Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość giligili

pytania dotyczące antykoncepcji? chętnie pomogę

Polecane posty

witam wszystkich mam problem biore tabletki cilest i mam dusznośći mdłości bóle krzyża oraz cały czas mnie wszystko rwie jak bym miała zaraz dostać okres postanowiłam zmienić na inne bo bo tych nie jestem zdolna do normalnego funkcjonowania czy moge nie brać tych 6 ostatnich a jak wystąpi krwawienie to zacząć inne tabletki bo dla mnie to męczarnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny pomózcie BO ZWARIUJE! bylam na tekiej saunie ze siedzi sie w temp.ok 40 -50 stopni tym sie to rózni od zwyklej sauny (gdzie siedzimy w parze) ze siedzisz w temperaturze No i dowiedzialam sie od pan iz tej sauny ze nieraz przy takiej wysokiej temp. tabletki imogą bie zadzaialć Mam sie bać ?blagam o odp.Jak się ma temperatura do tabletek.Barlam Novynette regularnie jak w zegarku -tak sie boje .Zabije sie jak bede wciazy....HELP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wiemmmmm
czy zmiana czasu ma jakis wplyw na tabletki, o ktorej powinnam brac godzinie po zmianie czasu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lekko zestresowana
Drogie Panie, Zapomniałam zażyć pierwszej tabletki z nowego opakowania (ogólnie zażywam już od ponad 5 lat) Yasmin, a 2 dni wcześniej - tuż po skończonym okresie - uprawiałam seks (oczywiście bez innego zabezpieczenia). Jaka jest szansa, że będę w ciąży? Chciałabym dzidziusia, ale jeszcze nie teraz. Drugiego dnia zażyłam obydwie tabletki i kochając się zabezpieczamy się teraz dodatkowo. Ale... dzisiaj założyłam mojemu lubemu prezerwatywę po "wstępnej" penetracji (ale jeszcze na długo przed wytryskiem). Czy to czymś grozi? Please, odpowiedzcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomoooooooocyyy
Pierwsza tabletke w tym cyklu wzielam 23.III. w zeszly piatek(7.IV) zapomnialam wziac tabletke,wzielam ja dopiero w sobote o godzinie 13.Kiedy zaczelam liczyc tabletki wyszlo mi ze zostala jeszcze jedna wiec ktoregos dnia zapomnialam wziac.Wzielam ta zalegla razem z ta piatkowa a o 19 w sobote wzielam juz normalnie ta ktora powinnam wziac tego dnia. Przyznam sie ze cos takiego mi sie zdazylo pierwszy raz,mimo ze juz dlugo biore tabletki.Co teraz mam zrobic?zostaly mi 2 tabletki a gdzies wyczytalam ze w takim przypadku nie robi sie przerwy na okres ale bierze sie od razy nowe opakowanie.Moglaby mi ktoras z milych forumowiczek poradzic co ja mam z tym zrobic?baaaardzo prosze o pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lekko zestresowana
==> poooomooooocyy Najlepiej zrobisz jak poradzisz się lekarza. Mnie na przykład lekarka powiedziała, że mimo iż w ulotce napisane jest, żeby nie robic przerwy, to mam ją zrobić (mój przypadek powyżej). Poza tym do końca opakowania zabezpieczajcie się dodatkowo. Koniecznie ! A ponieważ nie wiesz, której tabletki jeszcze nie zażyłaś to życzę Ci, by nie była to tabs z pierwszegop tygodnia. No i oczywiscie trzymam kciuki za porządny okres :) !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eleo20
blagam o szybka odp! mam cykl 27dniowy, dzis jest 7 dzien od 1szego dnia miesiaczki, czy mam teraz dni nieplodne? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lolololola
dziewczyny, powiedzcie, czy w pierwszym miesiacu brania tabletek kochanie sie przy tym plamieniu nie powoduje wiekszego krwawienia czy cos? ja zaczelam brac 6 dni temu, sama nei wiem czy okres sie juz skonczyl czy to plamienie, ale jest tak slaby, ze chyba raczej plamienie-powiedzcie co myslicie o tym, ze jutro bede uprawiac seks z moim facetem, sa jakies niebezpieczenstwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _nokia
lolololola, Twój lekarz powinien Ci powiedzieć, w którym dniu Twoje tabletki działają. Nie wiem jakie bierzesz, ale moje działają dopiero w 10 dniu, więc nie odważyłabym się uprawiać sexu w 6 dniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
byłam na topiku Antykoncepcja- POMÓŻCIE!!! Ale tam nie wiele się dowiedziałam i do końca nie jestem pewna, więc moje pytanie kieruję tutaj: biorę tabletki o 18 chcę przesunąc godziny brania na 22, czy mogę bez problemu codziennie przesuwać sobie o jedną godzine?? będzie to bezpieczne czy dodatkowo się zabezpieczać??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alissa
mozesz spokojnie przesunac sobie o godzine dwie trzy i nie musisz sie zabezpieczac przy tym dodatkowo.nawe jak tabletki zaczniesz brac powiedzmy z rana na wieczor to tez nic sie nie stanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alissa
ja na twoim miejscu poprotu bym zaczela brac o tej 22

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maria_chan
Biore tabletki Diane35, i od 2 dni powinnam miec okres, ale go nie mam. Kochajac sie on mial dodatkowo prezerwatywe, wiec czy ja moge byc w ciazy? Czy to tak moze byc, ze nie mam krwawienia. To byl dopiero moj pierwszy listek Diane35. Prosze o szybka odpowiedz. Please.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cheers
No ja mam pytanko bo jakos tak dalej nie mam pewnosci czy jesli zazyje dwa opakowania naraz tabletek anty napewno nie dostane okresu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alekkkkk
na bank!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje pytanie Zmieniłam tabletki z Logestu na Microgynon 21. Boje się, że przytyje. Po Logescie nie tyłam. mają one podobne składniki? Bo gin powiedziała, że tak, ale boje sie :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do CHEERS: słuchaj ja teraz brałam 2 opakowania pod rzad, zostały mi 2 tabletki do konca i dostałam okres wiec to zalezy od organizmu, upał stres to wszystko na to wpływa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maria_chan! Miałaś podwójne zabezpieczenie, więc szansa na ciaze jest bardzo mała. Jeżeli wkrótce nie dostaniesz okresu (zrób test ciażowy dla pewnosci). Jeżeli nie dostaniesz okresu w ciągu 7-dniowej przerwy zgłos się do lekarza. Jednak pamiętaj, ze brak okresu podczas 7-dniowej przerwy nie musi oznaczać , ze jesteś w ciaży:) Cheers-nie ma takiej pewności, mozesz dostac normalnego krwawienia lub mieć plamienie (ale jest szansa, ze obejdzie sie bez takich przygód) angel-nikt Ci nie powie czy przytyjesz czy nie po nowych tabletkach. Dlaczego myslisz, ze akurat po tych mozesz przytyc? czesto to ,,tycie\" przy tabletkach jest powiązane ze zwiększonym apetytem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maria_chan
halo, czy alekkk odpowiedziala na moje pytanie?, jesli tak to niech apisze ze to do mnie a nie tak bez niczego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moze wy mi pomozecie
bralam harmonet - cos fatalnego zle samopoczucie zmienilam na yasmin bylo lepiej, ale.. i gin teraz dal mi logest - czytam informacje i patrzę ze to tez sam sklad co w harmonecie co mam zrobic brac czy isc jeszcze raz do gina, przeciez sami to wszystko dawal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość semiremida
Witam, mam pytanie w zwiazku z przyjmowaniem tabletek (gravistat 250). Czy po zakonczeniu opakowania mozna od razu zaczac przyjmowac nowe opakowanie nie stosujac 7-dniowej przerwy? Oczywiscie nie przy kazdym opakowaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej!! Od 2 miesięcy jestem mamą. Karmię piersią, wiec zaczełam brać cerazette i współżyłam po pierwszej tablecie. Teraz dopiero na necie doczytałam ze powinnam przez pierwsze 7 dni się zabezpieczć😭 Gin nic nie mówił, a na ulotce nic nie ma:( Okresu jeszcze nie miełam, ale boje sie ze mogłam zajść w ciążę. Chce drugie dziecko, ale jeszcze nie teraz:o Pocieszcie mnie prosze😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maria_chan
Dzieki wielkie, a myslisz Giligili, ze to moze byc kwestia przystosowania sie organizmu do tabletek? Za 2 dni bede w Polsce, wiec dopiero wtedy moge pojsc do lekarza, ale czy to konieczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maria_chan
prosze o szybka odpowiedz ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gili gili pytam bo nie wiem. zastanawiam się ile osob tyło po nich. wiem, że to indywidualna sprawa, ae czy napewno??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzywa- ja troche nie na temat bo nie wiem jak to jest po porodzie, chcialam Ci tylko napisac ze masz przesliczną córeczke :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość semiremida
maria_chan.... ja przy zmianie tabletek tez mialam tak, ze krwawienie zaczynalo sie innego dnia, wiec mysle, ze wszystko jest ok. Poza tym to tez tabletki antykoncepcyjne i jestes zabezpieczona juz od pierwszej pigulki. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wierze :D pozdrawiam i zycze zeby mała sie dobrze chowała! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×