Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Sia

Jak stosować Luteinę na regulacje cykli i czy pomaga ona zajść w ciążę?

Polecane posty

Gość kacha-200
Czesc, mi moja pani doktor przepisala luteine i mam brac od17 do 26 dnia cyklu.tez staramy sie o dziecko, najbardziej prawdopodobne ze zajdziecie w ciaze to 13, 14 i 15 dzien cyklu w tych 3 dniach mozecie sie starac.my z mezem staramy sie 4 cykl i nadal nic ale mamy nadzieje..trzymajcie kciuk:Di ja za Was tez trzymam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gramolikona
Hej mnie lekarz przepisał luteine na wywołanie okresu gdy go dostane to mam przestać brać luteine i od 3 dc brac clo który przyśpiesza owulacje powodzenia!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nellka19
hej widzę że nie jestem sama myślałam że tylko ja mam takie problemy... ja luteinę biore do ustnie już 3 miesiąc i okres miałam za kążdym razem tyle ze tylko po 3 dni nie wiem czy to jest normalne? bardzo bym chciała zajść w ciążę ale to chyba nie jest mi pisane nie wiem co mam robić ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gissh
Cześć Dziewczyny. Zgadzam się z kilkoma moimi poprzedniczkami... Luteina naprawdę pomaga zajść w ciążę. Ja dostałam ją na wywołanie okresu który po odstawieniu pigułek antykoncepcyjnych spóźniał mi się dwa miesiące, stosowałam zgodnie z zaleceniami lekarza dopochwowo przez 10 dni (prawdopodobnie zaraz po owulacji) i... sama nie wiem kiedy zaszłam w ciążę! W drugim cyklu po odstawieniu pigułek, kiedy nawet jeszcze tak właściwie nie zaczęliśmy się z mężem starać o dzidzię bo w związku z tym moim mega-długim cyklem postanowiliśmy poczekać aż się te moje hormony trochę uregulują. A tu proszę - luteina zadziałała i w grudniu będę mamą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja biorę luteinę już 3 cykl od 14 nia cyklu przez 10 dni i nic :( Nie wiem czy to nie za wcześnie bo wydaje mi się że coś z tą owulacją jest coś nie tak :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domi82
Hej dziewczyny:) Pierwszy raz na forum. Mam podobny problem, staramy się z mężem o dzidiusia już rok i nic. Mam przy tym nieregularny okres i nie wiem, kiedy mam owulację. Kiedyś lekarz przepisał mi luteinę na regulację cyklu, ale nie brałam. A teraz myslę, że to dobry pomysł abym mogła zajsc w ciążę. Ja ja brac? Od 15 dnia cyklu? Przez ile dni i jaka powinna byc przerwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Domi ja dostałam też na pomoc w zajściu w ciążę, też mam huśtwakę miesiączkową, i dostałam luteine dopochwowo, od 14 dnia cyklu przez 10dni, potem ją odstawiam i od poczatku tak samo, 14dni cyklu i 10dni brania, ale zauważ że ja np. przesunełam sobie o 2 dni branie luteiny bo jak weźmiesz ją za wcześnie to wstrzyma owulacje i tak ja biore od 16 dnia cyklu bo dopiero wtedy zauważyłam płodny śluz.. w razie pytań pisz :) pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
acha teraz zaczynam 3 cykl brania i narazie bez rezultatów, nie jest powiuedziane że pomoże, bo to czyszty progesteron a może powodem nie możności zajścia jest co innego :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domi82
Elus1982, dzieki za odpowiedz:) Kontaktowałam się za swoim giniem i ten kazał mi brac 3 tabletki pod język 20 dnia cyklu przez 5 dni, a potem przerwa na okres... Nie wydaje wam sie, ze to troche za pózno..?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Domi no ja właśnie trochę sobie przesunełam termin brania bo z moich obserwacji brałam za wcześnie tzn. przed owulacją, a za tymi lekarzami nie nadążysz, robią z nas króliki doświadczalne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sheeryl
hej dziewczyny , pojawiałam sie tez juz na innych watkach , a najczęściej na staraniach, już od półtora roku z mężem się staramy i nic, ostatnio zdecydowałam ,że nie ma co czekać i wybrałam się do lekarza...miałam monitorowany cykl..i co sie okazało ,ze jest wszystko ok jak pękł pęcherzyk to na drugi dzień jak poszłam lekarz nie mógł znaleść ciałka żółtego, powiedzia,ł mi ,ze to nic złego bo na koniec coś tam znalazł ale szybko się wchłonęło...moze któras z was słyszała o takim czymś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sheeryl
i do tego ....powiedział,ze przypisze mi luteinę dziś już rano nie brałam , na wieczór ostatni raz..przy prawidłowym cyklu kiey mogę spowdziewać się @? przez ten czas co brłam luteinę bolał mnie brzuch jajniki ,tak jakby mi ktoś rozciągał jak żelki, ale podobno nie mozna tego mylić z objawami ciąży.....mam nadzieję ,ze nie przyjdzie, juz tak długo się staramy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sheeryl
dodam ,ze dzis mam 26 dzień cyklu...czekam na jakies informacje a póki co zeby nie myśleć biegnę n miasto..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no luteina jest między innymi na podtrzymanie ciąży więc może sie udało a lekarz nie chce zapeszać :) ja brałam luteinę przez 3 cykle która miała pomóc zajść w ciążę ale 3 miesiące minęły i dalej nic.. staramy sie juz 11 cykl.. pozdrawiam. ps. @ powinna pojawić sie jakoś 2-4 dni po odstawieniu luteiny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anafora
hej ja też sie staram o dzidziusia od roku mo ginekolog przepisał mi luteine którą mam brać od 16 dc ponieważ niechętnie miałam @ był bardzo słaby do tego mam kweas foliowy i wit selen + cynk mam nadzieje że pomoże tylko słyszałam że od luteiny mdli i można przytyć czy wiecie coś na ten temat? Jak długo trzeba brać luteinę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja brałam 10 dni od 14 dnia cyklu.. nie miałam mdłości ale za to był apetyt :) też staram się juz prawie od roku, pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anafora
ja luteine w pierwszym miesiącu mam brać dwa razy dziennie a w drugim cyklu juz raz dziennie czy dwa razy to nie za duzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anafora wiesz to zależy chyba na co Ci je przepisał.. widocznie może progesteronu masz za mało.. robiłaś badania hormonalne??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anafora
jestem w trakcie badań które mi zlecił gin. przepisujac luteine nie mialam żadnych badan mialam nieregularne cykle i bardzo słabe i chyba tym sie pokierował za miesiac mam wizyte to musze koniecznie sie go zapytac mam tylko nadzieje ze mi pomoze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja dostałam luteine po pierwszej wizycie u lekarza, kiedy to powiedzialam mu że staramy się o dziecko już 10 miesięcy i nic.. zrobił mi badanie usg ( stwierdził że wszystko ok ) i zalecił mi branie luteiny przez 3 miesiące bo coraz wiecej kobiet ma problemy z owulacją , i tu może być problem. W poprzednim cyklu zakończyłam branie luteiny bez skutku ( brak ciąży) i w nastepnym tygodniu ide do gin żeby wymyślił inną wersje problemu.. Ale anaforka chcesz zajść w ciążę prawda?? to jak ureguluje Ci się cykl to będzie łatwiej zajść, niby mi tak mówił.. pozdr :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anafora
elus1982 mam nadzieje ż eto pomoże dzisiaj pierwszy raz wziełam luteine ( myślałam że ją połkne) chyba zmienie z podjęzykowych na dopochwowe w nastpnym cyku o ile bedzie trzeba może akurat bedzie fasoleczka Ja naprawde wierze że ona mi pomoże tylu osobą pomogło właśnie branie luteiny jeśli nie to , to co Elus a ty już przestałas brac luteine prawda moj lekarz powiedział że trzeba ja brac 6 miesiecy ( o ile nie zajdziesz w ciąże i nie bedzie konieczne kontynuowanie) jeśli skończyłas to bierzesz jakies leki czy to koniec że tak powiem "treapii"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anaforka, mi lekarz kazał brać 3 cykle, teraz jestem bez stosowania żanych wspomagaczy, kupiłam tylko testy owulacyjne i jestem właśnie w pierwszym cyklu sprawdzania czy jest owu czy nie. no i kwas foliowy, poza tym mój mąż łyka Salfazin - to taki zbiór witamin na męskie sprawy i nie tylko :P Wiesz.. z tego co słyszałam luteine powinno się dostać dopiero po badaniach hormonalnych bo co lekarz na \"oko\" może powiedzieć czego masz za dużo lub za mało..... a w tym przypadku hormonu progesteron.. nie wiem ja jakos w poniedziałek chyba idę do gin niech mi powie co dalej..a ile się już staracie o dzidziusia? Pozdr :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anafora
elus Ja dzisiaj robiłam badanie na prolaktyne i testosteron Mam nadzieje że wszystko bedzie wporzadku J a oprócz luteiny biorę Prenatal DHA wit cynk + selen i feminatal(kw foliowy) Teraz bedzie 13 cykl od kiedy sie staramy w lutym 2008 odstawiłam diane uważałam z mężem że jak bedzie dzidziuś to będzie jak nie to nie ale to już trwa za długo mój lekarz powiedział ze powinnam przyjść już po 5 miesiącach a jak chodziłam do innego to powiedział że rok czasu paranoja każdy mowi inaczej i chyba nie zamierzam trzymac sie jenego lekarza ponieważ moja koleżanka tez sie starała to juz poźniej tylko o pieniadze mu chodzilo co tydzien a czasami dwa razy w tygodniu jezdzila na monitoring gdy zmienila lekarza to po dwoch miesiacach zaszla w ciaze właśnie po luteinie. A ty elus miałas dobre wyniki ? czy ci się poprawiły po luteine ? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anaforka właśnie pytam czy robiłaś badania i ile się starasz bo mnie lekarz nie kazał nic robić jak byłam u niego 3 miesiące temu, tylko przepisał mi na 3 cykle luteine.. no to faktycznie też już macie za sobą podobnie jak my zresztą .. ja właśnie nie wiem jak z tą prolaktyną i innymi hormonami, ale ty jak tylko się dowiesz to szybko daj znać co i jak, oby oczywiście było wszystko ok, 3mam kcuki z całych sił .. ja dwa miesiące mierzyłam temp, prowadziłam karte cyklu ale w pewnym momencie powiedziałam sobie dość! człowiek jest więźniem na własne życzenie, a to nie o to tu chodzi, teraz pójdę do doktorka zobacze co on mi będzie kazał robić, jeść i wogółle jakie badania itd.. no właśnie a skąd jesteś i ile tam płaciłaś za badania?? bo tak z ciekawości chcę się dowiedzieć ile za to jest.. buziaki i miłego weekendu :D Ps. ja właśnie się staram i staram :) 19 dzień cyklu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a propo to mi lekarz też powiedział ze ok roku to dopiero będziemy patrzeć czemu nie zachodzę w ciążę, heh jesteśmy słuchaj kochana ich królikamii doświadczalnymi więc nie ma co się dziwić..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anafora
Hej mam wyniki badań Prolaktyny i testosteronu Prolaktyna wg. netu jest idealna mam 8,33 ng/ml a o testosteronie nie wiem ja mam 0,754 ng/ml te dwa badania kosztowły mnie 60 złoty Mimo że chodze do lekarza na NFZ teraz musze zrobić FSH – folitropina i LH - lutropina w 3 dniu cyklu oby on sie nie pojawił:( Ja jestem z okolic gniezna woj wlkp a ty ? Moj lekarz powidział że" teraz bedziemy spotykać sie nie raz do roku tylko co miesiąc Elus jak możesz to zmień lekarza on powinie ci monitorowac co miesiąc a nie jak ci sie skończa tabletki Skoro prolaktyna jest wporzadku to dlaczego nie moge zajsc w ciaze co do owulacji to ja mam (bynajmniej tak mi sie wydaje) bo mam bole podbrzusza co do śluzu to jest problem bo go zbyt dużo nie mam słyszałam że wiesiołek jest na to dobry wizyte mam 23 lipca to musze to skonsultowac z lekarzem bo go sie bierze tylko do owul Kochana a ty skontaktuj sie z jakims lekarzem szkoda czasu a przy tym nerwów niepotrzebnie Idac do innego lekarza powiedz ze sie staracie ponad rok moze cos z tym zrobi U mnie jest 18 dzień cyklu :))) Elus ty brałas luteine 14 dnia cyklu czy to nie za wczesnie moze przez to nie miałas owulacji skonsultuj to Ja ida do lekarza mam na krteczce spisane wszystkie pytania które mi sie nasuneły od ostatniej wizyty moze to śmieszne ale dzieki temu moze cos wiecej sie dowiem Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka, sorka że sie nie odzywałam ale nie miałam netu kilka dni. co do zmiany lekarza to zobacze w tym tygodniu najpierw jak on mnie potraktuje a potem zadecyduje co dalej.. anaforka to powiedział ci jaka jest przyczyna że nie możesz zajść w ciążę czy narazie robi po koleji badania?? co do 14 dnia cyklu brania luteiny no też mi sie wydawało troche za wcześnie bo nie widziałam objawów owulacji i dlatego przesówałam sobie termin pierwszej tabl o 2-3 dni. bo kiedy zaczynalam widziec śluz to wychodziło że mam brać tabl, więc troche nie bardzooooo, ja mam dziś 23 dzień cyklu i najl;epsze w tym wszystkim to to że bolą mnie piersi (sutki) od wczoraj ale nie wiem na co?? bo na okres za wcześnie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anafora
elus mi lekarz kazał zrobic serie badan ale powiedział mi że niechętnie miesiaczkuje i mam nieregularne i to moze być przyczyna powiedzial ze zobaczymy jak po badaniach a luteine ty tylko trzy miesiace brałaś mi powiedzial ze conajmniej pół roku każdy lekarz mówi co innego ja sobie daje jeszcze 4 cykle jak jnie to ide do kliniki leczenia niepłódności mozę in vitro ile można brać tabletek i czekać moja kuzynka 1 dziecko miałą dzieki in vitro a z drugim po roku sama zaszła a z pierwszym próbowała 4 lata ja nie chce tak długo czekac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×