Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Happy_27

Termin kwiecien 2006!!

Polecane posty

Witam Poczytałam sobie Wasze wypowiedzi. Moja córcia nie ma jeszcze miesiąca. Jest jednym z najmłodszych dzieciaczków na forum i Wasze uwagi są dla mnie cennymi wskazówkami. Malutka jest spokojna. Daje się nam wyspać. Budzi się w nocy na jedno karmienie i drugiego żąda już nad ranem. Ma trochę problemów z układem pokarmowym, ulewa jej się, czasami męczy ją czkawka, boli ją w brzuszku ale na szczęście szybko jej przechodzi. Bardzo uważam na dietę żeby mała czuła się jak najlepiej. Na spacerach też nie ma z nią problemu bo natychmiast zasypia. Dowa – ja też chyba też kupię córci ten leżaczek, szczególnie że go polecasz. A czy polecacie jakiś fotelik samochodowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tabelka żebyśmy pamiętały
Nick........Data urodzenia.....Waga......Cm.......Miasto..............Imię..... ************************************************************************************************************* Pysia77.......18.03.06........3030g.....55cm......Poznań..............Krzyś Leonek gial@o2.pl Kasia27.......19.03.06........2100g.....51cm..........................Alicja Elizabetaa ...23.03.06........3100g.....55cm .....Bytom ..............Iga RRR...........26.03.06........3460g.....56cm..........................Mikołaj Ania26........29.03.06........4020g.....59cm......Rzeszów.............Milenka..... aniachodak@tlen.pl Mo.nika.......03.04.06........3200g.....51cm......Bremen..............Jakub Madelaine.....03.04.06........3730g.....57cm......Szczecin............Milenka Aga_krz.......04.04.06........3900g.....56cm......Szamotuły...........Roksana..... kriwas@poczta.tp.pl Kizia.........04.04.06........3180g.....53cm..........................Julia ANNA80........05.04.06........3400g.....55cm..........................Milena...... melania26@op.pl Monikaa_......05.04.06........2570g.....50cm......Opatów..............Małgorzata Dowa .........06.04.06........4060g.....60cm .....Łódź ...............Diana Milena dowa1@o2.pl Renola........08.04.06........3100g.....55cm......śląskie.............Julia.....ptrenata@plusnet.pl Grazie........09.04.06........3900g.....58cm..........................Maciek wera66........09.04.06........3650......57cm......Ostrowiec...........Oskar Marteczka77...10.04.06........4350g.....62cm......Lublin..............Damianek Lolonek.......10.04.06............................Sucha Beskidzka.....Leon Mikołaj Mina29........11.04.06........3400g.....55cm......mazowieckie.........Kajtek Jenefer25.....12.04.06........3250g.....60cm......Głogów..............Julcia Joasia79......12.04.06........3200g.....56cm......Łódź................Julia...... jsiudek@o2.pl Irlandia......12.04.06........3450g.....53cm......Aleksandrów Łódzki..Olek....olakrowka@tlen.pl Agneska.pop...14.04.06........3800g.....61cm......Chełm...............Brajan..... agneska.pop@op.p Witch3........14.04.06........3500g.....54cm......Chełmno.............Karolinka rybka25 ......14.04.06........3350g.....50cm .....Rakoniewice ........Marcel Róża..........17.04.06........2650g.....53cm......Olsztyn.............Majka Ola23.........19.04.06........3759g.....56cm..........................Julia kirrikirri....19.04.06........3450g.....57cm......Gdańsk..............córka Agnes_Bdg.....20.04.06........3060g.....54cm......Bydgoszcz...........Julia...... agnes78@op.pl Er............20.04.06........3200g.....58cm......ok.Łodzi............Hubert macieja8......21.04.06........3990g.....57cm......Gdynia..............Kinga Sylwia_76.....21.04.06........4000g.....60cm......Sosnowiec...........Andrzej Sineqanone....22.04.06........4150g.....62cm......Białystok...........Ola Silvia27......22.04.06........3950g.....59cm......Wrocław.............Kacperek Kasika1.......24.04.06........3590g.....58cm......Rzeszów.............Kacperek... kasiapodolec@wp.pl słoneczko27...28.04.06........3410g.....55cm......Gdańsk..............Martynka... mr_adam@wp.pl asmana........29.04.06........3500g.....54cm......Olsztyn.............Iza serek.........30.04.06........3450g.....55cm......Łódż................Joasia Viki2.........01.05.06........3200g.....53cm......Krosno..............Oliwia..... ndorota1@o2.pl 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 czekamy na informacje , dziewczyny odezwijcie się Przyszła Mama....05.04.06..... Czekolada_29.....08.04.06..... Gabrysia*........11.04.06......Wrocław. marta771.........15.04.06......Warszawa marta771@op.pl anette1111.......16.04.06......Mielec krystyna_100 ....18.04.06......Warszawa Lolcia.................23.04.06....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasika wyczytałam ze z owoców mamy karmiące moga jeść jabłka , arbuzy , melony. a wiecie może jak to jest z pomidorami podobno sa uczulające???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jem pomidory , malej nic nie jest ale wprowadzalam stopniowo po jednym plasterku dziennie, zupe pomidorowa tez jem ale z przecierow domowej roboty. o truskawkach mozemy w tym roku pomarzyc.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! w porownaniu z waszymi pociechami, moja Milenka tez mało przybiera na wadze, 8 tyg. po porodzie przytyłą zaledwie 1,2kg. Ostatnio w ogóle mi nie chce jesc. Mimo, ze kapie ja w emulsji i mydełku Oilatum, to dostałe na skórze jakies jakby uczulenie, tzn. takie place łuszczacej sie skory, przestraszyłąm sie ze to skaza białkowa, ale lekarka powiedziałą , ze ma bardzo wrazliwa skore i przepisała specjalnie robiona masc i emulsje do nacierania ciałka , no ale nabiał kazałą mi z diety wykluczyc. No i te nieszczesne kolki, brr.Czy wy wszystkie przed pierwszym razem po porodzie byłyscie u lekarza, bo u mnie leci 9 tydz., a jak miałam isc do gina to wypad mi okres, własnie sie skonczył i chciałabym z mezem troche poszalec, a do lekarza ide dopiero we wtorek. Ja chyba sie zdecyduje na mierzenie temperatury+prezerwatywa dopoki karmie Małą, dlatego iz na temat tych tabletek i zastrzykow dla kobiet karmiacych przeczytałam, ze to sa stosunkowo nowe preparaty i tak naprawde nie mozna przewidziec jakie moga miec skutki uboczne dla dzieci, to byłą wypowiedz lekarza, a nie chciałabym, zeby moja Niunia w przyszłosci przeze mnie cierpiała. Jakos sie przemeczymy. Pozdrawiam i zycze duzo radosci z pociech. Mój Skarbek daje nam ogromnie duzo radosci, a dzis w nocy Mąż postawił pudełko moich ulubionych Rafaello , z karteczką: \"Dla mojej kochanej Mamusi-Milenka\", było to bardzo słodkie, tymbardziej, ze mielismy ogromny kryzys (mowa byłą o rozstaniu az teściowie interweniowali), ale powoli wszystko wraca do normy. Mam nadzieje, ze najgorsze za nami. A Wam kochane Mamy w dniu naszego święta, wszystkiego najlepszego.🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja jem pomidory normalnie i ogórki też . .z owoców tylko jabłka.. mięsko duszone i gotowane .. poza tym wszystko chyba normalnie .. miłej nocki papatki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Wpadłam sie tylko prywitać i biorę sie za sniadanko:)Też macie taki wilczy apetyt???Ja jak tylko wstanę jestem głodna:)A na wadze wciąż za dużo o 5kg...:) Miłego dnia i dobrego śniadanka!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To znowu ja! Wczoraj wziełam drugą pigułkę cerazette a dziś cobaczyłam ze jeszcze \"przeciakam\":(Ginka pytała się czy jeszcze krwawie a ja powiedziałam że nie bo \"przeciekanie \"skończyło sie ok.tygodnia temu.Myślicie ,że powinnam dalej brać tabletki???Bo nie mam jak skonsultować się ż lekarzem:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny. Moja Małgosia od kilku dni robi wodniste kupki :(a przed wodnistymi jeden dzień robiła ze śluzem. Powiedzcie..jest na to jakaś rada? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elizabetaa-przy pierwszym dziecku okres dostałam po 16m-cach ale kto wie-bedę się obserwować:) Przeczytałam przy ulotce o cerazette ,ze dawkowanie należy rozpocząć juiż 3tyg po porodzie a jak pózniej to przez pierwszych dni trzeba uwazac...Więc nawet jakbym jeszcze \"przeciekała\"to przy zaleceniu tak wczesnego rozpoczęcia dawkowania jest to brane pod uwage?? Zamierzam brać dalej i już..:) Monikaa-a może zjadłaś cos nowego ale w dużej ilośći???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie nie:( Jem to co poprzednio, staram się unikać potraw które mogłyby zaszkodzić maleństwu. Najgorsze jest to, ze to już dziś trzeci dzień tych złych kupek a własnie znowu zrobiła i taka jak poprzednie :( Kupiłam nawet herbatkę Hipp zeby pić, ze może jej się unormują kupki, ale to nie pomaga :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monikaa-cos nowego albo cos co już jadłas ale w wiekszej ilośći np.jabłka??? Jak pisałam wyżej:byk na byku-przepraszam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A oprócz \"innych\"kupek cos jej dolega?Jak tak to skontaktuj się z pediatrą...A jak nie to spokojnie przeczekaj..dzieciaczki czasem tak mają z powodu słabo rozwinietego przewodu pokarmowego...Powinno sie unormować tylko uważej na dietę i nie wprowadzaj na razie nowych pokarmów..Ja bym tak zrobiła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój Damianek też miał tak na początku i przeszło bez echa więc myslę że u Was też będzie dobrze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poza kupkami wszystko jest ok :) NIe zauważyłam u niej żadnych inych dolegliwości. Masz rację. Poczekam jeszcze trochę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ponawiam pytanie o becikowe podstawowe i becikowe zależne od dochodów-czy oba wnioski składa się razem???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja to becikowe dla wszystkich dostałam od razu bo złozyłam wniosek jak mały miał 2 tygodnie.. jeśli dziecko nie skończyło miesiąca PESEL nie jest potrzebny bo program komp. i tak im przyjmie .. mówiła mi pani z MOPSu, dopiero do rodzinnego jest potrzebny pesel.. a na to drugie poczekam bo w poniedziałek bedę miała odpis uprawomocnionego wyroku o alimenty to idę składam o rodzinne.. tutaj kryterium dochodowe jest 504zł na osobę w rodzinie.. i dopiero jak to przyznają to dodatkiem do niego jest 1000zł z tytułu urodzenia dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W każdej pieluszce popuszczone a tak to też około 6-8 dziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mina moj mąż becikowe dla każdego sładał wniosek w MOPS-ie, juz je otrzymaliśmy, a becikowe zalezne od dochodów w zakładzie pracy i to przyjdzie razem z wypłatą pod koniec maja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jak tyle zrobił w ciągu dnia to zadzwoniłam po lekarza. Jak się okazało to była biegunka i przepisał mu Baktrim i mleko Humane z MCT, i to pomogło na drugi dzień już nie miał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej mamuski!!!Postanowilam do was zagladnoc bo mala jeszcze psi zasnela przed druga i jeszcze sie nie obudzila a wiki jest z tata na spacerze. Moja oliwia tez robi czesto kupke , ale nie az 10 dziennie , zmieniam jej pieluszke co 3-4 godz.i w kazdej jest kupka,ale wiki tez tak robila, a w nocy nie zmieniam wcale tylko nad ranem.Nie odparza sie to po co mam ja wybudzac.w nocy je na spiaco i spi dalej. Widze ze wszystkie zdecydowalyscie sie na tabletki ,my chyba na razie bedziewmy uzywac prezerwatywe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W nocy zrobiła jedną i teraz przewinęłam ją właśnie i była. Nadal taka wodnista, ale jakby rzadziej robiła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam!czytam Wasze porady i stwierdzam, ze to forum to bardzo pomocna rzecz. jestem mamą prawie 6 tyg. dzidzi i tez mam podobne problemy. odnośnie kupek, to moja mała przeciwnie-robi mniej kupek niz poprzednio 1-2 dziennie. karmie piersią i mała dobrze przybiera na wadze-waży już 5 kg!No i cały czas ulewa. Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×