Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Łodzianin

Praca w Mc Donalds

Polecane posty

Cały czas dziwi mnie głupota ludzka...związana z tym, że ludzie pozwalają sobą pomiatać w \\\"restauracjach Mac Donalds\\\". Osobiscie pracowałam tam 3 miesiące a obrzydzenie ogólnie tą firmą nie minie mi zapewnie do konca życia- nie wchodze tam nawet na loda...Pracowałam w Łodzi przy ulicy Inowrocławskiej a co tam się wyprawiało do dziś przyprawia o zawrót glowy (2002 r)...praca przymusowa po 12 godzin dziennie - dziewczyny płakały ze zmęczenia( nieważne że w grafiku miały 6 lub 8 albo 10 godzin)ja wychodziłam o czasie chociaż straszono mnie naganą ;-) niejaka pani menadzer Grażynka lubiła stosować takie taktyki...na domiar złego oszukano mnie na pensji, nie wypłacono wypracowanych godzin...z dnia na dzien zminieniano grafik ( np zamiast 41, 42 godzin w tygodniu \\\"poczestowano\\\" mnie 56 godzinami)...oczywiscie wszystko za psią stawkę bez żadnych dodatków za niedziele....) Pewnego dnia kierownik ze złosci - zabrakło jakiegos sosu -rzucił z całej siły pudłem po frytkach przez kuchnię ...ledwo co się uchyliłam... Wtedy nie wytrzymałam ...poszłam na zwolnienie...i złozyłam skargę w Inspekcji Pracy( nikt o tym z restauracji nie wiedział- zastrzegłam dane osobiste)... Efekt taki był, że sprawdzono restauracje \\\"od góry do dołu\\\"- i kierownik musiał odejść... ...od czasu do czasu przechodzę obok tego McD...jak widze kogos na lobby majtającego mopem miedzy nogami stojących klientów to dostaję gesiej skórki... mam taką nadzieję, że kiedyś ludzie się obudzą...i powiedzą NIE... Niestety czasami trafiałam na podobne sytuacje... Wytoczyłam innym byłym pracodawcą kilka spraw sądowych z zakresu nie przestrzegania prawa pracy. Jestem po Prawie Administracyjnym Dziś mam 32 lata. Teraz pracuję dla siebie... Prowadzę własną działalnośc gospodarczą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość HAL9000
a mnie dziwi Twoja Bez szacunku pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co Cię takiego zdzwiło w mojej historii? Bez szacunku byli ci ludzie, którzy wykorzystywali pracowników...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do ultraspeed ! niewiem co musiałas robic ze az sie tak nad toba pastwili!ja pracuje w maku na inowrocławskiej od 8 miesiecy i jakos nie narzekam a z manager Grazynka bardzo dobrze mi sie pracuje wiec niewiem co musiałas robic nie tak. U nas nikt nie rzuca pudłami owszem ludzie sie denerwuja ale bez przesady zreszta kazdemu moga puscic nerwy. stawki nie sa takie tragiczne a napewno nie chciała bym siedziec w jakim markecie za 3złote. nie psuj opinii bo nie we wszystkich macach tak jest a napewno nie na inowrocławskiej (przynajmniej teraz) wiesz co oznacza seed store? jak wiesz to wiesz ze inowrocławska to restauracja pokazowa wiec widzisz sama. szkoda ze pracowałas akurat w takim czasie , napewno miała bys inne zdanie o maku pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anty mcd
Witam wszystkich jestem już (dzięki Bogu ) byłym pracownikiem firmy Mc Donalds. Bo to co wyprawia się w tym obozie pracy to przechodzi ludzkie pojecie a mianowicie : -łamanie i naginanie na max prawa pracy ! -poniżanie i obraza pracownika! -skandaliczne i poniżające wynagradzanie pracownika! - upokarzanie pracowników przez niewykształconą ( często po szkołach zawodowych itp.) kadrę menażerską . -wykonywanie pracy ponad siły i wszelkie normy. - Oszukiwanie i okłamywanie pracownika co do jego praw. A WSZYSTKO TO ZA MARNE 600 ZŁ NA CAŁYM ETACIE. A czemu McDonalds zatrudnia osoby starsze na emeryturach : Bo praktycznie nie płaci za nich składek ZUS i innych a ma taniego woła do pracy!!!!!! Pomysł zatrudniania nieletnich w McDonalds na praktyki i staż: Bo nie płaci za nich składek i wynagrodzenia a robi to urząd pracy lub cech (wynagrodzenie w granicach 100-300zł a pracujesz na cały etat jak wół) Za te składki ZUS itp. które teraz opłaca za pracowników McDonalds masz marne szanse na emeryturę lub nawet na zasiłek dla bezrobotnych. Ale jeżeli już się zatrudnisz to pamiętaj kilka uwag!!!!!!!! 1. Za badania potrzebne do pracy mają obowiązek do zwrotu kosztów poniesionych przez ciebie od razu po podpisaniu umowy a nie jak wpierają ze dopiero po okresie próbnym lub inaczej . OD RAZU PO PODPISANIU UMOWY!!!!!!!!!! 2. Okres wypowiedzenia na okresie próbnym wynosi 3 dni a nie jak wpierają 2 tygodnie. 3. Zawsze masz prawo do nie podpisania nagany ,upomnienia i prawo do odwołania się od tego w sądzie pracy który jest bezpłatny. 4. Zapoznaj się dokładnie z kodeksem pracy przed zatrudniejem 5. Pamiętaj MOBING jest karany , wiec nigdy nie dawaj się poniżać. ALE NAJLEPIEJ NIE ZATRUDNIAJ SIĘ W TYM SYFIE, BURDELU I SKURWIAŁEJ KNAJPIE. Z SAMYMI DEBILAMI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Drogi anty mc!nie uwazam zebym była debilka a jesli pracowałes w takim \"dziwnym \" maku to współczuje!u nas nic takiego nie ma!owszem w innych makach nie przestrzegaja prawa ale u nas tak nie jest a napewno nie zarabiamy 600zł na cały etat!wybacz ale troche wiecej(dla studenta wystarczy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do rojek86. Wiesz swoją wypowiedzią nie psuję żadnej opinii…nic takiego tam nie zrobiłam, żeby tak mnie traktowano…z pewnością po prostu trafiłam na nieodpowiedni czas…i na nieodpowiednie dla siebie miejsce- chociaż uważałam, że będzie odwrotnie… ludzie w tamtym czasie tam pracujący nie mający zadowolenia ze swojej pracy ani z zarobków po prostu musieli jakoś odreagować…ale to co już było to już nie mój problem ;-) rozwiązałam go jak mogłam…możliwe, że moja interwencja coś pomogła…;-) Popytaj się starszych którzy tam pracują( nie sądzę byś tam takich znalazła oprócz Grażynki) o kierownika, który oprócz Inowrocławskiej (2002r) miał jeszcze jedną restauracje pod swoją pieczą i nie mógł dać sobie z tym rady…aż w końcu w wyniku kontroli PIPu lub jeszcze innych o których ja już nie wiem musiał odejść….został po nim ładny domek zabaw ;-)… Aha- jeszcze jedno, chciałabym zobaczyć Twój pasek z tymi 600 zł na cały etat …nawet „niebiescy” takiej tam nie mają …zresztą cały etat tam to rzadkość…a 1400 zł jak na pensje menadżera to chyba jakas utopia (zarobki menagera) p.s….koleżanka anty mcd ma rację pisząc, że w Mc było i jest nadal łamane prawo pracy… pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość HAL9000
Mam kilka pytań do pracowników którzy juz jakis czas pracują w MC: 1. Czy u Was w MC jest taka sytuacja ze jezeli dajmmy na to jednego dnia kasjer ma dajmy na to 2 zł na minusie a nastepnego dnia 3 zł na plusie to czy rozliczenie kocowe daje kasjerowi złotówkę na plusie, czy wszystkie wyniki na plusie są doliczane do utargu a minusy trzeba spłacać? 2. Czy takie coś wogóle jest legalne? 3. Czy w jakims miescie manager zarabia 5,7 brutto? 4. Czy pracodawca ma prawo do sciagniecia od pracobiorcy manka z miesiaca? Bo z tego co wiem to np u nas zadnych weksli do umowy z tym zwiazanym nie podpisywalismy, a i w umowie rzecz jasna nie ma o tym mowy. 5. a teraz przepraszam Czy q...a te po...y nie potrafia zatrzymac u siebie pracownika na dluzej niz pol roku? bo za marne 5,7 brutto to se mozna..... ehm szkoda gadac jestem kierownikiem zmiany a q...a 6,8 i ta ogromna odpowiedzialnosc mnie juz dobija.... Ehm zycie niby ale mozna by cos zrobic z tym wyzyskiem w koncu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wielka korporacja Mac nie jest zainteresowana utrzymaniem pracownika na dłużej. Jeśli ty odejdzisz to zaraz na twoje miejsce zjawi się drugi. Wyszkolą go prawie za darmo i jeśli miałby tam pracować tylko miesiąc i tak się to opłaca. Stawki sa marne i nigdy to się nie zmieni bo dużą winę w tym ponoszą sami praconicy bo nie negocjują nie wnoszą o podwyżki...który pracodawca tak by nie chciał? Jeżeli pracujesz na kasie to w umowie o pracę na pewno jest wmieniona odpowiedzialność materialna za powierzone mienie...pracodawca ma w takim wypadku prawo pobrac ci z pensji \" manko\". Nigdy nie było tak , że dzis masz \"na plusie\" i to równowazyć będzie jutro twój \"minus\"... Weksle juz nie obowiązują od konca tamtego roku Aha..na marginesie - wiem, ze jest \"strasznie miło \" kiedy nie ma się kluczyka do swojej kasy ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość labrador
Do anty mcd. To prawda że osoby z zawodowym wykształceniem są menagerami. Ja miałam odejść z KFC i wrócić do MC, w którym pracowałam, ale jak zobaczyłam, że menagerem została dziewczyna po zawodówce, to doszłam do wniosku, że nie będzie mną dyrygować taka osoba. Pal sześć, że po zawodówce, alejuż jako instruktor była nie miła. Co dopiero jako menager.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ermac
witam. jedzie ktos do Warszawy na Mceksperta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
droga ultraspeed! byc moze dla mnie 600 zł to duzo(narazie;d)bo studiuje dziennie 600 zł to ma u nas zwykły pracownik na 1/2 ale to jest zwiazane z reastauracja. jej prestizem wiec nie mowie byc moze gdzie indziej maja nizsze zarobki ale co do prawa pracy u nas jest przestrzegane a co do innej wypowiedzi róznice kasowe spłacane sa od razu ale napewno nie sa sciagane z wypłaty. wszystko jest przestrzegane powiedziała bym ze nawet nieraz za bardzo ale byc moze własnie dzieki twojej skardze wiec dziekuje w imieniu swoim a byc moze i moich kolegów z inowrocławskiej. niewiem jak oni sie na to zapatruja. owszem nieraz narzekamy ale nie jest tak zle. nasza szefowa to zyleta ale tak naprawde dzieki niej to wszystko jakos sie trzyma bo gdyby była taka jak inni kierownicy byłby i u nas jeden wielki burdel a w przeciwienstwie do tego co piszecie tak nie jest. Harówka jest ale jak czytam niektóre rzeczy to az sie dziwie ze jedna firma a tak rózne jej oblicza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość HAL9000
no własnie widzisz w umowie nie ma informacji o spłacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
owszem jest .podpisujesz oswiadczenie zacytuje ci\" oswiadczam ze w ramach systemu rotacyjnego zgadzam sie pełnic obowiązki kasjera i przyjmuje odpowiedzialnosc za mienie powierzone mi na tym stanowisku z obowiazkiem zwrotu albo wyliczenia sie.Za szkode w powierzonym mi mieniu odpowiadam w pełnej wysokosci\" tak jest na mojej umowie. niewiem jak na waszych byc moze was oszukano. albo w waszych makach jest inny system. niewiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mcekspert
jadę na "mak eksperta" to chyba bedzie porażka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość HAL9000
rajek86 no to z tego taki moral ze nie kazdy mc ma taka sama umowe bo u nas nie ma takiej wzmanki:) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wladek pytanie do koksu
czy chodzi ci o tomks waszkiewicza.bardzo wazne dzieki za odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość norah
Wczoraj byłam właśnie w McDonaldzie i widziałam wielkie plakaty, które zachęcały studentów do aplikowania do pracy. W Internecie też jest dość sporo takich ogłoszeń. Ale tak naprawdę czy warto? Słyszałam że tam jest straszny mobbing

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość norah
Moja koleżanka znalazła ofertę pracy na www.gazetapraca.pl w swoim mieście i postanowiła złożyć swoją aplikację do MacDonalda. Mam nadzieję, że jej się powiedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do norah; jesli jestes osoba ambitna nie boisz sie wyzwan i wiesz ze dasz rade łatwo nawiązujesz kontakty z innym to warto to nie jest tylko zwykłe maszynowe robienie kanapek ale równiez opiera sie na wzajemnym wspóldziałaniu kompetencji osób ze soba pracujacych zapraszam do łodzi do pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stevens0n
Pracuje w McD od 8 miesiecy. Szykuje sie awans. Stawka - 7 brutto. Malo. W niektorych restauracjach jest 8,50. W innych - 6,50. Zalezy od obrotow restauracji. Wiecie czemu pracuje za te marne 7zl brutto? Z kilku powodow: McD roziczy cie co do minuty z przepracowanego czasu. Obecny dyrektor okregowy ("Buki") powiedzial, ze jesli na grafiku nie zostanie poprawionych chociazby 5 minut to poleca glowy. Uczciwa praca za uczciwe pieniadze, bez zadnej sciemy, do 10. kazdego miesiace wyplata zawsze jest. McD wrecz szczyci sie swoja przejrzystoscia (co miecha dostajesz RMUE, grafiki sa dostepne do twojej wiadomosci w kazdej chwili). Nie musisz prosic o poprawienie czasu pracy (bo np. pracowales 15 minut dluzej). Ty tego zadasz. Jesli ktos cie prosi o zostanie dluzej w pracy (norma...) to zawsze pyta, a nigdy karze. Taka zasada. Zawsze mozesz powiedziec "nie". Grafik jest zawsze ustalany na 4-5 dni (a czasem nawet 7) wczesniej. A jesli sa jakies zmiany to zwykle osoba z dzialu personalnego do ciebie dzwoni i cie informuje o tym. Pracuje na 1/2 etatu, w miesiacu wychodzi ok 80 godzin. Dostaje za to ok 500zl (rozne dodatki, ekwiwalent np. z obuwie czy pranie). Nie wiem gdzie wy pracowaliscie, ze mieliscie 600zl za pelen etat. Co do atmosfery - nie uogolniajmy. Sa rozne restauracje i rozni menagerowie. Ale generalnie zasada jest jedna - im wieksza restauracja tym gorsza atmosfera. U mnie jest w porzadku :) Krzyczenie na pracownikow? A gdzie tam. Kierownik mojej restauracji z tym od dawna walczy z dobrymi skutkami. I w kazdej restauracji tak powinno byc. Czasem trafi sie jakas frustratka, ktora musi sie wyladowac w pracy. Ale takie osoby czesto wylatuja po tzw. Rap Sesji (spotkanie z osoba z zewnatrz reestauracji). Myslicie ze w macu nie ma zwolnien? Mylicie sie. Znam juz kilka przypadkow. Ale powiem wprost - wkurwia mnie ta robota :P Czasem w mlynie na serwisie mnie cholera bierze od tego bydla po drugiej stronie kas. Ale co tam - jakos to bedzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alicka84
Cześć pozdrawiam wszystkich pracujących w makach! Szczególnie w Łodzi! A najgorętsze buziaki dla całej ekipy z Inowrocławskiej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dddddD
a ja jestem instruktorem w pewnej wrocławskiej restauracji i dali nam podwyżki...minimalna stawka godzinowa 9.20 brutto, czyli nie jest tak źle:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Omiatacz
Pewnie Bielany albo Rynek. Ale rynek to pojebana restauracja. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dominikmc
jezeli chodzi o ten urlop to kodeks pracy mówi tak kp Art. 154. § 1. Wymiar urlopu wynosi: 1) 20 dni - jeżeli pracownik jest zatrudniony krócej niż 10 lat, 2) 26 dni - jeżeli pracownik jest zatrudniony co najmniej 10 lat. § 2. Wymiar urlopu dla pracownika zatrudnionego w niepełnym wymiarze czasu pracy ustala się proporcjonalnie do wymiaru czasu pracy tego pracownika, biorąc za podstawę wymiar urlopu określony w § 1; niepełny dzień urlopu zaokrągla się w górę do pełnego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gocha83krk
Byłam na McEkspercie, bylo zaj*****. Niezly hotelik. kuchnia-szwedzki stól. a imprezka, zarabista (niczego nie brakowalo) a o Mc'ku napisze pozniej. pozdor dla WSZYSTKICH ktorzy byli na konkursie. heeh imprezka to sie zaczela w pokoju 101 ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KRAWA
Siema ludziska.To co ludzie powiedza to parodia.Chcesz do toalety?-OK.tylko ktos musi zastapic dana osobe na stanowisku.ja robilem 3lata iczytajac wypociny innych na tym forum stwierdzam ,ze nic nie wiecie o tej firmie!!!To prawda ,ze jak nic sie nie dzieje ,nie ema ruchu to i tak trzeba cosik robic( doczyszczac wczesnij doczyszczane np.blachy ) bo ocyt.jednego z operacyjnych menagerow,nie zabardzo wykrztalcony-zawodowa!!!!, "za nic nie robienie my nie placimy"!.Uwazam,ze warto popracowac w tym syfie ,chociaz kilka miechow i zobaczyc co znaczy prawdziwa,ciezka robota.osoba podpisujaca umowe powinna bardzo dokladnie przemyslec w jakich godz.moze przacowac bo potem nie bedzie popros,i beda krecic.warto popytac o zwiazki zawodowe,zapisac sie, wtedy na pewno nikt nie bedzie pracowac ponad dopuszczalna ilosc godzin.warto sprobowac popracowac troszke,ale nie za dlugo bo cie zgnoja!!!uwaga na nagany!rzucaja nimi na prawo i lewo a o upomnieniach na pismie to nikt nie pamieta!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PITER1
witam .a czy wiecie ,ze w Polsce jest zwiazek zawodowy w McDonald's? jezeli Macie problemy z godzinami ,Pracujecie ponad normy, Chcielibyscie poprawic warunki swojej pracy pytajcie o Ziazek zawodowy Solidarnosc,ktory istnieje od ok.3 lat w restauracji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×