Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Happy_27

Termin kwiecien 2006!!

Polecane posty

Gość Roza__
hej :) Wczoraj byłam na wizycie i widziałam jak biło serduszko naszemu skarbulkowi❤️, ale cudowne uczucie :D:D, wszystko jest w pozadku i jest to u mnie 6 tydzień i 3 dzień wiec kalkulatorek dobrze wyliczył, przepisame mam witaminki no i juz nie muszę brac luteiny.:) Nastepną wizyte mam za 3 tyg:) With ja ja brałam, nie martw sie one napewno nie zaszkodzą, a teraz bedą zapobiegać poronieniu, pwenie przepisała ci je zapobiegawczo, na wszelki wypadek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roza_ tak sie ciesze ❤️ to wspaniale uczucie zobaczyc serduszko malenstwa mi bedzie to dane dopiero 20 wrzesnia :( oj chyba sie nie odczekam pozdrawiam 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny. chciałam się tylko pochwalić że też jestem kwietniówką. termin mam na 19 kwienia, nie wiem jeszcze ile przytyłam i ile mam w pasie ale napisz jutro. Ja pisze na innym topiku ale myśle że tutaj dostane od was parę rad. Mianowicie nie wiem co mam zrobić z ciągłym dziwnym smakiem w ustach, jak mam go zabić, nie mam żadnych wymiotów tylko cały czas szczególnie po południu i wieczirkiem jest mi bardzo niedobrze, cały czas jestem śpiąca i zmęczona, nie mogę nic jeść bo zaraz mi się odbija, drażnią mnie wszystkie zapachy. Poradźcie proszę jak sobie radzicie z tymi dolegliwościami i kiedy one przejdą?? Będe bardzo wdzęczna. I mam nadzieje że mnie przyjmiecie do swego grona kwietniówek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Roza :) ja ide dzis do gina i tez mam nadzieję że zobaczymy z mężem serduszko naszego maleństwa :) juz odliczam godziny do tej ważnej chwili :) :) Jak duze jest Twoje maleństwo?? Mój mąż się cieszy z tego że nam się udało ale chyba tak jeszcze nie do końca wie co sie naprawdę dzieje:) mam zatem nadzieję że jak dziś zobaczy serduszko naszego skarbeczka to też poczuje taka ogromną radość i wyjątkowe uczucie że to dzięki nam rowija się pod moim sercem nowe życie :) Może to zabrzmi dziwnie ale mam jakies takie dziwne przeczucie że to maleństwo to bedzie chłopiec :) czy tez macie takie przeczucia ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja juz tez nie moge sie doczekac kiedy zobaczymy serduszko naszego Brzdaca :) jeszcze 2 dni :) nie wiem czy wy tez tak macie, ale ja nie mam pojecia jak zniose te nastepne dlugie przerwy miedzy badaniami.... beda co 4 tygodnie - przeciez to strasznie dlugo! rybka - witaj :) ja co prawda nie mam tego dziwnego smaku w ustach, ale tez czesto jest mi niedobrze. Powiem Ci co mi pomaga - jednak to pewnie indywidualna sprawa kazdego organizmu. Ja nie moge u siebie dopuscic do uczucia glodu bo to poteguje wszystkie nieprzyjemne uczucia. Dlatego gdy czuje mdlosci musze przede wszystkim zjesc cos - nawet malutkiego - cos co mi smakuje ( a teraz w ciazy jest bardzo niewiele takich rzeczy niestety) - no i czuje sie juz lepiej. Ja tez jestem ciagle spiaca i zmeczona, ale na to nie odkrylam sposobu ;) silvia - ja tez jakos mysle o chlopcu :) nawet zrobilismy z mezem o to zaklad, bo on przewiduje dziewczynke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny, witam tez Rybke. Źle , źle źle i bardzo niedobrze, czy w każdej kolejnej ciązy mdłości są coraz gorsze. Ble :o Nic mi niestety nie pomaga, owszem jak coś zjem to jest trochę lepiej, ale jak mam cokolwiek zjeść jeśli wszystko tak strasznie śmierdzi i okropnie smakuje. dzieci w przedszkolu więc nie przejmuję sie przynajmniej ich jedzeniem. Ja poproszę o piąty miesiac. albo jeszce lepiej szusty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tabelka
Nick............termin porodu.....kg. nabyte......cm w pasie........płeć ************************************************************************************** RRR..................30.03.06...........1kg............78cm...............??? witch 3.............01.04.06.......... 6 KG............85 CM.............???? Ania26..............02.04.06.........1,7kg............89cm..............????? kizia.................02.04.06.......... 2kg............89cm..............????? Elizabetaa..........03.04.06..........-3kg............????...............????? Brygunia............05.04.06.........??????...........?????................???? Happy_27.......... 05.04.06.........??????...........??????...............???? Przyszła Mama.....05.04.06.........??????..........???????..............???? Czekolada_29.......08.04.06........-2kg...........80cm.............?????? dowa.................10.04.06.........??????..........??????...............???? ANNA80..............10.04.06..........?????.........???????................???? Mina29...............10.04.06.........??????..........??????...............???? KASIUNIA10009.....13.04.06..........1kg..........91 cm..............????? georginia............15.04.06...........2kg.........??????................???? Słonko80.............15.04.06..........-2kg...........??????............????? ona27.................16.04,06.........??????...........?????..............???? grazie................16.04.06.........???????...........?????.............????? dorota275...........17.04.06..........??????..........?????..............???? macieja8.............17.04.06..........??????..........??????............????? Elunia_K.............19.04.06..........???????.........??????.............????? rybka25.............19.04.06............????...........?????.............????? Lolcia................23.04.06...........??????...........79cm...........???? EVI_1985............27.04.06...........??????..........68cm............???? Silvia27..............28.04.06............?????..........?????.............???? alaa...................??????.................???..............???.............???? Agnes78_Bdg.......?????..................?????..........?????.............???? gdusia...............??????.................????............????..............???? Roza.................29.04.06.............2kg............??................??? serek................30.04.06............ 0 kg ..........71 cm...........????? *************************************************************************************

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W sumie to nie wiem ile ma malenstwo, chyba 6,6 mm tak mam na zdjęciu usg :) Dziewczyny czy was tez łapie taki bol okresowy, mnie tylko czasami ale jak złapie to ledwo idę, nawet przy @ tak nie miałam, a piersi mnie bolą ze szok :O:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Silva ja tez myśle ze bedzie chłopiec, tak jak u Ciebie, nie wiem czemu ale tak mi sie wydaje, zreszta obojętnie aby było zdrowe:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nick............termin porodu.....kg. nabyte......cm w pasie........płeć ************************************************************************************** RRR..................30.03.06...........1kg............78cm...............??? witch 3.............01.04.06.......... 6 KG............85 CM.............???? Ania26..............02.04.06.........1,7kg............89cm..............????? kizia.................02.04.06.......... 2kg............89cm..............????? Elizabetaa..........03.04.06..........-3kg............????...............????? Brygunia............05.04.06.........??????...........?????................???? Happy_27.......... 05.04.06.........??????...........??????...............???? Przyszła Mama.....05.04.06.........??????..........???????..............???? Czekolada_29.......08.04.06........-2kg...........80cm.............?????? dowa.................10.04.06.........??????..........??????...............???? ANNA80..............10.04.06..........?????.........???????................???? Mina29...............10.04.06.........??????..........??????...............???? KASIUNIA10009.....13.04.06..........1kg..........91 cm..............????? georginia............15.04.06...........2kg.........??????................???? Słonko80.............15.04.06..........-2kg...........??????............????? ona27.................16.04,06.........??????...........?????..............???? grazie................16.04.06.........???????...........?????.............????? dorota275...........17.04.06..........??????..........?????..............???? macieja8.............17.04.06..........??????..........??????............????? Elunia_K.............19.04.06..........???????.........??????.............????? rybka25.............19.04.06............????...........?????.............????? Lolcia................23.04.06...........??????...........79cm...........???? EVI_1985............27.04.06...........??????..........68cm............???? Silvia27..............28.04.06............?????..........?????.............???? Roza.................29.04.06.............2kg............81cm...........??? serek................30.04.06............ 0 kg ..........71 cm...........????? alaa...................??????.................???..............???.............???? Agnes78_Bdg.......?????..................?????..........?????.............???? gdusia...............??????.................????............????..............???? **************************************************************************************

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roza_ mnie nic nie boli, czassami troche podobno jak sie macica rozciaga to tak jest. Mozliwe, ze wiekszy bol też jest normalny, ale napewno niepokojacy. Możliwe, ze to nie macica Cie boli tylko masz kolki. (kolki sa gdy boli tylko z jednej strony), acha i czasami sie wiezadło za bardzo naciagnie i wtedy też bardzo boli z jednej strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WITCH 3
RÓŻA-ja mam dość częste bóle podbrzusza kłuje mnie po bokach ,ale to moja pierwsza ciąża więc to prawda,że macica się powiększa mnie boli po bokach i ból promieniuje do pachwin a czasem zarwie mnie nawet na środku podbrzusza.Dziś zaniepokoiłam się i poszłam do lekarza bo blisko mam dostałam nospę co 8 godzin po 2 tabletki i nadal luteinę 2 razy po 2 -dopochwowo i teraz w piątek mam sie pokazać .Mnie też bolałio głównie przy chodzeniu ,musiałam żółwim krokiem chodzić ;-)) POZDDRAWIAM pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak dobrze że ja nie mam mdłości prawie w ogóle. Myślę że to natura w ten sposób mi wynagradza moje dolegliwości związane z migreną z którą walcze już od paru lat. Podczas ataków mam potworny jadłowstręt i wymioty nawet po napiciu się wody. No i ból głowy. Ciąża ogólnie mi służy. Cera wygląda bardzo dobrze (lepiej niż przed), włosy też są ładne, mam dużo energii, moge gotować obiadki bo zapachy mi nie przeszkadzają. Ponieważ od lat walczę z mdłościami towarzyszącymi mojej chorobie - dzielę się radami. Jeszcze raz wszystkim polecam imbir (można go stosować w ciąży w/g danych z internetu). Najlepiej kupić korzeń i wkrawać do herbaty. Napewno załagodzi trochę mdłości. Miętę odradza, wg mojej wiedzy - obniża ciśnienie. Przy mdłościach najlepiej się nie przegrzewać (ale jak to zrobić przy upale), pić wodę mineralną gazowaną (bąbelki łagodzą mdlości), pomaga też picie coca-coli ale przy ciąży raczej w ogrniczonych ilościach ze względu na zawartość kofeiny. Nie przejadać się i nie głodzić. Jeść małe ilości a częściej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nick............termin porodu.....kg. nabyte......cm w pasie........płeć ************************************************************************************** RRR..................30.03.06...........1kg............78cm...............??? witch 3.............01.04.06.......... 6 KG............85 CM.............???? Ania26..............02.04.06.........1,7kg............89cm..............????? kizia.................02.04.06.......... 2kg............89cm..............????? Elizabetaa..........03.04.06..........-3kg............????...............????? Brygunia............05.04.06.........??????...........?????................???? Happy_27.......... 05.04.06.........??????...........??????...............???? Przyszła Mama.....05.04.06.........??????..........???????..............???? Czekolada_29.......08.04.06........-2kg...........80cm.............?????? dowa.................10.04.06.........??????..........??????...............???? ANNA80..............10.04.06..........?????.........???????................???? Mina29...............10.04.06.........??????..........??????...............???? KASIUNIA10009.....13.04.06..........1kg..........91 cm..............????? georginia............15.04.06...........2kg.........??????................???? Słonko80.............15.04.06..........-2kg...........??????............????? ona27.................16.04,06.........??????...........?????..............???? grazie................16.04.06.........???????...........?????.............????? dorota275...........17.04.06..........??????..........64 cm............???? macieja8.............17.04.06..........??????..........??????............????? Elunia_K.............19.04.06..........???????.........??????.............????? rybka25.............19.04.06............????...........?????.............????? Lolcia................23.04.06...........??????...........79cm...........???? EVI_1985............27.04.06...........??????..........68cm............???? Silvia27..............28.04.06............?????..........?????.............???? Roza.................29.04.06.............2kg............81cm...........??? serek................30.04.06............ 0 kg ..........71 cm...........????? alaa...................??????.................???..............???.............???? Agnes78_Bdg.......?????..................?????..........?????.............???? gdusia...............??????.................????............????..............???? ************************************************************************************** Zmianiłam cm w pasie. Jak narazie moja waga się nie zmieniła, chociaż jem więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roza mój mąż powtarza, że to będzie dziewczynka bo bardzo chce mieć córeczkę dla mnie natomiast najważniejsze jest by dzidzia urodzila sie zdrowa :) Co do tych przeczuć to może coś w tym jest, moja koleżankajak tylko dowiedziała sie że jest w ciąży to od razu wiedziała że to bedzie syn i od pierwszego usg zaczęła nazywać fasolkę Kuba no i urodził się Kuba :) :) Tak więc kto wie, kto wie... przekonamy sie juz w kwietniu :) Za 2,5 godziny idę do gina i coraz bardziej się denerwuję a ten czas dziś jakoś tak wolno płynie :( Postaram się wieczorem napisać jak duże jest nasze maleństwo i co powiedział lekarz. Witam też rybkę25 w naszym gronie :) aby tradycji stało sie zadość napisz cos więcej o sobie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
he he ja też nazwę synka Kuba, a dziewczynke to jeszcze nie jestem pewna. Macie racje z ta powiększającą sie macicą tylko czasem jazłapie bol to.... tylko uśiąśc:) Mnie cosik zaczynaja draznić zapachy, szczegolnie jak zaglądam do ladowki i smak mi się zmienił. Pozatym wszystko jest ok i jak zwykle nie moge sie doczekać kolejnej wizyty:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roza, u mnie chłopczyk tez bedzie Kubuś, a nad dziewczynką jeszcze sie zastanawiamy. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A w mojej bliskiej rodzinie jest już jeden Kubuś - syn mojego Brata. Bardzo udany dwulatek.Tak więc to imie jest już zajęte. Ja też myśle że to będzie chłopak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania26>>>:) Ja też mam w piątek wizytę tak jak Ty! U mnie nikt się nie domyśla, a to juz trzeci miesiąc!Wiemy wciąż tylko ja i maż! Swoją drogą to nie mogę doczekać się min naszych bliskich kiedy obwieścimy im nowinę!Ale póki co jakoś nam nie spieszno, sama nie wiem dlaczego? Po mnie jeszcze nic nie widać, tak mi się wydaje, mam 67 w pasie, ale mniej więcej takie wymiary miałam wczesniej, może jakieś2, 3 cm mniej. Tylko jestem przeraźliwie blada i co raz więcej osób pyta dlaczego!Pozdrowionka!!!:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anna80 podziwiam za wytrwałość ja to szybko rozgadałam komu trzeba:) Ja to jeszcze myślałm nad imieniem Bartek ale Kuba lepsze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdek
witam dziewczynki. chcialabym sie przylaczyc do kwietniowek. mam termin na 26. dzidziusia jeszcze nie slyszalam ale na wtorek mam wizyte i tez powinno byc slychac serduszko. juz sie nie moge doczekac!!!!!! mam pytanka i to pare. co to jest luteina? czy mozna od razu rzucic palenie czy redukowac i co grozi dzidziusiowi palacej matki? poza tym mam straszne uplawy i nie wiem czy to jest normalne czy tylko mi sie tak dzieje, strasznie sie boje bo bardzo chce tego szkrabeczka, a byl dla mnie nie lada niespodzianka tym bardziej ze lekarze mi mowili ze nie mam owulacji i trzeba sie leczyc a tu bez leczenia niespodzianka! poza tym slyszalyscie kiedys o badaniach "anemii srodziemnomorskiej" w przetlumaczeniu na polski, wiecie moze co to takiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdek
to jeszcze raz ja. w ktorym miesiacu pojawia sie brzuszek, bo ja jestem w polowie drugiego i nic kompletnie po mnie nie widac. przybylo mi tylko w biodrach i biuscie, ktory wczesniej bolal mnie strasznie a teraz prawie go nie czuje!!!!! odpiszcie bo ja zaczynam wariowac! chyba sama sobie wynajduje problemy... pozdrowionka dla wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MEGI73
Cześć DZIEWCZYNY!!! nie wiedziałam, że jest taki piękny klubik "Kwietniówek" Bardzo chciałabym się przyłączyć - mam termin na 4 -go i już od 3 miesięcy strasznie cierpię. Czasami miałam wrażenie, że wszystkie dolegliwości ciężarnych zwaliły się na mnie. Ale po przeczytaniu o waszych problemach troche mi ulżyło. Mdłości całodzienne, wymioty nieustanne bóle głowy, biegunki, zgagi i sennosć to dla mnie dzień powszedni. Już na szczęście pomału przechodzi, ale wisiał nade mną szpital bo bali się o dziecko. Na szczęście co jest dla mnie zaskoczeniem wyniki zawsze mam rewelacyjne tylko muszę się uzbroić w cierpliwość. teraz strasznie się boję specjalistycznego USG które wyklucza większość wad rozwojowych, mam iść za 2 tygodnie i jeszcze nie potrafię się cieszyć swoim misiaczkiem bo już w ostatnim półroczu 2 razy byłam w ciąży i nic.Liczę że do 3 razy sztuka- trzymajcie kciuki. Na nasze dolegliwości żołądkowe, zwłaszcza zgagi, wstrętny smak i bóle żołądka pomaga taka mało znana woda żródlana na nadkwasotę bo kwasów w żołądku to nam teraz nie brakuje - nazywa się ZUBER- i można ją kupić w marketach w takich dużych kartonowych pudełkach z kranikiem. Możemy ją pić bez ograniczeń tylko strasznie śmierdzi dlatego rozcieńcza się ją na pół z inną wodą niegazowaną i zatyka nos pijąc małymi łyczkami kilka razy dziennie.Naprawdę polecam. Pozdrawiam wszystkie kwietniówki gorąco...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MEGI73
magdek nie przejmuj się brzyszkiem ja też jeszcze nic nie umiem wymacać, ważne że lekarz twierdzi że jest tam brzdąc zresztą niewielkich jeszcze rozmiarów. jak masz dobrego lekarza to niczym sie nie przejmuj. Jeżeli czytasz duzo prasy o dzidziusiach to sobie to na jakiś czas daruj i wyluzuj o wszystko co spędza ci sen z powiek pytaj lekarza nie kombinuj sama. Taka jest moja opinia.Dobranoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :) Życie jest piękne !!!!! Wczoraj byłam na 2 wizycie u gina i widziałam swoje Maleństwo :) Jego serduszko, które biło jak oszalałe :) To prawdziwy cud! Jeszcze 2 tygodnie temu widziałam tylko 8 mm pęcherzyk a wczoraj razem z mężem widzieliśmy naszego Skarbeczka który ma 12mm i siedzi w wielkim pecherzyku :) :) To naprawdę niesamowite uczucie :) Wstępnie termin miałam ustalony na 28.04. ale na wczorajszym usg wyszło że jednak dziecko jest dość duże i usg wskazało termin 21.04 wiec o cały tydzień wcześniej :) Jestem taka szczęśliwa że mogłabym dzis góry przenosić :) :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:) Witam nowe kwietnioweczki:) Ja juz nieśpię , bo obudził mnie potworny głod, a jak zajżałam do lodowki to wszystko mi do gardła podeszło :O, ojo joj Magdek ale pytań :), luteina jest to inaczej progesteron i on pomaga sie prawidłowo zagniezdzić zarodkowi i zapobiega poronieniom , co do palenia to słyszałam ze powinno sie stopniowo ograniczać palenie , no chyba ze strasznie odrzyca, a mi gin mowiła ze brzyszek widoczny bedzie na początku grudnia, a mam termin na 29 kwietnia, wiec jeszcze trochę , a ja już bym chciała :) Megi ciesze sie ze z wynikami ok , mi w poniedziałek tez dała skierowania a wczoeaj dzwoniłam do labolatorium zorientować siecenowo to wyszło 96 zł , szok ale mus to mus Pozdrawiam gorąco :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Silvia ale się cieszę :D:D:D, faktycznie to jest cud, gratulacje:) No to duzy Wasz bąbelek :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny. U od wczoraj bez zmian, nadal jestem śpiąca i zmęczona. chciałabym już 4 miesiąc podobno wtedy te dolegliwości mijają. Całe szczęście że nie wymiotuję, bo tego już bym nie zniosła. Co do moich rozmiarów to na razie nie przytyłam a w pasie mam 73 cm. Na ostatniej wizycie mój aniołek też miał 8 mm i biło mu serdyszko. teraz idę 17 i też tak jak większość tu już nie mogę się doczekać. Jedyne czym się różnie to tym że ciesze się że jeszcze po mnie nic nie widać. i oby tak było długo. A poza tym to mam skończone 25 lat od roku jestem szczęśliwą mężatką, rok temu skończyłam też studia, w przyszłym roku już w trójkę mamy zamiar zamieszkać w swoim domku a na razie mieszkamy z moimi rodzicami. Życzę wszystkim miłego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×