyjaśniał, pozatym wstydziłam sie samego faktu że dzieje się ze mną coś na co nie mam wpływu i stresowałam się na każdej wizycie, lekarz był niekontaktowy pytał, zapisywał, nic ze mną nie rozmawiał, zapisał receptę, brał kasę... zaraz napiszę co mam na tym badaniu, ,,zapis przestrzennie miernie zróżnicowany. czynność podstawowa niskonapięciowa, nieregularna od 7-15c/sek RZ obecna, miernie wyrażona. HW aktywuje zapis zapis z pogranicza normy,liczne artefakty oczne i mięśniowe.,, niewiele z tego rozumiałam, miałam ponowic badanie ale przerzuciłam sie na tarczyce i zapomniałam o mózgu...:O tak żartobliwie a potem jakby wszystko ucichło zaszłam ponownie w ciążę... Co do zawrotów głowy miewam takie kołysania kiedy chodzę, jakby ktoś zabierał mi podłożę, albo jak na statku, kiedy ruszam głową czuje się jak na zwolnionych obrotach, to od czasu do czasu kiedys podróżowałam wiele np samolotem po takim locie 8 godz, miałam 2 dni mocne zawroty głowy, huśtania , teraz często nie latam, na szczęście :) mam też problem z widzeniem minusy tylko 0,75 ale czuje się w rzeczywistości jak ślepa kura nic nie widzę na odległość bez okularów...:( serio, aż głupio więc jeszcze szkła dochodzą pozatym o.k gdyby nie ta noga, biore się za nią postanawiam poczytać też o Waszych przejściach dokładnie, tak sie ucieszyłam, że znalazłam podobnych ludzi myślałam, że mnie w psychiatryku zamkną, nikomu nic nie mówiłam ze znajomych, każdy mówił, że wymyślam młoda jestem, zdrowa, a ja tylko chciałam się do jakiejś choroby dopasować,, czułam,że coś mi jest,,, bałam się żeby nie iść do szpitala, nie umrzeć, tak pragnęłam mieć dom, dzieci, marzenia się spełniają, a ja żyję codziennie z obawą, że jest za pięknie, że czegoś zabraknie dzieciom coś się stanie albo mężowi i czar pryśnie to jest najgorsze... pozdrawiam miłej nocki 😴

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tyle razy rozmawiałam z kimś i tez mieliśmy wiele wspólnych problemów, nericowych, tacy dusiciele emocji, nikt nie powiedział mi nigdy wprost masz nerwice czemu? neurolog-psychiatra nie wiedział? czy nie chciał powiedziec czarował jakieś nazwy, czasy się zmieniły ludzie podejście do pacjenta czas ponownie wybrac się do psychiatry :) :) choć dalej czuje jakis niesmak do samego określenia :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama Julki,wiesz wzielam swoj wynik EEG i poszukalam w necie opis.moj jest opisany w/g tego jak w necie ale twoj to -nic z niego nie wynika nie ma opisanych poszczegolnych Fal.dziwnie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamo Julki Jak czytam co napisałas przypomina mi sie to co sama czułam kilka miesięcy temu, gdy znalazłam to Forum. przez wiele lat dreczyły mnie podobne watpliwości-co mi jest? Dlaczego mój organizm tak reaguje na przeróżne sytuacje? Dlaczego tak nagle skacze mi cisnienie, robi mi się zimno, a potem trzęsę się i strasznie boję? No i tak dalej...Też właściwie żaden lekarz nie powiedział mi dobitnie, że powinnam leczyć nerwicę. za to dowiadywałam się, że nic mi nie jest, bo to tylko nerwica. No i tak bagatelizowałam ten temat-jak i oni to podawali.Dopiero gdy na zawroty glowy pomogły mi antydepresanty wypisane przypadkowo przez ginekologa/prosiła bym tego pojadła, że to powinno pomóc-gdy jej opowiadałam o swoich problemach z zawrotami,o tym że mimo 15 rozmaitych badań nic nie wychodzi a lekarze są bezradni/pomału zrozumiałam że skoro ten lek mnie wyleczył to chyba mam chorobę na którą ktoś go wymyślił.Potem byłam zdrowa dość długo, ale niestety nerwica wraca pod rozmaitymi postaciami i znowu się z nia borykam, ale już teraz wiem co mi jest i teraz jestem silniejsza-mysle, że i Ty po zapoznaniu się z opisanymi na Forum objawami dojdziesz do wniosku że już wiesz co Ci jest, że nie jestes sama, a i może dasz się namówić/tak jak i ja/ na poradę u psychiatry. Ja postanowiłam się leczyć i wygrać i nie popuszczę tym razem. Tobie życzę tego samego.Pozdrawiam Was wszystkich!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MamoJulki, falnie, że napisałaś. Z twojego opisu EEG nic nie rozumiem, jest faktycznie dość enigmatyczny, ja mam zupełnie inny opis, myślę, że kiedyś tam w przyszłości mogłabyś się z kimś jeszcze skonsultować - mój wynik był taki, że kilku lekarzy wmówiło mi b. poważną chorobę, dopiero wizyta w szpitalu, a później konsultacja prof. neurologii wykluczyły ją. Dlatego wiem, że trzeba sprawdzać badania i opisy, żeby być pewnym, że postawiono właściwą diagnozę. Są dobrzy lekarze, ale trzeba ich znaleźć... Poza tym rozumiem twój stan, czujemy się źle, chcemy znaleźć przyczynę swoich dolegliwości, a każdy umywa ręce.A my nie udajemy, a tak sądzi wiele osób z naszego otoczenia. W głowach się babom poprzewracało- mówią...W moim przypadku jest tak, że mogę liczyc tylko na męża, on mnie rozumie i wspiera, wozi mnie wszędzie, pomaga i trzyma tajemnicę- gdyby teściowa się dowiedziała ?!?! Myślę, że zostałabym podsumowana odpowiednio..., tym bardziej, że należy do osób, które mają patent na naj..., czyli najlepsza w cierpieniu, najlepsza w chorowaniu, egocentryczka skupiona tylko na sobie. Kryję swoje cierpienia jak mogę, ale nie muszę nikomu, kto tu trafił , tłumaczyć dlaczego. Ktos kto tego nie przeszedł , nie zrozumie, dlatego o tym nie mówimy... Co do zawrotów głowy, jeśli je masz czasami, może sprawdź błędnik , byłaś u laryngologa? A kręgi szyjne ? moze masz jakąś nieprawidłowość w kręgosłupie szyjnym ? Widzisz więc, że zanim przyznasz się do tego , że chorujesz na nerwicę , trzeba zrobić dokładne badania, bo może jednak masz jakieś schorzenie, które zaniedbasz, lecząc się na nerwy. Zwróć uwagę, że my tu wszystkie mamy za sobą różne badania, bo chcemy być pewne, że nie zaniedbałyśmy czegoś.I jeszcze jedno brałaś rudotel, sprawdź, bo to chyba benzodiazepina, ona silnie uzależnia. Pozdrawiam ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem , czy tu ktoś jeszcze jest , na wszelki wypadek mówię :dobranoc... Potomek tobie też życzę dobrej nocy , bo widzę że ty też czasem nie możesz spać tak jak ja...;0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! Dziś wpadam pierwsza, ale siedzę w domku do 11 potem do roboty.Beatko-zgadzam sie z Tobą, że wpierw jednak trzeba zbadac sobie wszystko, by wykluczyć inne podejrzane dolegliwości. Ja na te zawroty zbadałam sie od stóp do głowy. Nawet na błędnik przez 2 dni mnie badali w Instytucie lotnictwa-tam są genialni specjalisci -mozna tam iść prywatnie, a koszt też nie strasznie wielki.Po badaniach stwierdzili, że moge być pilotem! ha, ha. No i potem sprawdzałam oczywiście kręgi szyjne, przepływy tetnic szyjnych, tarczycę, tez serce-bo osoby z wypadajacym płatkiem mogą mieć takie zachwiania równowagi. Ja mam wypadajacy płatek, ale te zawroty trwały 2 lata a naprawdę po miesiącu brania Seronilu wszystko przeszło.Innych leków nie brałam wtedy.Więc wniosek sam sie nasówa-że to jednak było od nerwicy. Zresztą wtedy przezywałam tragedię po śmierci mamy.Pozdrawiam Was na cały dzień-odezwę się wieczorkiem po wizycie u psych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorka33
kile panie czytam was dosc regularnie,trapi mnie to samo co was...nie pisze ,ale pomaga mi swiadomosc ,ze nie jestem sama z moim problemem.na oderwanie sie od mysli o pani N podaje fajnego linka.pa. http://www.szukasz wrazen.pl/?click=f457d37698045535b2bD7dOc91586610

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorka33
mialo byc: mile panie.sorki..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam suche gardło, cały czas przełykam ślinę jakby gula doraźnie biorę afobam jest wtedy trochę lepiej czy to nerwica?????? czym nawilżyć gardło czy iść do laryngologa? ale co on mi pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczynki- wczoraj wieczorem myslałam ,że dostane jakiegoś wylewu , strasznie rozbolała mnie głowa , aż pulsowało i to tylko po jednej stronie(lewe oko i czoło ). Wzięłam tabletkę i zasnęłam . Dziś obudziłam się zmęczona i z lekkim bólem pulsującym głowy, ale juz nie umiejscowionym po jednej stronie.Nie wiem ,czy to zatoki , czy migrena. A może pani N mi tak dokucza po stresie związanym z kleszcze? Wszystko robię ,żeby się nie nakręcić , narazie mi się udaje , bo jak dopatrzę się w tym bólu jakiś chorób to już po mnie na kilka tygodni.Dziewczynki , dlaczego to tak jest , że są takie dni , a nawet tygodnie,że już mogę powiedzieć ,że nerwica to juz nie mój problem i później przychodzi jakaś pierdółka , która rozpoczyna remisje choroby i człowiek znowu musi sie męczyć? mam strasznego doła , juz było tak fajnie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem ,jak cię pocieszyć na tego doła, sama jestem dziś w nim. Boli mnie głowa. Mam te bóle od wielu lat, nieraz trwają 3dni. Na takie pulsowanie pomaga mi nurofen forte , popijam go słabą kawą, kawa wzmaga działanie tabletki, nurofen jest lekiem też przeciwzapalnym tak jak ibuprom... Włączam również hydroxyzynę , tą najsłabszą. Razem daje to dopiero efekt. Jeśli jednak bóle są częste idź do neurologa, może trzeba wziąć coś dłużej. Są teraz leki na migrenę , które przyjmuje się np.przez kilka miesięcy, one pomagają na jakiś czas. W większych miastach są poradnie p/bólowe. Tam naprawdę są dobrzy specjaliści. Co do suchego gardła... moja mama ma ten problem, wiem, że bierze coś na to. Będę u niej wieczorem, to się dowiem i napiszę. Pozdrawiam was wszystkie , nowe jeszcze serdeczniej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem ,jak cię pocieszyć na tego doła, sama jestem dziś w nim. Boli mnie głowa. Mam te bóle od wielu lat, nieraz trwają 3dni. Na takie pulsowanie pomaga mi nurofen forte , popijam go słabą kawą, kawa wzmaga działanie tabletki, nurofen jest lekiem też przeciwzapalnym tak jak ibuprom... Włączam również hydroxyzynę , tą najsłabszą. Razem daje to dopiero efekt. Jeśli jednak bóle są częste idź do neurologa, może trzeba wziąć coś dłużej. Są teraz leki na migrenę , które przyjmuje się np.przez kilka miesięcy, one pomagają na jakiś czas. W większych miastach są poradnie p/bólowe. Tam naprawdę są dobrzy specjaliści. Co do suchego gardła... moja mama ma ten problem, wiem, że bierze coś na to. Będę u niej wieczorem, to się dowiem i napiszę. Pozdrawiam was wszystkie , nowe jeszcze serdeczniej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki Beatko*- wzięłam ibuprom , ale cały czs odczywam uczucie napięcia czoła i kłucia raz z jednej , raz z drugiej strony.Troszkę przypominają mi te bóle katar , ale nie jestem zasmarkana , a czoło boli. Może coś z tego będzie?Pozdrawiam , trzymaj się i dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich! mnie tez dzis boli glowa.jeszcze nic nie bralam .wezme apap i 2 kalmsy,to mi pomaga. Peo 48,kto ci przepisal Afobam ,to chyba mowil na co ci daje?! mysle ze masz nerwice,moze jakies lęki,bo ten lek jest wlasnie na to. Co do gardla,to moze byc na tle nerwowym,nie musi oznaczac jakiegos schorzenia.nalez pic duzo wody niegazowanej,nawilza gardlo.Do laryngologa warto isc,aby wykluczyc inna przyczyne niz np.nerwica. Lojka,mysle ,ze to bol migrenowy.jezeli udasz sie do neurologa,to moze dalby ci mocniejszy lek niz sa w wolnej sprzedazy,jezeli tak bardzo ci dokucza ten bol.Do tego doszly nerwy i bol sie nasilil.Nie martw sie ,bo wiesz ze to poglebia i tak twoj nienajlepszy nastroj.wiem ,ze latwo sie tak mowi.ja tez byle czym sie zamartwiam.jak tak porzadnie mnie boli glowa i apap nie pomaga-wtedy do paniki juz niedaleko.wtedy dzwonie do kogos i w czasie rozmowy nie mysle o bolu i okazuje sie ,ze wcale nie jest tak silny jak siedzialam i o nim caly czas myslalam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ide dzis zapisac corke na zajecia dodatkowe do Palacu Mlodziezy.Troche sie rozerwe i nie bede myslec o swoich dolegliwosciach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lojka.taki bol moze trzymac nawet 72 godz.objawy wskazuja na typowy bol migrenowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nerwuska34
dZIEWCZYNY CZY KTÓRĘ UDALO SIĘ wyjść z nerwicy .Co wam pomogło najlepiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na to nie ma jednego cudownego leku. Gdyby tak było , myślę , że nie powstałaby ta strona. Sama widzisz, że każda radzi sobie jak umie najlepiej . Dla wielu z nas to problem wieloletni, szukamy wyjścia, korzystamy z wzajemnych rad. Nie ma na to recepty... Pozdrawiam, bądź po prostu z nami...🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wtam!!! lojka Te bole głowy to migrenowe, ja tak mam.Boli , pulsuje, nawet oko łzawi i jest niedobrze.Chociaz i boli tez cała głowa.Pomaga mi ibuprom, kiedys brałam cos na migrene,ale za bardzo nie pomogło.Mam bole napieciowo-migrenowe juz od kilkunastu lat, głowa boli nieraz i dwa dni, niekiedy jest spokoj na kilka dni, a potem boli nawet codziennie,ale u kobiet ma tez wpływ działanie hormonow i przed okresem i w czasie daje wtedy popalic,moze kiedys przejdą te wszystkie bóle..POzdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×