Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość giligili

pytania dotyczące antykoncepcji? chętnie pomogę

Polecane posty

Gość pikolo
u mnie tez to pisze .jednak jutro chyba pojde tylko nie wiem czy zdaze:( stosunkow na razie nie bylo przy tych tabsach a ostatnio mialam okres, wiec w ciazy nie jestem.a chodze do przychodni wiec nie mam tel, do niej boire diane 35, 5 tabsow na razie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pikolo
wkurza mnie to nie promieniuje ale boli a oprocz tego mam maly kaszel wiec jednak przekonalyscie mnie ide jutro.dzieki wielkie mialam sie troche wstrzymac ale jednak zdrowie jest najwazniejsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tosia02
ja ma takie pytanko bo sie troche zaczynam martwić. Skończyłam drugie opakowanie tabletek. Poprzednio okres dostalam w 3dniu tej 7dniowej przerwy. Dziś mam znow 3 dzien, ale niestety okres nie pojawił się. Nie mam nawet żadnych objawów na miesiączke. Nie wiem, zaczynam sie martwić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja też mam
pytanko...dzisiaj wzielam piata tabletke anty. popoludniu kochalismy sie bez zabezpieczenia dodatkowego :) zaznaczam,ze tabletki zaczelam brac od 1-ego dnia cyklu. jakies ryzyko zajscia w ciaze wystepuje??? moze to za wczesnie na milosc bez dodatkowego zabezpieczenia:?? pozdrawiam :) czekam na odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ONAA
Moj cykl jest nieregularny, ostatnie 3 m-ce były regularne, ale bałam sie i... mimo, ze z obliczeń był to czas nie płodny,połknęłam postinor, prosze o informacje co po tabletklach powinno sie dziac?? Kiedy bede mogla byc zupełnie pewna ze nic sie nie stalo i nie zostane jeszcze mamusia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olciaaaaaaaaa
dzis o 19 wzielam tabletke, ok.20 zjadlam kolacje ktora doslownie"przeleciala" przeze mnie. czy przez ta godzine tabletka zdazyla sie wychlonac? mam postepowac tak jakbym miala biegunke? wziac dzis jeszcze jedna tabletke? nie wiem co robic... wzielabym jeszcze jedna dla pewnosci ale co pozniej jesli jednej bedzie brakowac? prosze pomozcie bo siedze i nie wiem co mam zrobic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomóżcie ploseee
mam pytanie - czy po wzieciu tableteczki moge sie normalnie zalatwiac - siusiu i kupka ?? :) odpowiedzcie mi prosze! czy to nie wpływa na skuteczosc wchalniania sie tabsa i jego skutecznosc antykoncepcyjna??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tosia02-okres nie zawsze musi sie pojawić tego samego dni, cierpliwosci:) a ja też mam-tak jesteś zabezpieczona od 1 tabletki, którą wzięlaś 1 dnia cyklu:) ONAA-poczekaj na okres lub zrob test, jednak postinor ma bardzo wysoką skuteczność, więc mysle, ze nie masz się czego obawiać:) olcia-biegunka moze zaszkodzić skutecznosci tabletek jeżeli nie kończy sie 1 wyjściem do toalety, taka biegunka musi być długotrwała! pomożcie ploseee-tak, mozesz w zupełności normalnie sie załatwiać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oliwkazzzz
Czy jest w Polsce jakiś numer pod którym można zaczerpnąć informacji z zakresu ginekologii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natashka
stosuje od roku plastry antykoncepcyjne. W czerwcu zaprzestałąm ich używania bo jestem za granicą. Do Polski wracam początkiem wrzesnia i chce na nowo zacząć ich używać. Zastanawiam sie tylko czy przerwa miesiączna nie zaburzyła jakiegoś cyklu i czy bez żadnych przeciwskazań moge zacząć na nowo. A może odczekać jeszcze miesiąc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skoro zakończyłaś używanie plastrów a chcesz zacząć we wrześniu to optymistycznie licząc minie 3 miesiące przerwy! taka przerwa nie jest szkodliwa! nie warto jednak robić 1-2 miesięcznych przerw...wtedy występują zbędne zaburzenia hormonalne-jezeli decydujemy się na przerwę lepiej by było to poł roku-rok myśle jednak, ze w Twoim przypadku lekarz nie bedzie miał nic przeciwko, aby znowu przepisać Ci plastry oliwkazzzz-wiem, ze kiedyś istaniało coś takiego, niestety nie znam tego numeru:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxxxxxxxxxxxxxxx
Jakia jest pewnosć ze przy stosowanie prezerwtyw nie zajde w ciąze? ile jeste procent pewności?? MOze ktos zna jakis link gdzie sa jakies statystyki bo chciałabym pokazac chłopakowi . :) dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wiem co zrobić
Biorę drugie opakowanie logestu(5tabletka)ale czuje się fatalnie,jestem znudzona,jakby nieprzytomna,na nic nie ma ochoty,czasami jest mi niedobrze,wylatuja mi włosy.Na poczatku pierwszego opakowania czułam się świetnie,pod koniec fatalnie a kiedy miałam 7-dniową przerwę czuła się bardzo dobrze,normalnie,teraz zaczęła to drugie opakowanie i jest fatalnie,już się zaczynam zastanawiac czy nie jestem na coś chora,wydaje mi się ża mam goraczkę...Czy to mozliwe że te tabletki tak na mnie działają?Proszę odpiszcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem co zrobić-nie spotkałam się nigdy z takim skutkiem ubocznym jak gorączka...ale nudności, ,,nieprzytomność\" owszem! myśle, ze nie ma innego wyjścia jak poczekać! jeżeli wciąż będziesz się żle czuła warto wart wybrać się do ginekologa i porozmawiać o zmianie tabletek! jest jeszcze możliwości, ze jesteś na coś chora i przyczyną takiego samopoczucia nie są tabletki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siuxie
witam, to samo pytanie zdalam juz : http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=2672692&start=0 poradzono zapytanie tutaj. Dlatego tez pisze. Dostalam okres, ktory wyglada jak plamienie w sumie, wyjatkowo skapy (notabene wczesniej). Zaczynam dopiero brac pigulki (wczoraj 1sza tebletka - stediril 30). Moje pytanie dotyczy tego, czy jesli wzielam wczesniej (choc plamienie sie pojawilo, wiec sadzilam, ze to okres, dzis jest tak samo skapy) to czy jestem chroniona tabletkami? Co mam zrobic? czy wziac cale opakowanie, potem przerwa i nastepne? Co moge zrobic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy wcześniej zdarzały Ci się plamienia? o której przyjęłaś tabletkę? podejrzewam, ze poprostu tabletka osłabiła krwawienie! poczekja czy krwawienie będzie trwało do zbiżonej dlugości okresu! jeśli będą jakiekolwiek wątpliwości warto się dodatkowo zabezpieczac, zeby poprostu uniknąć zbędnego stresu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siuxie
wczesniej nie mialam plamien, poprzedni okres byl "normalny" trwal 4 dni. teraz powinnam dostac prawidlowo 10go, krawwienie pojawilo sie wczoraj lekkie, dlatego wzielam anty. Zazylam ja o 20.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siuxie
dziekuje, czyli normalnie mam brac cale opakowanie, tak? w razie czego i tak sie bede dodatkowo zabezpieczac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak dokończ opakowanie! jestem praktycznie przekonana, ze to normalny/nienormalny:) okres

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ojojojjjjjjj
mam problem i pisałam o tym na osobnym topiku ale nikt mi nieodpisał więc liczę na Ciebie giligili - więc jestem w trakcie zażywanie pierwszych tabletek w życiu- 16 tabletka Cilestu- niezauważyłam u siebie żadnych skótków ubocznych typu: nudności, plamienia, libido super, piersi pojędrniały ale moim problemem jest że ostatnio wyskoczyły mi 4 pryszcze- takie okropne czerwone, bolące i podskórne- głównie na czole: czasem pojawiały się wcześniej ale rzadko i tak po 1 a tu 4 naraz teraz- dodam ze mam problem z trądzikiem na plecach ale po tabletkach jest "po staremu" że tak napisze bo niezauważyłam żeby się zaostrzył- czy to na twarzy może być od tabletek?? co powinnam zrobić??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siuxie
giligili - jeszcze jdno... co jesli zaczelam brac za wczesnie tabletki? a okres (taki normalny) pojawi mi sie za kilka dni? jak powinnam wtedy brac tabletki? czy one w ogole beda skuteczne? nic si enie rozleguluje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziaak
Witajcie. Mam pytanie. Ostatnio okres dostałam 10 lipca, więc spodziewam się go dostać teraz ok. 8 sierpnia, jako, ze bardzo w tym czasie nie pasuje mi go mieć z powodu wyjazdu to poszłam do ginekologa by jakoś przesunąć miesiączke o tydzień. Jako, że równiez zamierzałam zacząć brac tabletki antykoncepcyjne, wszystko załatwiłam za jedną wizytą.....lekarz przypisał mi Cilest, tylko że kazał mi zacząć brać te tabletki już w ten sam dzien wizyty. Codziennie az do 21 tabletki, a potem przerwa 7- dniowa ( to akurat rozumiem) no i w ten sposób odrazu przesunie mi sie okres (dostane go dopiero po tych 21 dniach z odstawienia) i jednoczesnie powiedzial, ze jestem zabezpieczona juz od pierwszej przyjetej tabletki. Jest to dla mnie dziwne, bo ja slyszalam ze tabletki anty zaczyna sie w pierwszym dniu okresu, a on mi powiedzial ze nie koniecznie i ze na to samo wyjdzie jak zaczne teraz. Prosze napiszcie mi co o tym sądzicie. Czy napewno jestem zabezpieczona skoro zaczelam je brac nie w pierwszym dniu okresu?? No ale z drugiej strony nie powinnam miec wątpliwosci w koncu to on jest lekarzem i wie co mówi....hmm. bardzo prosze o wypowiedz osoby pewne tego co piszą...Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość proszę o odp.
do giligili pomocy!!!zaznę od tego ze mam dzisiaj 100%płodność:(nie było stosunku ale petting... i to 2 razy.za pierwszym razem bylo w miarę bezpiecznie ale po 4 godzinach bawiliśmy się znowu.ja byłam w samych dżinsach-bez bielizny.a on nagi.w tym czasie do wytrysku nie doszło ale boję się ze ta wydzielina przed mogła mieć plemniczki i ze przeciekła przez spodnie i dostała się do mojego śluzu:(czy to możliwe...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość heh...
prosze o pomoc...czy jesli jestem dziewica to moge zajsc w ciaze? nie odbywalam stosunku z moim chlopakiem ale bawimy sie. Petting to normalka. bawiliśmy sie z prezerwatywa i symulowalismy stosunek. Prezerwatywa pekla:( czy moglo sie cos stac? jak penic nie byl w srodku tylko na wargach?:( prosze o odpis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ojojojojojj-raz wyskakuje 1 pryszcz a raz 4:)myślę, ze jak narazie nic nie powinnas robić...jeśli z czasem zauważysz wyrażne zaostrzenie trądziku (np.po 3 pełnych cylkach) wtedy warto zastanowić się nad zmianą tabletek. siuxie-jeżeli za kilka dni pojawi sie silne, normalne krwawienie (ale nie sądze by tak było, bo tabletki mogą je zatrzymać)powinnaś zglosić się do ginekologa i zapytać-każdy lekarz co innego może dorazić. Jeżlei faktycznie okaże się, ze nie wzięlas 1 dni cylku-tabletki mogą być nieskuteczne madziak-wiesz trudno nam polemizowac z lekarzem! jajednak pomimo wszystko stasowałabym dodatkową antykoncepcje-według tego co radzi ulota! proszę o odp.-ta wydzielina to płyn przedejakulacyjny i owszem zawiera plemniki-ale szansa na przedostanie się plemników przez spodnie i możliwość zapłodnienia Cię jest naprawdę niewielka! Jednak! na 2 raz uważajcie bardziej dla swojego spokoju-uprawiając peeting jest mozliwość zajścia w ciążę niestety:( heh-dziewica moze zajść w ciąze-błona dziewicza posiada otworki przez które miedzy innymi wypływa krew miesiączkowa jak i może wpłynać sperma! niestey mało mogę Ci poradzić, bo nie wiem jak szybko zauważyliści pęknięcie, czy był wytrysk i czy coś wypłynęlo na Ciebie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niepoinformowana222
wiele razy byl poruszany ten temat ale ja nadal nie wiem w ktorym dniu mam wziac moja pierwsza tabletke anty :( wiem, ze w 1 dniu okresu ale co wtedy, gdy przed okresem mam np 2 dni plamien --> czy wtedy mam wziac tabletke w 1 dniu plamienia czy w dniu kiedy boli mnie brzuch na maxa i jest to "normalny" okres???? Co jesli wezme zle??? Co jesli dokonam zlego wyboru??? czy wtedy nie jestem zabezpieczona i cale opakowanie szlag trafia??? co z pozostalymi, nastepnymi opakowaniami??? Kiedy bede zabezpieczena w 99,9%??? Jak dlugo aby wszystko sie wyrownalo mam stosowac dodatkowo prezerwatywe??? Prosze o odpowiedz jak najszybciej bo zbliza sie ten dzien ;/ dzieki wszystkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niepoinformowana22 -poczytaj wątek siuxie w miom temacie-tam masz wszystko w miarę jasno wyjaśnine, a jeśli nadal będą jakieś pytania to daj znać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość foremeczka
wiem ze antybiotyki obnizaja skutecznosc pigulek. Powiedzcie mi przez jaki czas trzeba stosowac dodatkowo np. prezerwatywe? Dzisiaj wzielam piata tabletke, a od przedwczoraj antybiotyk. Czy tylko przez ten pierwszys tydzien musze stosowac dodatkowe zabezpieczenie? Czy do konca opakowania tabletek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×