Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Happy_27

Termin kwiecien 2006!!

Polecane posty

Silvia ja raczej nie załuje ze nie chodziłam do szkoły, mąz nie mógł, a moje pytanie stad ze przed chwilą przeczytałam u czerwcówek ze jak maleństwa sa mniej ruchliwe to budzą je w ten sposób czyli oddychają przeponowo:) Ale wiecie i ja zauwazyłam ze jak oddycham \"pełną piersią\" to mała sie ruchliwsza robi. Zreszta jak byłam u lekarza z przeziebieniem to kazała mi tak oddychać aby dziecko dotleniać:) Kasika szybko znalazłaś artykuł:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roza u nas też nie było czasu (szkoła przy szpitalu w którym chcę rodzić organizuje takie kursy ale trwają one aż 3 miesiące a inną szkołe znalazłam na drugim końcu miasta więc to też odpadało) a poza tym to mój mąż stwierdził że to strata czasu i że na pewno dam radę i przy porodzie i później. Jednak ja teraz stwierdzam że pare takich spotkań by mi się przydało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Racja teraz sie pamięta a jak co do czego przyjdzie to zero:P Lece sobie naleśniczki smazyc z dzemem mniam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a my chodzilismy do szkoly rodzenia... do czasu. nasz kurs trwal 2 miesiace - 2 spotkania w tygodniu: teoria i cwiczenia. no i tak wyszlo, ze najpierw dostalam bana na aktywnosc fizyczna, a potem wogole zolte swiatlo i uziemienie w domu - a beze mnie moje kochanie juz nie chcialo chodzic ..wiec z oddychania to dowiedzialam sie, ze wazne jest dotlenianie siebie [macica mniej boli] i malego [wiadomo - bezpieczenstwo dzidziusia] w sumie warto myslec tylko o jednym: - wciagam powietrze, powoli, niech ten brzuszek sie uniesie - i wypuszczam powoli powoli, wciagnac brzucho i tak jak napisala moja przedmowczyni - wyjdzie samo w praniu chyba mamy to gdzies zakodowane, wystarczy dzialac tak jak sie tego w danej chwili potrzebuje ..hm... chociaz przy moich partych lekarz wolal, ze to nie tak sie robi ;) wiec moze nie jestem zadnym autorytetem .. hm2.. ale krzys przyszedl na swiat i wcale nie bylo tak zle :) hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
he he Silvia moj powiedział tak samo, a ze mi tez az tak bardzo nie zalezało wiec odpuściłam. Nasi mezowie to chyba mają coś wspolnego:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OK, jestem ponownie ale tylko na momencik.Wiec Kubus urodzil sie z waga 3200, 51 cm dlugi, 10 pkt APGAR.Bylo to o 16:44, a o 22:00 bylismy juz w domku :) Tutaj nazywa sie to wyjscie ambulatoryjne czy jakos tak.Musialam tak zrobic ze wzgledu na starszego syna, wspominalam Wam kiedys ze czekamy na przeszczep serca.Skomplikowana sprawa.W kazdym razie ,, ze mna wszystko ok, z Kubusiem tez.Dzis przychodzi do nas polozna,zbadac jedno i drugie.I z tego co wiem bedzie przychodzila 33 dni z rzedu, bo to ma byc tak jabym dalej byla w szpitalu, no i potem jest do dyspozycji o kazdej porze dnia i nocy:)Powiem Wam ze lepiej dochodzic do siebie w domu, oczywiscie pod warunkiem ze jest wszystko w porzadku.Porod mialam lekki , tylko parte byly jakies inne niz w poprzednich porodach.A w ogole ta ciaza cala byla inna:) Ale nie wazne .Jestem szczesliwa , ze juz mam maluszka, jego rodzenstwo sie cieszy, i nie moze dokeczekac kiedy beda mogli tak normalnie sie z nim bawic:) Dziekuje dziewczyny za gratulacje,zycze Wam szybkich i bezbolesnych porodow:)) Juz niedlugo , jeszcze przedwczoraj mnie tak mowiono, a tu prosze, wiec same widzicie , ni znamy dnia i godziny:) Fotki postaram sie powysylac jutro.I wogole myslami jestem caly czas z Wami.W szpitalu tez o Was myslalam.No dobra, to ktora nastepna??? :)))Buziaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ha, ha, ha ... chyba tak Roza :) :) Luzackie uparciuchy ;) Ale mi narobiłaś ochoty na te naleśniki .... mniam.... chyba też sobie zrobię bo moje kochanie je dziś na mieście bo ma dzień pełen spotkań tak więc muszę nakarmić tylko siebie i Kacpra ;) no i naszego królika ale dla niego będzie jabłko ;) To o czym piszesz Pysia to chyba instynkt się nazywa ;) tyle że w takich chwilach może działać nie tak jak inni by sobie tego życzyli :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja dzisiaj kolejną noc sama mąż w pracy będzie jutro dopiero. Nie lubie tych nocek bo termin porodu blisko, gdyby nie to, że jest córunia to bym nie była zdenerwowana to taxi i szpitalek a tak to co? na dodatek auto od dwóch dni skasowane i wszystko pod górke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nick.....termin porodu.....kg. nabyte......cm w pasie....płeć...miasto......adres e-mail **************************************************************************************************************** RRR.............30.03.06.....10kg........98cm.......synek....................... Madeline.......01.04.06.....10kg............?.......córcia.....Szczecin.. witch 3..........01.04.06......19,5kg ...114cm...córcia.... kizia..............02.04.06......15kg........110cm....córcia..... agneska.pop...03.04.06..25kg...115cm..synek..Chełm agneska.pop@op.p Przyszła Mama.05.04.06……..2kg.......63cm......?...... Joasia79........06.04.06.......10kg...............?.....córeczka.......Łódź jsiudek@o2.pl Sylwia_76.....06.04.06.....16kg..............?.......synek.......Sosnowiec sylwiamars@wp.pl wera66..........07.04.06.....13kg...............?......synek..........Ostrowiec Czekolada_29..08.04.06…...0,5kg.........82cm......?....... macieja8........09.04.06.....15kg................?........córcia........Gdynia Jenefer25.......09.04.06.....12kg.................?........córcia.......Głogów ANNA80.......10.04.06.....13 kg...............?........córeczka..... Mina29...........10.04.06......20kg.........104cm .....synek.....mazowieckie dowa...............10.04.06......11kg........107cm......córeczka....Łódz dowa1@o2.pl Marteczka77..10.04.06.......14kg...............?..........synek..........Lublin Gabrysia*........11.04.06.......17kg...............?........synek.....Wrocław. Sineqanone.......13.04.06......15kg.................?......synek....Białystok asmana.............15.04.06......20kg..........123cm.....córeczka.......Olsztyn Renola..............15.04.06.......9kg...............?....córeczka..śląskie ptrenata@plusnet.pl marta771....15.04.0620 kg..119cm..synek..Warszawa.. marta771@op.pl grazie................16.04.06.......15 kg.........103cm.......synek....... aga_krz.............16.04.06......15kg......111cm....córcia..Szamotuły kriwas@poczta.tp.pl anette1111........16.04.06......12kg.........110cm........córeczka.....Mielec krystyna_100 ....18.04.06......22kg .......116cm ......córcia....Warszawa rybka25.............19.04.06.......14kg........107cm.......synek......Rakoniewice er.......................20.04.06.......10kg..........?............synek.....okolice Łodzi ola23...................20.04.06........9kg.........103cm......dziewczynka Silvia27..............21.04.06......0,5kg........115cm......synek .....Wrocław Agnes78_Bdg....21.04.06.....18kg....?...córeczka..Bydgoszcz. agnes78@op.pl słoneczko27.......21.04.06......8,3kg.......108cm......córeczka. Gdańsk .mr_adam@wp.pl Irlandia...............21.04.06....15kg.......108cm......synuś...Aleksandrów Łódźki olakrowka@tlen.pl Lolcia.................23.04.06.......11,5kg......100cm.........synek...... Monikaa_...........25.04.06........13 kg......102cm......córeczka.......Opatów Viki2..................26.04.06......16kg. ...104cm......córeczka .Krosno ndorota1@o2.pl Kasika1..............27.04.06........14kg......109cm....synek...Rzeszów kasiapodolec@wp.pl Roza...................29.04.06........9kg......96cm.......córeczka......Olsztyn serek..................27.04.06........8,5kg ....98 cm.......córeczka........Łódź Nick.........Data urodzenia.........Waga........Cm.........Miasto.........Imię..... ****************************************************************************************************** Pysia77......18.03.06.............2300.......47cm.....Poznań.......Krzyś Leonek Kasia27.......19.03.06...........2100.......51cm.......???.............Alicja Elizabetaa .....23.03.06......3100 .......55cm...... Bytom ........Iga Ania26........29.03.06.........4020.......59cm........Rzeszów.....Milenka (chyba) aniachodak@tlen.pl Mo.nika......03.04.06..........3200.......51cm................Bremen......Jakub

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ęNick.....termin porodu.....kg. nabyte......cm w pasie....płeć...miasto......adres e-mail **************************************************************************************************************** RRR.............30.03.06.....10kg........98cm.......synek....................... Madeline.......01.04.06.....10kg............?.......córcia.....Szczecin.. witch 3..........01.04.06......19,5kg ...114cm...córcia.... kizia..............02.04.06......15kg........110cm....córcia..... agneska.pop...03.04.06..25kg...115cm..synek..Chełm agneska.pop@op.p Przyszła Mama.05.04.06……..2kg.......63cm......?...... Joasia79........06.04.06.......10kg...............?.....córeczka.......Łódź jsiudek@o2.pl Sylwia_76.....06.04.06.....16kg..............?.......synek.......Sosnowiec sylwiamars@wp.pl wera66..........07.04.06.....13kg...............?......synek..........Ostrowiec Czekolada_29..08.04.06…...0,5kg.........82cm......?....... macieja8........09.04.06.....15kg................?........córcia........Gdynia Jenefer25.......09.04.06.....12kg.................?........córcia.......Głogów ANNA80.......10.04.06.....13 kg...............?........córeczka..... Mina29...........10.04.06......20kg.........104cm .....synek.....mazowieckie dowa...............10.04.06......11kg........107cm......córeczka....Łódz dowa1@o2.pl Marteczka77..10.04.06.......14kg...............?..........synek..........Lublin Gabrysia*........11.04.06.......17kg...............?........synek.....Wrocław. Sineqanone.......13.04.06......15kg.................?......synek....Białystok asmana.............15.04.06......20kg..........123cm.....córeczka.......Olsztyn Renola..............15.04.06.......9kg...............?....córeczka..śląskie ptrenata@plusnet.pl marta771....15.04.0620 kg..119cm..synek..Warszawa.. marta771@op.pl grazie................16.04.06.......15 kg.........103cm.......synek....... aga_krz.............16.04.06......15kg......111cm....córcia..Szamotuły kriwas@poczta.tp.pl anette1111........16.04.06......12kg.........110cm........córeczka.....Mielec krystyna_100 ....18.04.06......22kg .......116cm ......córcia....Warszawa rybka25.............19.04.06.......14kg........107cm.......synek......Rakoniewice er.......................20.04.06.......10kg..........?............synek.....okolice Łodzi ola23...................20.04.06........9kg.........103cm......dziewczynka Silvia27..............21.04.06......0,5kg........115cm......synek .....Wrocław Agnes78_Bdg....21.04.06.....18kg....?...córeczka..Bydgoszcz. agnes78@op.pl słoneczko27.......21.04.06......8,3kg.......108cm......córeczka. Gdańsk .mr_adam@wp.pl Irlandia...............21.04.06....15kg.......108cm......synuś...Aleksandrów Łódźki olakrowka@tlen.pl Lolcia.................23.04.06.......11,5kg......100cm.........synek...... Monikaa_...........25.04.06........13 kg......102cm......córeczka.......Opatów Viki2..................26.04.06......16kg. ...104cm......córeczka .Krosno ndorota1@o2.pl Kasika1..............27.04.06........14kg......109cm....synek...Rzeszów kasiapodolec@wp.pl Roza...................29.04.06........9kg......96cm.......córeczka......Olsztyn serek..................27.04.06........8,5kg ....98 cm.......córeczka........Łódź Na początek tabelka :) Nick.........Data urodzenia.........Waga........Cm.........Miasto.........Imię..... ****************************************************************************************************** Pysia77......18.03.06.............2300.......47cm.....Poznań.......Krzyś Leonek Kasia27.......19.03.06...........2100.......51cm.......???.............Alicja Elizabetaa .....23.03.06......3100 .....55cm .......Bytom ........Iga Ania26........29.03.06.........4020.....59cm.......Rzeszów.....Milenka (chyba) aniachodak@tlen.pl Mo.nika......03.03.06.........3200.....51cm........Bremen......Jakub

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) :) :D i znowu mnie uprzedziłaś Kasika :) jednak Twój refleks jest zdecydowanie lepszy od mojego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mo.nika dobrze że poprawiłaś te 33 dni na 3 dni bo już zwątpiłam :) Super że wszystko było w porządku i że tak szybko mogliście wyjść do domku. Raz jeszcze ucałowania dla Ciebie i reszty dzieciaszków ❤️ Tak jak inne czekam na zdjęcia jak już będziesz miała (mój adres w nicku). U nas połozna przyjdzie tylko 3 razy po porodzie i na tym koniec :( Jest jedna a rejon bardzo duży więc mogę zapomnieć by przychodziła częściej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiewiórek
Tak a propos oddychania w czasie porodu - ja w szkole rodzenia uczyłam się oddychać na 2 sposoby. 1. - oddech przeponowy, o którym wyżej pisały Dziewczyny, jednak trzeba go trochę poćwiczyć, dla mnie nie było to takie łatwe - ważne jest,żeby poruszała się przepona, a klatka piersiowa pozostała nieruchoma. 2.- prostszy, a podobno równie skuteczny (mam nadzieję, że niedługo sprawdzę) - wdech nosem, wydech ustami. Po prostu! Tempo - spokojne, chyba że na szczycie skurczu, wtedy organizm sam narzuca oddech płytszy i szybszy. No i potem relaks między poszczególnymi skurczami. Później, przy skurczach partych to trochę inna bajka - spokojny oddech przy narastaniu skurczu a potem parcie z głową pochyloną do klatki piersiowej (zadanie męża - podtrzymywać ją) i chwila relaksu. Namądrzyłam się strasznie, ale to zapamiętałam z zajęć w szkole rodzenia. Mam nadzieję,że pomoże mi to choć trochę w godzinie "W".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja podczas pierwszego porodu między skurczami usypiałam byłam taka wypompowana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki dzieki za zdjecia.DZidzia jest przesliczna i slodziutka no i naprawde duza. Monika gratulacje!!!!!!!czekamy na zdjecia twojego synka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Własnie wypróbowałam oddychanie przeponą i wiecie co? dziecko aż czkawki dostało, nie wiem czy to dobrze robie. Moim zdaniem nie ma znaczenia który raz sie rodzi - teraz bardziej przezywam niż za pierwszym razem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monika gratulacje i dużo zdrówka dla Was, fajnie że jesteście juz w domku:)czekamy ocz\\ywiście na zdjęcia Kubusia. Ja zas pierszym razem chodziłam do szkoły rodzenia, mam nadzieje że będę pamiętać co i jak chociaż było to ponad 6 lat temu, mimo że wiem co mnie czeka jestem spokojna i nie boje sie porodu:) Wy też sie nie bójcie porodów, :) Zmykam bo wrócili moi panowie i czas na obiadek Papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moniko gratulacje! Całuski dla Was. Marteczko77 to co, odliczamy razem do 10? Chyba nie tylko my 10-04 stawiamy się w szpitalu? Elizabetko wpadnij do nas i opowiadaj co u Was - jak Mała? Aniu80 dzis Cię nie ma - czyżby.... :) Co do porodu - tez były momenty że byłam zła na siebie że nie wybrałam się do szkoły rodzenia. Po rozmowie z położną jestem spokojna - powiedziała że \"damy radę\". :) agneska.pop a co u Ciebie? Czytałyscie opinie o swoich szpitalach na stronie rodzić po ludzku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dowa- jestem, jestem tylko pisać mi się nawet nie chce... :( Ja chyba też będę rodziła \" z Wami\" 10tego jak tak dalej pójdzie!:) Boję się troszkę żeby dzidzi nic się nie stało bo kiedy u siostry wyszło, że ma mocno zwapnione łożysko to zaraz na drugi dzień do szpitala i wywoływali poród a u mnie, czekać i czekać... Ja też proszę o zdjęcia córci Ani26!!! melania26@op.pl Monika gratulacje!!!!🌻 Moje przeziębienie nie chce przejść, powiedziałabym że jest nawet gorzej bo strasznie męczy mnie suchy kaszel. I nic nie pomaga, ani czosnek, ani cytrynka.... Pozdrawiam cieplutko!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dowa- jestem, jestem tylko pisać mi się nawet nie chce... :( Ja chyba też będę rodziła \" z Wami\" 10tego jak tak dalej pójdzie!:) Boję się troszkę żeby dzidzi nic się nie stało bo kiedy u siostry wyszło, że ma mocno zwapnione łożysko to zaraz na drugi dzień do szpitala i wywoływali poród a u mnie, czekać i czekać... Ja też proszę o zdjęcia córci Ani26!!! melania26@op.pl Monika gratulacje!!!!🌻 Moje przeziębienie nie chce przejść, powiedziałabym że jest nawet gorzej bo strasznie męczy mnie suchy kaszel. I nic nie pomaga, ani czosnek, ani cytrynka.... Pozdrawiam cieplutko!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania80 zdjęcia właśnie poszły 🌻 Ja tu chyba siedzę własnie po to, żeby zdjęcia rozsyłać:D Czekam na męża z obiadem i trochę mi się nudzi. Serek a ty gdzie sie podziewasz?? Miałyśmy rodzic razem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniu80 masz 3 stopień zwapnienia? Może nie jest tak źle, lekarze chyba wiedzą co robią. Wiesz co, ta moja mała rak się wierci że strasznie mnie boli - tam na dole że na plecy mi przechodz tak koło pupy. Masz tak też? tez mam wszystkiego dość ale juz tak niedługo że musimy wytrzymać. A teraz co z Mina29? aniu zaraz przeslę Ci zdjęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dowa!!!🌻 Tak, mam trzeci stopień zwapnienia już od dwóch tygodni i martwię sie tym troszkę , zwłaszcza, że ostatnio połozna na KTG nastraszyła mnie, że nie wie na co ten mój lekarz czeka, że powinien wywołać poród... :( A co do ruchów to przez ostatnie dni mała była spokojna a dzisiaj to nie wiem co w nią wstąpiło, wierci się straszliwie, u mnie zwłaszcza boleśnie po pęcherzu skacze... :O Może nasze dzieciaczki wiosnę poczuły i dlatego takie ruchliwe??? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dowa , kasia dziękuję Wam za zdjęcia!!!🌻 dowa mam nadzieję, że niedługo!:) Aniu 26 masz cudną córcię!Jeszcze raz gratulacje!🌻 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniu a nie stosujesz na kaszel syropu? Mnie gin zalecił na suchy kaszel Flegamine - to całkiem bezpieczny syrop!!! I kaszel minął. Mam tylko nadal katar i zapchany nos - no i cieżko mi sie oddycha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak Wy wszystkie pójdziecie rodzić 10-tego to kto zostanie?!:D Ciekawe co u dziewczyn z początku tabelki? Coś sie nie odzywają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×