Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Happy_27

Termin kwiecien 2006!!

Polecane posty

Mina masz rację, gdy dziecko choruje to najgorsze co może być... :( Mam dziś totalnego doła...Mam wrażenie, że wszystko co złe spada właśnie na moje dziecko...Najpierw kolki, potem uczulenie, potem dysplazja bioderka,niedowaga i teraz to...Wczoraj gorączka zaczęła rosnąć, po 19 znów do lekarza.ma infekcję gardła tak powiedziała pediatra...Dała jej zinnat- antybiotyk :( Macie jakieś doświadczenia z tym lekiem???Po powrocie do domu było już tylko gorzej... :( gorączka rosła 39.1 mała płacze, ledwo patrzy na oczęta i tak prawie przez całą noc.Czopek pomaga tylko na godzinę , dwie a potem wszystko od nowa...Nie śpimy od 5. Nosimy małą na zmianę z mężem non stop.....Wiecie jak skutecznie obniżyć gorączkę??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anna80 próbuj domowymi sposobami rób jej zimne okłady na czółko ja tak robiłam i wiem że była poprawa. Wiem, że nastroju Ci to nie poprawi, moja Iza też chora, ma katarek nie może swobodnie oddychać, gorączke w prawdzie mniejszą niż Twoja córcia bo 37,5, i ja podaje w zawiesinie paracetamol. Wczoraj pediatra stwierdził, że osłuchowo jest \"czysta\" i gardełko też , uszy też w porządku, bo podejrzewałam zapalenie uch bo jak ją dotykałam w lewe to potwornie płakała. Widzisz moja gorączkuje katarek ma i nie wiem jaka jest przyczyna. Zyczę szybkiego powrou do zdrowia dla córcia a Wam dużo siły :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniu reakcją na szcepionkę moze być podwyzszenie temperatury a jeszcze to gardziołko.... Mnie lekarz kazał dac paracetamol jak mała będzie gorączkowała. Teraz dajesz antybiotyk to mam nadzieje że szybko jej przejdzie. OJJ współczuję Ci. Ucałuj córcię. Dziewczyny mam pytanie odnośnie fotelików samochodowych. Po której stronie wpinacie fotelik z tyłu - za kierowcą czy pasażerem? Ja mam nosidło i wpinam je tyłem do kierunku jazdy. nie wiem czy mogę je już odwrócić? Diance już się nogi nie mieszczą i musi mieć podkurczone. Aniu jeszcze raz zdrówka. Ale się wami przejęłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aniu a może dziąsełka ją bolą. Czasami przy zabkowaniu też jest temperatura. Co do kupek to od momentu jaj jemy zupki, deserki i pijemy soczki to kupka jest nawet 4 razy dziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dowa jak jeżdżę sama to fotelik jest z przodu tyłem do kierunku jazdy (nie mamy poduszki powietrznej) jeśli prowadzi mąż to fotelik za kierowcą abym miała lepszy \"dostęp do niej. Jeśli córcia ma podkurczone nózki to chyba pora zmienić fotelik:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochana Aniu, dużo zdrówka dla Milenki a dla Ciebie dużo siły, bo wiem, ze w takich sytuacjach ma się czasami po prostu ochotę trzasnąć drzwiami i wyjść. U nsa na goraczke pomógł czopek Paracetamolu, wiec nie umiem nic doradzić, a moze na Izbę Przyjęć do szpitala, skoro ten antybiotyk nie pomaga. Niestety z moich doświadczeń nie kazdy lekarz jest kompetentny, albo zasięgnać porady innego lekarza. Trzymamy kciuki❤️Wasze Imienniczki: Ania i Milenka🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasika1 mi pani w aptece doradziła Apptrim, spróbuje, zobacze czy coś pomoże. Od dziś ścisła dieta, bo ja nadal wygladam jak w ciąży. 63kg przy wzroście 164cm to niewyobrażalnie dużo. Zdołowałam się tymi Waszymi super wagami. Całuski dla Wszystkich Mam i ich pociech.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasika 1 i co przeszło?Jeżeli nadal robi takie kupki podaj mu do picia wode z glukozą,ajak nie to daj mu Lakcid. Na obniżenie gorączki mam taki sposób;obrać ziemniaka pokroic w cienkie plasterki, położyć na góowce i owinąć chustką główkę. Trzymajcie się wszystko będzie dobrze.Ja też musze schudnąć bo waże 65 kilo przy wzroście 160.PA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję Kochane za ciepłe słowa...Zrobiło mi się lepiej jak tu zajrzałam, wygadałam się i przeczytałam Wasze wpisy!Asmanka,dowa,Ania26,wera dziękuję!🌻 Mała nareszcie zasnęła i śpi już ponad dwie godziny, może ten sen zregeneruje ją troszkę, od rana zjadła tylko w sumie.... 70 :( i odrobineczkę pociągnęła pierś... :(Boję się żeby się nie odwodniła... Przeczytałam zaległe wpisy, mam chwilkę więc odpisuję. Róża pediatra zleciła mi tylko badania krwi.Zdróweczka dla malutkiej!Co u Was? Aniu26 napisz jak tam z łapką Milenki, Ty też masz ciągle jakiś problem.Oj biedne te nasze Milenki!Na pewno wszystko będzie dobrze!Jaki prezent kupiłaś na roczek?Bo ja wciąż nie mam pomysłu.A i chrześnica sześciolatka ma urodzinki wkrótce...Ja też od września wracam do pracy, a poza moim pół etatu dostałam jeszcze kilka godzin w innej szkole.Boję się jak sobie poradzę w dwóch szkołach.Nie mam dużo godzin no ale sama wiesz, rady, zebrania, posiedzenia, imprezy szkolne,prace \"społeczne\" razy 2.No i jeszcze p.dyrektor wysyła mnie na kurs kwalifikacyjny ( w sob. i niedz.) jeśli chcę za rok pracować... :( Viki ja już długo podaję małej butelkę na noc, a od jakiegoś czasu także w dzień ale staram się jeszcze chociaz raz, dwa dziennie karmić ją piersią. Odciągam mleczko laktatorem i tez bolą mnie łapki. A jak tam , udał się zkup laktatora? ola23 Jesteśmy koleżankami \"po fachu\" ja też polonistka :) A w jakiej szkole uczysz i którą klasę?my też mamy problem z poceniem się , zwłaszcza główki.Kiedy biorę ją rano do nas na łóżko to potem musze suszyć swoją poduszkę na balkonie bo jest dosłownie mokra.Pediatra na szczepieniu powiedziała, że to może świadczyć o zbyt małej ilości wit. D3 i zleciła jedną kroplę dziennie. Asmanka mam nadzieję, że Twoje maleństwo ma się już lepiej!!! Milenka śpi już 3 godziny... Życzę Wam i sobie też, żebyśmy NIGDY nie musiały pisać tutaj o chorobach, naszych maleństw!Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Aniu 80 Dużo zdrówka dla Milenki🌻 , a dla Was wytwałości i siły. Ja podawałam Zinant synkowi ale nie wiem jak to działa na niemowlaka bo on miał 5lat jak go,stosowaliśmy , ale bardzo szybko i skutecznie pomógł , więc u Was też będzie dobrze , jeszcze raz ZDRÓWKA:) a to drugie szczepienie Milenki?? bo jak my szczepiliśmy pierwszy raz to pediatra powiedział że nie powinna goączkowac ,ale dla pewności kazała kupić Appap w kropelkach bo tam jest ilość kropelek do wagii dziecka ale w żadnej Aptece nie dostaliśmy tego wynalazku. Kasika dla Kacpiego też dużo zdrówka , wszystko napewno będzie ok. Martynia troche ostatno marudzi na dziąsełka , ale na szczęcie nie gorączkuje i w miare dobrze podjada:) Ja przy wzroście 164 waże 57 więc jeszcze z 5 kg przydałoby się zrzucić zwłaszcza brzuszek:) Z synkiem ważyłam 49 iwyglądałm jak wieszak na ubrania, a wszyszcy myśleli że jestm na coś chora:) Pozdrawiam i życzę miłej niedzieli i jeszcze raz dla wszystkich dzieciaczków dużo zdrówka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki dziewczyny, szczególnie tobie Wera, na szczeście dzisiaj już jest lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj rano patrze a tu z ucha lewego wyciek \"woskowiny\" to było straszne całe ucho, płatek ucha też wystrasyłam się, pod wieczór zauważyłam że Iza przy dotyku płacze jednak laryngolog stwerdziła, że jest dobrze. Dzisiaj rano znowu wyciek ale mniejszy i termometru nawet nie mogę jej włożyć do uszka bo tak płacze i ciągle delikatnie się sączy na woskowina. Kurde słyszałyście o czymś takim????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja na uszy dostałam dikorineff i kropelki oczyszczające ale nie pamiętam nazwy.Ale najpierw Oskar wybrał 12 zastrzyków jak mial 4 tyg.Teraz uszy to numer 1 jak płacze to zawsze sprawdzam czy to nie uszka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tyle napisali : Woskowina, wydzielina gruczołów woskowinowych przewodu słuchowego zewnętrznego. Bierze udział w mechanizmie oczyszczania i ochrony ucha zewnętrznego. Nagromadzenie woskowiny w przewodzie powoduje jego zatkanie i znaczne upośledzenie słuchu, powstaje czop woskowinowy, który usuwa się przez płukanie ucha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wera kochana jesteś dziękuje, właśnie wróciłam z pogotowia i okazało się, że ma zapalenie ucha antybiotyk, krople i czopki na zbicie temperatury. Dałam i co jej włoże to kupa - przynajmniej jeden plus tego wszystkjiego ma zaparcia, jeszcze dobrze Natalia mi nie zydrowiała a tu już Iza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asmana spróbuj tak zrobić,jak włożysz czopka to ścisnij jej pośladki i potrzymaj przez chwile w pozycji siedzącej, ja tak robiłam Oskarowi. Wszystko będzie dobrze.Pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej poprawiam tabelkę: nick ............ imię dziecka .........waga.......... wzrost ......wiek --------------------------------------------------------------------------------------- słoneczko27......Martynka-3410..........6500........62.........3 m-ce Elizabetaa........Iga-3100.................7000.........70......4m. i 3t aga_krz...........Roksanka.-3900..........6740.....69.........4m i 2 t Renola.............Juleczka...................7900.........68.........4 m i 1 t Kirrikirri...........Zosia......................5500.........??.........2 m i 2 t Anna80.............Milenka...................5400.........59..........13 tyg kizia................Juleczka..................6600..........??...........12tyg Mina29........ .....Kajtek-3400 ............6000..........??..........3,5m-ca Ania26..............Milenka-4020............6620.........??...........4,5 mc VIKI2...............Oliwia.....................6000.........62.........2m i 5 t Kasika1.............Kacperek-3590..........6500.........??..........15 tyg Agnes_Bdg........Julka-3060................5700.........60?........3,5 mc Monikaa_...........Małgosia-2570...........4800.........58.... ..4,5 m-ca asmana.............Izabela-3500 ............ 6030.........63........12 tyg RRR..................Mikołaj3460..............7500.........67.........14 tyg grazie...............Maciej-3900.............7400.........68.......3,5 m-ca wera66.............Oskar-3650...............6700........69........3,5m-ce Irlandia.............Olek-3450................7200..........68........11 tyg dowa................Dianka-4060.............6330 .......64.........4,5 m-ca serek...............Joasia-3130..............5100..........???..........9 tyg agneska.pop.......Brajan-3800.............8000 ..........??....... 4m. i 1t jenefer25..........Julcia-3250..............7200..........61.........3 m-ce Marteczka77......Damienek-4350.........6750..........67.........3 m-ce Joasia79...........Juleczka-3200...........6650..........63.........3 m-ce Silvia27 ............Kacperek- 3950 ........6075 .........69.......12,5 tyg macieja8...........Kinga - 3990.............6350..........65........3 m-ce Aloiram............Agnieszka-3260..........6200..........64......14 tyg Sineqanone.......Ola-4150..................6000..........??........3 m-ce Kingap.............Oliwia-3400..............6900..........64........14tyg Niebieskie_oczy...Małgosia................6200......??........4 mies. Roza...............Maja-2650................?? ..........??.......... 4 m-ce Madelaine........Milenka-3730............7190.......ok64cm....4,5m-ca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byliśmy kilka dnia nad jeziorkiem ale było super Brajanek spał pod sosenkami a jaki był szczęśliwy i taki pogodny. Dzisiaj jadł ze mną jabłko tak mu smakowało że jak przestawałm mu dawać to od razu płacz. Ostatnio nauczył sie zasypiać na boczku jak się przekręci na plecki to od razu się budzi i muszę znowu go położyć na boczku. Zaniepokoiło mnie to że ostatnio mocno się poci ale jutro idę do pediatry to zapytam dlaczego tak się dzieje. A ząbki to też już pewnie blisko bo szaleje z bólu zauważyłam ze najbardziej pomaga mu schłodzony w lod.ówce gryzaczek. A co do żeli na dziąsła to znajoma odradzała mi bo podobno w późniejszym czasie zacznie się próchnica wiecie coś na ten temat???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Wam!! 🌻 agneska.pop śliczne macie zdjęcia. A jaki piękny uśmiech. Jeśli chodzi o ten żel na dziąsełka to zdania są podzielone. I ja w końcu Agnieszce (starszej Córeczce) smarowałam. 🌻 asmana 🌻mam nadzieję, że z Izunią już lepiej. To straszne patrzeć jak takie maleństwa się męczą i nawet nie umieją nam powiedzieć co im jest. Dużo cierpliwości i wytrawałości w tej chorobie dla Ciebie życzę. 🌻 Anna80 🌻 no i jak Milenka? Mam nadzieję, że juz dużo lepiej. Dużo siły i wytrwałosci Ci życzę. 🌻 dowa 🌻 jesli chodzi o fotelik, to podpytałam się Męza. Nie można odwrócić nosidełka, zeby było w kierunku jazdy. Jesli Dianka ma podkurczone nóżki musisz kupić już następny fotelik. Nie wiem ile teraz waży Twoja Dianka. Niby te następne są od 9 kilo, ale my tez musieliśmy Agusi szybciej zmienić niż doszła do odpowiedniej wagi. 🌻 kirrikirri 🌻 apap czy nurofen w syropie podawała Agusi jak tylko miała powyżej 37,5. Albo jak cos Ją bardzo bolało np przy ząbkowaniu (ale jak już ząbki się wyrzynały). Tylko, że taką dawke jak tam jest napisane do wieku. Juleczka nasza też strasznie się ślini i pcha wszystko do buzi. W środę idziemy na szczepienie, to zobaczymy co powie lekarka. Może ząbki już są blisko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
joasiu dzięki za odp. Dianka waży 6330 wiec jeszcze za wcześnie na nast fotelik :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wera dziekuję za wszelkie informacje, Ize ciągle boli uszko nawet cięzko mi bluzeczki sciągnąć , bo jest płacz, ale mam nadzieję, że antybiotyk szybko zadziała. W nocy nawet nie płakała, ale za to urządzała sobie nocne pogawędki i zabawy. Mam nadzieję, że c dnia na dzień będzie coraz lepiej. Joasia wiem, że masz drugie dziecko może sie orientujesz czy przysługuje na drugie dziecko 2 lata płatnego urlopu wycchowawczego? http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6155f87656b906e1.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DUUUUUUUŻOOOOOOO zdrówka dla waszych dzieciaczkow, asz serce mnie bolało jak czytalam o chorobach waszych dzieci.....nie ma nic gorszego dla matki jak choroba dziecka.Moja, odpukac, jest zdrowa i nic jej nie dolega, zreszta obie dziewczynki nie choruja. Anna80 ,kupilam elektryczny laktator na allegro za 80 zl., co w sklepie kosztuje 180zl. ,takze mi sie udalo.Potem go sprzedam jak mi nie bedzie juz potrzebny.Ja podaje oliwii raz dziennie bebilon , ale jak przyjdzie laktator to bede dawac tylko moje mleko, mam go bardzo duzo, a dokarmialam tylko dlatego ze nie mialam sily tak czesto doic tym moim złomem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asmana chyba nie ma czegos takiego jak dwuletniu urlop wychowawczy platny, szukalam sama bym chetnie poszla, moge isc na wychowawczy i przysluguje mi ok 400 zl, w zwiazku z tym ze zostalabym bez srodkow do zycia, bo na rzecz wychowania dziecka rezyguje z pracy, ale to jest tylko przy malych dochodach. Jest tylko cos takiego, ale jakbys znalazla faktycznie urlop platny to daj znac. Moja przyjaciolka zrobila w ten sposob, poszla na urlop zdrowotny, to przysluguje nauczycielom, nie wiem jak innym zawodom, trzeba tam spelniac kilka waronkow, bo przepisy sie zmienily, kiedys mozna bylo isc na urlop zdrowotny po 5 latach pracy, a teraz po 7. No i umowa o prace na czas nieokreslony, czyli nic dla kontaraktowych. Najlepiej byc mianowanym. Do nauczycielek, czy przerwalyscie staz, czy jak to jest, ja robie dyplomowanego, nie wiem czy teraz bede musiala od poczatku zaczynac czy kontynuowac i mi dolicza tylko te miesiace, ktore bylam na maciezynskim i l-4. od dzis biegam i robie badania idze, bo idzie do zloba, mam nadzieje ze wyniki beda ok. pozdrawiam elizabetaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. ja właśnie połozyłam małą:) i mam chwilkę. Aniu u nas wszystko ok:), ale strasznie mi przykro ze z malutką masz problem, dużo zdrówka, na pewno nie długo przejdzie. Asmana Twojemu skarbowi też, bo uszko to beznadzieja jak boli malcowi. Jqa nie kupowałam laktatora a miałam zamiar ten aventu kupić. I dobrze ze tego nie zrobilam bo nie umiem sobie mleka odciągnąć, nie szło mi to. Przynajmniej zooszczędziłam. U nas pogoda beznadziejna buu. Dziewczyny czy wy dajecie maluchom zupki. Jak tak to ile zjadają bo ja nie dokonca wiem jak mam postepować, ile maluch mniej wiecej powinien zjeśc i czy nie dawac piersi. Ja mam z mała problem bo wieczorem nie chce zasnąc bez piersi, a daję jej kaszkę ryzową bo w nocy zaczeła sie budzić, ale co z tego jak muszę ją do cyca przystawić:O:O smoczka nie chce a kupiłam już wszystkie możliwe. Macie jakąś radę na to?/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elżbieta tak jest przysługuje Ci trzy lata w tym dwa lata płatne, tak miałam na pierwsze dziecko, i jestem ciekawa jak jest z drugim?? Muszę iść sie dowiedzieć bo mam czas do końca sierpnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×