Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość wydepilowana

depilacja cukrowa jestem w szoku

Polecane posty

no właśnie przecież ja robiłam tę pastę według wskazówek podanych na wizażu... a po za tym ta stronka była podana na początku przez jakąś osobę... musicie uważnie przeczytać całe forum!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po pierwsze: cukier musi się rozpuścić, bo przecież o to chodzi. Jest to wtedy zwykły karmel z cytryną - lejący. Jak ostygnie to stężeje. Po drugie: podczas stygnięcia albo odczekamy moment, gdy już jest na tyle chłodniejsze, żeby wziąść do ręki i się nie poparzyć, albo jak już stężeje do końca to wstawić z całym słoiczkiem do gorącej wody i wtedy nieco zmięknie. Po trzecie: jak już weźmiemy do ręki to należy tak długo ugniatać w palcach, żeby stało się żółte i matowe (dokładnie takie, jak pokazane jest na zdjęciu z Wizażu). Moja pasta początkowo robi się matowo-żółta, a następnie w kolorze beżowym. To ugniatanie musi niestety potrwać kilka minut. Po czwarte: nakładam na nogę pod włos i ściągam \"rolując\" pastę z włosem - od razu po nałożeniu. Troszkę boli, szczególnie za pierwszym razem (skóra nie jest przyzwyczajona do depilacji). Nie jest to jednak ogromny ból - jest zdecydowanie mniejszy niż przy depilatorze (jeśli ktoś nie wie jak boli depilacja depilatorem to polecam spróbować pęsetą wyrwać kilka włosków - massssakra). A jeśli chodzi o ślady - to mi się robią czerwone kropeczki, ale to normalne - w końcu naruszamy pewną strukturę skóry. Znikają po niecałej pół godzinie. Jednak nie miałam żadnych ran! Absolutnie! Natomiast po depilatorze te ślady trzymały się prawie cały dzień :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale jak ja to ugniatamto sie robi twarde i musze znów podgrzać rzeby się rozcieńczyło, bo twardnieje i nie da się nałożyć na noge. Ech chyba to zbyt skaplikowane Nie wiem już jak mam to zrobic. Dzis nałożyłam bez ugniatania i przykleiłam kawałek szmatki i naet poszło ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gula ----> to może za długo gotowałaś? Bo ja na początku miałam tak samo a gotowałam kilka minut na kolor bursztynowy (jak ostygło to był kamień i nawet po podgrzaniu nie dało się ugnieść, bo szybko twardniało). A później zrobiłam pastę (proporcje jak w przepisie na Wizażu) i szybko zdjęłam z gazu jak tylko zaczęło zmieniać kolor - przelałam do słoiczka i teraz nawet jak jest zimne to mogę trochę wcisnąć w to palucha. Hihi ale to zabrzmiało :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powiedzcie co nie tak
zrobiłam tą paste wg. przepisu wlałam wode dodalam cukier i sok z cytryny. Gotowalam ja dłuższy czas az bulgotała bombelki się zrobiły ale caly czas to bylo jak przezroczysta woda zero koloru i jakiejkolwiek gestości no wiec to odatawiłam bo myślalam ze moze po jakimś czasie zgęstnieje ale nic. No nie wiem co jest nie tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A CZY
TAKIE BAAARDZO TWARDE, GRUBE WŁOSISKA TEŻ WYRYWA?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do -----> powiedzcie co nie tak Musisz to gotowac dopkoki sie woda nie wygotuje;) to sie podgrzewa dosc dlugo, pozniej im mniej wody to to zaczyna ciemnec i jak bedzie miala taki bursztynowy kolor to jest gotowe:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gladka skora
za 1 razem te grube wlosy np. z nog jest trudniej usunąc szczegolnie wtedy gdy wczesniej robilas to maszynką. zreszta czy nie zauwazylyscie ze w zaleznosci od tego czym sie depilujesz to te wlosy nie tylko są ciensze lub grubsze ale nawet troche inaczej odrastają-chodzi mo o kierunek. np. po maszynce -bardziej przylegaja do skory a po wosku jakby do gory-dlatego następnym razem je latwiej oderwac ja probowalam tej goowej pasty, ktora jest na alegro i muszę powiedziec ze jest bomba. oczywiscie za 1 razem -troszkę sie napicilam przy nogach ale to dlatego ze wczesniej traktowalam je maszynką. Ja stosowalam ten wosk w beczulce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martita21 do gladka skora
sluchaj podalabys mi ta strone alegro i nazwe tego wosku? i oczywiscie cene? z gory dziekuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja nie moge...2 posty wyzej podawalam linika do tych obu past na Allegro i tak ciezko bylo przeczytac tego posta?:| bo widze ze juz sa pytania o podanie linka....ehh, czytajcie troche uwazniej;) Jutro robie paste po raz 3 (dzis znow za dlugo robilam:P) i mam nadzieje ze wyjdzie!!:D a jak nie to sie zastanowei na kupnem.... pozdrawiam🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciekawaa
Powiedzcie czy trzeba tę pastę ściągać pod włos czy zgodnie ze wzrostem włosków? I to ma być energiczne szarpnięcie?? Jutro mój pierwszy raz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciekawaa
Wrrr, nie udało się, wyszło zbyt klejące, doszło do tego, ża zaczęlam zlizywać z palców, bo całkiem dobre:P No a z nogi musiałam zmyć... Cóż, będę próbować dalej!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciekawaa
Myślę, ze dawanie szklanki wody to przesada!! Wystraczy tylko pól bo i tak ta woda musi ywparować, a jak jest za dużo to pewnie za dużo soku z cytryny wyparowywuje i dlatego to się potem tak klei!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bit BIt
Mi wyszla za pierwszym razem i rzeczywiscie mniej boli, wyrywa wloski z cebulkami i jest zero podraznien:) Uzylam 1/2 szklanki wody, pol cytryny, lyzke miodu i pelniutka szklanke cukru.Wyszlo cos w stylu krowki tylko twardzsze. Troche sie ciagnie i lepi, ale jak sie rozprowadzi mase po ciele i przylepi materiał to ładnie odchodzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co to tej pasty cukrowej, którą można kupić na allegro...całkiem to się nie opłaca, biorąc pod uwagę oryginalną cenę tej pasty i cenę proponowaną na allegro. oryginalna cena jest o niebo niższa, nawet na internecie proponują niższe ceny np. ok 10zl choć przyznaję nie są to strony polskie dla przykładu: http://www.turkishtaste.com/camsakiziagda.html normalnie taki słoiczek kosztuje grosze, szkoda, że nie w Polsce :( pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gladka skora
Do Mayumi-Nie jest do konca tak jak piszesz po pierwsze w Turacji ta pasta jest sprzedawana za okolo 9 dolców a po drugie dlatego,że pastę mozna kupić tylko mieszkając w USA lub Kanadzie-no wiec jesli doliczysz koszty przesylki to...dolicz kolejne 15-20zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciekawaa
Nie trzeba tego kupować!! Róbcie same! Mi wyszło!!! Na początku było zbyt klejące, wiec wziełam podogtowałam jeszcze i dodałam trochę cytryny. Próbujcie bo warto!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martita21
Wlasnie gotouje mase po raz drugi mam nadzieje ze tym razem juz cos z tego wyjdzie.... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mi też się dziś udało D
choć troche bolało! :/ ale to chyba skutek tego że wcześniej goliłam i zrobiły się twarde... no ale mam nadzieje że teraz będzie już tylko lepiej... trochę się boje depilować tym bikini boję się bólu czy was bikini bardzo bolało ?? napiszcie czy robia sie krostki pozdrawiam ale mam gładkie nóżki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asasasasasasa
krwiaczki ?? a brzydko to wygląda ? i czy schodzi ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja juz kiedys pisalam o tym na topiku natura Gora. Tylko wtedy robilam cukrowanie za pomoca paskow materialu. Ostatnio zrobilam z tego przepisu z wizazu. Wyszlo super, cale lydki wydepilowane. Zostawilam sobie sporo na nastepny dzien w sloiczku. Podgrzalam i wydepilowalam pachy, podgrzalam jeszcze raz i chcialam sie zabrac za uda a tu zonk :/ Niestety juz nie dzialala. Teraz zrobie chyba nowa i wydepiluje uda i bikini. Wtedy na paski robilam tylko bikini bo nog nie chcialo brac. Mowie Wam, troche prob i wszystko sie uda. Ja juz chyba zuzylam kg cukru od tych wszystkich rob, ale bardzo sie oplaca, Czesc Papierowe Nozyczki. Jak hula hop?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I mnie wyszlo wczoraj!!:D wprawdzie dzis ciag dalszy, bo cos za malo zrobilam tej pasty, a nie chce zchodzic sama wiec musze przyklejac pasek materialu. Przyznam ze troche mniej boli od wosku, ale momentami i tak zaciskalam zeby... noga jest dosc gladka (zostalo pare krociutkich wloskow...), ale mam nadzieje ze po dzisiejszych poprawkach bedzie juz SUPER GLADKA!;) pozdrawiam🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też robiłam wczoraj, krótkich włosków mi nie wyrwało, ale i tak jest ok. obawiam się tylko czy zejdą mi te małe krwiaczki:( mój mężczyzna zamiast się cieszyć z moich gładkich nóżek tylko krzyczał, że sobie taką krzywdę robię... eh a teraz to się boję, że mi takie brzydkie siniaki zostaną;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 100kroteczka
ja robilam wczoraj dwa razy i nie wyszlo. Za pierwszym masa byla ciemno miodowa (taki prawie miod gryczany) wiec chyba za dlugo ja trzymalam. No i potem strasznie trudno bylo ja urobic w palcach. Za drugim razem wyszedl jasny miod. Myslalam ze bedzie ok ale niestety tej w ogole nie dalo sie urobic w palcach bo kleila sie strasznie i chyba byla za rzadka. Dziewczyny, jaki to ma miec w koncu kolor? Bo bardzo bym chciala sie wydepilowac wreszcie czyms naturalnym. Ale dzieki moim probom odkrylam jak sie robi lizaki - jak wam zaschnie ta masa na lyzce to normalnie jak lizak jest. Na dodatek bez chemii. Dlugo ta paste urabiacie w rekach? Nie robia wam sie bable na pluszkach? Bo mi sie zrobily :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też robiłam, za pierwszym razem strasznie kleiła się w rękach, wiec dodałam więcej cukru, teraz z kolei nie da się jej w ogóle ugniatać, po podgrzaniu i wzięciu w rękę zaraz robi się twarda.Czy to oznacza, że powinnam dodać więcej wody?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi już odrastają włoski... zrobiły mi się malutkie czarne punkciki na nogach... czy to możliwe aby tak cebulki się podniosły?jak jest u was? pachy mi też szybko odrastają... ale muszę poczekać jakiś czas aby dało się wyrwać... ja też miałam 2 takie małe krwiaczki ale zeszły po 2 dniach...więć nie ma się czym martwić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×