Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Happy_27

Termin kwiecien 2006!!

Polecane posty

Gość Przyszła Mama
Witam,niewiem jak Wy,ale ja coraz częsciej zastanawiam sie nad tym,jakiej płci będzie malenstwo.Oczywiscie grunt,aby było zdrowe,jednak jestem tak strasznie ciekawa,ze juz ledwie wytrzymuje..Piszcie dziewczyny,jak tam Wasze brzuszki,na ile sąjuz widoczne i wogóle jak tam Wasze samopoczucie,u mnie całkiem dobrze,jedynie ból pleców daje się we znaki,oraz przeszywające bólem skurcze macicy,jednak te na szczęscie rzadko.Im bardziej widoczna staje się moja ciąza,tym bardziej ostrozny staje się mój męzczyzna,zaczyna przebakiwac,ze kiedy się kochamy On boi się o brzuszek i mu to nie daje spokoju..Tak więc kto wie,moze u nas bedzie odwrotnie niz jest zazwyczaj i w czasie ciązy to On bedzie tym"nie dysponowanym"...Mam nadzieje,ze nie.No nic,pozdrawiam i lecę robic kolacyjke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MEGI73
Moniczko ja w ostatnim roku miałam dwa poronienia w tym też obumarcie ciąży ale tym razem nie zamierzam się zamartwiać, bo to już 15 tydzień i nie może się nie udać, czego i Tobie życzę. Wszystkie piszecie o wizytach u ginków a ja idę dopiero za tydzień i szaleję z tęsknoty za moim bobasem bo ani go nie słyszę ani nie czuję to chociaż sobie pooglądam na monitorku. Czekoladko dzięki za pocieszające wieści o dużym brzuszku w zimie. Podziwiam Was dziewczyny że tak długo umiałyście trzymać wasz stan w tajemnicy i nie powiedzieć pracodawcy, jak wyście wytrzymały w tym stresie??? Mam koleżankę, która powiedziała dopiero w 5 miesiącu i wtedy na nią krzywo spoglądali,że tak późno się dzieli tą informacjią. Zresztą to są tak indywidualne sprawy ,że nie sposów znależć dobre rozwiązanie, więc wierzę że u każdej z was wszystko pójdzie po dobrej myśli. Pozdrawiam serdecznie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiatam wszystkie mamuski w piątek, za kilka godzin będzie weekend i troszkę wolnego. Mam dziś mocne postanowiebnie powiedzieć szefowi tą jakże wspaniałą nowinę, napewo dla mnie jest wspaniała. Ania80 ja bym na twoim miejscu jechala na to wesele jeżeli czujesz się na siłach, nie masz żadnych strasznych dolegliwości to jedz. Przecież nie musisz się cały czas bawić i szaleć na parkiecie, a jak się zmęczysz pójdziesz sobie do brata. Ja zamierzam jeszcze w tym roku bawić sie na balu andrzejowym, oczywiście jeżeli samopoczucie i moje maleństow mi pozowli na taki bal. Byłam w zeszłym roku, super się bawiliśmy i chcemy to w tym roku powtórzyć. Pozdraiwm wszystkie mamuśki łącznie z tymi nowymi. Miłego dnia. U mnie słońce w pełni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WITCH 3
Witajcie wszystkie Dziś weszłam żeby poczytać sobie topik bo ostatnio coś mnie kręgosłup pobolewa trochę umęczne się to staje ale idzie wytrzymać . ANIA 80 co do łożyska to ja w 13 tygodniu miałam robione usg i też lekarz mi powiedzieł że jest nisko ułożone i kazał za miesiąc przyjść na kontrole bo to jeszcze nie przesądzone zawsze rosnąca macica może pociągnąć je za sobą do góry.Też byłam bardzo zaniepokojona więc siegnęłam dalej po informacje. Położna powiedziała mi że nie mam się martwić bo często podnosi się do góry bo na samym początku układa się tak jak mu wygodniej no i sporo też zależy od punktu zaczepienia łożyska . Byłam też na topiku u marcówek i jedna z nich przesłała mi stronkę gdzie to jest wyjaśnione http://kobieta.gazeta.pl/dziecko/1,54921,1326732.html i stronka http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=20515&w=28053689&a=28069619 Ja po przeczytaniu uspokoilam się. POZDRAWIAM WAS WSZYSTKIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam U mnie właśnie dzisiaj zauważyłam że spodnie które były mi lużne dzisiaj się bardzo dobrze brzuszka trzymają, więc staje się on coraz większy po weekendzie napisze o ile. Mdłosci nie minęły, doszedł ból głowy i nie wiem czy czasem nie łapie jakiegoś przeziębienia. Jutro idę do lekarza więc zobacze mojego dzidziusia. Pozdrawiam serdecznie wszystkie kwietnióweczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przyszła Mama
Dziewczyny,ile płacicie za usg i w jakiej miejscowosc?Pytam z ciekawosci,chciałabym miec jako takie porównanie między Wawą,a resztą Polski.Znacie moze jakies sposoby na ból pleców,ja zawsze w takich przypadkach kładłam się nimi na poduszce elektrycznej i sie wygrzewałam,to zawsze pomagało,jednak teraz to ciąza,a więc zbytnie przegrzewanie tez raczej odpada,we wtorek ide do lekarza,więc sie spytam,ale moze i Wy macie swoje sposoby,jesli tak-piszcie.buziak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam was w ten piekny piątek. Ja dziś jestem na urlopie bo gardziołko zaczyna pobolewać. Wraszcie mam trochę czasu dla siebie. przyszła mamo ja jestem z Łodzi i za USG z wizytą płacę 100 zł. Co do płci to też nie mogę się doczekać co będzie. Wreszcie będę wiedziała jak mówić do dzidzi. U mnie 14 tydzień a brzuszek też się zaokrąglił lecz na odzież ciążową jeszcze u mnie za wcześnie. Widziałyście tę stronkę www.noworodek.pl - tam jest rozwój maluszka tydzień po tygodniu z podziałem na trymestry. Pozdrawiam Was i życzę dużo zdrówka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przyszła Mamo>>>>> Ja do tej pory miałam wykonywane 2 USG, za które nic nie płaciłam. Pierwsze miałam wykonane na samym początku ciąży żeby potwierdzić ciążę. Na wizycie byłam u gin. do której chodziłam przed ciążą, w prywatnej przychodni, która ma podpisana umowę z NFZ. Lekarka aparat usg ma w gabinecie i korzysta z niego w razie potrzeby. Ani za wizytę ani za badanie usg się nie płaci. Drugie USG miałam wykonane w szpitalu położniczym i tez za nie płaciłam. Miałam skierowanie od lekarza ze szpitala. Teraz w poradni genetycznej, do której jestem skierowana, też mam mieć wykonywane usg w ramach umowy z NFZ. Niestety nie wiem co ci doradzić jeśli chodzi o ból pleców. Może spróbuj więcej odpoczywać leżąc na boku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem z Gdyni, do lekarza jeżdżę do Wejherowa za wiztyę z USG i wszytskimi pytaniami płacę 70 zł. Mam panią doktór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania26...>>>Ja na Twoim miejscu chyba wybrałabym się na to weselicho.Jeżeli dobrze się czujesz to myślę, że podróż nie powinna być dla Ciebie jakoś specjalnie uciążliwa. Musisz sama jednak podjąc decyzję. Moja siostra do 8 miesiąca ciąży co 2,3 tygodnie przyjeżdżała do rodziców w odwiedziny, 100km! od swojego miejsca zamieszkania i urodziła zdrowego chłopczyka więc chyba nie masz się czym martwić. :) macieja8...>>>I jak? Powiedziałaś szefowi? Ja się też dzis przemogłam. Serce waliło mi jak szalone ale wcale nie było tak źle. Widziałam co prawa, że dyrektor nie był zachwycony ale zachował sie bardzo kulturalnie, pogratulował mi, życzył dużo zdrowia.Ufff...Co za ulga...Życzę powodzenia tym, które mają tę rozmowę przed sobą!Będzie dobrze! WITCH 3...>>>Dziękuję Ci ślicznie za informacje!!!🌻o moim problemie! Kochana jesteś! Pozdawiam wszystkie mamusie i życzę dużo słoneczka! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej:) Dawno mnie nie było, tyle do nadrabiania, widze ze rozmowa jest o usg, u mnie to było tak ze chodziłam najpierw prywatnie to płaciłam za usg i wizyte ogolnie 100zł i miałam usg aby potwierdzic ciąże, ale przeniosłam sie panstwowo do świetnego lekarza i usg dopiero bede miała w 14 tyg, kolejki takie, ale wszystko jest w poządku tyle tylko ze nie widziałam maleństwa. Brzuszka jeszcze nie mam i nie moge sie doczekac az sie pojawi:) Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny Hej Monikaa dopisałam Cie do tabelki. Jestem przeszczesliwa moj maz sie rozchorowal, i wczoraj dostal zwolnienie do konca przyszłago tygodnia, ale po antybiotyku czuje sie swietnie wiec cały przyszly tydzien spedzimy razem.:D Dzieci sie uciesza, chyba im zrobie kilka dni wolnych w przedszkolu, zeby tez nacieszyly sie tatusiem:) *************************************************************************************** Nick............termin porodu.....kg. nabyte......cm w pasie........płeć ************************************************************************************** RRR................30.03.06...........-2,5kg............78cm...............??? Madeline............01.04.06...........1kg............??????...............???? witch 3.............01.04.06.......... 4 KG............88CM.............???? Ania26..............02.04.06.........2,9kg............89cm..............????? kizia.................02.04.06.......... 2kg............89cm..............????? Elizabetaa..........02.04.06..........-4kg............85cm.............????? MEGI73.............04.04.06...........2kg............89cm................??? Happy_27.......... 05.04.06.........??????...........??????...............???? Przyszła Mama.....05.04.06..........2kg............60cm..............???? Czekolada_29.......08.04.06.......-1,5kg............82cm.............????? macieja8.............09.04.06.........5,5kg...........??????............????? ANNA80..............10.04.06..........?????..........???????................???? Mina29...............10.04.06.........??????..........??????...............???? dowa.................10.04.06............2kg..........??????..............???? asiak27..............11.04.06.........??????............??????..............???? KASIUNIA10009.....13.04.06..........1kg..........91 cm..............????? georginia............15.04.06...........2kg.........??????................???? Słonko80.............15.04.06..........-2kg...........??????............????? ona27.................16.04,06.........??????...........?????..............???? grazie................16.04.06..........1 kg...........86cm.............????? dorota275...........17.04.06..........??????..........64 cm............???? rybka25.............19.04.06............0kg...........74cm............????? renatajn............20.04.06............?????>..........???...............????? Silvia27..............21.04.06............?????...........?????.............???? Agnes78_Bdg.......21.04.06.............2,5kg..........?????.............???? iwka chicago.......21.04.06............?????............?????............???? Lolcia................23.04.06...........??????............79cm...........???? magdek..............26.04.06...........?????...........???????..............??? Monikaa_............26.04.06...........?????............?????..............??? EVI_1985............27.04.06...........??????...........68cm............???? asiulak................27.04.06............0,5kg..........????............????? Roza.................29.04.06.............2kg............77cm............??? serek................30.04.06............ 1 kg ..........71 cm...........????? alaa...................??????.................???...............???.............???? gdusia...............??????..................????............????..............???? ***************************************************************************************

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MEGI73
Ja bym jechała na wesele bo to okazja do zabawy i relaksu. Oczywiście z tańczeniem bym uważała bo podskoki są nie bardzo wskazane, ja jeszcze jeżdże na motocyklu także podróż też nie powinna ci sprawić problemu, tylko wszystko zależy od samopoczucia. Ale powiem ci że jak sobie miesiąc temu zrobiłam wolny weekend to wszystkie moje ciążowe dolegliwości zniknęły przez te dni. A co do usg to mam robione za każdym razem jak jestem na wizycie za którą płacę 70zł prywatnie. Ale mój lekarz jest specjalistą od Usg i to chyba jego zboczenie. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Serdecznie dziękuje dziewczyny za porady! Zdecydowalismy z męzem ze pojedziemy. Jeszcze raz serdeczne dzięki! a co do USG, to u lekarza do którego zaczęłam chodzić płaci sie za wizytę+ USG- 60zł. Jestem z małej mieściny pod Rzeszowem. Całuski i zyczę udanego weekendu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nasz topik upada kobietki!Brać sie do roboty! ;) Aniu26! Baw się dobrze na weselichu!!! Studiowałam w Rzeszowie!Nie mów, że Ty też!Może nawet znamy się z widzenia na Uczelni???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przyszła Mama
Witam Dziewczynki,pisze szybciutko,bo zaraz musze uciekac.Dzis kupiłam sobie pierwsze spodni9e ciązowe-sztruksy ze sciągaczem..Wiecie co?..Mam wrazenie,ze wyglądam w nich jak..Napoleon..w sumie całkiem ok,choc jak dla mnie nieco dziwnie i jakze odmiennie od biodrówerk,jakie nosiłam dotąd.Grunt,ze są wygodne,nawet bardzo.Poza tym pobolewa mnie ostatnio brzuch i dokucza mi kręgosłup,czuje tez,ze żołądek pracuje jakos inaczej,jakby słabiej i znowu czesto biegam do łazienki siusiu(nawet co 5 minut)...Mimo wszystko ciesze się bardzo ze swojego stanu i juz wręcz nie mogę się doczekac,az bede miec synka,lub córcię w objęciach.Piszcie czesciej,bo faktycznie topic nam upada.Buziaki i do jutra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Anna80 masz racje jak sie nie wezmiemy do roboty to do porodu bedziemy miały mniej niż 50 stron. Ja ostatnio mialam mniej czasu, ale postaram sie to nadrobić i udzielać czesciej. Pietnasty tydzień ciaży, super, jeszcze kilka i bedziemy wiedzialy jaki dzidzius kryje sie w naszych brzuszkach. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam w ten piękny niedzielny poranek!:) U Was też świeci słoneczko? Przyszla mamo ja też znowu biegam częściej do toalety i nie potrafię spokojnie przespać nocy!Moje pierwsze ciążowe spodnie jakie sobie kupiłam to też sztruksy z pasem i wiesz co?Mnie też dokucza kręgosłup!Widzę, że odczucia i przezycia kobiet na tym topiku sa dosyć podobne!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Renola
Witam serdecznie ciężarówki!!! Jestem w 14 tygodniu ciązy - termin na 20 kwiecien a za sobą ogrom problemów - jak ktoś zechce to opowiem. Teraz mam problem z upławami w kolorach tęczy - raz żółte, to białe, to beżowe aż do pomarańczowych. dostałam Dalacin w kremie ale się na niego uczuliłam i nic nie biorę od środy. Czy ktoś ma lub miał coś takiego? Możecie mi coś poradzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przyszła Mama
Witajcie,ale dzis pusto..Chciałam się Was spytac czy podczas ciązy lekarz przepisał wam jakies konkretne płyny do higieny intymnej,czy uzywacie jedynie zwykłych srodków myjących(mydła,zele)Ja uzywałam wczesniej płynu Ziaji,ale moja lekarz poleciła mi Lactacyd Feminy i musze przyznac,ze bardziej mi odpowiada-polecam.Mam jeszcze jedno pytanko,mam nadzieje,ze nikt się nie pogniewa-dziewczyny,depilujecie się..?Chodzi mi o to czy macie włoski łonowe(nie tylko po bokach,ale i na całosci)?Pytam poniewaz ja nie mam i w sumie czytałam ostatnio,ze niektórzy lekarze są zdania,ze lepiej je miec ,bo ponoc chronia wejscie do pochwy przed zanieczyszczeniami,moja doktor nic mi nie mówi,abym je zapusciła,jednak pytam i Was z ciekawosci.Piszcie więcej bo strasznie tu pusciutko..Buziaki i do jutra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Kobietki! A w szczególności Renola, cieszymy się, ze do nas dołączasz. Ja właśnie zbieram sie do pracy. chociaż straznie mi sie nie chce, po tym weselichu, ale nia załuję, że pojechałam, chociaż kręgosłup dał mi się mocno we znaki, ale co tam. Anna80, studiowałam w Rzeszowie na URz, wydział Matemetyczno - Przyrodniczy. A ty, chyba tez, skoro jesteś nauczycielka? Moze faktycznie gdzieś sie spotkałayśmy. Ale świat jest mały! Zycze miłego dzionka. Do \"usłyszenia\"!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiatm mamuśki i znowu mamy nowy tydzień, codziennie robota jedno co dobre to słoneczko za oknem i chce się pracować. Ania80 powiedziałam w piątek mojemu szefowie, w końcu powiedział że się domyslał ale półki ja milczalam on też o nic się nie pytał. Powiedziałam mu że zamirzam wrócic do pracy po macirzyńskim i że mam juz nianie do maleństwa to się trozkę zdziwił ale się chyba ucieszył, my pracujemy tylk owe dwójkę więc muszę dbać o to aby nikogo nie ztrudnił bo mogę nie mnieć gdzie wrócić. Ale ogólnie powiedział że nie będzie mnie obciążał i że teraz najważniejsze jest abym dbała o siebie i maleństwo. Ania26 cieszę się że nie załujesz wyjazdu na wesele, zawsze to coś innego. mały relax. Pozdrawiam wszytskie mamuśki i uciekam do roboty. papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Ja za wizytę (prywatnie) płacę od 30 do 50 zł, ale też mieszkam w małej miejscowosci. Właśnie w sobotę byłam na badaniu widziałam bijące serduszko , nózki rączki . Mój maluszek ma już 5,4 cm i coraz bardziej przypomina małego człowieczka a nie fasolkę. Co do włosków to ja ich teraz tak nie \"tępie\" ale nie wiem czy to ma jakiś wpływ na przyszłe zdrowie i czy blokują jakieś bakterie. Pozdrawiam wszystkiw mamusie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poniedziałek – znowu praca. Ale oczywiście znajdę chwilkę, żeby coś od czasu do czasu napisać na naszym forum. Weekend starłam się spędzić jak najwięcej na powietrzu. Byłam za miastem na działce na grillu. To chyba już ostatni grill w tym roku, bo ma się od środy ochłodzić. Co do mojego brzuszka to jest okrąglejszy ale w ubraniu właściwie niewidoczny. Nie widzę jeszcze potrzeby zaopatrywania się w ciuchy ciążowe bo mieszczę się w dotychczasowe, mam w szafie kilka luźniejszych spodni, które w sytuacji gdy brzuszek się lekko powiększy będą ok. Dziewczyny czy wy całkowicie zrezygnowałyście ze sportu? Ja przed ciążą byłam bardzo aktywna. Ginekolog odradziła mi wszelką formę ćwiczeń oprócz pływania i zaleciła spacery. Przed ciążą chodziłam na basen, ale teraz boję się przeziębić. Ćwiczę w domu, znalazłam ćwiczenia dla ciężarnych na internecie, mam nadzieję że nie zaszkodzę sobie ani dziecku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Renola
Cześć dziewczyny, gratuluje że czujecie się dobrze, chodzicie do pracy i na powietrze!Tak trzymać!!! ja jeszcze muszę leżeć w łóżku. Właśnie wróciłam od lekarza i okazało się, że nie mam upławów bo zakażenie bakteryjne minęło ale mam plamienia (miałam prawie od początku ) ; biorę dufaston i luteinę i czekam kiedy przejdą. Ja za wizyte z usg płace 80zł, chodze średnio 2 razy w tygodniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renola - dziewczyno czy ty chcesz żeby to twoje dziecko zaczęło świecić. To prawda że usg nie jest szkodliwe ale ty przesadzasz. Ja jestem w 17tc i usg miełam 3 razy, ale decyzja jest Twoja. To są mimo wszystko pormienie RTG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Serek - możesz podać tę stronę? też bym coś ze sobą porobiła, ale albo nie mam szczęścia, albo wybitnie nie umiem szukać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×