Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Sia

Jak stosować Luteinę na regulacje cykli i czy pomaga ona zajść w ciążę?

Polecane posty

Gość teresa112
Cześć dziewczyny mam spory problem pomóżcie proszę.dostałam od lekarza luteine 50 podjęzykowy na uregulowanie okresu i ma mi pomóc w zajściu w ciążę.Problem polega na tym,że czytając wasze wypowiedzi i najprawdopodobniej macie racje luteine trzeba przyjmować od 16dc.a mi się popierdzieliło,że od 1dnia miesiączki przez 16 dni,biorę już 13 dzień i dzisiaj rano było słabe plamienie.Co mam robić dalej przyjmować ja dalej, czy przestać?Z góry dziękuję i pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niestety znów I KRECHA :( dziś 41dc ale juz nadzieji nie mam. wyniki meża tez kiepsko, stwierdzona teratoozospermia czy jakos tak, to znaczy ze bardzo duza ilość plemników o nieprwidłowej budowie.. wiec i szanse o wiele mniejsze. na necie pisza ze zajscie w ciaze moze trwać 3 razy dłuzej niż u zdrowej pary i niestety moze byc tak ze zapłodni komórke chory plemnik, z tego powstają ciąże źle wyksztalcone i poronienia to tak w krótkim opisie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anafora
hej elus moze u ciebie jakies zaburzenia ja jak nie było u mnie owulki to miałam cykle po 40 pare dni takze moze warto by pojsc sprawdzic czy ona wystepuje bo mimo ze mnie jajniki kuły i był sluz to jej nie było A u meza to nie ciekawie az tak moze jakies leki i da sie poprawic cos teresa 112 niestety ja ci nie pomoge najlepiej zadzwon do gina to on powie co robic ale ja bym odstawiła i poczekałam na @ a od nastepnej bym brała od 16 przez 10 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teresa 112 uważam ,że powinnaś nie brać dalej luteiny-skoro już pojawilo sie plamienie,to teraz czekaj na @. Mi lekarz powiedział,że jesli w ciągu brania luteinki wystąpi @ albo plamienie-to mam ją odstawić. A w następnym cyklu bierz od 16 dc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teresa112
dzięki za informacje.No właśnie mój problem polega na tym ze nie mogę dodzwonić do swojego gin.bo jest na feriach,już dzisiaj nie brałam luteiny bo dalej są plamienia.Jak mam traktować te plamienia jako okres?i od tego odliczyć 16 dni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anafora
tereska zapisz sobie kiedy nie brałaś lutki i poczekaj moze dostaniesz @ a jak bedziesz tylko plamic to ten dzień ktory zapiszesz bedzie 1 dc i 16 dc wez luteine choc mi sie wydaje ze jak teraz nie bedzie @ to przyjdzie tak jak powinna a teraz to wywołało u ciebie plamienia A ja jutro koniec z @ wkońcu bo bzika dostane Nie wiem czy przez to CLO mam co miesiac obfitsza @ bo teraz to była masakra boje sie ze sie nabawie anemi przez to i jutro znowu CLO i do gina za tydzien juz mi sie nie chce tak do niego latac dokładnie wiem kiedy bedzie owulka bo jak jajnik zacznie bolec to sie zaczyna owulka u mnie ale jeszcze 3 cykle oprocz tego i koniec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anafora
dorotko mam do ciebie prośbe bo nie pamietam nr gg czy mogłabys mi podac bo mi dysk wysiadł aja nie moge sobie przypomniec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam moje Panie :) zastanawia mnie taka jedna sprawa....od kiedy zażywam luteine przybrałam na wadze mimo, iż moje nawyki żywieniowe się nie zmieniły.... nie wydaje Wam się, że też zrobiłyście się krąglejsze? Chce zacząć chodzić na siłownie, i zarzucić jakąś dietę, ale się boje :( boje się że nie będe wiedziała, że jestem w ciąży i zaszkodze mojemu maleństwu. Choć z drugiej strony zle sie czuje w swoim ciele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie miałabym nic przeciwko,gdybym troszke przytyła po luteince:) Chciałabym byc troszkę okrąglejsza.....ale jem jem i nic. Na ulotce czytałam,że luteina może prowadzic do zmiany w wagi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie jestem zadowolona z efektów ubocznych :P no ale jakos to zniose ;) po ciazy zrzuce te zbede kilogramy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agisia29
hej dziewczynki gdzie sie podzialy wszystkie juz zaciazone kobietki co u was napiszcie jak znosicie ciaze troche sie powymieniamy u mnie 7 tydzien i nic nie moge jesc no ale coz takie to uroki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justysia860410
witam ja mam ciąże zagrożona ale lekarz mówiżeby się nie martwić bo dzidzia rosnie jak na drożdzach. Mdłości już mi mineły więc jest dobrze i znam płeć i bedzie dziewczynka pozdrawiam was wzystkie buźka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
justysia, bedzie dobrze, dzidzia rosnie to nie ma czym sie przejmowac. dorothy co u ciebie? martuś co do lutki..hmmm po 3 miesiacach przytyłam, zrobiłam sie pyzka taka..jak by woda ze mnie nie schodziła, ale teraz troszke zeszło, no i pojawiły mi sie problemy z cera.. anaforko jak u ciebie? agisia a jak Ty sobie radzisz? tereska tak jak pisza dziewczyny, odstaw i zobacz co sie stanie, czy bedzie okres czy mocne plamienie.. dziś 44dc.. aleeeeeeeeee... od wczoraj moja tempka jest najwyższa ze wszystkich cykli jakie miałam podniosła się o 2 kreski wczoraj i dzis znow o jedna.. albo to owu i jest skok ( tylko skad takaaa wysoka tempka) albo juz sama nie wiem. jezeli nie dostane @ do poniedzialku to ide na bete bo we wtorek do gina i nie mam zamiaru isc jezeli moze zaciążyłam - logiczne :P całuski rybeczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
natka a który dc teraz? nie kazdy przytyje, ja fakt miałam po niej wiekszy apetyt i to pomogło przybrac na wadze, od nastepnego cyklu zaczynam branie lutki, zobaczymy co bedzie sie dzialo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja biorę luteine 2 cykl. Wcześniej przez pól roku brałam duphaston. Po luteinie troszke cera mi sie pogorszyła,bola piersi przed @. Nie tyje,ale tak jak wcześniej pisałam -jakbym pare kilo przytyła byłoby ok. Każda z nas inaczej reaguje na leki jedna tyje,inna nie....wiec nie ma co sie tym sugerowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agisia29
justysia a w ktorym jestes miesiacu ciazy? ja jestem 7 tydzien i najsmieszniejsze jest to ze mam nudnosci nie rano ale wlasnie zawsze wieczorem .elus dzieki jakos daje rade trzymam kciuki moze u ciebie tez sie udalo buzki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agisia29
elus ja mialam na poczatku ciazy caly czas37st.C i tez mnie to dziwilo a tu sie okazalo ze jest dzidzia wiec moze moze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tylko skad u mnie tempka taka od 3 dni a mam 45dc??? juz zgłupialam, ostatni test robilam w środe..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justysia860410
ja jestem 19 tyg ciąży a ja miałam nudności przez cały cas czy to rano czy wieczór

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natalka85
hej dziewczyny,dawno mnie nie było,komputer mi trochę nawalił.Więc tak czuję się po prostu bosko:) właśnie zaczął się 20 tydzień,od jakiegoś tygodnia maleństwo wyraźnie daje znać,że jest:) już wcześniej coś czułam,ale delikatnie i tylko czasem dawało porządnego kopa hehe,jutro jadę do gin,będę miała robioną glukozę i pewnie połówkowe usg,mam nadzieję że mi powie kim jest ten mały człowieczek:) brzuszek i jest dobrze widoczny,apetyt dopisuje,tylko bolą mnie plecy i nogi,pozdrawiam was wszystkie cieplutko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Kochane :) Jak ja tu dawno nie byłam- aż zapomniałam, jaki jest adres topiku i jakie mam hasło :P Ale wreszcie się odnalazłam. Miałam i mam zresztą mnóstwo pracy i mój czas spędzony w necie jest troszkę ograniczony :) U mnie bez zmian :( Widzę, że u Was raczej też, poza prężnie rozwijającymi się ciążami u kilku dziewcząt ;) Przez ten czas, kiedy mnie tu nie było trochę mniej myślałam o ciąży. Ale znów nadszedł czas, kiedy zaczynam o tym w kółko myśleć, może dlatego że za parę dni urodzi moja kumpela :( Oczywiście, jak się możecie domyślić- wpadła... Ja teraz zamiast miesiączki od kilku dni mam plamienia i nic więcej :| Już się naczytałam o tym różnych rzeczy - od tego, że to ciąża przez zaburzenia hormonalne po jakieś zakażenia :( Nie bardzo mam się jak wybrać do gina, ale w końcu trzeba. Czy to ciąża jeszcze nie sprawdzałam, za dużo już rozczarowań. Ale trzeba będzie... Szkoda, że żadnej kolejnej kobitce na forum się jeszcze nie udało... 3mam za Was kciuki. Piszcie, co tam... Nie chce mi się cofać w temacie, bo za dużo czytania :P Ściskam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teresa112
Dzięki za pomoc. Pozdrawiam serdecznie i trzymam kciuki dziewczyny. Czytałam o waszych staraniach i nie powodzeniach i sukcesach,też to przeżywam i wiem jak jest ciężko,ale nie poddawać się jeszcze będzie czas na radość :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anafora
witam ostatnio nie mam czasu nawt zajrzec do was u mnie 9 dc i właśnie skonczyłam clo i w czw albo pt ide do gina zobaczyc jak tam sie pecherzyki maja a tak pozatym mam doła Elus byłaś z wynikami m u gina co mówił ci gin ??? dorothy fajnie ze wpadłaś do nas choc na chwilke moze to ciążz skoro masz plamienia a ktory to dc masz ??? Tereska to życze powodzenia w starankach i każdej z was oby sie wkrótce udało A dziewczyny w ciązy niedługo beda tuliły maleństwa ah to najwspanialszy widok na świecie Jedno marzenie a nie chce sie spełnić a niby to takie proste !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam teraz 41 dc. Już od jakichś 5 dni mam to plamienie. Co prawda już kiedyś je miałam, ale po paru dniach zjawiła się @. A teraz narazie nic. Czytałam dziś na jakimś forum, że jedna laska przez ileś miesięcy nie mogła zajść w ciążę. Poszła do gin i ta jej przepisała jakiś lek, kazała przestać myśleć o ciąży i stwierdziła, że maksymalnie za 2 miesiące jej się uda, tylko ma współżyć co 2-3 dni. I wiecie co? Nie było potrzeba nawet 2 miesięcy! Czytałam również, że jakaś para po 3 latach starań się poddała, kilku lekarzy stwierdziło u kobiety bezpłodność. Załamała się i zaczęła się leczyć na depresję. Chwilę później okazało się, że zaszła w ciążę... :) Toż to cud lub niekompetencja lekarzy :) Mnie już nawet siostra zaczyna pytać o dziecko, ale nie umiem nikomu powiedzieć, że ciągle się staramy. Wiemy tylko ja i mąż oraz moja psiapsiółka. I wy oczywiście :P Dla mnie to trudny temat do rozmowy i na wszelkie pytania odpowiadam, że jak przyjdzie czas na dziecko, to będzie. Jednak to tylko wytłumaczenie, a w sercu żal po każdym takim pytaniu i odpowiedzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie Panie :) u mnie 25dc i za 3 dni powinna przyjsc @. Jeśli nie-to w niedziele testuje :) mam dziwne mrowienia w brzuchu ale różne są na ten temat opinie wiec nawet sie nie nastawiam :) inaczej kazde ukłucie i najmniejszy bol mozna by wiazac z ciaza. zobaczymy najpozniej w niedziele co jest grane. Eluś jak sutyacja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W sumie najgorsze, to robić sobie za duże nadzieje... Martolinko 3mam kciuki ;) Ja dzisiaj jednak dostałam @ i zonk :( Odliczanie zaczynamy od nowa. Wiecie co? Okazuje się, że nie zawsze problem tkwi w tym, że za bardzo chcemy. Tak jak Wam już kiedyś pisałam, ja przestałam o tym myśleć. I serio, nawet mi to wychodziło, zwłaszcza że miałam mnóstwo zajęć i seksu nie traktowałam jako sposób na dziecko. W ogóle dwa miesiące prawie wcale o tym nie myślałam. Ale i tak nic z tego. Idzie wiosna, na dworze pojawiają się nowe mamusie i znów zaczyna mnie to wszystko męczyć :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natka 84
dorotyyy masz racje tez tak uwazam ze czasami problem tkwi w nas trzeba czasami wyluzowac i przestac traktowac seks do robienia dziecka Znam wiele przypadków kiedy to pary odpuszczaja sobie mowia bedzie co bedzie i akurat sie udaje,bo czasami nawet o tym nie wiemy ale mamy blokade psychiczna i to jest problemem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anafora
hej właśnie ja ja chyba mam najgorzej jest do owulacji a potem to juz z gorki bo sie nie stresuje czy była owulka czy udało sie choc im blizej @ to wszystko wraca A ostatnio seks uważam za mniej przyjemny tylko jak to natka nazwała "do robienia dzieci" nie potrafie sie skupic i mi jest z tym coraz gorzej a pozatym m juz tez cos wyczuwa bo sie pytał co sie dzieje a jak mu to wytłumaczyc zeby go nie urazic jutro ide dogina i chyba kończe clo i wizyty u gina i niech sie dzieje co chce bo przynajmniej nie bede wiedziała kiedy owulka jest moze to mi pomoze zapomniec choc na chwile Co sie dzieje z Elus ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natalka85
no i wczoraj byłam u gin,test na glukozę wyszedł bardzo źle za pierwszym razem było 196,a następne dwa razy było 188,podejrzewa u mnie cukrzycę ciążową,ale ma nadzieję że to tylko nietolerancja na przyjmowanie glukozy,tak więc jutro czeka mnie kolejny test,ale tym razem z większą ilością glukozy,nie wiem jak to przełknę,ostatni posiłek mam zjeść dziś o 20 i do jutra 10 rano nie mam nic jeść i pić,mam nadzieję,że tym razem będzie dobrze,a na usg jadę 17 marca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie dużo sie dzieje ostatnio... byłam u gin i zaproponowala dla m witaminy za 430zł na m-c.. wiec zdecydowalismy sie na wizyte u innego specjalisty. test u mnie pokazał jedna kreske w 46dniu cyklu, tempka dalej wysoka, dzis 49dc.. @ brak. wedle mojej znajomej jestem 6 dni po owu. od 41dc moja tempka podskoczyla o kilka kresek i jest o 3 kreski wysza niz najnizszy poziom i pierwszy raz wogole taka wysoka jak nigdy.. mój m wczoraj był u urologa i ten go skierował na usg jajeczek.. za tydzien mamy wizyte. a potem lecimy na konsultacje do androloga.. dalej czekam na @ lub na dzidzie.. nie wiem co bedzie dalej, w czwartek znow zatestuje, to bedzie ok 13dni po owu, powinno cos wykazac jezeli doszło do zapłodnienia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×