Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Sia

Jak stosować Luteinę na regulacje cykli i czy pomaga ona zajść w ciążę?

Polecane posty

Madzia dzięki za linka, świetne informacje są w nim zawarte.. a anaforko ja dalej bez @ tak jak ty, i nie wiem czy to ze stresu żeby nie przyszła czy nie wiem z czego.......ajjjj.... kurcze też nie wiem co myśleć...ja planuje iść po tego "castagnusa" ty go też bierzesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anafora
magda dzieki wielkie Elus ja nadal nic nie wiem co zjem to mnie mdli , @ nie widać chociaż już rzadko odczuwam żeby miała nadejść nie wiem co robić ani myśleć Jutro wyjeżdżam za granice i zobaczymy jak o tym przestane myśleć czy będzie @ czy może dzidzia choć czytałam ze po luteinie nawet 2 tygonie jakaś dziewczyna czekała na @ jutro mija 7 dzień jak nie biorę luteiny Elus może zapytać lekarza o "castagnusa" czy jet bezpieczny ? Ja przyjmuje regularnie leki na alergie pokarmowa od roku dlatego wole byc ostrożna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja wczoraj kupilam castagnusa, wieszlepiej nie łączyć razem leków bez konsultacji, ja też nie mam @dalej.. zrobiłaś test wkońcu???? zrób i nie będzie nerwów... toodzywaj się czasem do nas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anafora
elus dostałam dziś @( choć to narazie wygląda na plamienie) zaczynam nowy cykl może ten będzie dla mnie łaskawszy Od tego cyklu zaczne stosowac testy owulacyjne i zobaczymy w czawrtek ide do lekarza (w srode wracam z urolu) i zapytam jak i co z tym castagnusem Moze lepij że zaczynam nowy cykl troszkę odpoczne a nie ciagle czekanie czy bedzie czy nie Pozdrawiam i oczywiście w mire możliwości bede pisała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a my kurcze siostry bliźniaczki czy jak?? kurcze właśnie zauważyłam lekkie plamienie więc też chyba się nie udało :((((((((((((((((((( ja piernicze :( miłego urlopiku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anafora
to witaj w klubie rozpoczynamy nowy cykl wiec moze teraz sie uda Elus co jest napisane na ulotce castagnusa kiedy sie go bierze i na co dokładnie on ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dronka83
Witam dziewczyny, czy któraś z was brała luteine od 16-26 dc przy 40-50 dniowym cyklu?? Kiedyś miałam b. regularne cylke 33 dni i @ sie pojawiał a teraz nie dość, że wydłużył mi się cylk i okres miłam prawie 3 tygodnie to okresu nie widać nadal!! Lekarz przepisał mi luteine na wyregilowanie i na pomoc w zaciążeniu ale jeśli cykl mam tak długi czy przyjmowanie luteiny 16 dc nie zablokuje owulacji?? Bardzo chcemy z mężem mieć dzidzię więc obawiam sie że wręcz zaszkodze Nam. Teraz przyjmuje luteine na wywołanie @ bo cykl mam juz 46 dniowy a luteine biore od 4 dni. Mam nadzieje ze jak ją skończe okres pojawi sie u mnie>>?? Czy któraś z Was miała podobny problem z dlugościa cylku i braniem luteny na wspomożenie ciąży??? Wielkie dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dronka83
Witam dziewczyny, czy któraś z was brała luteine od 16-26 dc przy 40-50 dniowym cyklu?? Kiedyś miałam b. regularne cylke 33 dni i @ sie pojawiał a teraz nie dość, że wydłużył mi się cylk i okres miłam prawie 3 tygodnie to okresu nie widać nadal!! Lekarz przepisał mi luteine na wyregilowanie i na pomoc w zaciążeniu ale jeśli cykl mam tak długi czy przyjmowanie luteiny 16 dc nie zablokuje owulacji?? Bardzo chcemy z mężem mieć dzidzię więc obawiam sie że wręcz zaszkodze Nam. Teraz przyjmuje luteine na wywołanie @ bo cykl mam juz 46 dniowy a luteine biore od 4 dni. Mam nadzieje ze jak ją skończe okres pojawi sie u mnie>>?? Czy któraś z Was miała podobny problem z dlugościa cylku i braniem luteny na wspomożenie ciąży??? Wielkie dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dronka ja brałam niby od 14 dnia cyklu ale przesuwałam sobie o 2 dni termin brania ze wzgledu na objawy owulacji której właśnie nie chcialam zablokowac, musisz obserwowac swój organizm i nie zacząc brać za wcześnie poprostu. ja miałam przepisane od 14dc przez 10dni po jednej tabl. dopochwowo, pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anaforka juz Ci pisze, ja biore rano w trakcie śniadania jedna tabl. bo do 60kg bierze sie jedna a powyżej 60kg dwie. Postać: TABLETKI Producent: HERBAPOL WROCŁAW Dawka: 45 MG Opakowanie: 30 TABLETEK Skład: Agni casti fructus extractum siccum - 45 mg laktoza skrobia ziemniaczana powidon stearynian magnezu Działanie: Preparat powoduje ustępowanie zaburzeń zespołu napięcia przedmiesiączkowego i zaburzeń cyklu miesiączkowego. Wskazania: Zaburzenia cyklu miesiączkowego (menstruacji i cyklu miesiączkowego spowodowane przejściową lub trwałą niedoczynnością ciałka żółtego, objawiające się nadmiernym krwawieniem lub zbyt częstym dodatkowym krwawieniem w cyklu) - zespół napięcia przedmiesiączkowego (to znaczy dolegliwości pojawiające się na krótko przed pojawieniem się miesiączki objawiające się: bolesnością i uczuciem obrzmienia piersi (mastodynia), zaburzeniami równowagi emocjonalnej, bólami głowy typu migrenowego, obrzmieniem okolic twarzy, rąk i stóp). Opis produktu Roślinny preparat zawierający w swoim składzie wyciąg z owoców niepokalanka mnisiego. Reguluje pracę przysadki mózgowej, która poprzez centralny układ nerwowy kieruje cyklem miesięcznym i wydzielaniem regulujących go hormonów: estrogenów i progesteronu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anafora
dronka ja brałam luteine od 16 przez 10 dni (to był 1 mój cykl teraz zaczynam drugi ) i ja miałam owulacje tak 12/13 dzien cyklu jeśli nie wiesz kiedy masz to kup testy owulacyjne Mi bynajmniej tak sie wydawalo ze byla owulka a w tym cyklu bede stosowc testy owulacyjne i zobacze czy wogole ona jest Ja po odstawieniu luteini miałam 33 dnoiwy cykl a miałam z nim problem a milam różnie od 30-49 nie było regulu a ostatnio nawet nie było @ tylko plamienie trwało 4 dni myśle że lekarz dobrze kazał ci brać od 16 A ile staracie sie o fasoleczke ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anafora
elus dziś 4 dc mam normalny @ taki jak kiedyś Wilkie dzięki za info musze porozmawiac o nim z lekarzem ale słyszałam (od koleżanki ona brała ) że jest słabszy od luteiny i nie na wszystkich działa . Mam jeszcze jedno pytanie czy w trakci @ też bierzesz czy odstawić trzeba . Bo podobno w ciąży nie można brać ? to prawda a jeśli bym była w ciąży a test wykarze to dopiero po 14 dniach albo i później czy to nie zaszkodzi tym bardziej jak ja sie tak długo staram i jeszcze miało by sie coś złego wydarzyć JA mam duże obawy do tego leku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz anaforka nie wiem kiedy odtsawić, w sumie jaknajszybciej.. powiem ci tak... luteina to progesteron i dają go lekarze na podwyższenie... a castagnus działa w odwrotną stronee, zmniejsza ilość prolaktyny, a ja właśnie obawiam się że u mnie jest ten problem właśnieee...i castagnus bierzesz non stop 90dni a luteine zauważ nie można w ten sposób, musi być przerwa na @, a przy castagnusie ciurkiem 90dni,no chyba że zajdziesz w ciążę to odstawić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dronka83
Anaforo staramy się od nie dawna tzn to jest dopiero 3 miesiąc:) nawet sobie kupialam testy owulacyjne ale robilam je wg kalendarzyka małżeńskiego z netu więc sprawdzałam tylko w okresie owulacyjnym a powinnam przez cały cykl monitorować owulację przy tak nieregularnych cyklach. Sprawdzałam, spradzałam ale nie mogłam sie wstrzelić w owulkę. Jak dostane teraz okres będę sumiennie dzień w dzień sprawdzać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proponuje sprawdzać w najbardziej przybliżonym dniu owu i patrzeć na śluz...cały cykl narazie nie warto, sprawdź właśnie w te kilka dni, zacznij ze trzy dni przed owu mniej więcej i skończ kilka dni po, pewnie trafisz w któryś dzień, ja tak robiłam i oglądałam śluz dla potwierdzenia tego co widze na tescie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anafora
drokna moim zdanie tez narazie nie warto ja ok 10-12 dc zaczne az nie bedzie pozytywny no i obserwacja wtedy nalezy sie mocno przytulac . Elus ja ma progesteron w normie ale musze jeszcze zrobic po owulacji czy nie spada to moze byc tez przyczyna ze nie moge zajsc w ciaze jeszcze kilka bada przedemna w 3dc mialam zrobic badania ale niedziela i nie ma mnie w domku takze w kolejnym cyklu to zrobie chyba ze wkoncu sie uda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anafora
Elus ja siemie lniane dodaje zawsze do jogurtu i nie czuc tak okropnego smaku ja sie zastanawiam nad wiesiołkiem ale musze skonsultowac to z moim lekarzem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wiesiołek niby tylko do owulacji trzeba brać, bez recepty ziołowy... no niby dobry też ten oeperol czy jakoś tak, niby podobne działanie.. ja zobacze jak z siemiem i do tego kupie syrop gujazyl :D :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anafora
hej mam doła byłam u lekarza i wiecej do niego nie pojde powiedzial ze chce zajsc w ciaze a nie potrafie badan zrobic ( zlecil mi 2 badania jedno zrobilam a drugie badanie musialam wykonac w 3 dc a to byla niedziela sama sobie nie wybralam ) wyszlam od niego niczego sie nie dowiadujac Moral musze zmienic lekarza i to szybko tylko mieszkam w malej miejscowosci i on przyjmowal u nas w przychodni i bede musiala dojerzdzac ok 20-30 km ale jakos przezyje Kurcze po pierwszej wizycie mialam nadzieje ze ze mi pomoze i tak naprawde nic NIE WIEM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to nieźle cie potraktował, fakt należy zmienić lekarza!! a normalne badanie ci zrobił czy tylko chciał abyś dała mu wyn iki badań??? pozdrowienia i 3 maj sie ciepło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anafora
cytologie mialam robiona na pierwszej wizycie i nie iwm jak wyszla bo wrecz ucieklam z gabinetu jakby sie paliło także jestem na etapie szukania nowego lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zana10vp.pl
Czesc... jestem tu pierwszy raz z takim dziwnym zapytaniem.. lekarz przepisał mi luteinę ze względu na moje bolesne miesiączki,bralam dwa cykle tak jak kazał...potem miesiąc nie brałam... tak się zdarzyło,że w czasie tego miesiąca omyłkowo zażyłam dwie tableki luteiny,okolo tygodnia temu i teraz niestety juz od 5 dni czekam na okres,czy to moze miec jakis zwiazek z tą pomyłką lekową? kochamy się z zabezpieczniem...ale roznie bywa... na wizycie u lekarze powiedzialam ze nie mam okresu, a on tylko zbadał delikatnie na \"fotelu\" i kazal brac dalej luteine i przyjsc za jakis czas... i nie wiem co myslec...a okresu nie ma nadal... prosze o pomoc,bo sama nie wiem co myslec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zana10vp.pl
"roznie bywa" w sensie,ze nie ma idealnego zabezpieczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milas
Witam dziewczyny mam pytanie! Lekarz przepisał mi branie luteiny przez 10 dni 2Xpo 1 tabletce na wyregulowanie okresu a potem na pomyślne zajście w ciążę. Dziś kończe brać ją, tylko że w czasie tego okresu raz zdarzyło mi się zapomieć wziąć luteine i dziś miałam mieć ostatnią tabletkę do wzięcia z rana. Tylko że obudziłam się o 12 (rozpoczełąm urlop no i moje imieniy:) i też jej nie wzielam bo w zasadzie to nie bylo rano. A po drugie wziąść rano a wieczoram nei brać to postanowiłąm zakończyć na 19 tabletkach. Czy myślicie, że takie branie w "kratke" nie bedzie żle wpływało na uregulowanie mojego okrsu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anafora
zana10vp.pl jak długo ci sie spóźnia @ jak dość długo to zrób test po luteinie nawet 2 tygodnie możesz czekać na @ ja mialam po 7 dniach Milas nie mam pojęcia czy to ma wpływ trzeba było wziać tą tabletke później takie jest moje zdanie tym bardziej że starasz sie o dzidzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie mam pojecia bo na co innego ja dostałam.. ciężko mi sie wypowiedziec :) pozdrowienia i witam nowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milas
CZeść dziewczyny:) LEkarz mi przepisał luteine na wyregulowanie okresu a tu....2 kresku:) prawdopodobnie moj wydluzony cylk do 72 dni to ciąża !! i to jeszcze przred czasem a mielismy zaczac sie starac jak wyreguluje @:):) co za opatrzność Boża. Życzę wam również takich poiranków jak ja dziś miałam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja dalej jadę z tym wiesiołkiem, dziś 13dc. a od trzech dni mam taką rewolucje w żołądku że szok. zgaga, wymiotowałam i potworny ból żołądka a wczoraj jeszcze ból brzucha tak na środku. masakraaaaaaaaaa :( Mój M mówi że ciąża ale jak by to było możliweeeee??? patrzałam rano dzi ś temp. ale 36,5 więc nieeeeeee raczej... zwykłe zatrucie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×