Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Happy_27

Termin kwiecien 2006!!

Polecane posty

Aniu gratulacje 🌼 🌼 🌼 Dziękuje za zdjęcia, śliczna córcia i taka duża :) Zmykam zjeść śniadanko, a potem do fryzjera :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pogoda się popsuła, a miałam prać firanki. No trudno, trzeba się będzie zająć sprzataniem domku, bo przecież święta za pasem. Jutro mam wizytę i mam nadzięję, że się wreszcie czegoś dowiem apropo cesarki, co i jak i przede wszystkim KIEDY! Ciekawa jestem czy może jeszcze przed świętami?! Leki kończą mi sie w czwartek, noi nie wiem co wtedy. Kacperek się dalej nie przekręcił i siedzi na pupci. Nogi trzyma na dole i nie raz jak kopnie to aż mnie podnosi. Wogóle jest już duży bo prakltycznie cały czas jest widoczny przez brzuszek, nie ma sięj uż gdzie schować.:D Po kolejnej nocnej wycieczce do ubikacji nie zasnęłam już do rana, wymeczyłam siebie i męża. Wszystko mnie pobolewało, a w chwilach nieświadomości śnił mi się poród. A co najlepsze, to w ty snie najbardziej się martwiłam tym, że mam nieumyte włosy. Ale głupoty. Wszyscy się pytają czy już, albo jeśli JESZCZE NIE to kiedy wreszcie.A przecież to ode mnie nie zależy, zresztą sama chciałabym mieć już małego przy sobie. Piszecie o ty fryzjerze, aj sie chyba też wybiorę. Miałam czekać z pasemkami do porodu, ale mam juz taaakie odrosty i jak się nic jutro nie wyjaśni, to na pocieszenie wybiorę się do fryzjera. No nic kończe swoje wywody i TOCZĘ się dalej. Buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renola ja mam wózek Graco - wybór kolorów był sredni (jak dla mnie). Wózek jest niebiesko, czarno - http://www.allegro.pl/item95270366__wozek_quattro_deluxe_graco_bonus_wysylka_gratis.html Ja osobiscie wybrałabym niebieski a nie czerwony - tylko to tez zależy od wózka,bo czerwony może bardziej pasować. :) pewnie Ci pomogłam.:) cos mi sie stalo y klawiatura bo pisye jakies glupotz. musye go wzlacyzc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Ja kontaktowałam się telefonicznie z moją ginką-jak nic sie nie wydarzy(...) to mam się stawić na czczo w poniedziałek do szpitala-czyli 10(dzień mojego terminu)i będą szykować mnie do cc:) Poza tym mam się stawiać co 2dni na ktg.Byłam wczoraj-rysowały sie delikatne skurczki nawet ale jeszcze nie takie porodowe.Macica sobie ćwiczy i to bardzo dobrze..podobno przy cc dobrze jest mieć choć lekkie rozwarcie-wtedy organizm po porodzie się lepiej oszyszcza! Hmm..więc czekam sobie na razie do poniedziałku...dobrze by było żebym wytrwała bo wtedy moja ginka wraca z urlopu:) U mnie dziś piękna pogoda dlatego mam dziś dobry humorek:):):)A poza tym cieszę sie bo w końcu wiem na czym stoję:)Mam tylko nadzieję,że nie będą mnie zadługo w szpitalu przetrzymywać przed cc to by mi się moze udało wrócić z malutkim na Święta do domku z maleńkim:) Wydaję mi się,że któraś z Wasz Dziewczynki jest z Chełma-ciekawa jestem czy moze będzie rodzić w Lublinie???A jak tak to w którym szpitalu??? Pozdrawiam serdecznie wszystkie MAMUSIE i.....zaczynam odliczanie dni do poniedziałku:)jeszcze 6!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja umyłam jedno okno w kuchni i robię porządki w szafkach ależ się nazbierało tego wszystkiego, a połowa niepotrzebna, worek stoi i sie napełnia, a mały nic sobie z tego nie robi, jutro na usg ależ jestem ciekawa co tam w środku się dzieje, już 2 miesiące nie miałam usg. no nic idę dalej coś robić, jakoś tak lepiej, że bedzie czysto :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja umyłam jedno okno w kuchni i robię porządki w szafkach ależ się nazbierało tego wszystkiego, a połowa niepotrzebna, worek stoi i sie napełnia, a mały nic sobie z tego nie robi, jutro na usg ależ jestem ciekawa co tam w środku się dzieje, już 2 miesiące nie miałam usg. no nic idę dalej coś robić, jakoś tak lepiej, że bedzie czysto :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiewiórek
Cześć Kwietniówki! Podczytuję sobie Was od pewnego czasu, kiedy nabrałam uzasadnionych podejrzeń, że marcówką nie uda mi się zostać mimo figurującego w karcie ciąży terminu (29.03.) Ależ to czekanie mi się dłuży... ale moje dziecko nic sobie z tego nie robi. Takie podobno są Baranki - uparte i samodzielne. Ja w ramach wyganiania potomka na świat w ciągu ostatnich 2 tygodni umyłam wszystkie okna, wyprałam firanki, regularnie biegałam po zakupy,przesadziłam kwiatki, wypiłam sporo litrów odwaru z liści malinowych... i nic. Zostało jeszcze picie oleju rycynowego (sposób podany przez położną) ale jakoś mnie otrząsa na samą myśl o tym przysmaku. Teraz korzystając z ładnej pogody idę uskuteczniać spacerek. Może nie złapie mnie taka chandra jak wczoraj... Kiedy wreszcie się rozdwoję?? Pozdrawiam wiosennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Kwietniowki!!! Chcialam oglosic wszem i wobec , ze wczoraj , tj.03.03.2006 o godz 16:44, urodzilam Kubusia!Wreszcie!:))Ehh, dziewczyny jak sie ciesze:) Zaczelo sie w nocy , od snu:) Snilo mi sie ze jesem juz po porodzie w domu, i przymierzam spodnie sprzed ciazy:))Obudzilam sie i poczulam ze majtki i wkladka sa mokre.Poszlam do toaley i zglupialam, bo w koncu nie wiedzialam co to jest.Wygladalo jak woda, poprostu, ale nie bylo tego za duzo .zmienilam bielizne i wrocilam do lozka.O 4 nad ranem znow obudzilo mnie uczucie mokrego.Sytuacja ta sama.Na szczescie dzien wczesniej wyczytalam w necie ze kiedy odchodza wody , to nie musi byc chlup i juz, tylko moga sie saczyc, i wtedy postepowanie jak przy chlup, czyli do szpitala:)Obudzilam wiec meza i przed 6 rano bylismy na miejscu .Do 14 mialam tylko ktg , co godzine.obserwacja i nic poza tym.Mialam lekkie skurcze, ale nie bolesne, takie stawianie sie macicy.o 14 przyszla nowa zmiana i na moje szczescie polska polozna, cudowna kobieta:))Wiecie ,Niemcy to tacy troche za delikatni sa , trzesa sie nad wszystkim, z jednej strony to niby dobrze ale czasem naprawde to niepotrzebne.I mowi do mnie : to co , pokazemy im jak sie rodzi po polsku? :)O 14 :45 podlaczyla mi kroplowke, mniej wiecej godzine pozniej dostalam pierwsze bole(wiadomo, jak to przy wywolywaniu odrazu te na maxa), w 15 min, z 2 palcow zrobilo sie rozwarcie na 8:),trzy parte i maly sie urodzil.ok, reszta potem, maly placze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monika super Gratulacje ogromne:D:D:D:D:D Ja nie mogę sie tez doczekać, a to dopiero pod koniec miesiąca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monika Gratulacje 🌻 🌻 🌻 Podaj wymiary Kubusia to dopiszemy do tabelki ęNick.....termin porodu.....kg. nabyte......cm w pasie....płeć...miasto......adres e-mail **************************************************************************************************************** RRR.............30.03.06.....10kg........98cm.......synek....................... Madeline.......01.04.06.....10kg............?.......córcia.....Szczecin.. witch 3..........01.04.06......19,5kg ...114cm...córcia.... kizia..............02.04.06......15kg........110cm....córcia..... agneska.pop...03.04.06..25kg...115cm..synek..Chełm agneska.pop@op.p Przyszła Mama.05.04.06……..2kg.......63cm......?...... Joasia79........06.04.06.......10kg...............?.....córeczka.......Łódź jsiudek@o2.pl Sylwia_76.....06.04.06.....16kg..............?.......synek.......Sosnowiec sylwiamars@wp.pl wera66..........07.04.06.....13kg...............?......synek..........Ostrowiec Czekolada_29..08.04.06…...0,5kg.........82cm......?....... macieja8........09.04.06.....15kg................?........córcia........Gdynia Jenefer25.......09.04.06.....12kg.................?........córcia.......Głogów ANNA80.......10.04.06.....13 kg...............?........córeczka..... Mina29...........10.04.06......20kg.........104cm .....synek.....mazowieckie dowa...............10.04.06......11kg........107cm......córeczka....Łódz dowa1@o2.pl Marteczka77..10.04.06.......14kg...............?..........synek..........Lublin Gabrysia*........11.04.06.......17kg...............?........synek.....Wrocław. Sineqanone.......13.04.06......15kg.................?......synek....Białystok asmana.............15.04.06......20kg..........123cm.....córeczka.......Olsztyn Renola..............15.04.06.......9kg...............?....córeczka..śląskie ptrenata@plusnet.pl marta771....15.04.0620 kg..119cm..synek..Warszawa.. marta771@op.pl grazie................16.04.06.......15 kg.........103cm.......synek....... aga_krz.............16.04.06......15kg......111cm....córcia..Szamotuły kriwas@poczta.tp.pl anette1111........16.04.06......12kg.........110cm........córeczka.....Mielec krystyna_100 ....18.04.06......22kg .......116cm ......córcia....Warszawa rybka25.............19.04.06.......14kg........107cm.......synek......Rakoniewice er.......................20.04.06.......10kg..........?............synek.....okolice Łodzi ola23...................20.04.06........9kg.........103cm......dziewczynka Silvia27..............21.04.06......0,5kg........115cm......synek .....Wrocław Agnes78_Bdg....21.04.06.....18kg....?...córeczka..Bydgoszcz. agnes78@op.pl słoneczko27.......21.04.06......8,3kg.......108cm......córeczka. Gdańsk .mr_adam@wp.pl Irlandia...............21.04.06....15kg.......108cm......synuś...Aleksandrów Łódźki olakrowka@tlen.pl Lolcia.................23.04.06.......11,5kg......100cm.........synek...... Monikaa_...........25.04.06........13 kg......102cm......córeczka.......Opatów Viki2..................26.04.06......16kg. ...104cm......córeczka .Krosno ndorota1@o2.pl Kasika1..............27.04.06........14kg......109cm....synek...Rzeszów kasiapodolec@wp.pl Roza...................29.04.06........9kg......96cm.......córeczka......Olsztyn serek..................27.04.06........8,5kg ....98 cm.......córeczka........Łódź Nick.........Data urodzenia.........Waga........Cm.........Miasto.........Imię..... ****************************************************************************************************** Pysia77......18.03.06.............2300.......47cm.....Poznań.......Krzyś Leonek Kasia27.......19.03.06...........2100.......51cm.......???.............Alicja Elizabetaa .....23.03.06......3100 .....55 .......Bytom ........Iga Ania26........29.03.06.........4020.....59........Rzeszów.....Milenka (chyba) aniachodak@tlen.pl Mo.nika......03.03.06..................................Bremen......Jakub

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mo.nika wielkie gratulacje dla Ciebie i Twojego Kubusia !!!!!!! 🌼🌼 Super że masz już to za sobą i że wszystko było w porzadku :) Jak tylko znajdziesz chwilkę i dojdziesz bardziej do siebie to napisz coś więcej tzn. jaki Kuba jest duży i ile waży to poprawimy tabelkę. Ściskam Ciebie i Małego cieplutko!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasika1 widze że w tej samej minucie wpisałyśny to samo :) o poprawieniu tabelki :) :) Dziewczyny prześlijcie mi prosze zdjęcia Milenki. Z góry wielkie dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:D Rzuciłyśmy się wszystkie na tę tabelkę:D Zaraz ci prześle zdjęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale jak wczoraj to kwiecień nie marzec:) wiecie dziś mała jakos mniej ruchliwa, mam liczyc ruchy ale nawet nie wiem ile było rano, buu Nick.....termin porodu.....kg. nabyte......cm w pasie....płeć...miasto......adres e-mail **************************************************************************************************************** RRR.............30.03.06.....10kg........98cm.......synek....................... Madeline.......01.04.06.....10kg............?.......córcia.....Szczecin.. witch 3..........01.04.06......19,5kg ...114cm...córcia.... kizia..............02.04.06......15kg........110cm....córcia..... agneska.pop...03.04.06..25kg...115cm..synek..Chełm agneska.pop@op.p Przyszła Mama.05.04.06……..2kg.......63cm......?...... Joasia79........06.04.06.......10kg...............?.....córeczka.......Łódź jsiudek@o2.pl Sylwia_76.....06.04.06.....16kg..............?.......synek.......Sosnowiec sylwiamars@wp.pl wera66..........07.04.06.....13kg...............?......synek..........Ostrowiec Czekolada_29..08.04.06…...0,5kg.........82cm......?....... macieja8........09.04.06.....15kg................?........córcia........Gdynia Jenefer25.......09.04.06.....12kg.................?........córcia.......Głogów ANNA80.......10.04.06.....13 kg...............?........córeczka..... Mina29...........10.04.06......20kg.........104cm .....synek.....mazowieckie dowa...............10.04.06......11kg........107cm......córeczka....Łódz dowa1@o2.pl Marteczka77..10.04.06.......14kg...............?..........synek..........Lublin Gabrysia*........11.04.06.......17kg...............?........synek.....Wrocław. Sineqanone.......13.04.06......15kg.................?......synek....Białystok asmana.............15.04.06......20kg..........123cm.....córeczka.......Olsztyn Renola..............15.04.06.......9kg...............?....córeczka..śląskie ptrenata@plusnet.pl marta771....15.04.0620 kg..119cm..synek..Warszawa.. marta771@op.pl grazie................16.04.06.......15 kg.........103cm.......synek....... aga_krz.............16.04.06......15kg......111cm....córcia..Szamotuły kriwas@poczta.tp.pl anette1111........16.04.06......12kg.........110cm........córeczka.....Mielec krystyna_100 ....18.04.06......22kg .......116cm ......córcia....Warszawa rybka25.............19.04.06.......14kg........107cm.......synek......Rakoniewice er.......................20.04.06.......10kg..........?............synek.....okolice Łodzi ola23...................20.04.06........9kg.........103cm......dziewczynka Silvia27..............21.04.06......0,5kg........115cm......synek .....Wrocław Agnes78_Bdg....21.04.06.....18kg....?...córeczka..Bydgoszcz. agnes78@op.pl słoneczko27.......21.04.06......8,3kg.......108cm......córeczka. Gdańsk .mr_adam@wp.pl Irlandia...............21.04.06....15kg.......108cm......synuś...Aleksandrów Łódźki olakrowka@tlen.pl Lolcia.................23.04.06.......11,5kg......100cm.........synek...... Monikaa_...........25.04.06........13 kg......102cm......córeczka.......Opatów Viki2..................26.04.06......16kg. ...104cm......córeczka .Krosno ndorota1@o2.pl Kasika1..............27.04.06........14kg......109cm....synek...Rzeszów kasiapodolec@wp.pl Roza...................29.04.06........9kg......96cm.......córeczka......Olsztyn serek..................27.04.06........8,5kg ....98 cm.......córeczka........Łódź Nick.........Data urodzenia.........Waga........Cm.........Miasto.........Imię..... ****************************************************************************************************** Pysia77......18.03.06.............2300.......47cm.....Poznań.......Krzyś Leonek Kasia27.......19.03.06...........2100.......51cm.......???.............Alicja Elizabetaa .....23.03.06......3100 .....55 .......Bytom ........Iga Ania26........29.03.06.........4020.....59........Rzeszów.....Milenka (chyba) aniachodak@tlen.pl Mo.nika......03.04.06..................................Bremen......Jakub

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwia doszły zdjęcia?? Róża nie przejmuj się ja też muszę jeszcze czekać na dzidzię:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sierpniówka
monika a skad ty w takim razie juz przed kompem jestes???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Super że kolejna z nas ma już swoje Maleństwo przy sobie :) Ja wczoraj byłam na wizycie u gina i nasz Kacper nie spieszy się jak na razie z wyjściem. Rozwarcia na razie nie ma, wszystko szczelnie zamknięte. Badanie bolało tak że nockę miałam do tyłu a i teraz ledwo siedzę. Wziełam kolejny apap i umieram a co to dopiero będzie po porodzie aż strach pomyśleć :( Kacper główke ma już nisko i prawidłowo osadzoną. Waży 3300g !!! więc spory byczek ;) Jeśli nie urodzę do świąt to 18.04 mam przyjechać na KTG. Po ostatniej wuizycie miałam nadzieję że na święta będziemy już w 3 ale jak na razie nic z tego i nie pozostaje nic innego jak spokojnie czekać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Kasika1 doszły :) :) Jaka słodziutka dziewczynka :) :) A jaka uśmiechnięta na tym pierwszym zdjęciu :) Super !!!! teraz tylko czekać na narodziny i zdjęcia następnych Szkrabów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No malutka jest sliczniutka:) Sylvia no to ciekawe, moze bedziesz musiała poczekac do terminu z okresu ostatniego, spore te twoje maleństwo:) Ja jestem ciekawa ile moja malutka waży?? Kasika to dobrze ze nie jestem sama, mam nadzieje ze dziewczyny ktore urodziły nie pouciekają szybko:) Dziewczyny powiedzcie mi jak wiecie jakie to są oddechy przeponowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roza, stracha mam coraz większego więc niech sobie Mały siedzi w brzuszku tak długo jak zechce nawet do terminu z @ (byle nie dłużej ;) Natomiast co do oddechów to też wczoraj sp[otkałam się z koleżanka i pytała mnie czy wiem co i jak w czasie porodu robić i niestety uświadomiłam sobie że nie wiem NIC !!!! Teraz żałuję ze nie chodziłam jednak do żadnej szkoły rodzenia, wiedziałabym co i jak tzn. jaki oddech i kiedy a tak jak mi przy porodzie powiedzą proszę oddychać przeponą a ja im na to że nie umiem i nie wiem jak to pewnie się wkurzą a ja zdenerwuję jeszcze bardziej :( Ciekawe Roza, czy oprócz nas dużo jest takich które rodzą pierwszy raz i nie chodziły do szkoły rodzenia ?? I czy one maja takie same dylematy ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też jestem w pierwsz3ej ciąży i nie chodziłam do szkoły rodzenia. Ale w planach mam miec cesarkę, wiec oddychaniem się nie zamartwiam. jednak z tego co wiem to przy oddychaniu przeponowym przy wdechu nosem brzuch unosi się do góry. Oddycha się tak jakby intensywniej. Mi to pomagało jak miałam skurcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki kurcze ja będę rodziła drugia raz ale boje się jeszcze bardziej niż za pierwszym razem. Może dlatego że wiem teraz co mnie czeka a jesli chodzi o Wasze obawy spokojnie wszystko wyjdzie w praniu jak oddychać, zresztą położne powinny Wam powiedzieć co robić w danym czasie tylko pamietajcie jak będa już bóle parte zamykajcie oczka bo mogą Wam żyłki popękać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znalazłam coś na necie o oddychaniu. Wklejam: \"Oddychanie - kiedy zaczyna się poród, skurcze macicy stają się coraz bardziej regularne. Każdy skurcz przechodzi 3 fazy: narastania, szczytu, zanikania. Adekwatnie do sytuacji wzrasta również jego: siła, częstość występowania oraz czas trwania (pod koniec I-go okresu porodu występują co 2-1,5 minuty i trwają około 50 sekund.). Oddychaj spokojnie: w fazie narastania skurczu: (wdech - nosem - wypychanie brzucha do przodu, wydech - ustami -brzuch wciągasz). Im skurcz jest intensywniejszy to technicznie oddychasz następująco: faza narastania skurczu: głęboki wdech nosem; wydech - ustami faza szczytu: jak wyżej tylko krótko, płytko faza wycofywania się skurczu: znowu spokojnie, głęboko (wdech - wydech; nos - usta). Z tej fazy wchodzisz w okres odpoczynku, relaksu. Pamiętaj o oddychaniu, skup się na nim, nie myśl o innych sprawach, nie bój się, nie trać cierpliwości. Myśl pozytywnie, uśmiechaj się w myślach - przecież za chwilę zobaczysz swojego \"malucha\". Pamiętaj - Twój lęk, strach - udziela się dziecku, a przecież i Ty i Ono - powinniście mieć z porodu jak najlepsze wspomnienia\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie o tych oczach też słyszałam i o tym że jak się prze to głowę powinno się pochylić mocno do przodu. Mnie też mówiono kilka razy że nasz Maluch nie jest mały i że ma dużą główkę i jest duża szansa na cc ale wczoraj lekarz już nie był tak przekonany do cc. Z resztą ona już nie pracuje w tym szpitalu w którym ja będę rodzic więc nie będzie w stanie mi pomóc :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lolcia => dostałam dziś telefon że jest nasz wózek i to lemon :) :) :) Jutro jedziemy odebrać bo dziś mój mąż ma po pracy jakieś spotkanie i nie da rady. Facet powiedział że zamówili 40 szt. tych XA a przyszło tylko 8 !!! Ido maja lub nawet dłużej więcej nie będzie bo brak w magazynach. Schodzą jak ciepłe bułeczki. Godzina, dwie i wózków nie ma !!!! Tak więc jeszcze bardziej się cieszę że ten nasz zamówilismy wcześniej i że go dostarczyli :) i że Wam również udało się kupić mimo iż nie ten kolor co chcieliście. Wczoraj moja mama zadzwoniła do sklepu w Poznaniu i tam mimo że mieli zamówione to nie dostali ani jednej sztuki i do połowy maja nie dostaną!!! Szok!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny znalazlam chwilke by znow byc na biezaco z naszym forum. a dzieje sie a dzieje :) gratulacje dla nowych MAM - oklaski !! oklaski!! monika napisz jaki jest twoj kubus i jaki jest duzy :) 🌼 dla mamy :) i poproszę o zdjecia maluszkow! pod nikiem jest moj email, prawda? ale wypisze go jeszcze tu: gial@o2.pl jak mi sie uda to wkrotce podrzuce wam linka do nowych zdjec krzysia a teraz pozdrawiam i do wiosny! a kto może to na spacerek -tuptac mamuski ;) dziecko lubi ,gdy jestes wysportowana i dotleniona pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasika1 dzięki za to info :) Tyle że jak to czytam to jest fajnie i prosto ale jak będę już na miejscu to i tak pewnie nic nie będę pamiętała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×