Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
sloneczko1984

porcelanowe koronki na zeby...

Polecane posty

Gość Gocha75
Moi drodzy, skończyłam moje koronki, pełna góra i dół, jestem zachwycona, zgryz ustawiony perfekcyjnie, pierwszy dzień a ja czuje jakby moje własne były, jestem szczęśliwa, 3 miesiące walki, ale warto było móc sie bez wstydu szeroko uśmiechnąć, wesołych świąt !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Daria14
Gocha 75...nareszcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Daria14
Gocha 75...nareszcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Daria14
Gocha 75...nareszcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Daria14
Gocha 75...nareszcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Daria14
Gocha 75...nareszcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Daria14
nie wiem o co chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Daria14
moje wypowiedzi nie wchodzą w całości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dentyści podejmują się wstawiania wkładów nie mając zielonego pojęcia czy się buzia w zgryzie z nimi zamknie. Cementują na stałe wkłady. I Do tego nie potrafią nawet zrobić wycisku . Mam zwichnięty staw skroniowo- żuchwowy. Boli mnie cała szczęka . Wkłady się bez koron nie mieściły w zgryzie. Dentystka zaproponowała oczywiście podstępem bo w życiu bym się nie zgodziła na spiłowanie zdrowych zębów na dole i ich zawinięcie do środka. Korony zrobiła od razu na stałe po zbijaniu setek razy tymczasowej masy wykonanej w gabinecie przez nią co uciskało dziąsła przez trzy tygodnie . Przez ten czas cały czas poprawiała korony bo się nie mieściły mimo zawinięcia dolnych zębów . Mam od spodu chropowaty cyrkon nie pokryty niczym . Usta są zapadnięte . Górna warga całkiem się przesunęła w prawo. Nie ugryzę tymi koronami nic wszystko wisi pomiędzy zębami , w dodatku starymi koronami akrylowymi zdołałam rozgryźć ziarenko maku były idealnie dopasowane do mojej jedynki , którą dentystka usunęła bo stwierdziła że na leczonej kanałowo jedynce nie da się zrobić korony. Obecnie śmierdzi spod tych już ceramicznych koron zgnilizną ponieważ są nieszczelne od strony podniebienia . Kłuje mnie w kanałach piecze pod założonym włóknem szklanym. Przy każdym pochyleniu głowy przeżywam koszmarny ból. Wstaje po nocy zmęczona bo co buzię w nocy zamknę to budzę się by ja otworzyć bo tak boli , muszę by usnąć szczękę podpierać poduszką. Nie stać mnie na wymianę tych koron źle wstawionych i wkładów, zapłaciłam za te dość sporo , składałam dwa lata na leczenie zębów . I dół jedynki te zawinięte strasznie bolą podczas nagryzania bo został źle zabezpieczony ząb jest na wierzchu w wypełnieni nadbudowane wewnątrz. Straciłam pieniądze, zdrowie nie chce już żyć tak koszmarny ból i zgnilizna pod koronami przy podniebieniu . A akrylowe korony nie przeszkadzały mi przez 20 lat w zgryzie idealnie dopasowane , szczelne bez utraty prostych ust, no cóż ale rozbiłam to u specjalisty protetyka , a nie u ogólnego , który na swojej stronie wstawia certyfikaty, które dostaje się za wysłuchanie wykładu lub go przespanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ooo zostałam zwyzywana tutaj od pudernic :D no nic elokwencja na poziomie podstawówki i proszę stulić buźkę i nie komentować jak się pojęcia nie ma,bo moje zniszczone zęby mogę zawdzięczać 1genom,2dentystom z nfz.. a i najważniejsze,że mam piękne korony pełnoceramiczne :) polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja zakładałam koronki porcelanowe w http://cenker.pl i uważam, że to był świetny wybór! Naprawdę, opłaca się, fajnie wygląda i przede wszystkim - jest trwałe. Także polecam. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam koronki! Mam pytanie ,czy znacie Dr protetyk ,implantolog Sebastiana Pytlownego z Olsztyna? Bylam na pierwszej wizycie kontrolnej jednak obawiam sie tej inwazyjnej metody :(. Mysle,ze powinnam i tak to kiedys zrobic gdyz juz mam moski .... Pozdrawiam serdecznie Edzia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
witam, chciałam się dowiedzieć czy po pierwszej wizycie wyjdę bez zębów? tzn mam mieć zakładane koronki na dwójkę i jedynkę u góry na własnych korzeniach przewidziane mam trzy wizyty, wspomnę że zęby miałam odnerwiane jako nastolatka,miałam zdjęcie robione i pani doktor stwierdziła że wszystko jest z korzeniami ok...wiem że na drugiej wizycie dopiero mam mieć wkładane wkłady wiec jak na pierwszej wizycie zetnie mi moj***ardzo słabe i zniszczone korony zębów (druga wizyta za trzy dni) to przez te trzy dni będę bez zębów????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja miałam robione 10 koron w Dentim Clinic w Katowicach, miałam 2 wizyty, wyglądało to tak, że na pierwszej wizycie miałam wykonywane szlifowanie zębów + tzn tymczasówki (żebym właśnie nie musiała egzystować z oszlifowanymi kołkami) a na drugiej oddanie koron:) wszystko bardzo szybko poszło i jestem zadowolona do teraz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Gosciu , mowisz robilas w Katowicach, jak dwno robilas i czy sa to ceramiczne czy porcelanowe ..jak z kosztami?Wybieram sie do Katowic i kolezanka mowila o tej przychodni. Dziekuje Edyta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Duże sa takie koszty? Mniej więcej. Bo zastanawiam się nad licówkami porcelonwymi, chyba że uda nam się w przyszłym tygodniu wybielić martwą dwójkę w gabinecie stomatologicznym (http://www.nzozalmadent.pl/), bo jak nie to będzą potrzebne licówki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w gabinecie stomatologicznym http://www.stomatologia-mierzyn.pl/ wykonuje się uzupełnianie braków zębowych. Widziałam ich ofertę, w końcu jestem ich stałą pacjentką. Na pewno oni zajmują się wstawianiem koronek porcelanowych. Możesz się zorientować jakie mają ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wybielanie martwego zęba to pieniądz wyrzucony w błoto. efekt wybielenia utrzymuje się przez 2/3 miesiące i później ząb znowu ciemnieje. najlepszuym rozwiązaniem jest licówka , moim zdaniem. Sam przymierzam się do zrobienia licówki ponieważ wybielanie okazało się bezsensowne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie w kazdym przypadku, Moja martwa jedynka w 4 lata po wybielaniu owszem lekko sciemniala, tzn jak sie przyjrzec jest o odcien ciemniejsza od innych zebow, ale nadal jest znacznie jasniejsza od stanu wyjściowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ten temat jest na czasie jak dla mnie. Też sobie robię korony porcelanowe na metalu. Tymczasowe ząbki mam w kolorze A2 i wydają mi się żółte, myślę o kolorze A1, ale gdzieś czytałam, że są zbyt białe. Kto ma w tym doświadczenie? Robię całą górę, więc mogę zaszaleć z kolorem. W tej chwili wydaje mi się, że góra tymczasowych żółtych jest odrobinę żółtsza od moich dolnych prawdziwych, ale z kolei A1 będzie bielsze od moich dolnych. Co robić? Błagam o odpowiedź, bo czasu zostało mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam naturalne zeby w kolorze A2 i zamierzam wybielic do A1 i wymienic potem jedna koronke na A1. A1 to wcale nie jest nienaturalnie bialy kolor, tylko jeden z wystepujacych w naturze. Nie chce miec amerykanskiej snieznobialej klawiatury jak pianino tylko naturalna biel, stad moj wybor. Poza tym zmienia sie stopniowo percepcja i to co w latach 90tych bylo uwazane za super biale czyli wlasnie A1 teraz juz nie jest pozadanym kolorem. Bielsze sa B1, B0 i inne odcienie ktore nawet nie wystepuja w naturze. Jak widac w Polsce kolorystyka nadal ba poziomie lat 90tych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Poza tym przeciez mozesz dolne wybielic, w czym problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziękuję za odpowiedź. Boję się dolne wybielać, bo to podobno osłabia zęby. Chyba zdecyduję się na A1, bo te A2 są ładne, ale w sztucznym świetle, w dziennym są żółte okropnie, szczególnie w słońcu. Co z tego, że dolne będą trochę żółtsze, chyba jakoś szczególnie nie będzie się to rzucało w oczy. Poza tym czytałam, że zęby powinny być w kolorze gałki ocznej i widzę, że te tymczasówki A2 są żółtsze od mojej gałki ocznej-mam ciemnobrązowe oczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I jeszcze jedno. Te dolne zęby mam w kolorze B2-bo słyszałam jak dentystka prosiła o taki kompozyt podczas wypełnienia ubytku. Czy B2 jest jest bielsze od A2-bo wydaje mi się, że odrobinę, ale jednak bielsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alfreda
Czy ktos z Was mial bole glowy ,karku i uszu po zalozeniu zebow prowizorycznych.Ja czuje sie fatalnie .Umieram z bolu,a moj mowi,ze to normalne i musze sie przyzwyczaic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie zakladajcie zadnych koronek. ja mialam licowke, ktora wygladala dosc dobrze, ale po leczeniu ortodontycznym zab z licowka sie lekko wyprostowal i zostala uwidoczniona lekka roznica kolorow miedzy cimniejszym bokiem zeba a jego jasniejsza licowka. zachcialo mi sie nalozyc koronke, by zab nabral swiezosci. po pol roku zab pod koronka zgnil i po prostu zlamal sie. odor, jaki wydzielal byl okropny :o nie zakladajcie nic na zeby, bo zeby pod spodem gnija. a to przynosi tylko kase dla dentystow, bo taki zab trzeba na nowo reperowac lub wstawiac implant. nigdy wiecej koronek, wole moje wlasne lekko zolte zeby. aha, nie wiem, czy wiecie, ale srodki wybielajace niszcza nieodwracalnie szkliwo. wybielanie to nic innego jak utlenianie szkliwa, gdzie porzez utlenienie pory zebow zostaja rozszerzone i dzieki temu zeby wydaja sie jasniejsze. niestety utlenienie rozszerza pory, ale i w te pory z latwoscia dostaja sie z czasem zanieczyszczenia, ktore sprawiaja, ze zeby bardzo szybko ponownie ciemnieja. pacjent decyduje sie ponowne na wybielanie, czyli nastepne niszczenie szkliwa. po kilku takich zabiegach zeby sa tak zniszczone, ze nadaja sie tylko do wymiany. uczciwa dentystka mi to powiedziala i odradzala stanowczo takich zabiegow. sama zreszta mila piekne zeby, ale ich kolor przypominal kolor moich zebow, tzn. nie byly one snieznobiale, a lekko zolte z natury. mowila, ze nigdy nie zdecydowalaby sie na takie barbarzynstwo wzgledem swoich wlasnych zebow jak ich wybielanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to jak widac trafilas na fatalnych dentystow. po pierwsze kto zaklada koronke zamiast licowki?? licowke sie po prostu wymienia. po drugie koronka powinna przetrwac jakies 10 lat i zostac wymieniona bynajmniej nie z powodu gnicia tylko po prostu zmiany sytuacji w jamie ustnej. moja koronka ma juz 15 lat i nie ma problemow. po trzecie sa rozne metody wybielania i najnowsze nie sa szkodliwe dla zebow, bo prostu utleniaja zebine a szkliwa bynajmniej nie niszcza. zmien dentyste na fachowca z 21 wieku bo twoj brzmi jak z lat 70tych pod wzgledem pogladow i wiedzy na temat wspolczesnego leczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam serdecznie,Może Ktos mi cos podpowie w temacie.Mam problem tego typu.Otóż 15 lat temu mialam robine koronki na 1 i 2 /most ale z materialu /akrylu,Obecnie tego matarialu sie ni uzywa,Teraz chcialam wymienic je na porcelanowe i zastanawiam sie czy tam jest okey,czy da sie to zrobic ,czy nie ma tam próchnicy pod nimi,Niby stomatolog twierdzi e powinno sie udac,ale co jesli nie,,,,juz sama nie wiem co robic,Moze coś poradzicie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najlepiej ci poradzi stomatolog (po zrobieniu zdjecia) a nie obce osoby przez internet. Jak madz watpliwosci zasiegnij kilku opinii specjalistow protetykow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziekuje za odpowiedz :) wlasnie zasiegalam opinii dwóch protetyków,:Prawda jest taka ze przez most akrylowy niezbyt dokladnie docieraja promienie rtg i tak naprawde to nie wiadomo czy mostek bedzie sie nadawal do wymiany:( tego sie boje...jeden powiedzila ze moze tam byc prochnica pod nim...drugi ze powinno sie udac i juz sama nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×