Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Sia

Jak stosować Luteinę na regulacje cykli i czy pomaga ona zajść w ciążę?

Polecane posty

Gość anafora
wow kilka dni nie zagladałam a tu jakie zmiany Milkas gratuluje a zarazem ci zazdroszcze Elus u mnie też 13 dc robie od 3 dni testy owulacyjne i nic a mnie właśnie coś kręci w jajnikach może jutro ten dzień, od soboty znowu luteina ble może i nam sie uda Elus :((((((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ponowne starania
Witam wszystkie starajace sie. My staramy się z mężem trzeci cykli(ten jest trzeci).Mam juz jedno dziecko,ma 4 latka i teraz chcemy drugie.Pierwsze robilismy trzy lata...Pomógł clo,luteina i syropek na śluz jak połączyłam te trzy leki to w pierwszym cyklu sie udało, dlatego po urodzeniu córki brałam tabletki,zeby za szybko nie zajść w ciążę, jakis czas temu odstawiłam,zeby organizm doszedł do siebie zanim zaczniemy sie starać, i oczywiscie dostała wtórny brak miesiaczki,regulowałam luteiną.Teraz zastowsowałam znowu clo,luteinę i syrop na śluz i dołozyłam jeszcze wiesiołek(wszystko sama, skołowałam sobie recepty)i nic... dwa cykle prób...byłam pewna,że jak wtedy uzyłam tych leków naraz i udało się za pierwszym razem teraz też się uda ale niestety nie.,.jedyne co dodałam nowego to kapsułki z wiesioła ale one zaszkodzic przecież nie mogły,no chyba,ze weszły w reakcję z któryms z innych leków,ale czy to mozoliwe?W tym cyklu postanowiłam nie brać clo bo nie jest on taki nieszkodliwy i z nim trzeba ostrożnie.biore tylko folik,,kapsulki z wiesiołka i zamierzam luteinę .mam pytanko ,mam luteine dopochwowa ile bierzecie 1 tablrazy 2?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milas
Dzięki dziewczyny za dobre słowo:) Moj mąż juz planował gdzie łóżęczko postawić, po południu zrobiłam 2 test i nadal 2 kreseczki:) ale dopiero w pt mam wizyte u lekarza i bede wiedziala wiecej...hehe wizyta w pt byla juz dawno zaplanowana a to dlatego ze musze odebrac wyniki cytlogii i mialam skonsultwoac sie w sprawie "wyregulowanego" cylku. 3majcie kciuki tak jak ja trzymam za was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anafora
Milas napewno bedzie wszystko ok. Ja luteine w 1 cyklu brałam 2 razy dziennie a od drugiego (WŁAŚNIE ZACZYNAM) mam brać 1 dziennie i zobaczymy ??? po 10 idę do lekarza i zobaczymy co dalej? Ponowne staniania mmoże powinnaś zrobić sobie badania przez ten czas może się coś zmieniło napewno nie zaszkodzą , a vranie leków na własną odpowiedzialność mogą zaszkodzić ja bym radziła jednak zgłosić się do lekarza !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej "ponowne starania" - ja brała luteinke po jednej sztuce od 16dc przez 10 dni, Anaforko gdzie Ty byłas jak cie nie było?????????????? :D a ja taka steskniona, jak sie czujesz? jak po tej luteinie? ja jak pewnie czytałaś stosuje juz wszystko co mozna....... oj kiedy i my zaciazymy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milas 3mam kciuki za wspaniałą ciążę i dbaj o siebie, zajrzyj tu czasem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anafora
elus miałam malutki urlopik i nie miałam dostępu do netu Elus chciałabym to wiedzieć kiedy na nas pora przyjdzie , podejrzewam u siebie owulacje ale jeszcze testu nie robiłam jak zrobie to dam znać czy bedzie pozytywny może tym razem sie uda Znalazłam lekrza ordynator szpitala "wszyscy" których znam sobie go chwala tak wiec zobaczymy co mi powie?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anaforko pewnie wszystko bedzoe ok, daj znac jak z tym testem co pokazał.... ja narazie owu nie widze zbytnio, ale przytulamy sie i tak, dziś 15dc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anafora
hej wczoraj zrobiłam test i no właśnie nie wiem bo ta druga kreseczka była słabo widoczna i nie wiem czy to była owulka czy nie ale najprawdopodobniej tak pobolewał mnie jajnik także może coś z tego będzie i nasza "praca" nie pójdzie na marne :)))))) Tak zazdroszcze milas ,chciałabym być na jej miejscu :((((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ponowne starania
Hey anafora ,a ile czekałaś zanim odczytałaś wynik testu owu? Bo ja jak robiłam i wychodził pozytywnie to na poczatku druga kreseczka była słaba a po paru minutach juz mocna.Myslę,że nawet słaba kreska świadczy ,ze owulacja była.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ponowne starania
anafora ,zastanawiałam sie czy mogło się cos zmienić od czasu starań o pierwsze dziecko i jak nie zajdę przez pół roku to znowu sie przebadamy. Co do samodzielnego brania leków to wioem ,ze sama nie powinnam o tym decydować mimo,ze wiem jak je brać bo juz kiedys je brałam.Dowiedziałam sie w pracy,ze nie przedłużą mi umowy,więc stwierdziłam,że to dobry czas na drugie dziecko(skorzystam prznajmniej z socjalu)i dlatego tak mi zależało,zeby sie od razu udało,miałam dwa podejścia , i dlatego zdecydowałam sie od razu spróbowac z clo no ale nic i tak z tego nie wyszło a na ten socjal to i tak sie nie załapę więc teraz to juz na spokojnie i tak muszę szukać nowej pracy ech... BTW Jak pierwszy raz zaszłam w ciaże to myślałam,że ten okres starań(cięzki zresztą) mam juz za sobą a teraz po paru latach znów sie zaczyna...co za los...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ponowne starania
Hey milas gratulacje jak drugi test wyszedł pozytywnie to nie ma juz wątpliwości,że zafasolkowałaś:)Wiem jaka to radość a zobaczysz ile jeszcze przed tobą:)))Jak położą Ci dzidziusia na brzuchu,pierszy ząbek i pierwszy kroczek..ech...łezka mi się kręci w oku jak sobie przypominam,mam nadzieje,ze bedzie mi dane znowu to przezywać:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milas
Wielkie dzięki...narazie łezka mi się zakreciła jak zobaczyłam na usg moją pierwszą fasoleczkę:) wg usg to 4 tydz lecz po ostataniej miesiączce to juz 6 tygodni:) :) narzie mam wątpliwości tylko co do lekarza bo nie stawdził bicia serduszka mojej kryszynki a już powinno bić :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milas
Nawet nie zaproponował mi tego kazał jedynie przyjść za 2 tygonie by zrobić wzytkie badania!! Czytałam na innych forach, ze od razu powinnam mieć zrobione badania a tu....no nic musze sobie znaleść innego lekarza prowadzacego bo ten za bardzo sobie olewa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć laski... Ja dalej czekam na owu :( to już 18dc :( Ten castagnus chyb a zarąbiście wydłuży mi cykl w takim razie :( "Ponowone starania" - uda się napewno, 3mam kciuki, i nie zamartwiaj się, przyjdzie czas na Ciebie też :) Anaforko ja tez tak miałam że jedna była słaba kreska, ale po objawach można było stwierdzić że to jest to :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anafora
hej ponowne starania ja test odczytałam zaraz nie czekałam także nie wiem czy później było tą drugą kreske widać mam nadzieje że była owulka napewno nam wszystkim sie uda Ja od soboty biore luteine może w tym cyklu się uda Milas napewno będzie wszystko wszystko dobrze idz jak najprędzej do innego lekarza Elus ja miałam objawy owulacji także może była nie chce się rozczarować jak przyjdzie @ także sie nie nakręcam narazie że może się udało zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
ja biore luteine ale jestem w 7 miesiacu ciazy. gin. zapisala mina szyjke macicy bo jest jakas..niebardzo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ponowne starania
Milas ja bym zmieniła lekarza od razu.A ja jakims cudem mam owulację, bez clo, szok normalnie bo moja pierwszą córkę zrobilismy z clo .Teraz brałam clo dwa cykle i nie zaszłam a jak odstawiłam to piękna owulacja ...no proszę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anafora
ponowne starania może teraz ci sie uda niech chociaż jednejw tym cyklu sie uda :))))))))))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ponowne starania
ostatnio sąsiadka powiedziała mi,że taka mam fajna córeczkę a teraz czas na synka, a ja pomyslałąm kobieto ja tu kombinuje jak wogóle zajśc w ciążę a ona mi wyskakuje z wybieraniem płci ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ponowne starania - dobre :) ja też mam ochote czasem cos powiedziec, żeby sie wszyscy ode mnie odpierdzielili :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anafora
dziewczyny widze że nie jestem sama Jak mi ktoś mówi ze czas na dzidzie to mnie tak wkurza że z chęcia bym ich rozniosła tym bardziej ze oni maja dzieci to nie rozumieja co to znaczy !!!! Ale trzea mieć nadzieje dziewczyny :))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ellenak84
Hej dziewczyny! Opowiem wam jak u mnie było z luteiną. Moje cykle około stycznia zwariowały. O ile zawsze miałam 27-28 dni to od stycznia rozpiętość ta zmieniła się drastycznie 19-40 dni. Przez ostatnie 3 cykle brałam luteinę na uregulowanie cykli. Lekarz zalecił mi brać ją od 12 dc przez kolejnych 12 dni i moje cykle przez ten czas wyglądały tak: 24, 19,27 dni. Niestety tylko skończyłam "kurację" to znowu cisza. Dzisiaj jest 33dc i nic nie zapowiada okresu. Co ciekawe test owulacyjny dzisiaj wyszedł mi pozytywny...ehh Niestety z tą luteiną nie ma lekko. U mnie nie pomogła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anafora
ellenak84 rzeczywiście to bardzo duża rozpiętość a może jesteś w ciąży skoro to 33 dc tylko dziwi mnie to że test owulacyjny wyszedł pozytywnie czyżby luteina tak namieszała bo moim zdaniem brałaś ją za wcześnie 12 dc to szybko i może do owulki nie dochodziło i wystąpiła w poźniejszym terminie jak myślisz Elus ??? Jawczoraj wieczorem zapomniałam o luteinie i rano ja wziełam mam nadzieje że nie namieszałam sobie:))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja też bym powiedziaąła że 12dc to za wcześnie, no chyba że owu masz 11 dnia cyklu. bo luteine trzeba brać PO owulacji jeżeli chce się zajść w ciąze oczywiście, bo biorąc przed do owulacji może nie dojść.. ja miałam przepisane branie od 14dc ale brałam jakoś 16-17dc wtedy kiedy skończył mi się płodny śluz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ponowne starania
Elenka jak zachodzisz w ciążę to test owulacyjny wychodzi pozytywnie. Słyszałam nawet ,ze jak ktoś chce szybko sprawdzić czy sie udało to robi cały czas testy owulacyjne od owulacji i jeżeli cały czas wychodzą pozytywnie to znaczy ,ze sie udało.Takze mysle,ze mozesz być w ciąży:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olka222
cześć jestem tu po raz pierwszy a i równiez staramy sie .... Lekarz przepisał mi luteine i jednoczesnie duphaston w dawkach po jednej 2 razy dnia i to prezz 14 dni czy ktoś miał podobnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olcia ja miałam tylko luteine i staram sie o dzidzie. dostałam ja od 14dc przez 10dni po jednej szt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×