Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
sloneczko1984

porcelanowe koronki na zeby...

Polecane posty

Gość jaga 13
ponawiam temat,moja pani doktor zaproponowała mi 3 licówki na przednie zęby za 1500 zł (1 szt) + 3 korony za 1000 (również sztuka) + częściowa proteza na zatrzaskach za 2.800.Waham się czy to normalna cena, bo tak prawdę powiedziawszy poraziła mnie kwota którą muszę zostawić w gabinecie.Jak uważacie czy to normalny koszt ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agapina
Matylda007, kamakas i Karolina S !!!! BŁAGAM PODAJCIE NAMIARY NA SWOICH DENTYSTÓW< KTÓRZY ROBILI WAM ZABKI!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marta19195
hej,mam pytanko czy na przednie jedynki lepsze beda korony czy najlepiej to wyrwac i zrobic po prostu inplant???bo z tego co czytalam tutaj to juz nie ktorzy z was mieli korony robione.jaki to byl by koszt mniej wiecej???prosze oodpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hansi
mam zalozona koronke na piatke i od pazdziernika ja lecze ..koronka zamocno wcisnieta w dziaslo i zdrowy zab bolal co doszlo do leczenia kanalowego masakra...rozborowana koronka bo zdjac sie nieda ...dziaslo nabrzmiale ..kosztuje mnie to 700 zlotych i duzo bulu czy trzeba obnizyc korone z zeba pomozcie mi bo to zadludo trwa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatkaaaaa2882882
Nie wiem czy ktos tu jeszcze zaglada. Ale mam pytanie. Czy ktos z Was majac plomby amalgamatowe, zakladal koronki na metalu. Jak to jest z tymi prodami elektrogalwanicznyni? Prawda to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatkaaaaa2882882
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość frugo4863
ktoś mi może polecić dobrego i możliwie niedrogiego stomatologa w Wawie? chcę wymienić korony które 7 lat temu zrobiłam jednak wyglądają nienaturalnie, sztucznie i maja brzydki kolor:( nie o to mi zupełnie chodziło i zdecydowałam się wymienić, będę wdzięczna za informację

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proszę o rzetelne informacje, most porcelanowy czy implant gdzie w Rzeszowie .Słyszałem o ArsDent,BIODENT,Primadent . Bardzo proszę o informacje pacjentów .(most porcelanowy lub implant w Rzeszowie ,lub w Krośnie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ponawiam temat proszę o rzetelne informacje, most porcelanowy czy implant gdzie w Rzeszowie .Słyszałem o ArsDent,BIODENT,Primadent . Bardzo proszę o informacje pacjentów .(most porcelanowy lub implant w Rzeszowie ,lub w Krośnie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość princesska898989
Witajcie, czytam wasze wpisy i chciałabym żebyście się podzieliły zdjęciami koronek gdyz sama zaczynam leczenie od czwartku i bardzo ię boję gdyz obawiam ię ze jakies komplikacje bedą i leczenie się przedłuzy.Ząbki chcę wybielić, i koronk pełnoceramiczne na jedynki i dwójkę jedną na wkladzie z włókna szklanego. a mój mail niemodnapolka@op.pl proszę wyślijcie jakieś fotki waszych koronek żeby mnie podbudować na duchu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość princesska898989
i jeszcze jedno, pani dr mówiła że najpierw wkład kk a potem opiłuje ząbki, i tak myslę jak robi się taki wkład jak jesczcze mam swojego zeba bo potem dopiero go opiłowuje..?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Erni42
To co opisujesz to częste błędy popełniane przez dentystów dlatego nie warto kierować się przekonaniem oby taniej, trzeba też mieć na uwadze, że jeśli ktoś jest stomatologiem od 50 lat to już pewnie nie jest zorientowany tak jak ktoś w wieku 30 lat. Ja jestem właśnie takim przypadkiem, straciłem kupę kasy i czasu, nie wspomnę o ból a zęby były do poprawki. Teraz chodzę do nowoczesnego gabinetu Mak-Laser w Łodzi i wszystko jest ok, nawet protetyk był zaskoczony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ropucha12
Jeśli chodzi o kanałowe i koronki to fachowo w Łodzi robi to gabinet Mak-Laser www.mak-laser.pl!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Most na włóknie
Czy ktoś robił most na włóknie szklanym, przy braku jednego zęba lub adhezyjny we Wrocławiu i gdzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ula ula ula
mam pytanie czy nie zdarzyło się wam, że dziąsła są zaognione, robi się stan zapalny lub się obsuwają... czy wszystko gra ma kilka lat licówki na 1,2, 3 i z czasem dziąsła się obsunęły, brzydko to wygląda i nie wiem czy je wymienić? jak również jeden mostek na 6, niby niewidoczny,ale dla mnie to koszmar, ciało obce i może mam fobię, ale osobiście widzę ten okropny sztuczny ząb! a pod woda czuje ucisk podziwiam osoby, które tak szybko decydują się na spiłowanie zębów, efekt jest krótkotrwały,a potem ...problemy moje zęby w licówkach są lekko zmatowione, owszem były ładne, białe , z czasem się rozjechały! i są tępe, o gryzieniu jabłka można zapomnieć! pojawiły się problemy z dziąsłami, stany zapalne, ból zimą czy tylko ja tak mam? podobnie jak większość tu piszących , marzyłam o białym uśmiechu, a jest klops

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edyta pe
nie wiem co robić! Miesiąc temu miałam leczona kanałowo górna dwójkę za tydzien miałam iść na założenie plomby a ząb dzisiaj rano mi się złamał :( u tu Święta przerabane :( dodam też że górne jedynki i druga dwójka też nie są w najlepszym stanie. Co może zaproponowac mi dentysta co będzie najlepszym rozwiązaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ula ula ula
na ten złamany, może na sztyfcie lub bez założyć koronę pełnoceramiczną na pozostałe licówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniax2
Hej :) pisze do was w pewniej sprawie.. Mam 19 lat i zęby to moj największy koszmar.. Ja byłam mała to miałam przerwę miedzy jedynkami której nienawidzilam.. Jakieś 3 lata temu zrobiłam wypełnienie miedzy jedynkami, i wyglądało to naprawdę dobrze, jakbym nigdy nie miała przerwy, lecz w ciagu 3 lat ta nadbudowana cześć ukruszyla mi sie już 4 razy.. I wyglądam jakbym nie miała kawałka zęba.. Właśnie teraz siedzę z ukrusOnym zebem i jestem załamana.. Pragnę szybko to naprawić aby nikt nie zauważył, a to naprawdę trudne bedzie.. Myślałam tez nad zrobieniem porcelanowych koronek. Dodam ze przerwę miałam miedzy gornymi jedynkami. Hm powiedzmy ze mam na to oszczędności ale pewnie mama mi nie pozwoli tego dokonać.. Czuje sie okropnie, nawet jeśli mam nadbudowane to cały czas sprawdzam cxy wszystko ok, chodzę taka przerażona. Koronki chciałabym zrobic tylko na dwóch górnych jedynkach, ale tez chciałabym jakieś jasne, a z racji tego ze reszty nie mam w doskonałym kolorze obawiam sie ze odróżnialyby sie od reszty.. Dlatego pomyślałam o zrobieniu 6 górnych zębów.. Ale oprócz tego mam takie problemy, ze jedna jedynka jest martwa, nie jest sina Bp jest w niej wybielenie, tylko ze jest nadpeknieta oraz 3 z lewej strony to jeszcze mleczak, który mi siedzi bo stały siedzi w dziasle tyle lat i nie chce wyjść.. Błagam o radę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jokieda
Aniax2 najpierw pomyślałam o licówkach, ale skoro jedna jedynka jest martwa i pęknięta? to może i przydałoby się zrobić koronkę, ale znowu robić koronki na kilka zębów zdrowych to chyba szkoda moim zdaniem. a co z tą trójką zamierzasz? bo mleczak kiedyś wypadnie. można chyba aparatem jakoś ściągnąć tą stałą. bo jak nie to jest opcja, żeby uzupełnić mostem - gdybyś robiła te koronki. tylko póki co masz jeszcze tego mleczaka, może się wstrzymaj jeszcze? ale nie jestem dentystką, najlepiej jakbyś wybrała się - tylko do dobrego polecanego stomatologa, bo do pierwszego lepszego nie radzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniax2
dziekuje bardzo za odpowiedz :) po bardzo dlugich przemysleniach stwierdzilam, ze najlepszym wyjsciem byloby zalozenie aparatu. mialam juz taki zmaiar za czasow gimazjum, ale baardzo sie obawialam tego, jak zareaguja inni. teraz zaluje ze nie zrobilam tego wczesniej, juz bym miala problem z glowy :) tylko tu nasuwa sie kolejny problem , czy skoro mialam nadbudowywane zabki (zeby nie bylo miedzy jedynkami przerwy) to czy mozna to jakos "usunac" oraz czy dentystka nie pilowala mi zebow, ach to tyle teraz problemow, gdybym nie byla taka gluia jak bylam mlodsza to bym teraz nie miala problemu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do Ani
Aniu, jesteś młodziutka i na pewno dasz sobie radę, to przecież tylko ząbki. Tak to już niestety jest , że człowiek uczy się na własnych zębach (błędach). Ślicznych ząbków i pochwal się jak już będziesz poooooo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniax2
dziekuje wam bardzo za odpowiedzi i wsparcie, wiele to dla mnie znaczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dkjasfhuaikaxcnxbdho
Mam 18lat i mieszkam w Wielkiej Brytanii (juz od kilku lat, wiec problemow z jezykiem nie mam), ale te wszystkie dentystyczne nazwy mnie przerazaja nawet po polsku. Jakis czas temu zulam zwykla gume do zucia i ukruszyl mi sie zab, wiec poszlam do dentystki, a ona przeswietlila go i stwierdzila, ze wszystko z nim ok (no oprocz tego ukruszenia), wiec 'dorobila' mi go - cieszylam sie, ze zab jest zdrowy bo kiedys (jeszcze w Polsce) dentystka straszyla mnie (a raczej moja mame), ze kiedys bedzie potrzebne kanalowe. Pojechalam do Polski na swieta, a jak wrocilam to zab zaczal mnie bolec - najpierw slabo, a pozniej tak mocno, ze 'latalam' po scianach. To byl koszmar - w ogole nie spalam i garsciami polykalam paracetamol i ibuprofen, a pozniej siegnelam po mocniejsze srodki, ktore moja siostra dostala w szpitalu na woreczek zolciowy. Nic mi nie pomagalo, wiec poszlam do dentysty, ktory wlozyl mi do srodka jakis lek, ktory mial 'uspokoic' zabka, ale to tez nic nie dalo i przez kolejna noc sie meczylam. W koncu postanowiona zrobic kanalowe (moge tez powiedziec, ze znieczulenie mi nic nie dalo i zab bolal mnie jeszcze przez caly dzien)-ale w koncu bol przeszedl. Dentysta dal mi dwie opcje- albo koronka, albo wypelnienie - nie wiedzialam co lepsze, wiec zgodzilam sie na ta koronke... Teraz zastanawiam sie, czy byl to dobry pomysl. Wizyte mam dopiero za tydzien, a w zabku jakas.. gume? bynajmniej takie mam wrazenie. Dentysta polecil koronke, poniewaz bedzie podrzymywac zabka, ale ja juz mialam dwie kanalowki i nigdy mi czegos takiego nie proponowana - zeby sa w takim samym odcieniu jak cala reszta. Z tym, ze te dwa sa z przodu, a tamten z tylu.. Boje sie, ze przez cale zycie bede musiala jesc po prawe stronie, a przeciez czlowiek czasem sie zapomina. Doradzicie mi cos? Dodam, ze moje leczenie jest darmowe, wiec jezeli mieszkacie w UK i uczycie sie na 'pelen etat' to korzystajcie z uslug dentysty bo pozniej wydaje sie na to majatek..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do dkja......
Stomatolog doradza koronkę, bo na tym zarabia. Ja mam 5, 6 i 7 przeleczone kanałowo najstarszy 7 lat temu. Jeżeli pojawia się jakaś próchnica stomatolog boruje jak żywego zęba i dokleja plombę. Dwa lata temu odpadła mi cała korona z dwójki przeleczonej kanałowo jakieś min 10 lat temu, ale korzeń został więc stomatolog zrobił mi wkład koronowo-korzeniowy i na to koronę i jest super. Wcale nie uśmiechałoby mi się żeby mieć kilka sztucznych zębów w buzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dobra sprawa
Most na włóknach szklanych - alternatywa dla implantu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anka 38
Witam! Mam pytanie do osób mających koronki porcelanowe- czy nie zauważyliście niezbyt przyjemnego zapachu z ust u osób po założeniu tych koronek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lola*1
5.06 mam mieć piłowane 4 zęby jedynki i dwójki na górze, ponieważ 2 są martwe i trochę sine a 2 pozostałe też niezbyt się prezentują. Boję się jak to będzie wszystko wyglądać tydzień mam czekać na koronki w jakiejś atrapie chodzić :/ poza tym mam nadzieje, że wybrałam dobrą dentystkę Nie mam pojęcia w Krakowie jest ich tylu, że naprawdę nie wiadomo gdzie się udać.... Jestem młoda mam 27 lat i mam nadzieje, że te zęby nie będą wyglądały sztucznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, ja też mam pytanie do doświadczonych w tym temacie. Od kilku dni mam założone korony od 7 do 7 w górnej szczęce. Nie było innego wyjścia niestety. Wszystko jest w 'jednym kawałku', porcelana na metalu. Większość z wkładem korzeniowym, dwa opiłowane przeleczone kanałowo, brak czwórki i obu siódemek. Wszystko piękne, wszystkim się podoba. Od razu po zacementowaniu dentysta stwierdził że mogę już jeść - i tu zaczyna się problem. Niby nic nie boli, do gryzienia powoli się przyzwyczajam, ale przeżuwanie to jakaś masakra. Jestem przyzwyczajona do jedzenia na lewej stronie, a teraz gdy tak robię - mam wrażenie że prawa strona za chwilę 'wyciągnie' mi się z dziąsła, gdy próbuję jeść po obu stronach - to znów czuję jak mi cały przód ciągnie do dołu. Najgorsze jest jedzenie tą zawieszoną w powietrzu siódemką. Moje pytanie brzmi, czy też tak mieliście? Czy to normalne przy połączonych koronach? Czy to się 'uspokoi' i muszę się przyzwyczaić czy też może coś jest źle zrobione? To trochę takie uczucie jakbym próbowała jeść mając w ustach taką foremkę do robienia wycisków. Oczywiście teraz trochę demonizuję bo rzecz jasna jak patrzę w lustro to nic mi się tam widocznie nie rusza, ale w ustach wszystko wydaje się gorsze i te 'przeciążenia' wykańczają mnie psychicznie :( Podpowiedzcie coś bo do wizyty kontrolnej jeszcze daleko :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iskiereczka-kochaneczka
Aj aj aj :-) ja za jedną koronkę dałam 4200 więc to co tu czytam to jest taniocha :-) powiem tak - nic nie boli, jest przepięknie i naprawdę warto żeby znów móc się uśmiechać :-) polecam !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×