Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
sloneczko1984

porcelanowe koronki na zeby...

Polecane posty

Gość Kapy
Witam wszystkich ... ostatnio na imprezie połamałem sobie 2 zęby (1 i 2jke), niestety niefortunny upadek pozbawił mnie moich pięknych i zdrowych zębów .. dzisiaj miałem już robione leczenie kanałowe zębów i jutro będę miał robione odlewy w celu zaprojektowania koronek ... i tu moje pytanie -- wybrałem koronki półporcelanowe i niektórzy piszą o tym, że widać przy nich cieniutką linie metalu przy dziąśle ... czy na pewno tak jest ?? Jak pytałem dentystki to mi powiedziała że różnicy w porównaniu z pełnoceramiczną koronką w ogóle nie widać. Więc u was w półporcelanowych widać jakąś kreske metalu czy nie ?? Jak to jest z trwałością tych koronek ?? Z góry dziękuje za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam półporcelanowe koronki! Świetnie wyglądają, nie widać żadnego metalu. Jeśli będziesz miał wstawiane na przodzie to będą bardziej trwałe niż zwykły ząb. Zacementują koronki specjalną masą, która łączy się z molekułami zęba i zeskaja na stałe. Polecam koronki półporcelanowe, to szczał w 10:) Wygląd, który odmienia nie tylko ciało, ale i ducha. Gdybyś widział jak ludzie kryją się ze swoimi uśmiechami przy moim. Bez porównania. Uśmiech zawodowych gwiazd. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Parys Jesli to byl dla ciebie az taki kompleks.....Miales az tak tragiczne zeby? jesli twoje zbey cie az tak dolowaly i i byly tak wielkiem kompleksem to moze dobrze zrobiles, jak etraz czujesz sie lepiej ale pisales ze zeby masz zdrowe, tylko ze szpara w srodku Moze i zywe zeby sie psuja al ejak sie o ni edba to do poznego wieku mozna je miec....I s atrwalsze niz koronki, z koronkami dopiero moga byc problemy, wystaczy poczytac co tutja ludzie pisza Moja dentystka ma takie podejscie ,ze trzeba ratowac kazdego zeba jak dlugo sie da a koronka to ostatecznosc, zwlascza u mlodych ludzi. Popieram jej zdanie. Moge zapytac ile masz lat? Nie oceniam cie tylko sie dziwie, ja jak eksperymentuje yto z wlosami bo odrosna i tak, a zabki juz nie odrosna, spilowanie ich ejst krokiem nieodwracalnym i na cale zycie. Ale twoj wybor Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zobacyzlam w twoim opisie, jestes mlodym czlowiekiem, masz tyle lat co ja.....podziwiam cie za odwage spilowania swoich wlasnych zebow ale o twojej dentystce mam jak najgorsze zdanie, powinna odmowic wykonania zabiegu spilowania zdrowych zebow. Ja bym tak zrobila gdybym byla stomatologiem. Zeby bylo smieszniej moja dentystka tea ma szpare meidzy zebami a ma ladne zeby. Na pewno ich sobie nie zpiluje w celu zalozenia koronek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Iganatko! Kompleks rósł z biegem czasu we mnie i to zakłócało mój spokój ducha... Czuje się jak nowo narodzony! Poznałem wielu ciekawych ludzi, bo mam pewność siebie dzięki tej metamorfozie...Uśmiech robi wrażenie na innych, biel i idealny kształt...Mam 25 lat... Nie miałem większych problemów z próchnicą...Już teraz oswoiłem się do nowych zębów, bo czuję, że są częścią mnie nowego, lepszego...O zęby trzeba jak najbardziej dbać, bo nie daje satysfakci tylko ładny naturalny kształt najczęściej żółtych zębów...ważna jest biel i doskonałe proporcje... Marzenia zawsze czekają w naszej wyobraźnia, mi udało się to jedno z wżniejszych spełnić i z tego będę się już jedynie cieszył... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kawoszka1111
Witam:). Chciałabym się pochwalić, że od miesiąca mam 9 koronek na zębach i są przeeśliczne:D. Tylko do pełni szczęścia brakuje mi jeszcze jednej, narazie jednak będę miała założone w tym miejscu dużą plombę, bo nie stać mnie na jeszcze jedną:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kawoszka1111
I płaciłam 360zł za jedną koronkę:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam prosze o rade. mam jedynki plombowane z każdej strony, 2,3 i 4 sa martwe, ciemne i moga sie ukruszyc w kazej chwili. dentysta zaproponowal koronki. ja nie chce za bardzo koronek. co mozna zrobic aby poprawic wyglad i zabezpieczyc te martwe. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Parys Widocznie w Twoim wypadku to był dobry krok skoro był to az taki kompleks. Ja natomiast sie doluje bo grozi mi jedna koronka (szostka) z powodu zle wykonanego keidys leczenia kanalowego i pod plomba rozhulala si prochnica ......a tez mam 25 lat. JA rozpaczam z powodu grozby jednej koronki w tym wieku, Twoje podejscie jest lepsze :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Droga Iganatko! Warto dbać o zęby pod względem estetycznym...Jeśli Ci się popsuł ząbek, musisz wstawić najlepiej koronkę...Nie ma się czym przejmować...Ja mam z przodu założone i jestem bardzo zadowolny...Ty założysz z boku i też będzie ok... Odwagi i przełamywania barier...Niestety nie jesteśmy idealni, a tym bardziej trwali i niezniszczalni...Trzeba czasami zmieniać naturę według naszych potrzeb... Pozdrawiam Parys1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goosha
witam, mogę się dołączyć? nie chcę rozpoczynać gorzkich żali, powiem tyle, że straciłam jedynkę, jedynie korzeń się zachował, i pozostałe 3 górne zęby są nienaturalnie cienkie, i nie najładniejsze. chciałabym zrobić koronki... i czy jest tu ktoś obeznany w temacie? chcę zadać kilka pytań. jakie są orientacyjnie ceny koronek porcelanowych? i czym jest most, jest on widoczny? mojej koleżance "dentysta-specjalista" zrobił 2 jedynki, ale wyglądają jak sklejone, jakby to był jeden ząb przedzielony kreską. obawiam się, że to te mosty, i nie wiem, co zrobić z tą nieszczęsną jedynką. nie chcę, aby moje zęby wyglądały jak sztuczna szczęka. i jak długo trzymają się koronki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goosha
jeszcze raz ja ;) ma ktoś może doświadczenia z innymi niż porcelanowe? dobrze wyglądają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich niezdecydowanych-ja miałam na początku maja robione koronki z cerconu.Dla mnie rewelacja!Tylko jest jeden problem-finansowy,ponieważ jeden ząb kosztuje 1100,ale mimo wszystko polecam:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janush, odpisałam Ci na Twój e-mail. Goosha,jeśli korzeń jest zdrowy dentysta osadzi koronę na wkładzie korzeniowym,dobry technik zrobi ja tak, że nie bedzie wyglądała jak sztuczna.Ceny koronek od 300zł wzwyż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaho8
Witam, dzisiaj wstawiałem zęby 11, dentysta źle dobrał kolory... 11 są jaśniejsze co widać gołym okiem, zęby są duże, lepiej lepiłem sobie z gumy :) co w tej sytuacji można będzie zrobić? Czy zęby można będzie skrócając i szlifując z przodu alby je pocieniować bo wydalą się straszne grube... Jak patrze na te zęby to widzę ze chyba dentysta spaprał sprawę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beciawrp
Proszę was o pomoc bo już zupełnie nie wiem co zrobić a widzę że moja dentystka też nie bardzo. Ze względu moje słabe i brzydkie genetycznie zęby zdecydowałam się na założenie na całych moich zębach koronek. Ze względu na cene i przekonanie mojej dentystki założyłamjak do tego pory 8 koronek kompozytowych 4 z lewej i 4 z prawej strony. Problem polega na nieustającym bólu zębów. W momencie opiłowania ich i chodzeniu w probnych koronach nie było problemu ale teraz umieram z bólu. Biorę co 3 godziny systematycznie tabletki ale i tak zwijam sie z bolu. Ból jest takie nieustalony miejscowo. Moja dentystka chce przeleczyć mi jednego z zebow kanalowo ale ja mam pewne watpliwosci czy zdrowego zeba trzeba w ten sposob potraktowac. W dodatku skad ona bedzie wiedziec ze to ten skoro bola wszystkie. Prosze pomozcie co to moze byc czy moze lepiej je sciagnać i nie bedzie mozeliwosci ich noszenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spróbuj płukać płynem Eludril rozcieńczonym wodą, być może masz zapalenie dziąseł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pilot650
witam. chciałbym uzyska pomoc na temat mostów porcelanowych. otóż w zeszłym roku założyłem most porcelanowy na górnej szczęce od nr 8 do nr 8 a w tym roku skończyłem zakładanie teak samo tylko na dole. I są problemy. Otóż już po założeniu górnej części po paru miesiącach dwa zęby się ukruszyły i zostały czymś tam wypełnione, do dzisiaj to trzyma ale czy jest to fair wobec mnie i jakości wykonania. Poza tym górny jak i dolny most mnie ciągnie, występują naprężenia przy otwieraniu jamy ustnej, wysuwaniu szczęki do przodu, przesuwaniu jej w boki co często doprowadza mnie do furii. Byłem u protetyka a ten ciągle coś szlifuje i nic nie ustępuje i odnosze wrażenie, że mnie zwodzi.Poza tym czuje Ze Nr 8 nie dochodzi do dziąsła. A do tego góra różni się od dołu nieco odcieniem. wszystko do d.... Czy ktoś potrafi mi pomóc, wskazc jakąkolwiek droge. Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zęby skruszyły się, bo pewnie były martwe i niewzmocnione wkładem korzeniowym,a powinny!Jeśli most jest dobrze założony, to nie powinno nic ciągnąć, tym bardziej,że minął rok,więc kwestia przyzwyczajenia nie ma tu nic do rzeczy. Przykra sprawa, bo musisz złożyć reklamację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirelkaaaa
hej, mam pytanie jak ma teraz zalożone na tydzien tymczasówki - robie koronki na obu górnych dwójkach- to jak to wygląda pod wpływem światła ultrafioletowego? nie widac tego czy swieci sie jak pozostałe zeby???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam mam pytanie. czy ząb z koronka jest większy od pozostałych? wczoraj założyłam na trojke i jestem wściekła bo jest o wiele większy niż ten z drugiej strony. dentysta proponuje okoronkowanie jedynek ale w takim wypadku będe wyglądała jak bym sobie założyła tic-taki z przodu. jak powinna wyglądać dobra koronka? poszukuje dobrego gabinetu w rejonie mikołowa. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ząb z koronką powinien byc tej samej wielkości jak pozostałe zęby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maloma
jejku przeczytałam wasze forum ale nadal nie wiem co robić. Mam 1 martwą jedynkę u góry, 1 na dole i trochę krzywy zgryz. Niestety, 2 i 3 też są po przyjściach, więc właściwie każdy ząb ma trochę inny kolor. Mój dentysta proponuje mi założenie koron na jedynki i dwójki u góry i na dole. U góry pełnoceramiczne lava, a na dole porcelanowe na podbudowie metalowej. Strasznie się tego boję. Nie wiem czy rzeczywiście są później takie problemy z dziąsłami, cały czas ma się wrażenie, że ma się sztuczne zęby i ciągle trzeba na nie uważać. Czy warto ryzykować coś takiego dla ładnego uśmiechu. Może mi ktoś odpowiedzieć, kto ma takie korony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ehhhhhhhhh
Witam! Mam żołte zęby. Przednie raczej mam zdrowe, jedna 1ka górna jest po kanalowym leczeniu no i jest ciemniejsza;/ Moje życie jest jakby ograniczone przez moje ładne uzębienie lecz żółte. I co najlepsze to nie jest moja wina tylko rodziców w moich młodych lat... Co proponujecie?? Ile ja mam zrobic tych zębów?? Boli po puszczeniu znieczulenia?? Dodam, że mam niezdrowe zeby przez zaprzestanie chodzenia do dentysty bo strasznie sie go boje... panicznie boje sie stomatologa. Słyszałem też, że robione są operacyjnie zęby tym, ktorzy wlsanie maja paniczny strach... Dlamnie to pieklo! niczego innego sie tak nie boje Z góry dziekuje za uwage pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uchh...
witajcie, mam bardzo zniszczone przednie górne zęby mój stomatolog powiedział ze muszę wstawić korony na metalu , na inne mnie w tej chwili nie stać, może ktoś już ma,więc mam pytanie czy bardzo widać że to "sztuczne" zęby proszę o odpowiedź bo już za tydzień idę na spiłowanie , jakoś nie jestem przekonana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwelka
witam czy moge zalozyc koronki na 3 krzywe zeby( 2, 3 i 4) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zakrecona90
witam!! mam szpary pomiędzy zębami i bardzo małe zęby... mam mieć korony porcelanowe na 1nki i 2jki po obu stronach u góry.,. jak myślicie?? czy to widać że są sztuczne>?? i czy są trwałę? bo dentysta mówi że tak i że mogą starczyć nawet na 20 lat!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamatatamamdwalata
Zakręcona90 - pewnie, że nie widać tych koronek, ale zależy jakie Twój dentysta Ci zrobi, ja mam koronkę na jedynce już kilka lat, niestety nie jest porcelanowa i jest teraz czarna, ale mój dentysta postanowił zadbać o mojego ząbka i sam zaproponował mi zdjęcie starej koronki, oczyszczenie zęba pod koronką i wstawienie już nowej koronki. A jeśli chodzi o korony na podbudowie z metalu ja mam ten sam problem, bo też mnie nie stać na pełnoceramiczne i też chciałabym wiedzieć, czy nie widać wielkiej różnicy między zębem naturalnym, a koroną na podbudowie z metalu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×