Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Happy_27

Termin kwiecien 2006!!

Polecane posty

Silvia, ja z ciezkim bólem wracam 29.09 do pracy, mała dajemy do żłobka. musze bo z 1 wypłaty byloby bardzo ciezko a ja nie zarabiam zle i w ogóle mam satysfacjonujaca prace. Szkoda mi malutkiej ale siła wyzsza - chcemy zmienic mieszkanie na wieksze, bo w M2 coraz mniej miejsca i kazda złotowka sie teraz liczy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silvia27 🌼 musisz karmić koniecznie bo twój organizma wytwarza przeciwciała które walczą z chorobą i przekazujesz je dziecku wtedy ono się nie zarazi. Przy karmieniu zasłoń usta pieluszką i niech ktoś ci pomoże zajmować się dzieckiem a ty tylko karm, połóż się i wypocznij. Wiem coś na ten temat bo sama byłam chora i nie czekając aż się jeszcze bardziej rozchoruję wzięłam od razu antybiotyk Duomox brałam go w ciąży bo też byłam chora. Do pracy wracam pod koniec września ale to szybko zleci, Brajankiem zajmować się będzie moja mama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszytkie mamuśki i maleństwa. Całe wieki się nei odzywałam, ale czytam na bieżąco. Moje maleństow kończy dziś 3 miesiące, waży 6350, jest duża i śliczna. Wieczorem zasypia już o 20 i spi do 4 - 5 rano i czasm nawet uda jej się jeszcze zasnąć do 6.30. Cały czas jest tylko na cycu, zasypia przy nim. Ostatni nauczyła się nawet spać ok 2-3 godzin w ciągu dnia w łóżeczku. Ona jest poprostu cudownia. Mam tylko mały problem chiałam od października wrócić do pracy ale nadal nie mam nańki, niby tyle sąsiedek wokół a tu nie ma chętnych. Z jeden strony nie chcę wracać do pracy, ale już na wiosnę planuję być w kolejnej ciąży i wtedy chciałam iść już na zwolnienie. Zawsze kasa sie przyda. Mam nadzieję, że was nie zanudziałam postarm się odzywać częśćiej i jak mi się uda to prześlę kilka zdjęć. Pzodrawam Papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nick ............ imię dziecka .........waga.......... wzrost ......wiek --------------------------------------------------------------------------------------- słoneczko27......Martynka-3410..........5620........62........8 tyg Elizabetaa........Iga-3100.................6100.........68......3 m. i 3t aga_krz...........Roksanka.-3900..........6000.........??.........14 tyg Renola.............Juleczka...................7400.........??.........3 m i 1 t Kirrikirri...........Zosia......................5500.........??.........2 m i 2 t Anna80.............Milenka...................5400.........59..........13 tyg kizia................Juleczka..................6600..........??...........12tyg Mina29........ .....Kajtek-3400 ............5500..........??...........12tyg Ania26..............Milenka-4020............5600.........??...........14tyg VIKI2...............Oliwia.....................6000.........62.........2m i 5 t Kasika1.............Kacperek-3590..........6500.........??..........3 m-ce Agnes_Bdg........Julka........................5100.........60?........11 tyg Monikaa_...........Małgosia-2570...........4400.........58.........12 tyg asmana.............Izabela-3500 ............ 5600.........59........10 tyg RRR..................Mikołaj3460..............7500.........67.........14 tyg grazie...............Maciej-3900.............6850.........65.......12,5 tyg wera66.............Oskar-3650...............6700........69........3,5m-ce Irlandia.............Olek-3450................7200..........68........11 tyg dowa................Dianka-4060.............5650 .........60.........3 m-ce serek...............Joasia-3130..............5100..........???..........9 tyg agneska.pop.......Brajan-3800.............6900 ..........??.........3 m-ce jenefer25..........Julcia-3250..............7200..........61.........3 m-ce Marteczka77......Damienek-4350.........6750..........67.........3 m-ce Joasia79...........Juleczka-3200...........6650..........63.........3 m-ce Silvia27 ............Kacperek- 3950 ........6075 .........69.......12,5 tyg macieja8...........Kinga - 3990.............6350..........65........3 m-ce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lolonek
macieja! Podziwiam cie, że tak szybko chcesz zajsc w druga ciaze. Ja teraz na pewno poczekam ze 4 lata, bo chce odpoczac i troche odchowac dziecko Przy dwójce bym chyba padła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny mam pytanie w sprawie oczka tzn. zatkanego kanalika chyba to Ty Kasika1 jeździłaś na przepychanie no i jak udało się??? Bo mojemu synkowi nie pomagają kropelki i nie wiem czy jechać na ten zabieg czy raczej nie bo są różne opinie na ten temat.Wizytę u okulisty mamy w sierpniu i nie wiem na co się zdecydować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mojej Małgosi stosowałam kropelki na oczka, jakoś kiepsko zadziałało, któraś dziewczyna tutaj powiedziała, abym jej przemywała swoim pokarmem i o dziwo- przeszło jej:) A naprawdę martwiłam się, że będę także musiała iść z nią na udrążnianie kanalików :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uważam, że im mniejsza różnica między dziećmi tym lepiej, po drugie nie wiem czy za kilka lat chiałoby mi się sporotwm pchać się w pieluchy. Znam kilka par, które po 5-6 letniej przerwie nie mieli ochotry wracać do pieluch. Między mną a moi rodzeństwem jest różnica 2 lat, jestem ta środkowa i muszę przyznać,, że zawsze mieliśmi super kontak. Szczęśliwie nie miałam strasznego porodu, maleństwo jest spokojne, śpi całe noce, w ciągu dnia nie marudzi tak więć nie zniechęciła mnie do kolejnych dzieci. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ściągnęłam trochę pokarmu na wacik i przemywałam. Zrobiłam rt naprawdę tylko kilka razy. Nie wiem czy to jej pomogło, czy tez po prostu miało jej to zniknąć, ale pewnego dnia wstała rano bez ropiejącego oczka :) ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agneska moja Dianka miała udrażniany kanalik. Ciągle ropiało jej oczko, stosowałam kropelki betadine. w ciagu dnia ropki było mało ale rano było więcej. Konsultowaliśmy to i decyzja była że trzeba przetkać. To jest oko. Najpierw zastosuj takie masaże w konciku oka. Naciśnij i kręć kółka i tak wciskaj jakby do oka. jeden okulista powiedział że tam jest taka błonka i może być tak że ona pęknie i będzie wszystko ok. po takim masażu wkropl kropelki. My tak robilismy przez tydzień. Nic nie pomogło więc mielismy zabieg. Ja jestem b.zadowolona. Dianka chyba też. Zabieg byl w znieczuleniu miejscowym (kropelki). Nie ma sladu. Nie wiem jak wasze dzieciaki ale moja jest nieznosna. Marudzi i nie chce spac. teraz wreszcie zasnela - ciekawejak dlugo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a u nas susza, upal nie dozniesienia, ale idzie burza, zaczyna grzmiec, i wieje wiatr, oby popadalo, bo nie chce mi sie kwiatkow podlewac :))) Moja mala juz wcina coraz wiecej deserkow. Chcialam isc z nia dzis do lekarza, ale lekarka na urlopie.. Iga tez marudna, mecza sie te nasze dzieciaczki w ten upal. Ide posprzatac, moze zasnie maly rozbojnik. Lubi dzwiek odkurzacza. I ostatnio dostrzegla w koncu naszego psa i na jego widok wydaje radosne okrzyki. Czy wasze dzieciaczki potrafia zapatrzec sie w telewizor, szukalam na allegro teletubisiow i chyba sie skusze:))) pozdrawiam elizabetaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dowa 🌼 dzieki bardzo dowiedziałam się więcej od cibie niż od okulisty u którego byli.śmy 2 minuty a zgarnął 100 zł. Mój Brajanek to oczu nie spuszcza z telewizora a jak go karmię to musi co jakiś czas się odkręcić i chwilę pooglądać pewnie nie chce stracić wątku w filmie :) a skubany już chce siedzieć a o leżeniu to już nie ma mowy tylko na rękach by siedział. i ciągle wcina te swoje paluszki co jakiś czas przecieram mu wilgotną chusteczką tak kazała mi robić doktorka bo w te upały są różne bakterie i żeby czegoś nie złapał. Idę spać bo jutro jestem z małym sama, mąż w pracy całą dobę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka!! 🌼agneska.pop🌼 u mnie Juleczka także ciągle pcha paluszki a właściwie to całe rączki do buzi. Nie wpadłam na pomysł, aby Jej co jakis czas przecierać rączki. Dzięki za podpowiedz. 🌼silvia27🌼 mam nadzieję, że czujesz się już dzisiaj duzo lepiej. Życzę zdrówka. {kwiatek}macieja8🌼aga_krz🌼 śliczne te Wasze Maleństwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Joasiu ładne masz dzieciaczki-dwie damy!Dziś zapowiada się znowu upalny dzień, ale są urodziny mamusi i Aga ubiera się w piękną sukienkę:-)Wiecie co, jak tak na nią patrzę to myślę, że większe szczęście nie mogło mnie spotkać❤️Aga jest taka kochana. Za to coraz częściej mój mąż wyprowadza mnie z równowagi!Wczoraj to już myślałam, że mu przyłożę:-) Ale pewnie tak czasami musi być Acha, chciałam zapytać jak u Was z sprawami łóżkowymi? To może niezbyt dyskretne pytanie, ale przecież jesteśmy już jak dobre koleżanki:-) Pozdrawiam seredcznie i życzę zdrówka dla Waszych dzieciaczków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie :) dzis czuje sie juz lepiej. Rano miałam jeszcze temperature 37,4 C ale to dużo mniej niż wczoraj o 17.00 bo wtedy miałam 38,5 C. Dziękuję Wam Wszystkim za troskę ❤️ 🌻 Mam do Was pytanie, boli mnie strasznie gardło, czy moge brać tabletki na miodzie i wit.C ???? Jeśli nie to co proponujecie, tak by nie zaszkodziło Kacpiemu bo przecież karmie go piersią. Elizabetaa jeśli chcesz Teletubisie to mogę Tobie wysłać pocztą, po co masz kupować :) Tylko napisz jakie chcesz i prześlij mi swój adres domowy na maila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie Kochane mało się odzywam, bo pracuję, a Ola z babcią siedzi, Bylismy z Olunią u lekarza, bardzo przyjemny pediatra, pierwszy raz spotkalam tak super lekarza. Ogólnie mala jest w porzadku, najprawdobodobniej juz wyrzyna sie ząbek u dołu po lewej stronie. Troszke za mało przybiera na wadze, a jest dość wysoka, zmienil mleko na Bebiko 1. Najgorsze jest to że nie chce jeszcze podnosic głowki z pozycji leżącej, ale jak przewróci sie na brzuszek to głowe trzyma bardzoo długo. Lekarz powiedzial tez że troche za mlo podnosi raczki i zlecil nam wizyte w poradi neurologicznej i zalecil ćwiczonka i zwiekszyl wit D na 3 kropelki, mam nadzieje że bedzie ok, ale szczerze mówiąc zmartwilam sie:( 1 sierpnia idziemy na wizyte i zobaczymy Wpiszccie mnie Kochane do tabelki sineqanone 4150kg waga urodzeniowa, 6000kg obecnie, 3 miesiące, Ola buziaki dla Was i Waszych maleństw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silvia27 na bolące gardło brałam tantum werde taki do rozpylania na gardło , działa miejscowo także można brać i super pomaga. Już kiedyś o tym pisałam też super sposób nasmaruj sobie nan noc stopy (nie mam pojęcia jak to się pisze) wikiem taką maścią rozgrzewającą i nałóż skarpetki zobaczysz że lepiej się poczujesz. Aloiram z tymi chłopami to już tak jest. też czasami mnie wykańcza wtedy nagadam mu 2 dni jest super a później znowu to samo. Ogólnie to spoko facet tylko jeśli chodzi o opiekę nad dzieckiem to muszę się sporo nagadać ale on chyba potrzebuje troche więcej czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć.Dzisiaj jest bardzo gorąco że nieda się wytrzymać na dworze, rano tak 0 9.00 było już 30 stopni.Rano Oskar przekręcił się z plecków na brzuszek był taki zadowolony dopóki go nie przekręcilam na plecki zaczął płakać, a jak go wzięłam na brzuch to cisza i smiech. Słoneczko przesłałam Ci dane, ale coś z pocztą mam na dzisiaj miała być dobra, a jak nie dostałaś meila to podaje numer gg: 3234329. Pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Ale skwar. odniechciewa się wszystkiego ale w koncu lato. Kacperek leżyy cześciej na jedym boku i to uszko mu się odwija, poradzcie co robić, żeby potem biedak nie miał odstającego?? agneska🌻 mój Kacpi nie miał problemów z oczkiem, na szczęście---Faktycznie musze mu tez przemywac łapki. Elizabeta ja też myslałam o teletubisuach:) Sylwia zdróqwka życzę 😘 Aloiram o co konkretnie pytasz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dawno się nie odzywałam ,ale czytam wasze cenne informacje . My z synkiem byliśmy na kolejnym szczepieniu więc dopisuje się do listy nick ............ imię dziecka .........waga.......... wzrost ......wiek --------------------------------------------------------------------------------------- słoneczko27......Martynka-3410..........5620........62........8 tyg Elizabetaa........Iga-3100.................6100.........68......3 m. i 3t aga_krz...........Roksanka.-3900..........6000.........??.........14 tyg Renola.............Juleczka...................7400.........??.........3 m i 1 t Kirrikirri...........Zosia......................5500.........??.........2 m i 2 t Anna80.............Milenka...................5400.........59..........13 tyg kizia................Juleczka..................6600..........??...........12tyg Mina29........ .....Kajtek-3400 ............5500..........??...........12tyg Ania26..............Milenka-4020............5600.........??...........14tyg VIKI2...............Oliwia.....................6000.........62.........2m i 5 t Kasika1.............Kacperek-3590..........6500.........??..........3 m-ce Agnes_Bdg........Julka........................5100.........60?........11 tyg Monikaa_...........Małgosia-2570...........4400.........58.........12 tyg asmana.............Izabela-3500 ............ 5600.........59........10 tyg RRR..................Mikołaj3460..............7500.........67.........14 tyg grazie...............Maciej-3900.............6850.........65.......12,5 tyg wera66.............Oskar-3650...............6700........69........3,5m-ce Irlandia.............Olek-3450................7200..........68........11 tyg dowa................Dianka-4060.............5650 .........60.........3 m-ce serek...............Joasia-3130..............5100..........???..........9 tyg agneska.pop.......Brajan-3800.............6900 ..........??.........3 m-ce jenefer25..........Julcia-3250..............7200..........61.........3 m-ce Marteczka77......Damienek-4350.........6750..........67.........3 m-ce Joasia79...........Juleczka-3200...........6650..........63.........3 m-ce Silvia27 ............Kacperek- 3950 ........6075 .........69.......12,5 tyg macieja8...........Kinga - 3990.............6350..........65........3 m-ce Er....................Hubert-3200............6720..........61,5........3 m-ce Synek rośnie bardzo szybko i lekarka zauważyła ,że robi mu się mięka głowa,bo pewno nie przyswaja witaminy D i musieliśmy zmieni na inną Kazała też robić kąpiele słoneczne tzn wystawiać go na minutkę na słoneczko bez ciuszków. Dziś straszny upał i rano bardo marudził,ale teraz zasnął i śpi już 2 godzinkę więc mam trochę czasu do was zajrzeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam jeszcze pytank czy na dwór zakładacie czapkę i skarpetki podczas tych upałów,bo ja mam takie sąsiadki co jak widzą bez skarpetek to od razu mówią ,że powinnam zakładać,a synkowi w skarpetkach pocą się nóżki zresztą jest tak grąco. My dopiero po 16 wychodzimy do ogrodu i tak do wieczora bo wtedy jest najlepiej no i synkowi bardzo podobają się drzewa jak wieje wiaterek to sobie ogląda.Zaczoł też gaworzyć .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam w parne popołudnie Moja niunia dziś je i spi:) Odsypia wczorajsze wojarze po Gdyni i Sopocie:) Wera email doszedł , wczoraj cały dzień mas nie było a dziś mąż jest w pracy ,ale jak wróci to rozpracuje te powiększenia i damy znać co i jak:) Sineqanone wpisuje was do tabelki:) nick ............ imię dziecka .........waga.......... wzrost ......wiek --------------------------------------------------------------------------------------- słoneczko27......Martynka-3410..........5620........62........8 tyg Elizabetaa........Iga-3100.................6100.........68......3 m. i 3t aga_krz...........Roksanka.-3900..........6000.........??.........14 tyg Renola.............Juleczka...................7400.........??.........3 m i 1 t Kirrikirri...........Zosia......................5500.........??.........2 m i 2 t Anna80.............Milenka...................5400.........59..........13 tyg kizia................Juleczka..................6600..........??...........12tyg Mina29........ .....Kajtek-3400 ............5500..........??...........12tyg Ania26..............Milenka-4020............5600.........??...........14tyg VIKI2...............Oliwia.....................6000.........62.........2m i 5 t Kasika1.............Kacperek-3590..........6500.........??..........3 m-ce Agnes_Bdg........Julka........................5100.........60?........11 tyg Monikaa_...........Małgosia-2570...........4400.........58.........12 tyg asmana.............Izabela-3500 ............ 5600.........59........10 tyg RRR..................Mikołaj3460..............7500.........67.........14 tyg grazie...............Maciej-3900.............6850.........65.......12,5 tyg wera66.............Oskar-3650...............6700........69........3,5m-ce Irlandia.............Olek-3450................7200..........68........11 tyg dowa................Dianka-4060.............5650 .........60.........3 m-ce serek...............Joasia-3130..............5100..........???..........9 tyg agneska.pop.......Brajan-3800.............6900 ..........??.........3 m-ce jenefer25..........Julcia-3250..............7200..........61.........3 m-ce Marteczka77......Damienek-4350.........6750..........67.........3 m-ce Joasia79...........Juleczka-3200...........6650..........63.........3 m-ce Silvia27 ............Kacperek- 3950 ........6075 .........69.......12,5 tyg macieja8...........Kinga - 3990.............6350..........65........3 m-ce Er....................Hubert-3200............6720..........61,5........3 m-ce Sineqanone.........Ola-4150................6000...........??........3 m-ce Miłego weekendu dla wszystkich:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×