Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Happy_27

Termin kwiecien 2006!!

Polecane posty

Mam wielką prośbę... wie może któraś jakie powinny byćwyniki morfologii takiego brzdąca?? To bardzo pilne.... dosłownie spokojnie nie zasnę... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kirrikirri moja córcia po przebytej żółtaczcema słabą morfologie i musi brać żelazo i kwas foliowy w morologi u Martynki lekarz brał pod uwagę erytrocyty 3,09, hematokryt30,8, płytki krwi 682, leukcyty 11,1,hemoglobina11,2 no i ilosc żelaza186 Takie miała wyniki i to jest słaba morfologIA , bo nie wiem jakie powinny byc normy ale mozesz porównac z morfologia swojej córci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
słoko dziękuję :) popatrz jakie wyniki wyszły nam wczoraj...notabene gorsze niż te przy wypisie: erytrocyty-RBC 2,58 hematokryt-23,1 płytki krwi PLT-383 leukocyty WBC-11 Hemoglobina 8,5 żelazo- 56 Skoro Twoja jest słaba...to ta jest tragiczna. Podaje hemofer , wit.C,kwas foliowy ale widzę że to nic nie daje :( Miałysmy konflikt w układzie AB0... A teraz dodatkowo doszło kolejne zmartwienie...bo mała od wczoraj wymiotuje prawie wszystko co zje, nie chce piersi tylko butelkę i głos się jej zmienił... :( :( myślałam ze zdarła sobie może gardło jak została z moją siostrą wczoraj (bo ta nie mogla jej uspokoić) ...ale to chyba nie to :( Nosek ma raczej bez kataru więc co to moze być ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kirrikirri my tez miałyśmy niezgodność O/B Tęz podaje te same leki co ty a kolejna morfologia za 4 tygopdnie, moja mała dobrze przybiera na wadze, wczoraj byliśmy u pediatry i przybtrała kolejne 300 g czyli przez 3 tygodnie 1100g i to jest plus tego wszystkiego. Idz najlepiej do lekarza skoro wymiotuje napewno coś zaradzi. wiem tez że moja mała bedzie musiała miec kontrolowana morfologie do 2 lat co ok. 6 tygodni wiec pewnie bedzie tak i u Was. Napewno wszystko będzie ok. jak widziśz moja córcia ma podobne problemy co twoja, ja mam nadzieje że wszysko bredzie dobrze. a czy twojej córci groziła transfuzja krwi bo mojej tak??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć, widzę że nie tylko ja mam mnóstwo pytań i wątpliwośći. Mój Mikołaj też ma od niedawna pełno krostek na buzi.Lekarz stwierdził, że to trądzik niemowlęcy i sam przejdzie.Gorzej, że prawdopodobnie jest uczulony na mleko, na razie mam odstawić i poczekać. Waży 6,5 kg, ma 64 cm. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to widzę ,że ta sama niezgodność 0/B... Również mam zalecenie zeby badać krew tak więc będę długo wizytować Kołobrzeską... Dziś idę z nią do lekarza. Przy zapisywaniu jej na wizytę chodziło mi tylko o konsultację morfologii a tu po powrocie dodomu tylko gorzej :( Moja równo miesiąc od urodzenia przybrała 800 g ...licząc od najniższej wagi urodzeniowej..więc chyba tez niewiele... Czy to wina mojego mleka ?? O transfuzji też mi wspominano ale jestem ustosunkowana do tego bardzo negatywnie i nie wiem czy się zgodzę... Słonko....ztego co pamietam jestes z Gdanska... znasz tu jakiegos dobrego pediatrę ?? Za krótko tu mieszkam zeby znać lekarzy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kirrikirri jesteśmy z gdańska, ja chodze z moimi dzieciaczkami do pediatry w przychodni na piastowskiej, bardzo fajana pani doktor:) Twoja córci przybiera prawidłowo, z tego co mówi moj pediatra to jak dziecko przybierze 200g na tydzien to jest dobrze:) a transfuzja w naszym przypadku była rozwazana w pierwszej doobie i była by po prostu konieczna , na szczescie obyło się bez tego zabiegu. Ja też długo bedę wizytować Kołobrzeską

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piastowska to blisko mnie...ja chodzę do przychodni na Żabiance (obok deptaka) ale strasznie denerwują mnie kobiety z rejestracji...wredne baby i chętnie zmienilabym tą przychodnię ,bo zewszystkim mają problem...a lekarze jacyś wyjątkowi tez nie są... Gdzie na Piastowskiej jest przychodnia...gdzies obok Kmara ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przychodnia jest niedaleko dworca PKP w Oliwie ul. Piastowska 27 a panie w rejestracji są bardzo miłe :) a lekarz do którego chodzę z brzdącami to dr. Wyrwińska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć! Jeśli chodzi o trawienia to w moim przypadku zaparcia trwały ok.2tyg...a najskuteczniejsze okazały sie otręby granulowane z jogurtem albo kefirem.Wystarczy dodać 2-3 łyżeczki i nie ma mocnych:) Jeśli chodzi o wymioty to radzę szybko skontaktować sie z lekarzem bo niemowlenta bardzo szybko się odwadniają...trzymam kcuki ,żebywszystko było ok. Ja o 13-ej jadę na pierwsze szczepienie...nie wiem na które sie zdecydować-5w 1 czy 6 w1 ???zobaczę co będzie radzic mi pediatra..ale chce damianka jak najlepiej zabezpieczyć bo mój starszy synek idzie we wrześniu do przedszkola...i bedzie byc może przynosił do domu rózne zarazki..:( Ciekawe ile Damianek waży...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziękuję Słoneczko... zajdę na Pastowską. Wizytę mam dopiero na17tą :/ zaraz dam malej kopru...mam nadzieję,że nie zwymiotuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam kwietniówki :) ja mam jutro szczepienie Kaja.. poleciła mi pediatra tą 3w1 al i tak pote mweźmie pozostałe.. ustaliła mu indywidualny kalendarz szczepień.. wczoraj byłam u gina na kontroli. .wszystko ok się ładnie zagoiło więc za ok pół roku nawet mogę staać się o 2 dziecko :D i na pewno tak zrobię . .już to z moim niemężem omówiliśmy :) Marteczka.🌻 spirala dzieła wczesnoporonnie, powoduje często różnego odzaju zakażenie i jest polecana kobietom które raczej nie chcą miec więcej dzieci.. rozmawiałam wczoraj o tym z lekarzem.. mi polecił cerazette.. ale uzgodniliśmy, że nie będę tego brała pzez te pare miesięcy zabezpieczymy się inaczej Mój Kaj dzisiaj spał bez przerwy od 23 do 4-30 rano.. szok.. ale w dzień mało spał i w nocy pewnie odrabiał.. ładnie je rośnie. jutro go zważymy i zobaczymy... Silwia🌻. krosteczki są taką rzeczą tórej ruszać nie należy one pojawiają się i znikają . .często jest to objaw czegoś co zjadłaś jeśli kamisz piersią i wprowadzasz nowe produkty..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do kirrikirri
normy wskaźników morfologii dla dziecka miesięcznego:hemoglobina13,5-16,5; hematokryt 41-48; erytrocyty 3,9-5,3 mln; leukocyty 5-20tys; płytki średnio 240 tys. Dlaczego boisz się transfuzji krwi? Jeśli byłaby taka konieczność, to ja nie zawahałabym sie pomóc w ten sposób swojemu dziecku. Preparaty krwi są bezpieczne, są przebadane w kierunku występowania wirusów HBs,HCV i HIV najnowocześniejszymi i dokładnymi metodami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) nie wyrabiam, mała nas terroryzuje niesamowicie. Cały dzień potrafi nie spać tylko sie drzeć i to tak jakby ktoś ją obdzierał ze skory. Przy cycu sie uspokaja ale jak go wyjmę to znowu to samo. Nie mam siły. Dobrze ze mama jest w domu to mi pomaga. jutro ide do lekarza i powiem aby dała mi skierowanie na badanie moczu małej, moze ma jakieś bakterie, albo co bo to nie jest normalne, pozatym zaczeła tak zachowywac sie z dnia na dzień. W wozku tez sie drze i aby gdzieś wyjśc to muszę sie niezle na gimnastykować. Nie wiem co jest. Przybiera na wadze dobrze juz waży 4070g:) Też ma takie małe białe krostki ale ich nie ruszam i wyobrazcie sobie ze juz ma pięc tygodni a pepek dalej siedzi!!:O:O Jak tak dalej bedzie to trzeba bedzie go chirurgicznie usunąć buu. Dzieciaczki macie cudowne. Pozdrawiam. Co do kotłowaniny dzieci ktore duze i często siedzą przy cycu - to mi pediatra mówiła aby nie uspokajac cycem jak płacze czy coś jest nie tak bo wtedy maleństwo najedzone ciągnie cyca i mleko leci no i tym samym brzusio nie odpoczywa i moze boleć. Moja tak ma i teraz odczekuje conajmniej dwie godz do nastepnego karmienia i jest juz dobrze pozatym daje jej jeszcze infacol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziękuję pomaranczowa:) Tak,krew jest badana na te główne wirusy... ale medycyna nie jest w stanie wyeliminować wszystkiego. Transfuzja jawi mi się jako baaardzo odległa ostatecznosc i to nie z przekonań religijnych... Pełno jest przykładów jak to super pewna i pbrzebadana krew była źródłem zakażenia...nie tylko tymi znanymi wirusami.... dla przykładu : W Niemczech zmarło 400 chorych na hemofilię, a przynajmniej 2000 zaraziło się HIV za pośrednictwem zakażonej krwi. Są to ofiary „nieświętego przymierza” chciwości z niedbalstwem służby zdrowia. (The Guardian Weekly z 22 sierpnia 1993 roku, strona 7) Również w Kanadzie wybuchł skandal w związku z krwią. Ocenia się, że ponad 700 hemofilikom podawano tam krew zainfekowaną wirusem AIDS. W lipcu 1984 roku rząd tego kraju został ostrzetony, że Czerwony Krzyż rozprowadza wśród chorych na hemofilię preparaty zakażonej krwi; wycofano je z ryku jednak dopiero rok później, czyli w sierpniu 1985 roku. (The Globe and Mail z 22 lipca 1993 roku, strona A21 oraz The Medical Post z 30 marca 1993 roku, strona 26) Pod koniec 1982 roku amerykański Ośrodek Zwalczania Chorób zaczął ostrzegać Państwową Fundację na Rzecz Walki z Hemofilią (NHF) przed ryzykiem związanym z przetaczaniem czynnika VIII krzepnięcia krwi, gdyż w celu otrzymania pojedynczej dawki tego preparatu może zostać użyta krew aż 20 000 dawców, a gdyby tylko jeden z nich miał AIDS, zakażeniu uległby cały produkt użyty do transfuzji. W marcu 1983 roku ostrzeżenie ponowio-no, tym razem w ostrzejszym tonie, niemniej dwa miesiące później NHF wydała biuletyn, w którym napisano: „NHF zaleca dalsze stosowanie czynnika krzepnięcia”. Tymczasem przybywało ofiar śmiertelnych i wciąż narażano na niebezpieczeństwo kolejne tysiące osób. Ów czynnik krzepnięcia nie był hemofilikom niezbędny; istniały bowiem inne metody leczenia. Można było ocalić tycie tysiącom ludzi. W roku 1985 firmy farmaceutyczne odkryły, że czynnik VIII staje się bezpieczny dzięki podgrzewaniu. Niemniej w dalszym ciągu wyprzedawano zapasy preparatu nie poddanego obróbce cieplnej. (Dateline NBC, 14 grudnia 1993 roku) ...sądzę ,ze za każdym razem preparat był przebadany najnowocześniejszymi metodami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, bylam wczoraj z mala u lekarza, zwazyc. wazy 5200, troche sie zmartwilam ze tak malo przybrala, al pani dr stwierdzila ze wg masy urodzeniowej to powinna wazyc 4500, wiec nie ma sie co martwic. Czy macie problem z pieluszkami, tzn wszystko wylatuje, zmienilam pieluszki na rozmiar 3 (pampersy) sa wieksze moze bedzie lepiej, bo tak zawsze byla cala do przebrania dzis troche marudzila, no darla sie, ale jak wyszlam na dwor to zasnela, z przerwa na karmienie spi juz od 10:))a musze isc po duza do przedszkola. moja starsza core idzie na jesien do zerowki, a mala pojdzie niestety do zlobka, za szybko plynie czas, jescze 3 miesiace w domu i trzeba bedzie sie z dzidzia rozstac:(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elizabeta ja miałam ten sam problem co Ty z przeciekaniem i jak zmieniłam rozmiar pieluszki to faktycznie przeszło:) Wspólczuję rozstania z maluszkiem, mi też byłoby cięzko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Mina29, podziwiam Cie, tak szybko i myslisz o kolejnej dzidzi! Respekt! Elizabetaa, ja juz tez mysle o tym, ze za niecale 4 mies tez zostawie małą i oddam ją do żłobka. Szkoda ale co zrobić.... Co pochwalę Julkę to daje mi następnego dnia wycisk, dziś jest marudna na maxa a ja nie wiem co jej jest. Cały czas jest drobna i nie wiem ile wazy a na razie nie wybieramy się do pediatry. Chyba najszybciej odwiedzę okulistę bo oczko cały czas łzawi i ropieje... a to są fotki małej. Zapraszam :) http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/652f7da687bcfdc0.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6e3107949c5e09c3.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/dae466dc58b3337e.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie!Moja córcia od rana nieznośna :( Płacze, nie chce spać, złości sie jak stara złośnica...Za 6 tyg. przybrała na wadze 1300gram, lekarz powiedział,że w normie ale w porównaniu z waszymi dzieciaczkami to wydaje mi sie malutko... Jak tam wasze pożycie intymne? Bo u mnie \"pierwszy raz\" ;) był beznadziejny... Bolało jak cholera....BUuuuuuuuuuuuuuuuu ja chcę jak dawniej :( Ginekolog powiedział, że wszystko w porządku ale ja mam wrażenie jakby nie wszystko było tam ok. Wy też macie takie problemy czy tylko ja taki pechowiec??? Co do krosteczk to tez polecam kąpiele w nadmanganianie potasu. pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc.Mój maluch tez od samego rana prezy sie i jest marudny mam nadzieje zeto ta pogoda na niego tak wplyneła. Mój \' pierwszy raz\" tez mnie troszeczke bolało, a za drugim juz lepiej nie tak jak przed ciaza ale bedzie lepiej. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja seks nie narzekam.. chociaż jestem po cc, a lekarz wczoraj na badaniu pytał się czy nie odczuwam bólu lub ciągnięcia blizny ale nie, wszystko jest ok.. no może na początku byłam za bardzo sucha ale lekarz powoiedział że to ze stresu \"pierwszego razu\" zmęczenia i tego czy taka po porodzie podobam się partnerowi.. to wszystko ma wpływ na intymną sferę życia.. wyluzowałam i jest oki.. a najlepiej to kochać się po południu bo wieczorem jestem tak padnięta że myślę tylko o spaniu a nie przytulaniu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ostatnio było u mnie ciężko - chorowalismy po kolei z mężem, bralam antybiotyk nawet Duomox ale mogam karmic. Mała strasznie cierpiała ze wzdęciami i bolesciami prężyła sie non stop, nie mogła spac i takie wodniste kupki. Pomagały kleiki ryżowe ale i tak była miąkliwa i niespokojna. Okazało sie ze ma nietolerancje laktozy wiec nie powinnam karmic tylko dawac mleko lecznicze z apteki. lekarka zaleciła mleko Isomil bez laktozy i od razu jest poprawa tylko niestety mała tak uwielbia mleko z piersi ze nie moge jej przyzwyczaic do tego leczniczego mleka, niedojada i mało spi i jak niewyspana to maruzi . Mam nadzieje ze sie przyzwyczai i bdzie ok. Mam pytanie jak przyzwyczaiłyscie dzieci do butli, nie było problemu? I ile ml. z butli wyciągają i jak często. Moja je tylko ok.60ml wiec to o połowe za mało i po półtorej gdz. już głodna. Otóż dołanczam do tych co im miesiączka przyszła - a miałam isc jutro do gina ale teraz nie wiem czy powinnam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A miałam o karuzelce napiac - juz pisze otóż na początku nie byłam zadowolona bo stwierdziłam ze jest za mało pochyła a takie maleństwo powinno prawie ze lezec. I nie wkładałam jej. ale mając te problemy z trawieniem okazała sie zbawienna. Julia lubi w niej siedziec, obserwuje wszystko dookola a jeszcze jak sie ją BUJA TO NAWET wniej usypia. Ale używam narazie lezaczka-bujaczka bez huśtawki, czekam az bedzie troche wieksza. Jeszcze nie próbowałam tego samohuśtającego czegoś (baterie) Jak masz jakies konkretne pyt. to pisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sorry pomyliłam słówko ma byc nie karuzelce tylko leżaczko-bujaczko-huśtawce oczywiscie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:( lekarz potwierdził ze morfologia tragiczna i juz tylko szpital i jutro jedziemy... nawet nie zwracał juz uwagi na te wymioty Mam zamiar nie rozstawać się z małą... Powiedzcie co się zabiera na oddział dla dzieci bo nie wiem co pakowac :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renola a jak tam zabawki przy lezaczku? moja tak się nimi interesuje że dziś od gadania do nich buuu i smiania się - zasnęła. A karuzelę do łóżeczka kupiłaś? dziewczyny moja dianka tez miała te krosteczki na buzi. smarowałam sudocremem 2x dzienni - tam pisze ze jest na trądzik - i ciągle natłuszczałam oliwką bo ten krem wysusza. Wczoraj byłam u gina - moja macica jeszcze sie nie obkurczyła. to krwawienie to powiedziała ze raczej to był okres. Tabletki anty dostałam. Gin polecał za ok 2 miesiące wkładkę. Co o tym myslicie? Diana w 6 tyg przybrała 1100. martwiłam sie że może małao ale ponoc prawidłowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Kirrikirri TRZYMAM KCIUKI żEBY POBYT W SZPITALU SZYBKO ZLECIAł I WAM I MALEńSTU.....wyobrażam sobie jak Ci ciężko..:(:(:( Ja byłam wczoraj u pediatry na szczepieniu-wbraliśmy 5w1 bo moja doktorka powiedziała ,że Damianek był szczepiony na wzw w szpitalu i jescze jedna dawka przeciwciał jest mu zbedna.... Mały waży już 6kg!!!:)To jak na 3,5m-ca! Dziś wybieram się do ginki i muszę zdecydować o metodzie antykoncepcji...widzę,że Wy raczejwszystkie skłaniacie sie do tabletek...widocznie cos w tym jest:) Mina29 dziękuję ża poradę...a dlaczeko zwlekasz jeszcze kilka miesięcy z wzieciem tabletek???Przecież podobno nie ma wpływu na maleństwa w czasie karmienia... Acha-spaliśmy dziś do 9rano!!!!:) Miłego dnia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapomniałam się pochwalić ,że Damianek dostał karuzelę do łóżeczka fisher price\'a z misiami przebranymi za pszczółki i wyświetlaczem-jest super...a dodatkowo służy mi w nocy jako lampka w czasie karmienia:) A propo Waszych problemów z kolkami,gazami i bolącymi brzuszkami u dzieciaczków to polecam wodę koperkową.Teraz nie mam takich problemów-odpukać-z Damiankiem ale u Kamilka to super skutkowało:) Uciekam bo mały płacze:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, Czekamy na położną, ma przyjsc i zobaczyc te krosteczki na buzi i na główce bo tam tez ich pełno i sa zaognione :( Dzwoniłam wczoraj do naszego lekarza i reakcja na mój pokarm to nie jest bo gdzie indziej na ciele nie ma zadnych krostek ani plamek. Przez telefon co prawda trudno postawic diagnoze ale moze to swiadczyc ze skóra jest za tłusta co jest reakcja na linomag którym posmarowałam raz buzke Kacperkowi a na główce to od oliwki bo chyba ciemieniucha zaczeła mu wychodzić :( Zobaczymy co powie połozna. Miał taka sliczna cere, kazdy sie nia zachwycał a teraz co... cała w krostkach :( Sorki za literówki ale Kacperek zasypia własnie przy moim cycu i mam tylko jeda reke wolna. Co do okresu to u mnie tez jest i trwa juz bardzo długo :( Nad antykoncepcja tez sie zastanawiam bo kolejna dzidzie planuje nie wczesniej jak za 3 lata :) Renola ===> napisz cos wiecej o lezaczku, moze jakis link podasz bo my tez chcemy kupic Kacperkowi ale nie wiem jaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×