Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
sloneczko1984

porcelanowe koronki na zeby...

Polecane posty

Gość Gocha75
właśnie tą paletę miałam już kilka razy w rękach, przykładałam i dalej nie wiem, znaczy ja wiem , chcę A1, ale boję się, że może panowie mają racje i jak będzie całość w A1 to przesadzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale przecież możesz mieć odcień pomiędzy tymi dwoma. A poza tym każdy ząb jest cieniowany, a nie jednolitego koloru. Trójki sa ogół ciemniejsze. Powinni ci pokazać przykłady koronek które wykonali dla kogoś innego. Zdjęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szukam opinii o dr Borszyku i dr Krywulcie. Ktoś coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chce tylko powiedziec wszystkim tym ktorzy zastanawiaja sie "robic czy nie robic ..."(korony/licowki).100 razy na robic! Nie zastanawiajcie sie! Ja od 2 lat mam 4 ry licowki na przednich zebach, wygladaja bardzo naturalnie I usmiech jest piekny.Ja robilam to w stanach I tak , za licowke placi sie tutaj ok 1,250 $(korona minimalnie mniej) + kanalowe jesli ktos potrzebuje nastepny 1,000$, +sztyft kolejne killa stow.I jest to mowa o jednym zebie! Z tego co piszecie to ceny w polsce sa dosc niskieale jak wiadomo do zarobkow to I tak duzo.Chce tylko wam powiedziec ze efekt jest super, choc mam problem teraz z dwojka I moze sie to skonczyc implantem to I tak was zachecam.Zobaczycie jaka to fajna zmiana miec sliczny usmiech!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gocha75.Wez A1!!! Mi tez doradzali ton ciemniejszy, ale pozniej sami stwierdzili ze dobrze zrobilam.Nawet mysle ze moglam wziac jeszcze jasniejszy ton, ale chyba nie bylo.Jesli masz nawet troszke ciemniejsze zeby to mozesz sobie je dobielic! Chyba chcesz miec jasny usmiech co...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam wszystkie Koronki ;-) Tydzień temu dobiegł końca mój osobisty koszmar-czas przygotowania koronek i teraz ciesze sie pieknymi zabkami.Robiłam 13 koronek w tym dwa mosty.Mam załozone na tymczasowy cement.Ponosze je jeszcze tydzień i do kontroli i na stałe :-) Tylko że: jakos mi tak niewygodnie teraz,zeby jakies takie ,,miesiste,, i tepe bo nie moge nawet skorki od chleba przegryzc.No i pobolewa mnie najczesciej na wieczor ale nie wiem co tak naprawde ,bo to tak jakby cała lewa gora i ni to zeby ni to dziasła Nie jest to duzy bol ale jak nie wezme Apapu to po dłuzszym czasie promieniuje do gory pod oko. Miałam robiona panorame i nic sie tam nie dzieje. Opiszcie czy to normalne ze one jakies takie tepe i ten bol.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GabryśkaLa
Z tych wszystkich historii widzę, że naprawdę dobrze trafiłam z moimi koronkami, a raczej do dobrego dentysty. Miałam je robione bodajże rok temu w Odencie w Warszawie - http://odent.pl/ i żadnych takich sytuacji negatywnych nie miałam. Do tej pory tam chodzę, to mój dentysta i teraz widzę, że powinnam się bardzo cieszyć z tego, że trafiłam na profesjonalistów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To ze masz wrazenie ze zeby sa tj by tepe to normalne.Przynajmniej ja tez tak mam, a ja posiadam 4 licowki a nie korony i czesto ciezko mi przegryzc pewne rzeczy, a co mowic 13 koron!? Ale z tym bolem to jest roznie.Na poczatku zeby spilowane bola -to normalne , nawet kilka tyg.Dlatego masz ten cement tymczasowy.Na twoim miejscu, jesli bol nie ustapi do tygodnia to nie zakladalabym tych koron na stale tylko jeszcze na tymczasowym bym pociagnela, dlatego ze czesto trzeba robic leczenie kanalowe jesli bol nie ustapi po kilku miesiacach.Bo wyobrazasz sobie jak zaloza ci na stale I nadal tak bedzie cie bolec to zwarjujesz, lepiej sie wstrzymaj I w razie czego rob kanaly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Toja15
Proszę o namiary na sprawdzonego dentystę w Warszawie. Chce zrobić mostek. W sumie 10 zębów. Bardzo zależy mi na czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam Artura Anulewicza z Chomiczowki. Rewelacyjny dentysta, bardzo staranny i łagodnego usposobienia. Specjalizuje się w protetyce. Chodziłam do niego jak mieszkalam w Warszawie, wyciągnął mnie z wielu problemów, które zafundowala mi moja poprzednia dentysta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćzoli
A czy ktoś z Was wie jak technicy robią wycisk szczęki gdy jest już założona porcelanowa korona? Mam ją na jedynce od kilku lat, jak na razie super się trzyma. Chcę wprawić sobie czwóreczkę, kilka miesięcy temu wyrwałam:( Boję się , że uszkodzę, lub w najgorszym wypadku wycisk "wyciągnie" mi tą porcelankę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Daria14
hej..czytam i czytam już długo..i postanowiłam napisać,podzielić się moim doświadczeniem a'propos koronek...cóż ,moje uzębienie też dawało dużo do życzenia i w końcu zdecydowałam się na koronki z tyłu i licówki z przodu... leczenie i cały zabieg trwał około 1-go roku...koronki z tyłu założone i jest super jem co chcę i naprawdę rewelacja ...ale przód. ..masakra..licówek niestety nie mogłam mieć bo moje naturalne zęby niestety były za ciemne i prześwitywał by ten ciemny kolor. zdecydowałam się więc na koronki pełnoceramiczne na cyrkoni...nic mi się nie podoba ...i kolor A 1 żółty jest..choć wszyscy na około mówią że biały. ..ja chyba jestem nienormalna, lekarz dentysta proponował A2 ale ja się uparłam i koniec...Wydawało mi się że A1 będzie ok, choć nie byłam zdecydowana na 100%...nie podoba mi się. ..i w ogóle jakieś te nowe dziwne są ..jakbym miała sztuczna szczękę. ..nie wiem może tylko mi się tak wydaje. mam dwa tygodnie na to żeby cokolwiek zmienić ..kolor nie taki i kształt nie taki ...dziwnie się czuje...a może są piękne a ja jestem w rozterce...no bo to przecież coś innego ...jestem dopiero trzeci dzień po założeniu. ..i dzięki Bogu na cemencie tymczasowym...może będzie dobrze ...czy ktoś może mi doradzić co do koloru może lepiej coś zmienić jeśli już teraz mi się nie podoba. .a może odczekać. ..sama nie wiem...masakra...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gocha75
Daria14, jeśli tył już masz w kolorze A1 to może być kiepsko zmienić przód na inny, ale nawiasem mi tez sie wydawało, że A1 jest super ale teraz po czytaniu neta wiem, że bywają jeszcze na zamówienie A0 :D notabene ja zrobiłam juz górę w a1 i jutro zaczynam dół , ale też mam wrażenie , że jest żółtawy, i tez mnie namawiali na A2 ( bogu dzieki , że nie posłuchałam ) chyba sie za duzo naoglądałam wyfotoszopowanych zdjęć krystalicznych ząbków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Daria14
Gocha75....taka jestem szybka ze koronki już pościągane i znowu mam prowizorki...byłam dziś z rana u technika dentystycznego i poprosiłam żeby zmienili mi kształt zębów. .nie tyle kształt co chcę żeby nie były takie mięsiste. oczywiście wszyscy na nie, że się nie da itd...a ja się uparłam i koniec...pościągali, było ciężko ale teraz byle do wtorku..mam nadzieję że będzie lepiej. .koloru nie zmieniłam zostawiłam A1...na pewno się przyzwyczaję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gocha75
Daria 14, to gratki :) miałaś na cemencie tymczasowym więc luzik, mi troszkę się nie podoba dwójka ( jestem miesiąc po założeniu góry ), ale ustaliliśmy że ją rozcinamy i technik robi nową ( jest lekko za wąska i się szpara zrobiła między jedynka, a dwójką ), a dzis rozpoczęłam remont dołu, szlifowanie pod korony, za trzy tygodnie będzie już komplecik juuupii :) swoją drogą to długo to u ciebie trwało, mi góra poszła w 3-4 tyg, więc dół tez pewnie tak, generalnie mam po prostu urlop na piatki i siedzę dniówkę na fotelu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Daria14
Gocha75 długo u mnie to trwało gdyż jestem rocznik jaki jestem i za moich czasów w podstawówce zęby się wyrywało a nie leczyło ..niestety. i musiałam przejść zabieg odbudowy kości szczękowej gdyż usunięty ząb był prawie 30 lat temu i zrobił się już dół , do tego wszczepienie trzech implantów. .no i pół roku albo i jeszcze dłużej zleciało . teraz to już leicik..to co przeżyłam na samym początku to był koszmar..opuchlizna , zapalenia, Penicillin. . z pięć razy w ciągu krótkim czasie...wszystko się przyjęło i dziś został tylko przód ...no i znowu horror , to nie tak ,to ma być inaczej...Boże dopomóż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam wszystkich, mam pytanie, w czwartek idę spiłować ząbki pod korony- jedynki,dwójki i jedną trójkę, dwa zęby są martwe, reszta ok. jestem strasznie przerażona całym tym zabiegiem- proszę tych którzy mają już tą wątpliwą przyjemność za sobą o informacje:- czy podczas piłowania leci krew, czy buzia jest opuchnięta i czy po założeniu tych ząbków tymczasowych nadal czuć ból, czy można normalnie funkcjonować i pokazać się światu??? a i czy po założeniu tych właściwych koron nadal boli??? Bardzo proszę o odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Daria14
hej.. nic nie boli , nic nie leci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale dlaczego chcesz niszczyć żywe zęby pilowaniem? Nie lepiej ulicówki zalozyc? O wiele mniej inwazyjnie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może i mniej inwazyjnie ale ja mam do tego wadę zgryzu,żabki są Krzywe i tak naprawdę to jedyny dla mnie ratunek. Naczytałam się o jakichś zapaleniach miazgi i teraz panikuje przed jutrem :/ a czy buzia jest opuchnięta po takim piłowaniu, można normalnie mowić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oj nie kochana, przemysl to jeszcze! Bo jak spilujesz to nieodwracalne i juz nie masz zebow. Ja tez mialam taki problem, i albo ortodoncja albo licowki. Poprzedni dentysta mi wciskal licowki i koronki. Uparlam si, ze nie ma mowy, chce miec swoje zeby. Teraz nosze aparat i juz po kilku miesiacach widze rezultaty. Potem tylko wybielic i zadnych licowek ani koronek. Moj obecny dentysta zreszta tez mial nieco krzywy zgryz. Jakos sie nie palil do robienia sobie kilku koronek, a nawet licowek unika. Nosil aparat i wybielil. Powiedzial, ze nie robi sobie niczego, co jest szkodliwe i inwazyjne. I ciesze sie ze mi podobnie doradzil. Przeciez za pare lat koronki bedziesz musiala wyminic -- i na co? Na implanty chyba bo z zebow ci niewiele zostanie. Ortodoncja to rozwiazanie wolniejsze ale nie niszczace zebow -- a te ci nie odrosna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Angel 92 a kogo obchodzi ile masz lat pudernico? Nie dbalas o zeby to teraz będziesz miała szuflade a najmłodsza już nie jesteś 62

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nic nie piłuj! Jeśli nie jesteś pewna to skonsultuj się z kilkoma dentystami i wybierz możliwie najmniej inwazyjną, a być może skuteczną metodę. Ja też jestem zwolenniczką ortodoncji i czy ja, czy moja córka, wybrałyśmy właśnie powolniejszą, ale bezpieczniejszą drogę (leczę się w Temi Med - http://j-dent.com.pl/) Nic na siłę, a jak poprzedniczka mówiła, zęby nie odrosną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja leczę zeby od 7 roku życia, a wiec prawie odkąd pamiętam.Przód czyli jedynki i dwójki martwe od ponad 20 lat, teraz po raz 3 od nowa wypelniane były kanały. Do tego góra zębów masakrycznie krzywa, lewa dwójka sina, jedynki obie połatane plombami we wszystkich kolorach tęczy.Jednym słowem koszmar, nie uśmiecham sie szeroko od lat. A ponieważ trafilam na cudowną dentystkę w W-wie, bardzo dokładną, cierpliwą, i która mi i męzowi naprawiła zęby spaprane przez innych dentystów, postanowiłam ulec jej namowom i sprawić sobie nowe ząbki na przodzie. Jej zdaniem licówki u mnie odpadały bo moje zęby były zbyt słabe, i strasznie krzywe że niewiele by one pomogły. No wiec zdecydowałam sie na radykalną zmianę i zaczęłam działać. 1 grudnia pani stomatolog ucięła mi obie jedynki i dwójki, zrobiła wyciski, nosiłam przez 3 dni taką typową protezkę zdejmowaną-nawet ona wyglądała lepiej niż moje ząbki. Po 3 dniach było cementowanie wkłądów (metalowych) i obrabianie ząbków pod korony. Potem wyciski i korony tymczasowe - bardzo ładne. Potem wizyta u protetyczki żeby dobrac kolor. Tu nie było łatwo gdyż mam z tylu na górze most na czterech zębach w sino jasnym kolorze, dosyć ciemne kły, ładny i przezierny równy dół. Ponieważ nie chciałam wybielać kłów gdyż bałam sie że sie osłabią, wybrałyśmy kolor A2, z czego na dwójkach od strony trójek miało być ciemniej. Za kilka dni pojechałam do stomatologa, moje ząbki już czekały.Kształt sliczny, dokłądnie taki jaki wybrałam sobie na jednym ze zdjęć w internecie. Natomiast po przymiarce od razu zauważyłam, że kolor jest za jasny. Nowe cztery zęby odcinały sie drastycznie. No wiec wróciły do protetyczki, i postanowiłyśmy, że zrobi taki kolor pomiędzy A2 i A3 a dwojki od strony kłów jeszcze przyciemni.No i znowu wizyta u stomatologa, tym razem wszystko pięknie pasowało, i kształt, i kolor. Zeby to porcelana na metalu ale z tzw. marginem, czyli porcelanową końcówką żeby uniknąc szarego/sinego paska przy dziąśle. Ząbki są piękne a ja jestem szcześliwa i uśmiecham sie w końcu od lat "pełną gębą" . Ciesze sie że wybrałam ciemniejszy kolor bo wyglądają bardzo naturalnie, nie do odróżnienia od prawdziwych zębów. Mówi sie, że dobry protetyk zrobi ładniejsze zęby na metalu niż kiepski pełnoceramiczne. I zgadzam sie z tym w zupełności, ząbki dopasowane idealnie. Nigdy nie myślałam że jeszcze będe z przyjemnościa patrzeć na swój uśmiech w lustrze. Fakt, nie było to tanie, bo za przeleczenie kanałowe wszystkich czwórek, sztyfty i korony, oraz zeby tymczasowe zapłąciłam razem prawie 6000, ale to najlepiej wydane pieniądze. Warto było!!Najważniejsze to trafić na dokładnego denstystę którzy dobrze przygotuje zęby, zrobi prawidłowe wyciski, dobrze zacementuje, a następnie protetyka który potrafi robić cuda :)) Polecam koronki tym wszystkim którzy wstydzą sie uśmiechać!!Ja już sie nie wstydzę.A zęby już po wyjściu od dentysty czułam jakby byly moje od zawsze, żądnego uczucia ciągnięcia, sztuczności, idealnie dopasowane do zgryzu. A mój mąz stwierdził, że teraz z tym uśmiechem wyglądam o 10 lat młodziej :) ja sama chyba się tak czuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Daria14
z Tobą jestem szczęśliwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Daria14
z Tobą jestem szczęśliwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Daria14
moje wypowiedzi nie wchodzą w całości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Daria14
spróbuję jeszcze raz...pisałam że ja też mam od dwóch tygodni nowe ząbki. .piekne i nie w kolorze A1..choć przez kilka dni takie miałam. .ale nie mogłam na siebie w lustro patrzeć. zmieniłam na A2 cieniowane ku dołowi na A1.. super wyglądają na naturalne jasne zęby. ..A1 w całości były za sztuczne.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×