Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość xyz...

tycie po tabletkach antykoncepcyjnych

Polecane posty

Gość ciekawskaoo
Co to znaczy antykoncepcja doskonała? Ja tabletki biore od 4 lat i w ciaze nie zaszłam, oczywiscie stosuje sie do różnych wskazan lekarza. Co do skutków ubocznych to nie wszystkie je powoduja-trzeba hormony dobrze wybrac. Słyszałas własnie może o tabletkach z hormonami zblizonymi do tych naturalnie występujacych w naszych organizmach? To co niby ma być szkodliwego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie mówię nawet o szkodliwych rzeczach, ale choćby ten spadek libido. A antykoncepcja doskonała to przede wszystkim w stu procentach skuteczna, a wiadomo, że jak na razie taką pewność daje tylko celibat. I nie wiem czy to prawda, ale czytałam, że skuteczność tabletek może obniżyć wiele czynników, np. choroba czy zażywanie jakichś leków. Więc jak dla mnie to i tak jest loteria :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spadek libido też może mieć związek ze złym dobraniem tabletek, u mnie na serio się poprawiło, w sumie przy pierwszych tabletkach też jakoś specjalnie nie narzekałam, a cała medycyna idzie na przód no bo porównajcie te stare tabletki z nowszymi - robią co mogą żeby nam było choć trochę lżej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale i tak jest do d**y, mogłabym znieść wieeeele złych skutków gdyby skuteczność była naprawdę doskonała, a tak to i tak nie ma sto procent pewności. Tak samo gumy - obniżają przyjemność, a też jest loteria i jeszcze bardziej trzeba uważać - żeby nie pękły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość choineczka mała
No nie przesadzaj. Skutków ubocznych przy dobrze dobranych tabletkach nie ma! Poza tym jesli bierze sie je regularnie i systematycznie to są bardzo pewnym sposobem antykoncepcji. Ja biore 4 lata i dzieci nie mam bo jeszcze nie chce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale czasem czytam, że ktoś wpadł i tak. Może właśnie dlatego, że jakieś leki czy choroba obniżyły skuteczność... Na razie miałaś farta, ale kto wie co będzie dalej... No i skutki są nie tylko podczas brania, ale i po odstawieniu, np. masowe wypadanie włosów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie no porównywanie skuteczności tabletek i prezerwatyw to trochę głupie, prezerwatywy zdaje się ok 70% skuteczności, tabletki 99,99 %, a z tabletkami możesz wpaść jeśli bierzesz je nieregularnie lub wlasnie nie zabezpieczysz sie dodatkowo po wymiotach lub przy braniu niektórych leków (wystarczy sprawdzić biorąc dany lek czy będzie wpływał), w innych przypadkach nie ma mowy o ciąży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jest mowa skoro pozostaje ta jedna dziesiąta procenta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tzn. jedna setna ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie no ludzie o czym wy mówicie. Ja biore tableki od 4 lat i nie zaszłam w ciaze. Trzeba tylko stosować sie do pewnych zasad, i własnie nie stosowanie sie do nich to ta jedna setna. teraz mamy XXI wiek i tabletki sa dokonalsze i nie mozna martwic sie o skutki ubocze, bo ja np ich nie mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ta 0,01% to przypadki kiedy kobiety nie stosują się do zasad, ciąża nie bierze się z powietrza, trzeba osłabić działanie tabletki żeby się to przydarzyło. Ginekolog mówi przed przepisaniem czego należy przestrzegać, jak ktoś podejdzie do sprawy odpowiedzialnie to może czuć się bezpiecznie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bgbgbg
wiem, że mnie zjedziecie, ale ja mówię stanowcze "NIE" tabsom antykoncepcyjnym. Mam masę koleżanek, które spuchły jak balony, wyglądaly obrzydliwie, posypało im się zdrowie... Poza tym wpisy tutaj, mówią same za siebie. To nie jest troll - moja koleżanka, która stosuje piguły od 2 lat, zaszła w ciążę, a ja, która uprawiam stosunki przerywane od trzech lat, w tym, 1-3 razy w miesiącu facet kończy w środku - nie mam dziecka. Trzeba tylko wiedzieć jak to robić :) A kończenie w środku nie jest ani dla mnie, ani dla mojego faceta priorytetem. Mało tego, przypuszczam, że nawet biorąc tabletki, nie potrafiłabym spokojnie uprawiać seksu z finałem w środku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No i własnie stąd biora sie potem ciąże. Ja mam dwoje dzieci, odstawiałam kiedy plnowaliśmy z mezem dziecko, a potem brałam z powrotem. Teraz to mamy kobiety takie udogodnienia i tak dobre tabletki, że nie trzeba sie bać. Ja mam teraz Belre i czuje sie tak jakbym wcale zadnych tabletek nie brała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też znam kilka osób, które stosują stosunki przerywane jako jedyną antykoncepcję, ale wydaje mi się, że osoby te po prostu mają problem z zajściem w ciążę. Przecież taka "metoda" nie może działać, zwłaszcza w dni płodne, skoro preejakulat zaczyna się wydzielać czasem jeszcze przed stosunkiem, a w nim są plemniki :O A jakich zasad np. trzeba przestrzegać stosując tabletki? Może ktoś napisać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bgbgbg
trzeba znać swoje ciało. Np. mój facet po prostu nie ma ejakulatu i tyle. Da się, serio, są takie osobniki :) Zresztą, gdyby miał, to bym już miała piątkę dzieci na koncie. Wątpię, żeby z płodnością coś było u mnie na bakier, bo w rodzinie nie było takich przypadków, nikt nie ma problemów "tam". Ale fakt faktem - gdybym była z innym mężczyzną, na pewno nie stosowałabym tej metody, bo ufam tylko swojemu. No i wątpię, że jakiś inny by ogarnął :) Oj, tak się gada, że tabsy nie powodują tycia, ale niestety fakty są inne... poza tym masa skutków ubocznym, o których się przekonacie za 20 lat ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zdruzgotana77
Oj nie przesadzaj i nie strasz kobiet. Najlepiej wszystko zrzucić na tabletki-chodzi mi o tycie. ja jakoś nie przytyłam i moje libido ma sie dobrze. Stosunek przerywany to żadna metoda zabezpieczen. wpadka gwarantowana:-) Na rynku poza tym sa już nowe tabletki, nowej generacji, które naprawde nie powoduja żadnych skutków ubocznych i sa bezpieczne dla kobiet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Brałam anty przez kilka lat a gdy przerwałam z dnia na dzień nie poznawałam swojego ciała.Nigdy nie miałam problemów z wagą a teraz nie wiem co robić PUCHNĘ .Mam 43 lata jestem aktywna fizycznie trzymam dietę ćwiczę ale co najlepsze rozrastają mi się mięśnie jak chłopom po sterydach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie nie ma to miejsca, a tabletki przyjmuję własnie juz długo. U mnie Belara jeszcze sprawiła ze poprawiła sie znacząco moja cera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bgbgbg
zdruzgotana77 - wpadka gwarantowana? robię tak od 4 lat, 15 razy w miesiącu. Nie mam dziecka, nie dokonałam aborcji. Ale nie każdy jest wprawiony. O, dwa posty wyżej następna babka pisze, że spuchnięta jak balon. Niestety, nie macie gwarancji, że Wam przepiszą dobrze dopasowane tabsy. Poza tym ja bym nie ufała czemuś, co na dobrą sprawę nie jest jeszcze przebadane, w sensie wpływu na zdrowie. A sorry, wolę mieć dziecko, niż dojne cyce, raka szyjki czy mięśnie jak kulturysta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie wierze, że stosujesz stosunek przerywany od tak długiego czasu i nie zaszłas w ciąze. to jest niemozliwe i tyle. Może po prostu nie bedziesz miała dzieci i koniec bo masz taki organizm. Normalnie zdrowa i płodna kobieta nie ma szans żeby nie zaszła w ciąze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Racja. Ja stosowałam stosunek przerywany i po trzech miesiącach zaszłam w ciąze. dlatego nigdy wiecej nie zdecyduje sie na żadną naturalną metodę antykoncecji. Ja wole swoje tabletki bo chce z gową planować rodzinę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak kończył w Tobie, nic dziwnego że zaszłaś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
https://www.google.pl/#q=4+lata+przerywany+i+brak+ci%C4%85%C5%BCy macie żywe przykłady na to, że nie da się zajść w ciążę tak łatwo. Bo jak mam zajść, jeżeli plemniki się do mnie nie dostają? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja biorę tabletki od roku. lekarz przepisał mi yasminelle. u mnie nie dzieje się nic poza tym że zdarzają mi się czasami straszne wahania nastroju. Raz się śmieje a zaraz potem jestem tak zła ze masakra. Przytyłam też ale to raczej od tego ze zajadam stres słodkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"https://www.google.pl/#q =4+lata+przerywany+i+brak+ci%C4%85%C5%BCy macie żywe przykłady na to, że nie da się zajść w ciążę tak łatwo. Bo jak mam zajść, jeżeli plemniki się do mnie nie dostają? oczko.gif" Nie zawsze tak jest ja brałam tabletki ok 4 lat i w marcu 2013 roku odstawiła je a w kwietniu już byłam w ciąży. Moja koleżanka brała tabletki prawie 6 lat i po odstawieniu w ciągu miesiąca zaszła w ciąże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Łatwo w ciąze się zachodzi jak się nie chce:-) Jak się próbuje i chce to trzeba czasami poczekać. Jeśli jesteśmy jednak pewni że jeszcze nie przyszedł na to czas to najlepiej brać tabletki. To już nie jest epoka kiedy antykoncepcja hormonalna była niebezpieczna. Teraz są nowej generacji i prawidłowo dobrane nie powodują spustoszen dla organizmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arnit
Dokładnie, dzisiejsze tabletki (jeśli oczywiście są dobrze dobrane) nie zrobią nam żadnej krzywdy. Mi lekarz dobrał super, biorę Vibin mini i żadnych minusów nie zaobserwowałam. A dodatkowo odpowiada mi też system ich łykania, dzięki temu nie zapominam o kolejnej tabletce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tertetka
A czy Vibin Mini to tabletki jedno czy dwuskladnikowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
555565554

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość derdemona
Vibin mini to tabletki dwuskładnikowe, ale o zmniejszonej dawce hormonów. Przyjmuje się je w systemie 21 tabletek i 7 placebo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×