Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Happy_27

Termin kwiecien 2006!!

Polecane posty

Widzę , że wszystkie mamusie na spacerkach :D ! Miłego dzionka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dowa – co do mojego porodu, to mam mieszane uczucia. Położna i lekarka bardzo chciały przyspieszyć poród – podały mi oxytocynę i jakiś medykament na rozwarcie, trzęsły mi brzuchem, położna masowała szyjkę, przekuwała pęcherz. W rezultacie może i poród był szybki ale strasznie byłam pokancerowana czego skutki odczuwam do dzisiaj. Poza tym miałam duży ubytek krwi. Nie wiem jak by to było gdyby to poszło wolniejszą drogą natury. Moja malutka ma liczne wybroczyny – pamiątkę po porodzie, które mają zejść do roku czasu ( tak mówią lekarze). Moja mała dziewczyna to prawdziwy skarb – właśnie przed chwilą zaczęła marudzić ze zmęczenia więc ją położyłam do łóżeczka i w 3 minuty zasnęła. Byłam dzisiaj u ginekologa a usuwaniu nadżerki i ten przepisał mi leki na których jest napisane żeby nie stosować przy karmieniu piersią. Dzwoniłam do niego do przychodni ale już wyszedł. Kobitka z rejestracji podpytała się innego ginekologa o te leki i ten powiedział, że można zażywać ale tylko jedno opakowanie. Może, któraś z Was zna te leki i ma jakieś doświadczenie z ich stosowaniem – podaję nazwy Butapirazol, Gynalgin – bo nie wiem co o tym sądzić. Idę sobie zrobić obiadek. To tymczasem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga_krz
Serek. Ja miałam ten sam problem, lekarz zapisał mi dokładnie ten sam lek. Ja go nie brałam, bo przeczytałam w necie że zawiera on sładnik, który przechodzi do mleka i jest karcenogenny. Dodatkowo skonsultowałam to z moją siostrą, która studiuje medycynę i powiedział mi że nie mam go brać. Kazała mi za to kupić globulki propolisowe i one mi pomogły, a są bezpieczne dla niemowląt (chyba ze dziecko ma uczulenie na produkty pszczele). Nie wiem co ci dolegało, ale ja miałam ropną wydzielinę z pochwy o nieprzyjemnym zapachu. Po 3 globulkach zakładanych na noc, wszystko zniknęło i do tej pory mam spokuj, a to już prawie miesiąc. A tabletki leża nieużywane, dobrze chociaż ze były takie tanie, bo inaczej bym się wkurzyła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniu80 - buteka którą moja tolerowała jako jedyną to NUK z szeroka szyjką, najbardziej przypominała jej pierś. zakładałam jej pieluszke na buźke, husiałam zeby troszke przysnęła i dawałam po trochu mleczka z tej butelki. Każdą inną od razu wypluwała i sie darła a te czasem krócej czasem dłuzej ale sie udawało przekonac ja do butelki. Inne butelki te antykolkowe z odkręcanym dołem, Avent, dr. Brown, Nubby teraz z kazdej bez różnicy wcina ale wtedy tylko NUK. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga_krz – no to mnie zmartwiłaś. Byłam skłonna zaaplikować sobie te nieszczęsne globulki ale teraz raczej tego nie zrobię. Jutro idę z córeczką do przychodni umówić się na sczepienie to może pediatry się zapytam czy lek nie zaszkodzi Małej. A wszystko przez to, że „moja” ginekolog jest na urlopie i wybrałam się do innego lekarza i jakoś nie mam do niego zaufania. Moja córcia dzisiaj pierwszy raz roześmiała się na głos a ja dumna matka powiadamiam o tym całe forum. Moje dziecko znowu śpi – po tatusiu ma smykałkę do spania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny Moja Martynka miała wczoraj chrzest , była bardzo grzeczna w kościele:) Wogółe wszyscy goście byli pod wrażeniem że jest tajka grzeczniutka, Martynia jesli nie śpi i nie je to grzecznie sobie siedzi w leżaczku albo leży na macie i wogółe nie marudzi \"złote dziecko\" Kuzynka która ma termin na na sierpnia powiedziała że ma nadzieje ze jej prawdopodobnie córcia też będzie takim słodkim aniołkiem:D Viki nasze córcie waża podobnie Martynia ważyła 5620 mając 7 tygodni i też jesteśmy na piersi, nie dopajam jej herbatką bo jakoś jej nie podchodzi smok i tylko się nim bawi. Grazie mojemu synkowi pierwsze ząbki wyszły jak miał 4 miesiące i mnie nie gryzł jadł tak jak bez ząbków pierwsze jego ugryzienie skończyło się w wieku rok i 3 miesiące i wtedy zaprzestaliśmy karmienia cycem. Aniu 80 dziękujemy za życzenia i duzo zdrówka dal Milenki zwłaszcza że biedacto musi w takie upały sie tak męczyć. Elizabeta dobry pomysł z ta stronką :) może ja zaczne a reszta co potrafi niech sie dopisze:) a te mamy które nie potrafia niech podaja dane to je wpiszemy:) nick ............ imie dziecka .........waga.......... wzrost ......wiek.... słoneczko27...Martynka..............5620............62..........8tygodni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nick ............ imie dziecka .........waga.......... wzrost ......wiek.... słoneczko27...Martynka..............5620............62..........8tygodni Elizabetaa........Iga ..................6000............68...........3 m. i 1t.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga_krz
Proszę niech mnie ktoś dopisze : Roksanka, 5620 12 tygodni dzękuję i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nick ............ imie dziecka .........waga.......... wzrost ......wiek.... słoneczko27...Martynka..............5620............62..........8tygodni Elizabetaa........Iga ..................6000............68...........3 m. i 1t. aga_krz.......Roksanka...............5620........................12tygodni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nick ............ imie dziecka .........waga.......... wzrost ...... słoneczko27...Martynka..............5620............62..........8tygodni Elizabetaa........Iga ..................6000............68...........3 m. i 1t. aga_krz.......Roksanka...............5620........................12tygodni Renola.........Juleczka.................6900.......................12tygodni proponuje dopisac wage urodzeniową dziecka obok imienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej dziś kolejny dzien spedzony na hematologii i badania... morfologia do kitu...ale lekarka zrobila jeszcze 1 badanie ktore wyszlo nie tak i sa pewne podejrzenia o ktorych nie bede pisac zeby nie zapeszyc... Co do krwi w kupce.... jeszcze wczoraj pojawiala sie w malutkich ilosciach i nie w kazdej kupce....dzis od rana kupka jest w trakcie kazdego posilku i krwi coraz wiecej. Dostałam recepte na bebilon pepti i od dzis podaje go (malej nie smakuje) oraz skierowanie do chirurga.... ale chyba nie pojade do niego tylko rano dzwonie i do szpitala bo to jak zalatwila sie przed godzina nie zostawia zludzen i nie bede stac w kolejce do lekarza (są zapisy) gdy mi sie dziecko normalnie wykrwawia... :( powoli wpadam w panikę... dziękuje za ciepłe słowa nick ............ imie dziecka .........waga.......... wzrost ...... słoneczko27...Martynka..............5620............62..........8tygodni Elizabetaa........Iga ..................6000............68...........3 m. i 1t. aga_krz.......Roksanka...............5620........................12tygodni Renola.........Juleczka.................6900.......................12tygodni Kirrikirri.......Zosia....................5500...........??...........2m.2tyg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nick ............ imie dziecka .........waga.......... wzrost ...... słoneczko27...Martynka..............5620............62..........8tygodni Elizabetaa........Iga ..................6000............68...........3 m. i 1t. aga_krz.......Roksanka...............5620........................12tygodni Renola.........Juleczka.................6900.......................12tygodni Kirrikirri.......Zosia....................5500...........??...........2m.2tyg Anna80........Milenka..................5400............59.........13tygodni Renolka dziki za informacje! Kirrikirri trzymam kciuki żeby z Twoim maleństwem było wszystko w porządku!!! Miłego dnia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nick ............ imie dziecka .........waga.......... wzrost ...... słoneczko27...Martynka..............5620............62..........8tygodni Elizabetaa........Iga ..................6100............68...........3 m. i 1t. aga_krz.......Roksanka...............5620........................12tygodni Renola.........Juleczka.................6900.......................12tygodni Kirrikirri.......Zosia....................5500...........??...........2m.2tyg Anna80........Milenka..................5400............59.........13tygodni poprawilam wage bo mala rosnie:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie, właśnie wróciłyśmy z Juleczką od pediatry, moja malutka to prawdziwa kluseczka waży 6600, a dziś ma równe 12 tygodni. Zmrtwiłąm się ponieważ pani doltor wysłuchała szmery w serduszku, za tydzień do kontroli i jeżleli talej będą te przeklęty szmery jedziemy na USG kardiologiczne. Pozatym moja córeczka super się rowija potrafi już przewrócić się z plecków na brzuszek, zabawki wszytskie nami8ętnie pcha do buzi, i przestała płakać, skończył się nam problem kolek,i potrafi już poleżeć nawet godzinkę sama, Zmykam bo Julka już zaczyna się czuć samotka i chyba głodna Pozdrwiam papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kizia mam nadzieje że z serduszkiem Julci wszystko będzie ok. 🌻,wpisuje Was do tabelki nick ............ imie dziecka .........waga.......... wzrost ...... słoneczko27...Martynka..............5620............62..........8tygodni Elizabetaa........Iga ..................6000............68...........3 m. i 1t. aga_krz.......Roksanka...............5620........................12tygodni Renola.........Juleczka.................6900.......................12tygodni Kirrikirri.......Zosia....................5500...........??...........2m.2tyg Anna80........Milenka..................5400............59.........13tygodni kizia..........Juleczka.................6600........................12tygodni Kirrikirri trzymam kciuki za Zosię , napewno wszystko bedzie dobrze 🌻❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nick ............ imie dziecka .........waga.......... wzrost ...... --------------------------------------------------------------------------------------- słoneczko27...Martynka..............5620............62..........8tygodni Elizabetaa........Iga ..................6000............68...........3 m. i 1t. aga_krz.......Roksanka...............5620........................12tygodni Renola.........Juleczka.................6900.......................12tygodni Kirrikirri.......Zosia....................5500...........??...........2m.2tyg Anna80........Milenka..................5400............59.........13tygodni kizia..........Juleczka.................6600........................12tygodni Mina29........ Kajtek...................5500............??.........2m3tyg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nick ............ imie dziecka .........waga.......... wzrost ...... --------------------------------------------------------------------------------------- słoneczko27...Martynka..............5620............62..........8tygodni Elizabetaa........Iga ..................6000............68...........3 m. i 1t. aga_krz.......Roksanka...............5620........................12tygodni Renola.........Juleczka.................6900.......................12tygodni Kirrikirri.......Zosia....................5500...........??...........2m.2tyg Anna80........Milenka..................5400............59.........13tygodni kizia..........Juleczka.................6600........................12tygodni Mina29........ Kajtek...................5500............??.........2m3tyg Ania26.........Milenka..................5600.......................14tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizia robilas juli badanie krwi??? bo szmery moga oznaczac anemie, tak bylo w przypadku mojej starszej córeczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kirrikirri ja tez trzymam kciuki za twoja dzidzie , zeby szybko wyzdrowiala, duzo dzuzo duzo zdrówka dla niej............. nick ............ imie dziecka .........waga.......... wzrost ...... --------------------------------------------------------------------------------------- słoneczko27...Martynka..............5620............62..........8tygodni Elizabetaa........Iga ..................6000............68...........3 m. i 1t. aga_krz.......Roksanka...............5620........................12tygodni Renola.........Juleczka.................6900.......................12tygodni Kirrikirri.......Zosia....................5500...........??...........2m.2tyg Anna80........Milenka..................5400............59.........13tygodni kizia..........Juleczka.................6600........................12tygodni Mina29........ Kajtek...................5500............??.........2m3tyg Ania26.........Milenka..................5600.......................14tyg. VIKI2 Oliwia 6000 62 2mies.5 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nick ............ imie dziecka .........waga.......... wzrost ...... --------------------------------------------------------------------------------------- słoneczko27...Martynka..............5620............62..........8tygodni Elizabetaa........Iga ..................6000............68...........3 m. i 1t. aga_krz.......Roksanka...............5620........................12tygodni Renola.........Juleczka.................6900.......................12tygodni Kirrikirri.......Zosia....................5500...........??...........2m.2tyg Anna80........Milenka..................5400............59.........13tygodni kizia..........Juleczka.................6600........................12tygodni Mina29........ Kajtek...................5500............??.........2m3tyg Ania26.........Milenka..................5600.......................14tyg. VIKI2...........Oliwia....................6000............62........2mieś.5 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, bylismy wczoraj z Figa u lekarza, sprawdzic wage, dopasowac mleko modyfikowane bo za 3 tygodnie sie rozpocznie wprowadzanie innego mleka niz moje, niestety, jak ma isc do zlobka to musze jak nauczyc. Nadal chce ja karmic piersia, ale jeden posilek mleczny musi mien modyfikowany, dojada do tego zupki, deserki , soczki i kaszki. Czy ktoras ma spodob na ciemieniuszke, nie jest zbyt mocna , ale chcialabym usunac i nie wiem jak. Mala zaczyna bawic sie zabawkami, a raczej kpie w nie kladej ja i zawieszam przy jej nozkach zabawki i tak mocno uderza ze wszystko chodzi, albo w bujaczku ja klade to tak macha nozkami ze sie potrafi rozkolysac. Malej sie dziasla rozpulchniaja , pani dr twierdzi ze ida zabki. troche wczesnie ale twierdzi ze troche beda jeszcze szyl pozdrawiam elizabetaa Renola i co zalatwilas z tym ortopeda????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elizabetaa my na ciemieniuszkę kupiliśmy olejuszke z skarbu matki, robiłam ja 2 dni pod rząd ale jeszcze całkowicie nie zeszła, tą olejuszke doradziła mi pediatra. A jak synek był mały i miał ciemieniuszkę to smarowałam zwykła oliwka ( na ok. 2 godzinki przed kopielą) i mieką szczoteczką do zebów wyczesywałam i to był chyba skuteczniejszy sposób, zwłaszcza że ta olejuszka kosztuje ponad 16 zł za 30ml.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wróciłam!!:) Nadrobie potem zaległości i coś napisze, a póki co...\' nick ............ imie dziecka .........waga.......... wzrost ...... --------------------------------------------------------------------------------------- słoneczko27...Martynka..............5620............62..........8tygodni Elizabetaa........Iga ..................6000............68...........3 m. i 1t. aga_krz.......Roksanka...............5620........................12tygodni Renola.........Juleczka.................6900.......................12tygodni Kirrikirri.......Zosia....................5500...........??...........2m.2tyg Anna80........Milenka..................5400............59.........13tygodni kizia..........Juleczka.................6600........................12tygodni Mina29........ Kajtek...................5500............??.........2m3tyg Ania26.........Milenka..................5600.......................14tyg. VIKI2...........Oliwia....................6000............62........2mieś.5 dni Kasika1.......Kacperek...............6100.......................10 tygodni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nick ............ imie dziecka .........waga.......... wzrost ...... --------------------------------------------------------------------------------------- słoneczko27...Martynka..............5620............62..........8tygodni Elizabetaa........Iga ..................6000............68...........3 m. i 1t. aga_krz.......Roksanka...............5620........................12tygodni Renola.........Juleczka.................6900.......................12tygodni Kirrikirri.......Zosia....................5500...........??...........2m.2tyg Anna80........Milenka..................5400............59.........13tygodni kizia..........Juleczka.................6600........................12tygodni Mina29........ Kajtek...................5500............??.........2m3tyg Ania26.........Milenka..................5600.......................14tyg. VIKI2...........Oliwia....................6000............62........2mieś.5 dni Kasika1.......Kacperek...............6100.......................10 tygodni Agnes_Bdg......Julka..................5100............60?.......11 tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nick ............ imie dziecka .........waga.......... wzrost ...... --------------------------------------------------------------------------------------- słoneczko27...Martynka..............5620............62..........8tygodni Elizabetaa........Iga ..................6100............68...........3 m. i 1t. aga_krz.......Roksanka...............5620........................12tygodni Renola.........Juleczka.................6900.......................12tygodni Kirrikirri.......Zosia....................5500...........??...........2m.2tyg Anna80........Milenka..................5400............59.........13tygodni kizia..........Juleczka.................6600........................12tygodni Mina29........ Kajtek...................5500............??.........2m3tyg Ania26.........Milenka..................5600.......................14tyg. VIKI2...........Oliwia....................6000............62........2mieś.5 dni Kasika1.......Kacperek...............6100.......................10 tygodni Agnes_Bdg......Julka..................5100............60?.......11 tyg. poprawilam sobie wage dziecka dzieki za rade apropo ciemienuszki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Proszę Was o radę odnośnie zasypiania dzieciaczka...U nas to prawdziwa męka :( Godzina (na rękach albo we wózeczku) marudzenia, popłakiwania, krzyczenia zanim Milenka zaśnie. I tak ze 4 razy dziennie.Pod wieczór dosłownie padam z nóg...Może macie jakiś sposób.... Mam jeszcze prośbę...Jeśli, któraś z Was ma \"jęzuk niemowląt\" w wersji elektronicznej to bardzo prosze o przesłanie na mojego maila w wolnej chwili: melania26@op.pl Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anna80 wyslalam ci na maila jezyk niemowlat i dodatkowo ksiazeczke kazde dziecko mozna nauczyc spac pozdrawiam elizabetaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie:) Elzbieeta ja też poproszę te książeczki mój adres to sylwiaw00@wp.pl Z góry wielkie dzięki :) A na ciemieniuchę to mi pediatra kazała kupić olej lniany w aptece. Smarowałam rano i wieczorem i bardzo szybko zeszła Kacpiemu więc polecam :) Jesteśmy na wakacjach u moich rodziców w Poznaniu. Kacpi ma problem z oczkami i jedziemy jutro do okulisty dziecięcego. Mam nadzieje że to nic poważnego :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czytam wagi Waszych maleństw...Wlaśnie dziś wróciłam od pediatry, byłam z Małgosią na szczepieniu i moje maleństwo to prawdziwe maleństwo w porównaniu z Waszymi dziećmi. Moja Małgosia dziś dokładnie ma 12 tygodni i ma zaledwie 4400 gram. W porównaniu z Waszymi dziećmi to okruszynka. Lekarka stwierdziłam, że prawidłowo przyrasta (przez 6 tyg przyrosła dokładnie 1000 gram). Dopiszę Małgosię do tabelki. słoneczko27...Martynka..............5620............62..........8tygodni Elizabetaa........Iga ..................6000............68...........3 m. i 1t. aga_krz.......Roksanka...............5620........................12tygodni Renola.........Juleczka.................6900.......................12tygodni Kirrikirri.......Zosia....................5500...........??...........2m.2tyg Anna80........Milenka..................5400............59.........13tygodni kizia..........Juleczka.................6600........................12tygodni Mina29........ Kajtek...................5500............??.........2m3tyg Ania26.........Milenka..................5600.......................14tyg. VIKI2...........Oliwia....................6000............62........2mieś.5 dni Kasika1.......Kacperek...............6100.......................10 tygodni Monikaa_....Małgosia................4400..............58.......12 tygodni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Źle coś wkleiłam tabelkę. Poprawiam nick ............ imie dziecka .........waga.......... wzrost ...... --------------------------------------------------------------------------------------- słoneczko27...Martynka..............5620............62..........8tygodni Elizabetaa........Iga ..................6100............68...........3 m. i 1t. aga_krz.......Roksanka...............5620........................12tygodni Renola.........Juleczka.................6900.......................12tygodni Kirrikirri.......Zosia....................5500...........??...........2m.2tyg Anna80........Milenka..................5400............59.........13tygodni kizia..........Juleczka.................6600........................12tygodni Mina29........ Kajtek...................5500............??.........2m3tyg Ania26.........Milenka..................5600.......................14tyg. VIKI2...........Oliwia....................6000............62........2mieś.5 dni Kasika1.......Kacperek...............6100.......................10 tygodni Agnes_Bdg......Julka..................5100............60?.......11 tyg. Monikaa_....Małgosia................4400..............58.......12 tygodni Mam nadzieję, ze teraz będzie już dobrze. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×