Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Sia

Jak stosować Luteinę na regulacje cykli i czy pomaga ona zajść w ciążę?

Polecane posty

Gość tala184
"qnq" Nie wiem .. hi hi może fakt, że mąż wrócił z tygodniowej delegaji i te plemniczki były mocniejsze???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tala - ogromne gratulacje!!! Bardzo się cieszę :) Jak się czujesz? Dobrze znosisz ciążę? Który to już tydzień? U mnie 17 :) Pozdrawiam. Powodzenia dla pozostałych dziewczyn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tala84
Guśka - ja mam teraz 13 tydzień. Powiem Tobie szczeże, że na poczatku byla tragedia, strasznie bolał mnie żołądek :( wieczorami nie jadłam bo ból był nie do wytrzymania, ginka zapisała mi nospe. Nie przytyłam jeszcze ani grama. A jak tam u Ciebie??? Już wiesz co będziesz miala??? Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gucia27
Witam wszystkie dziewczyny z forum. Gratulacje dla Tali i Guska maluszków w brzuszku. Tez bym chciał miec ten etap, teraz:) śledziłam Waasze watki i postanowiłam, ze także tu dołączę. Mam takie pytanie, Od 3 miesięcy(tzn, 3 cykli) biorę luteinę50 dopochwowo, dyż nigdy nie miałam regularnych miesiaczek. Miesiączka zawsze przychodzi w trakcie brania tego leku, i okresy mam wtedy co 22-23 dni. Czy z związku z tym, przez to, że cykl jest krótki owulacja następuję? Czy ta luteina wspomaga jajeczkowanie, przez regularnosc cykli? Czy uda się zajsc w ciąze z luteina50? Biorę ją 16dc do 25tego, ale zawsze przychodzi@ prędzej niz te 10dni Dodam, że zawsze miałam problemy z miesiączkami, najczesciej były wywoływane. Kiedys luteina nie pomagała, teraz okres przychodzi bez problemu. Czy jest szansa zajscie w ciaze. Prosze o odpowiedz. Dzis mam strasznego doła, gdyż mam wrazenie, że nigdy mi sie nie uda. Płakac sięchce. Staram sie 2 miesiac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gucia27
Jestem tak zrezygnowana, przepraszam za zjadanie literek, już nawet pisanie na szybko zle mnie wychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja teaż mam luteinęale podjęzykowo na początku brałam 2 szt dziennie ale tak jak Ty zaczęłam dostawać@w 8 -9 dniu powiedziałam o tym lekarce i powiedziała że mam zmiejszyć dawke do 1 dziennie.tak robię ale i tak mam na 10 dzień brania lutki.też chciałabym już małe baby ale niestety musimy czekać i czekać : (

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tala184
Witajcie! Ja jak wczesniej pisałam brałam luteine tylko 3 miesiace i niestety nic nie wyregulowało :( później miałam @ co 30 - 40 dni. Pamiętam jak to ja czekałam, ja teraz Wy... Dziś mamy 15 tydzień :) Staralismy się od lipca 2011 no i w styczniu się udało :) Bądźcie cierpliwe!!! Trzymam za Was kciuki!!! Powodzenia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nowa;)
Dziewczyny mi luteina bardzo pomogła ;) miałam nieregularne cykle i plamienia,miesiączki trwały nawet 16 dni. W kwietniu zaczęłam brać, plamienia zmniejszyły się,cykl trwał 28dni a w maju dokładnie 5 maja zaszłam w ciążę ;) i pięknie ją luteina utrzymała ;) Teraz muszę ją brać do 12 tygodnia ;) czyli jeszcze 4 tygodnie ;) Pozdrawiam ;) i życzę starającym się powodzenia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc witam forumowiczki.mam pytanie odnosnie lutki. Staramy sie o dzidzie i jestem po inseminacji. Zaraz po tym jak sprawdzilismy ze pecherzyk pekl i jest cialko zolte, zaczelam przyjmowac lutke dopochwowo 2*50mg.dzis mija 8dzien od inseminacji,7dzien od pekniecia i brania lutki.2dni temu mialam potworny bol sutkow i podbrzusza.kladac sie spac bylam pewna ze w nocy lub rankiem dostne@,ale jak sie obudzilam to jak reka odjal.natomiast od tego ranka mam bardzo duze parcie na pecherz mimo ze nie pije duzo. I duzo siusiam.mozliwe ze to juz objaw ciazy,czy raczej efekt luteiny?mialyscie takie odczucie po lutce?po cichu licze ze to dzidzius,ale na test jeszcze za wczesnie...prosze odp.z gory dziekuje i trzymam kciuki spelnienie waszych marzen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Okta...
Witam wszystkich.. Przejde do rzeczy.. Dwa lata bralam antykoncepcje na uregulowanie okresu pierwsza miesiacza pojawila sie z odstawienia drugiej nie bylo zrobilam test ale niestety negatywny.. Lekarz przepisal luteine na wywolanie czy w trakcie brania mozna zajsc w ciaze czy naprawde to pomoga?? Bardzo chce zajsc w ciaze wydaaje mi sie ze mam juz obsesje ale naprawde nie umie o tym nie myslec;///

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaggaa
Cześć, mam nieregularne miesiączki, mój gin przepisał mi luteinę bo okres spoznia mi sie juz 2 m-ce ale w ciazy nie jestem a bardzo bym chciala zajsc. Napiszcie kiedy mozna najlepiej i najszybciej zajsc w ciaze, luteine bralam w tym tyg przez 5 dzi dopochwowo.Kiedy bedzie najlepszy czas na poczecie plizz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny jestem tu nowa o dzidzię z mężem staramy się już rok i niestety nici:( ja zaczełam brać luteine we wrześniu zeszłego roku na wywołanie @ a później z luteiną brałam clostilbegyt i metformax i to miało mi pomóc zajść niestety bez skutku.Od marca biorę sam matformax bo mąż wyjechał za granice i mój gin stwierdził,że to niema sensu brać tamtych leków skoro i tak nie ma męża:( i tak by pewnie było dalej gdyby nie to,że od września nie mam znów @ i bolą mnie jeszcze jajniki więc musiałam wybrać się do gin i znów przepisał mi luteine na wywołanie @ a później od 2 dc mam brać AROMEK to podobno jakieś nowe lek na wywołanie owu.niepokoi mnie jednak to ,że badając mnie gin powiedział,że mam powiększoną macice ale usg nie wykryło ciąży(a mężuś był w domu na początku października i było małe co nieco hihi ) i nie wiem teraz czy brać tą luteine czy nie bo może jednak ja jestem w ciąży??????????????dodam jeszcze,że robiłam test około 20 pażdziernika bo @ miała przyjść 12 i niestety wyszedł megatywny co robić pomóżcie????!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny ja dostałam luteinę mam brac od 16-25dnc i co dalej??? nie dostalam okresu nie jestem w ciazy bo dzis robilam sobie test ciazowyi nic do kiedy j ja mam brac???? czy mam ja przerwac i nie brac prosze pomozcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniesss
Hej czytając to wszystko chce mi się płakać.....luteina jest po to by zajść w ciąże ,ponieważ biorąc ją od 15 dnia cyklu pomaga fasolce się zagnieździć...Ja biorę przez 10 dni a później okres. Mam problem od 5 lat z zajściem w ciąże....Najpierw powinnyście zbadać prolaktynę bo ten hormon blokuje owu. Ja mam 21.28 w skali możliwych między 4,30-23,00.Nie ma rzeczy nie możliwych...Ja mam zespól nie pękającego pęcherzyka do tego objawy sm(stwardnienie rozsiane) i sie nie poddaje jak nie będziecie walczyły to nic z tego nie wyjdzie!!!!!!!!!!!!!3-mam za was kciuki!!!! Najważniejsze to walka i dobry spec. pozdrwaiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aqkakaka
Czesc! byłam w zeszłym tygodniu u ginekologa i przepisał mi Progestan 100mg (mieszkam w Niemczech). Pani ginekolog powiedziała mi że mam łykać od dziś. W internecie jest mnóstwo informacji ale że ogólnie tabletki tego rodzaju trzeba brać pod język... dodam że na ulotce też mam napisane że połykać i popić szklanką wody. Tabletki są okrągłe (zupełnie zapomniałam jak to nazwać) napisze tak: w środku miękkie a na zewnątrz mają otoczkę jakby z plastiku . Czy któraś z was miała te tabletki i w jaki sposób stosowała? Ja postąpiłam zgodnie z ulotką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aqkakaka
Czesc! byłam w zeszłym tygodniu u ginekologa i przepisał mi Progestan 100mg (mieszkam w Niemczech). Pani ginekolog powiedziała mi że mam łykać od dziś. W internecie jest mnóstwo informacji ale że ogólnie tabletki tego rodzaju trzeba brać pod język... dodam że na ulotce też mam napisane że połykać i popić szklanką wody. Tabletki są okrągłe (zupełnie zapomniałam jak to nazwać) napisze tak: w środku miękkie a na zewnątrz mają otoczkę jakby z plastiku . Czy któraś z was miała te tabletki i w jaki sposób stosowała? Ja postąpiłam zgodnie z ulotką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Momo be
Czy ktoś z Was zna skuteczność luteiny potwierdzone badaniami? Chodzi mi w ilu procentach luteina zwiększa prawdopodobieństwo zajścia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość furia1986
witam. gratuluje tym co sie udało zajść w ciąże i 3mam kciuki za te które nadal czekają na te 2 magiczne kreseczki na teście. ja także nadal czekam..już kilka lat. w zeszłym roku zaczęłam sie leczyć na niedoczynność tarczycy a w tym roku z moją ginekolożką sprawdzamy reszte ewentualnych problemów. badania mam wszystkie w normie. oprócz TSH które ciągle jest za wysokie. dodam ze moja endo po zobaczeniu moich wyników progesteronu powiedziała że TSH nie ma wpływu jednak na moją płodnosć. mimo iż progesteron mam jednak idealny to dostałam Luteine dopochwową i biore ją od 2 dni. mam nadzieje ze teraz sie uda:/ czytałam Wasze posty tu i nadzieja pomału we mnie powraca. ech.. dobrej nocy wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MartaW5678
Korzystaliscie z preparatu co sie nazywa Vita miner (Vita Miner z luteina)? Bo wyszukiwalam opinii na temat tego leku i nie wiem co myslec. Moze mozecie cos opowiedziec mi o tym produkcie? Jest sens go kupowac, sa dostepne jakies zamienniki? Tutaj przeczytalam troche recencji o Vita miner (Vita Miner z luteina): http://www.listalekow.pl/vita-miner-vita-miner-z-luteina/ - uwazacie, ze warto sie tym zasugerowac? Nie chcialabym sie przejechac i zmarnowac bezsensownie pieniadze, dlatego postanowilam Was zapytac. Dzieki za wszelkie porady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oczekujaca szczesliwa 0303
witam ma na imie marta zaczne tak zaczelam z luteina 2 miesiace temu 10 sierpnia dostalam okres pozniej zaczelam w 16 dniu cyklu brac luteine tak przez 10 az dostalam 2 wrzesnia okres a dzis jest 17 dzien cyklu i zaczynam brac dzis pierwsza tabletke przez 10 dni na nowo czy cykle mam co 25 dni a do czego zmierzam od w czoraj mi jest nie dobrze a dzis to wogule i boli mnie podbrzusze i kuje prawy jajnik i sudki mnie troche bola jak je dotykam suchajcie ja bym byla w ciazy to nic sie nie stanie pytam bo mam brac dzis pierwsza tabletke luteine

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Ja brałam luteinę na wywołanie @ przez 6 dni 3x1 potem odstawiłam minęło już 9 dni i niestety brak @ test ciążowy negatywny nie zapytałam lekarza jeżeli nie dostanę po luteinie @ to co dalej. Może ktoś był w takiej sytuacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yell
Dzis jest moj 40 dzień cyklu od 5 dni biore luteine by wywołać okres ( jedna tabletka na noc) i nic w dalszym ciagu. Robiłam test ciązowy, ale tam tez niestety nic. Czy luteina w tak poznym dniu cyklu nie powinna szybciej wywołac okresu, czy moze faktycznie po ok 10 dniach? Wczesniej tez brałam w ok 35 dniu cyklu luteine i po dwoch dniach brania okres przychodził.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość atasa
Dostałam luteine, mam brac 2x dziennie po jednej tabletce. Kiedy najlepiej je brac? no i nie wiem kiedy mam zaczac od 16 do 27 dnia cyklu, czyli kiedy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak czytam te wszystkie wpisy i krotko napisze staramy się z mężem 8lat badania monitorowania luteina badania monitorowania luteina itd mnustwo kasy juz poszło i nadal nic czas na konkretne kroki pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej laski chciałam się zapytać bo mam nieregularne cylke i dostałam luteinę na wywołanie i zaczęłam ją brać od dziś czy jak mi się zacznie owulacja też mam ją brać i przez ile dni?z góry dziękuje za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej, mi lekarka powiedziała żeby brac od 15 dnia, przez 10 dni 2tabl podjęzykowo, ale zastanawiam się czy sobie nie przesunąć i nie brać od 16 dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaniepokojona126
hej czytam wasze wpisy widzę że wiele z nas ma problem .nie wiem co robić trzy miesiące temu byłam u ginekolog bo okres mi się spóźniłal dostałam luteine 3 dni po 3 tabletki pod Język dostałam okres w 41 dniu cyklu,kolejny miesiąc dostałam normalnie. teraz brzuch jak zawsze bolał ale okresu nie widać 12 dzień opóźnienia luteina wzięłam już trzeci dzień na razie przerwa. test w 32 dniu negatywny . po prostu coś strasznego poradzić cos?? czy warto robić test? czy lepiej wizyta u ginekologia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cześć, Mam do odsprzedania luteinę oraz duphaston- brałam je na okres ciąży i już nie potrzebuję. Mam 51 tabletek Luteiny 50: 1) Luteina 50 opakowanie 30 szt tabletek podjęzykowych data ważności 09.2019- nienapoczęte (14zł) 2) Luteina 50 opakowanie 21 szt tabletek podjęzykowych data ważności 09.2019 – napoczęte (9,8zł) 60 tabletek luteiny dopochwowej: 3) Luteina 100 mg tabletki dopochwowe 60 tabletek, data ważności 12.2018 –nienapoczęte (20zł) Duphaston 10mg – łącznie 44 tabletki: 4) Duphaston 10 mg, 16 tabletek, data ważności 01.2021 – napoczęte (24 zł) 5) Duphaston 10 mg, 5 tabletek, data ważności 01.2021 – napoczęte (7,5zł) 6) Duphaston 10 mg, 14 tabletek, data ważności 11.2020 – napoczęte (21zł) 7) Duphaston 10 mg, 19 tabletek, data ważności 01.2021- napoczęte (28,5zł) Szkoda mi tego wyrzucić, ponieważ wiem jak luteina jest ważna dla kobiet zarówno w okresie ciąży, jak i na wywoływanie okresu przy PCO. Zdaję sobie sprawę także z tego, że dla wielu kobiet wizyta u lekarza po samą receptę jest kosztowna. Jeśli ktoś jest zainteresowany bardzo proszę o informację na maila: mamamonikalodz@wp.pl Wysyłam pocztą polską, dlatego w zależności od wielkości przesyłki doliczony będzie koszt wysyłki. Mogę zrobić foto paragonu po wysyłce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mercii1
Witam, dołączam do klubu luteiny - czy ten temat jeszcze żyje? Lekarz zalecił stosowanie co 12 godzin od 19 do 25 dnia cyklu. Staramy się od 10 mies. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam problemy z miesiaczka potrafie nie mieć jej nawet przez 4msc. mam przepisane dwa opakowania luteiny. Po jej stosowaniu miesiaczke dostałam po 17-tym dniu. Kiedy mam znów zacząć ja stosowac ? Staram się o bobaska ale jak narazie się nie udaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×