Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość xyz...

tycie po tabletkach antykoncepcyjnych

Polecane posty

mi trądzik zginął zupełnie, ogólnie poprawiła mi się cera i włosy juz zapomniałam, jak wygląda trądzik czasem jakiś pryszcz wyskoczy, ale nie do porównania chociaz to może kwestia wieku a nie pigułek a z drugiej strony, piguły zaczęłam brać w wieku 25 lat ok., może wtedy miał mi ten trądzik już zejść naturalnie chociaż, jakby miał, to zrobiłby to juz wcześniej raczej nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zafira
Pani Ginekolog skoro pani twierdzi ze nie powoduja tabletki tycia, to jak pani wytlumaczy tyle spuchnietych dziewczat, u ktorych sie zatrzymuje woda w organizmie? widze ze nie wiele pani wie o tabletkach (tzn. napewno duzo o takich ktore ''trzeba promowac'' , tylko nic o ich wadach) a dziewczyny ktore maja skutki uboczne rzcaja to swinstwo i nie ida do ginekologa powiedziec o tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oliwietta
Cześć. Mam pytanie - czy któraś z was przyjmowała tabletki CERAZETTE ? Jedyne, przy których mozna karmić piersią. Zaczęłam je brać 6 tyg. po porodzie i mija już 6 miesiąc, a moja waga nic nie spada. Przytyłam po ciązy 10 kilo i stoję w miejscu. Bardzo chce wrócić do wagi sprzed ciąży i zastanawiam się czy jak odstawię te tabletki to coś pomoże. Wczesniej ( przed ciążą ) brałam tabletki dwuskładnikowe ( dawno temu CILEST - bardzo chudłam, Triquilar, Jeanine - przed samą ciążą) i nie było żadnych problemów. Być może CERAZETTE nie pozwala mi zgubić zbędnych kg ?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość załamana tabletkami
niech nikt nie mówi ze tabletki antykoncepcyjne nie powodują tycia. biorę tabletki od pół roku, w tym czasie przetyłam 11 kg, waga przesuneła sie z 51 kg na 62kg. nigdy nie miałam cellulitu, natomiast teraz nie mogę sie go pozbyc. żadne odchudzanie nie pomaga. waga się nie zmienia. przyjmowałam tabletki NOVYNETTE około 27zł i YASMINELLE około 48 zł. to jest straszne zeby tabletki były tak drogie i powodowały takie skutki uboczne. nie wspomnie nic o wachaniach nastroju i zerowym apetycie na seks. jedyna rada odstawić tabletki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przez prawie rok brałam Diane i przytyłam 7 kg. :O Od pół roku nie biorę żadnych tabsów i w końcu udało mi się wrócić do starej wagi (po solidnej diecie i aerobiku)!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość coś wiem...
Musicie zrozumieć, że same tabletki nie powodują tycia... Mogą powodować wzrost apetytu, zatrzymywanie się wody w organizmie, ale sama z siebie tyć nie zaczniesz, tylko dlatego że bierzesz tabsy... A co do cellulitu to akurat prawda, bo tabletki zawierają estrogen, który odpowiada za tworzenie się cellulitu. Im jest go więcej- tym większe prawdopodobieństwo powstawania cellulitu... A te wszystkie zbędne kilogramy to wpływ też innych czynników niż tabletki. Wiem, że pewnie się ze mną nie zgodzicie, ale niestety tak jest... Tylko chcę zaznaczyć: TABLETKI POWODUJĄ SKUTKI UBOCZNE I WPŁYWAJĄ NA ZDROWIE, ale nie są bezpośrednią i jedyną przyczyną tycia!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 4 l na tabletkach nigdy więcej
Witajcie. Ja brałam tabletki 4 lata i od roku nie biorę. kilka razy zmieniałam, były też plastry. przed pierwszym braniem miałam robione badania i już więcej nie będę brała. przytyłam 7kg, miałam ciągle doły, niepanowałam nad emocjami, nie miałam ochoty na sex. tabletki dają pewność, wygodę itp. ale co z tego? jeśli się tak fatalnie po nich czułam? minął rok, a mi moja figura dopiero teraz wygląda jak dawniej i mam lepsze samopoczucie, czuję się sobą. tabletki to jednak chemia i nic tego nie zmieni :( www.dlaurody.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasienka XXXXX
ja brallam yasmin przez 5 miesiecy a to jakos na wyregulowanie meisiaczki, no czy porzytylam hmmm w czasie chyba nie z tak bardzo bo nei czulm. ale po odstawieniu byl koszmar :|cera sie psula, waga o 6 kg wieksz i znowu nieregularny cykl. tabletki byly dobrane bez badan. ale teraz chyba bede musiala wrocic do tbletek hormonalnych bo cykl sie rozregulowala :( Tylko z etereaz bez badan nie zgodze sie na przepisanie tabletek. ale czy lekarz zrobi to dobrze hmm :( to jak los na loterii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dudzio
Ratunku!!! Dwa lata temu (we wrześniu ) urodzilam drugie dziecko i pomimo mojego wieku (wtedy 28 lat) schudłam tak,że po roku bez problemu wchodziłam w spódniczki sprzed ciąży,a potem zaczęłam brać tabletki i niecały miesiąc temu wyrzuciłam te spódniczki i prawie wszystkie swoje ubrania (to były rozmiary s ,xs).Teraz "uzupełniam szafę ciuchami w rozmiarze xl!!!. Biorę od ponad roku regulon. Regularnie ćwiczę i sosuję dietę.Jem dużo mniej niz kiedyś i produkty niskokaloryczne(typu light,czy fit) chleb zastąpiłam wasą,a cukier słodzikiem... i nic!!!! Buzię mam jak pączek w maśle,a do tego nie mogę wychodzić na słońce,bo dostaję wysypki. Jestem gruba i blada jak prosiak. Pomóżcie!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dudzio
I jeszcze jedno. Nie mówcie proszę,że tabletki nie powodują tycia,tylko zwiekszają apetyt. Mój apetyt nie jest większy niż kiedyś,jem dużo mniej i zdrowiej,a jednak przytyłam i nie mogę tego zrzucić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mexx
przez poł roku brałam tabletki microginon21 i niezauwazyłam zadnych skutków ubocznych wage miałam ciagle te sama. jedyne co bylo nie tak to to ze bóle miesiaczkowe nieustały i co miesiac przezywam koszmar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja biorę
yasmin i jestem bardzo zadowolona,poprawiła się cera,miesiączka przebiega bezboleśnie,co do wagi-czuję się lżejsza,ale nigdy akurat z tym problemów nie miałam (jedynie przy harmonecie nie mogłam powstrzymać apetytu,ale je szybko odstawiłam),czasami tylko pobolewa mnie głowa,ale tak to same plusy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja przez rok juz zazywam harmonet inawet schudlam a mam tendencje do tycia wiec sadze ze to zalezy takze od organizmu jak sobie z nimi poradzi.gw snody ja zapytalam moja ginekolog czy moge przytyc odpowiedziala ze dawki hormonow teraz sa takie male ze to raczej niemozliwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przytyłam
Ja również przytyłam i to cholernie dużo po tabletkach Cilest. PO urodzeniu dziecka schudłam do swojej wagi i było super, kiedy zaczęłam pracę, zaczęłam brać Cilest i tyć, tyć i tyć jedząc mało. O seksie mój mąz prawie zapomniał a ja wyglądam jak słoń bo przybyło mi ok 7 kg i nie moge schudnąć. Więc postanowiłam nic nie brać ( może będę miała szczęście i potomstwa nie będzie jeszcze), zrobić przerwę na pół roku, a potem...może spirala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aicha 27
Regulon-po miesiącu 1,5kg, nieżle. Ale ja chcę przytyc więc mi to pasuje. Tylko że mam taki brzuch jakby 'wzdęty' ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dudzio
Fajnie,że zaczęłyście brać udział w rozmowie... Mi zaczęło być trochę lepiej. Wkurzyłam się i w końcu poszłam z tym do mojego ginekologa,a on zmienił mi tabletki na yasmin. Jestem po pierwszym opakowaniu,a już w jego połowie schudłam jakieś trzy kilo. Na razie tyle i stop,ale mam nadzieję,że się ruszy dalej. Najdziwniejsze jest to,że schudłam jak przestałam ćwiczyć-wcześniej tyłam po tabletkach i ta masa przeradzała się w mięśnie,a nie znikała. Teraz,kiedy już nie tyję,to może ćwiczenia pomogą mi zrzucić trochę więcej...Zaczynam jutro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Kiedy raz na zawsze zapamiętacie że tabletki antykoncepcyjne nie powodują tycia!!!? Powodują większe łaknienie, większą chęć na jedzenie i tyle. \" sorry ale wkurza mnie takie pieprzenie, przeciez jedno z drugim sie jak najbardziej łączy. Wiekszosc kobiet wie jak to jest miec chcicę na slodycze przed okresem lub na rózne \"dziwne\" rzeczy podczas ciązy, podobnie jest podczas brania tabsów anty gdy dzialają na nas hormony, no ale marketing to marketing ;) A teraz druga kwestia - można zwiekszyc swoje wymiary nie zwiększajac swojej wagi - to tak zwane \"opuchnięcie\" - ja podczas brania novynnette nie przytylam wagowo ani grama za to nie miescilam sie w spodnie bo mialam szersze biodra i brzuch, no ale chyba nie po to bierze sie tabsy anty by przy okazji brac tysiac specyfików np. przeciwdzialajacych zatrzymywaniu sie wody w organizmie lub antydepresantow...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dudzio
Apropos facetów... Mój mąż to nawet był zły,że ja chcę schudnąć,bo nie lubi jak jestem chudzina. Zmienił zdanie jak pomimo schudnięcia urosły mi piersi i stały się bardziej jędrne. Okazało się,że "efektem ubocznym" yasminu jest duuużo bardziej kobieca figura---wcięcie w talii,a biuścik i bioderka w "fajnym" rozmiarze... Teraz mówi "a bierz ten yasmin nawet kilogramami" i oboje jesteśmy zadowoleni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z wlasnego zycia...
Ja biorę tabletki dokladnie od roku czasu.... jest to dobry środek antykoncepcyjny> Chcialbym sie wypowiedziec na temat tycia: przytylam 10 kg choc jadlam jak zwykle a nawet mniej w ciagu roku czasu i jest to duzo pod wzgledem tycia:( z opowiadam moich kolezanek jest tak samo choc nie powiem niktorym nic sie nie dzieje a nawet i chudną wiec zalezy to od organizmu niestety sama nad tym ubolewam ... nie chce absolutnie nikomu ich odradzac bo to moim zdaniem najlepszy srodek antykoncepcyjny:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jazdowniczka2007
przez jeden miesiac brałam po 4 miesiacach od porodu YASMIN i przytyłam 3 kg. ale teraz biore YASMINELLE i nietyje wogóle nawet schudłam 4 kg. Polecam:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martaaaaaaaaaaaaa
a ja biore diane 35 od miesiąca i już przytyłam 2 kilo :/ nigdy nie tyłam, miałam stałą wage i byłam bardzo chuda, teraz wylewa mi sie tłuszcz ze spodni :/ zaczynam ćwiczyć, nie wiem co dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katija
witam... jako nastolatka bralam cilest i wszystko bylo ok, znaczy waga stala w miejscu. teraz rok po porodzie postanowilam wrocic do cilestu, niestety apetyt tak zaczal mi dopisywac ze po mies przytylam 7 kg!!! :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o_l_c_i_a_1_9
Niedawno zaczelam brac tabletki CILEST. Dopiero zazylam trzy tabletki. Chcialabym dowiedziec sie po jakim czasie zauwaze ze te tabletki nie pasuja do mojego organizmu, ze np tyje... bo to jest chyba najwiekszy problem kazdej dziewczyny. Jak narazie nie boli mnie glowa, czuje sie dobrze ogolnie. I jeszcze jedno pytanko. Czy jesli okaze sie ze tyje to czy po odstawieniu tych tabletek moge powrocic do mojej dawnej wagi czy to bedzie bardzo trudne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelayna
Biore tabletki od 1,5 roku(przez 1 rok bralam Diane 35 i pół roku biore Harmonet)dzieki nim pozbylam sie problemow z jajnikami,jednak w ciagu tego czasu przytylam z 55kg do 75kg.Po samej Dianie przytylam 10kg wiec poszlam do gienkologa ,ktory zapenil ze po Harmonecie schudne gdyz nie zatrzymuje wody w organizmie.Do tej pory nie widze zadnego rezultatu,pomimo,ze jem o wiele mniej niz jadlam przed braniem tabletek.Jaka jest szansa ze po odstawieniu tabletek schudne??Czuje sie z moja waga bardzo zle wiec prosze o odpowiedz.Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Harmonet
A ja od 10 dni biore harmonet i tez mam ich dosyc :( boli mnie codziennie głowa, mam nudnosci, boli mnie brzuch i jestem strasznie śpaca... Mam nadzieje ze jak bede przy 2 opakowaniu to bedzie lepiej ale sama nie wiem czy nie lepiej zebym na tym jednym zakonczyła? jak to jest? przejdzie to czy nie :( dodam ze to moje pierwsze tabletki w zyciu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Harmonet
Niech mi ktos odp ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość harmonet jest poobno
gówniany ze wzgledu na wysokie ryzyko zakrzepicy, (wiad. forumowe) po anty sie tyje.... gdyz np estradiol wpływa na podwyższenie cholesterolu i zwiekszenie tkanki tłuszczowej niestety po tabsach mam wiekszy rozmiar biustu :( i przypadkowo zieki dobrej p. doktor dowiedziałam sie czemu mam zawyzony cholesterol tych infor nie znajdziecie na ulotce, niestety.... ja brnęłam po składzie leku i zagladałam do lekarskiego słownika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość harmonet jest poobno
Estradiol (ATC: G 03 CA 03) - żeński, sterydowy hormon płciowy, Odpowiednik męskiego testosteronu. Jest podstawowym, naturalnym estrogenem. Odpowiedzialny za rozwój żeńskich narządów rozrodczych, reguluje cykl płciowy i ma wpływ na zachowanie seksualne, rozrost błony śluzowej macicy. ______________________ Gruczoły sutkowe - rozrost podścieliska (tkanki łącznej włóknistej i tkanki tłuszczowej), pobudzenie rozrostu komórek pęcherzyków i przewodów wyprowadzających. biore MICROGYNON

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tola 1979
no ale przeciez ten tluszcz sie skads bierze....Balans masowy i skladnikowy musi byc nie ma cudow tyle ze moze tabletki powoduje zwiekszenie laknienia albo spowalniaja metabolizm no przeciez taka mala tabletka nie moze zmienis nam wagi sama w sobie ja biore marvelon i chyba przytylam ok 3 kg ale z drugiej strony to ja sobie zawsze pozwalalam czyli coz dieta i cwiczenia i powinno byc OK zobaczymy co powiem za miesiac.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anomis
witam wszystkich ja przez prawie 5 lat bralam rigevidon na poczatku bylo ok ale pozniej zaczelam tyc i tyc ok 10kg a zazwyczaj bylam szczupla.teraz zmienilam na yasmin i musze przyznac ze nic sie nie zmienia.dalej tyje.waze teraz ok 65kg ale nie mam zamiaru byc wieksza.nie jestem obrzarciuchem wlasciwie to nie jem slodkiego wogole.wiec uwazam ze to tylko zalezy od organizmu jak on toleruje tabletki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×